FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Tajemnicza Gwiazda Betlejemska
Autor Wiadomość
Odbić Konstantynopol!
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-12-21, 19:34   

Wasiczek napisał/a:
Rethel napisał coś o Russelu i już mu post usunięto.
Parodia :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


1. Nie będziesz miał Pastorów cudzych przed Russellem.
2. Nie wzywaj imienia Pastora nie twego na daremno.
3. Pamiętaj, abyś Tomy Russella święcił.
4. Czcij Pastora swego i Johnsona swego.
5. Nie przecz Russellowi.
6. Nie przecz Johnsonowi.
7. Nie przecz ichnim wyznawcom.
8. Nie składaj prawdziwego świadectwa o nich.
9. Nie oświecaj wyznawców Pastora tego.
10. Ani żadnej owcy która jego jest.
:-D
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 724 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6303
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4477/6115
 73%
EXP: 281/330
 85%
Wysłany: 2014-12-21, 21:51   

Odbić Konstantynopol! napisał/a:
Wasiczek napisał/a:
Rethel napisał coś o Russelu i już mu post usunięto.
Parodia :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


1. Nie będziesz miał Pastorów cudzych przed Russellem.
2. Nie wzywaj imienia Pastora nie twego na daremno.
3. Pamiętaj, abyś Tomy Russella święcił.
4. Czcij Pastora swego i Johnsona swego.
5. Nie przecz Russellowi.
6. Nie przecz Johnsonowi.
7. Nie przecz ichnim wyznawcom.
8. Nie składaj prawdziwego świadectwa o nich.
9. Nie oświecaj wyznawców Pastora tego.
10. Ani żadnej owcy która jego jest.
:-D

Skoro Rethel - mówi jak napisano!, to proszę pokaż mi, gdzie to powyższe napisano?

Rethel nie przesadzaj z tymi quasi "dziesięcioma przykazaniami". Doszliśmy do jakiegoś wspólnego punktu, którym jest 9 miesięcy, łączące 25 Grudnia z przełomem września i października. Pastor Russell tak nauczał min. w tekście manny na dzień 25 Grudnia:

Cytat:
Nie bójcie się; bo oto zwiastuję wam radość wielką, która będzie wszystkiemu ludowi: Iż się wam dziś narodził zbawiciel, który jest Chrystus Pan, w mieście Dawidowem

Chociaż nie możemy zgodzić się z tym, że ten dzień jest właściwym dniem obchodzenia urodzin naszego drogiego Zbawiciela, to jednak kładziemy nacisk na to wydarzenie, jako mające miejsce około 1 października (Wykłady Pisma Świętego, Tom II, str. 55). Skoro Pan nie określił Swego życzenia, kiedy mamy obchodzić rocznicę Jego urodzin, to nie ma znaczenia w jakim dniu, owo ważne dla. wszystkich wydarzenie, Jego narodziny, jest uczczone. W tym dniu, tak powszechnie celebrowanym, możemy przyłączyć się do tych wszystkich, których serca pałają miłością i oceną Boga i Zbawiciela. Zwyczaj wzajemnego obdarzania się w tym czasie drobnymi upominkami wydaje się być szczególnie stosowny. Bóg jest Dawcą wszelkiego dobrego i doskonałego daru. Bóg stale udziela, a my stale otrzymujemy od Niego; lecz wśród wszystkich Jego darów, największą wartość dla nas ma darowanie nam przez Niego Swego Syna, by stał się naszym Zbawicielem.


Czy chcesz podważać pogrubioną treść z komentarza do powyższego tekstu manny? Sam chyba napisałeś w odpowiedzi dla Krystiana, że nie można ustalić dokładnej daty narodzin Pana Jezusa. Czy tak bardzo Cię drażni to, że Pastor Russell napisał to, co Ty uznajesz? I czy nie wskazałem Ci na tekst biblijny, który potwierdza, że i za czasu Jehojakima też była zimna pora, że przebywał w pałacu zimowym? Czy Twoje stanowisko w związku z tym nie jest jakimś brakiem konsekwencji?

