FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czarny piatek 26 06 2015 r
Autor Wiadomość
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-06-29, 21:08   

No dobra..
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2015-06-29, 21:25   

Migdałek napisał/a:
Watpię by Nietzsche przejmował się tym, że ludzie nie słuchają Boga Prawdziwego. Tak więc raczej chodzi tu o coś innego, trzeba cały tekst. Nigdy nie miałam jakos do Nietzschego serca, ale ta myśl mnie zaintrygowała.

Nietzsche pisząc o Bogu tańczącym nawiązał do Bachusa, a właściwie do misteriów eleuzyńskich. Dla modernistycznych myślicieli Bóg Demiurg nie mógł być Bogiem, którego opisał Jezus. Szukali Boga ukrytego, tzw, Deus Absconditus. Nietzsche pomimo swej niewiary był chyba pierwszym gnostykiem a-teistycznym. Stawiał fundamentalne pytania natury religijnej, dlaczego cierpimy niezawinienie? Nie wierzył w Boga Jahwe, wierzył w Boga, który ukazał mu się we własnej boskości, tzw Boga Pleromy :) Nietzsche, taki sobie Pan co chciał wierzyć, a Bóg mu na to nie pozwolił.
Bóg tańczący? Bóg sprzeczności. Bóg związany z pytaniem o teodyceę, czyli pogodzenia zła z istnieniem dobrego Boga.
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
zion599
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-06-29, 22:14   

bartek napisał/a:
tawiał fundamentalne pytania natury religijnej, dlaczego cierpimy niezawinienie?


To jest dobre pytanie , dlatego Chrześcijanin powinien robić wsyzstko by tego cierpienia
nie przyspożyć bliźniemu, a to rodzi, albo przynajmniej powinna rodzić
jego wiara.
( w to tez wlicza sie przestrzeganie go przed zbłądzeniem , a tu juz jego boleści uniknac nie mozna)

Niestety odpowiedzi dlaczego przez Ewkę dziedziczymy takie a nie inne tendencje nie ma:P
Tak po prostu jest i już i trzeba żyć w tych 'nowych' warunkach.
Bunt w tym przenigdy nie pomoze a tylko i wyłącznie zaszkodzi,
bo buntując się mowimy tylko Ewie i Adamowi - ''wasza linia jest super''
Paradox.. ale jakże realny
 
     
Zwiastun
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-06-29, 23:26   

bartek212701 napisał/a:
Świat naprawdę oszalał. To co jest złe staje się dobrym, ludzie się pogubili. Nie jestem zwolennikiem mówienia 'idzie koniec świata' 'to już za chwile', ale naprawdę ostatnimi dniami nie dziwiłbym się gdyby coś takiego się stało :-/


A jednak coraz więcej ludzi widzi że coś jest na rzeczy, wkrótce zobaczą to wszyscy również niedowiarkowie. :)
 
     
Migdałek
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-06-30, 14:18   

nike napisał/a:
Migdałek napisał/a:
Na co czekasz? Jezus powiedział, że bramy piekielne nie przemogą jego kościoła.


JEGO KOŚCIOŁA to ja wiem, a gdzie jest tutaj mowa o całym chrześcijaństwie?

Wierzysz w to,ze rzymski kościół jest tym prawdziwym kościolem chrystusowym? A co z plamami krwi na jego rękach?

Czy taki jest kościół chrystusowy? Jaki wzór Jezus wskazał dla swojego kościoła?

To,że Krystian ma w stopce chrześcijanin, to nie znaczy,że on wierzy,że chrześcijanin to prawdziwy kościół jest.

Chrześcijanami jesteśmy wszyscy, którzy wierzymy w Jezusa, ale nie wszyscy jesteśmy prawdziwym kościołem jaki wybrał Jezus.

Prawdziwy kościół Jezus wybierał ze wszystkich wyznań jakie były i są w ciągu 2000 lat, wybierał te najlepsze serca, nie zbrodniarzy i łajdaków jak np. papieże w rzymskim, to nie jest kościół Jezusa , cudzołóstwo, pedofilia mordy, przeróżne machlojki TEGO NIE UCZYŁ JEZUS.


