FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
'ecce homo'
Autor Wiadomość
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 720 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6252
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4557/6115
 74%
EXP: 230/330
 69%
Wysłany: 2015-05-01, 00:55   

Do czego zmierza "zion599" w tym wątku w związku z treścią podpisu w swojej stopce?

Cytat:
głownym powodem triumfu szatana i jego fałszywych i zwodniczych teorii jest to, że to z elementów prawdy .. jest budowane czyste kłamstwo !
Widzmy ile osób łapie sie na taki lep


Czy zmierza on do poznania czystej prawdy, czy do podpierania zwodniczego dogmatu o trójcy?


Przypatrzmy się szerszemu kontekstowi kwestii, z jaką Żydzi przyprowadzają Pana Jezusa do Piłata:

Cytat:
Od Kajfasza zaprowadzili Jezusa do pretorium. A było to wczesnym rankiem. Oni sami jednak nie weszli do pretorium, aby się nie skalać, lecz aby móc spożyć Paschę. (29) Dlatego Piłat wyszedł do nich na zewnątrz i rzekł: Jaką skargę wnosicie przeciwko temu człowiekowi? (30) W odpowiedzi rzekli do niego: Gdyby to nie był złoczyńca, nie wydalibyśmy Go tobie. (31) Piłat więc rzekł do nich: Weźcie Go wy i osądźcie według swojego prawa. Odpowiedzieli mu Żydzi: Nam nie wolno nikogo zabić. (32) Tak miało się spełnić słowo Jezusa, w którym zapowiedział, jaką śmiercią miał umrzeć. (33) Wtedy powtórnie wszedł Piłat do pretorium, a przywoławszy Jezusa rzekł do Niego: Czy Ty jesteś Królem żydowskim? (34) Jezus odpowiedział: Czy to mówisz od siebie, czy też inni powiedzieli ci o Mnie? (35) Piłat odparł: Czy ja jestem Żydem? Naród Twój i arcykapłani wydali mi Ciebie. Coś uczynił? (36) Odpowiedział Jezus: Królestwo moje nie jest z tego świata. Gdyby królestwo moje było z tego świata, słudzy moi biliby się, abym nie został wydany Żydom. Teraz zaś królestwo moje nie jest stąd. (37) Piłat zatem powiedział do Niego: A więc jesteś królem? / Odpowiedział Jezus: / Tak, jestem królem. J. 18:28-37a BT


BT w frazie z J. 18:37a: Tak, jestem królem. jest niewiarygodna, ponieważ pomija trzy słowa Pana Jezusa, tj. Ty powiadasz, że … jestem królem.. W ten sposób łącząc swoje domniemanie z elementami prawdy, prowadzi do wytworzenia zamieszania, co prowadzi do zakłamania Słowa Bożego, aby podeprzeć dogmat o ziemskim, błędnym prymacie papiestwa.

Okoliczności, związane z wjazdem i obwołaniem Pana Jezusa królem Żydowskim były znane Piłatowi z tego względu, że jako przedstawiciel władzy zwierzchniej był zobowiązany pilnować porządku w mieście, podczas tworzenia się zgromadzenia na Święto Paschy. Piłat jednak odczytuje to wydarzenie na sposób, według chwały ludzkiej, a Pan Jezus według chwały Bożej. Z tego względu Pan Jezus wskazuje Piłatowi, że ten po swojemu to stwierdza.

Treść J. 18:37a, lepiej oddają BG i PNŚ, gdyż stwierdzają, że Piłat tak jak lud, uznał Pana Jezusa za króla:

Cytat:
Odpowiedział Jezus: Królestwo moje nie jest z tego świata; gdyby królestwo moje z tego świata było, wżdyć by mię słudzy moi bronili, abym nie był wydany Żydom; lecz teraz królestwo moje nie jest stąd. (37) Tedy mu rzekł Piłat: Toś ty przecię jest królem? Odpowiedział mu Jezus: Ty powiadasz, żem jest królem. J. 18:36,37 BG

Jezus odpowiedział: "Moje królestwo nie jest częścią tego świata. Gdyby moje królestwo było częścią tego świata, moi słudzy walczyliby, żebym nie został wydany Żydom. Ale przecież moje królestwo nie jest stąd". (37) Piłat zatem rzekł do niego: "No więc czy jesteś królem?" Jezus odpowiedział: "Ty sam mówisz, że Jestem królem.

