FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Prorok
Autor Wiadomość
twardziel 
niekompromisowy


Pomógł: 57 razy
Dołączył: 08 Wrz 2014
Posty: 285
Skąd: pomorskie
Poziom: 15
HP: 0/488
 0%
MP: 233/233
 100%
EXP: 28/35
 80%
Wysłany: 2015-04-15, 18:56   

Olus napisał/a:
Teraz mnie bedziesz pytal o kazda niebiblijna rzecz w kosciele?
Nie uczestnicze w powtorzeniu ofiary i tym balwochwalstwie bo
jak sam wspomniales nie wiele ma to wspolnego z Biblijna pamiatka.
Jest jej karykatura..wymyslem ktory urosl przez wieki..

o eucharysti pisalem tutaj : http://biblos.feen.pl/vie...?t=2276&start=0
====
666 post :-D Muzse sobie przerwe zrobic...


Doprawdy jesteś zagubionym człowiekiem. Lecz jeśli będziesz szczery przed Bogiem, to On z pewnością objawi Ci się !
_________________
Tylko bądź mocny i bardzo mężny, aby ściśle czynić wszystko według zakonu, jak ci Mojżesz, mój sługa, nakazał. Nie odstępuj od niego ani w prawo, ani w lewo, aby ci się wiodło wszędzie, dokądkolwiek pójdziesz.
 
     
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-04-15, 19:01   

róża napisał/a:
Nie odczytam już twoich postów , jesteś w liście ignorantów , dopóki się nie opamiętasz :)

Mam cie siostro :-D
Wiedzialem Dorotko ze dlugo nie wytrzymasz :)
Cytat:
Ekskomunika latae sententiae

Pierwotny kosciol nie mial zadnego latae sententiae
to kolejny wymysl wiec nie poczuwam sie do winy ;-)

[edytuj] Przyczyny ekskomuniki

Zezwolenie na wykonanie lub wykonanie aborcji
Próba wymiany małżonka/i na nowszy model
Zapłodnienie in-vitro
Zbytnia dociekliwość w odkrywaniu dziwnych zachowań księży
Poglądy na lewo od skrajnej prawicy
Bycie Żydem (tak, Jezusa też to dotyczy)
Krytyka Kościoła
Natarczywe pytania, jaką furą jeżdżą księża
Uczęszczanie na msze do ks. Natanka


:lol:
 
     
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-04-15, 19:03   

twardziel napisał/a:
Olus napisał/a:
Teraz mnie bedziesz pytal o kazda niebiblijna rzecz w kosciele?
Nie uczestnicze w powtorzeniu ofiary i tym balwochwalstwie bo
jak sam wspomniales nie wiele ma to wspolnego z Biblijna pamiatka.
Jest jej karykatura..wymyslem ktory urosl przez wieki..

o eucharysti pisalem tutaj : http://biblos.feen.pl/vie...?t=2276&start=0
====
666 post :-D Muzse sobie przerwe zrobic...


Doprawdy jesteś zagubionym człowiekiem. Lecz jeśli będziesz szczery przed Bogiem, to On z pewnością objawi Ci się !


Juz sie dawno objawil alleluja ! :) Wcale nie zagubiony po prostu
staram sie reformowac kosciol od srodka.Jestem jak Luter :-D ktory
nie wystapil z kosciola przez problemy doktrynalne i nie tylko :-P
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 5915/6468
 91%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2015-04-15, 19:04   

róża napisał/a:
Ekskomunika grozi za:
1. znieważenie postaci eucharystycznych poprzez: porzucenie albo zabieranie lub też przechowywanie w celu świętokradczym (kan. 1367);
2. użycie siły fizycznej wobec papieża (kan. 1370 § 1);
3. rozgrzeszenie przez kapłana wspólnika grzechu nieczystości (kan. 1378 § 1);
4. udzielenie i przyjęcie sakry biskupiej bez zgody papieża (kan. 1382);
5. naruszenie tajemnicy konklawe przez personel pomocniczy (Universi Dominici Gregis art. 58);
6. symonię przy wyborze papieża (Universi Dominici Gregis art. 78) jak również za inne wykroczenia naruszające konklawe: uleganie wpływom zewnętrznym (ibidem art. 80), zmowy między elektorami (ibidem art. 81);
7. bezpośrednie naruszenie tajemnicy spowiedzi (kan. 1388 § 1, dodatkowo dekret ogólny Kongregacji Nauki Wiary z 23 września 1988 dotyczący rejestrowania za pomocą środków technicznych spowiedzi prawdziwej lub symulowanej własnej bądź osoby trzeciej[3];
8. usiłowanie udzielenia sakramentu święceń kobiecie i usiłowanie przez kobietę przyjęcia święceń[4];
9. przeprowadzenie lub dobrowolne poddanie się aborcji (kan. 1398);
10. apostazję (kan. 1364 § 1);
11. herezję formalną (kan. 1364 § 1);
12. schizmę (kan. 1364 § 1).


