FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy Jezus brał udział w stwarzaniu wszechświata
Autor Wiadomość
Listek
VIP


Potwierdzenie wizualne: 2015
Pomógł: 581 razy
Dołączył: 11 Sie 2014
Posty: 2615
Poziom: 40
HP: 351/5017
 7%
MP: 2395/2395
 100%
EXP: 154/168
 91%
Wysłany: 2015-03-19, 20:15   

To słowo z Tory w połączeniu z Duchem Bożym powoduje w nas nowe stworzenie.


1J 4:9 bg "Przez to objawiona jest miłość Boża ku nam, iż Syna swego jednorodzonego posłał Bóg na świat, abyśmy żyli przez niego."


:)
_________________
Bóg jest wciąż taki sam i się nie zmienia.
 
     
Steve Sondej 

Potwierdzenie wizualne: 2006
Pomógł: 53 razy
Dołączył: 18 Mar 2015
Posty: 699
Poziom: 24
HP: 27/1353
 2%
MP: 646/646
 100%
EXP: 1/68
 1%
Wysłany: 2015-03-19, 20:23   

Oto dowód, że Słowo [Jezus] stworzył świat:

Wszystkie rzeczy przez nie się stały, a bez niego nic się nie stało, co się stało. Na świecie było /Słowo/, a świat stał się przez Nie, lecz świat Go nie poznał. (Ew. Jana 1:4 i 10, Biblia Tysiąclecia)
Ostatnio zmieniony przez Steve Sondej 2015-03-19, 20:33, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Steve Sondej 

Potwierdzenie wizualne: 2006
Pomógł: 53 razy
Dołączył: 18 Mar 2015
Posty: 699
Poziom: 24
HP: 27/1353
 2%
MP: 646/646
 100%
EXP: 1/68
 1%
Wysłany: 2015-03-19, 20:32   

Kolejny dowód Biblijny:


"(1) Błogosław, duszo moja! Panu [Jehowa]. Panie [Jehowa], Boże mój! wielceś jest wielmożnym; chwałę i ozdobę przyoblokłeś. (2) Przyodziałeś się światłością jako szatą; rozciągnąłeś niebiosa jako oponę." (Ks. Psalmów 104, Biblia Gdańska)


Czy wiesz, kto jeszcze jest pokryty światłością jako szatą?

(1) A po sześciu dniach wziął Jezus Piotra i Jakóba i Jana, brata jego, i wprowadził je na górę wysoką osobno. (2) I przemieniony jest przed nimi, a rozjaśniło się oblicze jego jako słońce, a szaty jego stały się białe jako światłość. (Ew. Mateusza 17, Biblia Gdańska)
 
     
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-03-19, 21:09   

Cytat:
Niektórzy próbują przekonać, że Jezus nie jest Bogiem w ciele, ale Izajasz mówi, że Jezus jest Bogiem Mocnym i Ojciecem Odwiecznym!

"Albowiem dziecię narodziło się nam, a syn dany jest nam; i będzie panowanie na ramieniu jego, a nazwią imię jego: Dziwny, Radny, Bóg mocny, Ojciec wieczności, Książę pokoju" (Ks. Izajasza 9:6, Biblia Gdańska)


a dalej?

6) Bo narodziło się nam dziecko, syn został nam dany; a na jego barkach spocznie władza książęca. I będą go zwać imieniem Cudowny Doradca, Potężny Bóg, Wiekuisty Ojciec, Książę Pokoju. (7) Obfitości tej władzy książęcej i pokojowi nie będzie końca, na tronie Dawida i nad jego królestwem, aby je ugruntować oraz wesprzeć sprawiedliwością i prawością odtąd aż po czas niezmierzony. Dokona tego gorliwość Jehowy Zastępów. (8)

Wcześniej Jezus nie miał tego imienia.A tym imieniem nazwał go sam Bóg.

