FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Rewelacje na temat Boga
Autor Wiadomość
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2014-12-23, 09:48   Rewelacje na temat Boga

Temat służy do dyskusji merytorycznej i zbijania tez, jakoby Bóg ST był szatanem, bozkiem i nisprawiedliwym katem.

Z racji tego, że nikt z forum sąsiedniego tu nie zajrzy to pokomentujmy sobie ich trudne przypadki.
Na pierwszy ogień Ata:

Cytat:
Cytat:
Werset 29.
''A gdy przyszedł do swojego domu, wziął nóż, pochwycił swoją nałożnicę i pokrajał ją członek za członkiem na dwanaście kawałów i rozesłał po całym obszarze Izraela''


zrobilo mi sie niedobrze..
tak samo zreszta jak tutaj:

Lb 25:4 bw

"i rzekł Pan do Mojżesza: Zbierz wszystkich naczelników ludu i wbij ich na pal przed Panem w słońcu, a odwróci się płomienny gniew Pana od Izraela."

Dezerterze.. Bog dal nam sumienia.. jak poucza pawel..abysmy wiedzieli co jest dobre a co zle.. ;-)
dzieki temu mozemy odroznic Boga od bozka czy szatana na przyklad..

i dzieki Bogu.. ;-)


Dla Aty to co zasądza Bóg jest wzbudzające odruchy wymiotne?
Po drugie uważa, ze zachowanie Boga jest złe.
Po trzecie nazywa Boga przez to co czyni bożkiem, a nawet szatanem, którego trzeba odróżnić od Boga :)

Ania napisała:
Cytat:

Gdzie tu miłość boża ? Czy bóg okazywał miłość nadziewanemu na pal ? Czy nadziewającemu ? A było tak pięknie i wzniośle gdy Bóg-Ojciec dawał swoje Prawo - Dekalog, a w nim "Nie zabijaj" i "kochaj bliźniego" . Dekalog szybko schowano do Arki Przymierza, żeby o nim zapomnieć i straszyć, że jak ktoś się zbliży DO PRAW BOSKICH .....niechybnie zginie.
Bóg jest Miłością i w Miłości poucza ludzi..... tak jak robił to Jego syn umiłowany Jezus Chrystus. Jezus nie rzuciłby w nikogo nawet kamieniem, nie mówiąc już o nabijaniu (nawet prostytutki !) na pal !
Nie nabił nikogo na pal ustawiony w słońcu - wolał sam zginąć i w ten sposób Jezus pokazał jak WYPEŁNIAĆ PRAWO !

Gdzie miłość boża? Chyba w sprawiedliwości. To dzięki tej sprawiedliwości zły zostanie wytrącony, a prawy pozostawiony. Ania pragnie życia wiecznego wraz z pedofilem i mordercą, bo przecież Bóg jest miłością bez poczucia sprawiedliwości.
Czemu nie boli jej Darfur? Nowy Orlean? Afganistan?
Według Ani Bóg SAM ŁAMIE SWOJE PRZYKAZANIA, bo zabija i nie kocha bliźniego.
Jezus nie rzuciłby w nikogo kamieniem? A co z milionami, które zabije w Armagedonie? Podobnież Jezus przyniósł miecz?

W jaką Biblię wierzą te osoby? W Biblię w Przekładzie Miłosierdzia Atowego?

Ata napisała:
Cytat:
Aniu zgadzam sie w 100%..

Bog nie mogl wydac takiego rozkazu..

na pewno nie Bog.. ktory jest Miloscia.. a Jego natura jest czystym DOBREM..
taki Bog.. z pewnoscia nie pastwi sie nad ofiarami.. a niestety smierc przez nabicie na pal.. jest smiercia niezwykle meczenska.. a wiec okrutna..

niektzorzy mowia.. ze wymyslilismy sobie Boga.. takiego jak chcemy.. takiego cacy..

ST jest do niczego- wyrzućmy go, mówi Ata...
Deistyczny pogląd polega na subiektywnym odczuciu Pierwszej Przyczyny, więc jak mogli sobie tego Boga nie wymyślić?