To nie są róża biblijne przesłanki wykluczenia z Kościoła.
Biblijne są takie :

11) Lecz teraz napisałem wam, abyście nie przestawali z tym, który się mieni bratem, a jest wszetecznikiem lub chciwcem, lub bałwochwalcą, lub oszczercą, lub pijakiem, lub grabieżcą, żebyście z takim nawet nie jadali. (12) Bo czy to moja rzecz sądzić tych, którzy są poza zborem? Czy to nie wasza rzecz sądzić raczej tych, którzy są w zborze? (13) Tych tedy, którzy są poza nami, Bóg sądzić będzie. Usuńcie tego, który jest zły, spośród siebie.
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-04-15, 19:08   

Krystian napisał/a:
róża napisał/a:
Ekskomunika grozi za:
1. znieważenie postaci eucharystycznych poprzez: porzucenie albo zabieranie lub też przechowywanie w celu świętokradczym (kan. 1367);
2. użycie siły fizycznej wobec papieża (kan. 1370 § 1);
3. rozgrzeszenie przez kapłana wspólnika grzechu nieczystości (kan. 1378 § 1);
4. udzielenie i przyjęcie sakry biskupiej bez zgody papieża (kan. 1382);
5. naruszenie tajemnicy konklawe przez personel pomocniczy (Universi Dominici Gregis art. 58);
6. symonię przy wyborze papieża (Universi Dominici Gregis art. 78) jak również za inne wykroczenia naruszające konklawe: uleganie wpływom zewnętrznym (ibidem art. 80), zmowy między elektorami (ibidem art. 81);
7. bezpośrednie naruszenie tajemnicy spowiedzi (kan. 1388 § 1, dodatkowo dekret ogólny Kongregacji Nauki Wiary z 23 września 1988 dotyczący rejestrowania za pomocą środków technicznych spowiedzi prawdziwej lub symulowanej własnej bądź osoby trzeciej[3];
8. usiłowanie udzielenia sakramentu święceń kobiecie i usiłowanie przez kobietę przyjęcia święceń[4];
9. przeprowadzenie lub dobrowolne poddanie się aborcji (kan. 1398);
10. apostazję (kan. 1364 § 1);
11. herezję formalną (kan. 1364 § 1);
12. schizmę (kan. 1364 § 1).


To nie są róża biblijne przesłanki wykluczenia z Kościoła.
Biblijne są takie :

11) Lecz teraz napisałem wam, abyście nie przestawali z tym, który się mieni bratem, a jest wszetecznikiem lub chciwcem, lub bałwochwalcą, lub oszczercą, lub pijakiem, lub grabieżcą, żebyście z takim nawet nie jadali. (12) Bo czy to moja rzecz sądzić tych, którzy są poza zborem? Czy to nie wasza rzecz sądzić raczej tych, którzy są w zborze? (13) Tych tedy, którzy są poza nami, Bóg sądzić będzie. Usuńcie tego, który jest zły, spośród siebie.


Niom :-D
Jakos nikt nie eksumenikowal Epifaniusza ktory zwalczal kult maryjny.
Ba jest swietym i moze ja kiedys tez zostane :-D
 
     
róża 
Katoliczka


Potwierdzenie wizualne: 5
Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 08 Lis 2014
Posty: 87
Poziom: 8
HP: 0/159
 0%
MP: 76/76
 100%
EXP: 6/19
 31%
Wysłany: 2015-04-15, 19:26   

Bracia, trzeźwi bądźcie i czuwajcie, bo przeciwnik wasz, diabeł, krąży jak lew ryczący, szukając kogo by pożreć. (1 P 5. 8-9).

