FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Masakra lewaków w Paryżu
Autor Wiadomość
oluss
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-01-10, 13:15   

Domagam sie przeprosin nas wszystkich(oficjanlnych)
Domgadam sie odstrzelenia Davidka.
Domagam sie odbanowania Jana
Domagam sie nowego moda.

ty tez nie wiesz wszystkiego :roll:
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2015-01-10, 13:44   

Olusie i Wasiczku :)

Chce Wam tylko pokazac, ze ja nazwałem Was bydłem, a Wy kiedy mnie wyzywacie od tchórzy, obłudników i innych to nie czujecie odpowiedzialności za swoje słowa.

Dlaczego chcecie karać mnie za to, że pisze, jak Wy? Czy w takiej sytuacji nie powinniście ukarać sami siebie?

Poprosiłem jednak o spokój, porozmawiałem z zionem, napisałem do olusa, nie chce sporów.
Tyle.
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
oluss
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-01-10, 13:52   

My zaczelismy nazywac rzeczy po imieniu jak zaczeles szalec
i po mimo wielu upomnien nic do ciebie nie docieralo i dzialales dwulicowo.
My nie udajemy swietych i ponosimy odpowiedzialnosc za swoje slowa.
Kiedy ja szalalem chcialem dostac bana i zostalem poniekad ukarany.
Ty zaslaniasz sie Nike,Adminem i udajesz wielce pokrzywdzonego.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13550

Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 329/608
 54%
Wysłany: 2015-01-10, 18:26   

Przeczytajcie co napisał Berian i zastanówcie się, czy chcecie na tym forum pisać czy nie i nic więcej od was nie chcę.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Al-Wasik
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-01-11, 22:02   

Proszę kogoś o wydzielenie tematu o zboczeńcach. Zamierzam go kontynuować.
Temat można nazwać: "Pedały w świetle Biblii".
 
     
Berian 
Student Biblii


Pomógł: 23 razy
Wiek: 39
Dołączył: 13 Paź 2013
Posty: 52
Skąd: Polska
Poziom: 6
HP: 0/104
 0%
MP: 49/49
 100%
EXP: 1/14
 7%
Wysłany: 2015-01-11, 22:41   

"Pedał" jest określeniem uważanym za obraźliwy czy uważasz że chrześcijanin powinien obrażać kogokolwiek ?
Czy jest jakiś pożytek z tego ?
Czy osiągniesz co dobrego przez to ?

Cytat:
1 Kor. 10:23
23. Wszystko wolno, ale nie wszystko jest pożyteczne; wszystko wolno, ale nie wszystko buduje.
(BW)


Wklejam stopkę może teraz będzie bardziej widoczna.
Cytat:
Mat. 5:44
44. A Ja wam powiadam: Miłujcie nieprzyjaciół waszych i módlcie się za tych, którzy was prześladują,
(BW)
_________________
Mat. 5:44
44. A Ja wam powiadam: Miłujcie nieprzyjaciół waszych i módlcie się za tych, którzy was prześladują,
(BW)
Czy ty miłujesz nieprzyjaciół?
 
     
Al-Wasik
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-01-11, 23:03   

Berian napisał/a:
"Pedał" jest określeniem uważanym za obraźliwy czy uważasz że chrześcijanin powinien obrażać kogokolwiek ?
Czy jest jakiś pożytek z tego ?
Czy osiągniesz co dobrego przez to ?


Jak obraźliwe? Przecież określa, co tacy ludzie robią. TO jest obrzydliwość.
 
     
Eutychus 
1 Koryntian 13

Pomógł: 8 razy
Wiek: 73
Dołączył: 04 Paź 2013
Posty: 20
Skąd: Śląsk
Poziom: 3
HP: 0/44
 0%
MP: 21/21
 100%
EXP: 2/9
 22%
Wysłany: 2015-01-11, 23:56   

Wasiczek napisał/a:
Jak obraźliwe? Przecież określa, co tacy ludzie robią. TO jest obrzydliwość.

