FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Ludzie w niebie
Autor Wiadomość
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-06-29, 14:57   Ludzie w niebie

Czy ludzie juz sa w niebie?a jak nie to kiedy i czy w ogole ? :)
 
     
Migdałek
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-06-30, 14:08   

Zacznijmy od tego czym jest niebo.
 
     
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-06-30, 14:42   

Nike helooooo

czekam na werset ktory potwierdza twoje slowa ze kosciol jest juz w niebie :)
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13639
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 418/608
 68%
Wysłany: 2015-06-30, 15:12   

Olus napisał/a:
Nike helooooo

czekam na werset ktory potwierdza twoje slowa ze kosciol jet juz w niebie :)

A ja czeka na tekst od ciebie, ze nie jest w niebie.

Takie odbijanie piłeczki może długo trwać.

Napisałam już kiedyś, że do niektórych wypełnień proroctw biblijnych można dojść przez, obliczenia chronologiczne i przez d edukację, po to mamy rozum.

Ja to przyjmuje ty nie musisz.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-06-30, 15:19   

Cytat:
A ja czeka na tekst od ciebie, ze nie jest w niebie.


aaa czyli wierzysz w cos czego nie napisano :) a wlasciwe to jest sprzeczne z trescia Pisma :roll:

13 Nie chcemy, bracia, waszego trwania w niewiedzy co do tych, którzy umierają, abyście się nie smucili jak wszyscy ci, którzy nie mają nadziei. 14 Jeśli bowiem wierzymy, że Jezus istotnie umarł i zmartwychwstał, to również tych, którzy umarli w Jezusie, Bóg wyprowadzi wraz z Nim. 15 To bowiem głosimy wam jako słowo Pańskie, że my, żywi, pozostawieni na przyjście Pana, nie wyprzedzimy tych, którzy pomarli. 16 Sam bowiem Pan zstąpi z nieba na hasło i na głos archanioła, i na dźwięk trąby Bożej, a zmarli w Chrystusie powstaną pierwsi. 17 Potem my, żywi i pozostawieni, wraz z nimi będziemy porwani w powietrze, na obłoki naprzeciw Pana, i w ten sposób zawsze będziemy z Panem. 18 Przeto wzajemnie się pocieszajcie tymi słowami!

zmarli zmartwychstana i RAZEM z ZYWMI ktorzy dozyja zostana porawani w powietrze.
to napisal apostol Pawel.A ty twierdzisz ze poniekad to juz sie odbylo :roll:
 
     
Zwiastun
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-06-30, 16:16   Re: Ludzie w niebie

Hmmm :roll: czy ludzie w ciałach idą do nieba? 1 Koryntian 15:50, chyba nie bo atmosfery w kosmosie nie ma i by wybuchli :shock:

Jeśli już to zmartwychwstają jako istoty duchowe :roll:

A ciekawe co oni tam będą robili? Obj. 20:6

No i co z obietnicą z psalmu 37:29
Czyżby obietnica Boża się zmieniła?
Raczej nie bo u Boga słowo raz powiedziane musi się spełnić Tytusa 1:2. :->

http://zwiastowanie.blogs...emi-ma-bog.html

:)
 
     
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-06-30, 20:02   

Zwiastun napisał/a:

Hmmm :roll: czy ludzie w ciałach idą do nieba? 1 Koryntian 15:50,

To byl idiom :)
Mt 16:17 Bw „A Jezus odpowiadając, rzekł mu: Błogosławiony jesteś, Szymonie, synu Jonasza, bo nie ciało i krew objawiły ci to, lecz Ojciec mój, który jest w niebie.”

Ga 1:16 Bw „żeby objawić mi Syna swego, abym go zwiastował między poganami, ani przez chwilę nie radziłem się ciała i krwi,”

Ef 6:12 Bw „Gdyż bój toczymy nie z krwią i z ciałem, lecz z nadziemskimi władzami, ze zwierzchnościami, z władcami tego świata ciemności, ze złymi duchami w okręgach niebieskich.”


