FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Jeden Bóg
Autor Wiadomość
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6003/6468
 92%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2015-04-27, 16:22   

Benjamin.Szot napisał/a:
Krystian

Nie przekręcaj moich wypowiedzi ! Dopowiadasz swoją interpretację, a potem ją potępiasz i mnie ostrzegasz. Tak się robi. Szkoda, że nie widzisz jak cynicznie i bezczelnie mnie obraża od dłuższego czasu użytkownik o nicku David 77 i nikt mu nie raczy zwrócić nawet uwagi, że swoimi argumentami ad personam łamie regulamin tego forum.

__________________________________


Nic nie przekręcam.
Ty natomiast nie jesteś obiektywny w tej kwestii.
Po prostu nie lubisz Dawida i tyle w tym temacie z mojej strony.
Administracja za poglądy nie zwraca uwagi, jeżeli dany user nie łamie regulaminu.
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
Benjamin.Szot
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-04-28, 08:41   

Krystian

Niestety łamie regulamin, ponieważ posługuje się argumentum ad personam na co wielokrotnie zwracałem uwagę - co jest niedopuszczalne i jest łamaniem regulaminu.

Nigdzie nie napisałem, że on jest oszustem - lecz że to co pisze to oszustwo - a to jest pewna różnica. Nie lubię jak ktoś oczernia mnie i chyba nikt tego nie lubi. Nie mam powodów, go nie lubić, ale to co pisze jest obraźliwe. Dla mnie on nie jest żadnym autorytetem ani w języku greckim, bo znam lepszych od niego, a tym bardziej w języku hebrajskim.

____________________________________
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13607
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 386/608
 63%
Wysłany: 2015-04-28, 13:01   

Benjamin.Szot, Ja tez znam lepszych od ciebie w j. greckim i hebrajskim, a jednak nie poniżam ciebie Beniamin.
Czy forum jest egzaminem z tych dwóch języków? Czy te języki mają wnieść coś dla naszego lepszego zrozumienia? Jak myślisz?
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Benjamin.Szot
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-04-29, 08:24   

nike

Kto tutaj kogo poniża ??? !!! Wielokrotnie zwracałem Ci uwagę na to, że wypowiedzi użytkownika David 77 są obraźliwe i że stosuje argumentum ad personam co kompletnie zlekceważyłaś. Wniosek jest taki, że twój regulamin to można wyrzucić do kosza !

___________________________

PS. Nigdy nie twierdziłem, że wiem wszystko i że nie ma lepszych ode mnie. Wielokrotnie pisząc artykuły na tym forum i nie tylko na tym forum, sygnalizowałem, że jeśli nie mam racji, to liczę na skorygowanie. Ale skorygowanie nie polega na stosowaniu argumentum ad personam oraz inwektyw. Jeśli ktoś stosuje takie metody to po pierwsze wskazuje, że nie ma żadnych racjonalnych kontrargumentów, a po drugie uwidacznia brak kultury i poszanowania drugiego człowieka. W tym wypadku, gdyby Administracja traktowała poważnie swoje własne forum, to powinna zapobiec takim ekscesom. Jeśli zaś nie chce tego uczynić lub nie potrafi - to proponuję zamknąć takie forum, a przynajmniej zmienić jego nazwę.
 
     
David 77
Zasłużony

Pomógł: 120 razy
Dołączył: 26 Lut 2013
Posty: 1357
Poziom: 31
HP: 76/2536
 3%
MP: 1211/1211
 100%
EXP: 77/104
 74%
Wysłany: 2015-04-29, 10:29   