W zasadzie należałoby Cię ignorować i szkoda klawiatury na polemikę z Twoją monotematyczną produkcją, ale co do obrzydliwości, to nasunął mi się też i taki werset:
Pan Jezus do Faryzeuszy przez:
Łukasza 16:15 napisał/a:
I powiedział im: Wy jesteście tymi, którzy chcą uchodzić w oczach ludzi za sprawiedliwych, lecz Bóg zna serca wasze. Gdyż to, co u ludzi jest wyniosłe, obrzydliwością jest przed Bogiem.
_________________
Cytat:
Gość Kim byś się okazał, Gdyby ON, Który Jest Najwyższym Sędzią, Sądził tak ciebie, jak ty sądzisz? (W.Sz.)
Gość Czy śmiertelnik może być sprawiedliwszy niż Bóg, a człowiek czystszy niż jego Stwórca? (Hi 4:17)
 
     
Al-Wasik
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-01-12, 15:46   

Eutychus napisał/a:
W zasadzie należałoby Cię ignorować i szkoda klawiatury na polemikę z Twoją monotematyczną produkcją, ale co do obrzydliwości, to nasunął mi się też i taki werset:
Pan Jezus do Faryzeuszy przez:


Drogi Eustychusie, nie skłamałem. Tak Bóg nazywa te czynności i ja się z tym zgadzam.
Cóż, teraz jedynie możemy napominać takie osoby, by skończyły ze swoją rozpustą i pewnie
niektórzy się tego mogą wyleczyć. Nie ma w naszym państwie kary śmierci za tą obrzydliwość,
jednak gdyby było inaczej, byłoby to biblijne.
Chciałbym zauważyć, że nigdzie nie nawołuje, żeby spotkanego geja glanować albo mordować.
Kara śmierci może być wykonana po przedstawieniu dowodów winy i sprawiedliwym sądzie.
 
     
Berian 
Student Biblii


Pomógł: 23 razy
Wiek: 39
Dołączył: 13 Paź 2013
Posty: 52
Skąd: Polska
Poziom: 6
HP: 0/104
 0%
MP: 49/49
 100%
EXP: 1/14
 7%
Wysłany: 2015-01-12, 20:02   

Wasiczek napisał/a:
Kara śmierci może być wykonana po przedstawieniu dowodów winy i sprawiedliwym sądzie.


Radze ci poczytać trochę więcej biblii:
Cytat:
Jan. 8:7
7. A gdy go nie przestawali pytać, podniósł się i rzekł do nich: Kto z was jest bez grzechu, niech pierwszy rzuci na nią kamieniem.
(BW)

Przecież to obrzydliwa nierządnica.

Uważasz że jesteś bez grzechu i masz prawo sądzić ? Żaden człowiek niema prawa.
Cytat:
Mat. 18:15-17
15. A jeśliby zgrzeszył brat twój, idź, upomnij go sam na sam; jeśliby cię usłuchał, pozyskałeś brata swego.
16. Jeśliby zaś nie usłuchał, weź z sobą jeszcze jednego lub dwóch, aby na oświadczeniu dwu lub trzech świadków była oparta każda sprawa.
17. A jeśliby ich nie usłuchał, powiedz zborowi; a jeśliby zboru nie usłuchał, niech będzie dla ciebie jak poganin i celnik.
(BW)


To jest najwyższa kara jaką może(musi) człowiek(brat) dać i to tylko względem brata.
Jeśli byśmy chcieli tak podchodzić jak ty piszesz to gwarantuje ci że ciebie by 1 osądzili na śmierć za twoje grzechy.
_________________
Mat. 5:44
44. A Ja wam powiadam: Miłujcie nieprzyjaciół waszych i módlcie się za tych, którzy was prześladują,
(BW)
Czy ty miłujesz nieprzyjaciół?
 
     
Al-Wasik
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-01-12, 20:44   

Berian napisał/a:
Radze ci poczytać trochę więcej biblii:


Stary Testament czytał? :roll:

Berian napisał/a:
Przecież to obrzydliwa nierządnica.

Uważasz że jesteś bez grzechu i masz prawo sądzić ? Żaden człowiek niema prawa.


Uważasz, że Jezus w ten sposób sprzeciwił się Bogu Ojcu, który kazał kamieniować cudzołożnice?
Kara śmierci mogła być wykonana tylko, wtedy gdy było co najmniej dwóch świadków zdarzenia
i sprawa była przedstawiona przed sędziami. W tym przypadku widocznie, któryś z punktów nie
został spełniony i dlatego Jezus zdecydował się przerwać całe zajście.

Pwt 17:6
Człowiek skazany na śmierć będzie tracony na zeznanie dwóch świadków, albo trzech świadków; nie będzie tracony na zeznanie jednego świadka.

Skoro był jakiś nakaz od Boga, to Jezus nie mógł go złamać.

