FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Pytanie do Bartka i nie tylko.
Autor Wiadomość
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 481 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7116
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5502/7220
 76%
EXP: 61/373
 16%
Wysłany: 2015-05-02, 11:53   Pytanie do Bartka i nie tylko.

Pytanie do Bartka, ponieważ obraził się chyba, gdy wytknięto mu braki w ankiecie, ale także bardzo miło będzie, jak i inni odpowiedzą.

Zbawienie jest uniwersalne i obejmuje wszystkich ludzi.
To nie polega żadnej dyskusji w świetle Biblii. :->
2Co 5:14 bw " Bo miłość Chrystusowa ogarnia nas, którzy doszliśmy do tego przekonania, że jeden za wszystkich umarł; a zatem wszyscy umarli;"
5:28 bw "Nie dziwcie się temu, gdyż nadchodzi godzina, kiedy wszyscy w grobach usłyszą głos jego;"
1P 3:18 bw " Gdyż i Chrystus raz za grzechy cierpiał, sprawiedliwy za niesprawiedliwych, aby was przywieść do Boga; w ciele wprawdzie poniósł śmierć, lecz w duchu został przywrócony życiu."
Act 24:15 bw " pokładając w Bogu nadzieję, która również im samym przyświeca, że nastąpi zmartwychwstanie sprawiedliwych i niesprawiedliwych."
Wersetów jest znacznie więcej... :-D
Ale czy zbawienie jest jednoznaczne z życiem wiecznym?
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2015-05-02, 12:11   

Henryk napisał/a:
Pytanie do Bartka, ponieważ obraził się chyba, gdy wytknięto mu braki w ankiecie, ale także bardzo miło będzie, jak i inni odpowiedzą.

Henryku, chciałem tylko cyfry, bo chciałem dalej zadawac pytania do Waszych wyborów :)
Nie obraziłem się, byłem tylko zdziwiony, ze niektórzy nie chcą w żaden sposób brac udziału w dyskusji, jak należy, a jedynie pokazywać, ze są mądrzejsi od innych.
Dalej zadawałbym pytania związane ze zbawieniem, ale teraz to już nie ma sensu, dziękuję :)

P.S. Henryku, wiem czym jest zbawienie i dziękuję Ci za to, że mi je tu tak prosto wyłożyłeś :)

Miłego dnia Ci życze.
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
zion599
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-05-02, 12:23   

ja dałem cyferki, ale musialem napisać uzasadnienie, bo ankieta była zbyt ogólna i
mozna by mi wmawiac ze np odmawiam zbawienia grupie 6, mimo ze wierzą w Chrystusa
niewerbalnie.
Takze bartku pytan sie niestety nie doczekales (chyba:P) ale za to masz jaśniejszy obraz
 
     
Migdałek
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-05-02, 16:21   

taki temat dyskusji jest grzechem przeciwko przykazaniu nie będziesz miał bogów cudzych przede mną ponieważ decydując kto może być bawiony stawiamy się na miejscu Boga
 
     
zion599
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-05-02, 16:29   

Ja długo sie wahałem , czy odpowiedzieć na to pytanie, jednak
postanowiłem przytoczyć stanowisko biblijne, ale wiadomo , ze meandry zawiłości wiary*
zna tylko Pan Bóg i nie mozna osądzać bliźniego, kiedy sie nie wie jakie spełnia kryteria
dany człowiek.

*bo wiarą nie jest tylko wiara werbalna a tymbardziej sama wiedza
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2015-05-02, 17:14   

Migdałek, Ciekawe więc jak nazwiesz Pawła, który o tym jednak pisał...bożkiem? :) Może trochę dystansu?
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 481 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7116
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5502/7220
 76%
EXP: 61/373
 16%
Wysłany: 2015-05-02, 18:41   

Migdałek napisał/a:
[...] ponieważ decydując kto może być bawiony stawiamy się na miejscu Boga

Nie oceniaj pochopnie Migdałku.