Zauważ do czego to wszystko prowadzi zawsze, a tym bardziej w okresie tuż przedświątecznym? Czy uważasz, że taka postawa może się podobać Panu Jezusowi, który cierpiał za nas wszystkich. Zastanów się też, co o takim grubiańskim, a nawet poniżającym stosunku do innych, też uznających to święto mogą powiedzieć Ci, którzy uznają je za bałwochwalcze?

Na pewne rzeczy nawet w stosunku do siebie nie powinniśmy sobie pozwalać, tylko dlatego, że mamy świadomość, że jesteśmy pod łaską. Ona ma nas prowadzić do opamiętania się, a nie do dokuczania, lekceważenia.
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13647

Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 426/608
 70%
Wysłany: 2014-12-21, 23:09   

Odbić Konstantynopol!, Widzę,ze koniecznie chcesz rozróby tak?
Proszę pisać w tematach, to nie będę usuwać postów.
W przeciwnym razie posty będą usuwane.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Odbić Konstantynopol!
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-12-21, 23:27   

nike napisał/a:
Odbić Konstantynopol!, Widzę,ze koniecznie chcesz rozróby tak?
Proszę pisać w tematach, to nie będę usuwać postów.
W przeciwnym razie posty będą usuwane.


Przewrażliwienie na punkcie guru? :roll:
Czemu nie wykazujesz się taką czujnością gdy są rzucane
kalumnie najgrubszego kalibru na innych liderów religijnych.
Z świętego Guru Russella już nawet zażartować niewinnie nie
można... A jak jeden user przypisuje holocaust pewnej grupie
religijnej to nawet palcem nie ruszasz...

Jak już nieraz pisałem, po raz kolejny pokazujesz
swoją gigaobłudę... wprost nie do opisania...
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 724 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6303
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4477/6115
 73%
EXP: 281/330
 85%
Wysłany: 2014-12-21, 23:41   

Odbić Konstantynopol! napisał/a:
nike napisał/a:
Odbić Konstantynopol!, Widzę,ze koniecznie chcesz rozróby tak?
Proszę pisać w tematach, to nie będę usuwać postów.
W przeciwnym razie posty będą usuwane.


Z świętego Guru Russella już nawet zażartować niewinnie nie
można... A jak jeden user przypisuje holocaust pewnej grupie
religijnej to nawet palcem nie ruszasz...


Wybacz Rethel, ale te porównania chyba są nieadekwatne. Skrytykowałeś zbyt dosadnie, lekceważąco fakt, że Russell napisał, iż w Grudniu pasterze nie trzymają w nocy, straży nad stadami swymi, chociaż z samej Biblii wynika, że to jest zimna pora.

Ode mnie domagałeś się informacji świadczącej o upadku nominalnego systemu Chrześcijaństwa, dlatego wskazałem niektóre przykłady, świadczące o tym. Nie uczyniłem tego w celu poniżania, lecz dla uzasadnienia zapowiedzi Słowa Bożego o upadku dwóch domów Izraela (cielesnego i duchowego). Nie miałem jednak na uwadze upadku chrześcijańskiego systemu wartości, który dał nam Pan Jezus, a tylko nominalny.
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
Ostatnio zmieniony przez Pokoja 2014-12-21, 23:43, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13647

Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 426/608
 70%
Wysłany: 2014-12-21, 23:42   

Odbić Konstantynopol!, Wskaż mi gdzie ja tak często jak ty poniżam kogoś "guru" z nazwiska?
Popisz może o swoim guru oki. Napisałam wyżej,ze jest strona o Russellu i tam pisałeś dużo, jeszcze wszystkiego nie napisałeś?
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Odbić Konstantynopol!
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-12-21, 23:54   

Pokoja napisał/a:
Skrytykowałeś zbyt dosadnie, lekceważąco fakt, że Russell napisał,


Od razu czujecie się pokrzywdzeni, gdy tylko ktoś śmie coś poddać w wątpliwość.

Napisałem jedynie, że to, iż w XIX wieku było zimno, wcale nie oznacza, że
w na przełomie er tak było. Nawet poszczególne lata na przestrzeni zaledwie
jednego dziesięciolecia mogą się różnić, a co dopiero mówić o tysiącleciach.