Ata napisała:
Cytat:
iz niczego nie musialam sobie wymyslac..
gdyz po to mam sumienie aby odrozniac DOBRO od ZLA..

Czy ata zna Pismo? Nie, bo wiedziałaby, ze myśli Boga, nie sa myślami naszymi, że nasze pojmowanie dobra i zła jest niedoskonałe.

Ata napisała:
Cytat:
zreszta chrzescijanstwo tylko dlatego podbilo swiat.. iz jest ideologia mowiaca.. o milosci.. i poszanowaniu drugiego czlowieka..

Tak...prosili o kolejne ziemie i świątynie i je dostawali od ręki :) ach ta miłość.

Ania komentująca Dezertera
Cytat:
Nie Boga ! Nie Boga Dezerterze ! A OBRAZ boga, przedstawianego przez jedną nację. Z tym obrazem się jedynie nie zgadzamy .
Czyli można podważac CAŁY ST. To przecież obraz Boga...

Ata:



Cytat:
tak.. w S.T mamy nakreslony obraz Boga.. widziany oczyma Izraelitow.. i mozliwe,, ze wykorzystywany do wlasnych celow..

jak nie wiemy o co chodzi.. to chodzi o polityke.. (parafraza moja).. ;-)

Źli Izraelici! Bardzo źli, nikt z nas nie miał możliwości obcowania z Bogiem, tak jak Oni, ale my wiemy lepiej, jaki jest Bóg.
Ci Izraelici to jednak byli dobrzy politycy :)
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
oluss
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-12-23, 11:42   

Sam sie zastanawialem czy nie poruszyc tematu w "trudnych sprawach".
widze ze nadajemy na tych samych falach :)dobra to moze ja kawalek
postaram sie rozwalkowac.

1.
Werset 29.
''A gdy przyszedł do swojego domu, wziął nóż, pochwycił swoją nałożnicę i pokrajał ją członek za członkiem na dwanaście kawałów i rozesłał po całym obszarze Izraela''

Po pierwsze jej nie zabil.
Po drugie pocwiartowanie tez nie bylo
dla samego pocwiartowania.
Po trzecie to nie bylo z rozkazwo Jahwe..

And when he was come home he took a sword, and divided the dead body of his wife with her bones into twelve parts, and sent the pieces into all the borders of Israel.

Rozważcie to sobie, naradźcie się i rozpowiadajcie!

2.
Lb 25:4 bw

"i rzekł Pan do Mojżesza: Zbierz wszystkich naczelników ludu i wbij ich na pal przed Panem w słońcu, a odwróci się płomienny gniew Pana od Izraela."

Dezerterze.. Bog dal nam sumienia.. jak poucza pawel..abysmy wiedzieli co jest dobre a co zle.. ;-)
dzieki temu mozemy odroznic Boga od bozka czy szatana na przyklad..


Ja bym mial odruchy wymiotne jesli Jahwe by
nie przeciwdzial wchodzeniu w jedno jarzmo
Izraela z Baalem.Nie zginela tam zadna niewinna
osoba.W innych przekladach jest mowa o powieszeniu..

Lb 25:4 Bg „Rzekł tedy Pan do Mojżesza: Zbierz wszystkie książęta z ludu, a każ im, te przestępce powieszać Panu przed słońcem, aby się odwrócił gniew popędliwości Pańskiej od Izraela.””

Nie wolno wyrywac z kontekstu :-/
Lcb 25:1 Gdy Izrael osiadł w Szittim, zaczął lud uprawiać nierząd z Moabitkami.
Lcb 25:2 Zapraszały one lud na rzeźne ofiary swoich bogów, a lud jadł i oddawał pokłony ich bogom.
Lcb 25:3 Izrael sprzęgnął się z Baalem Peor
. Wtedy Pan rozgniewał się na Izraela,
Lcb 25:4 I rzekł Pan do Mojżesza: Zbierz wszystkich naczelników ludu i wbij ich na pal przed Panem w słońcu, a odwróci się płomienny gniew Pana od Izraela.
Lcb 25:5 I rzekł Mojżesz do sędziów izraelskich: Niech każdy zabije ze swojej grupy tych mężów, którzy się sprzęgli z Baalem Peorem.


