FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Wino Babilonu
Autor Wiadomość
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2014-12-25, 21:05   

Zionie, użyłeś złego terminu stylistycznego i po prostu to poprawiłem, nic więcej :) to co ja zrobiłem i jak na to odpowiedziałeś to powinno być opisane słowem 'błąd' po prostu :) Według Ciebie oczywiście.
Zawsze wydawało mi się, ze Katolicki Kościół uczy, ze modlenie się przed figurą nie oznacza modlitwy do figury, a do przedstawionej w niej osoby, czyli za jej pośrednictwem, bo z figura pośredniczysz w tym momencie.
Mogę się jednak mylić.
zion599 napisał/a:
Ta.. a zakochany jak ogląda zdjęcie ukochanej
to z całą pewnością całuje ukochaną przez zdjęcie. :roll:
I ona to napewno czuje:P
i jest zazdrosna:P
Oj bartku bartku..

Uwazam, ze całujący fotografię jakiejś osoby całuje własnię tę osobę, bo nie ma zamiaru całowac po prostu papieru- to jest symbol.
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
Odbić Konstantynopol!
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-12-25, 21:57   

bartek212701 napisał/a:
Hipoteza


Żadna hipoteza, bowiem Babilon wielki w Objawieniu pojawia się tuż przed Armagedonem dopiero po tym, jak
144.000 są skompletowani. Nigdzie nawet nie ma wzmianki jakoby tyczyło to czegoś, co istnieje przed Paruzją.
Przez pierwsze 13 rozdziałów cicho i głucho o Babilonie...

Odbić Konstantynopol! napisał/a:
Stwierdzenie.


"Hipoteza" w głównej mierze dotyczy tożsamości - bez względu na nią, w czasie Paruzji która zaczyna się w piątym
rozdziale chrześcijanie są zabijani - to właśnie czyni nierządnicę pijaną i za to zbiera gromy za całą historię świata.

Cytat:
Zdecyduj się :)


Jak widzisz jestem zdecydowany.

Cytat:
Po drugie, wierzysz w czarownice :lol: w czary mary hokus pokus i inne? :) Powagi trochę.


To, że ja w nie nie wierze, nie oznacza, że nie istnieją.
Inkwizycja je paliła zgodnie z tym co nakazuje Biblia.
Dzisiejsze odstępstwo polega na tym że się nie pali.
To jest biblijna herezja, a być może nawet grzech.
100.000 wróżbitów w Polsce to nie są vidma a realni
ludzie - nie ważne czy oszuści czy nademonizowani.

Cytat:
Nie uważam, by to byli heretycy, no chyba, ze sam siebie za heretyka masz, bo dzisiaj Kościół Powszechny uznaje Cię za heretyka, głosisz odstępcze nauki.


Jak ktoś wierzy w Marie Magdalenę i gnostyckiego Jezusa to nie jest heretykiem... jasne...
 
     
Odbić Konstantynopol!
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-12-25, 22:00   

bartek212701 napisał/a:
Wracając do Wina Babilonu:
Jeśli nie uznajemy powszechnie w kręgu protestanckim uznania Kościoła Katolickiego za Babilon i tego, ze zabijał właśnie w kontrreformacji tych 'męczenników Chrystusa' to co/ kto jest Babilonem?


A dlaczego zadajesz to pytanie w czasie teraźniejszym?

Kto w takim razie był Babilonem np. w roku 250 - bo oni tez mogli zadać
pytanie w czasie teraźniejszym? Wówczas katolicy byli zabijani, jeżeli są
Babilonem to gdzie napisano iż Babilon będzie zabijany przez Nadbabilon?

Poprawne pytanie brzmi: kto będzie Babilonem.
Skoro Paruzja się nie zaczęła, jak można mówić o tym, że Babilon jest? :shock:

Cytat:
Jakiś naród/nacja/system religijny?


A czym to był Babilon w ST?
Ostatnio zmieniony przez Odbić Konstantynopol! 2014-12-25, 22:05, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Odbić Konstantynopol!
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-12-25, 22:02   

Wasiczek napisał/a:
A to są katolicy, którzy uważają, że Jezus jest Bogiem Jahwe? :shock:


Zajrzyj do Katechizmu a się zdziwisz ;-)
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2014-12-25, 22:09   

Odbić Konstantynopol! napisał/a:
Jak ktoś wierzy w Marie Magdalenę i gnostyckiego Jezusa to nie jest heretykiem... jasne...

