FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
przerazająca nieskonczoność- czyli co zabija ziona599
Autor Wiadomość
zion599
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-04-28, 10:54   

Cytat:
A skoro już pojednaliśmy się, to oczekuję, że już nigdy nie będziemy sobie dogryzać.


ok z mojej strony mocne postanowienie poprawy :)
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13550
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 329/608
 54%
Wysłany: 2015-04-28, 11:55   

A ja dumna jestem z was. duża buźka. :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Listek
VIP


Potwierdzenie wizualne: 2015
Pomógł: 581 razy
Dołączył: 11 Sie 2014
Posty: 2615
Poziom: 40
HP: 351/5017
 7%
MP: 2395/2395
 100%
EXP: 154/168
 91%
Wysłany: 2015-04-29, 20:27   

...

Ojcze!

Nie odrzucaj mnie od swego oblicza
i nie odbieraj mi świętego ducha swego!

Przywróć mi radość z Twojego zbawienia
i wzmocnij mnie duchem ochoczym!

Ps.51, 13-14


"A ponieważ jesteście synami, Bóg wysłał do naszych serc Ducha swego Syna, który woła: „Abba, Ojcze!"."
Ga 4:6

:) :) :)
_________________
Bóg jest wciąż taki sam i się nie zmienia.
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 720 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6182
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4648/6115
 76%
EXP: 160/330
 48%
Wysłany: 2015-05-10, 01:08   przerazająca nieskonczoność- czyli co zabija ziona599

zion599 napisał/a:
Pan dzis objawił mi o co tak naprawdę chodzi i co jest głownym problemem życiowym.
Tak - to perspektywa wieczności i wyobrażanie sobie ''jak to będzie''
i ze kiedys wszystko sie to znudzi co dziś , czy kiedykolwiek cieszy czy cieszyłobędzie
Tak samo jak nudzą sie naturalnie człowiekowi rózne rzeczy
Gdy widzi się to oczami duszy w wiekszej perspektywie czasu niż okres roku czy dwóch a raczej okres tej wlasnie nieskonczonosci
jest to naprawde przerażające.
Takze jeżeli to mozliwe proszę rownież o jakieś wskazówki,
nie tyle jak pozbyć sie tych mysli , ale jak je wyjaśnić,ew nakierowac na własciwszy - o ile istnieje tor.


Wierzę, że poniższe siedem cytatów trafnie odnoszą się do Twojej prośby o wskazówki: Co jest głównym problemem życiowym?

Cytat:
1. Nie miłujcie świata ani tych rzeczy, które są na świecie. Jeśli kto miłuje świat, nie ma w nim miłości Ojca. (16) Bo wszystko, co jest na świecie, pożądliwość ciała i pożądliwość oczu, i pycha życia, nie jest z Ojca, ale ze świata. (17) I świat przemija wraz z pożądliwością swoją; ale kto pełni wolę Bożą, trwa na wieki. 1J. 2:15-17

2. Nauczycielu, które przykazanie jest największe? (37) A On mu powiedział: Będziesz miłował Pana, Boga swego, z całego serca swego i z całej duszy swojej, i z całej myśli swojej. (38) To jest największe i pierwsze przykazanie. (39) A drugie podobne temu: Będziesz miłował bliźniego swego jak siebie samego. (40) Na tych dwóch przykazaniach opiera się cały zakon i prorocy. Mt. 22:36-40

3. A to jest żywot wieczny, aby poznali ciebie, jedynego prawdziwego Boga i Jezusa Chrystusa, którego posłałeś. J. 17:3


4. Niechaj się nie trwoży serce wasze; wierzcie w Boga i we mnie wierzcie! (2) W domu Ojca mego wiele jest mieszkań; gdyby było inaczej, byłbym wam powiedział. Idę przygotować wam miejsce. (3) A jeśli pójdę i przygotuję wam miejsce, przyjdę znowu i wezmę was do siebie, abyście, gdzie Ja jestem, i wy byli. (4) I dokąd Ja idę, wiecie, i drogę znacie. (5) Rzekł do niego Tomasz: Panie, nie wiemy, dokąd idziesz, jakże możemy znać drogę? (6) Odpowiedział mu Jezus: Ja jestem droga i prawda, i żywot, nikt nie przychodzi do Ojca, tylko przeze mnie J. 14:1-6.

5. A nikt nie wstąpił do nieba, tylko Ten, który zstąpił z nieba, Syn Człowieczy, (14) i jak Mojżesz wywyższył węża na pustyni, tak musi być wywyższony Syn Człowieczy, (15) aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny. (16) Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny. (17) Bo nie posłał Bóg Syna na świat, aby sądził świat, lecz aby świat był przez niego zbawiony. (18) Kto wierzy w niego, nie będzie sądzony; kto zaś nie wierzy, już jest osądzony dlatego, że nie uwierzył w imię jednorodzonego Syna Bożego. J. 3:13-18

6. A po ośmiu dniach znowu byli w domu uczniowie jego i Tomasz z nimi. I przyszedł Jezus, gdy drzwi były zamknięte, i stanął pośród nich, i rzekł: Pokój wam! (27) Potem rzekł do Tomasza: Daj tu palec swój i oglądaj ręce moje, i daj tu rękę swoją, i włóż w bok mój, a nie bądź bez wiary, lecz wierz. (28) Odpowiedział Tomasz i rzekł mu: Pan mój i Bóg mój. (29) Rzekł mu Jezus: Że mnie ujrzałeś, uwierzyłeś; błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli. (30) I wiele innych cudów uczynił Jezus wobec uczniów, które nie są spisane w tej księdze; (31) te zaś są spisane, abyście wierzyli, że Jezus jest Chrystusem, Synem Boga, i abyście wierząc mieli żywot w imieniu jego. J. 20:26-31