3.
Pozwole sobie skomentowac jeszcze jedna brednie Zamosa..

Wytracisz więc wszystkie narody, które twój Bóg, Jahwe, wyda tobie. Nie będziesz znał litości nad nimi.”
Powtórzonego prawa 7, 2


I co w tym zlego?
Przy tych narodach Izraelczycy byli jak aniolowie.
Poza tym kazdy z tych ludow mogl sie nawrocic.
Bog cierpliwe czekal az dopelni sie ich wina i wtedy karal.
To samo mowi NT.Jezus przy paruzji przyjdzie jako Sedzia
ktory wymierza sprawiedliwosc bezboznym.Poza tym jakby
Izrael ich nie wykonczyl to oni by wykonczyli Izraela i Baal
by zapanowal.Czy tak trudno to pojac :roll:

przed tym czasem nie dopełni się wina Amorytów

A gdy tylko usłyszeli o tym wszyscy królowie, którzy byli po tej stronie Jordanu w górzystym regionie i w Szefeli oraz wzdłuż całego wybrzeża Morza Wielkiegoi naprzeciw Libanu, Hetyci i Amoryci, Kananejczycy, Peryzzyci, Chiwwici i Jebusyci, 2 zaczęli się gromadzić wszyscy razem, by jednomyślnie stoczyć wojnę przeciwko Jozuemu oraz Izraelowi.


Apostolowie widzieli w tym dobro i ja tez widze.
To co zle niby bylo dla bezboznikow dobre bylo
dla Izraela i dla nas,.Kto wie czy gdyby ich nie
wyrzneli teraz nie skladali by dalej np dzieci w ofierze
baalowi.

Pawel(ten od milosci)

[i]1 Nie chciałbym, bracia, żebyście nie wiedzieli, że nasi ojcowie wszyscy, co prawda zostawali pod obłokiem1, wszyscy przeszli przez morze 2 i wszyscy byli ochrzczeni w [imię] Mojżesza2, w obłoku i w morzu; 3 wszyscy też spożywali ten sam pokarm duchowy3 4 i pili ten sam duchowy napój. Pili zaś z towarzyszącej im duchowej skały4, a ta skała - to był Chrystus4. 5 Lecz w większości z nich nie upodobał sobie Bóg; polegli bowiem na pustyni5. 6 Stało się zaś to wszystko, by mogło posłużyć za przykład dla nas, abyśmy nie pożądali6 złego, tak jak oni pożądali. 7 Nie bądźcie też bałwochwalcami jak niektórzy z nich, według tego, co jest napisane: Zasiadł lud, by jeść i pić, i powstali, by się oddawać rozkoszom7. 8 Nie oddawajmy się też rozpuście, jak to czynili niektórzy spośród nich, i padło ich jednego dnia dwadzieścia trzy tysiące8. 9 I nie wystawiajmy Pana na próbę, jak wystawiali Go niektórzy z nich i poginęli od wężów9. 10 Nie szemrajcie, jak niektórzy z nich szemrali i zostali wytraceni przez dokonującego zagłady10. 11 A wszystko to przydarzyło się im jako zapowiedź rzeczy przyszłych, spisane zaś zostało ku pouczeniu nas, których dosięga kres czasów11. 12 Niech przeto ten, komu się zdaje, że stoi, baczy, aby nie upadł. 13 Pokusa nie nawiedziła was większa od tej, która zwykła nawiedzać ludzi. Wierny jest Bóg i nie dozwoli was kusić ponad to, co potraficie znieść, lecz zsyłając pokusę, równocześnie wskaże sposób jej pokonania abyście mogli przetrwać.


