FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Wino Babilonu
Autor Wiadomość
Odbić Konstantynopol!
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-12-14, 18:12   

Wasiczek napisał/a:
No o bałwankach to wiem :-D
Chodzi o to czy coś jeszcze trzeba zarzucić. ;-)


Głównie wszystko wokół tego się kręci. Bo, pełno modlitw i odwołań do świętych, Maryi itp...itd.
Z tego powodu nie można się razem modlić bo zawsze coś wkręcą. Rzadko słyszy się modlitwę
skierowaną li tylko do Boga Ojca przez Jezusa. Nawet jak chcesz sam się w kościele pomodlić to
też nie bardzo, bo przed oczami stoją bałwany kultyczne. Sztuka chrześcijańska jest w porządku,
ale bałwany to każdy wie które to są. Nikt do witraża ni fresku się nie modli przecież... ;-)

Poza bałwanizmem, no to już sprawy bardziej personalne, takie jak ukrywanie pedofili, pedałów,
czasem niecne targi z różnymi reżimami (z czego najbardziej karygodne było szmuglowanie
nazistów do Ameryki Łacińskiej). udział w aferach finansowych itp rzeczy które często można
zarzucić i ludziom niereligijnym.

W sprawach teologicznych trzeba by wziąć pod lupę sprawę trójcy, uświęcanie Imienia
Boga-Ojca, a czyściec i limbus, wrzucić do działu teorie i teologiczne spekulacje.

Aha... trzeba by tez jakoś zwalczać zniewieściałych księży, bo to aż wstyd. U muzułmanów czy
prawosławnych to aż przyjemnie popatrzyć - a u katoli i protestantów mogiła na całego...
Jak ktoś oglądał film o Borgiach - o, to tam są prawdziwe chłopy-księża, a nie postmodernistyczne
kastraty duchowe... :-D

Instytucjonalnie to chyba raczej z grubsza wszystko... teologicznie pewnie jeszcze jakieś niuanse
da się wyciągnąć, ale i tak wraz z odrzucaniem bałwochwalstwa 90% problemów zniknie, bo one
są organicznie z nim powiązane - czczenie monstrancyj, trupich szczątków czy innych relikwii,
święta z tym związane - to wszystko razem się wiąże - przez 2000 musieli sobie jakieś zajęcie
znaleźć prócz mesz niedzielnych, nieprawdaż? :-D To tak jak urzędas - tworzy sam sobie robotę :-D

Cytat:
No tak, ale jak ludzie dowiadują się o bałwochwalstwie, to odchodzą
i często doszukują się czegoś, co prawdą nie jest.


Dlatego, że ktoś im powiedział: Kościół nie jest prawdziwy bo jest bałwochwalczy.
A prawidłowo powinien usłyszeć: Kościół jest sukcesyjnie prawdziwy, ale weszło do niego
niestety odstępstwo, rozkwitło bałwochwalstwo i niebiblijne nauki - dlatego trzeba dowiedzieć
się co Bogu się podoba i czynić tak jak mówi Bóg, a nie jak każą ludzie.


Oczywiście druga skrajność polega na prymitywnym rozumowaniu, że
skoro Kościół jest prawdziwy, to wszystko co każe wolno lub trzeba.
A to jest oczywiście tak samo zwodnicze, jeśli nie bardziej.

Cytat:
Później inni ich teksty czytają i tak powstają plotki jak ta z Babilonem Wielkim.


Bajka z Babilonem jest o tyle groźna że może wypaczyć proroctwa i pozbawić zdrowego rozsądku.
Jak wszędzie widzi się Babilon i Szatana, to już nie widzi się Słowa Bożego. Być może Kościół jest
Babilonem Wielkim, a być może nie - to jest tylko teza, którą należy rozważać na zimno, i która
ma założony w sobie błąd ponieważ Biblia nie wyjaśnia wprost co to jest B.W. - a jeżeli ktoś już
wie na 100% i wszystko widzi przez wątpliwą tezę - to sam siebie zwodzi. Bo co, jeśli B.W. to coś
innego? Wszak jest to Imię-Tajemnica-Babilon-Wielki-Matka-Nierządnic-i-Obrzydliwości-Ziemi.
Ciekawe tylko, skąd ktoś zna Boże tajemnice, skoro Jan tej tajemnicy nie wyjawił wprost... :roll:

