FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
miniwzór głosiciela
Autor Wiadomość
zion599
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-01-18, 20:44   miniwzór głosiciela

Oto w jakim stylu powinniśmy powoływać do slużby :) )


1 Sm 3,3b-10.19)
Samuel spał w przybytku Pańskim, gdzie znajdowała się Arka Przymierza. Wtedy Pan zawołał Samuela, a ten odpowiedział: Oto jestem. Potem pobiegł do Helego mówiąc mu: Oto jestem: przecież mię wołałeś. Heli odrzekł: Nie wołałem cię, wróć i połóż się spać. Położył się zatem spać. Lecz Pan powtórzył wołanie: Samuelu! Wstał Samuel i poszedł do Helego mówiąc: Oto jestem: przecież mię wołałeś. Odrzekł mu: Nie wołałem cię, synu. Wróć i połóż się spać. Samuel bowiem jeszcze nie znał Pana, a słowo Pańskie nie było mu jeszcze objawione. I znów Pan powtórzył po raz trzeci swe wołanie: Samuelu! Wstał więc i poszedł do Helego, mówiąc: Oto jestem: przecież mię wołałeś. Heli spostrzegł się, że to Pan woła chłopca. Rzekł więc Heli do Samuela: Idź spać! Gdyby jednak kto cię wołał, odpowiedz: Mów, Panie, bo sługa Twój słucha. Odszedł Samuel, położył się spać na swoim miejscu. Przybył Pan i stanąwszy zawołał jak poprzednim razem: Samuelu, Samuelu! Samuel odpowiedział: Mów, bo sługa Twój słucha. Samuel dorastał, a Pan był z nim. Nie pozwolił upaść żadnemu jego słowu na ziemię.


Czy potrafimy wziąc wzór :)
Czy raczej zwykliśmy zamiast zaznaczonego fragmentu mawiać tak
na przykład
Rzekł więc X do Y : Czekaj , bo to nie ja Cie wołałem a Bog


Ktos powie- no w czym problem
ano w tym , ze tutaj robimy z siebie nieświadfomie jakąś konkurencję
Przyjżyjmyu się bliżej :

Heli Kontra Bog ? Konkurencji nie było
a ten nasz pan X Kontra Bog - już była...

Nie wytykając
Tak powołuje pewna grupa , ktora ostatni o jest troche na widelcu
na obu forach:P
Latając ze SWOIMI czasopismami , reklamująć SWOJE studium Biblijne
Fajnie ze głoszą robią, ale ;)
Lepiej by było gdyby tak sie nie wystawiali jako Ci wybrani ;pp
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6003/6468
 92%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2015-01-18, 23:50   

Bo, aby głosić w Imieniu Boga Prawdziwego trzeba, być przez niego posłanym.
Nie wolno czynić sobie samowolki, ponieważ potem wychodzą takie szopki jak u ŚJ z pokoleniem 1914.
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
konik polny 
Zasłużony

Pomógł: 93 razy
Dołączył: 22 Lip 2013
Posty: 1171
Poziom: 29
HP: 42/2142
 2%
MP: 1022/1022
 100%
EXP: 84/94
 89%
Wysłany: 2015-01-19, 18:17   

Tak bardzo ci przeszkadza, że śJ mówią że są religią prawdziwą. Nie dziwie się, przecież ty twierdzisz, że to twój kościół jest jedyny, święty i prawdziwy. Czy on jest wybrany tak jak prorok Samuel?