Oznacza grzeszne cialo ktore oczywiscie nie moze odziedziczycz krolestwa Bozego.
Zaden inny czlowiek nie pojdzie do niebios Bozych.Kiedy Jezus odchodzil mial cialo.
Co bylo potem nie wiem.Przyjsc ma tez widzialnie w ciele :)

Cytat:
Jeśli już to zmartwychwstają jako istoty duchowe :roll:


36 A gdy rozmawiali o tym, On sam stanął pośród nich i rzekł do nich: «Pokój wam!» 37 Zatrwożonym i wylękłym zdawało się, że widzą ducha. 38 Lecz On rzekł do nich: «Czemu jesteście zmieszani i dlaczego wątpliwości budzą się w waszych sercach? 39 Popatrzcie na moje ręce i nogi: to Ja jestem. Dotknijcie się Mnie i przekonajcie: duch nie ma ciała ani kości, jak widzicie, że Ja mam». 40 Przy tych słowach pokazał im swoje ręce i nogi. 41 Lecz gdy oni z radości jeszcze nie wierzyli i pełni byli zdumienia, rzekł do nich: «Macie tu coś do jedzenia?» 42 Oni podali Mu kawałek pieczonej ryby. 43 Wziął i jadł wobec nich.


Jezus zaprzeczyl ze jest "istota duchowa" :)

a my mamy miec ciala podobne do niego a poza tym zyc mamy wiecznie tu na ziemi.
Stamtąd też jako Zbawcy wyczekujemy Pana naszego Jezusa Chrystusa, 21 który przekształci nasze ciało poniżone, na podobne do swego chwalebnego ciała, ...
Cytat:
A ciekawe co oni tam będą robili? Obj. 20:6

Zmartwychstanie bedzie kiedy Jezus widzialnie powroci na ziemie.
Ludzi porwie w powietrze a nie do niebios Bozych.
Krolestwo Boze i nowa Jerozolima ma byc tez tu na ziemi.

Cytat:
No i co z obietnicą z psalmu 37:29
Czyżby obietnica Boża się zmieniła?

No wlasnie :) "posiada ziemie".[/i]

[i]" niebiosa - niebiosami Jehowy, lecz ziemię dał On synom ludzkim. "

Bo złoczyńcy będą wytępieni, a ufający Jehowie - odziedziczą ziemię. Jeszcze trochę, a nie będzie niegodziwego; Spojrzysz na miejsce jego, a już go nie będzie. Lecz łagodni odziedziczą ziemię I rozkoszować się będą obfitym pokojem. "
 
     
Zwiastun
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-06-30, 22:58   

Olus napisał/a:
kiedy Jezus widzialnie powroci na ziemie


Czy Jezus widzialnie powróci na ziemię? :roll:

Chyba nie gdyż jest istotą duchową, tak samo jak Aniołowie i Bóg, a przecież Boga „Boga nikt nigdy nie widział” (1Jn 4:12)
Co prawda ukazywali się aniołowie ale to nie to samo co stały powrót Jezusa na ziemię.

Nawet sam Jezus powiedział że "świat mnie więcej nie ujrzy" (Jana 14:19) lecz tylko ci którzy będą z nim współwładcami w rządzie niebiańskim, panującym nad ziemią i jej mieszkańcami. Czyli będą go widzieli na co dzień tylko tacy sami jak On sam czyli istoty duchowe (ludzie wskrzeszeni do życia w domenie duchowej) nie zaś ludzie mający nadzieję życia wiecznego w raju na ziemi.