cd. z BT Ja się na to narodziłem i na to przyszedłem na świat, aby dać świadectwo prawdzie. Każdy, kto jest z prawdy, słucha mojego głosu. (38) Rzekł do Niego Piłat: Cóż to jest prawda? To powiedziawszy wyszedł powtórnie do Żydów i rzekł do nich: Ja nie znajduję w Nim żadnej winy. (39) Jest zaś u was zwyczaj, że na Paschę uwalniam wam jednego /więźnia/. Czy zatem chcecie, abym wam uwolnił Króla żydowskiego? (40) Oni zaś powtórnie zawołali: Nie tego, lecz Barabasza! A Barabasz był zbrodniarz (a) em. J. 18:37b-40 BT


A teraz istotne kwestie poruszone w wątku:

zion599 napisał/a:
Wówczas Piłat wziął Jezusa i kazał Go ubiczować. 2 A żołnierze uplótłszy koronę z cierni, włożyli Mu ją na głowę i okryli Go płaszczem purpurowym. 3 Potem podchodzili do Niego i mówili: "Witaj, Królu Żydowski!" I policzkowali Go. 4 A Piłat ponownie wyszedł na zewnątrz i przemówił do nich: "Oto wyprowadzam Go do was na zewnątrz, abyście poznali, że ja nie znajduję w Nim żadnej winy". 5 Jezus więc wyszedł na zewnątrz, w koronie cierniowej i płaszczu purpurowym. Piłat rzekł do nich: "Oto Człowiek"

Piłat ubiczował Jezusa by udowodnic ludowi ze jest człowiekiem
Pytanie moje tylko w jakim celu, przecież Żydzi dobrze wiedzieli
ze Jezus ma ciało i krew, czyzby podejrzewali ... [aaa]

Dlaczego Piłat to zaznaczył , mowiąc do Żydów
''oto człowiek"


Żydzi przyprowadzając P. Jezusa do Piłata na zamek nie wskazali, że podejrzewają go o coś, gdyż przyszli tylko z ogólnikowym, bezzasadnym zarzutem, a oczekiwali wydania wyroku śmierci. Przyszli, jakoby wierni poddani władzy zwierzchniej, ale tylko w tym celu, aby skazać niby złoczyńcę, ale żądali wypuszczenia im zbrodniarza Barabasza. Okazali się obłudni i przewrotni, bez żadnego współczucia, a Piłat wykazał im, że P. Jezus jest pokornym człowiekiem bez winy, co do podburzania narodu. Dowodem było to, że naród nie stawiał oporu w obronie Pana Jezusa, którego obwołał królem.

Piłat chciał, aby oskarżyciele spojrzeli na prawdziwego poddanego człowieka (sługę).

zion599 napisał/a:
Krystian napisał/a:
Jezus jest królem, czy uważasz, że On jest człowiekiem ?


Jakie wiec podejrzenia mieli Żydzi
ze Piłat musiał udowodnić , ze ''on jest człowiekiem''

Bo to ze król i nie król to ustalilismy ze nie ma róznicy ;p
Bo krolowie takze są ludzmi
Wiec Piłat nie mogl tutaj udowadniać, ze Jezus nie jest królem :P


Piłat nie udowadniał, że P. Jezus jest człowiekiem, gdyż Żydzi tego nie podważali, ani takiego zarzutu nie stawiali. Żydzi postawili zarzut, że P. Jezus jest złoczyńcą zasługującym na karę śmierci. Piłat chwycił się najprostszego, brutalnego sposobu, aby im udowodnić, że tak nie jest, dlatego powiedział do Żydów, aby zobaczyli (prawdziwego) poddanego (slugę), człowieka.

Napisałem też:

Cytat:
Żydzi oskarżyli Pana Jezusa, że podaje się za króla i podburza naród, a oni uznają tylko cesarza, dlatego powinien być skazany na śmierć.

Pan Jezus powiedział do Piłata, że Królestwo jego nie jest z tego świata, więc słudzy jego nie walczą. Piłat wydając go na ubiczowanie przekonał się, że to prawda, więc argument Żydów jest bezzasadny, dlatego nie jest zobowiązany do wykonania ich żądania.


