FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
ARCHANIOŁ - MICHAŁ
Autor Wiadomość
zion599
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-06-01, 11:12   

Cytat:
Twój warunek to jest, abym Cię przeprosił po czym rozpoznaję duchy czy są z Boga.
Moja odpowiedź :

NEVER


No widzisz skoro więc wyznajesz własną ewangelię , w ktorej jedna ''wątpliwa teza'' , jest
warunkiem zbawienia a druga bo Krystian postanowił nie jest,
to nie ma sensu dalej sie bawić
Ty byś chciał z kimś takim , kto co byś nie powiedział i tak bedzie miał własną wersje ? :evil2:
Najpierw załatwimy kwestie formalne, czyli podstawy , to wtedy wrócimy do tematu
potyczki na wersety.
 
     
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-06-01, 13:50   

bartek212701 napisał/a:
Olus napisał/a:
Skoro Michal jest ksieciem i jest mowa o innych ksieciach to jedynym arch raczej nie jest.

Jest wielu Synów Bozych, czy to znaczy, ze Jezusów jest wielu? :shock:
Według Twojej i Krystiana logiki- tak.
Bo przecież wielu jest książąt, czyli wielu jest archaniołów.


Nie kombinuj.Nie twierdze ze jest wielu Michalow :-D tylko ze jest wielu archaniolow :)
Michal w ST jest nazywanym KSIECIEM co wskazuje na jego wyzszosc na innymi aniolami.Jednak nie jest nazywany jedynym ksieciem tylko jednym z pierwszych.
Zastap sobie slowo ksiaze archaniolem i wszystko ci sie ulozy w calosc :)
Obawiam sie jednak ze nie jestes gotow na zmiany.

Biblia nigdzie nie nazywa Michała "jedynym" archaniołem. Mało tego, zwie go "jednym z pierwszych książąt [anielskich]" Dn 10:13. Jeśli więc "jednego z pierwszych" utożsamimy z "archaniołem", to okazuje się, że jest więcej tych "pierwszych", a więc i archaniołów. Mamy bowiem prawo twierdzić, że słowo "książę" z Dn 10:13 jest odpowiednikiem "archanioła" z Jud 9. Jeśli zaś termin "książę" zastąpimy jego synonimem ("archanioł"), który znamy z pełnego objawienia Nowego Testamentu, to uzyskamy takie oto zdanie:
"Michał, jeden z pierwszych archaniołów" lub prościej "Michał jeden z archaniołów


http://www.effatha.org.pl...lwnikliwie2.htm
 
     
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-06-01, 13:51   

nike napisał/a:
Olus, Znajdź mi tekst który mówi o Archaniele w liczbie mnogiej.


Znajdz mi tekst ktory mowi ze archaniol jest tylko jeden pani madralinska :-D

[iAleksander, kotlarz (chalkeous), wyrządził mi wiele złego; odda mu Pan według uczynków jego” (2 Tm 4,14 – BW).

– „Poślij więc do Jafy i wezwij Szymona, zwanego Piotrem. Jest on gościem w domu Szymona garbarza (byrseus), nad morzem” (Dz 10,32 – BT; zob. jeszcze Dz 9,43; 10,6).



Te przykładowe wyrazy (których jest znacznie więcej) pojawiają się w Biblii tylko w liczbie pojedynczej. Czy to oznacza, że na świecie był tylko jeden kotlarz (inni tłumaczą „brązownik”) i jeden garbarz? Nonsens. Błędem logicznym jest również to, że skoro w Biblii nic nie ma o innych archaniołach, to znaczy, że oni nie istnieją, gdyż w tejże Biblii dla przykładu nie znajdujemy ani jednego słowa „esseńczyk” (przedstawiciel jednej z najważniejszych sekt żydowskich obok faryzeuszów i saduceuszów), co wcale nie znaczy, że ich nie było. Nigdzie w Starym Testamencie nie występuje słowo „archanioł”, co nie przeszkadzało apostołom wierzyć, że archaniołowie istnieli. Wiara ta wywodziła się z tradycji judaistycznej i stąd czerpali oni tę wiedzę


Czytaj więcej na: http://zebrowski.apologet...oba,166.htm[/i]


:-D

====


nie musi występować słowo w liczbie mnogiej.

samo występowanie słowa w liczbie pojedyńczej niczego nie dowodzi.

