FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
WŁAŚCIWA DROGA DLA GRZESZNIKÓW
Autor Wiadomość
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-02-17, 22:53   

Cytat:
A gdzie pisze,że Jezus osobiście go wybrał?

A gdzie pisze,że Jezus musiał osobiście go wybrać?

musiał to on być z tych, którzy towarzyszyli nam przez cały czas, kiedy Pan Jezus przebywał z nami, (22).Paweł takim nie był!!!

poza tym : Nikt nie może przyjść do Mnie jeżeli go nie pociągnie
Ojciec


(24) I tak się pomodlili: Ty, Panie, znasz serca wszystkich, wskaż z tych dwóch jednego, którego wybrałeś, (25) by zajął miejsce w tym posługiwaniu i w apostolstwie, któremu sprzeniewierzył się Judasz, aby pójść swoją drogą. (26) I dali im losy, a los padł na Macieja. I został dołączony do jedenastu apostołów.

Cytat:
Pisałam wyzej, dlaczego Jezus jak wstał z grobu i spotkał się ze wszystkimi nie wybrał wtedy Macieja? Zapomniał?


Bo nie musiał!!!zrobili to inni!
Cytat:
Miał inny cel wybrał Pawła i to osobiście.

ale nie do 12 !


dwunastym został Maciej!!!!To mówi Pismo!!!!
EOT
 
     
Lamed
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-02-18, 07:39   

andrew napisał/a:
To mówi Pismo!!!!
Tak mówią najstarsze manuskrypty i przekłady. Dlatego niektórzy próbują je zakwestionować, i tak zmienić w kolejnych przekładach, aby mówiło co innego. Razem z hebraizowaniem Nowego Testamentu, pomniejszaniem roli Apostołów nieraz idzie pomniejszanie roli samego Pana Jezusa i Ducha świętego. :)

Henryk napisał/a:

Czy ja wiem? :-/
A gdzie zatwierdzono wybór? :lol:

Pan Jezus przed odejściem powierzył Piotrowi i pozostałym Apostołom klucze Królestwa Niebios, a więc prawo związania lub rozwiązania człowieka z Niebem.
Mateusza 16:19
" I dam ci klucze Królestwa Niebios; i cokolwiek zwiążesz na ziemi, będzie związane i w Niebie, a cokolwiek rozwiążesz na ziemi, będzie rozwiązane i w Niebie..." :)
Ostatnio zmieniony przez Lamed 2015-02-18, 08:22, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 481 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7124
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5486/7220
 75%
EXP: 69/373
 18%
Wysłany: 2015-02-18, 08:16   

Lamed napisał/a:
Pan Jezus przed odejściem powierzył Piotrowi i pozostałym Apostołom klucze Królestwa Niebios, a więc prawo związania lub rozwiązania człowieka z Niebem.

Mieli prawo decydowania. :-D
Lecz nie prędzej, aż uzyskali na to "pozwolenie"- czyli ducha świętego!
W dziesięć dni po wniebowstąpieniu Jezusa.
 
     
Lamed
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-02-18, 08:25   

Henryk napisał/a:

Mieli prawo decydowania. :-D
Lecz nie prędzej, aż uzyskali na to "pozwolenie"- czyli ducha świętego!
W dziesięć dni po wniebowstąpieniu Jezusa.
Dlatego właśnie zamiast sami wybierać, Apostołowie decyzję pozostawili Bogu, modląc się o właściwy wybór, który padł na Macieja. Paweł uwierzył najprawdopodobniej kilka lat po śmierci i zmartwychwstaniu Chrystusa. Co wcześniej robił, wiadomo.

"Autor Dziejów Apostolskich jednoznacznie stwierdza, że Maciej został dołączony do grona pozostałych Apostołów, którzy osobiście znali Chrystusa. Opinia Łukasza nie jest jego prywatnym głosem, ale z racji natchnienia stanowi niezaprzeczalny fakt. Podważając wybór Macieja podważa się zdanie autora Dziejów Apostolskich, i stawia się go w gronie tych, którzy mijają się z prawdą."
Cytat z forum biblijnego, user Wit.
:)
 
     
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-02-18, 08:46   

Cytat:
Razem z hebraizowaniem Nowego Testamentu,

chodzi ci o np.tetragram?
Cytat:
pomniejszanie roli samego Pana Jezusa i Ducha świętego.

a tutaj o trójce?
 
