FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy Jezus Chrystus i archanioł Michał to ta sama osoba?
Autor Wiadomość
Adam.S 
Uczeń Syna Stwórcy

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Sty 2013
Posty: 219
Poziom: 13
HP: 0/370
 0%
MP: 176/176
 100%
EXP: 25/30
 83%
Wysłany: 2013-02-13, 21:05   

Makarios napisał/a:
Ale Jezus mówi tylko o sobie i Ojcu. Dlaczego nie mówi Ja, Ojciec i duch jedno jesteśmy?


Pewnie dlatego że Jezus nie jest tym Synem z Trójcy.
_________________

 
     
Makarios
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-02-13, 21:11   

AlexK napisał/a:
Ale mówił, że jest równy Ojcu. Jak zwykły człowiek może być równy Bogu?

Mówił, że jest równy???

"Słyszeliście, że wam powiedziałem: Odchodzę i przyjdę znów do was. Gdybyście Mnie miłowali, rozradowalibyście się, że idę do Ojca, bo Ojciec większy jest ode Mnie" (Jana 14:28).
 
     
AlexK 
Zasłużony
katolik


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomogła: 4 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 12 Lut 2013
Posty: 880
Skąd: Z podlasia
Poziom: 26
HP: 32/1637
 2%
MP: 781/781
 100%
EXP: 41/78
 52%
Wysłany: 2013-02-13, 21:25   

„ Ja i Ojciec jedno jesteśmy.”
Jeżeli są jednym, to są równi.
Jezus mówiąc, że Ojciec jest od niego większy miał zapewne na myśli swój cel na ziemi, że ma zostać złożony jako ofiara za nasze grzechy.
_________________
Przytul mnie Jezu
tak mocno do siebie.
Ukryj głęboko,
na dnie swego serca.

 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13647
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 426/608
 70%
Wysłany: 2013-02-13, 22:54   

Czy Jezus Chrystus i archanioł Michał to ta sama

Kiedy Maria urodziła syna dała mu na imię Jezus, to wtedy już nie był Jezus Michałem, bo imię Michał jest jego jednym z i mion kiedy był w przedludzkim stanie jako Logos w niebie.
Na ziemi Jezus miał tylko jedno imię Jeszua.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Makarios
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-02-14, 09:31   

AlexK napisał/a:
„ Ja i Ojciec jedno jesteśmy.”
Jeżeli są jednym, to są równi.

Nie o to chodziło Jezusowi, gdy wypowiadał te słowa. Zobacz tu:

"Już nie jestem na świecie, ale oni są jeszcze na świecie, a Ja idę do Ciebie. Ojcze Święty, zachowaj ich w Twoim imieniu, które Mi dałeś, aby tak jak My stanowili jedno" (Jana17:11).

Kiedy Jezus mówił, że jest jedno z Ojcem, to wcale nie znaczyło, że jest równy Ojcu - jak widzisz. Chodziło o zupełnie inną jedność.
 
     
Iwona
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-02-14, 09:37   

Już faryzeusze to odebrali jako, że Bogiem się czyni. Uczniowie też dostrzegali Bóstwo Jezusa
 
     
Makarios
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-02-14, 09:41   

Iwona napisał/a:
Już faryzeusze to odebrali jako, że Bogiem się czyni.

Tak, faryzeusze zarzucali mu to, chociaż Jezus nigdy nie twierdził, że jest Bogiem. Wprost przeciwnie. Uważał, ze jest tylko jeden prawdziwy Bog:

"A to jest życie wieczne: aby znali Ciebie, jedynego prawdziwego Boga, oraz Tego, którego posłałeś, Jezusa Chrystusa" (Jana 17:3).

Jezus uważał swego Ojca za jedynego prawdziwego Boga. Ani siebie, ani ducha Bożego tutaj nie wymienił. Mam nadzieję, że wierzysz Jezusowi???
 
     
Magda
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-02-14, 11:42   

nike napisał/a:
Czasami to i koń by się uśmiał z twoich wypowiedzi Madziu. [bez urazy] :-)


A ja napisałam że Bóg sam sobie nie przeczy w swoim słowie to rzeczywiście głupotę napisałam i koń się śmieje.

Napisaliście że sprzeczność jest w mojej wypowiedzi a nie w przytoczonych wersetach , ale zobac\z wyzej piszesz dokładnie ze sprzeczne są ze soba wersety. No to kłamiesz i tyle.

Alfą i Omegą nie nazwano Jezusa a on sam siebie tak nazywa a to róznica.