Słowo cieśla występuje zawsze w liczbie pojedyńczej, co nie oznacza, że istnieje na świecie tylko jeden cieśla.

Biblia w ogóle nie wypowiada się na tematy anielskie.
Kilka razy coś tam napomina o nich i to wszystko.
Może być wielu archaniołów może być tylko jeden.
Nikt tego nie wie.

Ale nawet jeśli jest tylko jeden archanioł to wiemy dokładnie kto nim jest.
Jest nim Michał, a nie Jezus. Koniec i kropka.

Michał nie jest Jezusem, a przynajmniej Biblia nic na ten temat nie mówi.
Ba! wszędzie gdzie jest Michał, jest i Jezus - tyle okazji, a ani razu nikt nie raczył poinformować, ze to Jezus. Zawsze są to dwie różne osoby.
Zarówno w Daniela, jak i w Judy i Apokalipsie.

I nawet, jeżeli Michał rzeczywiście jest Jezusem, to i tak Biblia o tym NIC nie mówi, a więc
nie można dodawać takich pomysłów do treści Biblii i koniec. To jest dokładnie taka sama
śpiewka jak z Trójcą - tyle że tu jest dwójca lub czwórca w zależności od sekty.



:)

====

Polecam : http://stanislawkosowski.cba.pl/?page_id=706
Ostatnio zmieniony przez Olus 2015-06-01, 16:59, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Benjamin.Szot
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-06-01, 14:02   

nike

Cytat:
Pan Jezus był nazwany „aniołem przymierza.” (Mal.3:1) Na podstawie biblijnych świadectw wskazujących na jego przedludzką chwałę możemy wywnioskować, że On musiał być najważniejszym Z pewnością, mamy powody, aby uważać, że pierworodny Syn Boga Jahwe, początek Bożego stworzenia powinien być najważniejszy.

Czyżby ?

Po pierwsze : greckie słowo " anioł " ἄγγελος (ángelos ) nie zawsze oznacza niebiańskiego posłańca. Np. zwiadowcy, którzy udali się do Jerycha i zostali przyjęci przez Rahab byli ludźmi, a zostali w tekście greckim nazwani aniołami.

Po drugie : Gdyby Jezus był aniołem Starego Przymierza to z pewnością rozmawiałby z Mojżeszem, tymczasem list do Hebrajczyków 1 : 2 wyraźnie mówi, że choć Bóg przemawiał dawnymi czasy do ojców przez proroków, to przez Syna przemówił dopiero u kresu tych dni. Pokazuje to, że wcześniej Bóg NIE PRZEMAWIAŁ PRZEZ SWEGO SYNA ! Dlatego Jezus nie jest aniołem Starego Przymierza.

Po trzecie : aniołem który miał przygotować drogę przed Mesjaszem ( Marka 1 : 2 ) był ewidentnie Jan Chrzciciel

Po czwarte : jeśli ktoś przytacza w tym wypadku wersety, które zestawiając ze sobą miałyby świadczyć, że istnieje związek między nimi - to popełnia typowy logiczny błąd. Kierując się twoim sposobem rozumowania można przeprowadzić np. takie oto błędne wnioskowanie :
W księdze Izajasza 43 : 11 Bóg JEHOWAH określony jest jako Zbawca ( hebr. Moszia' ). W księdze Sędziów 3 : 9 tym samym określeniem został nazwany Sędzia Otniel. W takim razie ktoś może wysnuć fałszywy wniosek, że sędzia Otniel to Bóg Najwyższy.