Prawdziwym kościołem Chrystusa są wszyscy Ci, którzy w niego uwierzyli. A sąd jakiemu będą poddani, bez względu na to jak będzie wyglądał i jak z niego wyjdą nie ma tu nic do rzeczy. Nawet apostołowie nie byli krystaliczni, zbory/gnimy jak widać z listów też nie prowadziły się wzorowo. Ale to będzie sąd Boży a dzisiejsze modern-chrześcijaństwo chce już na ziemi decydować kto o wynikach tego sądu zaprzeczając słowom Jezusa, nie przyszedłem świat potępić lecz świat zbawić.
 
     
Migdałek
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-06-30, 14:21   

bartek212701 napisał/a:
Migdałek napisał/a:
Watpię by Nietzsche przejmował się tym, że ludzie nie słuchają Boga Prawdziwego. Tak więc raczej chodzi tu o coś innego, trzeba cały tekst. Nigdy nie miałam jakos do Nietzschego serca, ale ta myśl mnie zaintrygowała.

Nietzsche pisząc o Bogu tańczącym nawiązał do Bachusa, a właściwie do misteriów eleuzyńskich. Dla modernistycznych myślicieli Bóg Demiurg nie mógł być Bogiem, którego opisał Jezus. Szukali Boga ukrytego, tzw, Deus Absconditus. Nietzsche pomimo swej niewiary był chyba pierwszym gnostykiem a-teistycznym. Stawiał fundamentalne pytania natury religijnej, dlaczego cierpimy niezawinienie? Nie wierzył w Boga Jahwe, wierzył w Boga, który ukazał mu się we własnej boskości, tzw Boga Pleromy :) Nietzsche, taki sobie Pan co chciał wierzyć, a Bóg mu na to nie pozwolił.
Bóg tańczący? Bóg sprzeczności. Bóg związany z pytaniem o teodyceę, czyli pogodzenia zła z istnieniem dobrego Boga.


Czyli tańczący w sensie motający się, skaczący między różnymi opcjami? Ciekawe. Dla mnie taniec to harmonia.
 
     
Tomasz G 
VIP

Pomógł: 48 razy
Dołączył: 08 Kwi 2013
Posty: 4954
Poziom: 51
HP: 1219/10164
 12%
MP: 4853/4853
 100%
EXP: 124/280
 44%
Wysłany: 2015-06-30, 18:05   

Ze strony sealingtime.com sciagnac mozna kopie ksiazki: The Seventh-Day Sabbath - Sought Out and Celebrated, wydanej w Londynie w 1657r. Autor Thomas Tillam napisal, ze przed powtornym przyjsciem Chrysttusa dojdzie do wielkiego sporu w chrzescijanstwie i swiecie na temat znaczenia dekalogu, w ktorym sobota bedzie testem wiernosci. W wielu miejscach swojej pracy posluguje sie terminologia, ktora jest teraz uznana np. w Kosciele ADS itp. kosciolach
Na tej samej stronie jest tez inna interesujaca ksiazka o Baptystach Dnia Siodmego w Ameryce i Europie.

Ps : Monotezim w religiach Abrahama

Od wiekow w chrzescijanstwie sa dyskusje i rozne poglady.... wszystkie oparte na Biblii ... na temat kim jest Bog a kim jest Jezus oraz Duch Swiety

a) Wedlug chrzescjan Bog to Ojciec Syna Bozego Jezusa Chrystusa ktory zostal stworzony lub zrodzony przed stworzeniem swiata a ktory na ziemi urodzil sie jako mesjasz.... czlowiek Jezus

Syn Bozy to Jezus

a) Jezus to czlowiek... prorok ...mesjasz

b) Jezus to czlowiek mesjasz prorok ale i Syn Bozy

c )Jezus to mesjasz Bog ....

Duch Swiety

a) Duch Swiety to wedlug wielu kolejna osoba w jednym bostwie obok Ojca i Syna

b) Duch Sw moc Boza od Ojca lub Syna

Montoteizm Zydow i Muzlumanow twierdzi ze Bog jest tylko Jeden ...
Jahwe albo Allah
milosierny stworca i zbawca swiata
a poniewaz Bog jest jeden to nie moze miec Syna wiec dlatego np Jezus w Islamie to tylko czlowiek... prorok Boga ...