Bóg to nie jakiś staruszek majacy moc o imieniu Jahwe który siedzi na tronir w niebie. Bóg to coś czego my nie jestesmy w stanie zrozumieć nasza logiką w wy staracie sie to zrobić i sprowadzacie go do właśnie takiego staruszka. Bóg moze być w wielu miejscach na raz i też w wielu formach na raz. Może być Ojcem w niebie i jednoczesnie synem na ziemi . Bóg Jezusa zrodził a nie stworzył.

Hbr 1:5 bw "Do którego bowiem z aniołów powiedział kiedykolwiek: Tyś jest Synem moim, Jam cię dziś zrodził? I znowu: Ja mu będę ojcem, a on będzie mi synem?"

Bóg może zrodzic z siebie drugą istotę ,która jest częścią jego a tez drugą istote ,która jest nim samym w całosci a innej formie.

Kol 2:9 bw "gdyż w nim mieszka cieleśnie cała pełnia boskości"

Cała pełnie a nie częsć, Bóg jest wszechmocny i nie odbierajcie mu tej wszechmocy ,że czegos nie może zrobic lub nie moze występować jako syn i ojciec w tym samym czasie. Nikt nie musi tego rozumieć jak to jest mozliwe ale nie powinno się temu przeczyć.

Jak widać z wersetu w hebrajczykach do zadnego z aniołów Bóg nie powiedział że jest jego synem z tego wniosek ze Jezus nie jest aniołem.
 
     
Makarios
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-02-14, 12:06   

Magda napisał/a:
Bóg moze być w wielu miejscach na raz i też w wielu formach na raz. Może być Ojcem w niebie i jednoczesnie synem na ziemi
.
Akurat. Może umrzeć i sam siebie wskrzesić.

Magda napisał/a:
Bóg Jezusa zrodził a nie stworzył.
. Biblia przedstawia to inaczej.

Magda napisał/a:
Bóg jest wszechmocny i nie odbierajcie mu tej wszechmocy ,

A ktoś zaprzeczył, ze Bóg nie jest wszechmocny???

Magda napisał/a:
Jak widać z wersetu w hebrajczykach do żadnego z aniołów Bóg nie powiedział że jest jego synem z tego wniosek ze Jezus nie jest aniołem.

Nie przekręcaj słów Boga, Magdo. Jak widać z wersetu z Hebrajczyków:

"Do którego bowiem z aniołów powiedział..."

Tylko do jednego.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13647
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 426/608
 70%
Wysłany: 2013-02-14, 12:07   

Magda napisał/a:
nike napisał/a:
Czasami to i koń by się uśmiał z twoich wypowiedzi Madziu. [bez urazy] :-)


A ja napisałam że Bóg sam sobie nie przeczy w swoim słowie to rzeczywiście głupotę napisałam i koń się śmieje.


Nie to miałam na mysli i nie do tego zdania była moja odpowiedź. Proszę cię Magdo nie wkładaj w moje usta słów których ja nie wypowiadam.

Proszę przy odpowiedziach cytuj dokładnie kto dane zdanie do ciebie skierował, bo trudno jest się odnieść do postu tak długiego, który zresztą nie dotyczy cały mnie.

PS. odbierz PW :)
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
Ostatnio zmieniony przez 2013-02-14, 12:16, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
AlexK 
Zasłużony
katolik


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomogła: 4 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 12 Lut 2013
Posty: 880
Skąd: Z podlasia
Poziom: 26
HP: 32/1637
 2%
MP: 781/781
 100%
EXP: 41/78
 52%
Wysłany: 2013-02-14, 14:38   

Makarios napisał/a:
Magda napisał/a:
Bóg moze być w wielu miejscach na raz i też w wielu formach na raz. Może być Ojcem w niebie i jednoczesnie synem na ziemi
.
Akurat. Może umrzeć i sam siebie wskrzesić.

Przecież jest wszechmocny.

Cytat:
Magda napisał/a:
Bóg Jezusa zrodził a nie stworzył.
. Biblia przedstawia to inaczej.

Podaj przykład.

Cytat:
Magda napisał/a:
Bóg jest wszechmocny i nie odbierajcie mu tej wszechmocy ,

A ktoś zaprzeczył, ze Bóg nie jest wszechmocny???

Ty w tym samym poście.

Cytat:
Magda napisał/a:
Jak widać z wersetu w hebrajczykach do żadnego z aniołów Bóg nie powiedział że jest jego synem z tego wniosek ze Jezus nie jest aniołem.

Nie przekręcaj słów Boga, Magdo. Jak widać z wersetu z Hebrajczyków:

"Do którego bowiem z aniołów powiedział..."

