FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Siedem Czasów
Autor Wiadomość
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 721 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6277
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4514/6115
 73%
EXP: 255/330
 77%
Wysłany: 2015-05-19, 23:28   

naka napisał/a:
Witajcie - mam chwilkę wolną - czas uwolnienia, czyli tzw "pięćdziesiątnica" wystąpiła w czasach Sedekiasza.

Cytat:
(Jer 34:8) Słowo, które Pan skierował do Jeremiasza po zawarciu przez króla Sedecjasza z całym ludem jerozolimskim umowy głoszącej powszechną wolność. (9) Każdy miał obdarzyć wolnością swego niewolnika Hebrajczyka i niewolnicę Hebrajkę. Nikomu nie wolno było trzymać u siebie brata swego Judejczyka jako niewolnika. (10) Wszyscy dostojnicy i ludzie, którzy zawarli umowę, zgodzili się wypuścić na wolność każdy swego niewolnika lub niewolnicę i nie zmuszać ich więcej do służby u siebie. Wyraziwszy zgodę, wypuścili ich na wolność. (11) Potem jednak zmienili zdanie i sprowadzili niewolników i niewolnice, których obdarzyli wolnością, zmuszając, by się stali znów niewolnikami i niewolnicami.

(Jer 34:17) Dlatego to mówi Pan: Nie usłuchaliście Mnie, by ogłosić wolność każdy bratu i współziomkowi swemu; oto puszczam was wolno - na miecz, zarazę i głód.


Sedekiasz panował 11 lat. W którym roku jego rządów wydarzyła się owa sytuacja?


Był to 6 (szósty) rok panowania Sedekiasza. W tym roku przypadał roczny sabat ziemi, w którym każdy miał obdarzyć wolnością swego niewolnika. Nie był to więc pięćdziesiąty, jubileuszowy rok, („miłościwy rok”, „rok łaski”), w którym następował powrót do utraconej posiadłości, Kpł. 25:10-13.
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13628
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 407/608
 66%
Wysłany: 2015-05-20, 00:17   

naka napisał/a:
(Jer 34:17) Dlatego to mówi Pan: Nie usłuchaliście Mnie, by ogłosić wolność każdy bratu i współziomkowi swemu; oto puszczam was wolno - na miecz, zarazę i głód.

Sedekiasz panował 11 lat. W którym roku jego rządów wydarzyła się owa sytuacja?


Wydaje mi się,że jubileuszowy rok pięćdziesiąty, nie miał miejsca za panowania Sedekiasza, tylko Joahima. Joahim zaczął królowanie w 628/9 panował 11 lat
Rok miłościwy, czyli pięćdziesiąty, był w roku 625/6 i był to 19 jubileusz i ostatni jaki Izrael obchodził, a wszystkich miało być 70 od powrotu Izraela do Kanaanu z Egiptu. Sedekiasz wszedł na tron 617/18 i kiedy został zabrany przez Nabuchodonozora było to już 19/20 lat po roku miłościwym.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Listek
VIP


Potwierdzenie wizualne: 2015
Pomógł: 581 razy
Dołączył: 11 Sie 2014
Posty: 2615
Poziom: 40
HP: 351/5017
 7%
MP: 2395/2395
 100%
EXP: 154/168
 91%
Wysłany: 2015-05-20, 07:14   

nike napisał/a:
Rok miłościwy, czyli pięćdziesiąty, był w roku 625/6 i był to 19 jubileusz i ostatni jaki Izrael obchodził, a wszystkich miało być 70 od powrotu Izraela do Kanaanu z Egiptu.



Spotkałem się z nauczaniem, że Jezus rozpoczął swoją działalność w roku jubileuszowym ,gdy w synagodze przeczytał fragment z proroka Izajasza.

Iz 61:1 bt5 (1) Duch Pana Boga nade mną, bo Pan mnie namaścił. Posłał mnie, by głosić dobrą nowinę ubogim, by opatrywać rany serc złamanych, by zapowiadać wyzwolenie jeńcom i więźniom swobodę; (2) aby obwieszczać rok łaski Pańskiej, i dzień pomsty naszego Boga; aby pocieszać wszystkich zasmuconych, "

Łk 4:18 bw "Duch Pański nade mną, przeto namaścił mnie, abym zwiastował ubogim dobrą nowinę, posłał mnie, abym ogłosił jeńcom wyzwolenie, a ślepym przejrzenie, abym uciśnionych wypuścił na wolność,"

Rzeczywiście Jezus przyszedł, by uwolnić jeńców z niewoli szatana.