7. Wiara tedy jest ze słuchania, a słuchanie przez Słowo Chrystusowe. Rz. 10:17


Ad 1. 1J. 2:15-17 Chociaż światy i rzeczy, które są na nich z ich pożądliwościami, związane są z tym, co Bóg nam daje, to jednak stają się grzesznym złem, jeśli miłość do nich odwraca nas od miłowania Boga. Rzeczy te mają wartość przemijającą, ale Bóg jest nieśmiertelny.
Jest podobnie jak z dzieckiem, które pochłonięte prezentem od rodziców, zapomina o nich i obowiązku, aż do czasu odczuwania koniecznej jego potrzeby życiowej, którą tylko rodzice mogą zaspokoić. Po otrzymaniu rowerka w prezencie, dla dziecka liczy się świat rowerka, aż do czasu, gdy zapragnie jeść, pić, uleczyć ranę, itp. Zapomina o nałożonym na niego obowiązku.

Dziecko, które miłuje rodziców, cieszy się z darów ich, ale korzysta z nich w mądry sposób, wiedząc, że utrzymywanie więzi, dla dobrych relacji z rodzicami, sprawia, że życie cały czas jest aktywne twórczo, a więc interesujące. Mądrość z doświadczenia, staje się motorem, nadającym sens jego dalszemu działaniu.

Ad 2. Mt. 22:36-40 Miłowanie siebie, według zasady (woli) Bożej jest miłowaniem Boga, gdyż to jest jego przykazanie. Boga nie można inaczej miłować, jak tylko przez przestrzeganie jego przykazań. Takie miłowanie siebie jest początkiem miłowania Boga, ale na tym się nie kończy, gdyż mamy miłować „bliźniego swego jak siebie samego”, nawet wtedy, gdy jest nieprzyjacielem. Następnie mamy być podporządkowani władzy zwierzchniej, i to nie tylko, dlatego, że „miecz nosi”, ale przede wszystkim ze względu na sumienie, które w przeciwieństwie do niej, wszystko widzi i ocenia. Są to wszystko stopnie „drabiny Bożej”, po której wznosimy się do nieba. To, co osiągamy dzięki temu, wcześniej czy później stanie się wiadome wszystkim, jak światłość świecąca na niebie.

Ad 3. J. 17:3 Dla poznania „jedynego prawdziwego Boga i Jezusa Chrystusa, którego posłał(…)”, potrzebne jest życie wieczne, co oznacza, że nigdy nie będzie monotonii, ani nudy.

Ad 4. J. 14:1-6 Chrystus jest droga i prawda, i żywot, nikt nie przychodzi do Ojca, tylko przez niego.

Ad 5. J. 3:13-18 Ten, który się narodził za sprawą nieba, Syn Człowieczy, oświeca nas miłością, mądrością, mocą i sprawiedliwością z nieba, tak bardzo został wywyższony. Bóg miłuje świat, chociaż ten przejściowo, jakby bardziej cieszy się darami jego, niż społecznością z nim.
Dlatego tylko wiara w tego Syna, zapewnia zbawienie od grzechu i żywot wieczny.

Ad 6. J. 20:26-31 Dla zbudowania tej wiary, Syn Boży uczynił nawet cud, aby go poznano, że jest Synem Bożym w mocy, godnym zaufania, dla osiągnięcia zbawienia Rz, 1:4.

Ad 7. Rz. 10:17 Wiara tedy jest ze słuchania, a słuchanie przez Słowo Chrystusowe.
Błogosławieni są ci, którzy mając dar wiary (2Tes. 3:2) już na tej podstawie uwierzyli i nie potrzebują dodatkowego cudu, jak Ap. Tomasz.

Zwróciłem uwagę na jeszcze inne poniższe Twoje przemyślenia i odczucia:

zion599 napisał/a:
Byc moze bardzo to skomplikowane sie wydaje,
ale jak ktos poczuje faktologicznohistograficznie
o czym mowie , to bedzie wiedział o czym tak naprawde rozważam:P
dla Boga to nie problem stworzyć coś nowego

Bóg jednak stworzył świat z niczego,
[…] nie problem stworzyć coś nowe


Z Hioba 34:12-15 i z Żyd. 11:3 wynika, że Bóg wszystko stworzył z ducha swego, według zamysłu swego, a nie z niczego. Z niego jest wszystko, Dz. 17:26; Żyd. 2:11.

zion599 napisał/a:
"Błogosławieni ubodzy w duchu, albowiem do nich należy królestwo niebieskie.
[..]
Błogosławieni cisi, albowiem oni na własność posiądą ziemię.
[..]
Błogosławieni, którzy cierpią prześladowanie dla sprawiedliwości, albowiem do nich należy królestwo niebieskie.

królestwo niebieskie jednak w Chrystusowych obietnicach … jest:P

… dla […] każdego kto te cechy przejawia;p

w raju moze sie znaleść naprawde każdy.

ja tylko przypomnę słowa:
Mam także inne owce, które nie są z tej owczarni. […] nastanie jedna owczarnia, jeden pasterz.


Owczarnia jest według ciała i według ducha. Żydzi i poganie według ciała byli dwiema różnymi owczarniami, ale spośród jednych i drugich powstał Kościół Chrystusowy, czyli owczarnia według ducha. Jednak nie wszyscy powołani zostali wybrani, i nie wszyscy wybrani okazali się wierni. Oznacza to, że według ducha też jest podział, ale ostatecznie wszystko w Chrystusie pojedna się z Bogiem.
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 13