FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Wierzyc jak Polak ....
Autor Wiadomość
Migdałek
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-05-24, 17:31   

Olus napisał/a:
Cytat:
P.S. Mam nadzieję, że wiesz kto jet na obrazku? I że była prekursorką feminizmu :-D

Miałem kiedyś przyjemność czytać biografię Curie - Skłodowskiej, napisaną przez
jej córkę. Nie ma w niej śladu jakichkolwiek feministycznych poglądów. Skąd Ci
przyszło do głowy, że była feministką? A może Margareth Thatcher - również jest
feministką? A Jóżef Piłsudski?

Chociaż, kto wie... Pewnie Kopernik też był kobietą... :-)


:lol:

http://forum.gazeta.pl/fo...html?v=2&wv.x=1

CZY NORMALNA KOBIETA MOŻE BYĆ FEMINISTKĄ?.> He, he, he! Biedna ta Skłodowska, ale jej mamusia musiała dowalić tym > testosteronem! O legendarnej Joannie d''''Arc nie wspomnę. Tak własnie się uprawia feministyczną propagandę - naciągając fakty do własnych potrzeb. Maria Skłodowska - Curie nie była żadną feministką, tylko normalną, skromną, wspaniałą kobietą, kochającą swojego męża i swój naród. Miałem przyjemność czytać jej biografię, napisaną przez jej córkę.

http://basworka.republika...biografia.shtml

Obrazek

:-D


Kiedy Skłodowska-Curie wciąż wśród konserwatystów panowało przekonanie, że wykształcona kobieta-naukowiec jest wypaczeniem natury i postrzegali ją podobnie jak my dziś Conczitę z Eurowizji. Dodatkowo przebywanie wśród mężczyzn naukowców dawało jej etykietke koniety lekkiego obyczaju. Z tej ostatniej sytuacji ratowało ją posiadanie męża, z którym pracowała. Zanim się wklei głupi obrazek trzeba zastanowić się nad mentalnością ludzi w tamtych czasach.

W 1911 roku Maria zgłosiła swoją kandydaturę do Francuskiej Akademii Nauk, ale przepadła w głosowaniu. Warto w tym miejscu podkreślić, że Maria była laureatką Nagrody Nobla, trzykrotną laureatką Akademii Nauk w Paryżu, posiadała doktoraty honorowe uniwersytetów m.in. w Edynburgu, Genewie, Manchesterze, była członkiem Akademii Nauk w Petersburgu, Bolonii, Pradze, członkiem Akademii Umiejętności w Krakowie. Przezwyciężyły jednak seksistowska postawa wobec kobiet i ksenofobiczna postawa wobec cudzoziemców[23]. Pierwszą kobietę członkowie Akademii Nauk przyjęli ponad pół wieku później, w 1962 roku. Była nią Marguerite Perey, doktorantka Marii Skłodowskiej-Curie.



Olus napisał/a:
Cytat:
Czyli masz w tyle to jak żyli pierwsi chrześcijanie. Przypomnę Ci to jak będziesz się tłumaczył, że nie robisz czegoś, bo piewsi chrześcijanie tego nie robi.

Ale byli jednomysli i tworzyli prawdziwa jednosc i glosili czysta nauke.
Apostolowie kazali unikac falszywych nauczycieli i faszywej ewangeli.
Kolejny raz sie nie popisalas i nie przemyslalas tego co piszesz :roll:


Około 200 pism, kilkanaście ewangelii mnóstwo odłamów w tym te które dziś nazywamy gnostycyzmem. Niesamowita jednomyślność :roll:

„Jeżeli będziecie trwać w nauce mojej, będziecie prawdziwie moimi uczniami i poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli.” (J 8, 31-32)

Olus napisał/a:
Cóż bowiem na wspólnego sprawiedliwość z niesprawiedliwością? Albo cóż ma wspólnego światło z ciemnością? Albo jakaż jest wspólnota Chrystusa z Beliarem lub wierzącego z niewiernym? Co wreszcie łączy świątynię Boga z bożkami? Bo my jesteśmy świątynią Boga żywego – według tego, co mówi Bóg: Zamieszkam z nimi i będę chodził wśród nich, i będę ich Bogiem, a oni będą moim ludem. Przeto wyjdźcie spośród nich i odłączcie się od nich, mówi Pan, i nie tykajcie tego, co nieczyste, a Ja was przyjmę i będę wam Ojcem, a wy będziecie moimi synami i córkami – mówi Pan wszechmogący.” (2 Kor 6,14-18)

„Proszę was jeszcze, bracia, strzeżcie się tych, którzy wzniecają spory i zgorszenia przeciw nauce, którą otrzymaliście. Strońcie od nich…” (Rz 16,17)

„Unikaj zaś światowej gadaniny; albowiem uprawiający ją coraz bardziej będą się zbliżać ku bezbożności, a ich nauka jak gangrena będzie się szerzyć wokoło.” (2 Tm 2:16,17a)

”Uważajcie i strzeżcie się kwasu faryzeuszów i saduceuszów!”