:) :) :)
_________________
Bóg jest wciąż taki sam i się nie zmienia.
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 721 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6277
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4514/6115
 73%
EXP: 255/330
 77%
Wysłany: 2015-05-20, 23:26   

nike napisał/a:
naka napisał/a:
(Jer 34:17) Dlatego to mówi Pan: Nie usłuchaliście Mnie, by ogłosić wolność każdy bratu i współziomkowi swemu; oto puszczam was wolno - na miecz, zarazę i głód.

Sedekiasz panował 11 lat. W którym roku jego rządów wydarzyła się owa sytuacja?


Wydaje mi się, że jubileuszowy rok pięćdziesiąty, nie miał miejsca za panowania Sedekiasza, tylko Joahima. Joahim zaczął królowanie w 628/9 panował 11 lat
Rok miłościwy, czyli pięćdziesiąty, był w roku 625/6 i był to 19 jubileusz i ostatni jaki Izrael obchodził, a wszystkich miało być 70 od powrotu Izraela do Kanaanu z Egiptu. Sedekiasz wszedł na tron 617/18 i kiedy został zabrany przez Nabuchodonozora było to już 19/20 lat po roku miłościwym.


Zgodnie z chronologią biblijną jest oczywiste, że jubileuszowy rok pięćdziesiąty, nie miał miejsca za panowania Sedekiasza, tylko za Jehojakima (Joahima). Sedekiasz uwalniając niewolników, bardzo przebiegle wykorzystał rok sabatowy, aby odeprzeć Babilończyków. Babilończycy wycofali się, a wojsko egipskie zawróciło do Egiptu. Bóg jednak przez Ezechiela uznał, że Sedekiasz złamał dwa przymierza, tzn. przymierze Zakonu, dotyczące roku sabatowego i przymierze z Nabuchodonozorem, Eze. 17:12-19.
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 721 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6277
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4514/6115
 73%
EXP: 255/330
 77%
Wysłany: 2015-05-20, 23:58   

Listek napisał/a:
nike napisał/a:
Rok miłościwy, czyli pięćdziesiąty, był w roku 625/6 i był to 19 jubileusz i ostatni jaki Izrael obchodził, a wszystkich miało być 70 od powrotu Izraela do Kanaanu z Egiptu.



Spotkałem się z nauczaniem, że Jezus rozpoczął swoją działalność w roku jubileuszowym ,gdy w synagodze przeczytał fragment z proroka Izajasza.

Iz 61:1 bt5 (1) Duch Pana Boga nade mną, bo Pan mnie namaścił. Posłał mnie, by głosić dobrą nowinę ubogim, by opatrywać rany serc złamanych, by zapowiadać wyzwolenie jeńcom i więźniom swobodę; (2) aby obwieszczać rok łaski Pańskiej, i dzień pomsty naszego Boga; aby pocieszać wszystkich zasmuconych, "

Łk 4:18 bw "Duch Pański nade mną, przeto namaścił mnie, abym zwiastował ubogim dobrą nowinę, posłał mnie, abym ogłosił jeńcom wyzwolenie, a ślepym przejrzenie, abym uciśnionych wypuścił na wolność,"

Rzeczywiście Jezus przyszedł, by uwolnić jeńców z niewoli szatana.


Skoro Zakon jest cieniem rzeczy przyszłych, a Pan Jezus nauczał, że ani jedna jota, ani jedna kreska nie przeminie z Zakonu bez wypełnienia się, to rzeczywisty "rok łaski (miłościwy), dla wszystkich, który zapowiadał należał jeszcze do przyszłości. Wierzyła w niego także Marta, nazywając go dniem ostatecznym, J. 11:24, dla naprawienia wszystkich rzeczy, Dz. 3:19-21.