Samuel spał „w świątyni Jehowy, gdzie była Arka Boża”, i pierwszą pracą, jaką miał do wykonania rano, najwyraźniej było otwieranie „drzwi domu Jehowy” (1Sm 3:3, 15). Słowa „gdzie była Arka Boża” zapewne odnoszą się do terenu przybytku i nie oznaczają, że Samuel spał w Miejscu Najświętszym. Jako Lewita nienależący do kapłańskiej części rodu Kehata, nie miał prawa oglądać Arki ani innych świętych sprzętów znajdujących się wewnątrz przybytku (Lb 4:17-20). Jedyną częścią domu Jehowy, do której miał wstęp, był dziedziniec przybytku. A zatem musiał otwierać drzwi prowadzące na dziedziniec i zapewne właśnie tam spał. W czasie gdy przybytek był na stałe umieszczony w Szilo, prawdopodobnie wzniesiono przy nim różne pomieszczenia i w jednym z nich mógł spać Samuel.
Pewnej nocy po ułożeniu się do snu Samuel usłyszał, jak ktoś woła go po imieniu. Myśląc, że to arcykapłan Heli, pobiegł do niego. Gdy powtórzyło się to trzy razy, Heli zrozumiał, że to Jehowa woła Samuela, i pouczył chłopca, co ma zrobić. Jehowa oznajmił wtedy Samuelowi swój wyrok na dom Helego. Samuel ze strachu nie przekazał Helemu słowa Jehowy, dopóki sędziwy arcykapłan go o to nie poprosił. W ten sposób rozpoczęła się prorocza służba Samuela i z czasem cały Izrael dowiedział się, iż rzeczywiście jest on prorokiem Jehowy


Poczytaj sobie kim był Samuel kiedy i jak służył Jehowie. Potem dodawaj swoje trzy grosze.
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2015-01-19, 18:22   

Cytat:
Tak bardzo ci przeszkadza, że śJ mówią że są religią prawdziwą.

Mi przeszkadza. Ja nie chodzę do niczyjego domu i nie mówię mu 'żyje Pani w kłamstwie, pani Kościół to Babilon'
Jest to zachowanie niekulturalne i po prostu niegodne człowieka mającego się za chrześcijanina.
Aby z kimś rozmawiać o Biblii nalezy traktować, go jak równego sobie, a ŚJ zapominają o tym i się wywyższają ponad każdego kto Świadkiem nie jest.


Powiem jednak tak, nie zgadzam się z wieloma Waszymi naukami, ale do żadnego kościoła nie ciągnie mnie tak, jak do Waszego :) czemu? Nie wiem.
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
konik polny 
Zasłużony

Pomógł: 93 razy
Dołączył: 22 Lip 2013
Posty: 1171
Poziom: 29
HP: 42/2142
 2%
MP: 1022/1022
 100%
EXP: 84/94
 89%
Wysłany: 2015-01-19, 18:42   

Jak widać będąc kiedyś na sali i mając ciocię w rodzinie - żyjesz w jakimś forumowym wyobrażeniu. Nasłuchałeś się bzdur na forach i wierzysz w nie. Odnosi się to do wręcz absurdalnego ostatniego twojego postu.
Jak długo jestem śJ - jeszcze nigdy nie słyszałem aby ktoś w ten sposób mówił o innych a już o wywyższaniu się nie ma mowy. Jak internet może wypaczyć wyobrażenie.
Nie dalej jak wczoraj mogłem usłyszeć nie jedno bardzo " nie miłe " słowo. Takie które sam w życiu bym nie wypowiedział przychodząc do kogoś.
Bardzo internet wypacza wyobrażenie o nas - dzięki naszym kochanym ex śJ.

Wracając do tematu - to jakże my możemy powoływać na służby proroczej.
Patrząc jak to było z Samuelem - to w/g Ziona to nawet apostołowie są źle powołani. O Jezusie Ojciec powiedział _ " Oto mój Syn umiłowany - jego słuchajcie " czyli powołał Go.
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2015-01-19, 18:49   

konik polny napisał/a:
Jak długo jestem śJ - jeszcze nigdy nie słyszałem aby ktoś w ten sposób mówił o innych a już o wywyższaniu się nie ma mowy. Jak internet może wypaczyć wyobrażenie.
Toć cały czas ŚJ to robią :-D jestem na facebooku w grupie ŚJ i widze co pisza o innych wyznaniach :-P
konik polny napisał/a:
Bardzo internet wypacza wyobrażenie o nas - dzięki naszym kochanym ex śJ.
Nie, to Ty dajesz świadectwo, np tego, ze nie szanujesz ex ŚJ, a obowiązkiem waszym jest ich napominać, jak braci, a nie traktowac, jak wrogów. NT się kłania.
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
konik polny 
Zasłużony

Pomógł: 93 razy
Dołączył: 22 Lip 2013
Posty: 1171
Poziom: 29
HP: 42/2142
 2%
MP: 1022/1022
 100%
EXP: 84/94
 89%
Wysłany: 2015-01-19, 18:53   

Ja ich nie traktuję jak wrogów. Upominani to oni byli wcześniej. Wykluczenie jest ostatecznością. Zapominasz o tym co pisze NT o tym jak traktować takich ludzi.
Nienawiść to kolejna bzdura wyssana przez internet.