Co do pochwycenia oraz wersetu z Łukasza 21:27 to tutaj jest ciekawy artykuł na ten i podobne tematy:
(biblia nie może sobie przeczyć a mielibyśmy sprzeczne ze sobą dwa wersety Jana 14:19 i Łukasza 21:27 a przecież "przyjście" nie zawsze było widoczne jak np. w Wyjścia 19:9)
http://wol.jw.org/pl/wol/d/r12/lp-p/1101989259

Zaś co do obecności Jezusa, to On już jest obecny tylko że niewielu ludzi widzi tek znak co zresztą zostało przepowiedziane że ujrzą ten znak tylko prawdziwi czciciele Boga :!:

Jezus, pytany przez faryzeuszy o czas przyjścia Królestwa, odpowiedział, że z ich punktu widzenia nie przyjdzie ono „w sposób rzucający się w oczy” (Łuk. 17:20, 21).

Obecnie ludzie niemający duchowego zrozumienia uważają, że ‛nie rzuca się w oczy’ żaden znak obecności Jezusa. A jednak można dostrzec ogromne znaki jakby ‛rozbłyskująca błyskawica, która świeci od jednej strony pod niebem aż do drugiej strony’ (Łukasza 17:24-29)

Polecam artykuł:
http://zwiastowanie.blogs...je-wkrotce.html

Oraz ten artykuł:

http://zwiastowanie.blogs...dni-ludzie.html

A także koniecznie obejrzyjcie sobie pierwszy z brzegu filmik:

http://zwiastowanie.blogs...ny-przemoc.html

Jeźdźcy apokalipsy już wyruszyli :!:
 
     
Listek
VIP


Potwierdzenie wizualne: 2015
Pomógł: 581 razy
Dołączył: 11 Sie 2014
Posty: 2615
Poziom: 40
HP: 351/5017
 7%
MP: 2395/2395
 100%
EXP: 154/168
 91%
Wysłany: 2015-07-01, 07:43   

Każdy człowiek jest istotą duchową.

Rdz 1:27 nbg-pl "I Bóg stworzył człowieka na Swój obraz, na obraz Boga go stworzył; stworzył ich mężczyzną i niewiastą."

J 4:24 nbg-pl "Bo i Ojciec szuka tych, którzy Go tak czczą. Bóg jest Duchem, więc owi czciciele powinni Go czcić w Duchu i prawdzie."

"Każde dobro, jakie otrzymujemy, i wszelki dar doskonały zstępuje z góry, od Ojca świateł, u którego nie ma przemiany ani cienia zmienności."

Jk 1:17 bt2

"aby gdy nadejdzie pełnia czasu, znów wszystko - i to, co na niebie, i to, co na ziemi - zjednoczyć w Chrystusie jako Głowie."

Ef 1:10 br

Grzech oddziela człowieka od rzeczywistości nieba, dlatego niebo wydaje się mu dalekie.
Chrystus przywróci porządek wszechrzeczy i zjednoczy to co w niebie z tym co na ziemi.
Będzie swobodna komunikacja, która została zaburzona przez Adama i Ewę w raju.


:) :) :)
_________________
Bóg jest wciąż taki sam i się nie zmienia.
 
     
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-07-03, 14:05   

Zwiastun napisał/a:
Czy Jezus widzialnie powróci na ziemię? :roll:

Chyba nie gdyż jest istotą duchową, tak samo jak Aniołowie i Bóg,

Zwiastune mam wrazenie ze nie czytasz tego co sie do ciebie pizse.
Dopiero ci wykazalem ze Jezus w ducha czy tez w archaniola sie nie zamienil.
Odszedl Syn Czlowieczy widzialnie i wroci Syn czlowieczy widzialnie.

Cytat:
Nawet sam Jezus powiedział że "świat mnie więcej nie ujrzy" (Jana 14:19)

Zwiastunie nie wyrywaj z kontekstu.Ten werset nie mowi o paruzji.