W kolejnym poście

zion599 napisał/a:
o ile wiem król tez jest jednak człowiekiem ?
Wiec
pytanie pozostaje:
czemu powiedział
''ecce homo''


Na to:

Henryk napisał/a:
Cytat:
„Kiedy szydząc z Jezusa żołnierze włożyli na głowę naszego Pana koronę cierniową, a na ramiona Jego płaszcz szkarłatny i tak ubranego wprowadzili na salę sądową, Piłat spojrzawszy na Niego, z uwielbieniem zawołał: „Oto człowiek!” Czyli: Co za postawa! Co za oblicze! Jestem poganinem, nie jestem członkiem waszej rasy, lecz mówię wam – przyprowadziliście do mnie człowieka najwspanialszego z was i ze wszystkich ludzi na ziemi. I na takiego człowieka domagacie się mojego wyroku śmierci?”


Ubiczowany, osłabiony, zakrwawiony, w purpurowym płaszczu i koroną z ciernia, wyszydzony…
Czy kapłani żydowscy i faryzeusze przejawili jakiekolwiek współczucie?
Czy zmienili swoje zdanie względem umęczonego?
Piłat miał nadzieję, że sam widok słaniającego się Jezusa sprawi, że zmienią zadanie, że odstąpią od swych niecnych zamiarów.
Jednak jeszcze bardziej krzyczeli: „ukrzyżuj Go!”.
Umęczony, a jednak pełny godności. Wyszydzony, ale jednak Człowiek.


Chociaż zgadzam się z taką oceną wypowiedzi Piłata, to jednak uznałem za wskazane, aby zaakcentować inną ewentualność, gdyż greckie określenie „ide” w pierwszej kolejności oznacza: zobaczcie, patrzcie

zion599 napisał/a:
czy Ty probujesz z kogoś tutaj zrobić głupiego ?
gdzie masz w słowach Piłata: ecce homo słowo 'minister'?

To ze w innych miejscach Jezus był nazywany sługa, nikt nie zaprzecza
Ale chodzi o ten konkretny fragment z wypowiedzi Piłata.
Prosze mi tu nie rozwadniać tematu.

Ps.
Chcialbym uświadomić , ze za celowe naprowadzanie ludu na
złe tory mozna ponieść surową karę od stworcy,
więc warto sie zastanowić, czy warto dalej plątać wątki.


Nie próbuję z nikogo robić głupiego. Uwaga o ministrze wynikła z oceny, że niby niestosowne jest użycie określenia sługa w odniesieniu do P. Jezusa.

zion599 napisał/a:
Dla porzadku
_________________

cytat z pokoja:

Cytat:
ecce homo', a według języka greckiego, w którym spisano Ewangelię Jana jest napisane:
Cytat:
ide (2396) anthropos (444)
co znaczy:
zobaczcie sługę.


ide anthropos nie znaczy jak twierdzi pokoja: "zobaczcie sługę"
tylko "oto człowiek"


Już wyżej wskazałem, że greckie określenie „ide” najpierw oznacza: zobaczcie, a dopiero w dalszym znaczeniu „oto”, więc po uwzględnieniu kontekstu okoliczności jest słuszne, aby w swej wypowiedzi Piłat chciał pokazać Żydom prawdziwego szczerego, niewinnego człowieka (poddanego, sługę) w kontraście do obłudnych Żydów, którzy chcieli uchodzić za prawdziwych.

Nie jest moim dążeniem, aby się spierać, że musi być „zobaczcie sługę”, może być „zobaczcie człowieka” (wyjątkowego człowieka; ja w nim żadnej winy nie znajduję). Nawet nie zamierzam się spierać, że nie może być: Oto człowiek, ale zdecydowanie bezpodstawne jest, aby sugerować, że ta wypowiedź, jak mniemasz, podła już z powodu podejrzeń Żydów, co do pozycji osoby Pana Jezusa, ponieważ te zostały wyrażone dopiero później, więc trzymajmy się faktów z Pisma Świętego, a nie z dywagacji.

Tak na przyszłość to nie pokoja, lecz Pokoja. Czy to przypadek, czy też jak Jezuita, czujesz się upoważniony do poniżania mnie już przez sam fakt, że coś bezpodstawnie domniemywasz i nie mogąc się doczekać na wyjaśnienie sprawy, już wydałeś swój ostateczny osąd?
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 14