Nikt tu nie decyduje kto ma być zbawionym.
Niemniej powinniśmy określić, co rozumiemy przez słowo „zbawienie”.
Adam stracił możliwość życia wiecznego.
Po zgrzeszeniu nie miał już dostępu do „drzewa żywota”- cokolwiek ono oznaczało, lub czym było...
Jezus, składając swe doskonałe życie jako Okup, zapłacił Ojcu równoważną cenę za naszego Praojca.
Adam zgrzeszył, gdy jego potomstwo było jeszcze w jego biodrach, więc grzech przeszedł także na potomków. Czyli nas.
Tak więc ostatni „Adam”, mógł zadośćuczynić pierwszemu.
1Kor 15:45 br "Tak też jest napisane: Stał się pierwszy człowiek, Adam, duszą żyjącą, a ostatni Adam duchem ożywiającym."

Śmierć Jezusa zapewnia każdemu człowiekowi wybawienie od tego grzechu.
Jest to łaską. Niezasłużoną przez nas niczym.
Tego przewinienia nie anuluje chrzest niemowląt, czy nawet dorosłych i świadomych tego czynu ludzi, tylko śmierć doskonałego Syna Człowieczego!
(W innym przypadku śmierć i cierpienia Jezusa byłyby niepotrzebne. Wystarczyłoby pokropienie główki przez kapłana, w obecności rodziców chrzestnych.)

Co zyskujemy dzięki temu?
Zyskujemy to, że każdy człowiek zostanie wzbudzony ponownie.
Już z doświadczeniem, czym jest życie baz Boga.

To wybawienie jest uniwersalne i powszechne, przeznaczone dla każdego człowieka!
Nie powtarzam wersetów Biblijnych , które pisałem dziś przed południem w tym temacie. Kto chce niech sobie przewinie do góry...
Ponowne wzbudzenie nie gwarantuje jednak życia wiecznego. Na to trzeba zasłużyć, wyzbywając się swoich grzechów, nałogów, przywar.
Ponieważ pierwszy grzech spowodowałby ponowną karę śmierci- ale już bez nadziei ponownego Okupu! :-(
Bóg przeznaczył na to tysiąc lat pod kierownictwem Chrystusa wraz z Jego Małżonką- Kościołem- Świętymi.
Wszystkich ludzi także będzie jeszcze czekała ostateczna próba pod „okiem” samego Ojca!

Inna zupełnie historią jest zmartwychwstanie Ludu Bożego.
Oni wstają już do życia. Lepszego życia na poziomie takim jak Chrystus...
Kto do tego grona należy- wie tylko Bóg.

Jeśli coś jest niezrozumiałe- chętnie odpowiem. :-D
 
     
Steve Sondej 

Potwierdzenie wizualne: 2006
Pomógł: 53 razy
Dołączył: 18 Mar 2015
Posty: 699
Poziom: 24
HP: 27/1353
 2%
MP: 646/646
 100%
EXP: 1/68
 1%
Wysłany: 2015-05-04, 19:45   

Cytat:
To wybawienie jest uniwersalne i powszechne, przeznaczone dla każdego człowieka!


Pozwól mi zrozumieć to poprawnie, według ciebie, każdy jest zbawiony?
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 481 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7116
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5502/7220
 76%
EXP: 61/373
 16%
Wysłany: 2015-05-04, 21:50   

Steve Sondej napisał/a:
Pozwól mi zrozumieć to poprawnie, według ciebie, każdy jest zbawiony?

A co rozumiesz przez słowo „zbawienie”?
Pytałem o to na początku!
Nikt nie odpowiedział. :-(

Gdyby zamienić „zbawienie” na „odkupienie”- coś zmieni?