Nieprzyjaciel zbliża się wówczas pod osłoną radości i jasnych barw, by nam dorzucić coś od siebie do tego, co otrzymaliśmy od Boga, Pana naszego i by wprowadzić do naszej duszy całkowity nieład i zamieszanie. Oluś nie da się dać ignoranta nie będąc zalogowanym , nie rycz już tak i się nie miotaj , piszę tylko o tym o czym każdy katolik wie , no chyba ,że nim nie jest , łatwo wtedy się gubi i miota w tych swoich kłamstwach. Nudzą już mnie twoje ''gatki'', pisz sobie co chcesz :-/ .
 
     
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-04-15, 19:37   

i kto tu sie miota :roll:
Mozesz czytac posty bedac zalogowana..
Pisz a raczej pluj swoim jadem do innych a ode mnie odbij.
A ignoranta to sobie poszukaj w domu albo po prostu spojrz w lustro.
 
     
twardziel 
niekompromisowy


Pomógł: 57 razy
Dołączył: 08 Wrz 2014
Posty: 285
Skąd: pomorskie
Poziom: 15
HP: 0/488
 0%
MP: 233/233
 100%
EXP: 28/35
 80%
Wysłany: 2015-04-15, 20:12   

Olus napisał/a:


Juz sie dawno objawil alleluja ! :) Wcale nie zagubiony po prostu
staram sie reformowac kosciol od srodka.Jestem jak Luter :-D ktory
nie wystapil z kosciola przez problemy doktrynalne i nie tylko :-P


Może robimy niepotrzebny szum.
Powiedz czy jesteś Katolikiem czy Rzymskokatolikiem, gdyż to jest DUŻA różnica. Ponieważ i ja należę do Kościoła powszechnego, czyli też jestem katolikiem ?
Wiem już z Twojej wypowiedzi że ustanawianie świętych przez śmiertelników akceptujesz. Jest cała masa niebiblijnych praktyk w tej denominacji. Zapytam tylko o niektóre, jeśli czujesz się jak Luter, to zapewne odpowiesz.
Czy chrzest osesków jest okej ?
Czy biskup może mieć żonę czy powinien zachować bezżeństwo ?
_________________
Tylko bądź mocny i bardzo mężny, aby ściśle czynić wszystko według zakonu, jak ci Mojżesz, mój sługa, nakazał. Nie odstępuj od niego ani w prawo, ani w lewo, aby ci się wiodło wszędzie, dokądkolwiek pójdziesz.
 
     
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-04-15, 20:54   

Cytat:
Może robimy niepotrzebny szum.

Ty jeszcze bajka ale kwiatuszka zdecydowanie poniosla "milosc"

Cytat:
Powiedz czy jesteś Katolikiem czy Rzymskokatolikiem, gdyż to jest DUŻA różnica. Ponieważ i ja należę do Kościoła powszechnego, czyli też jestem katolikiem ?

Odpowiem ci cytatem :)

Słowo katolicki pochodzi od greckiego określenia Καθολικος oznaczającego uniwersalny lub powszechny. W listach ówczesnych biskupów, m.in. Klemensa Rzymskiego, Polikarpa ze Smyrny i Ignacego z Antiochii pojawiają się pierwsze nawoływania do utrzymania jedności w wierze. W liście tego ostatniego do Kościoła w Smyrnie napisanym przed rokiem 107 n.e. po raz pierwszy znalazło się określenie Kościół katolicki[3].
http://pl.wikipedia.org/w...tolicki#I-IV_w.

Cytat:
Wiem już z Twojej wypowiedzi że ustanawianie świętych przez śmiertelników akceptujesz.

alez skad po prostu tak napisalem bo jest znany jako "swiety"..

Cytat:
Czy chrzest osesków jest okej ?
Czy biskup może mieć żonę czy powinien zachować bezżeństwo ?