Jednak w innym znaczeniu Pan Jezus niektórym, umożliwił już wtedy skorzystanie z prawa roku miłościwego, gdyż:

Cytat:
Tym zaś, którzy go przyjęli, dał prawo stać się dziećmi Bożymi, tym, którzy wierzą w imię jego, (13) którzy narodzili się nie z krwi ani z cielesnej woli, ani z woli mężczyzny, lecz z Boga. J. 1:12,13

Syn Człowieczy nie przyszedł, aby mu służono, lecz aby służył i oddał życie swoje na okup za wielu. Mt. 20:28


co odpowiada powrotowi do pierwotnej własności w dowolnym czasie w wierze i poświeceniu:

Cytat:
W całym kraju, który jest w waszym posiadaniu, ustanowicie dla ziemi prawo wykupu: (25) Gdy zubożeje twój brat i sprzeda coś ze swojej posiadłości, wtedy wystąpi jako wykupiciel jego najbliższy krewny i wykupi to, co sprzedał jego brat. (26) A jeśli kto nie będzie miał wykupiciela, lecz potem stać go będzie i znajdzie dosyć na swój wykup, (27) to odliczy lata od swojej sprzedaży i zwróci resztę temu, komu sprzedał, i powróci do swojej posiadłości. Kpł. 25:24-27


Ci, którym Chrystus pomógł stać się dziećmi Bożymi, gdyż dążyli do czci i nieśmiertelności, już za życia otrzymali prawo do życia wiecznego:

Cytat:
tym, którzy przez trwanie w dobrym uczynku dążą do chwały i czci, i nieśmiertelności, da żywot wieczny; Rz. 2:7


To pokazuje, że prawa "roku łaski", z którego skorzystali tylko nieliczni powołani przed nastaniem Tysiącletniego Roku Łaski (Roku Jubileuszowego) nie można stawiać na równi z Tysiącletnim Rokiem Łaski, w którym z jego prawa będą mogli skorzystać wszyscy pozostali.

Cytat:
Jest to rzecz dobra i miła przed Bogiem, Zbawicielem naszym, (4) który chce, aby wszyscy ludzie byli zbawieni i doszli do poznania prawdy. (5) Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek Chrystus Jezus, (6) który siebie samego złożył jako okup za wszystkich, aby o tym świadczono we właściwym czasie. 1Te. 2:3-6

Dzieci moje, to wam piszę, abyście nie grzeszyli. A jeśliby kto zgrzeszył, mamy orędownika u Ojca, Jezusa Chrystusa, który jest sprawiedliwy. (2) On ci jest ubłaganiem za grzechy nasze, a nie tylko za nasze, lecz i za grzechy całego świata. 1J. 2:1,2
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 721 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6277
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4514/6115
 73%
EXP: 255/330
 77%
Wysłany: 2015-05-24, 18:30   

Pokoja napisał/a:
Jak dotychczas nikt się nie podjął obrony podwójnej tzw. judejsko - babilońskiej metody liczenia lat panowania królów, wprowadzonej przez wyznawcę KRK. To bardzo dziwne, ponieważ KRK ogłosił, że Rok 2015 jest w imieniu ducha świętego

Pokoja napisał/a:
Autora tradycyjnej metody liczenia lat królowania, lub zwolenników tej rachuby, proszę także na tym forum o potwierdzenie, że właściwie zrozumiałem, że zgodnie z nią w roku wstąpienia Nabuchodonozora na tron babiloński, miały miejsce następujące wydarzenia:

1. Zwycięstwo Nabuchodonozora pod Karkemisz - zgodne z Biblią, Jer. 46:2;
2. Ściganie armii faraona Necho i jego sprzymierzeńców;
3. Objęcie tronu po ojcu przez Nabuchodonozora;
4. Kontynuacja pościgu z pkt 3 i oblężenie Jeruzalem;
5. Jehojakim staje się lennikiem Nabuchodonozora - zgodne z Biblią, ale tylko w związku z zwycięstwem z pkt 1, a nie w wyniku oblężenia z pkt 4, 2Krl. 24:1;
6. Pierwsze uprowadzenie Daniela i innych Żydów do Babilonu;
6. Pierwszy rok szkolenia Daniela i innych młodzieńców.


Czy dotychczasowi obrońcy uznali, że ich metoda jest dywagacją?

Krystian napisał/a:
Pokoja napisał/a:
Krystian napisał/a:
Ja w tych sprawach jestem słaby.
Ale dobra jest naka.