Każdy człowiek jest odkupiony względem grzechu Adama.
Bez wyjątku osoby i czasu!
Prawdziwy naśladowca Jezusa już za życia (!).
Heb 2:9 kow " Lecz widzimy, jak Jezus, który "na krótką chwilę niższy był od aniołów", ukoronowany jest chwałą i czcią z powodu śmierci, którą poniósł. A poniósł ją, by wedle łaskawego dekretu Bożego zakosztować śmierci za wszystkich ludzi."
J 1:29 bw "Nazajutrz ujrzał Jezusa, idącego do niego, i rzekł: Oto Baranek Boży, który gładzi grzech świata." Co jest tym grzechem?
Odczytujesz tu jakieś wyjątki?
Może widzisz tylko wierzących? Tylko dobrych? Tylko uczciwych? :shock:
To odkupienie nikogo z ludzi nie wyklucza!
Gwarantuje ono wzbudzenie, lecz nie gwarantuje życia wiecznego.
Czy wiesz na czym polega różnica? :roll:

Karą za grzech jest śmierć. Tego nikt nie zaneguje...
A poniższy werset co mówi?
Rz 6:7 bt2 "Kto bowiem umarł, stał się wolny od grzechu."
- Tylko to, że Bóg nie karze dwa razy za ten sam grzech!
Umarłeś- zadośćuczyniłeś wyrokowi Bożemu. :-D
Jezus swą śmiercią zagwarantował powszechne zmartwychwstanie.
Zagwarantował dla wybranych jeszcze coś więcej...
 
     
Steve Sondej 

Potwierdzenie wizualne: 2006
Pomógł: 53 razy
Dołączył: 18 Mar 2015
Posty: 699
Poziom: 24
HP: 27/1353
 2%
MP: 646/646
 100%
EXP: 1/68
 1%
Wysłany: 2015-05-04, 23:26   

Cytat:
A co rozumiesz przez słowo „zbawienie”?


Zbawienie to wyzwolenie z grzechu oraz gwarancja życia wiecznego z naszym Panem. Dokonane przez samego Jezusa Chrystusa, dla Jego wybranych, jako dar. Co oznacza, ludzkość nie może przyczynić się do własnego zbawienia.

Dlatego też, jeśli uważasz, że Jezus Chrystus zapłacił za grzechy każdego z nas i pozostawił ostateczną decyzję dla ludzkości aby przyjąć lub odrzucić Go, to jesteś w błędzie.
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 481 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7116
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5502/7220
 76%
EXP: 61/373
 16%
Wysłany: 2015-05-05, 07:53   

Dziękuję za odpowiedź i za podjęcie dyskusji.
Steve Sondej napisał/a:
Zbawienie to wyzwolenie z grzechu oraz gwarancja życia wiecznego z naszym Panem.

Myślę, że jest to dobra definicja ostatecznego zbawienia.

Tylko warto jeszcze wyraźnie określić, o jaki grzech chodzi?
Ponieważ na jeden rodzaj grzechu nie mamy najmniejszego wpływu!
Mianowicie grzech , z którym rodzimy się. Niektórzy nazywają go „grzechem pierworodnym”.
Jest to grzech, którego dziedziczymy po naszych Prarodzicach.
Żadne nasze zabiegi nie zdołają wyzwolić nas z niego!
Jest to przekleństwo, które skutkuje starzeniem się i w efekcie umieraniem.
Przyczyną tego są różne niedomagania organizmu, choroby, zaniki pamięci...Jednak wybawienie z tego grzechu ma zapewniony każdy potomek Adama.

Nie słyszałem o człowieku (poza Jezusem!), aby był potomkiem kogoś innego.
Równowartość tamtego grzechu została już „opłacona”- wyrównana- dwa tysiące lat temu.
Wyzbycie się grzechu Adamowego- bo o nim mowa- gwarantuje zmartwych-wzbudzenie, nie gwarantuje natomiast wyzwolenia z innych grzechów, które są już naszą „zasługą”.
Myślę tu o kradzieżach, morderstwach, kłamstwach, obmowie, złorzeczeniach, zdradach, niewdzięczności, itp...
Cytat:
Dokonane przez samego Jezusa Chrystusa, dla Jego wybranych, jako dar. Co oznacza, ludzkość nie może przyczynić się do własnego zbawienia.