Po piąte : list do Kolosan 1 : 10 - 29 mówi o Nowym Stworzeniu , a nie o starym ( temat był szczegółowo wyjaśniony przeze mnie )

Po szóste : pierworodny nie zawsze oznacza numerycznie pierwszy : np. Ps. 89 : 28 (Dawid ); Jer. 31 : 9 ( Efraim ).

Po siódme : nigdzie w Biblii nie ma napisane, że Jezus to archanioł Michał

Po ósme : Michał w ksiedze proroka Daniela 10 : 13 jest nazwany " jednym z pierwszych książąt ", a nie zaś pierwszym księciem !

Po dziewiąte : list do Filipian 2 : 6 nie jest żadnym dowodem na preegzystencję Mesjasza ( temat był szczegółowo wyjaśniony przeze mnie )

Po dziesiąte : Prolog Jana nie świadczy o preegzystencji Mesjasza ( temat był szczegółowo wyjaśniony ).

Jeśli więc pomimo tego wbrew oczywistym wersetom Biblijnym wciskasz ludziom ściemę - to licz się z konsekwencjami !

___________________________________________
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2015-06-01, 18:22   

Cytat:
Nie kombinuj.Nie twierdze ze jest wielu Michalow :-D tylko ze jest wielu archaniolow :)
Michal w ST jest nazywanym KSIECIEM co wskazuje na jego wyzszosc na innymi aniolami.Jednak nie jest nazywany jedynym ksieciem tylko jednym z pierwszych.
Zastap sobie slowo ksiaze archaniolem i wszystko ci sie ulozy w calosc :)
Obawiam sie jednak ze nie jestes gotow na zmiany.


Nie obawiaj się, ja nie wierzę, że Jezus jest Michałem :-D
Po drugie mówię o tym co mówi ten fragment, a on nie mówi tego co usilnie chcecie z Krystianem tu przeforsować i nie zamierzam sobie nic 'wstawić' jak Ty :)
Tyle.
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13547
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 326/608
 53%
Wysłany: 2015-06-01, 22:13   

Cytat:
Zion
Do którego bowiem z aniołów powiedział kiedykolwiek:
Ty jesteś moim Synem,
Jam Cię dziś zrodził?


Treść jednego wersetu Pisma Świętego może pozornie wydawać się sprzeczną z myślą, że Pan Jezus i archanioł są jedną i tą samą istotą. W Liście do Hebrajczyków, w Rozdziale 1:13 czytamy: „A do którego z aniołów powiedział kiedy: Siądź po prawicy mojej, Aż położę nieprzyjaciół twoich jako podnóżek stóp twoich.” Uważam że Ojciec nie wypowiedział tych słów do żadnego innego anioła oprócz Tego, który przewyższał innych i był najważniejszym wśród aniołów – jako jedyny zrodzony z Ojca. Takie rozumienie powyższego wersetu nie tylko nie sprzeciwia się, ale wręcz wspiera ten pogląd.
Zbadanie różnych kontekstów w jakich występuje słowo archanioł, powinno nas czegoś nauczyć. Zauważamy, że wymieniając imię archanioła, apostoł święty Juda (werset 9) używa to słowo z tak głębokim szacunkiem, jakby ono odnosiło się do kogoś sprawującego najwyższą władzę. W Księdze Daniela, w Rozdziale 10:13-21; 12:1, książę Michał ponownie jest wspomniany z wielkim szacunkiem, jako przewyższający anioła Gabriela, który był jednym z najzacniejszych aniołów. (Łuk. 1:19) Następnie, nie bez znaczenia było to, że do oznajmienia poczęcia się Pana Jezusa został wysłany anioł Gabriel (Łuk. 1:26), fakt, który nie możemy wyjaśnić w inny sposób, niż to czynimy, uważając, że egzystencja najważniejszego anioła została przeniesiona z istoty posiadającej Boży kształt (duchowej istoty) do noworodka w Betlejemie, aby on stał się człowiekiem. Niewątpliwie, z powodu tak bardzo doniosłej i godnej podkreślenia okazji, wysłany był najważniejszy spośród aniołów pozostających w okręgach niebiańskiej chwały.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
zion599
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-06-02, 00:45   

