FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Kain Olbrzymem
Autor Wiadomość
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 720 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6253
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4554/6115
 74%
EXP: 231/330
 70%
Wysłany: 2014-12-13, 20:08   Kain Olbrzymem

nike napisał/a:
Pokoja napisał/a:
Takie przestawienie wskazuje, że potem w istocie rzeczy, rozpoczyna się już od początku, i to wyjaśnia dlaczego jest napisane, że Kain był od złego. W Rdz. 4:1 nie jest wyraźnie napisane, że Adam dwa razy obcował z żoną swoją Ewą, a tylko to, że Obcował z Ewą rodzicielką Kaina, mówiącą w sercu, że wydała mężczyznę obok (albo przeciw) Jehowie.


Biblia jest tak pisana, trochę tu trochę tam i to nie jest żadna nowość, podobnie jest z Joelem 2:28-29, dokładnie to wiersz 29 powinien być na miejscu 28.


Na pewno każdy natchniony teks jest na swoim miejscu, tam gdzie powinien być.

nike napisał/a:
A z tym Kainem to rozbawiłeś mnie, czy ty wierzysz, że Ewa Kaina miała z wężem?

Dobrze, że nie rozbawiłem Cię do łez, bo łzy podobno szkodzą na kwiatka, a może nie, kto to wie? Lepiej się radować niż żałować, Rz. 14:17.

A tak odnośnie olbrzymów, to z poniższego tekstu wynika, że byli od początku.

Mojżesz napisał/a:
A kiedy ludzie zaczęli rozmnażać się na ziemi i rodziły im się córki, (2) ujrzeli synowie boży, że córki ludzkie były piękne. Wzięli więc sobie za żony te wszystkie, które sobie upatrzyli. (3) I rzekł Pan: Nie będzie przebywał duch mój w człowieku na zawsze, gdyż jest on tylko ciałem. Będzie więc życie jego trwać sto dwadzieścia lat. (4) A w owych czasach, również i potem, gdy synowie boży obcowali z córkami ludzkimi, byli na ziemi olbrzymi, których im one rodziły. To są mocarze, którzy z dawien dawna byli sławni. Rdz. 6:1-4


Tekst ten wskazuje, że olbrzymy rodziły się z obcowania synów bożych z córkami ludzkimi od samego początku osiągnięcia przez nie zdolności do rodzenia dzieci, ale zapewne nie tak powszechnie, jak stało się to później, gdy wszelkie ciało (oprócz Noego) skaziło drogę swoją.

Wskazanie czasowe również i potem w odniesieniu do czasu wypowiedzenia go, oznacza, że było to w istocie rzeczy wcześniej. To wcześniej nastąpiło jednak od momentu, gdy zaczęły się rodzić córki ludzkie (człowieka), a więc z tego punktu widzenia, nastąpiło to potem. Różnica polega więc na intensywności powszechnego rodzenia się olbrzymów przed potopem, której nie było wcześniej, a tylko pojedyncze przypadki.

Niżej zmierzam do wskazania, że Kain był pierwszym z olbrzymów.
Kain znaczy – „własność”, otrzymany, nabyty, kowal.

Mojżesz napisał/a:
Adam obcował/3045 z żoną swoją Ewą, a ta poczęła i urodziła Kaina. Wtedy rzekła: Wydałam na świat mężczyznę z pomocą Pana. Rdz. 4:1


Określenie oznaczone kodem Stronga Nr 3045 nie oznacza obcować cieleśnie, lecz:
Widzieć, dowiedzieć się, odczuć, poznać, uznać, przyznać, poznać przez doświadczenie, znać się, itp.
Nie można jednak wykluczyć go w wąskim seksualnym znaczeniu.

Jeżeliby to było jedno obcowanie, to można by wyciągnąć wniosek, że urodzeni dwaj bracia byli bliźniakami, ale tego nie podano. Nie jest tu napisane jak w Rdz. 4: 25, że: obcował Adam jeszcze raz z żoną swoją, a ta poczęła i porodziła Abla.

Na inną możliwość przetłumaczenia tego tekstu pozwalają kody Stronga:

Kod:
Adam uznał (Rdz. 3:12,20) żonę Ewę, rodzicielkę urodzonego Kaina, mówiącą w sercu: Otrzymałam męża obok/przeciwko Jehowie, Rdz. 3:15. Przydał/a cierpienia przyrodniemu bratu Ablowi. Abel był pasterzem trzód, a Kain uprawiał rolę.

