FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Jeden Bóg
Autor Wiadomość
Benjamin.Szot
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-04-21, 16:55   

konik polny

ja się nie uważam za proroka i nie wyznaczam fałszywych dat. Ale jak chcesz to ci przypomnę, kto się uważa za proroka przemawiającego w imieniu Jehowy i za klasę proroka Jeremiasza !


____________________________________
 
     
Listek
VIP


Potwierdzenie wizualne: 2015
Pomógł: 581 razy
Dołączył: 11 Sie 2014
Posty: 2615
Poziom: 40
HP: 351/5017
 7%
MP: 2395/2395
 100%
EXP: 154/168
 91%
Wysłany: 2015-04-21, 17:16   

Benjamin.Szot napisał/a:
Listek

Jak rozumiesz werset z listu 1 Piotra 1 : 10 ?


Rozumiem tak,ze PŚ jest jedną ważną całością , która poucza nas o drodze zbawienia.

Proroctwa mesjańskie wypełniane przez Chrystusa Jezusa potwierdzają swą prawdziwość.

Ludzie poszukujący prawdy, tak jak Żydzi z Berei powinni badać Tanach i sprawdzać każdego głosiciela, czy to co mówi lub pisze wskazuje na Mesjasza.Dz.17,11

Duch Chrystusa to dosłownie namaszczenie dla proroka.
:)
_________________
Bóg jest wciąż taki sam i się nie zmienia.
 
     
Benjamin.Szot
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-04-22, 11:24   

Listek

Dokładnie tak. Niektórzy jednak zapominają jakie jest znaczenie słowa Chrystus - odpowiednik hebrajskiego słowa Mesjasz i na podstawie tego wersetu oraz 1 Kor. 10 : 4 snują fałszywe poglądy, że Chrystus preegzystował. Oznaczałoby to, że Jezus stał się Chrystusem zanim został ochrzczony w rzece Jordan co byłoby ewidentnym absurdem.

_______________________________________

http://biblia-odchwaszczona.webnode.com
 
     
konik polny 
Zasłużony

Pomógł: 93 razy
Dołączył: 22 Lip 2013
Posty: 1171
Poziom: 29
HP: 42/2142
 2%
MP: 1022/1022
 100%
EXP: 84/94
 89%
Wysłany: 2015-04-22, 16:18   

Benjamin.Szot napisał/a:
konik polny

ja się nie uważam za proroka i nie wyznaczam fałszywych dat. Ale jak chcesz to ci przypomnę, kto się uważa za proroka przemawiającego w imieniu Jehowy i za klasę proroka Jeremiasza !


____________________________________


Jak do tej pory to raczej ty sprawiasz wrażenia osoby wszystko-wiedzącej. Nikt cię nie pyta o jakieś tam daty. Mnie one nie interesują, a dawnego z tego wyrosłem, aby czymś takim się przejmować jak twoje gadanie.
Wspominanie " starych pieczek " i grzebanie się w przeszłości to domena ludzi bez przyszłości.
Każdy jest na czyimś punkcie zafiksowany- ty też i to bardzo. :mrgreen:
 
     
David 77
Zasłużony

Pomógł: 120 razy
Dołączył: 26 Lut 2013
Posty: 1357
Poziom: 31
HP: 76/2536
 3%
MP: 1211/1211
 100%
EXP: 77/104
 74%
Wysłany: 2015-04-22, 17:37   

Benjamin.Szot


A o czym ja piszę ? czy gdzieś napisałem że aniołowie pomagali Bogu w stwarzaniu ? taki wybieg stosują jedynie niektórzy Unitarianie




Cytat:
Owszem sugerowałeś. Przytoczę twoją wypowiedź :
Cytat:
Ks Hioba mówi o tym że kiedy Bóg zakładał ziemie to przy tym również byli aniołowie


Przecież to że aniołowie byli przy akcie stwarzania nie znaczy że pomagali Bogu , więc gdzie ja napisałem że aniołowie coś stwarzali ?

Skro aniołowie byli przy akcie stwarzania to czy teraz rozumie do kogo Bóg kieruje słowa ,, kto był ze mną "


Cytat:
Podobnie mnie twoja pokręcona filozofia, kompletnie nie interesuje. Natomiast zdumiewa twój cynizm i twoje zuchwalstwo, tym bardziej, że wielokrotnie dałeś dowód swej niekompetencji w języku hebrajskim


Benjaminie to nie są moje opinie ale ludzi którzy znają j hebrajki czy mam ci podać nazwę tego forum ? .