Więc kieruję prośbę do naki


Słusznie skierowałeś pytanie do naki.
Myślę, że Naka w tym temacie będzie dobrym partnerem do dyskusji


Obecnie wiem, że nie mogę oczekiwać odpowiedzi koniecznie ze strony naki, ale dziwię się, że nikt nie podjął się biblijnego uzasadnienia, że podwójna metoda nie jest winem obłędu, od którego się zataczają ci, którzy je wypili.


Nadal brak jest merytorycznych treści postów ze strony tych, którzy uznają, że Jeruzalem zostało zniszczone w 586r.p.n.e. Ci, jak dotychczas nie obronili, że podwójne judejsko - babilońskie liczenie lat panowania królów znajduje potwierdzenie w Słowie Bożym.
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
naka 


Pomogła: 30 razy
Dołączyła: 16 Sty 2015
Posty: 297
Skąd: Bóg wie
Poziom: 16
HP: 0/556
 0%
MP: 265/265
 100%
EXP: 5/39
 12%
Wysłany: 2015-05-25, 16:20   

Pokoja, od którego roku liczysz 70 szabatów ziemi? I dlaczego 70 a nie 49?

Jest Prawo i są wydarzenia, jeśli jedno nałożysz na drugie to i daty można policzyć.

Spustoszenia trwały do 516 r pne. Spustoszenia nie równają się szabatowi ziemi. Sam Bóg mówi, że to brak Jego błogosławieństwa

(Zach 1:7) Dwudziestego czwartego dnia miesiąca jedenastego, czyli miesiąca Szebat, w drugim roku panowania Dariusza, Pan skierował to słowo do proroka Zachariasza, syna Berekiasza, syna Iddo. (8) Miałem widzenie w nocy: Oto jakiś jeździec na koniu kasztanowatym stał wśród mirtów w dolinie, a za nim konie kasztanowate, kare i białe. (9) Zapytałem: Co to znaczy - panie mój? Anioł, który mówił do mnie, odpowiedział: Wyjaśnię ci ich znaczenie. (10) W tej chwili odezwał się jeździec stojący wśród mirtów i odpowiedział tymi słowami: To są ci, których Pan posłał, aby obiegli ziemię. (11) Lecz oni sami zwrócili się do anioła Pańskiego, który stał wśród mirtów, i oznajmili: Przeszliśmy ziemię wzdłuż i wszerz - a oto wszędzie panuje pokój. (12) Wtedy anioł Pański zapytał tymi słowami: Panie Zastępów, czy długo jeszcze nie przebaczysz Jerozolimie i miastom Judy, na które gniewasz się już lat siedemdziesiąt?

O jakim Dariuszu tu mowa?
_________________
kto ma oczy i uszy szeroko otwarte?
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13628
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 407/608
 66%
Wysłany: 2015-05-26, 00:36   

naka, Od wejścia do ziemi Kanaanu, zaczęli Żydzi liczyć jubileusze i każdy pięćdziesiąty rok był rokiem miłościwym dla ludności.
Tak było od 1575 roku do 606 przed ne. i w ten sposób Żydzi odprawili 19 jubileuszy, po 50 lat każdy.
Od niewoli babilońskiej już nie odprawiali jubileuszy, ponieważ nie mieli już własnego kraju.
Jubileuszy miało być siedemdziesiąt, a wynika to z chronologii biblijnej.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Listek
VIP


Potwierdzenie wizualne: 2015
Pomógł: 581 razy
Dołączył: 11 Sie 2014
Posty: 2615
Poziom: 40
HP: 351/5017
 7%
MP: 2395/2395
 100%
EXP: 154/168
 91%
Wysłany: 2015-05-26, 08:04   

Pokoja napisał/a:
Ci, którym Chrystus pomógł stać się dziećmi Bożymi, gdyż dążyli do czci i nieśmiertelności, już za życia otrzymali prawo do życia wiecznego


Dodam tylko ,że wolą Bożą dla dzieci Bożych jest uświęcenie, czyli życie na wzór Syna Bożego Chrystusa Jezusa ,w posłuszeństwie do przykazań Boga , z pomocą zesłanego im Ducha Bożego.