A to co, Maria Magdalena nie istniała?
Odbić Konstantynopol! napisał/a:

To, że ja w nie nie wierze, nie oznacza, że nie istnieją.
Inkwizycja je paliła zgodnie z tym co nakazuje Biblia.
Dzisiejsze odstępstwo polega na tym że się nie pali.

Palili czesto niewinne kobiety, które leczyły ziołami, nic więcej.
To dziś powinno się spalić starsze panie, które leczą się lisciem bobkowym, czy rumiankiem...
Odbić Konstantynopol! napisał/a:
Kto w takim razie był Babilonem np. w roku 250 - bo oni tez mogli zadać
pytanie w czasie teraźniejszym? Wówczas katolicy byli zabijani, jeżeli są
Babilonem to gdzie napisano iż Babilon będzie zabijany przez Nadbabilon?

Ja nie wiem, ale Ty piszesz jakbyś wiedział, a takiej wiedzy mieć nie możesz, bo skąd? Z Biblii? To jedynie interpretacją być może, a wręcz nadinterpretacją.
Odbić Konstantynopol! napisał/a:
A czym to był Babilon w ST?

Imperium, dziś powiedzielibyśmy Miasto, po prostu.
zion599 napisał/a:
Jezus ma naturę Boga Jahwe, to nie znaczy ze jest rownież -osobą

O dziwo ta natura uczyniła go sługą i poddanym Ojca...
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2014-12-25, 22:11   

Wracając do mojego wpisu na temat tego czym w ST był Babilon :)

Przecież Egipt w ST też był po prostu miejscem, a w świetle NT odczytujemy Egipt w znaczeniu symbolicznym, mylę się?
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
Odbić Konstantynopol!
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-12-25, 22:16   

bartek212701 napisał/a:
A to co, Maria Magdalena nie istniała?


I miała z Jezusem dzieci i takie tam... tak?

Cytat:
Palili czesto niewinne kobiety, które leczyły ziołami, nic więcej.


Oczywiście, wszystkie były ziołolekarkami.... Ty osobiście w dodatku znasz każdy
poszczególny proces inkwizycyjny i wiesz nawet więcej niż inkwizytorzy zapisali w
aktach spraw. Czarownic, rzecz jasna nigdy nigdzie nie było, zwłaszcza nie istniały
w średniowieczu, ponieważ ludzie byli tak światli, ze z ich usług nie korzystali.

Cytat:
To dziś powinno się spalić starsze panie, które leczą się lisciem bobkowym, czy rumiankiem...


A jak! Niech się fajczą! :-D

Cytat:
Ja nie wiem, ale Ty piszesz jakbyś wiedział, a takiej wiedzy mieć nie możesz, bo skąd? Z Biblii? To jedynie interpretacją być może, a wręcz nadinterpretacją.


Zapytałeś Bartku kto jest Babilonem.
Ergo zakładasz, że on istnieje w tej chwili.


Cytat:
Imperium, dziś powiedzielibyśmy Miasto, po prostu.


Więc co, imperium=miasto?
Czy ja mieszkam w Imperium? :shock:

Cytat:
O dziwo ta natura uczyniła go sługą i poddanym Ojca...


Bóg może dać naturę komu jaką chce.
Teoretycznie, to, ze Jezus miałby taką
samą naturę nie przeszkadza w tym, by
był sługą Jehowy - np. dam ci dokładnie
taką samą ilość bogactwa i książek jaką
mam sam - pod warunkiem że będziesz
zawsze mi wierny... Nie wolno?
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2014-12-25, 22:17   

Wasiczek napisał/a:
Odbić Konstantynopol! napisał/a:
Zajrzyj do Katechizmu a się zdziwisz ;-)


Rzeczywiście :lol:

253 Trójca jest jednością. Nie wyznajemy trzech bogów, ale jednego Boga w trzech Osobach: "Trójcę współistotną" . Osoby Boskie nie dzielą między siebie jedynej Boskości, ale każda z nich jest całym Bogiem: "Ojciec jest tym samym, co Syn, Syn tym samym, co Ojciec, Duch Święty tym samym, co Ojciec i Syn, to znaczy jednym Bogiem co do natury" . "Każda z trzech Osób jest tą rzeczywistością, to znaczy substancją, istotą lub naturą Bożą"