Kain był od złego, 1Jn. 3:12. To wskazuje, że Kain nie jest synem Adama, lecz synem bożym, czyli anielskim olbrzymem z Rdz. 6:4). Fakt ten potwierdza też treść Rdz. 4:15,24 w zw. z 6:5 i 8:21

Cytat:
Ktokolwiek by zabił Kaina, siedmiokrotną pomstę poniesie.
Rzekł ... Pan w sercu swoim: [...] myśli serca ludzkiego są złe od młodości jego. Rdz. 4:15; 8:21

Rdz. 6:4

Jeżeli Kain miał być pomszczony siedem razy, to Lamech siedemdziesiąt siedem razy.
Pan widział, że wielka jest złość człowieka na ziemi i że wszelkie jego myśli oraz dążenia jego serca są ustawicznie złe, Rdz. 4:24; 6:5


Ewa dla zdobycia mądrości, zerwała […] owoc (z zakazanego drzewa genealogicznego) i jadła., najpierw bez Adama. W ten sposób sprzeciwiając się Boskiemu zakazowi z Rdz. 2:16,17; 3:2-6, stała się nieczystą.

Zakazany owoc Ewa - Dała też mężowi swemu, który był z nią, i on też jadł. Ewa potrzebująca teraz oczyszczenia – odkupienia ze skutków zwiedzenia, Ef. 5:25-27; Ap, 19:7,8; 21:9-11, bez otrzymania tego, bez uznania swojej winy, została uznana przez Adama i mieli wspólne potomstwo. Obcując z nią w takim stanie też stał się nieczystym, dlatego Abel zginął. Lb. 19:22; Ag. 2:13,14. Zginął jako bohater wiary, ponieważ Adam nawet później nie został przeklęty a tylko ziemia z powodu jego grzechu.

Zobacz też: post ODNIESIENIE SIĘ DO DALSZYCH ZARZUTÓW "Izabellll" część V

http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?p=42178#42178

nike napisał/a:
Czy ty myślisz, że w Biblii jest każde zbliżenie do żony opisane?
Bo jeżeli tak myślisz, to nie było kobiet w tej rodzinie przynajmniej chyba ponad 500 lat.

Myślę tylko o tej konkretnej sytuacji.
W jakiej rodzinie nie było kobiet przynajmniej ponad 500 lat i z czego to wynika?

nike napisał/a:
Do jakiej grupy badaczy ty należysz i czy w ogóle?

Od czego według Ciebie jest zależne poznawanie prawdy Słowa Bożego?
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
Ostatnio zmieniony przez Pokoja 2015-01-28, 00:16, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Odbić Konstantynopol!
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-12-13, 20:15   

nike napisał/a:
A z tym Kainem to rozbawiłeś mnie, czy ty wierzysz,że Ewa Kaina miała z wężem?


Nie czytałem tego wcześniej, a tu widzę TAKIE KWIATKI :-D

No i ty Nike się jeszcze dziwisz, że śmieją się z was wszyscy, ze w takie różniste głupoty wierzycie... :-D

Każdy nowy wasz przedstawiciel pokazuje, co to za manowce ta wasza religia ponoć nie sekta... :-D

Pokoja napisał/a:
Niżej zmierzam do wskazania, że Kain był pierwszym z olbrzymów.


Jeśli Kain Adamowic z Nod byłby pierwszym, to co zrobisz z Adamem,
który wg różnych podań miał do trzydziestu (sic!) metrów wzrostu! :)
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13607
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 386/608
 63%
Wysłany: 2014-12-13, 20:37   

Pokoja napisał/a:
Na pewno każdy natchniony teks jest na swoim miejscu, tam gdzie powinien być.

Tak na swoim na pewno, tylko trzeba go poszukać.
Pokoja napisał/a:
Dobrze, że nie rozbawiłem Cię do łez, bo łzy podobno szkodzą na kwiatka, a może nie, kto to wie? Lepiej się radować niż żałować, Rz. 14:17.

A tak odnośnie olbrzymów, to z poniższego tekstu wynika, że byli od początku.