Chrzes powinien byc swiadomy..
Biskup powinien miec zone.
 
     
twardziel 
niekompromisowy


Pomógł: 57 razy
Dołączył: 08 Wrz 2014
Posty: 285
Skąd: pomorskie
Poziom: 15
HP: 0/488
 0%
MP: 233/233
 100%
EXP: 28/35
 80%
Wysłany: 2015-04-16, 08:38   

Z grubsza zapoznałem się z Twoim rozumowaniem. Widząc stosunek do tych trzech zagadnień, to bardziej pasujesz do protestanta, niż Rzymskokatolika. Nie wiem co skłania Cię do używania tej nazwy ? Czy w związku z tym uczestniczysz w mszach Rzymskokatolickich ?
Przecież tam rytuał Eucharystyczny jest centralną rzeczą. Ty zaś to negujesz. Jak więc czujesz się w takim gronie gdzie wszyscy wytykają języki w celu przyjęcia opłatka ?

Tak z ciekawości pytam, odpowiesz to fajnie a jak nie to też będzie dobrze.
Gdzie jest hamulec uczestnictwa w nabożeństwach Zielonoświątkowców. Przecież tam nie ma tego wszystkiego co negujesz. A poza tym istotnym faktem jest że każdy zbór-każdy pastor jest panem na swoim terenie. Chociaż mają biskupa naczelnego ?

Odpowiedź w kwestii nazewnictwa to jednak nie zadowoliłeś mnie.
Nazwa Rzymsko-katolicki ma swój początek z tego wydarzenia które podaje poniższy cytat :

Cytat:
Edykt mediolański – edykt ogłoszony wspólnie przez cesarza zachodniej części Imperium Rzymskiego Konstantyna Wielkiego oraz cesarza wschodniej części Licyniusza w 313 w Mediolanie. Zaprowadzał wolność wyznania w Cesarstwie Rzymskim. Od tej porychrześcijanie bez przeszkód mogli wyznawać swoją religię. Na mocy edyktu nastąpił zwrot budynków i gruntów kościelnych gminom chrześcijańskim.
[…]
Gdy tak ja, cesarz Konstantyn Wielki, i jak również ja, cesarz Licyniusz August, zeszliśmy się szczęśliwie w Mediolanie i omawiali wszystko, co należy do pożytku oraz bezpieczeństwa publicznego, postanowiliśmy między innymi zarządzić to, cośmy dla wielu ludzi uważali za konieczne między innymi zarządzeniami, zdaniem naszym dla wielu ludzi korzystnymi, wydać przede wszystkim i to, które do czci bóstwa się odnosi, a mianowicie chrześcijanom i wszystkim dać zupełną wolność wyznawania religii, jaką kto zechce. W ten sposób bowiem bóstwo w swej niebieskiej siedzibie i dla nas, i dla wszystkich, którzy naszej poddani są władzy, zjednać będzie można i usposobić łaskawie. Ze zbawiennych więc i słusznych powodów postanowiliśmy powziąć uchwałę, że nikomu nie można zabronić swobody decyzji, czy myśl swą skłoni do wyznania chrześcijańskiego, czy do innej religii, którą sam za najodpowiedniejszą dla siebie uzna, a to dlatego, by najwyższe bóstwo, któremu cześć według swobodnego przekonania oddajemy, mogło nam we wszystkich okolicznościach okazać zwykłą swą względność i przychylność.

Tak więc do chrześcijaństwa wszedł świat poprzez tę „WOLNOŚĆ”
Czy wiesz na czym polegał kopromis i czy zdajesz sobie sprawę jaki Bóg ma do tego stosunek ?
Edykt mediolański
_________________
Tylko bądź mocny i bardzo mężny, aby ściśle czynić wszystko według zakonu, jak ci Mojżesz, mój sługa, nakazał. Nie odstępuj od niego ani w prawo, ani w lewo, aby ci się wiodło wszędzie, dokądkolwiek pójdziesz.
 
     
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-04-16, 12:44   

Cholercia nie wiem do czego zmierzasz..chcesz ze mnie zrobic ZS ? :)
Cytat:
Z grubsza zapoznałem się z Twoim rozumowaniem. Widząc stosunek do tych trzech zagadnień, to bardziej pasujesz do protestanta, niż Rzymskokatolika.