Nadziwić się nie mogę, że od Tego, który was łaską Chrystusa powołał, tak szybko chcecie przejść do innej Ewangelii. 7 Innej jednak Ewangelii nie ma: są tylko jacyś ludzie, którzy sieją wśród was zamęt i którzy chcieliby przekręcić Ewangelię Chrystusową. 8 Ale gdybyśmy nawet my lub anioł z nieba głosił wam Ewangelię różną od tej, którą wam głosiliśmy - niech będzie przeklęty! 9 Już to przedtem powiedzieliśmy, a teraz jeszcze mówię: Gdyby wam kto głosił Ewangelię różną od tej, którą [od nas] otrzymaliście - niech będzie przeklęty!


„Uważaj na siebie i na naukę, trwaj w nich! To bowiem czyniąc i siebie samego zbawisz, i tych, którzy cię słuchają.” (1Tm 4,16)

Amen & Adios
[/quote]

Piękne cytaty, żebyś się jeszcze do nich stosował i nie głosił swoich bajek pod etykietka prawdziwej Ewangelii :cry:
 
     
Migdałek
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-05-24, 17:34   

Olus napisał/a:
Jak nic?wiele razy podwazalas Biblie jak ten oszlom Rn :roll:


Podważałam Twoje wyobrażenia o Biblii a nie Biblię jako taką. Nie moja wina, że nie potrafisz zaakceptować Pisma takim jakie jest naprawdę i jakim Bóg chciał by było.
 
     
Migdałek
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-05-24, 17:51   

Krystian napisał/a:
a Ty co psychiatra, że moim rodzicom ubliżasz :?:
Tak powiedzieli, ponieważ sadzą, że Pismo Święte nie jest do interpretacji zwykłego człowieka.


Napisałeś: powiedzieli mi, że czytać nie zamierzają, ponieważ odejdą od KrK tak samo jak ja. Co jest ubliżające zarówno dla Twoich rodziców jak i dla wszystkich katolików więc uznałam, że muszę wziąć ich w obronę jako siostra w wierze. I widzę, że się udało skoro napisałeś jednak zmieniłeś zdanie. Stwierdzenie, że Pismo nie jest do interpretacji zwykłego człowieka jest popularne choć i wyjątkowo nieroztropne, ale przynajmniej nie ubliżające.


Krystian napisał/a:
wstyd Kościołowi Chrystusa to Ty przynosisz


Wiem o tym, spowiadałam się tego. Niepotrzebnie odpowiadam agresją na agresję i powielam niedopuszczalne metody dyskusji jakimi posłują się inni, które są obce duchowi chrześcijańskiemu. Ciężko się czasem jednak opanować jak się widzi potok herezji i pomyj.

Krystian napisał/a:
myślę, że nie ma sensu rozmawiać z osobą, która jest modem na antybiblijnym forum.
Ja jestem modem tutaj, na prawdziwym forum biblijnym.


Przypomina to posty niektórych ŚJ: "Nie ma sensu z Tobą rozmawiać, bo jesteś człowiekiem ze świata a my siedzimy w arce Bożej, jedynej i prawdziwej Bożej organizacji.

Widać człowiekowi łatwiej odejść z Organizacji niż wyplenić z siebie nabytą tam mentalność.
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6039/6468
 93%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2015-05-24, 18:09   

Migdałek napisał/a:
Napisałeś: powiedzieli mi, że czytać nie zamierzają, ponieważ odejdą od KrK tak samo jak ja. Co jest ubliżające zarówno dla Twoich rodziców jak i dla wszystkich katolików więc uznałam, że muszę wziąć ich w obronę jako siostra w wierze.


ok napisałem, że się źle wyraziłem jako katoliczka masz prawo do obrony swojej wiary
jak coś to przepraszam :-D

Migdałek napisał/a:
Wiem o tym, spowiadałam się tego.


na uszko do księdza

Migdałek napisał/a:
Przypomina to posty niektórych ŚJ: "Nie ma sensu z Tobą rozmawiać, bo jesteś człowiekiem ze świata a my siedzimy w arce Bożej, jedynej i prawdziwej Bożej organizacji.


Nie ma sensu rozmawiać z osobą, która nie reaguje jak Pismo Święte jest podważane.
Jako moderator masz uprawnienia, aby takie posty usunąć.