Zacytowałeś ten tekst:

Rzym. 14:17
17. Albowiem królestwo Boże nie jest pokarm ani napój, ale sprawiedliwość i pokój i radość w Duchu Świętym:
(BG)


Co on ma wspólnego ze łzami? Ja uważam,że łzy oczyszczają oczy,
Napisalam w poprzednim tekście,że nie wiem w którym okresie z 1656 lat zbuntowali sie aniołowie i zaczęli płodzić potomstwo. Uważam jednak,że na pewno nie zaraz po wygnaniu Adama i Ewy z Raju, a Kain jest ich pierwszym dzieckiem. wiec nie może być dzieckiem upadłego anioła.
Druga rzecz uważasz,ze Ewa w tak krótkim okresie od wygnania, była już aż tak mocno zdegradowana,ze mając męża, który się dla niej poświęcił jedząc owoc, poszła do drugiego?
Tej opcji nie znałam, znam,że Kain jest dzieckiem węża.

Pokoja napisał/a:
W jakiej rodzinie nie było kobiet przynajmniej ponad 500 lat i z czego to wynika?


Ja nie napisałam,że nie było, przeczytaj dokładnie jest to odpowiedź na twój post.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 720 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6253
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4554/6115
 74%
EXP: 231/330
 70%
Wysłany: 2014-12-13, 20:47   

Odbić Konstantynopol! napisał/a:
nike napisał/a:
A z tym Kainem to rozbawiłeś mnie, czy ty wierzysz,że Ewa Kaina miała z wężem?


Nie czytałem tego wcześniej, a tu widzę TAKIE KWIATKI :-D

No i ty Nike się jeszcze dziwisz, że śmieją się z was wszyscy, ze w takie różniste głupoty wierzycie... :-D

Każdy nowy wasz przedstawiciel pokazuje, co to za manowce ta wasza religia ponoć nie sekta... :-D

Pokoja napisał/a:
Niżej zmierzam do wskazania, że Kain był pierwszym z olbrzymów.


Jeśli Kain Adamowic z Nod byłby pierwszym, to co zrobisz z Adamem,
który wg różnych podań miał do trzydziestu (sic!) metrów wzrostu! :)


I takie pytania stawia dobić Konstantynopl z toporkiem na remieniu?
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13607
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 386/608
 63%
Wysłany: 2014-12-13, 21:47   

Ponieważ jestem Badaczem Pisma Świętego, zwracam uwagę wszystkim,że nie znamy takiej nauki jaką zaprezentował Pokoja, o olbrzymie Kainie.
W związku z tym proszę mnie i badaczy nie utożsamiać z z userem Pokoja w tym temacie.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2014-12-13, 21:57   

Nasienie węża? :-D te heniowe sokowe nauki o jaszczuroludziach i inne? Pokojo, zaszokowałeś mnie :)
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 720 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6253
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4554/6115
 74%
EXP: 231/330
 70%
Wysłany: 2014-12-13, 22:13   Światy - według duszy żywej i ducha ożywiającego

nike napisał/a:
Pokoja napisał/a:
nike napisał/a:
Biblia jest tak pisana, trochę tu trochę tam i to nie jest żadna nowość, podobnie jest z Joelem 2:28-29, dokładnie to wiersz 29 powinien być na miejscu 28.

Na pewno każdy natchniony teks jest na swoim miejscu, tam gdzie powinien być.

Tak na swoim na pewno, tylko trzeba go poszukać.

Mój komentarz dotyczy każdego natchnionego tekstu Słowa Bożego, ale związany jest Twoją zacytowaną wypowiedzią. Czy inaczej mnie zrozumiałaś?

nike napisał/a:
Pokoja napisał/a:
Dobrze, że nie rozbawiłem Cię do łez, bo łzy podobno szkodzą na kwiatka, a może nie, kto to wie? Lepiej się radować niż żałować, Rz. 14:17.

A tak odnośnie olbrzymów, to z poniższego tekstu wynika, że byli od początku.


Zacytowałeś ten tekst:

Rzym. 14:17
17. Albowiem królestwo Boże nie jest pokarm ani napój, ale sprawiedliwość i pokój i radość w Duchu Świętym:
(BG)


Co on ma wspólnego ze łzami? Ja uważam,że łzy oczyszczają oczy,


nike nie ze łzami, a tylko z radością, gdyż jest to cytat do drugiego zdania. Przeczytaj proszę dokładnie.

nike napisał/a:
Napisalam w poprzednim tekście,że nie wiem w którym okresie z 1656 lat zbuntowali sie aniołowie i zaczęli płodzić potomstwo. Uważam jednak,że na pewno nie zaraz po wygnaniu Adama i Ewy z Raju, a Kain jest ich pierwszym dzieckiem. wiec nie może być dzieckiem upadłego anioła.