Też tak myślę, że Jezus dla wybranych dokonał czegoś więcej.
Cierpiał i przelał krew, aby grzechy Jego wybranych, popełnione przed poznaniem Mesjasza, zostały przykryte specjalną „szatą usprawiedliwienia” przed wzrokiem Ojca.
Wybrani także mają już na tym świecie „anulowany” grzech Adama, ponieważ narodzili się już ponownie.
(Pisałem już że karą za grzech Adama jest śmierć...)
Oni „pogrzebali” swoje stare ciała wraz z jego grzechami i wszystkim tym, co oddala od Boga.
Rom 6:4 kow "Jesteśmy zatem wespół z nim pogrzebani przez chrzest, który nas w śmierć jego zanurza. Lecz tak jak Chrystus z martwych powstał przez chwałę Ojca, podobnie też i my wieść mamy nowe życie."
To jest to, czego nie rozumiał Nikodem.
J 3:4 bw "Rzekł mu Nikodem: Jakże się może człowiek narodzić, gdy jest stary? Czyż może powtórnie wejść do łona matki swojej i urodzić się?"

Cytat:
Dlatego też, jeśli uważasz, że Jezus Chrystus zapłacił za grzechy każdego z nas i pozostawił ostateczną decyzję dla ludzkości aby przyjąć lub odrzucić Go, to jesteś w błędzie.

Nie bardzo rozumiem, co masz na myśli w tym zdaniu?
Człowiek ma wolną wolę, i może przyjąć lub odrzucić Jezusa.
Czy to w tym, czy nawet w przyszłym życiu.

Chrystus zapłacił za wszystkie przeszłe grzechy Swego Ludu.
Pozostała ludzkość ma jedynie zapewnione zbudzenie ze snu śmierci, aby w Tysiącleciu wyzbywać się swoich nałogów, grzesznych pragnień- wszystkiego co złe.
Tych grzechów nie anulował Chrystus!
Oni z tymi grzechami zeszli do grobu!
Choć warunki będą bardziej sprzyjające, ponieważ Szatan będzie „związany”, to wymagana będzie od ludzkości zupełna i doskonała sprawiedliwość.
Nie będzie to łatwe! Potrzebna będzie nawet do tego „laska żelazna”!
Z całą pewnością będzie wielu, którym dana szansa będzie daremną...
 
     
Steve Sondej 

Potwierdzenie wizualne: 2006
Pomógł: 53 razy
Dołączył: 18 Mar 2015
Posty: 699
Poziom: 24
HP: 27/1353
 2%
MP: 646/646
 100%
EXP: 1/68
 1%
Wysłany: 2015-05-05, 18:36   

Cytat:
Tylko warto jeszcze wyraźnie określić, o jaki grzech chodzi?
Ponieważ na jeden rodzaj grzechu nie mamy najmniejszego wpływu!
Mianowicie grzech , z którym rodzimy się. Niektórzy nazywają go „grzechem pierworodnym”.
Jest to grzech, którego dziedziczymy po naszych Prarodzicach.
Żadne nasze zabiegi nie zdołają wyzwolić nas z niego!
Jest to przekleństwo, które skutkuje starzeniem się i w efekcie umieraniem.
Przyczyną tego są różne niedomagania organizmu, choroby, zaniki pamięci...Jednak wybawienie z tego grzechu ma zapewniony każdy potomek Adama.

Nie słyszałem o człowieku (poza Jezusem!), aby był potomkiem kogoś innego.
Równowartość tamtego grzechu została już „opłacona”- wyrównana- dwa tysiące lat temu.
Wyzbycie się grzechu Adamowego- bo o nim mowa- gwarantuje zmartwych-wzbudzenie,


Pomysł, że każdy odziedziczy życie wieczne jest błędny. Sam fakt, że w całej Biblii, Bóg ukazuje dwie grupy ludzi: chwaloną i potępioną, powinno podnieść czerwoną flagę w tym zakresie. Świetny przykład, jak Bóg umiłował Jakuba, ale nienawidził Ezawa.