Z tego co pamiętam już niejednokrotnie zwierciadłem ci uwagę na bark elementarnej wiedzy zakresu j biblijnych .

Według słów Proroka Izajasza Jan chrzciciel miał przygotować drogę dla Boga JHWH i to sam Bóg JHWH miał przyjść , dlaczego Unitarianie nie wierzą że to Bóg JHWH przyszedł ?

Cytat:
przeczytaj sobie dokladniej Ewangelię Marka 1 : 2. KTO BYŁ ANIOŁEM ?


Czy ty rozumiesz o co ja pytam ? czy gdzieś pisałem Kto był tym posłańcem ? zadałem ci proste pytanie i proszę o prostą odpowiedź DLA KOGO JAN CHRZCICIEL MIAŁ PRZYGOTOWAĆ DROGĘ ? a kto przyszedł .?

Cytat:
Gdyby był drugi po Bogu to będąc jeszcze bardziej wywyższonym musiał by się stać albo Bogiem, albo równym Bogu co w obu przypadkach jest absurdem i jest niezgodne z Biblią.


Kiedyś założyłem takie temat Jezus jest Panem więc najpierw odpowiedz sobie na pytanie co to znaczy że Jezus jest Panem , czy nigdy nie czytałeś o tym że Bóg przekazał całą władzę w ręce swego Syna ? a może należysz do tych którzy nie zgadzają się z decyzją Boga ? i uważasz że tak naprawdę to Bóg nie przekazał władzy swemu Synowi ?


Cytat:
Takich to znajdziesz w Watykanie, którzy noszą bluźnierczy tytuł Vicarius Filii Dei.
Ale niektórzy ich krytykujący nic się jednak z tego nie nauczyli, bo sami się postawili w to miejsce - o czym świadczą np. słowa z niektórych przekładów listu 2 Koryntian 5 : 20


Nie tylko ,są przecież i tacy którzy wierzą ślepo że Syn cieśli CZŁOWIEK zasiada na tronie Boga i ma sądzić narody

Cytat:
Nieprawda tym bardziej, że tekstem podstawowym jest tekst hebrajski, a nie grecki. Przyimek εμπροσθεν nie zawsze też oznacza pierwszeństwo czasowe. Np. Słownik Grecko-Polski Zofii Abramowiczówny, W-wa 1960, PWN, tom II, str. 119 podaje nie tylko znaczenie czasowe.


Ja o tym dobrze wiem , tyle że Unitarianie przyjmują jedynie znaczenie godnościowe reszta ich nie interesuje .

Benjaminie z czego to zdanie skopiowałeś ?
Cytat:

Już podaję - Odmiana zaimka αὐτός, αὐτη, αὐτό - Edward Fiderer - Gramatyka języka Greckiego, Lwów 1909.


Benjaminie gdybyś wiedział jak się odmienia zaimek αὐτός to nie pisał byś bzdur że określenie δι’ αὐτοῦ występuje w Bierniku

Cytat:
καὶ ὁ κόσμος δι’ αὐτοῦ Świat powstał za pośrednictwem niego

w pierwszej części werseti Jana 1 : 10 ??? ἐν τῷ κόσμῳ ἦν, καὶ ὁ κόσμος δι’ αὐτοῦ ἐγένετο Proponuje zajrzeć do przekładu interlinearnego Vocatio


interlinia Vocatio podaje PG - przyimek w Genitivie - Dopełniaczu po nim zaimek dzierżawczy również w dopełniaczu

Sprawdźmy w innej Interlinii

http://biblehub.com/text/john/1-10.htm

δι’ - Preposition - Przyimek

αὐτοῦ- Possessive Pronoun - (Zaimek dzierżawczy) ,
Genitive - DOPEŁNIACZ,

Masculine- rodzaj męski

3rd Person - 3 osoba

Singular - liczba pojedyncza

No muszę cię rozczarować ale twój poziom wiedzy z j greckiego ma wile do życzenia .

Podobnie i tutaj :

http://biblia.oblubienica...pter/1/verse/10

Benjaminie daję ci możliwość abyś się z korygował i proszę o napisanie odmiany zaimka dzierżawczego αὐτός przez przypadki , myślę że nie sprawi ci to jakiegoś problemu . Dla przypomnienia

Ja uważam że zgodzenie z gramatyka w Ew Jan 1:10 po przyimku δι’ następuje zaimek dzierżawczy w DOPEŁNIACZU.

Ty uważasz że nie jest to prawdą bo jest to zaimek dzierżawczy w Bierniku .

Cytat:
Owszem, ale ten absurd to twój pomysł ! Nigdzie nie napisałem, że chodzi tu o nowe stworzenie. Sam sugerujesz swój własny absurd, a potem się na własny absurd oburzasz !