Cytat:
Imię "Emmanuel", dosłownie znaczy: "Bóg z nami".


no i?
http://pl.wikipedia.org/w...imiona_w_Biblii
Cytat:
Ew. Jana 8
(56) Abraham, ojciec wasz, rozradował się z tego, że ujrzał mój dzień - ujrzał /go/ i ucieszył się.
(57) Na to rzekli do Niego Żydzi: Pięćdziesięciu lat jeszcze nie masz, a Abrahama widziałeś?
(58) Rzekł do nich Jezus: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Zanim Abraham stał się, Ja jestem.
(59) Porwali więc kamienie, aby je rzucić na Niego. Jezus jednak ukrył się i wyszedł ze świątyni.


"(14) Odpowiedział Bóg Mojżeszowi: JESTEM, KTORY JESTEM. I dodał: Tak powiesz synom Izraela: JESTEM posłał mnie do was." (Ks. Wyjścia 3, Biblia Tysiąclecia)


Sens tego jest taki, że Jezus mówi Ja jestem mesjaszem. A to dlatego, że imię Boga z Tory to ego eimi o ohn, a Jezus powiedział ego eimi.
Cytat:

„Tak bowiem Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne. Albowiem Bóg nie posłał swego Syna na świat po to, aby świat potępił, ale po to, by świat został przez Niego zbawiony” (J 3, 16 – 17)

Oczywiście Jezus [Syn], wieczny Bóg odkupił nas, zgadzam się. I to zgadza się również z tym wersetem:
"Ja, Pan, tylko Ja istnieję i poza Mną nie ma żadnego zbawcy." (Ks. Izajasza 43:11, Biblia Tysiąclecia)


Bóg zbawia przez Jezusa..


Cytat:
6) Był człowiek posłany od Boga, któremu imię było Jan. (7) Ten przyszedł na świadectwo, aby świadczył o tej światłości, aby przezeń wszyscy uwierzyli. (8) Nie byłci on tą światłością, ale przyszedł, aby świadczył o tej światłości. (9)Tenci był tą prawdziwą światłością, która oświeca każdego człowieka, przychodzącego na świat.

Czy wierzysz, że Jezus jest "Prawdziwym Światłem"?



Światłem od Boga :)

„Ja się na to narodziłem i na to przyszedłem na świat, aby dać świadectwo prawdzie” (J 18,37)

„Moja nauka nie jest moją, lecz Tego, który Mnie posłał” (J 7,16).

"17 Rzekł do niej Jezus: «Nie zatrzymuj Mnie, jeszcze bowiem nie wstąpiłem do Ojca. Natomiast udaj się do moich braci i powiedz im: "Wstępuję do Ojca mego i Ojca waszego oraz do Boga mego i Boga waszego"»" J, 20, 17.

Cytat:

Oto dowód, że Słowo [Jezus] stworzył świat:

Wszystkie rzeczy przez nie się stały, a bez niego nic się nie stało, co się stało. Na świecie było /Słowo/, a świat stał się przez Nie, lecz świat Go nie poznał. (Ew. Jana 1:4 i 10, Biblia Tysiąclecia)


Przez Słowo/a nie Jezusa :roll:


3 Wtedy Bóg rzekł: «Niechaj się stanie światłość!» I stała się światłość. 4 Bóg widząc, że światłość jest dobra, oddzielił ją od ciemności. 5 I nazwał Bóg światłość dniem, a ciemność nazwał nocą.
I tak upłynął wieczór i poranek - dzień pierwszy.
6 A potem Bóg rzekł: «Niechaj powstanie sklepienie w środku wód i niechaj ono oddzieli jedne wody od drugich!» 7 Uczyniwszy to sklepienie, Bóg oddzielił wody pod sklepieniem od wód ponad sklepieniem; a gdy tak się stało, 8 Bóg nazwał to sklepienie niebem.
I tak upłynął wieczór i poranek - dzień drugi.
9 A potem Bóg rzekł: «Niechaj zbiorą się wody spod nieba w jedno miejsce i niech się


O Jezusie jest dopiero od 14 wersetu :-P

Cytat:
Kolejny dowód Biblijny:


"(1) Błogosław, duszo moja! Panu [Jehowa]. Panie [Jehowa], Boże mój! wielceś jest wielmożnym; chwałę i ozdobę przyoblokłeś. (2) Przyodziałeś się światłością jako szatą; rozciągnąłeś niebiosa jako oponę." (Ks. Psalmów 104, Biblia Gdańska)


Czy wiesz, kto jeszcze jest pokryty światłością jako szatą?