Obecnie mamy ciepły grudzień i ktoś może sobie krowy na łąkach pasać.
To, ze 30 lat temu o tej porze był siarczysty mróz wcale nie znaczy, ze w
2014 roku ktoś nie może wypasać na łące krów... a wy tak rozumujecie,
że skoro w 1900 był ziąb to 1900 lat wcześniej też był ziąb... puk.. puk...

W XIX wieku było globalne oziębienie, a na przełomie er, było ocieplenie.
Stąd wątpię, by warunki z XIX wieku były adekwatne do I wieku. Sprawy
tej nie zbadałeś dokładnie tak jak ja - jednak ty twierdzisz że inaczej być
nie mogło, ponieważ cała wiara w nieomylność sekty by prysła - ty musisz
mieć dowód - nawet wymyślony - na jakąś doktrynę którą cię nauczono.
Ja nie muszę. Mnie jest obojętne, czy pasterze paśli owce, czy nie - a dla
was jest to być albo nie być... bo wasze musi być na wierzchu...

Jako przykład podałem Marka Twaina, który żył w tym samym czasie. Za jego życia
Palestyna była wyschniętą pustynią i nijak zaobserwowane warunki nie zgadzały mu
się z tymi opisanymi w Biblii. Równie dobrze można by stwierdzić, że owi pasterze w
ogóle nie mogli pasać wtedy owiec przez cały rok, bo na suchej bezwodnej pustyni
owiec się nie pasie... bo co? Pasiek jedzą? :roll:

Ty jeszcze zapodajesz jakieś dowody z Biblii, ale nie bierzesz zupełnie pod uwagę
z jakiej epoki pochodzą. Biblia obejmuje 4000 lat, a nie jeden rok w Betlejem.

Poza tym "zimno" nie zawsze oznacza, że owiec się nie pasie.
Przypuszczam, ze przy 10 st c. śmiało owce można wypasać.
Jednak dla tamtych ludzi będzie to zimno... ty tez byś w takiej
temperaturze palił ogniska, i nazwał to porą zimową w grudniu...

Wam nawet nie chce się dopuścić takiej możliwości, że w takim
szczególe możecie się mylić - nie wolno wam, bo ślepa wiara w
sektę wam tego zakazuje. Wolicie się kłócić, poniżać innych za
rzekomą złą wiarę, nawet naginać tekst biblijny, byle tylko coś
udowodnić co przeczytaliście w swoich świętych gazetkach. Na
pociechę wam powiem, że n ie tylko wy tak macie...
Ostatnio zmieniony przez Odbić Konstantynopol! 2014-12-22, 00:48, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13647

Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 426/608
 70%
Wysłany: 2014-12-22, 00:47   

Odbić Konstantynopol! napisał/a:
Od razu czujecie się pokrzywdzeni, gdy tylko ktoś śmie coś poddać w wątpliwość.

To co teraz piszesz jest po prostu nie prawdą. Czy ty znasz nasze myśli?

Mnie nie zależy, jak ty wierzysz, jeżeli uważasz,że urodził się Jezus 25 grudnia to wierz sobie tak, ale skoro dyskutujemy, to temat się rozwija w różnych kierunkach.
byłam dwa lata temu w Styczniu w Izraelu i nie widziałam tam owiec na polach.
Owszem śniegu nie bylo, trochę padał deszcz, dla mnie było ciepło 14-17 stopni w Jerozolimie, ale noce były zimne, pokoje ogrzewane i w taka pogodę zwierzęta nocą nie przebywają na polach.
W tamtym chyba roku to w Grudniu i tez w Styczniu były tam zamiecie śnieżne i to dosyć obfite.
Nie wiem jaka pogoda była 2000 lat temu.
Według chronologii biblijnej Jezus nie urodził się w Grudniu, ale był poczęty w Grudniu.
Rethel ty ciągle nam coś zarzucasz, ale nie potrafisz tych zarzutów udokumentować biblijnie.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Migdałek
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-12-22, 00:55   

Czytałam w jakiś komentarzu Biblijnym, ze owce były bardziej wytrzymałe na zimno i zostawiano je na polu a do zagród zaganiano tylko kozły
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 724 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6303
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4477/6115
 73%
EXP: 281/330
 85%
Wysłany: 2014-12-22, 22:08   

Odbić Konstantynopol! napisał/a:
Pokoja napisał/a:
Skrytykowałeś zbyt dosadnie, lekceważąco fakt, że Russell napisał,


Od razu czujecie się pokrzywdzeni, gdy tylko ktoś śmie coś poddać w wątpliwość.