Ducha mojego chcę tchnąć w was i sprawić, byście żyli według mych nakazów i przestrzegali przykazań, i według nich postępowali. Ezech 36,27


1Tes 4:3 bw "Taka jest bowiem wola Boża: uświęcenie wasze

"Dążcie do pokoju ze wszystkimi i do uświęcenia, bez którego nikt nie ujrzy Pana,"

Hbr 12:14 bw

:) :) :)
_________________
Bóg jest wciąż taki sam i się nie zmienia.
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 721 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6277
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4514/6115
 73%
EXP: 255/330
 77%
Wysłany: 2015-05-26, 22:26   

naka napisał/a:
Pokoja, od którego roku liczysz 70 szabatów ziemi? I dlaczego 70 a nie 49?


Według Słowa Bożego należało je liczyć zaraz od roku, w którym Izraelici weszli do Ziemi Obiecanej:

Cytat:
I przemówił Pan do Mojżesza na górze Synaj tymi słowy: (2) Mów do synów izraelskich i powiedz im tak: Gdy wejdziecie do ziemi, którą Ja wam daję, to ziemia ta będzie obchodzić sabat dla Pana: Kpł. 25:1,2


70 szabatów ziemi jest równoznaczne z 70 jubileuszami ziemi, które jak wcześniej wyjaśniłem, też są sabatami, ale szczególnymi. Jubileusz ziemi był „latem miłościwym” (rokiem łaski). Została podana dokładna ich liczba tj. 70 cykli. Tyle widocznie miało ich być.

70 x 50 lat cyklu jubileuszowego = 3500 lat. Licząc od roku wejścia Izraela do Ziemi Obiecanej, tj. od 1575p.n.e, 70 cykli doprowadza nas do 1925r. W związku z tym, że Izrael mógł przestrzegać tylko 19 pełnych cykli po 50 lat, a pozostałe 51 cykli po 49 lat, więc 70 tych cykli w niepełnym wymiarze, doprowadza nas do rzeczywistego Tysiącletniego Roku Sabatowego, który rozpoczął się w 1874/75r.n.e. Dla wybranych jednak już w tym Tysiącleciu jest prawo roku jubileuszowego.

naka napisał/a:
Jest Prawo i są wydarzenia, jeśli jedno nałożysz na drugie to i daty można policzyć.

Spustoszenia trwały do 516 r pne. Spustoszenia nie równają się szabatowi ziemi. Sam Bóg mówi, że to brak Jego błogosławieństwa

(Zach 1:7) Dwudziestego czwartego dnia miesiąca jedenastego, czyli miesiąca Szebat, w drugim roku panowania Dariusza, Pan skierował to słowo do proroka Zachariasza, syna Berekiasza, syna Iddo. (8) Miałem widzenie w nocy: Oto jakiś jeździec na koniu kasztanowatym stał wśród mirtów w dolinie, a za nim konie kasztanowate, kare i białe. (9) Zapytałem: Co to znaczy - panie mój? Anioł, który mówił do mnie, odpowiedział: Wyjaśnię ci ich znaczenie. (10) W tej chwili odezwał się jeździec stojący wśród mirtów i odpowiedział tymi słowami: To są ci, których Pan posłał, aby obiegli ziemię. (11) Lecz oni sami zwrócili się do anioła Pańskiego, który stał wśród mirtów, i oznajmili: Przeszliśmy ziemię wzdłuż i wszerz - a oto wszędzie panuje pokój. (12) Wtedy anioł Pański zapytał tymi słowami: Panie Zastępów, czy długo jeszcze nie przebaczysz Jerozolimie i miastom Judy, na które gniewasz się już lat siedemdziesiąt?

O jakim Dariuszu tu mowa?


Jest tu mowa o królu Persji Dariuszu, panującym w 516r.p.n.e.

Koniec 70-letniej NIEWOLI BABILOŃSKIEJ nastąpił w 536 r. p.n.e.

Koniec imperialnego panowania Babilonu, nad całkowicie podporządkowanymi narodami był też końcem, całkowitego spustoszenia krajów narodów wraz z Judeą, podbitych przez Babilon. W roku ogłoszenia wyzwolenia, Żydzi powrócili do ziemi judzkiej. Przed nastaniem tego wyzwolenia modlił się prorok Daniel, który przebywał w Babilonie do pierwszego roku panowania Cyrusa Presa, Dn. 1:21.