W Judaizmie dla wielu Jezus to falszywy prorok ktory podawal sie miedzy inymi za Syna Boga lub samego Boga
choc dzis sa tez Zydzi wierzacy w Jezusa ale oni podobnie jak chrzecijanie dyskutuja na temat kim jest Jezus i Duch Sw ....

Wedlug chrzescijan Jezus to czlowiek.. mesjasz... prorok...
ale i Syn Bozy
a jest jeszcze Duch Swiety
( w Judaizmie czy Islamie czy u przeciwnikow Trojcy wsrod chrzescijan..... duch to moc Boza )

i dlatego wielu chrzescijan wierzy ze jest jeden Bog ale w trzech osobach Ojca i Syna oraz Ducha Sw ....

a inni wierza ze Ojciec to Bog a Syn to bog stworzony lub zrodzony a Duch Sw to tylko moc Boga ...

ale tu mamy problem ze wtedy jest juz i tak dwoch bogow itd ....wiec ta dyskuja bedzie do konca swiata ....

I to tyle w skrocie na ten temat pozdrawiam ! Tomasz G
_________________
tom68
 
     
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-06-30, 18:59   

Tomi nie bog stworzony tylko czlowiek zrodzony.
Nie powtarzaj tych fantazji..i co ma do rzeczy teraz trojca?
czekam na odpowiedz posta Wysłany: Wczoraj 20:08
trojca to niebiblijny domgat.Adwentyscie wierza w trzech bogow
a dodatkowo jeden z nich jest czlowieko-archanielo-bogo hybyrda :-D
to dopiero jazda :-D
 
     
Zwiastun
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-06-30, 19:24   

Tomasz G napisał/a:
wielu chrzescijan wierzy ze jest jeden Bog ale w trzech osobach Ojca i Syna oraz Ducha Sw .... a inni wierza ze Ojciec to Bog a Syn to bog stworzony lub zrodzony a Duch Sw to tylko moc Boga ...


Olus napisał/a:
Tomi nie bog stworzony tylko czlowiek urodzony.
Nie powtarzaj tych fantazji


Niektórzy to już nauczają że "Jezus jest Jahwe" np. user "Uczen Jahwe" na youtube albo user MieczDucha (znany z wielu forów i komentarzy na youtube). :-?

Tylko czemu jak się z nimi chce coś przedyskutować to mur tak gruby jak w kwaterze Hitlera :roll:

A jest co dyskutować i nad czym się zastanawiać :!:

Czy wyznawcy binitarianizmu i trynitarianizmu są w błędzie?
http://zwiastowanie.blogs...rianizmu-i.html

Ja tam obstaję przy tym że Bóg wszechmocny jest jeden, Ma on syna Jezusa Chrystusa, który może i jest bogiem i królem ale nie Bogiem wszechmocnym na równi Bogu Jehowie.

:roll:
 
     
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-06-30, 20:40   

Cytat:

Niektórzy to już nauczają że "Jezus jest Jahwe"

Rzymianie ale nie tylko :-D
Cytat:
na youtube albo user MieczDucha (znany z wielu forów i komentarzy na youtube). :-?

Mieczu tez jest na tym forum :) Nie popieram bity...ale Mieczu jest spoko.
Cytat:

Tylko czemu jak się z nimi chce coś przedyskutować to mur tak gruby jak w kwaterze Hitlera :roll:

A jest co dyskutować i nad czym się zastanawiać :!:

Czy wyznawcy binitarianizmu i trynitarianizmu są w błędzie?
http://zwiastowanie.blogs...rianizmu-i.html

Ja tam obstaję przy tym że Bóg wszechmocny jest jeden, Ma on syna Jezusa Chrystusa, który może i jest bogiem i królem ale nie Bogiem wszechmocnym na równi Bogu Jehowie.

Zgadzam sie z tym co napisales :)
a sprawa archanielstwa i preegzystencjii jest do dyskusji?
 