Napisałem jedynie, że to, iż w XIX wieku było zimno, wcale nie oznacza, że
w na przełomie er tak było. Nawet poszczególne lata na przestrzeni zaledwie
jednego dziesięciolecia mogą się różnić, a co dopiero mówić o tysiącleciach.


Rethel, zwróć proszę uwagę, że po ucięciu przez Ciebie zdania, zmieniło ono sens. Dotyczy ono szczególnej sytuacji, a Ty je uogólniłeś. Nie wnikam, czy uczyniłeś to rozmyślnie, czy nie?
Oczywiście możesz mieć rację, że zmiany klimatu są, ale czy to oznacza, że tak faktycznie było? Nie zgłębiałem tej szczególnej kwestii. Dlatego zwróćmy uwagę na inne przesłanki, które mogą nam pomóc w rozstrzygnięciu kwestii: Czy 25 Grudnia nastąpiło poczęcie, czy porodzenie Pana Jezusa?

Datę urodzin Pana Jezusa można wyliczyć dość dokładnie, biorąc pod uwagę wszystkie fakty, które wymienia Łukasz w swojej Ewangelii, a także proroctwo Daniela 9:24-27, tzn:

1. Okres służby Zachariasza (według zmiany Abiatara), którą pełnił w świątyni Jerozolimskiej, kiedy otrzymał od Gabriela wieść, że Elżbieta porodzi mu syna. Poczęła go po zakończeniu przez niego służby.

2. Elżbieta była w szóstym miesiącu ciąży, gdy Maryja poczęła Jezusa, co oznacza, że Pan Jezus był młodszy od Jana Chrzciciela o ok. 6 miesięcy;

3. Narodziny Pana Jezusa w czasie rzymskiego spisu

4. Rok panowania Kwiryniusza i cesarza Tyberiusza, kiedy to Jan Chrzciciel rozpoczął swoją służbę w wieku 30 lat, zgodnie z zakonem;

5. Służbę Pan Jezus rozpoczął w wieku ok. 30 lat, zgodnie z zakonem, a trwała ona 3.5 roku, a zmarł na wiosnę, więc narodził się na jesieni.

6. Powoływanie się przez nas na pasterzy, trzymających w polu straże nad stadami swoimi jest być może tylko ubocznym argumentem, który faktycznie nie dowodzi, że w Grudniu narodzenia Pańskiego musiało być inaczej, czyli za zimno na trzymanie straży. Trudno to jednak tak jednoznacznie wyeliminować, skoro są różne przesłanki świadczące o tym, że w Grudniu noce faktycznie bywają tam zimne.

7. Proroctwo Daniela 9:24-27, wyznaczające początek jego służby, pośrednio także jest podstawą do ustalenia daty narodzin Pana Jezusa.

Chyba zgodzimy się wszyscy z tym, że po śmierci Pana Jezusa jego nauk bronią jego uczniowie i my, którzy wierzymy w niego.

Podobnie, chociaż w mniejszym zakresie jest i z nauką tych, którzy przekazali nam naukę opartą na Piśmie Świętym. Albo jesteśmy w stanie obronić jej zgodność z nim, albo nie, ale to jest obowiązek tych, którzy wiarą przyjmują tego rodzaju dziedzictwo i odpowiedzialność za jego wierne przekazanie.

Jeżeli dostrzegasz podstawy, aby podważać nauki Kościoła Chrystusowego za czasów Pastora Russella, to masz do tego prawo, ale nie jest uzasadnione Twoje oczekiwanie, że musimy zajmować bierne stanowisko, jeżeli ktoś przynajmniej w naszym przekonaniu w lekceważący, a nawet wojowniczy sposób atakuje kogoś, kto nie może się bronić osobiście.