To ciekawe, gdyż my Badacze Pisma Świętego wierzymy, że dzień stwarzania trwa 7 000 lat, a w szóstym dniu Bóg stworzył człowieka tylko na obraz swój. Sprawozdanie z szóstego dnia nic nie podaje, aby uczynił go w tym dniu także na podobieństwo swoje.

Z 1Kor. 15:45 według kodów Stronga można odczytać, że:

Kod:
Najpierw stał się świat Adama według duszy żywej, a ostatnio Adama według ducha ożywiającego


Bardzo Cię proszę nike, zwróć dobrze uwagę na to, co już wcześniej Ci napisałem:

Cytat:
A tak odnośnie olbrzymów, to z poniższego tekstu wynika, że byli od początku.

Mojżesz napisał/a:
A kiedy ludzie zaczęli rozmnażać się na ziemi i rodziły im się córki, (2) ujrzeli synowie boży, że córki ludzkie były piękne. Wzięli więc sobie za żony te wszystkie, które sobie upatrzyli. (3) I rzekł Pan: Nie będzie przebywał duch mój w człowieku na zawsze, gdyż jest on tylko ciałem. Będzie więc życie jego trwać sto dwadzieścia lat. (4) A w owych czasach, również i potem, gdy synowie boży obcowali z córkami ludzkimi, byli na ziemi olbrzymi, których im one rodziły. To są mocarze, którzy z dawien dawna byli sławni. Rdz. 6:1-4


Tekst ten wskazuje, że olbrzymy rodziły się z obcowania synów bożych z córkami ludzkimi od samego początku osiągnięcia przez nie zdolności do rodzenia dzieci, ale zapewne nie tak powszechnie, jak stało się to później, gdy wszelkie ciało (oprócz Noego) skaziło drogę swoją.

Wskazanie czasowe również i potem w odniesieniu do czasu wypowiedzenia go, oznacza, że było to w istocie rzeczy wcześniej. To wcześniej nastąpiło jednak od momentu, gdy zaczęły się rodzić córki ludzkie (człowieka), a więc z tego punktu widzenia, nastąpiło to potem. Różnica polega więc na intensywności powszechnego rodzenia się olbrzymów przed potopem, której nie było wcześniej, a tylko pojedyncze przypadki.

Niżej zmierzam do wskazania, że Kain był pierwszym z olbrzymów.
Kain znaczy – „własność”, otrzymany, nabyty, kowal.


nike napisał/a:
Druga rzecz uważasz,ze Ewa w tak krótkim okresie od wygnania, była już aż tak mocno zdegradowana,ze mając męża, który się dla niej poświęcił jedząc owoc, poszła do drugiego?
Tej opcji nie znałam, znam,że Kain jest dzieckiem węża.


A gdzie napisałem, że Ewa miała Kaina z wężem? Proszę o wskazanie takiego miejsca.

Droga nike, jeszcze raz Ci zacytuję:

Z 1Kor. 15:45 według kodów Stronga można odczytać, że:

Kod:
Najpierw stał się świat Adama według duszy żywej, a ostatnio Adama według ducha ożywiającego


Świat Adama według duszy żywej, został ukoronowany stworzeniem człowieka na obraz Boży w dniu szóstym. Tu nie chodzi tylko o dwie osoby, lecz o cały rodzaj bytu jaki trwał w szóstym dniu stwarzania. Rodzaj ten rozwijał się przez 7 000 lat, a nie tylko przez ostatnie 2 lata z nich.

Gdy byśmy kurczowo trzymali się przeświadczenia, że tylko dwa lata, to jak wytłumaczysz fakt, że niewiasta po zerwaniu zakazanego owocu miała poczuć zwiększone bóle porodowe, jeżeli wcześniej nie rodziła?
A jak wytłumaczysz fakt, że Adam, gdy przyjął odpowiedzialność za swój czyn, to nazwał żonę swoją Ewa, co znaczy matka wszystkich żyjących? Aby być matką wszystkich żyjących, to musiała by urodzić wcześniej, co najmniej dwójkę dzieci. Jak może to być prawdziwe, jeżeli będziemy się kierować domniemaniem, że jeszcze nikogo nie urodziła?

Jak wytłumaczyć fakt, że Kaina po zabiciu Abla mógł ktoś spotkać i zabić.