Wiedze że zmieniłeś zdanie w takim razie co jest tym światem który stworzył Syn Boży ?

Cytat:
A jakiegoż rodzaju jest τὸ φῶς ???


Takie pytanie to możesz zadawać tobie podobnym

τὸ φῶς - światłość rodzaj nijaki

Jak brzmi zaimek wskazujący dalszy dla rodzaju nijakiego ?

Cytat:
Np. Iz. 55 : 11; Psalm 147 : 15; Mich. 4 : 12; Dz. Ap. 2 : 23; Ef. 3 : 9, 11.


W żadnym z podanych wersetów Jezus nie jest nazwany planem ani też myślą Boga .
_________________
יֵשׁוּעַ הַמָּשִׁיחַ הוּא הָאָדוֹן,
 
     
Benjamin.Szot
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-04-22, 23:37   

konik polny

Cytat:
Jak do tej pory to raczej ty sprawiasz wrażenia osoby wszystko-wiedzącej.


według twojego mniemania, ale twoje wyobrażenia mnie mało interesują

Cytat:
Nikt cię nie pyta o jakieś tam daty.


Ale są tacy, którzy je wyznaczali i się skompromitowali, bo daty się nie spełniły.

Cytat:
Mnie one nie interesują, a dawnego z tego wyrosłem, aby czymś takim się przejmować jak twoje gadanie.


czyżby te daty cię nie interesują ? sam je zmuszony byłeś lub jesteś propagować. Jeśli Russell, Rutherford lub ich następcy, którzy też wyznaczali konkretne daty są dla ciebie autorytetem to nie możesz mówić, że z tego wyrosłeś. Takie tam " gadanie ", to jest więc nie z mojej, lecz z twojej strony.

Cytat:
Wspominanie " starych pieczek " i grzebanie się w przeszłości to domena ludzi bez przyszłości.


Czy chcesz porozmawiać kto te "
stare bajeczki " ludziom wciskał przez dziesiątki lat ? Kto tu nie może wyzwolić się od " starych bajeczek " ???

Cytat:
Każdy jest na czyimś punkcie zafiksowany- ty też i to bardzo.


Widać sądzisz według siebie. Osobiście współczuję, ale twój punkt widzenia mało mnie interesuje. Zachęcam do czytania Biblii a nie do 3-minutowego liźnięcia na 4-godziny tygodniowo. Nie odpowiedziałeś też na pytanie : Czy należysz do tych, którzy zachęcają innych ludzi do czytania Biblii, a jak już kogoś pozyskają - to mówią im, że Biblia nie jest do nich pisana ??? !!!

__________________________________________

http://vaticannewworldorder.blogspot.com


_____________________________________
 
     
Benjamin.Szot
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-04-23, 00:33   

David 77

Cytat:
A o czym ja piszę ? czy gdzieś napisałem że aniołowie pomagali Bogu w stwarzaniu ? taki wybieg stosują jedynie niektórzy Unitarianie


Wybiegi to stosują niektórzy naśladowcy Russella i Rutherforda wraz ze swoją popapraną teologią i krętactwem dotyczącym wyznaczania fałszywych dat

Cytat:
Przecież to że aniołowie byli przy akcie stwarzania nie znaczy że pomagali Bogu , więc gdzie ja napisałem że aniołowie coś stwarzali ?
Skro aniołowie byli przy akcie stwarzania to czy teraz rozumie do kogo Bóg kieruje słowa ,, kto był ze mną "


Jak byś uważnie przeczytał kontekst, to byś wiedział, że nie chodzi o towarzyszenie, a o uczestnictwo w stwarzaniu

Cytat:
Benjaminie to nie są moje opinie ale ludzi którzy znają j hebrajki czy mam ci podać nazwę tego forum ?


Ależ oczywiście, tylko poproszę o konkrety, bo w przeciwnym razie to jesteś oszczerca

Cytat:
Z tego co pamiętam już niejednokrotnie zwierciadłem ci uwagę na bark elementarnej wiedzy zakresu j biblijnych .


twoja elementarna wiedza wzorująca się na tych, którzy wyznaczali fałszywe daty i wierzyli we współ-wieczność logosu i tym podobne przekręty - jest najlepszym zwierciadłem twojej duszy

Cytat:
Według słów Proroka Izajasza Jan chrzciciel miał przygotować drogę dla Boga JHWH i to sam Bóg JHWH miał przyjść , dlaczego Unitarianie nie wierzą że to Bóg JHWH przyszedł ?


już pisałem na ten temat i nie będę się powtarzał

Cytat:
Czy ty rozumiesz o co ja pytam ? czy gdzieś pisałem Kto był tym posłańcem ? zadałem ci proste pytanie i proszę o prostą odpowiedź DLA KOGO JAN CHRZCICIEL MIAŁ PRZYGOTOWAĆ DROGĘ ? a kto przyszedł .?