Odbić Konstantynopol! napisał/a:
Obecnie mamy ciepły grudzień i ktoś może sobie krowy na łąkach pasać.
To, ze 30 lat temu o tej porze był siarczysty mróz wcale nie znaczy, ze w
2014 roku ktoś nie może wypasać na łące krów... a wy tak rozumujecie,
że skoro w 1900 był ziąb to 1900 lat wcześniej też był ziąb... puk.. puk...

W XIX wieku było globalne oziębienie, a na przełomie er, było ocieplenie.
Stąd wątpię, by warunki z XIX wieku były adekwatne do I wieku. Sprawy
tej nie zbadałeś dokładnie tak jak ja - jednak ty twierdzisz że inaczej być
nie mogło, ponieważ cała wiara w nieomylność sekty by prysła - ty musisz
mieć dowód - nawet wymyślony - na jakąś doktrynę którą cię nauczono.
Ja nie muszę. Mnie jest obojętne, czy pasterze paśli owce, czy nie - a dla
was jest to być albo nie być... bo wasze musi być na wierzchu...


Nie jestem usposobiony do tego, aby się o to spierać z Tobą. Jeżeli tak było jak napisałeś, to jednak to nie eliminuje przesłanek, które nie są związane z pogodą danej pory roku. Argument z trzymaniem straży w nocy nad stadami jest tylko pomocniczy, a nie taki od którego wszystko zależy.

Odbić Konstantynopol! napisał/a:
Jako przykład podałem Marka Twaina, który żył w tym samym czasie. Za jego życia
Palestyna była wyschniętą pustynią i nijak zaobserwowane warunki nie zgadzały mu
się z tymi opisanymi w Biblii. Równie dobrze można by stwierdzić, że owi pasterze w
ogóle nie mogli pasać wtedy owiec przez cały rok, bo na suchej bezwodnej pustyni
owiec się nie pasie... bo co? Pasiek jedzą? :roll:


Jednak w Ewangelii napisano, że pasterze paśli i trzymali straż nocną. Znaczy to, że jeszcze wtedy nie by tam ogólnej pustyni, jak w XIX wieku.

Odbić Konstantynopol! napisał/a:
Ty jeszcze zapodajesz jakieś dowody z Biblii, ale nie bierzesz zupełnie pod uwagę
z jakiej epoki pochodzą. Biblia obejmuje 4000 lat, a nie jeden rok w Betlejem.


Wiem z jakiej epoki pochodzą. Był to piąty rok panowania Jehojakima, króla judzkiego, a drugi rok panowania Nabuchodonozora, jako króla Babilońskiego, czyli na 17 lat przed powstaniem Imperium Babilońskiego. Według chronologii uniwersalnej był to rok 623 p.n.e.

Odbić Konstantynopol! napisał/a:
Poza tym "zimno" nie zawsze oznacza, że owiec się nie pasie.
Przypuszczam, ze przy 10 st c. śmiało owce można wypasać.
Jednak dla tamtych ludzi będzie to zimno... ty tez byś w takiej
temperaturze palił ogniska, i nazwał to porą zimową w grudniu...


Czy twierdziłem, że owiec tam nie można paść w Grudniu?

Odbić Konstantynopol! napisał/a:
Wam nawet nie chce się dopuścić takiej możliwości, że w takim
szczególe możecie się mylić - nie wolno wam, bo ślepa wiara w
sektę wam tego zakazuje.
Wolicie się kłócić, poniżać innych za
rzekomą złą wiarę, nawet naginać tekst biblijny, byle tylko coś
udowodnić co przeczytaliście w swoich świętych gazetkach. Na
pociechę wam powiem, że nie tylko wy tak macie
...


Dzięki, że jesteś szczery Rethel. A czy w związku z tym, co wyżej napisałem w sprawie wypasu stad, nadal chcesz bronić Twój zarzut w pogrubionym zdaniu?