Tylko do jednego.
[/quote]

(1) Wiele razy i na różne sposoby przemawiał Bóg kiedyś przez proroków do naszych ojców, (2) teraz zaś w dniach, które uchodzą za ostatnie, przemówił do nas przez Syna. To właśnie Jego ustanowił dziedzicem wszystkich rzeczy i przez Niego stworzył wszechświat. (3) Jest On odblaskiem chwały Boga samego i najdoskonalszym wyrazem tego, czym jest sam Bóg. On to jedynie potęgą swego słowa podtrzymuje wszystko w istnieniu. On również, dokonawszy dzieła oczyszczenia nas z grzechów, zasiadał na wysokościach niebieskich po prawicy Majestatu Bożego (4) i stał się wyższym od aniołów o tyle, o ile odziedziczył wyższe od nich imię. (5) W rzeczywistości bowiem nigdy do żadnego ze swych aniołów nie powiedział Bóg: Ty jesteś moim Synem, Ja dziś Ciebie zrodziłem. [O żadnym ze swych aniołów nie] powiedział też Bóg: Ja będę Jego ojcem, a On będzie moim synem. (6) Kiedy zaś wprowadzał swego Pierworodnego na świat, wtedy polecił: Niech Mu oddają cześć wszys-cy aniołowie Boży. (7) A oto, co powiedział o swoich aniołach: Aniołów swoich uczynił Bóg wichrami, a swoje sługi – płomieniami ognia. (8) O swoim Synu powiedział: Tron Twój, Boże, został usta-nowiony na wieki oraz berło sprawiedliwości [pozo-stanie na zawsze] berłem Twego królestwa. (9) Umiłowałeś sprawiedliwość, a znienawidziłeś nieprawość i dlatego Bóg – właśnie Twój Bóg – bardziej niż twoich przyjaciół Ciebie namaścił olejkiem sprawiedliwości. (10) Powiedział także: Ty, Panie, na samym początku dałeś fundamenty ziemi, Ty również uczyniłeś niebiosa. (11) One przeminą, lecz Ty pozo–staniesz. Wszystko zestarzeje się jak odzienie, (12) zwiniesz je jak szatę i staną się całkiem inne. A Ty ciągle będziesz ten sam i lata Twoje nigdy się nie skoń-czą. (13) Do żadnego ze swych anio–łów nie powiedział Bóg: Pozostań po mej prawej stro–nie, dopóki wszystkich nieprzy–jaciół Twoich nie uczynią podnóżkiem nóg Twoich. (14) Czyż więc wszyscy [aniołowie] nie są duchami przeznaczonymi do posługiwania? Czyż nie zostali posłani po to, aby być pomocą dla tych, którzy mają osiągnąć zbawienie? [Hbr 1]
_________________
Przytul mnie Jezu
tak mocno do siebie.
Ukryj głęboko,
na dnie swego serca.

 
     
Magda
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-02-14, 14:43   

Makarios napisał/a:
Magda napisał/a:
Bóg moze być w wielu miejscach na raz i też w wielu formach na raz. Może być Ojcem w niebie i jednoczesnie synem na ziemi
.
Akurat. Może umrzeć i sam siebie wskrzesić.

Magda napisał/a:
Bóg Jezusa zrodził a nie stworzył.
. Biblia przedstawia to inaczej.

Magda napisał/a:
Bóg jest wszechmocny i nie odbierajcie mu tej wszechmocy ,

A ktoś zaprzeczył, ze Bóg nie jest wszechmocny???

Magda napisał/a:
Jak widać z wersetu w hebrajczykach do żadnego z aniołów Bóg nie powiedział że jest jego synem z tego wniosek ze Jezus nie jest aniołem.

Nie przekręcaj słów Boga, Magdo. Jak widać z wersetu z Hebrajczyków:

"Do którego bowiem z aniołów powiedział..."

Tylko do jednego.


1.No i na to też wszechmoc pozwala, chociaż ty myślisz ze Bóg jest ograniczony i czegoś nie może. I dalej stosujesz ludzka logikę szkoda że ją stosujesz do wszechmocy.

2. Jak to przedstawia Biblia?

"..... Ten, kto powiedział do Niego: 'Synem moim jesteś, jam ciebie dziś zrodził',"

1J 5:18 bw "Wiemy, że żaden z tych, którzy się z Boga narodzili, nie grzeszy, ale że Ten, który z Boga został zrodzony, strzeże go i zły nie może go tknąć."

pokaż ze Jezus został stworzony.