Cytat:
- W pierwszym roku […] panowania (Dariusza Medyjczyka) zwróciłem uwagę na liczbę lat […] nad ruinami Jeruzalem, to jest 70lat, Dan. 9:1,2.


Treść z Zach. 1:7,8,12 dotyczy zakończenia tego samego okresu 70 lat, chociaż jest o nich mowa okolicznościowo, dopiero ok. 20 lat później.

Cytat:
Panie zastępów, jak długo jeszcze nie zmiłujesz się nad Jeruzalem i nad miastami judzkimi na które gniewasz się już 70 lat. Zach. 1:7,8,12.


W tym miejscu należy zwrócić uwagę na fakt, że w okolicznościach niesprzyjających kontynuowaniu przerwanej budowy świątyni (Zach. 1:3; Agg. 1:2- 4), prorok Zachariasz w widzeniu nocnym (Zach. 1:7; 4:1), został zapewniony że tak jak wygnańcy, przetrwali 70 lat spustoszenia kraju, niewoli i potęgi Babilonu (tyle wynosiła ich przerwa istnienia w Judei) a jednak powrócili do swojej ziemi, zgodnie z Słowem Bożym, które spełniło się 20 lat wcześniej.

Przez danie (przypomnienie widzenia) Bóg zapewnił, że tak jak w tamtym przypadku tak samo i w nowej sytuacji spełni się Słowo Boże, dotyczące dzieła odbudowy świątyni, które zostało przerwane na 20 lat od 536r.pne, gdy służba przy ołtarzu była znieważana, Zach. 4:9a, (3:1-5), 9b,10, Ezdr. 5:2. Potwierdza to Zach. 2:4,10,11 i w. 13 – najazd Medo – Persów w 538r.pne na Babilon. Do jego upadku przyczynili się również zniewolone przez niego narody i odzyskały wolność.

Daniel zwrócił uwagę na proroctwo Jeremiasza, wtedy, gdy zdobyto Babilon. Od tego czasu upłynęło już dwa lata, zapanował spokój zgodnie z Zach. 1:11 Obeszliśmy ziemię, a oto cała ziemia żyje bezpiecznie i w pokoju. Jednak to właśnie wtedy król Cyrus ogłosił orędzie o wyzwoleniu z niewoli i zdjęciu klątwy z Jeruzalem. Niewątpliwie ważną rolę odegrał tu prorok Daniel, który przebywał na dworze Babilońskim do 1r. królowania Cyrusa Persa. Swą służbą na dworze babilońskim udowodnił, że stosował się do zaleceń Bożych danych wygnańcom przez proroka Jeremiasza (29:7)

Cytat:
A starajcie się o pomyślność miasta, do którego skazałem was na wygnanie, i módlcie się za nie do Pana, bo od jego pomyślności zależy wasza pomyślność, Jer. 29:7; 1Tym. 2:1,2.


Nawet zwolennicy zburzenia Jeruzalem w 586r. pne, skłaniają się do tego, aby

Cytat:
70 lat z Zach. 1:12, liczyć od 605 (606) r.pne, ponieważ nie wydaje się prawdopodobnym, by Zachariasz pominął milczeniem ogólne powstanie we wschodniej i północnej części imperium perskiego na początku panowania Dariusza, zwłaszcza że w lutym 519r., nie było ono jeszcze całkiem stłumione. Stąd słuszne będzie zapewne przypuszczenie, że widzenie to (prawdopodobnie również dwa następne widzenia) uwzględnia stosunki sprzed upadku Babilonu w r. 538, a 70 lat zgodnie z przepowiednią Jeremiasza (Jer. 25:11n.), liczy się od roku 606/605.
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 721 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6277
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4514/6115
 73%
EXP: 255/330
 77%
Wysłany: 2015-05-26, 23:20   

Listek napisał/a:
Pokoja napisał/a:
Ci, którym Chrystus pomógł stać się dziećmi Bożymi, gdyż dążyli do czci i nieśmiertelności, już za życia otrzymali prawo do życia wiecznego


Dodam tylko, że wolą Bożą dla dzieci Bożych jest uświęcenie, czyli życie na wzór Syna Bożego Chrystusa Je, według zrozumienia zusa ,w posłuszeństwie do przykazań Boga , z pomocą zesłanego im Ducha Bożego. Ezech 36,27; 1Tes 4:3 bw Hbr 12:14 bw


Znane mi jest Twoje stanowisko w sprawie nadal aktualnego rygoru przestrzegania zakonu Mojżeszowego, dlatego zwracam uwagę na treść Rz. 3:31

Cytat:
Czy więc zakon unieważniamy przez wiarę? Wręcz przeciwnie, zakon utwierdzamy (stanowimy), Rz. 3:31.