Już tylko te trzy przesłanki, wskazują na fakt, że przed założeniem naszego świata przez ok. 7 000 lat istniał świat człowieka stworzonego na obraz Boży. Był to doskonały świat, ale pod koniec tego dnia, nastąpił jego upadek. W odniesieniu do biblijnych postaci z tego dnia nie podano nam długości ich życia, gdyż jak wierzę nie umierali. Ten świat zakończył się w potopie przez zniszczenie upadłego rodzaju i potomstwa mieszanego, czyli olbrzymów.

Pokoja napisał/a:
W jakiej rodzinie nie było kobiet przynajmniej ponad 500 lat i z czego to wynika?

Ja nie napisałam, że nie było, przeczytaj dokładnie jest to odpowiedź na twój post.[/quote]
W związku z tym, że nigdzie nie napisałem, że każde zbliżenie jest opisane, a tylko odniosłem się do konkretnej sytuacji, więc proszę o wskazanie: jaki okres powyżej 500 lat masz na uwadze?
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13607
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 386/608
 63%
Wysłany: 2014-12-13, 22:34   

Pokoja napisał/a:
Tekst ten wskazuje, że olbrzymy rodziły się z obcowania synów bożych z córkami ludzkimi od samego początku osiągnięcia przez nie zdolności do rodzenia dzieci, ale zapewne nie tak powszechnie, jak stało się to później, gdy wszelkie ciało (oprócz Noego) skaziło drogę swoją.

Skąd więc córki się wzięły jak była tylko jedna para ludzka?
Musiał więc upłynąć jakiś okres w życiu Adama i Ewy prawda?
Druga rzecz gdyby aniołowie od zaraz wtargnęli do Ewy, to nie byłoby córek, bo oni płodzili chyba samych chłopców, no i ród ludzki nie przetrwałby 1656 lat.
W Biblii jest tak:
Rdz 6:2 bg "Że, widząc synowie Boży córki ludzkie, iż były piękne, brali je sobie za żony, ze wszystkich, które sobie upodobali."

Wynika z tego tekstu,ze musiało tych córek być dużo na ziemi, a nie jedna Ewa.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13607
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 386/608
 63%
Wysłany: 2014-12-13, 22:38   

Pokoja napisał/a:
A gdzie napisałem, że Ewa miała Kaina z wężem? Proszę o wskazanie takiego miejsca.

I teraz widzę jak ty czytasz. Ja napisałam,że taka naukę znam, ze Ewa miała Kaina z wężem, a nie,że ty tak napisałeś. pomyśl.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6003/6468
 92%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2014-12-13, 22:52   

nike napisał/a:
Pokoja napisał/a:
A gdzie napisałem, że Ewa miała Kaina z wężem? Proszę o wskazanie takiego miejsca.

I teraz widzę jak ty czytasz. Ja napisałam,że taka naukę znam, ze Ewa miała Kaina z wężem, a nie,że ty tak napisałeś. pomyśl.


Branham głosił, że Ewa miała seks z wężem w Edenie i trochę ludzi mu uwierzyło :lol:
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
Odbić Konstantynopol!
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-12-13, 22:55   

Krystian napisał/a:
Branham głosił, że Ewa miała seks z wężem w Edenie i trochę ludzi mu uwierzyło :lol:


Hardi też? :shock:
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13607
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 386/608
 63%
Wysłany: 2014-12-13, 22:58   

Odbić Konstantynopol! napisał/a:
Krystian napisał/a:
Branham głosił, że Ewa miała seks z wężem w Edenie i trochę ludzi mu uwierzyło :lol:


Hardi też? :shock:

heheh to prawda Hardi tez.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6003/6468
 92%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2014-12-13, 23:33   

nike napisał/a:
Odbić Konstantynopol! napisał/a:
Krystian napisał/a:
Branham głosił, że Ewa miała seks z wężem w Edenie i trochę ludzi mu uwierzyło :lol:


Hardi też? :shock:

heheh to prawda Hardi tez.


Jak dobrze pamiętam to Hardi w to nie wierzył.
On nigdy nie utożsamiał się z Branhamem.
Hardi to zielonoświątkowiec, wierzący w trójcę.
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13607
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 386/608
 63%
Wysłany: 2014-12-13, 23:37   

Krystian, Kesja też w Trójcę wierzy, ale też w węża jako Kaina ojca.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6003/6468
 92%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2014-12-13, 23:43   

nike napisał/a:
Krystian, Kesja też w Trójcę wierzy, ale też w węża jako Kaina ojca.


Właśnie teraz sobie przypomniałem.
To Kesja tak wierzyła, natomiast Hardi się śmiał z tego.
Teraz na 100% Hardi w to nie wierzył.
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 13