Amen

polecam tez ciekawa
strone
 
     
Odbić Konstantynopol!
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-12-23, 16:31   

Szkoda papieru... to już przestało być zabawne... :roll:
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2014-12-23, 16:34   

To nigdy nie było zabawne, to zawsze było bardzo przykre.
Od samego poczatku bardzo wielki żal mam, ze zniszczono forum, które było dla mnie naprawdę, jak taka bezpieczna przystań.
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
Odbić Konstantynopol!
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-12-23, 16:37   

bartek212701 napisał/a:
To nigdy nie było zabawne, to zawsze było bardzo przykre.
Od samego poczatku bardzo wielki żal mam, ze zniszczono forum, które było dla mnie naprawdę, jak taka bezpieczna przystań.


Najtragiczniejsze jest to, że jak np. Anka, oni ubzdurali sobie, że bronią piersią Boga przed... Biblią... :roll:
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2014-12-23, 16:52   

Odbić Konstantynopol!, To jak bronienie dziecka przed mlekiem matki, tylko dlatego, ze jest białe...
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
Al-Wasik
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-12-23, 16:53   

Oni powinni zostać ukarani, nie za swoje prywatne wierzenia(choćby nie wiem jak ekscentryczne),
ale za głoszenie ich jako prawdę objawioną i zatruwanie przy tym mózgów ludziom, którzy poszukują Boga.
Mimo licznych ostrzeżeń nie chcą zaprzestać tego czynić, wobec tego skazują się na wymierzenie
im sprawiedliwości w przyszłości, czy to przez ludzki sąd na podstawie Bożego Prawa czy też przez samego
Boga Ojca.

Czy oni naprawdę nie boją się mieć na sumieniu dusze zwiedzionych ludzi? :-/
 
     
oluss
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-12-23, 18:26   

Cytat:
Czy oni naprawdę nie boją się mieć na sumieniu dusze zwiedzionych ludzi? :-/

Oni chca miec ich jak najwiecej.
Anka non stop sie podnieca ze
co raz wiecej ludzi poznaje prawde :roll:
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6035/6468
 93%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2014-12-24, 22:44   

bartek212701 napisał/a:
Z racji tego, że nikt z forum sąsiedniego tu nie zajrzy to pokomentujmy sobie ich trudne przypadki.


Podobnie myślę jak ty. Bóg posłał Jezusa by odkłamał PRAWO DO MIŁOŚCI I ŻYCIA, a nie jako Baranka Ofiarnego. To ludzie zrobili z Jezusa Ofiarę. To okropne. Nie mieści mi się w głowie, że Ojciec posłał Syna na śmierć. Jakoś nie wierzę w ofiary przebłagalne i w to, że ktoś oprócz mnie może zapłacić za moje grzechy. Wierzę w to, że Jezus ze Swym Ojcem mogą mi wybaczyć, ale w to, że musiał za nas zginąć nie bardzo. Zginął bo był niewygodny i niebezpieczny dla ówczesnych kapłanów. Pokazał jak dąży się do pokoju. Nie walką i złem, a przebaczaniem i miłością. Bardzo piękne i niezwykle trafne słowa Anno01.

Poczytałem sobie dzisiaj webda.
Tak napisał Zamos.
Zostawię ten wpis Zamosa bez komentarza.
Odpowiedź jest w mojej stopce.
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
oluss
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-12-26, 17:57   

Moje pytanie dotyczy fragmentu z 1-szej Księgi Samuela 15:3,... Czy słowa te pochodzą od Pana Boga, którego uwielbiasz?

Moje pytanie dotyczy fragmentu z 1-szej Księgi Samuela 15:3, w której Pan Bóg rozkazuje swemu narodowi: „Idźcie teraz, zaatakujcie Amalekitów i obłóżcie klątwą całe ich mienie. Nie miejcie nad nimi żadnej litości. Wymordujcie wszystkich mężczyzn i kobiety, młodzież i niemowlęta jeszcze przy piersi, woły i owce, wielbłądy i osły.”

Teraz chcę zadać ci trzy pytania:

(i) Czy słowa, „wymordujcie wszystkich mężczyzn i kobiety, młodzież i niemowleta jeszcze przy przy piersi” pochodzą napewno od Pana Boga, którego uwielbiasz?