Poza tym, czy poniżam Ciebie, albo kogoś innego? Czy reagowałem poniżaniem za poniżanie? Jeżeli coś przeoczyłem, a jest Ci przykro z mojego stosunku do Ciebie, to proszę wskaż mi taki post. Rozpatrzę Twój zarzut, jeżeli mam coś do naprawienia. Jeżeli dostrzegam sam coś takiego, to naprawiam to na bieżąco. Nie ma dla mnie znaczenia, kto z jakiego jest wyznania wiary chrześcijańskiej.
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
Ostatnio zmieniony przez Pokoja 2014-12-22, 22:20, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 724 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6303
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4477/6115
 73%
EXP: 281/330
 85%
Wysłany: 2014-12-22, 22:17   

Migdałek napisał/a:
Czytałam w jakiś komentarzu Biblijnym, ze owce były bardziej wytrzymałe na zimno i zostawiano je na polu a do zagród zaganiano tylko kozły


Ewangelia wspomina o trzymaniu straży nad stadem. Nie wskazuje, czy były to tylko owce. Wskazuje to raczej na fakt, że były to owce i kozły. A może już wtedy wprowadzono symbol, tego, co miało się stać w rzeczywistości? Mt. 25:31-34
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6047/6468
 93%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2014-12-22, 23:21   

Pokoja napisał/a:
Ewangelia wspomina o trzymaniu straży nad stadem. Nie wskazuje, czy były to tylko owce.


Oczywiście :)

Będą zgromadzone przed nim wszystkie narody, i odłączy jedne od drugich, jak pasterz odłącza owce od kozłów.

Pokoja napisał/a:
A może już wtedy wprowadzono symbol, tego, co miało się stać w rzeczywistości? Mt. 25:31-34


Też tak myślę Pokoja.
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 724 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6303
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4477/6115
 73%
EXP: 281/330
 85%
Wysłany: 2014-12-23, 00:04   

Krystian napisał/a:
Pokoja napisał/a:
Ewangelia wspomina o trzymaniu straży nad stadem. Nie wskazuje, czy były to tylko owce.


Oczywiście :)

Będą zgromadzone przed nim wszystkie narody, i odłączy jedne od drugich, jak pasterz odłącza owce od kozłów.

Pokoja napisał/a:
A może już wtedy wprowadzono symbol, tego, co miało się stać w rzeczywistości? Mt. 25:31-34


Też tak myślę Pokoja.


Wierzę, że dobry wniosek z tego nam wynika. Gdy Pan Jezus się narodził, to musiała być ciepła pora, że owce i kozły były razem zgromadzone, ale gdy zrobiło się zimno do ok. 10 st. C, jak podała Migdałek, to kozły zostały odłączone. Gdy Pan Jezus rozpoczął działalność swoją to też najpierw szedł za nim lud i faryzeusze, ale gdy okoliczności się oziębiły, to kozły odziane w miękkie szaty - Faryzeusze mówili, tylko ten motłoch poszedł za nim.

W Wieku Ewangelii jest podobnie. Najpierw była wielka miłość do Chrystusa, później doszło do wielkiego odstępstwa od wiary i di podziału na laikat i kler w miękkie szaty odziany.

Obecnie zaczyna się zwracać uwagę na fakt, że w pierwotnie Chrześcijanie w społeczeństwie nie wyróżniali się strojem.

Podobnie jest i w czasie wtórej obecności Chrystusa, Mt. 25:31-34.
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
Odbić Konstantynopol!
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-12-23, 02:05   

Pokoja napisał/a:
Czy 25 Grudnia nastąpiło poczęcie, czy porodzenie Pana Jezusa?


Nie wiem czy zauważyłeś (najwyraźniej nie) że ja w ogóle o tym nie mówiłem.


Cytat:
nauki Kościoła Chrystusowego za czasów Pastora Russella


:shock:


Cytat:
Jednak w Ewangelii napisano, że pasterze paśli i trzymali straż nocną. Znaczy to, że jeszcze wtedy nie by tam ogólnej pustyni, jak w XIX wieku.


Dopuszczasz że pustynia zrobić się mogła,
ale temperatura już mieniać się nie mogła? :shock:

Poza tym, na pustyni z reguły jest zimniej nocą.

Cytat:
Wiem z jakiej epoki pochodzą. Był to piąty rok panowania Jehojakima, króla judzkiego, a drugi rok panowania Nabuchodonozora, jako króla Babilońskiego, czyli na 17 lat przed powstaniem Imperium Babilońskiego. Według chronologii uniwersalnej był to rok 623 p.n.e.