Dobrze rozumiem co piszę. Ale ty się zakręciłeś w system, którego niewolnikiem się stałeś i dlatego wbrew wszelkiej logice będziesz doginał wersety do tego systemu. Stąd dalsza dyskusja z tobą nie żadnego sensu.

Cytat:
Kiedyś założyłem takie temat Jezus jest Panem więc najpierw odpowiedz sobie na pytanie co to znaczy że Jezus jest Panem , czy nigdy nie czytałeś o tym że Bóg przekazał całą władzę w ręce swego Syna ? a może należysz do tych którzy nie zgadzają się z decyzją Boga ? i uważasz że tak naprawdę to Bóg nie przekazał władzy swemu Synowi ?


uważam, że przekazał władzę Synowi Człowieczemu, co nie ma nic wspólnego z preegzystencją


Cytat:
Takich to znajdziesz w Watykanie, którzy noszą bluźnierczy tytuł Vicarius Filii Dei.
Ale niektórzy ich krytykujący nic się jednak z tego nie nauczyli, bo sami się postawili w to miejsce - o czym świadczą np. słowa z niektórych przekładów listu 2 Koryntian 5 : 20
Cytat:
Nie tylko ,są przecież i tacy którzy wierzą ślepo że Syn cieśli CZŁOWIEK zasiada na tronie Boga i ma sądzić narody


Widocznie nie doczytałeś jak Jezus zasiadający na tronie jest nazwany. Proponuję dokladniej przeczytać następujące wersety : Dan. 4 : 14; 7 : 13; Mt. 25 : 31; Łuk.22 : 69 oraz 1 Tym. 2 : 5.

Cytat:
Nieprawda tym bardziej, że tekstem podstawowym jest tekst hebrajski, a nie grecki. Przyimek εμπροσθεν nie zawsze też oznacza pierwszeństwo czasowe. Np. Słownik Grecko-Polski Zofii Abramowiczówny, W-wa 1960, PWN, tom II, str. 119 podaje nie tylko znaczenie czasowe.
Cytat:
Ja o tym dobrze wiem , tyle że Unitarianie przyjmują jedynie znaczenie godnościowe reszta ich nie interesuje .


Nie interesuje ich filozofia homoousios i błędne wnioski wyciągnięte ze zniekształconych wersetów wyrwanych z kontekstu i interpretowanych w duchu pogańskiego hellenizmu.

Cytat:
Benjaminie gdybyś wiedział jak się odmienia zaimek αὐτός to nie pisał byś bzdur że określenie δι’ αὐτοῦ występuje w Bierniku


bzdury to sam dopowiadasz i przekręcasz moje wypowiedzi ! Niejednokrotnie cię na tym złapałem i jak widać niczego ciebie to nie nauczyło. Ale twoja pokrętna teologia - to mnie mało interesuje.

Cytat:
Sprawdźmy w innej Interlinii
[ dotyczy Ewangelii Jana rozdz. 1 ]

No to sprawdźmy :

A literal translation of the new Testament by Herman Heinfetter London 1863
Jana 1 : 10. "in the world it was existing, and the world by means of it existed, but the world knew not him that is the light"

The Emphatic Diaglott - Benjamina Wilsona 1864 New York 1 : 3 - 4 All through it was done : and without it was done not even one, that has been done. In it life was, and the life was the light of the men

Oprócz tego podaję przekład Williama Tyndale'a i przekład Szymona Budnego. Wszędzie w wymienionych miejscach użyto zaimka osobowego it a nie zaimka he, him.

Przekład Williama Tyndale'a 1526 r. Worms
Jana 1 : 3 - 4 "All things were made by it, and without it, was made no thing, that was made"

Przekład Szymon Budnego, 1589 r. Łosk
Jana 1 : 1 - 4
" Na początku była mowa, a mowa była u Boga ; a Bogiem była mowa. Ta była na początku u Boga. Wszystko przez nie było, a bez niey nie było nic co było. W niey żywot był, a żywot był światłem człowieczym. "

Jana 1 : 9 - 10
"Było światło prawdziwe, które oświeca każdego człowieka przychodzącego na świat. Na świecie był y świat przeń uczynion, a świat go nie poznał."