Nie podpisuje sie ani po rzymskim kosciolem ani pod prostestanckim
poniewaz jedni i drudzy oddalili sie od nauczania pierwotenego kosciola
katolickiego(powszechnego).Podalem ci pod jakim kosciolem sie podpisuje.
Czyli pod takim ktory w pierwszym wieku byl wolny od niebiblijnych doktryn
i dogmatow np te maryjne,eucharystyczne itd.Ten kosciol byl/jest od tego wolny.
U protestatnow jest tez pare rzeczy ktorych mi sie nie podoba np preedystynacja,
uniewaznianie zakonu,nauczajace kobiety, itd.Z urodzenia jestem "Rzymianinem"
z komunia,bierzmowanie i moze nawet kiedys Rzymsku slub wezme ;-) ale z ich
nauczaniem nie wiele mam wspolnego..Mam nadzieje ze napisalem w miare zrozumiale.

Cytat:
Cię do używania tej nazwy ? Czy w związku z tym uczestniczysz w mszach Rzymskokatolickich ?
Przecież tam rytuał Eucharystyczny jest centralną rzeczą. Ty zaś to negujesz. Jak więc czujesz się w takim gronie gdzie wszyscy wytykają języki w celu przyjęcia opłatka ?


Jak pisalem neguje to i nie uczestnicze w tym i kazdemu odradzam ;-)

Cytat:
Przecież tam nie ma tego wszystkiego co negujesz. A poza tym istotnym faktem jest że każdy zbór-każdy pastor jest panem na swoim terenie.

Nie wierze w trojce,wierze ze dla chrzescijanina tez jest szabat,nie jestem
przekonany do tego mowienia jezykami.Jednak nie mam wiele im do zarzucenia.
W moim miescie chyba nawet nie ma ZS.
 
     
twardziel 
niekompromisowy


Pomógł: 57 razy
Dołączył: 08 Wrz 2014
Posty: 285
Skąd: pomorskie
Poziom: 15
HP: 0/488
 0%
MP: 233/233
 100%
EXP: 28/35
 80%
Wysłany: 2015-04-16, 15:35   

Olus napisał/a:

Nie podpisuje sie ani po rzymskim kosciolem ani pod prostestanckim
poniewaz jedni i drudzy oddalili sie od nauczania pierwotenego kosciola
katolickiego(powszechnego).Podalem ci pod jakim kosciolem sie podpisuje.
Czyli pod takim ktory w pierwszym wieku byl wolny od niebiblijnych doktryn
i dogmatow np te maryjne,eucharystyczne itd.Ten kosciol byl/jest od tego wolny.
U protestatnow jest tez pare rzeczy ktorych mi sie nie podoba np preedystynacja,
uniewaznianie zakonu,nauczajace kobiety, itd.Z urodzenia jestem "Rzymianinem"
z komunia,bierzmowanie i moze nawet kiedys Rzymsku slub wezme ;-) ale z ich
nauczaniem nie wiele mam wspolnego..Mam nadzieje ze napisalem w miare zrozumiale.


Zrozumiałem, lecz myślę że zbytnio szufladkujesz ludzi.

Protestanci są „wolnymi strzelcami”i ten fakt podnoszony jest jako zarzut jako że interpretują Biblię po swojemu. I poniekąd można się z tym zgodzić. Lecz jeśli rzeczywiście brana jest Biblia jako całość, a nie tylko określone zapisy to nie ma niezgodności o jakich piszesz.

Myślę że dobrą wskazówką jest przypowieść Pana Jezusa z Ewangelii Mateusza 13;24-30. Pytanie „ Panie, czyż nie zasiałeś na twoim polu dobrego ziarna? Skąd się w nim wziął kąkol?  „ . Jaka jest odpowiedź gospodarza „ Pozwólcie jednemu i drugiemu rosnąć aż do żniwa. „. Tak więc żniwo, czyli koniec świata wykaże kto jest kto.

Piszesz o wrzucaniu wszystkich np. Zielonoświątkowców, chcę zaświadczyć że jest to krzywdzące...Osobiście znam zbory które NIE uczestniczą w Ekumenii. Co prawda jest ich bardzo mało, lecz są i nie odłączają się. Natomiast z nauczaniem Słowa Bożego przez kobiety to jest znacznie lepiej, bo wielu pastorów nie zezwala im stawać za kazalnicę.
Natomiast pisząc o predestynacji to miałeś na myśli naukę „raz zbawiony na zawsze zbawiony „ ? Jeśli tak to w tej kwestii masz mylne informacje. Bo w tym ugrupowaniu naucza się że kto wytrwa do końca (jakikolwiek miałby on być) tylko ten będzie zbawiony.