(ii) Czy możesz sobie wyobrazić że twój Pan mógłby wydać ten sam rozkaz w obecnych czasach?

(iii) Jeśli uwierzyłbyś, że to ci Bóg rozkazuje, czy mógłbyś i chciałbyś wykonać ten rozkaz?

• Jeśli odpowiesz “Nie” na pytanie (i), wówczas nie wierzysz w autorytet Bożego Słowa, Biblii.

• Jeśli odpowiesz „Nie” na pytanie (ii) – być może myśląc że Pan zmienił swoje działania – wówczas nie uznajesz, że Boże rozkazy mają uniwersalane zastosowanie, które jest koniecznym warunkiem, aby te rozkazy były zgodne z moralnymi zasadami, oraz źródłem moralnej prawdy.

• Jeśli odpowiesz „Nie” na pytanie (iii), napewno myślisz że czasami jest słuszne, lub nawet obowiązkowe, być nieposłuszny Bogu. Wówczas przyznajesz, że moralne zasady są niezależne, lub nawet wchodzą w konflikt, z tym co Bóg dyktuje, i że powinniśmy myśleć sami za siebie.

• Jeśli odpowiesz „Tak” na każde powyższe pytanie (i), (ii) oraz (iii), czyż nie wynika z tego, że twoja wiara w Boga z Biblii jest nie tylko błędna ale moralnie wstrętna, ponieważ twój Bóg ma moc zamieniania, [w zasadzie] łagodnych, myślących i życzliwych ludzi w grupę aprobującą ludobójstwo w imieniu Boga którego wielbią?

W pierwszej kolejności odpowiem na pytania, a następnie wykażę na podstawie Pisma Świętego twoje niezrozumienie nie tylko fragmentu z 1. Księgi Samuela (15:3), ale i samego Boga:

• Na pytanie (i) moja odpowiedź brzmi TAK, ponieważ słowa te pochodzą od Boga, którego uwielbiam.

• Na pytanie (ii) moja odpowiedź brzmi TAK – i nie tylko mogę sobie to wyobrazić, ale również w to wierzę. Będzie wydany podobny rozkaz w dniach ostatecznych (Marka 13:19 / Łukasza 21:25-26). Pismo Święte wyraźnie mówi o zagładzie bezbożnych ludzi (2 Piotra 3:7), którzy nie przyjęli świadectwa o Jezusie (1 Jana 5:10-12). Ponadto Bóg, dokonując sprawiedliwych sądów, nie kieruje się (i nigdy nie kierował) „moralnymi zasadami” czy, jak to nazwałeś, „moralną prawdą”. On postępuje zgodnie ze świętą sprawiedliwością, co stanowi wartość ponad to wszystko. Dlatego Boże rozkazy (jak w przypadku tego fragmentu z 1. Księgi Samuela) nigdy nie miały uniwersalnych zastosowań. Wynikały jedynie z praw związanych Przymierzami (przykład: 5 Mojżeszowa 11:26-28) i wypływających z nich konsekwencji – w dalszej części postaram się to wyjaśnić.

• Na pytanie (iii) moja odpowiedź brzmi NIE, ponieważ nie wierzę, by w dzisiejszych czasach Bóg zlecił mi takie zadanie. Jak wcześniej wspomniałem, Bóg sam dokona sprawiedliwego sądu, do czego nie będzie potrzebował ludzi (Dzieje Apostolskie 17:30-31). On ich potrzebuje – mnie i ciebie – do zwiastowania Dobrej Nowiny o Jezusie (Marka 16:15-16). Odpowiedź NIE nie wynika więc z nieposłuszeństwa, lecz z praw Nowego Przymierza (Hebrajczyków 10:9-16 / Hebrajczyków 8:7-13), które zarządził Bóg, a następnie wszczepił w moje serce (Hebrajczyków 8:10-13).

Przejdę teraz do analizy zadanych przez ciebie pytań.