(1) A po sześciu dniach wziął Jezus Piotra i Jakóba i Jana, brata jego, i wprowadził je na górę wysoką osobno. (2) I przemieniony jest przed nimi, a rozjaśniło się oblicze jego jako słońce, a szaty jego stały się białe jako światłość. (Ew. Mateusza 17, Biblia Gdańska)


Szaty?Daj spokój..Poza tym to była wizja..

24 Wreszcie nastąpi koniec, gdy przekaże królowanie Bogu i Ojcu i gdy pokona wszelką Zwierzchność, Władzę i Moc. 25 Trzeba bowiem, ażeby królował, aż położy wszystkich nieprzyjaciół pod swoje stopy9. 26 Jako ostatni wróg, zostanie pokonana śmierć. 27 Wszystko bowiem rzucił pod stopy Jego10. Kiedy się mówi, że wszystko jest poddane, znaczy to, że z wyjątkiem Tego, który mu wszystko poddał. 28 A gdy już wszystko zostanie Mu poddane, wtedy i sam Syn zostanie poddany Temu, który Synowi poddał wszystko, aby Bóg był wszystkim we wszystkich. 29

Amen
 
     
Steve Sondej 

Potwierdzenie wizualne: 2006
Pomógł: 53 razy
Dołączył: 18 Mar 2015
Posty: 699
Poziom: 24
HP: 27/1353
 2%
MP: 646/646
 100%
EXP: 1/68
 1%
Wysłany: 2015-03-20, 03:12   

Kolejne dowody Biblijny:

"(8) Ale do Syna mówi: Stolica twoja, o Boże! na wieki wieków; laska sprawiedliwości jest laska królestwa twego." (List do Hebrajczyków 1:8, Biblia Gdańska)

Jezus czyni się sam Bogiem:
(30) Ja i Ojciec jedno jesteśmy. (31) Porwali tedy znowu kamienie Żydowie, aby go ukamionowali. (32) Odpowiedział im Jezus: Wiele dobrych uczynków ukazałem wam od Ojca mego, dla któregoż z tych uczynków kamionujecie mię? (33) Odpowiedzieli mu Żydowie, mówiąc: Dla dobrego uczynku nie kamionujemy cię, ale dla bluźnierstwa, to jest, że ty będąc człowiekiem, czynisz się sam Bogiem. (Ew. Jana 10 Biblia Gdańska)

Tomasz nazywa Jezusa Bogiem:
(28) Tedy odpowiedział Tomasz i rzekł mu: Panie mój, i Boże mój! (Ew. Jana 20, Biblia Gdańska)

Jak można zaprzeczyć, że Jezus nie jest wiecznym Bogiem?
 
     
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-03-20, 09:28   

Cytat:

"(8) Ale do Syna mówi: Stolica twoja, o Boże! na wieki wieków; laska sprawiedliwości jest laska królestwa twego." (List do Hebrajczyków 1:8, Biblia Gdańska)



„Bóg jest twoim tronem po czas niezmierzony, na zawsze; berło twej władzy królewskiej jest berłem prostolinijności.(7) Umiłowałeś prawość, a nienawidzisz niegodziwości. Dlatego Bóg, twój Bóg, namaścił cię olejkiem radosnego uniesienia bardziej niż twoich towarzyszy.”Ps 45:6-7

„Natomiast w odniesieniu do Syna: "Bóg jest twoim tronem na wieki wieków, a berło twego królestwa jest berłem prostolinijności.(9) Umiłowałeś prawość, a znienawidziłeś bezprawie. Dlatego Bóg, twój Bóg, namaścił cię olejkiem radosnego uniesienia bardziej niż twoich towarzyszy".”

Psalm 45 był skierowany do izraelskiego króla i Bóg Wszechmocny zapewne nie zwracałby się do niego "o Boże".Czytamy że król będzie namaszczony przez Jahwe.
Jezus nie jest Jahwe jak wynika z listu do hebrajczyków ale sprawuje władzę królewską w Imieniu Jahwe Boga jako Jego przedstawiciel i Król Królów i Pan Panów.