To na Facebooku się głosi?
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2015-01-19, 19:05   

konik polny napisał/a:
a ich nie traktuję jak wrogów. Upominani to oni byli wcześniej. Wykluczenie jest ostatecznością. Zapominasz o tym co pisze NT o tym jak traktować takich ludzi.

Cytat:
2 Tes. 3:14-15
14. A jeśli ktoś jest nieposłuszny słowu naszemu, w tym liście wypowiedzianemu, baczcie na niego i nie przestawajcie z nim, aby się zawstydził;
15. Nie uważajcie go jednak za nieprzyjaciela, lecz napominajcie jako brata.
(BW)


Nawet po wykluczeniu masz obowiązek taka osobę napominać, a nie odrzucać, jak wroga.
ŚJ zapomnieli o tym, nie sa w tym względzie chrześcijanami, a talibami :roll:


ŚJ głosza przez telefon, skype, facebook, gg, pocztę...to ja wiem, a Ty nie wiesz o tym? :-D
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
konik polny 
Zasłużony

Pomógł: 93 razy
Dołączył: 22 Lip 2013
Posty: 1171
Poziom: 29
HP: 42/2142
 2%
MP: 1022/1022
 100%
EXP: 84/94
 89%
Wysłany: 2015-01-19, 19:18   

Ty wiesz, a może sam głosisz?
Co do wykluczonych piszesz totalne bzdury oparte na opowiadaniach swoich ex- przyjaciół. Mi takich opowiastek nie serwuj - nie masz do czynienia z kimś komu może takie " oszołomstwa " wciskać - a z tymi Talibami to już poszedłeś po bandzie ( żenuła ).

I co na Facebooku ci moi bracia piszą, że należysz do babilonu?
Czy może jesteś malutki
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2015-01-19, 19:38   

konik polny napisał/a:
Co do wykluczonych piszesz totalne bzdury oparte na opowiadaniach swoich ex- przyjaciół. Mi takich opowiastek nie serwuj - nie masz do czynienia z kimś komu może takie " oszołomstwa " wciskać - a z tymi Talibami to już poszedłeś po bandzie ( żenuła ).

Jesli dla Ciebie żenada jest cytat z 2 listu do Tesaloniczan...to nie mamy o czym rozmawiać.
konik polny napisał/a:
I co na Facebooku ci moi bracia piszą, że należysz do babilonu?
Czy może jesteś malutki

Mi nic, obserwuje ich 'miłość' względem ludzi nie będącymi ŚJ. Czasami mam wrażenie, ze nie kochają innych, chociaż szanuję ŚJ. Mam ich w rodzinie :)
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
zion599
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-01-19, 20:30   

konik polny napisał/a:
Tak bardzo ci przeszkadza, że śJ mówią że są religią prawdziwą


wybacz wniku ,ale trudno mi wypowiedzieć jednoznaczne zdanie co do prawdziwości
religii, która odrzuca ciało Chrystusa nazywając je babilonem lub religią fałszywą
Wiem ze się staracie to sie wam pisze na plus, jednak niektore dane ze tak powiem
czasem zbyt póxno docierają >ale to Już Bóg osądzi
Kazdy głosicielw religii powinien miłować bliznich w Imie Boga, rosnąć duchowo
A religia fałszywa=prawdziwa? No cóż ja bym nazwał twarda /lekka próba
Niektore religie - czy jak u nas dogmaty - sa bardzo trudnymi probami.