1. Twoje pierwsze pytanie (i) świadczy o braku zrozumienia Osoby cierpliwego, sprawiedliwego Boga, Jego prób naprawy grzesznego człowieka oraz wprowadzonego przez Nowe Przymierze Bożego planu zbawienia.

Pozwól na krótkie wyjaśnienie.
Bóg jest miłością (1 Jana 4:7-10) i ma upodobanie w tym, co stworzył (1 Mojżeszowa 1:31). Jest NAJBARDZIEJ KOCHAJĄCĄ, ŁASKAWĄ, MIŁOSIERNĄ, WSPÓŁCZUJĄCĄ Osobą (Izajasza 49:14-15 / Jana 3:16), która nigdy się nie zmienia (Malachiasza 3:6 / 1 Jana 5:18) – jak sugerujesz. Jest cierpliwy, pełen dobroci, miłości i prawdy. Nienawidzi jednak grzechu (Psalm 5:5-7) i jest doskonale sprawiedliwy, a w wykonywaniu wyroków i sądach jest straszny (Nahuma 1:1-6 / 2 Piotra 2:4-9). Dlatego winnego nie oszczędzi (Psalm 145:17-20) – jak było w przypadku Amalekitów z 15. rozdziału 1. Księgi Samuela (przeczytaj o tym, czego oni się dopuścili – 5 Mojżeszowa 25:17-18) – więcej na temat Osoby Boga dowiesz się, klikając tutaj.

W odwiecznym planie zbawienia Bóg Ojciec przekazuje wszystko Synowi (Jana 3:35 / Jana 5:20-27 / Hebrajczyków 1:1-14 / Izajasza 9:5-6), który poprzez ofiarę Nowego Przymierza pragnie wspomóc i uratować totalnie zdeprawowanego grzechem człowieka (Hebrajczyków 10:1-18 / 1 Jana 5:9-12). W ten sposób dla wszystkich ludzi (1 Tymoteusza 2:1-4 / Marka 16:15-16 / 2 Piotra 3:9) został wprowadzony Boży plan zbawienia, uwarunkowany prawem Nowego Przymierza – więcej na temat tego planu (Ewangelii) możesz dowiedzieć się, klikając tutaj.

2. Twoje drugie pytanie (ii) świadczy o niezrozumieniu niezmienności Boga (Malachiasza 3:6 / Jakuba 1:16-17) przy zmienności obowiązujących praw (zasad) uwarunkowanych Przymierzami. Dlatego jest ci trudno zaakceptować nad wymiar sprawiedliwego (choć bezwzględnego) Boga miłości, jakim On jest.

Proszę, abyś zwrócił tutaj uwagę na pewne różnice:
Prawo Starego Przymierza nakazywało: ...(20) Złamanie za złamanie, oko za oko, ząb za ząb. Jak okaleczył człowieka, tak mu będzie oddane. (21) Kto zabije zwierzę, zapłaci za nie, a kto zabije człowieka, poniesie śmierć. (22) Będzie u was jedno prawo, zarówno dla obcego przybysza jak i dla krajowca, gdyż Ja, Pan, jestem Bogiem waszym... (3 Mojżeszowa 24:20-22).

Prawo Nowego Przymierza mówi natomiast: ...(38) Słyszeliście, iż powiedziano: Oko za oko, ząb za ząb. (39) A Ja wam powiadam: Nie sprzeciwiajcie się złemu, a jeśli cię kto uderzy w prawy policzek, nadstaw mu i drugi. (40) A temu, kto chce się z tobą procesować i zabrać ci szatę, zostaw i płaszcz. (41) A kto by cię przymuszał, żebyś szedł z nim jedną milę, idź z nim i dwie. (42) Temu, kto cię prosi, daj, a od tego, który chce od ciebie pożyczyć, nie odwracaj się... (Mateusza 5:28-32).