(13) Jako napisano: Jakóbam umiłował, alem Ezawa miał w nienawiści. (14) Cóż tedy rzeczemy? Jestże niesprawiedliwość u Boga? Nie daj tego Boże! (15) Albowiem do Mojżesza mówi: Zmiłuję się, nad kim się zmiłuję; a zlituję się, nad kim się zlituję. (List do Rzymian 9, Biblia Gdańska)

(2) Umiłowałem was, mówi Pan, a wy mówicie: W czemżeś nas umiłował? Izali Ezaw nie był bratem Jakóbowi? mówi Pan; wszakżem umiłował Jakóba, (3) A Ezawa miałem w nienawiści, i podałem góry jego na spustoszenie, a dziedzictwo jego smokom na pustyni.
(Ks. Malachiasza 1, Biblia Gdańska)

Jakub reprezentuje grupę zbawionych ludzi a Ezaw z drugiej strony, oznacza grupę niezbawionych ludzi.

(41) Przetoż nienawidził Ezaw Jakóba dla błogosławieństwa, którem mu błogosławił ojciec jego; (Ks. Rodzaju 27, Biblia Gdańska)

Czytamy również o innej grupie, narodzie wybranym [Izrael]. Podobnie, Bóg odróżnia Izraela [zbawieni ludzie, jego ludzie] od reszty świata [niezbawieni ludzie, nie Jego ludzie], jak Egipt, Babilon itd.



Cytat:
Też tak myślę, że Jezus dla wybranych dokonał czegoś więcej.
Cierpiał i przelał krew, aby grzechy Jego wybranych, popełnione przed poznaniem Mesjasza, zostały przykryte specjalną „szatą usprawiedliwienia” przed wzrokiem Ojca.
Wybrani także mają już na tym świecie „anulowany” grzech Adama, ponieważ narodzili się już ponownie.
(Pisałem już że karą za grzech Adama jest śmierć...)
Oni „pogrzebali” swoje stare ciała wraz z jego grzechami i wszystkim tym, co oddala od Boga.
Rom 6:4 kow "Jesteśmy zatem wespół z nim pogrzebani przez chrzest, który nas w śmierć jego zanurza. Lecz tak jak Chrystus z martwych powstał przez chwałę Ojca, podobnie też i my wieść mamy nowe życie."
To jest to, czego nie rozumiał Nikodem.
J 3:4 bw "Rzekł mu Nikodem: Jakże się może człowiek narodzić, gdy jest stary? Czyż może powtórnie wejść do łona matki swojej i urodzić się?"


W odniesieniu do ponownych/nowych narodzin [J 3:3]; Każdy człowiek w chwili poczęcia jest 'duchowo martwy' albo ślepy na prawdę Ewangelii [Biblii, Slowa, Jezusa], innymi słowy. Jak to słusznie zauważyłes, jest to efekt nieposłuszeństwa Adama wobec Boga, ktory każdy człowiek odziedziczył.

Typowy niezbawiony czlowiek pozostanie w tym stanie [duchowo martwy] przez całe jego życie fizyczne, które zakończy się w pewnym momencie w czasie. Ale wybrańcy Boga lub naród wybrany [Dzieci Boże] w pewnym momencie ich życia fizycznego, zostaną na nowo narodzeni [J 3:3]. Narodzić się na nowo oznacza otrzymać "zmartwychwstałą duszę", tą duszę którą Adam stracił w Edenie. Oznacza to, wybrani Boga będą mieć tą samą duszę jaką miał Adam w Edenie, przed karą, zanim został wyrzucony z Edenu.

Bóg odnosi się do ponownych/nowych narodzin również jako pierwszego zmartwychwstania:
"(5) A insi z umarłych nie ożyli, ażby się skończyło tysiąc lat. Toć jest pierwsze zmartwychwstanie. (6) Błogosławiony i święty, który ma część w pierwszem zmartwychwstaniu; albowiem nad tymi wtóra śmierć mocy nie ma; ale będą kapłanami Bożymi i Chrystusowymi, i będą z nim królować tysiąc lat." (Apokalipsa (Objawienie) 20, Biblia Gdańska)

Więc co to oznacza dla nas? Oznacza to, że jeśli mamy zmartwychwstała duszę, mamy nowy umysł i możemy dostrzec duchowe rzeczy w Biblii. Mamy wielkie pragnienie, aby dowiedzieć się wszystkiego na temat Boga, z przyjemnością chcemy przestrzegać prawa Bożego. Czujemy się nieswojo, kiedy robimy coś wbrew Słowu Bożemu.
 