     
Zwiastun
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-06-30, 23:57   

Tomasz G napisał/a:
mamy problem ze wtedy jest juz i tak dwoch bogow


Mamy więcej bogów, pominąłeś Szatana - boga tego świata; człowieczych sędziów w Izraelu także nazwano „bogami” (trzeba po prostu wiedzieć co oznaczają konkretne słowa w biblii i znać ich znaczenie) natomiast jeden jest tylko Bóg wszechmocny. :)

http://wol.jw.org/pl/wol/d/r12/lp-p/1101989276

No i jeszcze jedno, na początku było słowo a czy Stwórca miał początek?

Życie tego, który stał się znany jako Jezus Chrystus, nie zaczęło się na ziemi. On sam wspominał o swym przedludzkim bycie w niebiosach (Jn 3:13; 6:38, 62; 8:23, 42, 58). W Jana 1:1, 2 podano, jakie imię tam nosił:

„Na początku był Słowo [gr. Lògos], a Słowo był u Boga i Słowo był bogiem [„boski”, AT, Mo; „bytem boskim”, Böhmer; Stage]. Ten był na początku u Boga”.

Skoro Bóg jest wieczny i nie miał początku (Ps 90:2; Obj 15:3), to wzmianka, że Słowo był u Boga „na początku”, musi się odnosić do początku Bożych dzieł stwórczych.

Potwierdzają to inne wersety, które nazywają Jezusa „pierworodnym wszelkiego stworzenia” czy „początkiem stworzenia Bożego” (Kol 1:15; Obj 1:1; 3:14). Z Pisma Świętego wynika zatem, że Słowo (Jezus w swym bycie przedludzkim) to pierwsze stworzenie Boga, Jego pierworodny Syn. Również sam Jezus dawał do zrozumienia, iż Bóg rzeczywiście jest Ojcem i Życiodawcą swego pierworodnego Syna, a więc jego Stwórcą. Wskazał na Boga jako na Źródło swego życia, mówiąc: „Ja żyję dzięki Ojcu”. Jak wynika z kontekstu, oznaczało to, że zawdzięcza życie Ojcu, tak samo jak śmiertelni ludzie będą żyć dzięki wierze w ofiarę okupu Jezusa (Jn 6:56, 57).

:)
 
     
Tomasz G 
VIP

Pomógł: 48 razy
Dołączył: 08 Kwi 2013
Posty: 4954
Poziom: 51
HP: 1219/10164
 12%
MP: 4853/4853
 100%
EXP: 124/280
 44%
Wysłany: 2015-07-01, 12:01   

Olek masz moja odp na Twoje pytanie w temacie Monotezim w religiach Abrahama itp to po co jeszcze pytasz ....
_________________
tom68
 
     
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-07-01, 13:04   

http://biblos.feen.pl/vie...ighlight=#54256

Tomi ja nie pytam o "Monoteizm" :)
 
     
Tomasz G 
VIP

Pomógł: 48 razy
Dołączył: 08 Kwi 2013
Posty: 4954
Poziom: 51
HP: 1219/10164
 12%
MP: 4853/4853
 100%
EXP: 124/280
 44%
Wysłany: 2015-07-01, 13:13   

Monoteizm to wiara w jednego Boga fundametalny Monotezm ( Islamu czy Judaizmu ) wyklucza tak wiare w Trojce jak i Syna Bozego .....
_________________
tom68
 
     
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-07-01, 13:17   

Tomi nie czytasz co sie do ciebie pisze :-/

napisales
Tomi napisał/a:
Tomi
Cytat:
znakiem prawdziwego Kosciola Bozego byla zawsze wiara w Jezusa i przestrzeganie 10 biblijnych przykazan Bozych w tym tez swiecenie soboty .


A ja zapytalem

Mam rozumiec ze adwentysci sa prawdziwym kosciolem Bozym?
a dlaczego tylko dekalog?zapomniales o najwazniejszym :) dar proroczy.
Tu się okazuje wytrwałość świętych, tych, którzy strzegą przykazań Boga i wiary Jezusa. I usłyszałem głos, który z nieba mówił: Napisz: Błogosławieni, którzy w Panu umierają - już teraz. Zaiste, mówi Duch, niech odpoczną od swoich mozołów, bo idą wraz z nimi ich czyny.


„Traktujemy ją i jej pisma jako spełnienie obietnicy Bożej w czasach ostatecznych w postaci daru proroczego dla Kościoła...” (Apokalipsa A. Godek, Warszawa 1988, s. 328).
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 13