Jednak
Co do wybraństwa to mam pewność ze was nikt nie wybrał:P
Nieoszukujmy się , i jeślina tym budowałeś swoją wiarę to przykra sprawa.
Ja bym na Twoim miejscu budował na czym innym a mianowicie np
na pożytecznych naukach ,ktorych poza paroma virusami u was nie brakuje
i one faktycznie mogą przybliżać do Boga.
 
     
konik polny 
Zasłużony

Pomógł: 93 razy
Dołączył: 22 Lip 2013
Posty: 1171
Poziom: 29
HP: 42/2142
 2%
MP: 1022/1022
 100%
EXP: 84/94
 89%
Wysłany: 2015-01-19, 21:26   

bartek212701 napisał/a:
konik polny napisał/a:
Co do wykluczonych piszesz totalne bzdury oparte na opowiadaniach swoich ex- przyjaciół. Mi takich opowiastek nie serwuj - nie masz do czynienia z kimś komu może takie " oszołomstwa " wciskać - a z tymi Talibami to już poszedłeś po bandzie ( żenuła ).

Jesli dla Ciebie żenada jest cytat z 2 listu do Tesaloniczan...to nie mamy o czym rozmawiać.
konik polny napisał/a:
I co na Facebooku ci moi bracia piszą, że należysz do babilonu?
Czy może jesteś malutki

Mi nic, obserwuje ich 'miłość' względem ludzi nie będącymi ŚJ.
konik polny napisał/a:
Ty wiesz, a może sam głosisz?

Po co mam głosić nieprawdę? Wystarczy, zę Wy to już robicie, fałszywe końce świata, fałszywe daty, itd. itd.


Mówiłem pewnej osobie, że obawiam się powrotu - gdyż tu jesteś. Nie trzeba było długo czekać na kolejny bardzo miły wpis.


No nic biorę się stąd na zawsze. Potrzebowaliście sobie jakiegoś świadka na używkę.
Zion nie odpowiem ci na twoje pytania.
Życzę miłych chwil

ps. Bardzo proszę nie pisać do mnie na innych forach abym tu wrócił bo kogoś tam nie ma.
To forum - jest tematem zamkniętym.
 
     
zion599
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-01-19, 21:35   

szkoda ze Rethela nie ma by sie znowu pośmiał z Twojego dowcipu.... :mrgreen:

Cytat:
Potrzebowaliście sobie jakiegoś świadka na używkę.

ładnie to tak wmawiać komu?
No ,ale teraz tofaktycznie jest sie z czego pośmiać po tym co napisałeś :oops:
:oops:
Wniku zachowujesz sie troche dziecinnie nie chce Cie martwić.
 
     
konik polny 
Zasłużony

Pomógł: 93 razy
Dołączył: 22 Lip 2013
Posty: 1171
Poziom: 29
HP: 42/2142
 2%
MP: 1022/1022
 100%
EXP: 84/94
 89%
Wysłany: 2015-01-19, 22:04   

Zion - napiszę jeszcze ten jeden post.
Nie mam zamiaru być na forach tylko po to aby wysłuchiwać i czytać coś co jest atakiem i szukaniem dziury w całym. Doskonale wiem, jakie jest zdanie Bartka, Krystiana - jedynie Nike - nie rzuca tymi wyświechtanymi sloganami. Każdy z nich w momencie jakiegoś zgrzytu - od razu wyskakuje z tymi swoimi - końcami, datami, pokoleniami itp.
Na używkę Zion - jak nie ma śJ na forum to nie ma tej adrenaliny - a jak jest to a nuż da się wciągnąć w uszczypliwości aby potem zrobić z niego (.....) już nie raz było to propagowane. Sam Zionie jesteś w tym dobry zwłaszcza w stosunku do Bobo.
Mi czasem się nie udaje i wciągam się w te beznadziejne do niczego prowadzące głupie dyskusje.
Dlatego żegnam.
Śmieszny Zionie byłbym wtedy gdybym dalej dawał się wciągać w te sprzeczki.
Dlatego najczęsciej śJ odchodzą gdy ktoś w służbie tak reaguje.
Nie patrząc jakie bedą komentarze - a zazwyczaj są - typu ( brak argumentów itp )
Tu jak widzisz mi nie chodzi o samą obecność - bo w realu są znacznie ciekawsi , i niejednokrotnie bardzo wykształceni ludzie z którymi się rozmawia, tylko o formę.
Tu bez uszczypliwości się nie obejdzie - a jak robią to admini to nie ma co tu szukać.
ŻEGNAM

ps. Rethelem mnie nie strasz - przyszedłem tu gdyż mnie usilnie zapraszano. Tak nie wracałbym. I nie sil się na jego naśladownictwo.
 