19 Jeszcze chwila, a świat nie będzie już Mnie oglądał. Ale wy Mnie widzicie, ponieważ Ja żyję i wy żyć będziecie


o paruzji mowi ten werset: Gdyż jak błyskawica pojawia się od wschodu i jaśnieje aż na zachód, tak będzie z przyjściem Syna Człowieczego

sa tez inne weresety ktore mowia ze to bedzie wielkie wydarzenie widoczne dla wszystkich.Niestety niewidzialna paruzja to wymysl Russela ktory przeczy Pismu.


jak rozmawiasz ze mna to prosilbym abys pisal sam i podawal pelne wersety.
na koniec oczywiscie mozesz podeprzec sie artykulem ale nie chce mi sie
szperac za kazdym wersetem..
 
     
konik polny 
Zasłużony

Pomógł: 93 razy
Dołączył: 22 Lip 2013
Posty: 1171
Poziom: 29
HP: 42/2142
 2%
MP: 1022/1022
 100%
EXP: 84/94
 89%
Wysłany: 2015-07-03, 18:10   

Olus ty dalej swoje błyskawice wciskasz tutaj. Teraz Zwiastunowi chcesz wmówić, że Jezusa teraz nie ma!!
Do tego sprowadzają się twoje wynurzenia.
 
     
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-07-03, 18:58   

ha ha :-D
Te wykrzykniki to se schowaj sam wiesz gdzie :)
Nie moje blyskawice tylko Biblijne blyskawice.
Nie wciskam tylko podaje werset na ktory SJ
nabieraja wody w usta i ogarnia ich panika :-D
Jest wiecej wersetow ktore potwierdzaja
ze Jezus wroci widzialnie.Jeszcze nie wrocil :)

"mowienie, ze Jezus rzadzi na swiecie, to jak powiedziec, ze domestos rzadzi w stajni augiasza"

:-D

pozdrawiam :)
 
     
konik polny 
Zasłużony

Pomógł: 93 razy
Dołączył: 22 Lip 2013
Posty: 1171
Poziom: 29
HP: 42/2142
 2%
MP: 1022/1022
 100%
EXP: 84/94
 89%
Wysłany: 2015-07-03, 19:25   

Kto mówi, że Jezus rządzi na świecie - czyżby Olus nie rozumiał.


Zbliża się czas odejścia, toteż Jezus mówi: „Jeszcze chwilka, a świat mnie już nie będzie oglądał”. Od tej pory będzie stworzeniem duchowym, niedostępnym dla wzroku ludzkiego. Znowu jednak przyrzeka wiernym apostołom: „Wy będziecie mnie oglądali, gdyż ja żyję i wy będziecie żyli”. Po zmartwychwstaniu będzie się im ukazywał w ludzkiej postaci, a w odpowiednim czasie wskrzesi ich, by żyli razem z nim w niebie jako osoby duchowe.


Olus - Jezus jest królem w królestwie Bożym, a wola Boga dzieje się teraz w niebie a nie na ziemi. Na to jeszcze przyjdzie czas, aby panował na ziemi.
 
     
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-07-03, 22:39   

1.Zadni ludzie nie beda zyli w niebie
2.To wy chyba juz glosiliscie ze wrocil niewidzialnie :)
teraz dalej glosicie ta bledna nauke.. :-/
3.Jezus po zmartwychstaniu nie byl zadnym stworzeniem duchowym.
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 724 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6290
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4498/6115
 73%
EXP: 268/330
 81%
Wysłany: 2015-07-04, 00:48   

Zwiastun napisał/a:
czy ludzie w ciałach idą do nieba? 1 Koryntian 15:50,

Jeśli już to zmartwychwstają jako istoty duchowe :roll:

A ciekawe co oni tam będą robili? Obj. 20:6

No i co z obietnicą z psalmu 37:29
Czyżby obietnica Boża się zmieniła?
Raczej nie bo u Boga słowo raz powiedziane musi się spełnić Tytusa 1:2.