     
Lamed
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-02-18, 09:38   

andrew napisał/a:

..chodzi ci o np.tetragram?
W greckim tekście Septuaginty Imię Boże zostało oddane przez Kyrios (gr. Pan). Przykładem jest papirus Rylands 458 pochodzący z II wieku przed Chr. Imię IAO zawierają dopiero papirusy późniejsze. A w Nowym Testamencie w grece koine nie występuje tetragram. Dlaczego?
Cytowano z Septuaginty, z wersją "Pan". Jeśli więc pierwsi chrześcijanie cytowali z tej wersji Starego Testamentu, to znaczy, ze ta wersja Starego Testamentu była wtedy w powszechnym użyciu.

Cytat:
..a tutaj o trójce?
Jeśli kwestionuje się działania Apostołów, twierdzi, że Jezus jest bogiem przez małe "b", Archaniołem Michałem, a Duch św. jest bezosobową "mocą"..następnie Isus to już nie Jezus, ale Jahoszua, Jeszua itd.
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 481 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7124
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5486/7220
 75%
EXP: 69/373
 18%
Wysłany: 2015-02-18, 13:27   

Lamed napisał/a:
Podważając wybór Macieja podważa się zdanie autora Dziejów Apostolskich, i stawia się go w gronie tych, którzy mijają się z prawdą."
Cytat z forum biblijnego, user Wit. :)

No widzisz.
Z całym szacunkiem do "Wit`a"- nawet On czasem myli się. :-( ;-)
Relacja autora Dziejów jest prawdziwa, jeśli chodzi o to, że samowolnie dokooptowali Macieja.
Nikt i nic ich do tego nie przymuszało.
 
     
Lamed
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-02-18, 21:47   

Henryk napisał/a:

No widzisz.
Z całym szacunkiem do "Wit`a"- nawet On czasem myli się.
Nie tym razem. ;-)
Cytat:
Relacja autora Dziejów jest prawdziwa, jeśli chodzi o to, że samowolnie dokooptowali Macieja. Nikt i nic ich do tego nie przymuszało.

Czy uważasz, że autor Dziejów i powyższego sprawozdania Apostoł Łukasz, jeden z 12-tu również należał do tych "samowolnych", trwających w błędach ? Sugerujesz zatem, że popełnili jakiś błąd wybierając Macieja, że nie byli wystarczająco przygotowani przez Pana Jezusa do służby Bożej?
Pismo święte nic o tym nie wspomina. Wyróżniasz się userze Henryku szczególnym rodzajem "szacunku" wobec Apostołów.

BTW. Każdy docenia zasługi apostoła Pawła. Rzecz jednak polega na tym, ze nie należał do 12-tu, co bardzo trafnie wykazał user Andrew.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13645
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 424/608
 69%
Wysłany: 2015-02-18, 23:20   

O ile dobrze wiem, to Dzieje Apostolskie pisał Ap.Paweł sekretarz jego, bo Paweł dobrze nie widział, ale pod dyktando Pawła.
Druga rzecz pytasz się czy apostołowie popełnili błąd w losowaniu, TAK pisałam wyżej duży błąd, bo nie dali szansy Jezusowi, dlaczego? Bo były dwa losy z imionami, nie bylo pustego, więc Jezus nie miał szans, kto wie gdyby był pusty los czy by wybrali Macieja.
Cytat:
Lamed napisał
Wyróżniasz się userze Henryku szczególnym rodzajem "szacunku" wobec Apostołów.

Proszę skupić się na odpowiedziach, a nie na na krytyce.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Lamed
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-02-19, 06:47   

nike napisał/a:
O ile dobrze wiem, to Dzieje Apostolskie pisał Ap.Paweł sekretarz jego, bo Paweł dobrze nie widział, ale pod dyktando Pawła.
Według chrześcijańskiej tradycji (min. Ireneusz z Lyonu, Tertulian, Klemens Aleksandryjski, Euzebiusz z Cezarei, Orygenes) księgę tę napisał Łukasz Ewangelista, towarzysz podróży Pawła z Tarsu, z pochodzenia Grek, z zawodu lekarz. :)
Cytat:
.. duży błąd, bo nie dali szansy Jezusowi..
To jest poważny argument?
Cytat:

Proszę skupić się na odpowiedziach, a nie na na krytyce.
User Henryk pisał "Z całym szacunkiem", ale ja tu nie widzę szacunku do działań Apostołow, zwłaszcza do Ap.Piotra. Mam prawo mieć takie zdanie, ponieważ Henryk kwestionuje wybór Macieja na 12 Apostoła. Zachodzi pytanie, czy trzeba pozostawać miłośnikiem tego, co pisze Biblia (A ona pisze, ze 12-tym został Maciej), czy miłośnikiem własnych filozofii? Czy jesteśmy na Forum Miłośników Pisma Swiętego takiego, jakie ono jest czy jakiegoś innego?