To nie znaczy, że Jezus jest JHWH. To znaczy, ze Jezus ma taką sama naturę, jak Bóg JHWH.
Można też z tego zrozumieć, że cała Trójca tworzy JEDNEGO Boga.
Ja tak te słowa odczytuje, dla mnie troche nielogiczne, ale Bóg wiele rzeczy ma w sobie takich, które są dla mnie niezrozumiałe :-D
Osobiście w Trójce nie wierzę, bo wierzę w stworzenie Jezusa, co wynika z faktu, że jest sługą i poddanym swojego Ojca.
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
Odbić Konstantynopol!
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-12-25, 22:21   

bartek212701 napisał/a:
Wracając do mojego wpisu na temat tego czym w ST był Babilon :)

Przecież Egipt w ST też był po prostu miejscem, a w świetle NT odczytujemy Egipt w znaczeniu symbolicznym, mylę się?


Zależy od koncepcji.

Problem polega na tym, ze przez większość Biblii nie było nic symbolicznego.
Czemu nagle coś miałoby przestać być realnością i pofrunąć do krainy symboli
tak jak niewidzialna paruzja u świadkistów, niewidzialne millenium u badacystów,
pozaobrazowy antytyp pozafigury, symboliczny Papież czyli archanioł Michał, a
do tego symboliczny Babilon, który jednak nie jest tak nierealny, bo można nim
nazwać wszystko, co tylko się chce. I tak Królestwo Jezusa jest niewidzialne, ale
Babilon Wielki jest jak najbardziej bo to są ci i ci których nie lubimy... Jak sam
Bartku widzisz, w ten sposób można stworzyć dowolną herezję.
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2014-12-25, 22:22   

Odbić Konstantynopol! napisał/a:
I miała z Jezusem dzieci i takie tam... tak?

Nie psiałem nic o tym, Ty zresztą też, napisałeś tylko o wierzeniu w Marię Magdalenę :) może nalezy precyzować co się pisze?
Odbić Konstantynopol! napisał/a:
Oczywiście, wszystkie były ziołolekarkami.... Ty osobiście w dodatku znasz każdy
poszczególny proces inkwizycyjny i wiesz nawet więcej niż inkwizytorzy zapisali w
aktach spraw

Oczywiście, ze nie, za to Ty tak, wszystkie te akta przeczytałeś i wiesz, ze słusznie je spalono.
Odbić Konstantynopol! napisał/a:

Zapytałeś Bartku kto jest Babilonem.
Ergo zakładasz, że on istnieje w tej chwili.

Uważam, ze Szymborska jest wspaniałą poetką, zdaje się, że umarła :)
Odbić Konstantynopol! napisał/a:
Więc co, imperium=miasto?
Czy ja mieszkam w Imperium? :shock:

Dziś nie powiemy na pozostałości po Babilonie, ze są one Imperium, co najwyżej pozostałościami po Imperium, albo Mieście.
Synonimii idealnej nie ma, plezjonimia tych słów może nie jest idealna, ale nie oczekiwałem, ze akurat na to zwrócisz jakąś uwagę, bo to po prostu- według mnie- czepianie się dla czepiania.
Odbić Konstantynopol! napisał/a:
Nie wolno?

Wolno, ale Jezus nie przyjął jej ze względu na nagrodę.
Przykład jest nieadekwatny do sytuacji.
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
Odbić Konstantynopol!
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-12-25, 22:23   

Wasiczek napisał/a:
Odbić Konstantynopol! napisał/a:
Zajrzyj do Katechizmu a się zdziwisz ;-)


Rzeczywiście :lol:

253 Trójca jest jednością. Nie wyznajemy trzech bogów, ale jednego Boga w trzech Osobach: "Trójcę współistotną".
Osoby Boskie nie dzielą między siebie jedynej Boskości, ale każda z nich jest całym Bogiem:
"Ojciec jest tym samym, co Syn, Syn tym samym, co Ojciec, Duch Święty tym samym,
co Ojciec i Syn, to znaczy jednym Bogiem co do natury
" .
"Każda z trzech Osób jest tą rzeczywistością, to znaczy substancją, istotą lub naturą Bożą"


A teraz poszukaj fragmentu o Imieniu. 8-)

zion599 napisał/a:
wg wierzeń katolickich: Bog Jahwe jest najwyższy jest pierwsza osobą trojcy,


Wg wierzeń katolickich made in Zionia. :evil:
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2014-12-25, 22:25   