W przypisie BP czytamy:
Psm 45:7 o Boże - Słowo Elohim (Bóg, boski) jest niekiedy także użyte w stosunku do ludzi, którzy sprawują władzę jako zastępcy Boga (Wj 22,7; 1 Sm 2,25; Ps 58,2; 82,1n); nie przypisuje im się jednak przez to atrybutu boskości. - Obietnicę wiecznego panowania otrzymała od Boga dynastia Dawida (2 Sm 7,13-16).
Psm 45:8 Może tu chodzić o namaszczenie w związku z koronacją królewską lub też o namaszczenie z okazji uroczystości weselnej.


Cytat:
Tedy odpowiedział Tomasz i rzekł mu: Panie mój, i Boże mój!


A gdzie tam nazwał bezpośrednio Jezusa BOGIEM?Poza tym Mojżesz był dla faraona Bogiem,ale nie Bogiem Najwyższym(Ojcem,Jahwe) !

Cytat:
ezus czyni się sam Bogiem:
(30) Ja i Ojciec jedno jesteśmy. (31) Porwali tedy znowu kamienie Żydowie, aby go ukamionowali. (32) Odpowiedział im Jezus: Wiele dobrych uczynków ukazałem wam od Ojca mego, dla któregoż z tych uczynków kamionujecie mię? (33) Odpowiedzieli mu Żydowie, mówiąc: Dla dobrego uczynku nie kamionujemy cię, ale dla bluźnierstwa, to jest, że ty będąc człowiekiem, czynisz się sam Bogiem. (Ew. Jana 10 Biblia Gdańska)


Jezus pod względem ideologicznym jest jedno z Ojcem :)Jezus modli się, by ludzie "byli jedno jak my".Czy jesteśmy następnymi osobami trójcy? :shock: Zresztą w tym fragmencie Jezus tłumaczy, że nie chodziło mu o to, że uważa siebie za Boga, a jedynie za Syna Bożego.

"36 to jakżeż wy o Tym, którego Ojciec poświęcił i posłał na świat, mówicie: "Bluźnisz", dlatego że powiedziałem: "Jestem Synem Bożym?"

Cytat:
Jak można zaprzeczyć, że Jezus nie jest wiecznym Bogiem?


Normalnie :) wystarczy przeczytać coś więcej niż wyrwane przez ciebie fragmenty z kontekstu :roll: Jezus zawsze mówił,ze nie jest Bogiem i ma nad sobą Boga!
Podałem ci pare wersetów,ale nabrałes wody w usta..
 
     
naka 


Pomogła: 30 razy
Dołączyła: 16 Sty 2015
Posty: 297
Skąd: Bóg wie
Poziom: 16
HP: 0/556
 0%
MP: 265/265
 100%
EXP: 5/39
 12%
Wysłany: 2015-03-20, 09:50   

Steve Sondej napisał/a:
Jak można zaprzeczyć, że Jezus nie jest wiecznym Bogiem?

prosto:

(1 Tes 1:9) Albowiem oni sami opowiadają o nas, jakiego to przyjęcia doznaliśmy od was i jak nawróciliście się od bożków do Boga, by służyć Bogu żywemu i prawdziwemu (10) i oczekiwać z niebios Jego Syna, którego wzbudził z martwych, Jezusa, naszego wybawcę od nadchodzącego gniewu.

sam się nie obudził
_________________
kto ma oczy i uszy szeroko otwarte?
 
     
Benjamin.Szot
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-03-20, 09:57   

Steve Sondej

Cytujesz sfałszowany przekład wersetow Biblijnych. Sprawdź dobrze jaka jest prawdziwa treść !

________________________________________

http://biblia-odchwaszczona.webnode.com
 
     
Listek
VIP


Potwierdzenie wizualne: 2015
Pomógł: 581 razy
Dołączył: 11 Sie 2014
Posty: 2615
Poziom: 40
HP: 351/5017
 7%
MP: 2395/2395
 100%
EXP: 154/168
 91%
Wysłany: 2015-03-20, 10:11   

Cytat:
Jak można zaprzeczyć, że Jezus nie jest wiecznym Bogiem?