Czy twoim zdaniem ci wszyscy znani tłumacze Biblii byli ignorantami nie znającymi języka greckiego ? Oczywiście faktu, że apostoł Jan był rodowitym Żydem i że myślał po żydowsku, a nie zaś w helleński pogański sposób niektórzy nie chcą uznać, ale bez względu na to czy to uznają czy też nie hebrajski dawar nie oznaczał osoby, lecz coś.
Kto więc wypisuje tu bzdury na temat tekstu greckiego ? Sam się lepiej dokształć zanim będziesz mnie poprawiał. Nie wszyscy podzielają twój punkt widzenia, że Jezus był archaniłem Michałem - a w każdym razie w Prologu Jana takiego wersetu BRAK
!

Cytat:
No muszę cię rozczarować ale twój poziom wiedzy z j greckiego ma wile do życzenia .


akurat twoją oceną i twoimi rozczarowaniami to się nie przejmuję, tym bardziej, że twoja wiedza na mój temat jest żałosna. Sam się lepiej dokształć !

Cytat:
Wiedze że zmieniłeś zdanie w takim razie co jest tym światem który stworzył Syn Boży ?


zmieniają zdanie co chwila ci, którzy wyznaczają fałszywe daty. Czy do nich należysz ?

Cytat:
A jakiegoż rodzaju jest τὸ φῶς ???
Cytat:
Takie pytanie to możesz zadawać tobie podobnym


Widać o wszystkim pamiętałeś, tylko kwestia rodzaju jakoś ci umknęła - wielki "znawco" !

Cytat:
W żadnym z podanych wersetów Jezus nie jest nazwany planem ani też myślą Boga .


A gdzie w Biblii Jezus jest nazwany archaniołem Michałem ??? Nie jesteś w stanie wskazać nawet jednego wersetu ! Możesz natomiast stosując swoją pokrętną teologię zestawiać sobie wersety, które pozornie o tym mówią i tworzyć swoją teorię, ale na tej samej zasadzie robią sobie zestawy wersetów ci, którzy stworzyli doktrynę trynitarną. Stosują dokładnie taką samą metodę !

Nie odpowiedziałeś na moje pytanie : Czy należysz do tych, którzy zachęcają innych ludzi do czytania Biblii, a jak już kogoś pozyskają - to mówią im, że Biblia nie jest do nich pisana ??? !!! Bo jeśli tak to NIE MASZ PRAWA POWOŁYWAĆ SIĘ NA SŁOWO BOŻE !!!


____________________________________

http://vaticannewworldorder.blogspot.com
 
     
David 77
Zasłużony

Pomógł: 120 razy
Dołączył: 26 Lut 2013
Posty: 1357
Poziom: 31
HP: 76/2536
 3%
MP: 1211/1211
 100%
EXP: 77/104
 74%
Wysłany: 2015-04-23, 09:13   


Benjamin.Szot



Przecież to że aniołowie byli przy akcie stwarzania nie znaczy że pomagali Bogu , więc gdzie ja napisałem że aniołowie coś stwarzali ?
Skro aniołowie byli przy akcie stwarzania to czy teraz rozumie do kogo Bóg kieruje słowa ,, kto był ze mną "


Cytat:
Jak byś uważnie przeczytał kontekst, to byś wiedział, że nie chodzi o towarzyszenie, a o uczestnictwo w stwarzaniu


Liczy się fakt że kiedy Bóg stwarzał to aniołowie tam BYLI na to zwróć uwagę

Benjaminie to nie są moje opinie ale ludzi którzy znają j hebrajki czy mam ci podać nazwę tego forum ?


Cytat:
Ależ oczywiście, tylko poproszę o konkrety, bo w przeciwnym razie to jesteś oszczerca


http://www.iwrit.pl/forum...php?f=16&t=1024

http://www.iwrit.pl/forum...php?f=16&t=1095


Czy ty rozumiesz o co ja pytam ? czy gdzieś pisałem Kto był tym posłańcem ? zadałem ci proste pytanie i proszę o prostą odpowiedź DLA KOGO JAN CHRZCICIEL MIAŁ PRZYGOTOWAĆ DROGĘ ? a kto przyszedł .?

Cytat:

Dobrze rozumiem co piszę. Ale ty się zakręciłeś w system, którego niewolnikiem się stałeś i dlatego wbrew wszelkiej logice będziesz doginał wersety do tego systemu. Stąd dalsza dyskusja z tobą nie żadnego sensu.


Jeżeli byś rozumiał to nie stosował byś prymitywnych uników lecz jasno odpowiedział byś na zadana pytanie .