Benjamin.Szot,


Benjaminie nie uwzględniłeś mojej prośby kiedy poprosiłem cię o to abyś odmieniał zaimek dzierżawczy ,, autos '' przez przypadki lecz wpadłeś w furię , kiedy podałem ci dowody z Interlinii zamiast przyznać rację że się myliłaś nadal idziesz w zaparte . Powodem jest to że nie znasz j greckiego bo gdybyś znał to bzdur byś nie wypisywał . Czy wykazanie komuś że się myli można nazwać tego kogoś poniżaniem ? Wielokrotnie miałeś szansę aby udowodnić że fraza w ew Jan 1;10 świat powstał (di aoutu )za pośrednictwem jego , występuje w bierniku jednak tego nie udowodniłeś . Przyczyna jest bardzo prosta ktoś kto nie zna podstaw j greckiego ten nie ma pojęcia o tym że po końcówkach zaimka dzierżawczego można ustalić czy jest to czwarty przypadek ,, Biernik '' czy rzeż drugi przypadek ,, Dopełniacz '' W praktyce wygląda to tak :



G-του αὐτοῦ

A- τον - αὐτὸν

αυτου personal pronoun - genitive singular masculine

αυτον personal pronoun - accusative singular masculine

Cytat:
wypowiedzi użytkownika David 77 są obraźliwe i że stosuje argumentum ad personam co kompletnie zlekceważyłaś.


Kolejny raz mataczysz i zarzucasz mi nieprawdę , aby ci to unaocznić podaję przykład :

Cytat:
Benjamin.Szot Wysłany: 2015-04-19, 11:00


A jakiegoż rodzaju jest τὸ φῶς ???


W następny poście odpowiadam na twoje pytanie :

David77 Wysłany: 2015-04-22, 17:37

Takie pytanie to możesz zadawać tobie podobnym

τὸ φῶς - światłość rodzaj nijaki

Jak brzmi zaimek wskazujący dalszy dla rodzaju nijakiego ?

A tutaj twój komentarz :

Cytat:
Benjamin.Szot Wysłany: 2015-04-23, 00:33
Widać o wszystkim pamiętałeś, tylko kwestia rodzaju jakoś ci umknęła - wielki "znawco" !


Ps. Moja życzliwa rada , jeżeli chcesz być chrześcijaninem to najpierw zacznij pracować nad pokorą .
_________________
יֵשׁוּעַ הַמָּשִׁיחַ הוּא הָאָדוֹן,
 
     
Benjamin.Szot
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-05-05, 07:04   

David 77

Rozmowę z tobą userze zakończyłem. Jeśli pouczasz innych o pokorze to proponuję, byś zaczął od siebie, bo twoje wypowiedzi nie świadczą ani o skromności, ani o poszanowanie osób z którymi się nie zgadzasz.


Nie życzę sobie przytyków pod moim adresem i wycieczek personalnych, a twoje złośliwe przekręcanie moich wypowiedzi - to chwyty co najmniej nie na miejscu. Jeśli uważasz się za chrześcijanina - to zachowuj się jak chrześcijanin. To forum nie jest chyba twoją własnością i twoje uczestnictwo na tym forum nie jest chyba jedyne. Są jeszcze inni ludzie !

Swoją nowo-ewangelią według której Jezus to archanioł Michał i heretycką orygenesowską interpretacją Prologu Jana - ludziom, którzy znają tematykę w głowie nie zawrócisz. Ale za fałszowanie Ewangelii chyba wiesz co grozi ! ( Gal. 1 : 8 )


Twojej "znajomości" hebrajskiego i greckiego nawet nie chce mi się komentować - widać z twoich wpisów. Niczego tobie udowadniać nie zamierzam, ponieważ do ciebie najwyraźniej NIC nie dociera. Jeśli cytowani przeze mnie filolodzy, łącznie z profesorami wykładającymi hebrajski i grecki są dla ciebie niekompetentni - to nie ma o czym z tobą rozmawiać. Kto tu wypisuje bzdury i ma braki w wykształceniu - to niech ocenią forumowicze. Nie tobie oceniać moje umiejętności. Nie jesteś partnerem do dalszej dyskusji !