Cytat:
Ale chodzi ci o Papcia czy o jakiegoś władcę konkretnego państwa? :->


Papież tez to oczywiście może zrobić. Ale czy zechce? Wątpię, bowiem aby być papieżem,
trzeba najpierw we wszystkie te głupoty wierzyć święcie przekonanym będąc. Prędzej
przydałby się jakiś świecki władca, tyran, dyktator, który osadziłby na tronie papieskim
kogo trzeba (kogoś kto się zna, lub marionetkę) i odgórnie zrobił z tym porządek, tak
jak zrobił Konstantyn Wielki czy władcy protestanccy w XVI wieku. Bardzo ciekawe jest
to, ze w Izraelu, chyba żaden arcykapłan nigdy nie zrobił porządku w kulcie. Zawsze był
to jakiś król. Jedynym wyjątkiem był Jehojada który wprowadził króla na tron, oraz po
części Machebeusze którzy zrobiwszy powstanie sami ogłosili się królami-kapłanami.
W większości wypadków musiała się jednak wmieszać władza świecka, aby oczyścić
Religię Bożą z pogaństwa, bo ono bardzo dobrze się miało zarówno w nizinach społecznych
jak i wśród kapłanów z najwyższej półki. Wszak szatan atakuje centrum, bo nie jest głupi.

W wypominaniu tych błędów tez trzeba zachować właściwa perspektywę.
Co innego wypominać błąd w celu naprawy, a co innego krzyczeć i siać
nienawiść w celu zniszczenia Kościoła, lub realizacji samego siebie - jak
to ma miejsce w przypadku usera z rynsztoku. Samo podniecanie się złem
w Kościele i wykazywanie na jego tle swej własnej wspaniałości jest bezsensu.
Tak robiła np. Manna - zarówno Kościół Katolicki jak i świadkowie Jehowy byli
złem chodzącym - a jak skończyła? Każdy widzi i wie.
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2014-12-14, 18:44   

Odbić Konstantynopol! napisał/a:
Wszak jest to Imię-Tajemnica-Babilon-Wielki-Matka-Nierządnic-i-Obrzydliwości-Ziemi.
Ciekawe tylko, skąd ktoś zna Boże tajemnice, skoro Jan tej tajemnicy nie wyjawił wprost... :roll:

Bo kontekst dalszy tego imienia wyjaśnia ową tajemnicę? :)
Momentami dziwię się Twoim wyjasnieniom.
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
Odbić Konstantynopol!
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-12-14, 19:04   

bartek212701 napisał/a:
Bo kontekst dalszy tego imienia wyjaśnia ową tajemnicę? :)
Momentami dziwię się Twoim wyjasnieniom.


To czemu niektórzy wyjaśniają to na multum róznych sposobów?

Skoro wyjaśnia, to czemu są takie pomysły jak:

- Syjonizm
- Watykan
- Kościół Katolicki
- Masoneria
- Islam
- Chrześcijaństwo
- Ogólno-ziemskie Imperium Religii Fałszywej
- Arabia
- Turcja
- Stany Zjednoczone
- Odrodzona Babilonia Saddama Husajna

Objawiona i jasna Tajemnica? :shock:

Jak wyjaśniona, to po co nazywać to tajemnicą? :shock:

A jak jasna i wyjaśniona - to czemu tyle sprzecznych wyjaśnień? :shock:

Zgodzę się, nakreśla pewne ramy - ale pod warunkiem, ze będziemy trzymać
się tylko Biblii, a nie pomysłów urojonych ad hoc. Ale i w tym wypadku, nadal
jest to tajemnicą, która nie była znana w I ani w II itd wiekach. :roll:
Ostatnio zmieniony przez Odbić Konstantynopol! 2014-12-14, 19:05, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2014-12-14, 19:05   

Odbić Konstantynopol! napisał/a:
To czemu niektórzy wyjaśniają to na multum róznych sposobów?

Bo tak to widzą :)
Kiedy ktoś mówi mi o 'prawdzie' mam wrazenie, ze słysze historię o nim, a nie o tym co jest w Biblii napisane rzeczywiście.
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2014-12-25, 19:44   

Odbić Konstantynopol! napisał/a:
Listek napisał/a:
Odbić Konstantynopol! napisał/a:
Bo się na tym wzorowali.