Z Biblii dowiadujemy się o różnych Przymierzach (było ich osiem) związanych warunkami i Bożą gwarancją. Były one zawierane w różnych okresach, w zależności od potrzeb lub sytuacji. Ich warunki ustalane były przez Boga (jako Właściciela ziemi) i miały różny charakter. Niektóre Przymierza były zrywane (wygasały), tracąc ważność. Na przykład Przymierze Edenowe (z Adamem) lub Przymierze Mojżeszowe – więcej na temat Przymierzy możesz dowiedzieć się, klikając tutaj. Właśnie to było powodem „zmiennych” (jak uważasz) decyzji, okresowo zgodnych z obowiązującym wówczas prawem, a wydawanych przez wciąż niezmiennego, sprawiedliwego i wiernego Boga.

Proszę, abyś zrozumiał – to człowiek wiecznie zawodził, a nie Bóg, który musiał egzekwować prawo, dokonując sprawiedliwych (choć bezwzględnych) sądów. I właśnie w tym tkwi problem twojego niezrozumienia. Fragment z 1. Księgi Samuela odzwierciedla to, o czym mówię (2 Mojżeszowa 17:14 / 5 Mojżeszowa 25:19). Amalekici wystąpili przeciwko Narodowi Wybranemu (2 Mojżeszowa 17:8), bezlitośnie mordując pozostających na tyłach, strudzonych, zmęczonych Izraelitów (przeczytaj o tym w 5. Księdze Mojżeszowej – 25:17-18), za co musieli ponieść karę (1 Samuela 15:7-8). Fakt ten wyniknął z Bożych sprawiedliwych wyroków, odpowiadających istniejącemu wówczas prawu. Właśnie z tego powodu Bóg rozkazał wykonać na Amalekitach ten wyrok: ...Idźcie teraz, zaatakujcie Amalekitów i obłóżcie klątwą całe ich mienie. Nie miejcie nad nimi żadnej litości...

Twoje pytanie (ii) świadczy o tym, że jesteś osobą, która nie znając faktów i sprawiedliwości sędziego, bezpodstawnie oskarża go o wyrok skazujący na bezlitosnym mordercy. Dziś zdarzenie z Amalekitami może wydawać ci się dziwne, niestety kiedyś był taki porządek: ...(20) Złamanie za złamanie, oko za oko, ząb za ząb. Jak okaleczył człowieka, tak mu będzie oddane. (21) Kto zabije zwierzę, zapłaci za nie, a kto zabije człowieka, poniesie śmierć (3 Mojżeszowa 24:20-21).

3. Twoje trzecie pytanie (iii) świadczy o tym, że nie rozumiejąc Boga, podważasz Jego autorytet (Izajasza 45:11-12), stawiając własne stwierdzenia ponad Bożą mądrość, sprawiedliwość i łaskę (Jakuba 4:6-10).

Zastanawiam się też nad tym, czy celem twoich pytań jest wypróbowanie mojej wiary czy Bożej cierpliwości. Jeśli „uderzasz” w fundamenty mojej wiary, nic nie osiągnąłeś. Jeśli „uderzasz” w Bożą cierpliwość, przeczytaj poniższe fragmenty – mam nadzieję, że te słowa przemówią do ciebie:

Izajasza 45:9-12
...(9) Biada temu, kto się spiera ze swoim stwórcą, skorupka wśród glinianych skorupek! Czy glina może powiedzieć do tego, kto ją formuje: Co robisz? albo dzieło do swojego mistrza: On nie ma rąk? (10) Biada temu, kto mówi do ojca: Dlaczego płodzisz? A do kobiety: Dlaczego rodzisz? (11) Tak mówi Pan, Święty Izraelski, i jego Stwórca: Jak śmiecie żądać ode mnie wyjaśnienia co do moich dzieci albo dawać mi rozkazy co do dzieła moich rąk? (12) Ja uczyniłem ziemię i stworzyłem na niej ludzi, moje ręce rozciągnęły niebiosa i Ja daję rozkazy wszystkiemu ich wojsku...