Migdałek napisał/a:
Widać człowiekowi łatwiej odejść z Organizacji niż wyplenić z siebie nabytą tam mentalność.


ale ja potrafiłem się zreflektować Ty natomiast dalej siedzisz w bagnie
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-05-24, 18:17   

Cytat:

Kiedy Skłodowska-Curie wciąż wśród konserwatystów panowało przekonanie, że wykształcona kobieta-naukowiec jest wypaczeniem natury i postrzegali ją podobnie jak my dziś Conczitę z Eurowizji. Dodatkowo przebywanie wśród mężczyzn naukowców dawało jej etykietke koniety lekkiego obyczaju. Z tej ostatniej sytuacji ratowało ją posiadanie męża, z którym pracowała. Zanim się wklei głupi obrazek trzeba zastanowić się nad mentalnością ludzi w tamtych czasach.

W 1911 roku Maria zgłosiła swoją kandydaturę do Francuskiej Akademii Nauk, ale przepadła w głosowaniu. Warto w tym miejscu podkreślić, że Maria była laureatką Nagrody Nobla, trzykrotną laureatką Akademii Nauk w Paryżu, posiadała doktoraty honorowe uniwersytetów m.in. w Edynburgu, Genewie, Manchesterze, była członkiem Akademii Nauk w Petersburgu, Bolonii, Pradze, członkiem Akademii Umiejętności w Krakowie. Przezwyciężyły jednak seksistowska postawa wobec kobiet i ksenofobiczna postawa wobec cudzoziemców[23]. Pierwszą kobietę członkowie Akademii Nauk przyjęli ponad pół wieku później, w 1962 roku. Była nią Marguerite Perey, doktorantka Marii Skłodowskiej-Curie.

I co to sa niby dowody na jej feminizm? :mrgreen:
Jeszcze ta Conczite do tego wtrynilas :roll: litosci :lol:

Cytat:

Około 200 pism, kilkanaście ewangelii mnóstwo odłamów w tym te które dziś nazywamy gnostycyzmem. Niesamowita jednomyślność :roll:

„Jeżeli będziecie trwać w nauce mojej, będziecie prawdziwie moimi uczniami i poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli.” (J 8, 31-32)

Pierwszymi chrzescijanami byli apostolowie i ich uczniowie i glosili czysta nauke.
Gnostycy i inni heretycy nie maja tu nic do rzeczy.Apostolowie glosili tylko na podstawie Tory ;-)

24 Ponieważ dowiedzieliśmy się, że niektórzy bez naszego upoważnienia wyszli od nas i zaniepokoili was naukami, siejąc zamęt w waszych duszach, 25 postanowiliśmy jednomyślnie6 wybrać mężów i wysłać razem z naszymi drogimi: Barnabą i Pawłem, 26 którzy dla imienia Pana naszego Jezusa Chrystusa poświęcili swe życie. 27 Wysyłamy więc Judę i Sylasa, którzy powtórzą wam ustnie to samo. 28 .

Cytat:
Piękne cytaty, żebyś się jeszcze do nich stosował i nie głosił swoich bajek pod etykietka prawdziwej Ewangelii :cry:

Goloslowny zarzut :-D To nie ja glosze rozne bajki na podstawie tradycjii i innych fantazji tylko ty.To ty wysmiewasz sie z kreacjonizmu o ktorym mowi Biblia.
To nie ja bronie kultu stworzenia tylko ty.To nie ja neguje przykazania tylko ty itd.
Cytat:
Podważałam Twoje wyobrażenia o Biblii a nie Biblię jako taką. Nie moja wina, że nie potrafisz zaakceptować Pisma takim jakie jest naprawdę i jakim Bóg chciał by było.


Oleusz mowi jak napisano 8-) JW
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 481 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7114
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5507/7220
 76%
EXP: 59/373
 15%
Wysłany: 2015-05-24, 20:57   

Migdałek napisał/a:
Kiedy Skłodowska-Curie wciąż wśród konserwatystów panowało przekonanie, że wykształcona kobieta-naukowiec jest wypaczeniem natury i postrzegali ją podobnie jak my dziś Conczitę z Eurowizji. Dodatkowo przebywanie wśród mężczyzn naukowców dawało jej etykietke koniety lekkiego obyczaju.

Coś w tym było. Kobieta i naukowiec to zjawisko niezbyt wtedy powszechne.
Takie to były czasy. :-(
http://sto.szczecin.pl/st.../cur/solv_2.jpg
Pierwszy rząd, trzecia od lewej.
Wszyscy na zdjęciu to Nobliści.

Jednak nie porównuj dziwadła Conczity z Marią, Salomeą Curie.

Niemniej, co do „etykiety” to było coś „na rzeczy”- miała romans z żonatym mężczyzną, ojcem czworga dzieci.
Było to już po śmierci jej męża Piotra- co jednak nie tłumaczy romansu.
Jeśli to ma być wyznacznikiem feminizmu, to Boże chroń nas przed feministkami.

Drugie imię Salomea sugeruje Jej żydowskie pochodzenie... ;-)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 13