Forum dyskusyjne to nie powielanie opinii moderacji, a nagonki za inne poglądy i połajanki pisane na czerwono to nie argument, ale objaw irytacji spowodowanej przegraną w dyskusji. Zaraz pewnie posypią się warny i wkroczy pełna cenzura poglądów. Aby tego uniknąć lepiej chyba będzie, jak podziękuję za dalszy udział na forum. Choć do tej pory napisałem zaledwie kilka postów. Widzę,ze na polskich forach niewiele się zmieniło pod względem traktowania użytkowników przez modów i adminów. ;-)
Ostatnio zmieniony przez Lamed 2015-02-19, 07:11, w całości zmieniany 5 razy  
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 481 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7124
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5486/7220
 75%
EXP: 69/373
 18%
Wysłany: 2015-02-19, 07:07   

Lamed napisał/a:
User Henryk pisał "Z całym szacunkiem", ale ja tu nie widzę szacunku do działań Apostołow, zwłaszcza do Ap.Piotra. Mam prawo mieć takie zdanie.

Pisałem wyraźnie o szacunku do "Wita". Bardzo długo czytam, co pisze. Pisze mało, ale z sensem.
Co do apostołów, to wtedy myśleli jeszcze wybitnie "cieleśnie", po ziemsku, materialnie.
Sprzeczali się nawet, który będzie miał wyższe stanowisko w przyszłym królestwie Izraelskim.
Nie rozumieli, że chodzi o Królestwo Boże, duchowe.

Nie mieli wtedy najmniejszego prawa narzucać komukolwiek, kto będzie w tym królestwie, i to na tak zaszczytnym miejscu! Jako dwanaście filarów duchowej świątyni!

Dwanaście filarów wybrał osobiście Chrystus. Dwunastym, osobiście wybranym był Paweł!
Macieja wybrali sobie uczniowie.
Nie ma wyraźnego zapisu, aby Pan odrzucił ten wybór, nie ma też akceptacji takich poczynań!
Ten sam błąd popełniają dzisiejsi hierarchowie KK, decydując za Boga kto ma być błogosławionym , kto świętym...
 
     
Lamed
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-02-19, 07:28   

Henryk napisał/a:

Pisałem wyraźnie o szacunku do "Wita".
W przytoczonej przeze mnie wypowiedzi Wita chodzi właśnie o wybranego jako 12-tego Apostoła Macieja, a nie o coś innego. Kwestionowałeś jego wypowiedź odnośnie Macieja.

Cytat:
Bardzo długo czytam, co pisze. Pisze mało, ale z sensem.Co do apostołów, to wtedy myśleli jeszcze wybitnie "cieleśnie", po ziemsku, materialnie. Sprzeczali się nawet, który będzie miał wyższe stanowisko w przyszłym królestwie Izraelskim. Nie rozumieli, że chodzi o Królestwo Boże, duchowe. Nie mieli wtedy najmniejszego prawa narzucać komukolwiek, kto będzie w tym królestwie, i to na tak zaszczytnym miejscu! Jako dwanaście filarów duchowej świątyni!
Sprzeczali się o to wcześniej, ale Pan Jezus udzielił im wówczas wnikliwych pouczeń w tej sprawie. Drogi przyjacielu! Pomimo wypowiedzi Biblii spisanej pod natchnieniem Ducha świętego że 12-tym Apostołem został Maciej, Ty uważasz inaczej. O czym to świadczy?