Oczywiście, że człowiek może sądzić.
A takich panów nigdy nie widziałeś? :-D



Ponadto w Biblii Bóg nakazuje Izraelitom powołać wśród siebie sędziów, którzy będą
rozwiązywać sprawy. W przypadku trudności z rozwiązaniem problemu mieli się oni zwracać do kapłanów.

Pwt 16:18-20
Ustanowisz sobie rządców i urzędników we wszystkich miastach, które ci daje Pan, Bóg
twój, dla wszystkich pokoleń. Oni sądzić będą lud sądem sprawiedliwym. Nie będziesz
naginał prawa, nie będziesz stronniczy i podarku nie przyjmiesz, gdyż podarek zaślepia
oczy mędrców i w złą stronę kieruje słowa sprawiedliwych. Dąż wyłącznie do
sprawiedliwości, byś żył i posiadł ziemię, którą ci daje Pan, Bóg twój.



Berian napisał/a:

Cytat:
Mat. 18:15-17
15. A jeśliby zgrzeszył brat twój, idź, upomnij go sam na sam; jeśliby cię usłuchał, pozyskałeś brata swego.
16. Jeśliby zaś nie usłuchał, weź z sobą jeszcze jednego lub dwóch, aby na oświadczeniu dwu lub trzech świadków była oparta każda sprawa.
17. A jeśliby ich nie usłuchał, powiedz zborowi; a jeśliby zboru nie usłuchał, niech będzie dla ciebie jak poganin i celnik.
(BW)


To jest najwyższa kara jaką może(musi) człowiek(brat) dać i to tylko względem brata.
Jeśli byśmy chcieli tak podchodzić jak ty piszesz to gwarantuje ci że ciebie by 1 osądzili na śmierć za twoje grzechy.


Ten werset trzeba rozważać na podstawie ST. Skoro jest tam nakaz kary śmierci dla
mordercy, to raczej nie można mu tego darować. Oczywiście morderca może okazać
skruchę, a wtedy Pan Bóg spojrzy na niego inaczej, gdyż jest On Sędzią Sprawiedliwym.
Każdy z nas jest grzeszny i każdy z nas musi umrzeć, tylko że niektóre grzechy mogą
nas do śmierci przybliżyć, jak właśnie morderstwo czy cudzołóstwo.

Rz 6:23
Albowiem zapłatą za grzech jest śmierć, a łaska przez Boga dana to życie wieczne w Chrystusie Jezusie, Panu naszym.
 
     
Berian 
Student Biblii


Pomógł: 23 razy
Wiek: 39
Dołączył: 13 Paź 2013
Posty: 52
Skąd: Polska
Poziom: 6
HP: 0/104
 0%
MP: 49/49
 100%
EXP: 1/14
 7%
Wysłany: 2015-01-12, 21:44   

Wasiczek napisał/a:
Stary Testament czytał? :roll:

Stary testament stare przymierze nowy testament nowe przymierze jestem pod nowym a ty ?
Cytat:
Jak. 2:12
12. Tak mówcie i czyńcie, jak ci, którzy mają być sądzeni przez zakon wolności.
(BW)

Cytat:

Gal. 5:4
4. Odłączyliście się od Chrystusa wy, którzy w zakonie szukacie usprawiedliwienia; wypadliście z łaski.
(BW)


Cytat:
A takich panów nigdy nie widziałeś?

Jak chcesz być sądzony przez takich to proszę bardzo, za byle co cie sprzedadzą.

Wasiczek napisał/a:
Ten werset trzeba rozważać na podstawie ST. Skoro jest tam nakaz kary śmierci dla
mordercy, to raczej nie można mu tego darować. Oczywiście morderca może okazać
skruchę, a wtedy Pan Bóg spojrzy na niego inaczej, gdyż jest On Sędzią Sprawiedliwym.
Każdy z nas jest grzeszny i każdy z nas musi umrzeć, tylko że niektóre grzechy mogą
nas do śmierci przybliżyć, jak właśnie morderstwo czy cudzołóstwo.


Albo Jezus i wybaczenie przez wiarę w Jezusa albo sprawiedliwość w zakonie, w zakonie nie było czegoś takiego jak skrucha, konkrety grzech śmierć mogłeś sobie płakać ile chcesz a i tak wyrok ten sam. Zrobiłeś takiego mixa Nowy/Stary, całkowicie bezpodstawnie.
_________________
Mat. 5:44
44. A Ja wam powiadam: Miłujcie nieprzyjaciół waszych i módlcie się za tych, którzy was prześladują,
(BW)
Czy ty miłujesz nieprzyjaciół?
 