     
zion599
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-01-19, 22:32   

Cytat:
Zion - napiszę jeszcze ten jeden post.
Nie mam zamiaru być na forach tylko po to aby wysłuchiwać i czytać coś co jest atakiem i szukaniem dziury w całym. Doskonale wiem, jakie jest zdanie Bartka, Krystiana - jedynie Nike - nie rzuca tymi wyświechtanymi sloganami. Każdy z nich w momencie jakiegoś zgrzytu - od razu wyskakuje z tymi swoimi - końcami, datami, pokoleniami itp.


Wniku , ale to jest normalne, ilez ja sie musze nasłuchać: o fałszywie obchodzonych świętach,o wmawianej wierze, o Papieżu Antychtyrście, czasem o dogmatach, w ktore nawet ja sam nie wierzę.
Jednal nie obrazam się , fakt, ze też czasem zostawiam temat ,bo kopać zkoniem się nie ma sensu.
Ale tez nie ma sensu tupać za przeproszeniem nogą.
Tak to już jest w tym świecie , ze kółko się kręci..
Zakładając ten temat myslalem ,ze poszerzy to wszystkim tutaj troche perspektywę widzenia..
Oczywiście jak zwykle nie zrozumiano mnie i efekt wyszedł odwrotny od zamierzonego.
No cóż.. zgody łatwo w tym swiecie nie osiagniemy ,jak widać, i to nie jest mit
Ludzie są uparci i zawzięci na siebie , albo ... uważają sie za wybraństwo.
Ja uczeszczałbym do wspolnoty Chrystusa
Nawet gdyby nie była ona wybraną.
Kiedyś ta wspólnota była jednością .
Nawet lepiej było za Żyda w Starym Testamencie ?
Albo się należało ludu Bożego , albo nie ...a co jest dzisiaj ?
1927340172037102 denominacji i każdy ma swoją niepodważalną racje ainni sie mylą
Mało tego, jak się jednoczą ,to ludzie inspirowani przez złego wmawiają złe intencje (np występują przeciwko ekumenii)
Tak być nie moze i to nie jest Bozy świat.


Cytat:
Na używkę Zion - jak nie ma śJ na forum to nie ma tej adrenaliny - a jak jest to a nuż da się wciągnąć w uszczypliwości aby potem zrobić z niego (.....) już nie raz było to propagowane. Sam Zionie jesteś w tym dobry zwłaszcza w stosunku do Bobo.


Chyba odwrotnie, to on zawsze zaczyna ze mą i mnie goni z każdego forum,
a ja nic innego nie robie tylko sie bronie i denerwuje na niego
Po prostu głoszę do czego powinien dążyć Chrześcijanin
nie do naganiania pod własny ogródek
Widząc zło w swoich braciach, czy to źle?
Dla Bobo widocznie tak.



Cytat:
Śmieszny Zionie byłbym wtedy gdybym dalej dawał się wciągać w te sprzeczki.


To sie nie dawaj wciągać w sprzeczki,
Tylko buduj. Nie broń tylko siebie i swojej nacji , tylko całego ludu Chrystusa
i gdy błądzi stawiając w doktrynie siebie na przeciw, pouczaj go z całych sił
by ze swej drogi zszedł.
Nie mysl w interesie lokalnym, a globalnym...



Cytat:
ps. Rethelem mnie nie strasz - przyszedłem tu gdyż mnie usilnie zapraszano. Tak nie wracałbym. I nie sil się na jego naśladownictwo.


Ja Ciebie nie wyganiam ani nikogo, Rethel raczej też nie...
,to ze smiech to co innego,
No ale jak tak koniecznie chcesz to leć :roll: :roll:

ps.
jedyna osoba ktorą mam wątpliwosci czy pobyt jej tutaj przynosi korzyść
to ta,ktora dzieli,
nierozumiejąc Słowa Bożego gardzi ludźmi , Jest to osoba
o wdzięcznym Biblijnym imieniu ( Syna Prawicy)ale raczej paskudnym charakterze.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 14