     
Steve Sondej 

Potwierdzenie wizualne: 2006
Pomógł: 53 razy
Dołączył: 18 Mar 2015
Posty: 699
Poziom: 24
HP: 27/1353
 2%
MP: 646/646
 100%
EXP: 1/68
 1%
Wysłany: 2015-05-05, 20:09   

Cytat:
Człowiek ma wolną wolę, i może przyjąć lub odrzucić Jezusa.


Więc jeśli ateista zaakceptuje Jezusa Chrystusa jako Zbawiciela, to pójdzie do nieba?
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 481 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7116
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5502/7220
 76%
EXP: 61/373
 16%
Wysłany: 2015-05-06, 07:34   

Steve Sondej napisał/a:
Pomysł, że każdy odziedziczy życie wieczne jest błędny. Sam fakt, że w całej Biblii, Bóg ukazuje dwie grupy ludzi: chwaloną i potępioną, powinno podnieść czerwoną flagę w tym zakresie.

Nie czytasz dokładnie tego, co piszę. :-(
Każdy człowiek zostanie wzbudzony.
Dyskutować możesz z Biblią. Nie moje to słowa:
2Kor 5:14 bw "Bo miłość Chrystusowa ogarnia nas, którzy doszliśmy do tego przekonania, że jeden za wszystkich umarł; a zatem wszyscy umarli;"
Joh 5:28-29 nbg-pl "Nie dziwcie się temu, bo przychodzi godzina, w której wszyscy w grobach usłyszą jego głos; (29) i ci, co uczynili szlachetne, będą wywołani na powstanie do życia; a ci, którzy dokonali złe, na powstanie do sądu."
1Kor 15:22 bw "Albowiem jak w Adamie wszyscy umierają, tak też w Chrystusie wszyscy zostaną ożywieni."
Dz 24:15 bw [color=blue]"pokładając w Bogu nadzieję, która również im samym przyświeca, że nastąpi zmartwychwstanie sprawiedliwych i niesprawiedliwych."[/color]
Ponownie, po raz już któryś powtarzam: wzbudzenie z grobów oznacza jedynie to, że taki człowiek będzie na próbie życia lub śmierci.
W tym przyszłym czasie każdy usłyszy o Chrystusie i Jego woli.
Dziś, zależnie od kościoła, czy denominacji- ta wola jest różna. Każdy ma swoją „najprawdziwszą prawdę” i drogę do Nieba.
Iz 11:9 bw "Nie będą krzywdzić ani szkodzić na całej mojej świętej górze, bo ziemia będzie pełna poznania Pana jakby wód, które wypełniają morze."
Hbr 8:11 bw "I nikt nie będzie uczył swego ziomka ani też swego brata, mówiąc: Poznaj Pana, bo wszyscy mnie znać będą od najmniejszego aż do największego z nich."
Piszę tu o ludzkości, która przeżyła życie „bez Boga”. Nastanie bowiem czas, gdy Go poznają.

Obietnice i przeznaczenie prawdziwych naśladowców i wykonawców woli Jezusa jest inne.
Cytat:
Więc jeśli ateista zaakceptuje Jezusa Chrystusa jako Zbawiciela, to pójdzie do nieba?

A co to znaczy „zaakceptować”?
Jeśli tylko uwierzyć, to nie.
Szatan nie tylko w Boga wierzy, ale nawet Go widział!
W odróżnieniu od ludzi- drży przed Nim.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13644
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 423/608
 69%
Wysłany: 2015-05-06, 13:42   

Jest różnica między wzbudzeniem a zmartwychwstaniem.
Wzbudzenie dotyczy wszystkich którzy umierają śmiercią adamową,

1 Tm 2:5-6
5. Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek, Chrystus Jezus,
6. który wydał siebie samego na okup za wszystkich jako świadectwo we właściwym czasie.
(BT)


Natomiast na zmartwychwstanie, czyli zbawienie w tysiącleciu będziemy musieli sobie zapracować.

Zapraszam tutaj: http://biblos.feen.pl/vie...er=asc&start=15
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 13