3. co do

Hbr 1:5 bp "Któremu to z aniołów kiedykolwiek rzekł (Bóg): 'Synem moim jesteś, jam cię dziś zrodził'? I znowu: 'Ja będę dla niego ojcem, a on będzie dla mnie synem'?"

jak widać nie wystarczy ze ci cytuję jeden werset , bo nie czytasz kontekstu. Cały 1 rozdział do hebrajczyków udowadnia jak wielka jest róznica między synem a aniołami. Nie chcesz tego zobaczyc wiec ci to zacytuje

Heb 1:2-14 bw "(2) ostatnio, u kresu tych dni, przemówił do nas przez Syna, którego ustanowił dziedzicem wszechrzeczy, przez którego także wszechświat stworzył. (3) On, który jest odblaskiem chwały i odbiciem jego istoty i podtrzymuje wszystko słowem swojej mocy, dokonawszy oczyszczenia z grzechów, zasiadł po prawicy majestatu na wysokościach (4) i stał się o tyle możniejszym od aniołów, o ile znamienitsze od nich odziedziczył imię. (5) Do którego bowiem z aniołów powiedział kiedykolwiek: Tyś jest Synem moim, Jam cię dziś zrodził? I znowu: Ja mu będę ojcem, a on będzie mi synem? (6) I znowu, kiedy wprowadza Pierworodnego na świat, mówi: Niechże mu oddają pokłon wszyscy aniołowie Boży. (7) O aniołach wprawdzie mówi: Aniołów swych czyni On wichrami, a sługi swoje płomieniami ognia; (8) lecz do Syna: Tron twój, o Boże, na wieki wieków, Berłem sprawiedliwym berło Królestwa twego. (9) Umiłowałeś sprawiedliwość, a znienawidziłeś nieprawość: Dlatego namaścił cię, o Boże, Bóg twój olejkiem wesela jak żadnego z towarzyszy twoich. (10) Oraz: Tyś, Panie, na początku ugruntował ziemię, i niebiosa są dziełem rąk twoich; (11) one przeminą, ale Ty zostajesz; I wszystkie jako szata zestarzeją się, (12) i jako płaszcz je zwiniesz, jako odzienie, i przemienione zostaną; ale tyś zawsze ten sam i nie skończą się lata twoje. (13) A do którego z aniołów powiedział kiedy: Siądź po prawicy mojej, aż położę nieprzyjaciół twoich jako podnóżek stóp twoich. (14) Czy nie są oni wszyscy służebnymi duchami, posyłanymi do pełnienia służby gwoli tych, którzy mają dostąpić zbawienia?"
 
     
Magda
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-02-14, 14:51   

Aniołowie są służebnymi duchami i maja Jezusowi oddawać pokłon

Flp 2:10 bp "aby na imię Jezusa zginało się każde kolano w niebie, na ziemi i pod ziemią,"

Przed ogiem mamy zginać kolana my i aniołowie

Rz 14:11 bt "Napisane jest bowiem: Na moje życie – mówi Pan – przede Mną zegnie się wszelkie kolano, a każdy język wielbić będzie Boga."

Czy dalej po tym co jest napisane w Biblii twierdzisz ze Jezus to tylko anioł duch służebny ?
 
     
AlexK 
Zasłużony
katolik


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomogła: 4 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 12 Lut 2013
Posty: 880
Skąd: Z podlasia
Poziom: 26
HP: 32/1637
 2%
MP: 781/781
 100%
EXP: 41/78
 52%
Wysłany: 2013-02-14, 19:42   

Jeżeli nie uważacie, że Jezus jest Bogiem, to jak się odniesiecie do tego?:

Łaska wam i pokój od Tego, Który jest, i Który był i Który przychodzi (Ap 1, 4)
_________________
Przytul mnie Jezu
tak mocno do siebie.
Ukryj głęboko,
na dnie swego serca.

 
     
Iwona
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-02-14, 20:05   

Makarios napisał/a:
Iwona napisał/a:
Już faryzeusze to odebrali jako, że Bogiem się czyni.

Tak, faryzeusze zarzucali mu to, chociaż Jezus nigdy nie twierdził, że jest Bogiem. Wprost przeciwnie. Uważał, ze jest tylko jeden prawdziwy Bog:

"A to jest życie wieczne: aby znali Ciebie, jedynego prawdziwego Boga, oraz Tego, którego posłałeś, Jezusa Chrystusa" (Jana 17:3).

Jezus uważał swego Ojca za jedynego prawdziwego Boga. Ani siebie, ani ducha Bożego tutaj nie wymienił. Mam nadzieję, że wierzysz Jezusowi???

Wierzę Jezusowi. Zwłaszcza gdy jasno powiedział: "Ja i Ojciec jedno jesteśmy".
Przeczytaj prolog św. Jana. Tam wyraźnie pisze: "Bogiem było Słowo". A ty się z tym nie zgadzasz?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 15