Nike wszystko mozna na siłe posklejać jednak na to:

Cytat:
egzystencja najważniejszego anioła została przeniesiona z istoty posiadającej Boży kształt (duchowej istoty) do noworodka w Betlejemie, aby on stał się człowiekiem.

Juz nie znajdziesz dowodów w Piśmie, to jest śladologia.

Jezus nigdy nie został nazwany Michałem, nigdy nie był nazwany archaniołem
przysługiwał mu tytuł Mesjasza, Syna Bożego , Syna człowieczego, a nawet Boga
Pan Mój i Bóg Mój
Natomiast o archaniele Michale nie ma mowy
w przedegzystencji jest powiedziane : " na początku było słowo, a słowo stało sie ciałem''
Wiec był Słowem Bożym

Nie ma tu mowy o żadnym aniele
Chyba ze wierzysz ze Jezus po paruzji przybierze to imię, ale to tez śladologia
i nie ma na to najmniejszych dowodów.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13547
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 326/608
 53%
Wysłany: 2015-06-02, 08:19   

zion599, Ja nigdzie nie powiedziałam,że Jezus w czasie życia na ziemi nazywał się Michał, również nie powiedziałam,ze nazywany byl archaniołem, za życia na ziemi.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
zion599
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-06-02, 10:23   

ja też Cie o to nie podejrzewałem,
mowiłem o całej linii , nie tylko jego życia na ziemi
e nie znajdziesz wzmianki
w Pismie świętym, ze Jezus kiedykolwiek był przyrównany do Michała Archanioła
Wszystko to jest budowane tylko na zwykłych poszlakach.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13547
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 326/608
 53%
Wysłany: 2015-06-02, 15:48   

Ja zacytowałam i wytłumaczyłam w jednym moim poście,że są teksty które sugerują, to co powiedziałam.
nie namawiam nikogo,ani nie przymuszam,żeby w to wierzyć, ja wierzę. :-D
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-06-03, 14:08   

bartek212701 napisał/a:
Cytat:
Nie kombinuj.Nie twierdze ze jest wielu Michalow :-D tylko ze jest wielu archaniolow :)
Michal w ST jest nazywanym KSIECIEM co wskazuje na jego wyzszosc na innymi aniolami.Jednak nie jest nazywany jedynym ksieciem tylko jednym z pierwszych.
Zastap sobie slowo ksiaze archaniolem i wszystko ci sie ulozy w calosc :)
Obawiam sie jednak ze nie jestes gotow na zmiany.


Nie obawiaj się, ja nie wierzę, że Jezus jest Michałem :-D
Po drugie mówię o tym co mówi ten fragment, a on nie mówi tego co usilnie chcecie z Krystianem tu przeforsować i nie zamierzam sobie nic 'wstawić' jak Ty :)
Tyle.



hmmm bardzo czesto bronisz tej "teori"...Nic nie forsuje tylko wyciagam logiczny wniosek na podstawie Pisma.„jednym z pierwszych książąt anielskich” a wiec jednym z co najmniej kilku podobnych istot...Nawet jakbys wierzyl to ja nie bronie tak jak i trynitarzom wierzyc w trojce.

Krystian napisał/a:
To jest wymysł CK.
Biblia zabrania spożywania krwi, czy to ludzkiej czy zwierzęcej.
Dla Boga życie jest święte, a krew jest symbolem życia.
Transfuzja natomiast służy do ratowania życia.