Cytat:
uważam, że przekazał władzę Synowi Człowieczemu, co nie ma nic wspólnego z preegzystencją


Twierdząc że Jezus był tylko doskonałym człowieczek i otrzymał tak zaszczytną władze od Boga potwierdzasz kłamstwo Szatana ,, Będziecie jak Bóg ''

Cytat:

Widocznie nie doczytałeś jak Jezus zasiadający na tronie jest nazwany. Proponuję dokladniej przeczytać następujące wersety : Dan. 4 : 14; 7 : 13; Mt. 25 : 31; Łuk.22 : 69 oraz 1 Tym. 2 : 5.


Twój problem ,to nie rozróżniasz podstawowych pojęć biblijnych więc przeczytaj sobie na spokojnie z 50 x 1 Kor 15 :35 -55

Cytat:
Nieprawda tym bardziej, że tekstem podstawowym jest tekst hebrajski, a nie grecki. Przyimek εμπροσθεν nie zawsze też oznacza pierwszeństwo czasowe. Np. Słownik Grecko-Polski Zofii Abramowiczówny, W-wa 1960, PWN, tom II, str. 119 podaje nie tylko znaczenie czasowe.


Sprawdź sobie tekst hebrajski z tym wersetami które ci podałem w każdym przypadku występuje w TH przyimek w znaczeniu czasowym , tak się składa że mam Słownik Grecko-Polski Zofii Abramowiczówny więc poproszę o cytat ze słownika w jakim przypadku przyimek εμπροσθεν ma znaczenie godnościowe
Cytat:


bzdury to sam dopowiadasz i przekręcasz moje wypowiedzi ! Niejednokrotnie cię na tym złapałem i jak widać niczego ciebie to nie nauczyło. Ale twoja pokrętna teologia - to mnie mało interesuje.


Człowieku podał ci odnośniki do Interlinii gdybyś znał podstawy greki biblijnej to nie wypisywał byś takich bzdur

Cytat:
No to sprawdźmy :

A literal translation of the new Testament by Herman Heinfetter London 1863
Jana 1 : 10. "in the world it was existing, and the world by means of it existed, but the world knew not him that is the light"

The Emphatic Diaglott - Benjamina Wilsona 1864 New York 1 : 3 - 4 All through it was done : and without it was done not even one, that has been done. In it life was, and the life was the light of the men

Oprócz tego podaję przekład Williama Tyndale'a i przekład Szymona Budnego. Wszędzie w wymienionych miejscach użyto zaimka osobowego it a nie zaimka he, him.



Tutaj masz odpowiedź : http://biblehub.com/interlinear/john/1-10.htm

Ew Jan 1:10 δι’ αὐτοῦ - through him

Poprosiłam cie abyś odmienił zaimek dzierżawczy ,, autos '' przez przypadki , rzekomo posiadasz książkę ,,
Cytat:
- Odmiana zaimka αὐτός, αὐτη, αὐτό - Edward Fiderer - Gramatyka języka Greckiego, Lwów 1909.

[quote]więc czekam na odpowiedź jak się odmienia zaimek ,, autos ''

Cytat:

akurat twoją oceną i twoimi rozczarowaniami to się nie przejmuję, tym bardziej, że twoja wiedza na mój temat jest żałosna. Sam się lepiej dokształć !


Benjaminie cała twoja wiedza opiera się na kopiowaniu i wklejaniu nie posiadasz elementarnej wiedzy z zakresu j greckiego co już kolejny raz potwierdziłeś .
Cytat:

A jakiegoż rodzaju jest τὸ φῶς ???
[quote]
Cytat:

Widać o wszystkim pamiętałeś, tylko kwestia rodzaju jakoś ci umknęła - wielki "znawco" !



Przecież ci odpowiedzieć czy ty potrafisz czytać ze zrozumieniem


Takie pytanie to możesz zadawać tobie podobnym

τὸ φῶς - światłość rodzaj nijaki

Jak brzmi zaimek wskazujący dalszy dla rodzaju nijakiego ?

To pytanie jest z zakresu podstaw j greckiego więc proszę o odpowiedź

Cytat:


Nie odpowiedziałeś na moje pytanie : Czy należysz do tych, którzy zachęcają innych ludzi do czytania Biblii, a jak już kogoś pozyskają - to mówią im, że Biblia nie jest do nich pisana ??? !!! Bo jeśli tak to NIE MASZ PRAWA POWOŁYWAĆ SIĘ NA SŁOWO BOŻE !!!


To pytanie powinieneś skierować to twoich braci Unitarian - gnostyków .