Cytat:
Nie wierze w trojce,wierze ze dla chrzescijanina tez jest szabat,nie jestem
przekonany do tego mowienia jezykami.Jednak nie mam wiele im do zarzucenia.
W moim miescie chyba nawet nie ma ZS.


Deklarujesz że głosisz naukę pierwszych chrześcijan, a negujesz te wymienione rzeczy to chyba najbliżej Ci do Świadków Jehowy. Bo wnioskuję że w Twoim „biblijnym” zrozumieniu Jezus nie jest Bogiem, a Duch Święty nie jest Osobą boską ? Ciekawe co dostrzegasz niebiblijnego że do Nich też się nie przyłączasz ?

Teraz już nie mam wątpliwości, po tym co wyżej piszesz. Że jesteś nie tylko zagubiony ale i zamotany !

Osobiście boję się cokolwiek mówić przeciw tak delikatnej Osobie, jaką jest Duch Święty. Niech ten poniższy zapis pobudzi do myślenia...

„... Każdy grzech i bluźnierstwo będzie ludziom odpuszczone, ale bluźnierstwo przeciw Duchowi nie będzie odpuszczone.  A jeśliby ktoś rzekł słowo przeciwko Synowi Człowieczemu, będzie mu odpuszczone; ale temu, kto by mówił przeciwko Duchowi Świętemu, nie będzie odpuszczone ani w tym wieku ani w przyszłym.
[Mt 12;31-32]

Co to za skrót ZS ?
_________________
Tylko bądź mocny i bardzo mężny, aby ściśle czynić wszystko według zakonu, jak ci Mojżesz, mój sługa, nakazał. Nie odstępuj od niego ani w prawo, ani w lewo, aby ci się wiodło wszędzie, dokądkolwiek pójdziesz.
 
     
konik polny 
Zasłużony

Pomógł: 93 razy
Dołączył: 22 Lip 2013
Posty: 1171
Poziom: 29
HP: 64/2142
 3%
MP: 1022/1022
 100%
EXP: 84/94
 89%
Wysłany: 2015-04-16, 16:16   

Jak pierwsi chrześcijanie głosili o trójcy to chyba mamy inną Biblię Twardzielu.
 
     
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-04-17, 11:06   

Cytat:
szufladkujesz ludzi.

napisalem tylko co mi sie nie podoba w denominacjach :)
Piszac o predystynacji nie mialem na mysli was :roll:
Cytat:
Deklarujesz że głosisz naukę pierwszych chrześcijan, a negujesz te wymienione rzeczy to chyba najbliżej Ci do Świadków Jehowy. Bo wnioskuję że w Twoim „biblijnym” zrozumieniu Jezus nie jest Bogiem, a Duch Święty nie jest Osobą boską ? Ciekawe co dostrzegasz niebiblijnego że do Nich też się nie przyłączasz ?

Nie przesadzaj z tymi pierwszymi chrzescijanami :roll:
Po prostu odrzucam niebiblijne dogmaty i staram sie wzrastac w poznaniu :)
Nie bardzo bo maja inne zrozumienie w kwesti zakonu i nie tylko..
Cytat:
Teraz już nie mam wątpliwości, po tym co wyżej piszesz. Że jesteś nie tylko zagubiony ale i zamotany !

Ponioslo cie :)
Cytat:
Co to za skrót ZS ?

zielonoświątkowy :)
Cytat:
Osobiście boję się cokolwiek mówić przeciw tak delikatnej Osobie, jaką jest Duch Święty. Niech ten poniższy zapis pobudzi do myślenia...

Ja sie nie boje nic mowic przeciw trojcy bo to niebiblijny dogmat.

: “Wstępuję do Ojca mego i Ojca waszego oraz do Boga mego i Boga waszego”

Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek Chrystus Jezus,

Dlatego też Bóg Go nad wszystko wywyższył i darował Mu imię ponad wszelkie imię, aby na imię Jezusa zgięło się każde kolano istot niebieskich i ziemskich i podziemnych. I aby wszelki język wyznał, że Jezus Chrystus jest PANEM – ku chwale Boga Ojca.


Amen
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 13