Dobrze,madrze napisane :)
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 5915/6468
 91%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2015-06-04, 07:14   

Olus napisał/a:
Dobrze,madrze napisane


Według nas.
Świadkista by powiedział, że głupotę napisałem.
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2015-06-06, 10:14   

Krystian, zion599, Dla ludzi bywa, że symbol jest ważniejszy od realiów...obrączka jest symbolem miłości/związku/ślubu, co wolelibyście poświęcić- miłość-realia, cy obrączkę, symbol? Świadkowie wolą realia, bo symbol dla nich ważniejszy...chorzy ludzie.
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13547
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 326/608
 53%
Wysłany: 2016-02-12, 20:34   

W Księdze Daniela, w Rozdziale 12:1 mowa jest o Dniu Pana i o jego wydarzeniach – o tym szczególnym czasie, w którym żyjemy – czasie zmartwychwstania, itd. . . i zamiast mówić, że Wtedy Mesjasz zaprowadzi swoje królestwo, itd. . . , proroctwo zapowiada: „W owym czasie powstanie Michał (rozpocznie wykonywanie swej władzy i panowania) – WIELKI KSIĄŻĘ, itd.” Według naszego rozumienia, tym Wielkim Księciem – Michałem – najważniejszym aniołem Boga Jahwe nie jest nikt inny, lecz uwielbiony Pan, którego obecność teraz głosimy.

Ale wydaje się, że klucz do rozwiązania całej tej sprawy znajdziemy wtedy, gdy dowiemy się, że imię Michał oznacza „Który jako Bóg” lub „Który jest jak Bóg”.

Kto jest jak Bóg, jak tylko ten, którego Pan Bóg wielce wywyższył i obdarzył imieniem, które jest ponad wszelkie imię; który jest uczestnikiem boskiej natury i „odbiciem istoty Ojca”, o którym jest napisane: „Aby wszyscy czcili Syna, jak czczą Ojca”, oraz „Niechże mu oddają pokłon wszyscy aniołowie Boży.” Mając na uwadze znaczenie słowa Michał, wyżej wymieniony werset można cytować w następujący sposób: W owym czasie powstanie – obejmie władzę – ten, który jest jak Bóg – Wielki Książę. Tak, on osobiście przejmie potężną władzę i będzie królował. (Porównać: Dan. 12:1,2; Obj. 11:17,18)

Wymienione przez apostoła świętego Pawła słowo Archanioł pozostaje w harmonii ze wszystkimi wypowiedziami. „Gdyż sam Pan z okrzykiem, a głosem archanielskim i z trąbą Bożą zstąpi z nieba, a pomarli w Chrystusie powstaną najpierw.” itd.

Umiłowani, wierzymy zaiste, że wielki i najważniejszy anioł jest obecny i nawet już teraz powstaje, czyli obejmuje rządy przy zaprowadzaniu swego królestwa; stąd pojawia się niepokój wśród ziemskich królestw chylących się do upadku – głos (wydawanie poleceń) najważniejszego anioła wyróżnia się, znajdując posłuch wśród tych, którzy mają uszy, aby słuchać, stąd więc następuje rozpad obecnych systemów. „Odezwał się głosem swoim i rozpłynęła się ziemia” – symbolicznie. (Psalm 46:7)

Pastor Russell
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
konik polny 
Zasłużony

Pomógł: 93 razy
Dołączył: 22 Lip 2013
Posty: 1171
Poziom: 29
HP: 64/2142
 3%
MP: 1022/1022
 100%
EXP: 84/94
 89%
Wysłany: 2016-02-12, 21:58   

Krystian napisał/a:
Olus napisał/a:
Dobrze,madrze napisane


Według nas.
Świadkista by powiedział, że głupotę napisałem.


Może nie głupotę, ale coś co jest na przekór temu co głoszą śJ. Ty nic nie piszesz od siebie tylko piszesz od innych o innych, ale tak aby dopiąć komukolwiek ze śJ.
Jak dla mnie to dziecinada, panie profesorze. :)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 14