Odbić Konstantynopol! napisał/a:
Problem polega na tym, ze przez większość Biblii nie było nic symbolicznego.
Czemu nagle coś miałoby przestać być realnością i pofrunąć do krainy symboli

Bo mówi o tym NT.
W ST istniej miasta, rzeczy, wydarzenia, które są literalnymi, ale przez to co mówili o nich pisarze NT zyskały wymiar symboliczny. Wystarczy spojrzeć na Baranka, zyskał symbolikę wraz z śmiercią Jezusa.
Odbić Konstantynopol! napisał/a:
symboliczny Papież czyli archanioł Michał, a
do tego symboliczny Babilon, który jednak nie jest tak nierealny, bo można nim
nazwać wszystko, co tylko się chce.

Ale ja nie mówię o nazywaniu symbolicznym czegoś ze ST jeśli to nie zostało wymienione jako symboliczne w NT. Nie można naddawać znaczeń kolejnych danym podmiotom jeśli one ich nie mają.
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2014-12-25, 22:26   

zion599 napisał/a:
wg wierzeń katolickich:
Bog Jahwe jest najwyższy jest pierwsza osobą trojcy,
Syn Bozy jest drugą osobą
Duch Sw. Trzecią

No to już sobie równi raczej nie są skoro ich hierarchizujesz.
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
Odbić Konstantynopol!
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-12-25, 22:31   

bartek212701 napisał/a:
Nie psiałem nic o tym, Ty zresztą też, napisałeś tylko o wierzeniu w Marię Magdalenę :) może nalezy precyzować co się pisze?


I tak wiem, że dobrze wiesz o co chodzi, ale sobie lecisz w co nie powiem... :-D

Cytat:
Oczywiście, ze nie, za to Ty tak, wszystkie te akta przeczytałeś i wiesz, ze słusznie je spalono.


Nigdzie tak nie twierdziłem. Niewinni zawsze się znajdą.
Nie znaczy to, że działania ogólnie były złe. Np. to, że w
więzieniach siedzą niewinni uznani za złodziei, nie znaczy
że należy przestać karać za złodziejstwo...

Cytat:
Uważam, ze Szymborska jest wspaniałą poetką, zdaje się, że umarła :)


I znowu lecisz..

Cytat:
Dziś nie powiemy na pozostałości po Babilonie, ze są one Imperium, co najwyżej pozostałościami po Imperium, albo Mieście.


Ja zapytałem Bartlu czym Babilon był kiedyś... :evil:

Cytat:
Synonimii idealnej nie ma, plezjonimia tych słów może nie jest idealna, ale nie oczekiwałem, ze akurat na to zwrócisz jakąś uwagę, bo to po prostu- według mnie- czepianie się dla czepiania.


Jeżeli mówisz: Był Imperium, dziś powiedzielibyśmy miastem,
to oznacza to ni mniej ni więcej, ale to, ze dawne określenie
"imperium", oznacza dzisiejsze miasto, bądź że dawniejsze
imperia oznaczają tyle samo co dzisiejsze miasta. :roll:
 
     
Odbić Konstantynopol!
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-12-25, 22:34   

bartek212701 napisał/a:
Odbić Konstantynopol! napisał/a:
Problem polega na tym, ze przez większość Biblii nie było nic symbolicznego.
Czemu nagle coś miałoby przestać być realnością i pofrunąć do krainy symboli

Bo mówi o tym NT.
W ST istniej miasta, rzeczy, wydarzenia, które są literalnymi, ale przez to co mówili o nich pisarze NT zyskały wymiar symboliczny. Wystarczy spojrzeć na Baranka, zyskał symbolikę wraz z śmiercią Jezusa.
Odbić Konstantynopol! napisał/a:
symboliczny Papież czyli archanioł Michał, a
do tego symboliczny Babilon, który jednak nie jest tak nierealny, bo można nim
nazwać wszystko, co tylko się chce.

Ale ja nie mówię o nazywaniu symbolicznym czegoś ze ST jeśli to nie zostało wymienione jako symboliczne w NT. Nie można naddawać znaczeń kolejnych danym podmiotom jeśli one ich nie mają.


Bartku, niestety, ale swym złośliwym
mędrkowaniem, sam już wybiłeś się z
tematu. Ja wychodzę z takiej dyskusji,
bo nie ma ona większego sensu...
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 13