     
Al-Wasik
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-01-12, 21:56   

Berian napisał/a:
Stary testament stare przymierze nowy testament nowe przymierze jestem pod nowym a ty ?


Ile razy już taki argument słyszałem. Nowy Testament nie może się różnić od ST. Skoro Bóg
nakazuje mordercę karać śmiercią, to nic się nie zmieniło. Nic do tego nie ma Stare i Nowe
Przymierze. :roll:

Nie sądźcie, że przyszedłem znieść Prawo albo Proroków. Nie przyszedłem znieść, ale
wypełnić. Zaprawdę bowiem powiadam wam: Dopóki niebo i ziemia nie przeminą, ani
jedna jota, ani jedna kreska nie zmieni się w Prawie, aż się wszystko spełni.


Cytat:
Jak chcesz być sądzony przez takich to proszę bardzo, za byle co cie sprzedadzą.


Ale mu nie rozmawiamy o sprawności polskiego wymiaru sprawiedliwości, tylko o tym, że
sądzenie nigdzie w Biblii nie jest zakazane. Podałem werset, w którym jest nakaz powołania
sędziów.

Berian napisał/a:
Zrobiłeś takiego mixa Nowy/Stary, całkowicie bezpodstawnie.


W końcu nowy NT w całości opiera się na ST. Na podstawie ST Jezus i apostołowie głosili
dobrą nowinę. Ci, którzy mówią, że ST to już przeszłość i należy go wyrzucić do lamusa
popełniają wielki błąd.
 
     
Berian 
Student Biblii


Pomógł: 23 razy
Wiek: 39
Dołączył: 13 Paź 2013
Posty: 52
Skąd: Polska
Poziom: 6
HP: 0/104
 0%
MP: 49/49
 100%
EXP: 1/14
 7%
Wysłany: 2015-01-12, 22:04   

NT nie opiera sie na starym on jest wypełnieniem starego a to różnica.
Cytat:
Kol. 2:14
14. Wymazał obciążający nas list dłużny, który się zwracał przeciwko nam ze swoimi wymaganiami, i usunął go, przybiwszy go do krzyża;
(BW)

To jest właśnie zakon, został przybity do krzyża.
Nawet w przyszłości prawo zakonu nie będzie potrzebne bo każdy będzie dobrze czynił(wypełniał zakon) z natury.
Niebędzie morderstw grzechu tak że te prawa sie staną niepotrzebne.
Cytat:
1 Tym. 1:9
9. Wiedząc o tym, że zakon nie jest ustanowiony dla sprawiedliwego, lecz dla nieprawych i nieposłusznych, dla bezbożnych i grzeszników, dla bezecnych i nieczystych, dla ojcobójców i matkobójców, dla mężobójców,
(BW)


Zakon był po to żeby pokazać ludziom jacy są grzeszni.

Mówisz jak w KK który właśnie na zakonie opiera nie które swoje dogmaty i usprawiedliwia swoje czyny(wiadomo jakie).
_________________
Mat. 5:44
44. A Ja wam powiadam: Miłujcie nieprzyjaciół waszych i módlcie się za tych, którzy was prześladują,
(BW)
Czy ty miłujesz nieprzyjaciół?
 
     
Al-Wasik
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-01-12, 22:17   

Berian napisał/a:
NT nie opiera sie na starym on jest wypełnieniem starego a to różnica.


Piszesz nieprawdę. Apostoł Paweł, to niby na podstawie, czego nauczał i czym nazywał Pisma Święte?
Przecież za jego życia nie było jeszcze NT.

Jeszcze raz:
Nie sądźcie, że przyszedłem znieść Prawo albo Proroków. Nie przyszedłem znieść, ale
wypełnić. Zaprawdę bowiem powiadam wam: Dopóki niebo i ziemia nie przeminą, ani
jedna jota, ani jedna kreska nie zmieni się w Prawie, aż się wszystko spełni.


Prawo nakazuje kamieniować cudzołożników. Jak widać Jezus nie mógł znieść tego prawa.

Zapoznaj się jeszcze z jednym, bo widzę, że umniejszasz wartość ST. :roll:
http://jahwistan.org/start.html
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 14