1Tm 6:16 bp "Tylko On jeden jest nieśmiertelny i mieszka w niedostępnej światłości, nikt z ludzi Go nie widział i widzieć nie może. Jemu cześć i moc wiekuista. Amen."


Pozdrawiam
_________________
Bóg jest wciąż taki sam i się nie zmienia.
 
     
Steve Sondej 

Potwierdzenie wizualne: 2006
Pomógł: 53 razy
Dołączył: 18 Mar 2015
Posty: 699
Poziom: 24
HP: 27/1353
 2%
MP: 646/646
 100%
EXP: 1/68
 1%
Wysłany: 2015-03-20, 16:09   

Jeśli chodzi o ten temat to konkluzja jest taka: Jezus jest twórcą tego świata a tylko Bóg może stworzyć wszystko. Sprawa zamknięta.

"Albowiem przezeń stworzone są wszystkie rzeczy, które są na niebie i na ziemi, widzialne i niewidzialne, bądź trony, bądź państwa, bądź księstwa, bądź zwierzchności, wszystko przezeń i dla niego stworzone jest." (List do Kolosan 1:1-16, Biblia Gdańska)

"Na początku stworzył Bóg niebo i ziemię." (Ks. Rodzaju 1:1-31, Biblia Gdańska)
Ostatnio zmieniony przez Steve Sondej 2015-03-20, 16:16, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-03-20, 16:16   

Steve Sondej napisał/a:
Jeśli chodzi o ten temat to konkluzja jest taka: Jezus jest twórcą tego świata a tylko Bóg może stworzyć wszystko. Sprawa zamknięta.


Bzdura.Jest odpowiedzialny za NOWE stworzenie(kolosan i koryntian mowi o Nowym stworzeniu).Jahwe sam stwarzal.Twoje argumenty okazaly sie ZADNE.Wyrywasz z kontekstu i manipulujesz.
Sorry i Adios ;-)
 
     
Listek
VIP


Potwierdzenie wizualne: 2015
Pomógł: 581 razy
Dołączył: 11 Sie 2014
Posty: 2615
Poziom: 40
HP: 351/5017
 7%
MP: 2395/2395
 100%
EXP: 154/168
 91%
Wysłany: 2015-03-20, 16:35   

Steve w ks. Rodzaju jest zapowiedź ,że nasienie niewiasty zdepcze głowę szatanowi.

Pozdrawiam
_________________
Bóg jest wciąż taki sam i się nie zmienia.
 
     
Steve Sondej 

Potwierdzenie wizualne: 2006
Pomógł: 53 razy
Dołączył: 18 Mar 2015
Posty: 699
Poziom: 24
HP: 27/1353
 2%
MP: 646/646
 100%
EXP: 1/68
 1%
Wysłany: 2015-03-20, 18:59   

Cytat:
Twoje argumenty okazaly sie ZADNE.


Chwileczkę, "moje" argumenty? Czy chcesz powiedzieć, że JA oświadczyłem że "przezeń stworzone są wszystkie rzeczy"? że JA oświadczyłem "wszystko przezeń i dla niego stworzone jest"? Czy Ja napisalem od siebie, że "bo w Nim zostało wszystko stworzone"? Czy Ja napisalem od siebie, że "Wszystko przez Niego i dla Niego zostało stworzone". Faktem jest, że to nie są "moje" argumenty, ale Słowo Boże. Pobrane bezpośrednio z Biblii.

Tak więc w rzeczywistości, nie masz problemu ze mną, ale z Bogiem, ponieważ jest to Jego Słowo. Z drugiej strony, te fragmenty nie pasują w to co TY wierzysz, więc bronisz się, dając prywatną [niebiblijną] interpretację Słowa Bożego [nie mojego].

Ostatecznie, jestem niedoskonałym człowiekem [jak wszyscy], podatny na błędy. Doszedlem do mojego wniosku, po wyczerpującym i starannym badaniu Biblii i wierzę że to prawda. Odnośnie wszystkich innych, musicie zrobić to samo, i zdecydować się na własną rękę, czy to prawda. Ja jestem podatny na błędy i może się mylę, ale powiem wam tak: Biblia jest w 100% wiarygodna [oczywiście w oryginalnych językach]. Jeśli jesteś jednym z wybranych, sumienny w studiowaniu Słowa, Bóg doprowadzi cię do prawdy. Jeśli to jest Jego wola.
 