Czy pod zakonem sprawiedliwości, danym przez Mojżesza, czy pod zakonem łaski Chrystusowej, to prawo zawsze jest konieczne. Apostołowie stanowili prawo w Duchu Świętego Ojca, według zrozumienia płynącego z wiary. Dlatego Ap. Paweł napisał, że:

Cytat:
przez wiarę [...], zakon ... (stanowimy)


Według wiary mojej z rozwojem prawa jest podobnie jak z przekazywaniem informacji za pośrednictwem znaków. Wymienię z nich cztery:

1. Znaki dymne
a) dym,
b) zakrycie dymu

2. Znaki chorągiewkami
a) pokazanie chorągiewki
b) schowanie chorągiewki

3. Telegraf Morse a
a) sygnał długi (kreska),
b) sygnał krótki (kropka)

4. System binarny
a) znak naładowany - 1,
b) znak nienaładowany - 0

Odpowiednio stosując treść Rz. 3:31, można napisać tak:

Wiarą po nowemu stanowimy przekaz informacji w kolejnych pozycjach od 2 do 4, odpowiednio do przekazu pierwotnego. Niech przekaz pierwotny jest odpowiednikiem prawa Mojżeszowego. Wszystkie podpunkty a) są odpowiednikami w różnych metodach przekazu informacji. Tak samo i podpunkty b).

Chociaż obecnie najbardziej rozpowszechniony jest Internetowy przekaz informacji, to jednak mogą być i okolicznościowo są praktykowane przekazy z poz. 1-3.

Apostołowie kształtowali prawo stosownie do rzeczywistości nowego wieku, Wieku Ewangelii. Zakon był cieniem rzeczywistości Chrystusowej, w której je tworzyli, 1Kor. 7rozdz. I tak prawo wołu przenosili odpowiednio na prawo głoszącego Ewangelię.

Natomiast sabat według wiary oznacza zaniechanie trudu czynionego wyłącznie dla własnej korzyści, a działanie w celu zapewnienia odpocznienia, dla dobra innych w każdej czynionej sprawie.
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
Listek
VIP


Potwierdzenie wizualne: 2015
Pomógł: 581 razy
Dołączył: 11 Sie 2014
Posty: 2615
Poziom: 40
HP: 351/5017
 7%
MP: 2395/2395
 100%
EXP: 154/168
 91%
Wysłany: 2015-05-27, 06:21   

Pokoja napisał/a:
Czy pod zakonem sprawiedliwości, danym przez Mojżesza, czy pod zakonem łaski Chrystusowej, to prawo zawsze jest konieczne.


Nie jesteśmy pod strażą Prawa Bożego, tylko pod łaską, Mamy czas by uczyć się wszystkich świętych przykazań Boga i wypełniać je z serca ,z miłości do Boga i bliźniego.

W procesie uświęcenia dostrzegam, że Boże Prawo wypełniam nie dlatego ,że muszę, tylko dlatego ,że chcę .
Z miłości do Boga i ludzi nie będę łamał przykazań Bożych ,krzywdził bliźniego i lekceważył świętych dni i sposobu kultu, wyznaczonych przez Stwórcę na zawsze.


nieomylne wszystkie przykazania Jego, utwierdzone na zawsze, na wieki,, spełnione w prawdzie i godziwości
Ps.111,7

Ducha mojego chcę tchnąć w was i sprawić, byście żyli według mych nakazów i przestrzegali przykazań, i według nich postępowali
- powiedział Ojciec Niebieski.
Ezech.36,27

J 1:17 bt5 "Podczas gdy Prawo zostało dane za pośrednictwem Mojżesza, łaska i prawda przyszły przez Jezusa Chrystusa."
:) :) :)
_________________
Bóg jest wciąż taki sam i się nie zmienia.
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 721 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6277
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4514/6115
 73%
EXP: 255/330
 77%
Wysłany: 2015-05-28, 23:04   

Listek napisał/a:
Pokoja napisał/a:
Czy pod zakonem sprawiedliwości, danym przez Mojżesza, czy pod zakonem łaski Chrystusowej, to prawo zawsze jest konieczne.