Cytat:
Dwunastym, osobiście wybranym był Paweł!
A gdzie to pisze, że 12 tym? Nigdzie. ;-)

Cytat:
Macieja wybrali sobie uczniowie. Nie ma wyraźnego zapisu, aby Pan odrzucił ten wybór, nie ma też akceptacji takich poczynań! Ten sam błąd popełniają dzisiejsi hierarchowie KK, decydując za Boga kto ma być błogosławionym , kto świętym...
Hierarchowie KrK nie są Apostołami, nieraz się w historii mylili, a nawet popełniali zbrodnie. Wybacz, ale swą argumentację opieraj lepiej na tym, co w Pismach jest, a nie na tym czego tam nie ma. Pozdrawiam. :)
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 481 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7124
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5486/7220
 75%
EXP: 69/373
 18%
Wysłany: 2015-02-19, 08:58   

Lamed napisał/a:
Ty uważasz inaczej. O czym to świadczy?

Jedynie o tym, że także i Ty wyciągasz błędne wnioski. :lol:

Nie zamierzam dalej "rzucać grochem" w tym temacie.
Ja pozostaje niezmiennie przy swoim zdaniu i zrozumieniu.
 
     
zion599
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-02-19, 12:30   

nigdzie nie napisano, ze Maciej został wybrany błędnie
To jest kolejny przykład na chciejstwo.
Człowiek od poczatku dostał władzę , Bog objawiał sie w ludziach i przez ludzi
(prorokow ,hierarchow , Mesjasza)
To człowiek dostał mądrość i Ducha Świętego moze powoływać i decydować
w wieczerniku i po wieczerniku , wiec zarzuty Henryka
ze ludzie decydują za Pana Boga jest śmieszny i obnaża jego nieudolność w czytaniu Biblii
oraz kompletny brak rozumienia działania Ducha Świętego

Co nie zmienia faktu , ze Paweł również był apostołem,
mimo ze wielu go podważa, stosując odwrotną retorykę.
Kazdy chcialby być mądrzejszy niż Duch Święty i wychodzi to śmiesznie
poki co taki delikwent niestety moze głosić tego typu herezje i wprowadzać w błąd innych - ale mysle ze nie długo to potrwa już.
Czekam na ten czas z utęsknieniem , nie marzy mi sie ich śmierć ale wędzidło na pysk
lub uprząż jak u konia,zeby nie mógł kłamliwego słowa wypowiezdieć w obecności Pana.
Zobaczymy jednak co będzie- niech bedzie - nie bede protestował
 
     
Lamed
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-02-19, 17:11   

zion599 napisał/a:
nigdzie nie napisano, ze Maciej został wybrany błędnie
To jest kolejny przykład na chciejstwo.
Człowiek od poczatku dostał władzę , Bog objawiał sie w ludziach i przez ludzi
(prorokow ,hierarchow , Mesjasza)
To człowiek dostał mądrość i Ducha Świętego moze powoływać i decydować
w wieczerniku i po wieczerniku , wiec zarzuty Henryka
ze ludzie decydują za Pana Boga jest śmieszny i obnaża jego nieudolność w czytaniu Biblii
oraz kompletny brak rozumienia działania Ducha Świętego
Samo sedno.Nic dodać, nic ująć! :)

Cytat:
Co nie zmienia faktu , ze Paweł również był apostołem,
mimo ze wielu go podważa, stosując odwrotną retorykę.
Oczywiście, że był apostołem.

Cytat:
Kazdy chcialby być mądrzejszy niż Duch Święty i wychodzi to śmiesznie poki co taki delikwent niestety moze głosić tego typu herezje i wprowadzać w błąd innych - ale mysle ze nie długo to potrwa już. Czekam na ten czas z utęsknieniem , nie marzy mi sie ich śmierć ale wędzidło na pysk lub uprząż jak u konia,zeby nie mógł kłamliwego słowa wypowiezdieć w obecności Pana. Zobaczymy jednak co będzie- niech bedzie - nie bede protestował

User Henryk jest gorliwy, choć błądzi ale na pewno nie pisze tego ze złej woli. Wydaje mu się że broni słusznej sprawy. ;-)
Czy należy zmieniać zdanie? Kiedy zmiana zdania jest konieczna? Czy pamiętacie, jak Kaina ogarnęła zazdrość i zapłonął gniewem na swego brata Abla? A król Uzjasz? Stracił dobre imię przez swa wyniosłość, zapałał gniewem i zlekceważył przestrogę kapłanów. Do czego to doprowadziło? Jak widać , czasami należy zmienić zdanie, dzięki czemu zyskamy uznanie w oczach Bożych.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 14