     
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-03-20, 19:08   

Cytat:
Chwileczkę, "moje" argumenty? Czy chcesz powiedzieć, że JA oświadczyłem że "przezeń stworzone są wszystkie rzeczy"? że JA oświadczyłem "wszystko przezeń i dla niego stworzone jest"? Czy Ja napisalem od siebie, że "bo w Nim zostało wszystko stworzone"? Czy Ja napisalem od siebie, że "Wszystko przez Niego i dla Niego zostało stworzone". Faktem jest, że to nie są "moje" argumenty, ale Słowo Boże. Pobrane bezpośrednio z Biblii.

Kolejny raz manipulujesz i wyrywasz z kontekstu.

Kolosan
[i]5 On jest obrazem Boga niewidzialnego -
Pierworodnym wobec każdego stworzenia,
16 bo w Nim zostało wszystko stworzone:
i to, co w niebiosach, i to, co na ziemi,
byty widzialne i niewidzialne,
czy Trony, czy Panowania, czy Zwierzchności, czy Władze.
Wszystko przez Niego i dla Niego zostało stworzone.
17 On jest przed wszystkim i wszystko w Nim ma istnienie.
18 I On jest Głową Ciała - Kościoła.
On jest Początkiem,
Pierworodnym spośród umarłych,
aby sam zyskał pierwszeństwo we wszystkim.
19 Zechciał bowiem [Bóg], aby w Nim zamieszkała cała Pełnia,
20 i aby przez Niego znów pojednać wszystko z sobą:
przez Niego - i to, co na ziemi, i to, co w niebiosach
,
wprowadziwszy pokój przez krew Jego krzyża
.


Koryntian

17 Jeżeli więc ktoś pozostaje w Chrystusie, jest nowym stworzeniem. To, co dawne, minęło, a oto <wszystko> stało się nowe. 18 Wszystko zaś to pochodzi od Boga, który pojednał nas z sobą przez Chrystusa i zlecił na posługę jednania. 19 Albowiem w Chrystusie Bóg jednał z sobą świat, nie poczytując ludziom ich grzechów, nam zaś przekazując słowo jednania. 20[/i]

Jak widac chodzi o nowe stworzenie

Cytat:
Tak więc w rzeczywistości, nie masz problemu ze mną, ale z Bogiem, ponieważ jest to Jego Słowo. Z drugiej strony, te fragmenty nie pasują w to co TY wierzysz, więc bronisz się, dając prywatną [niebiblijną] interpretację Słowa Bożego [nie mojego].


Bzdury wypisujesz.To twoja interpretacja kloci sie z reszta.
Bo po pierwsze jest to mowa o tym ze Bog PRZEZ Jezusa stworzyl i pojednal swiat(nowy,nowe stworzenie).Po drugie Jahwe powiedzial ze On sam stwarzal "stary swiat".
 
     
Steve Sondej 

Potwierdzenie wizualne: 2006
Pomógł: 53 razy
Dołączył: 18 Mar 2015
Posty: 699
Poziom: 24
HP: 27/1353
 2%
MP: 646/646
 100%
EXP: 1/68
 1%
Wysłany: 2015-03-20, 19:41   

Kod:
20 i aby przez Niego znów pojednać wszystko z sobą:
przez Niego - i to, co na ziemi, i to, co w niebiosach,
wprowadziwszy pokój przez krew Jego krzyża.


Proponuję sprawdzić oryginalny grecki w tym fragmencie.



Cytat:
17 Jeżeli więc ktoś pozostaje w Chrystusie, jest nowym stworzeniem.


Aby być "Nowym stworzeniem" oznacza narodzić się ponownie:

"Odpowiedział Jezus i rzekł mu: Zaprawdę, zaprawdę powiadam ci: Jeźli się kto nie narodzi znowu, nie może widzieć królestwa Bożego." (Ew. Jana 3:3, Biblia Gdańska)

Generalnie, staniemy się "nowym stworzeniem", gdy otrzymamy naszą zmartwychwstałą duszę. O tym właśnie jest ten fragment.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 13