Wzorują się na Babilonie , a nie na kapłanach lewickich.
Nie rozróżniasz?
https://www.youtube.com/watch?v=jeojEKiNT1s
:?: :?: :?:


Ten film który załączyłeś pokazuje, jak zła wiara może nawet inteligentnego człowieka
doprowadzić do kretynizmu. Potem tacy ludzie pałający nienawiścią do chrześcijaństwa
jak ty, bezmyślnie posługują się największą głupotą, byle tylko uczynić zadość swoim
nienawistnym pragnieniom. Czym więcej takich bezsensów zapodajesz, tym bardziej
szkalujesz swój własny wizerunek i dyskredytujesz się jako poważny rozmówca. Nie
sądziłem też, że prócz apokaliptycznej synagogi tak bardzo smakuje ci winko Jezabelki... :-D


Osobiście- bo takie jest moje poznanie- mogę świadomie polecić innym ten film, co podął Listek. Dla mnie jest wartościowy.
W ogóle Veith ma świetne filmiki, np ten o tajemniczym Królestwie Śmierci.

:) bardzo ładny obrazek, pasuje :-D
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
Odbić Konstantynopol!
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-12-25, 19:49   

bartek212701 napisał/a:
Nie, On tak wierzy, On nie robi tego świadomie, ma takie poznanie i musisz to zrozumiec, ze ludzie wierzący w dany sposób nikogo świadomie nie oszukują tylko dzielą sie tym co uważają za własciwe.


Nieświadomie tez można oszukiwać.
Poza tym oszustwo jest tym straszniejsze gdy rzekomo ma się do
zaproponowania coś lepszego niż dotychczasowe chrześcijaństwo.
Z tego właśnie powodu jest tak wiele rozbić np. postświadkowskich.
Miało być tak świetnie, wręcz doskonale, a okazuje się, że nie jest.
Wszystko inne jest już Babilonem i pozostaje los Eliota lub Nestona.

Dlatego uważam to za tym bardziej karygodne i nikczemne działanie.
A jak mówi to profesor - no to już nie ma zmiłowania.

p.s.
a propos Babilonu, to nadal Bartku nie odpowiedziałeś
w stosownym wątku czym on wg twojej prawdy jest. :-P
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2014-12-25, 19:50   

Odbić Konstantynopol! napisał/a:
Nieświadomie tez można oszukiwać.

Idąc Twoim tokiem rozumowania to jesteś oszustem, bo też możesz nieświadomie przekazywać nauki niebiblijne, a rozumiane przez Ciebie jako zgodne z Biblią.
Odbić Konstantynopol! napisał/a:

p.s.
a propos Babilonu, to nadal Bartku nie odpowiedziałeś
w stosownym wątku czym on wg twojej prawdy jest.

Ja nie mam swojej prawdy :-D ja nigdy nie twierdziłem, że wiem coś lepiej od innej osoby.
Ja cały czas szukam i każde swoje wierzenie mogę zmienić jesli ktoś mi wykaże, że się mylę :)
Wino babilonu to dla mnie krew męczenników za wiarę.
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
Odbić Konstantynopol!
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-12-25, 19:55   

bartek212701 napisał/a:
Ja nie mam swojej prawdy :-D ja nigdy nie twierdziłem, że wiem coś lepiej od innej osoby.
Ja cały czas szukam i każde swoje wierzenie mogę zmienić jesli ktoś mi wykaże, że się mylę :)


Ale tam chodziło Bartku o to, ze jest wiele różnych interpretacyj.
Ty napisałeś, ze dla ciebie to jest jasne, więc dokończ ;-)

Cytat:
Wino babilonu to dla mnie krew męczenników za wiarę.


Tak, bo to jest wprost napisane.
1. Pytanie, kto zabił najwięcej męczenników?
2. Na pokolenie żydów z 70 roku spała krew Abla - dlaczego i jaki ma to związek z Babilonem Double U?
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2014-12-25, 19:57   

Odbić Konstantynopol! napisał/a:
1. Pytanie, kto zabił najwięcej męczenników?

Nie mam statystyk, ale wydaje mi się, że ich przeciwnicy :)
Odbić Konstantynopol! napisał/a:
2. Na pokolenie żydów z 70 roku spała krew Abla - dlaczego i jaki ma to związek z Babilonem Double U?

Nie wiem.
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
Odbić Konstantynopol!
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-12-25, 20:13   

bartek212701 napisał/a:
Odbić Konstantynopol! napisał/a:
1. Pytanie, kto zabił najwięcej męczenników?

Nie mam statystyk, ale wydaje mi się, że ich przeciwnicy :)


No ale ci przeciwnicy byli różni.
Kto z tych przeciwników zatem ma być Babilonem?

Cytat:
Nie wiem.