Czy wierzysz że Jezus urodził się doskonałym bez grzechu ? czy też sam się udoskonalił .
_________________
יֵשׁוּעַ הַמָּשִׁיחַ הוּא הָאָדוֹן,
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6031/6468
 93%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2015-04-24, 00:30   

konik polny napisał/a:
Wspominanie " starych pieczek " i grzebanie się w przeszłości to domena ludzi bez przyszłości.


no pewnie dla Ciebie to rybka
zrobić z Boga Jehowy klamce
najważniejsze to dochować wierności organizacji
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
Benjamin.Szot
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-04-24, 07:14   

David 77

Cytat:
To pytanie powinieneś skierować to twoich braci Unitarian - gnostyków


Nie wchodząc w dalszą dyskusję z tobą, która uwidoczniła poziom twoich argumentów, odpowiem tylko na zarzut gnostycyzmu ponieważ nie kto inny tylko właśnie ci wszyscy, którzy przyjęli preegzystencję w prostej linii wywodzą swą doktrynę z herezji gnostycyzmu.
To właśnie gnostycy uważali, że świat jest zły i nie mógł być bezpośrednio stworzony przez Boga i dlatego wymyślili koncepcję ogniw pośredniczących zwanych Archontami, których przywódcą był Demiurg - twórca świata. Od czasów Filona Aleksandryjskiego w środowisku aleksandryjskim i wszelkim, które utrzymywało z tym środowiskiem kontakt zaczęto upatrywać owo ogniwo w logosie, którego zaczęto utożsamiać z Chrystusem w istnieniu przedludzkim. To tam narodziła się orygenesowska koncepcja logosu współ-wiecznego z Ojcem i współ-istotnego ( homoousios ) z Nim. To chore i zainfekowane środowisko zarówno żydowskie jak i chrześcijańskie wywarło fatalny wpływ na dalszy bieg historii kościoła. Echo tego widać nawet w ruchach adwentystycznych i badackich oraz wszelkich odnóg wyrosłych z tego drzewka.
Mają jeden wspólny syndrom, który ich zdradza - nie mogą się wyzwolić od błędnego wyznaczania dat - co Biblia jednoznacznie piętnuje i demaskuje : 5 Moj. 18 : 20 - 22; Dz. Ap. 1 : 7; Przyp. 26 : 11 - 12; Gal. 1 : 8
.
Proponuję dokładnie odczytać wskazane wersety.

____________________________________________
P.S.
o twojej kulturze i argumentum od personam niejednokrotnie kierowanym pod moim adresem nie ma potrzeby pisać poza stwierdzeniem, że nie jesteś partnerem do dalszej dyskusji
 
     
David 77
Zasłużony

Pomógł: 120 razy
Dołączył: 26 Lut 2013
Posty: 1357
Poziom: 31
HP: 76/2536
 3%
MP: 1211/1211
 100%
EXP: 77/104
 74%
Wysłany: 2015-04-24, 13:09   

Benjamin.Szot,

Cytat:
Nie wchodząc w dalszą dyskusję z tobą, która uwidoczniła poziom twoich argumentów, odpowiem tylko na zarzut gnostycyzmu ponieważ nie kto inny tylko właśnie ci wszyscy, którzy przyjęli preegzystencję w prostej linii wywodzą swą doktrynę z herezji gnostycyzmu.
To właśnie gnostycy uważali, że świat jest zły i nie mógł być bezpośrednio stworzony przez Boga i dlatego wymyślili koncepcję ogniw pośredniczących zwanych Archontami, których przywódcą był Demiurg - twórca świata. Od czasów Filona Aleksandryjskiego w środowisku aleksandryjskim i wszelkim, które utrzymywało z tym środowiskiem kontakt zaczęto upatrywać owo ogniwo w logosie, którego zaczęto utożsamiać z Chrystusem w istnieniu przedludzkim. To tam narodziła się orygenesowska koncepcja logosu współ-wiecznego z Ojcem i współ-istotnego ( homoousios ) z Nim. To chore i zainfekowane środowisko zarówno żydowskie jak i chrześcijańskie wywarło fatalny wpływ na dalszy bieg historii kościoła. Echo tego widać nawet w ruchach adwentystycznych i badackich oraz wszelkich odnóg wyrosłych z tego drzewka.
Mają jeden wspólny syndrom, który ich zdradza - nie mogą się wyzwolić od błędnego wyznaczania dat - co Biblia jednoznacznie piętnuje i demaskuje : 5 Moj. 18 : 20 - 22; Dz. Ap. 1 : 7; Przyp. 26 : 11 - 12; Gal. 1 : 8.
Proponuję dokładnie odczytać wskazane wersety.