Nie jesteśmy pod strażą Prawa Bożego, tylko pod łaską, Mamy czas by uczyć się wszystkich świętych przykazań Boga i wypełniać je z serca ,z miłości do Boga i bliźniego.


Jeżeli jesteśmy pod łaską to nie ma prawa (zakonu)?

Cytat:
Dla tych, którzy są bez zakonu, jakobym był bez zakonu, chociaż nie jestem bez zakonu Bożego, lecz pod zakonem Chrystusowym, aby pozyskać tych, którzy są bez zakonu. 1Kor. 9:21


Być pod łaską oznacza, że człowiek ma już świadomość swojego grzesznego, dokuczliwego dla siebie stanu i dlatego się jej uchwycił, aby nauczyć się właściwie drogi Bożej.

Cytat:
gdzie zaś grzech się rozmnożył, tam łaska bardziej obfitowała, Rz. 5:20


W związku z tym, że człowiek uwierzył, że Pan Jezus złożył okup i ofiarę za jego grzech, więc Bóg nie rozważa (poczytuje) już grzechu jego. Wszelkie uchybienia, jakie mu się przytrafiają, gdy uczy się drogi sprawiedliwości są uznawane jako potknięcia.

Ponadto jest napisane:

Cytat:
Każdy człowiek niech się poddaje władzom zwierzchnim; bo nie ma władzy, jak tylko od Boga, a te, które są, przez Boga są ustanowione. (2) Przeto kto się przeciwstawia władzy, przeciwstawia się Bożemu postanowieniu; a ci, którzy się przeciwstawiają, sami na siebie potępienie ściągają. (3) Rządzący bowiem nie są postrachem dla tych, którzy pełnią dobre uczynki, lecz dla tych, którzy pełnią złe. Chcesz się nie bać władzy? Czyń dobrze, a będziesz miał od niej pochwałę; (4) jest ona bowiem na służbie u Boga, tobie ku dobremu. Ale jeśli czynisz źle, bój się, bo nie na próżno miecz nosi, wszak jest sługą Boga, który odpłaca w gniewie temu, co czyni źle. (5) Przeto trzeba jej się poddawać, nie tylko z obawy przed gniewem, lecz także ze względu na sumienie. Rz. 13:1-5


"Miecz" władzy zwierzchniej i sumienie człowieka, to dwie instytucje Boże, które czuwają w tym celu, aby człowiek się jej poddawał.
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
Listek
VIP


Potwierdzenie wizualne: 2015
Pomógł: 581 razy
Dołączył: 11 Sie 2014
Posty: 2615
Poziom: 40
HP: 351/5017
 7%
MP: 2395/2395
 100%
EXP: 154/168
 91%
Wysłany: 2015-05-29, 12:35   

Pokoja napisał/a:
Jeżeli jesteśmy pod łaską to nie ma prawa (zakonu)?


Rz 3:31 bw "Czy więc zakon unieważniamy przez wiarę?
Wręcz przeciwnie, zakon utwierdzamy."






:) :) :)
_________________
Bóg jest wciąż taki sam i się nie zmienia.
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 721 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6277
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4514/6115
 73%
EXP: 255/330
 77%
Wysłany: 2015-05-29, 23:25   

Listek napisał/a:
Pokoja napisał/a:
Jeżeli jesteśmy pod łaską to nie ma prawa (zakonu)?


Rz 3:31 bw "Czy więc zakon unieważniamy przez wiarę?
Wręcz przeciwnie, zakon utwierdzamy."


Odnosiłem się już do tej kwestii:

http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?p=53101#53041

W poście tym w podobieństwie pokazałem, że wzór prawa się nie zmienia. Zmieniają się jednak dane wzoru. Korzystając z zawartego w tym podobieństwa, dostrzegam, że Ty jakby nadal uważasz, że przekaz informacji powinien być dokonywany za pośrednictwem sygnałów dymnych. Akcentujesz bardzo na różne sposoby, że nadal należy przestrzegać prawa w takiej formia, jaka została dana Żydom za pośrednictwem Mojżesza.
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 13