Ano dlatego, że ostatni prześladowca zbiera baty za wszystkich poprzednich.
Ergo - Babilon wielki zbierze baty za wszystkich swych poprzedników - dlatego nie musi on istnieć przez całe tysiąclecia. Może istnieć w ostatniej fazie przed Armagedonem.

Ostatni werset mówi:
"Tak, znaleziono w niej krew proroków i świętych, i tych
wszystkich, którzy zostali pozabijani na ziemi”.


A ponieważ jest wiele bytów, które zabijały i zabijają chrześcijan za wiarę,
przeto nie musi to być jeden z nich - choć może to być debeściak, czyli ów,
który nie tylko programowo jest antychrześcijański (a o Kościele nie można
jednak tego powiedzieć) ale ma na sobie także największą ilość zabitych za
wiarę chrześcijan (a tego też o Kościele powiedzieć nie można. A po trzecie
trzecie wreszcie, Babilon Wielki będzie masowo zabijał chrześcijan tuż przed
Armagedonem, w CZASACH POGAN - a nie w dalekim średniowieczu, kiedy
to i tak nie zabijał chrześcijan, a heretyków i czarownice...
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2014-12-25, 20:35   

Odbić Konstantynopol! napisał/a:
Może istnieć w ostatniej fazie przed Armagedonem.

Hipoteza
Odbić Konstantynopol! napisał/a:
A po trzecie
trzecie wreszcie, Babilon Wielki będzie masowo zabijał chrześcijan tuż przed
Armagedonem, w CZASACH POGAN - a nie w dalekim średniowieczu, kiedy
to i tak nie zabijał chrześcijan, a heretyków i czarownice...

Stwierdzenie.


Zdecyduj się :)

Po drugie, wierzysz w czarownice :lol: w czary mary hokus pokus i inne? :) Powagi trochę.

Nie uważam, by to byli heretycy, no chyba, ze sam siebie za heretyka masz, bo dzisiaj Kościół Powszechny uznaje Cię za heretyka, głosisz odstępcze nauki.
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
zion599
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-12-25, 20:39   

bartek napisał/a:
Nie uważam, by to byli heretycy, no chyba, ze sam siebie za heretyka masz, bo dzisiaj Kościół Powszechny uznaje Cię za heretyka, głosisz odstępcze nauki.

Jakie odstepcze nauki głosi Rethel
bo nie zauważyłem?
 
     
Al-Wasik
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-12-25, 20:46   

bartek212701 napisał/a:
nie uznaje Jezusa za Boga wszechmocnego


A to są katolicy, którzy uważają, że Jezus jest Bogiem Jahwe? :shock:
Nie mam na myśli tych, którzy wierzą w ludowe herezje niezgodne z nauczaniem
Katechizmu.
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2014-12-25, 20:48   

Wasiczek napisał/a:

A to są katolicy, którzy uważają, że Jezus jest Bogiem Jahwe? :shock:
Nie mam na myśli tych, którzy wierzą w ludowe herezje niezgodne z nauczaniem
Katechizmu.

Żartujesz sobie, prawda? :-D
Przecież Katolicy wierzą, ze Jezus jest Bogiem Wszechmocnym, niektórzy nawet nie wiedzą, że jest ktoś taki, jak Bóg JHWH, uważają, że jest nim Jezus :-D
Czy to przypadkiem nie herezja modalistyczna?
Trójca stawia na równi Jezusa z Jego Ojcem i Duchem Świętym.

P.S. Ja spotkałem się wiele razy z twierdzeniem, ze ST Bóg to Jezus z NT, tam zły, tu dobry, mówili mi to Katolicy, znajomi Katolicy. To nie są głupi ludzie, po prostu nie czytają Biblii, bo im się nie chce, im wystarczy iśc do Kościoła raz w tygodniu.

Tak nawiasem mówiąc to ja w ogóle nigdzie nie chodzę, a mój post wygląda, jakbym czynił się od nich lepszym, ale tak nie jest :)
Kazdy ma prawo wierzyć w co chce.
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2014-12-25, 20:58   

zion599, To nie jest neologizm, bo neologizm to nowo utworzone słowo, np. Złoszczenictwo [od złoszczenia i dziewictwa=zezłoszczona dziewica]
To co ja napisałem to po prostu eufemizm względem słowa bałwochwalstwo :) chciałem być miły.
zion599 napisał/a:
Jak wogole martwa rzecz moze stanowić pośrednictwo?
Zapewne komus sie choremu w głowie poprzewracało i tak to wytłumaczył

Ok, to przepraszam, modlicie się do figur, lepiej? :)
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 14