_________________________________
 
     
David 77
Zasłużony

Pomógł: 120 razy
Dołączył: 26 Lut 2013
Posty: 1357
Poziom: 31
HP: 76/2536
 3%
MP: 1211/1211
 100%
EXP: 77/104
 74%
Wysłany: 2015-08-12, 16:03   

Benjamin.Szot,


Cytat:
Twojej "znajomości" hebrajskiego i greckiego nawet nie chce mi się komentować - widać z twoich wpisów. Niczego tobie udowadniać nie zamierzam, ponieważ do ciebie najwyraźniej NIC nie dociera. Jeśli cytowani przeze mnie filolodzy, łącznie z profesorami wykładającymi hebrajski i grecki są dla ciebie niekompetentni - to nie ma o czym z tobą rozmawiać. Kto tu wypisuje bzdury i ma braki w wykształceniu - to niech ocenią forumowicze. Nie tobie oceniać moje umiejętności. Nie jesteś partnerem do dalszej dyskusji !


Benjaminie tak się składa że cała twoja wiedza odnośnie j, greckiego polega na kopiowaniu czyiś myśli , mało tego, sam sobie zaprzeczasz w tym co piszesz na dowód tego podaję to co sam zamieściłeś tutaj na forum .

Cytat:
Benjamin.Szot - 2014-08-01, 11:28
Temat postu: Prolog Ewangelii Jana - jak go wlaściwie rozumieć ?

Niektórzy widzą trudności jakie wyłaniają się przy takiej interpretacji przy uwzględnieniu wersetów 9 - 12.
Unitarianie widzą w światłości jeszcze niespersonifikowany logos. Ułatwia to fakt, że w wersecie 3 mamy zaimek, który ma dwie takie same końcówki w dopełniaczu ( Genetivus ) zarówno w rodzaju męskim jak i nijakim ( δι’ αὐτοῦ ). W wersecie 10 świat powstał dzięki niemu ( gr. δι’ αὐτοῦ ). Ale w drugiej części tego samego wersetu καὶ ὁ κόσμος αὐτὸν οὐκ ἔγνω ( a świat go nie poznał ) użyto gr. auton - /rodzaj męski/ a nie auto - /rodzaj nijaki/ ), stąd wniosek, że auton odnosi się do logosu, a nie do fos - światłości, gdyż logos jest rodzaju męskiego, a o nim jest mowa we wcześniejszych wersetach. W związku z tym cały werset 10 mówi o logosie i powinien brzmieć " na świecie był i świat przez niego się stał, a świat go nie poznał. " Nie musi to jednak oznaczać, że logos był wtedy osobą.
Jednak zdaniem oponentów werset 10 w powiązaniu z wersetem 11 wskazywałby, że logos już wtedy był spersonifikowany i przyszedł do swojej własności jaką był naród sprzymierzony z Bogiem, lecz swoi go nie przyjęli. Stąd też werset 10 wskazywałby na spersonifikowane istnienie logosu jako kogoś, a nie czegoś.


Cytat:
W wersecie 10 świat powstał dzięki niemu ( gr. auton - /rodzaj męski/ a nie auto - /rodzaj nijaki/ )


http://www.biblos.feen.pl...der=asc&start=0

No proszę podajesz wcześniej że fraza ( δι’ αὐτοῦ ). występuje w dopełniaczu ( Genetivus ) a zemną się sprzeczasz że fraza δι’ αὐτοῦ występuje w bierniku :mrgreen:

Spotkałem się już z takim kulawym tłumaczeniem wymyślonym przez Unitarian , którzy twierdzą że ew Jan 1:10 należy odczytawszy jako : ,,świat dla niego powstał ''

Gdyby ktoś kto tak twierdzi zadał sobie trud i przeczytał że przyimek δι ma inne znaczenie kiedy występuje w bierniku a inne ,kiedy występuje w dopełniaczu to nie wyciągał by tak sprzecznych wniosków .
_________________
יֵשׁוּעַ הַמָּשִׁיחַ הוּא הָאָדוֹן,
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 13