Rzymian 9:14-24
...(14) Cóż tedy powiemy? Czy Bóg jest niesprawiedliwy? Bynajmniej. (15) Mówi bowiem do Mojżesza: Zmiłuję się, nad kim się zmiłuję, a zlituję się, nad kim się zlituję. (16) A zatem nie zależy to od woli człowieka, ani od jego zabiegów, lecz od zmiłowania Bożego. (17) Mówi bowiem Pismo do faraona: Na to cię wzbudziłem, aby okazać moc swoją na tobie i aby rozsławiono imię Moje po całej ziemi. (18) Zaiste więc, nad kim chce, okazuje zmiłowanie, a kogo chce przywodzi do zatwardziałości. (19) A zatem, powiesz mi: Czemu jeszcze obwinia? Bo któż może przeciwstawić się Jego woli? (20) O człowiecze! Kimże ty jesteś, że wdajesz się w spór z Bogiem? Czy powie twór do twórcy: Czemuś mnie takim uczynił? (21) Albo czy garncarz nie ma władzy nad gliną, żeby z tej samej bryły ulepić jedno naczynie kosztowne, a drugie pospolite? (22) A cóż, jeśli Bóg, chcąc okazać gniew i objawić moc swoją, znosił w wielkiej cierpliwości naczynia gniewu przeznaczone na zagładę, (23) a uczynił tak, aby objawić bogactwo chwały swojej nad naczyniami zmiłowania, które uprzednio przygotował ku chwale, (24) takimi naczyniami jesteśmy i my, których powołał, nie tylko z Żydów, ale i z pogan...

Proszę, abyś pamiętał – to Bóg jest Panem wszystkiego (Stwórcą i Właścicielem ziemi). Sądzi sprawiedliwie, czyniąc człowieka odpowiedzialnym za jego czyny, co wcale nie oznacza (jak sugerujesz), że jest „tyranem”. To dotyczy również fragmentu z 1. Księgi Samuela (15:3).

Rzymian 11:32-34
...(32) Albowiem Bóg poddał wszystkich w niewolę nieposłuszeństwa, aby się nad wszystkimi zmiłować. (33) O głębokości bogactwa i mądrości, i poznania Boga! Jakże niezbadane są wyroki Jego i nie wyśledzone drogi Jego! (34) Bo któż poznał myśl Pana? Albo któż był doradcą Jego?(35) Albo któż wpierw dał Mu coś, aby za to otrzymać odpłatę? (36) Albowiem z Niego i przez Niego i ku Niemu jest wszystko; Jemu niech będzie chwała na wieki. Amen.

Masz prawo wyboru: zaakceptować to albo nie. Ja zrobiłem to 10 lat temu i naprawdę nie żałuję. Jeśli potrzebujesz więcej informacji, służę pomocą. Zachęcam również, abyś spojrzał na Boga w inny sposób. On z pewnością nie chce, abyś podzielił los zgubionej ludzkości (1 Tymoteusza 2:3-4).

Do usłyszenia, Luke

http://www.zajezusem.com/index.php?num=4774

nawet dobre
 
     
Odbić Konstantynopol!
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-12-26, 18:01   

A możesz to streścić w dwóch zdaniach? Każda książka posiada
coś takiego jak resumé - wklejając takie długasy powinieneś na
początku takowe zapodawać. Ja, podobnie jak wielu innych wkl-
ejek nie czytam - poza tym, zbyt duża ilość wklejek zniechęca do
czytania wklejającego w ogóle - świadczy o tym, że taki user nie
ma za dużo do przekazania nadając taki podprogowy komunikat. :roll:
 
     
oluss
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-12-26, 18:05   

Mozesz nie czytac a nawet nie pisac :)
Jestem zniechecony :roll:
 
     
Odbić Konstantynopol!
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-12-26, 18:07   

olus napisał/a:
Mozesz nie czytac a nawet nie pisac :)
Jestem zniechecony :roll:


Tylko cię Olusie uświadamiam.
Jak nie ja, to kto? :roll:
 
     
oluss
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-12-26, 18:28   

marudzisz :)
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2014-12-26, 21:00   

OFICJALNE WIADOMOŚCI Z SĄSIEDNIEGO FORUM:


RN ZDEGRADOWANY!!!! ;-)
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 13