Fakt, że NT został tak bardzo rozpowszechniony na całym świecie oznacza, że co najmniej apostołowie są już w niebie, cokolwiek to znaczy. Potwierdza to fakt, że dane przez nich światło Chrystusowe i Boże świeci nam z wysokości:

Cytat:
Jak tedy zbiera się kąkol i pali w ogniu, tak będzie przy końcu świata. (41) Syn Człowieczy pośle swoich aniołów i zbiorą z Królestwa jego wszystkie zgorszenia, i tych, którzy popełniają nieprawość, (42) i wrzucą ich do pieca ognistego; tam będzie płacz i zgrzytanie zębów. (43) Wtedy sprawiedliwi zajaśnieją jak słońce w Królestwie Ojca swego. Mt. 13:40-43


Mądrość Chrystusowa i jego Kościoła już teraz służy, jako kodeks sądu dnia ostatecznego. uwidacznia się to w dyskusjach prowadzonych w "CHMURZE"/ na obłoku, czyli w dyskusjach internetowych forumowiczów. Słowo, które głosił Chrystus i kontynuował Kościół jego, sądzi nas w naszych dyskusjach i w doświadczeniach życia w Realu:

Cytat:
Ja jako światłość przyszedłem na świat, aby nie pozostał w ciemności nikt, kto wierzy we mnie. (47) A jeśliby kto słuchał słów moich, a nie przestrzegał ich, Ja go nie sądzę; nie przyszedłem bowiem sądzić świata, ale świat zbawić. (48) Kto mną gardzi i nie przyjmuje słów moich, ma swego sędziego: Słowo, które głosiłem, sądzić go będzie w dniu ostatecznym; (49) bo ja nie z siebie samego mówiłem, ale Ojciec, który mnie posłał, On mi rozkazał, co mam powiedzieć i co mam mówić. (50) I wiem, że przykazanie jego jest żywotem wiecznym. Przeto, co Ja wam mówię, mówię tak, jak mi powiedział Ojciec. J. 12:46-50

jeśli znaliśmy Chrystusa według ciała, to teraz już nie znamy. (17) Tak więc, jeśli ktoś jest w Chrystusie, nowym jest stworzeniem; stare przeminęło, oto wszystko stało się nowe. (18) A wszystko to jest z Boga, który nas pojednał z sobą przez Chrystusa i poruczył nam służbę pojednania, (19) to znaczy, że Bóg w Chrystusie świat z sobą pojednał, nie zaliczając im ich upadków, i powierzył nam słowo pojednania. (20) Dlatego w miejsce Chrystusa poselstwo sprawujemy, jak gdyby przez nas Bóg upominał; w miejsce Chrystusa prosimy: Pojednajcie się z Bogiem. 2Kor. 5:16-20


Światło sprawiedliwych, a tym samym i oni, posiedli ziemię (Ps 37:29) dla przeprowadzenia sądu zbiorowego i dokonania Restytucji zbiorowej, Ap. 20:4; 1Kor. 6:2,3. Dzieło to jest realizowane, jako rezultat naszej reakcji na głoszoną przez nich naukę, która została powszechnie uznana za wyższą mądrość (niebiańską).

Tak więc obietnica Boża nie uległa zmianie, gdyż jest napisane, że:

Cytat:
tym, którzy przez trwanie w dobrym uczynku dążą do chwały i czci, i nieśmiertelności, da żywot wieczny; Rz. 2:7

Paweł, sługa Boży, apostoł Jezusa Chrystusa w służbie wiary wybranych Bożych i w służbie poznania prawdy, która jest zgodna z pobożnością, (2) w nadziei żywota wiecznego, przyobiecanego przed dawnymi wiekami przez prawdomównego Boga, Tyt. 2:1,2


Dar życia wiecznego jest punktem wyjściowym, dla wszystkich uczestników powołania niebiańskiego. Jest to ta gwarantowana minimalna cząstka, obiecana przez Pana Jezusa podczas umywania nóg uczniom swoim w czasie Ostatniej Wieczerzy. Maksymalną natomiast jest osiągnięcia nieśmiertelności.
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,3 sekundy. Zapytań do SQL: 14