Dlaczego kłamałeś że znasz j grecki ? Jak mówi stare przysłowni : Kłamstwa mają krótkie nogi '' Co do twoich przechwałek to jak sięgam pamięcią już na ,,Forum biblijnym "'zauważałem że z twoja znajomością j greckiego delikatnie mówiąc to wielka ściema .

Mogłeś sobie ściągnąć z neta odmianę zaimka dzierżawczego tak jak się odmienia w j greckim , dlaczego tego nie zrobiłaś ? z prostek to przyczyny , sam sobie byś strzelił w stopę dowodząc że zaimek αὐτοῦ występuje w Dopełniaczu a nie w Bierniku tak jak ty to błędnie uważasz .

No cóż ,Ty nie potrafisz spokojne z kimś rozmawiać bo jak ktoś się z tobą nie zgadza to zaraz włącza ci się agresor bez względu na to czy masz racje czy też jej nie masz .

Pisanie o wyznaczaniu dat to nie pod moim adresem , czy uważasz że w ten sposób twoje niewiedza w kwestii znajomości podstaw j . greckiego pójdzie cień ?
_________________
יֵשׁוּעַ הַמָּשִׁיחַ הוּא הָאָדוֹן,
 
     
Benjamin.Szot
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-04-26, 13:27   

David 77

Ściemę to sam wciskasz ludziom ! Nie oszukuj ludzi, że znasz hebrajski i grecki - bo bzdury wypisujesz !

I na tym bym z tobą wszelka dyskusję skończył ! NIE JESTEŚ ŻADNYM POWAŻNYM PARTNEREM DO DYSKUSJI I NIE JEST TO TYLKO MOJE ZDANIE !


____________________________
 
     
David 77
Zasłużony

Pomógł: 120 razy
Dołączył: 26 Lut 2013
Posty: 1357
Poziom: 31
HP: 76/2536
 3%
MP: 1211/1211
 100%
EXP: 77/104
 74%
Wysłany: 2015-04-26, 15:37   

Benjamin.Szot,
Cytat:

David 77

Ściemę to sam wciskasz ludziom ! Nie oszukuj ludzi, że znasz hebrajski i grecki - bo bzdury wypisujesz !

I na tym bym z tobą wszelka dyskusję skończył ! NIE JESTEŚ ŻADNYM POWAŻNYM PARTNEREM DO DYSKUSJI I NIE JEST TO TYLKO MOJE ZDANIE !


Benjaminie nie rozśmieszaj mnie :-D skoro Ty nie masz pojęcia jak się odmienia zaimek dzierżawczy to o czym ty chcesz ze mną dyskutować. Twoje płycizna myślowa jest powalająca . Według Interlinii Stronga ew Jan 1:10 δι’ αὐτοῦ to forma Dopełniacza i tak też podają wszystkie Interlinie , wobec tego faktu powinieneś przyznać że nie masz na tyle wiedzy aby zajmować w tej kwestii stanowisko.
_________________
יֵשׁוּעַ הַמָּשִׁיחַ הוּא הָאָדוֹן,
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6031/6468
 93%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2015-04-27, 08:49   

Benjamin.Szot napisał/a:
David 77

Ściemę to sam wciskasz ludziom ! Nie oszukuj ludzi, że znasz hebrajski i grecki - bo bzdury wypisujesz !

I na tym bym z tobą wszelka dyskusję skończył ! NIE JESTEŚ ŻADNYM POWAŻNYM PARTNEREM DO DYSKUSJI I NIE JEST TO TYLKO MOJE ZDANIE !


____________________________


Dawid nikogo nie oszukuje, tylko wymienia z Tobą poglądy.
Ja się nie znam na hebrajskim czy greckim, dlatego nie mogę się odnieś kto z was ma rację.
Jednak pomimo tego, że Cię lubię Benjaminie, jak jeszcze raz będziesz robił insynuację, że Dawid jest oszustem, to na podstawie pkt. 2 regulaminu forum dam Ci warna.
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
Benjamin.Szot
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-04-27, 15:54   

Krystian

Nie przekręcaj moich wypowiedzi ! Dopowiadasz swoją interpretację, a potem ją potępiasz i mnie ostrzegasz. Tak się robi. Szkoda, że nie widzisz jak cynicznie i bezczelnie mnie obraża od dłuższego czasu użytkownik o nicku David 77 i nikt mu nie raczy zwrócić nawet uwagi, że swoimi argumentami ad personam łamie regulamin tego forum.

__________________________________
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 13