I to ma być dowód na czasy 623 lata później?!! :shock:
Dobrze się czujesz?

To tak, jakby dzisiejszą pogodę udowadniać zapisem
z ok. 1390 roku - 20 lat przed bitwą pod Grunwaldem! :-D

Bardzo rozumne... rzeczywiście... :-D
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 724 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6303
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4477/6115
 73%
EXP: 281/330
 85%
Wysłany: 2014-12-23, 19:21   

Odbić Konstantynopol! napisał/a:
Pokoja napisał/a:
Czy 25 Grudnia nastąpiło poczęcie, czy porodzenie Pana Jezusa?


Nie wiem czy zauważyłeś (najwyraźniej nie) że ja w ogóle o tym nie mówiłem.


Rethel, czego Ty chcesz? Gdzie ja Ci przypisałem takie niby Twoje twierdzenie? Czytaj uważniej, albo proszę wskaż to miejsce. A tak się dziwiłeś Krystianowi i go lekceważyłeś.


Odbić Konstantynopol! napisał/a:
Cytat:
nauki Kościoła Chrystusowego za czasów Pastora Russella


:shock:


To, co zostało napisane w Wykładach Pisma Świętego i nie tylko jest jakimś podsumowaniem dziedzictwa, stanowiącego owoc Kościoła Chrystusowego z Wieku Ewangelii. Nie jest to tylko całkowicie coś innego. Jest tam podsumowanie, esencja wcześniejszego poznania, rozpoznanego, jako zgodnego z Słowem Bożym i nowe rzeczy, dotyczące Boskiego Planu Wieków i Zbawienia, dotyczące paruzji Chrystusa i Restytucji, Mt. 13:52.
Na uwagę zasługuje choćby fakt, że w śpiewniku jakim się posługują Badacze Pisma Świętego, znajdują się pieśni z różnych wyznań wiary chrześcijańskiej. Wykłady paruzyjne szeroko oddziaływały na nich i miały publiczny wydźwięk w ówczesnych środkach przekazu.

Odbić Konstantynopol! napisał/a:
Cytat:
Jednak w Ewangelii napisano, że pasterze paśli i trzymali straż nocną. Znaczy to, że jeszcze wtedy nie by tam ogólnej pustyni, jak w XIX wieku.


Dopuszczasz że pustynia zrobić się mogła,
ale temperatura już mieniać się nie mogła? :shock:

Poza tym, na pustyni z reguły jest zimniej nocą.


Jeszcze raz proszę przeczytaj, co napisałem, bo wszystko dopuszczam. Opacznie zrozumiałeś to, co napisałem.

Odbić Konstantynopol! napisał/a:
Cytat:
Wiem z jakiej epoki pochodzą. Był to piąty rok panowania Jehojakima, króla judzkiego, a drugi rok panowania Nabuchodonozora, jako króla Babilońskiego, czyli na 17 lat przed powstaniem Imperium Babilońskiego. Według chronologii uniwersalnej był to rok 623 p.n.e.


I to ma być dowód na czasy 623 lata później?!! :shock:
Dobrze się czujesz?

To tak, jakby dzisiejszą pogodę udowadniać zapisem
z ok. 1390 roku - 20 lat przed bitwą pod Grunwaldem! :-D

Bardzo rozumne... rzeczywiście... :-D


To nie jest dowód, lecz wskazanie Tobie, że wiem, jakiej epoki cytat dotyczy.

Poza tym jest to tylko przykład, że zimno bywało tam w nocy o tej porze roku.

Klimat może się zmieniać, to fakt. Jednak po uwzględnieniu innych przesłanek, wynika, że Pan Jezus narodził się wczesną jesienią. A skoro termin spisu wyznaczono na tą porę roku, to też można domniemywać, że uczyniono podobnie jak w naszych czasach.

Wybory z reguły ogłasza się po zbiorze płodów rolnych, ale nie zimą, bo nie jest pewne, że akurat w danym roku będzie ona stosunkowo ciepła.
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 13