FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Wszczepieni
Autor Wiadomość
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 720 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6182
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4648/6115
 76%
EXP: 160/330
 48%
Wysłany: 2015-07-21, 22:52   

Listek napisał/a:
Pokoja napisał/a:
Jeśli chodzi o pokarmy, to jest napisane, że jeden jarzyny jada, a drugi wszystko i to przede wszystkim miałem na uwadze. Podobnie jest napisane w sprawie przestrzegania dni, Rz. 14:1-5.

.
To, co ustanawiają ludzie jest zmienne, ale to co ustanowił Bóg, tj. pokarmy pobłogosławione i wyznaczone przez Boga dni (święta) trwają na zawsze.


Bóg nie ustanawia nam prawa w sposób niedostrzegalny, lecz przez ludzi, którzy posiadając jego Ducha, poznali jego zamysł i wolę:

Cytat:
A przeto i my dziękujemy Bogu nieustannie, że przyjęliście Słowo Boże, które od nas słyszeliście nie jako słowo ludzkie, ale, jak jest prawdziwie, jako Słowo Boże, które też w was wierzących skutecznie działa. 1Te. 2:13

(12)Pozostałym zaś mówię ja, nie Pan:
(17) Poza tym, niech każdy żyje tak, jak mu wyznaczył Pan, w takim stanie, w jakim powołał go Bóg; tak też zarządzam we wszystkich zborach.
(20) Niech każdy pozostanie w tym stanie, w jakim został powołany.
(25) A co do panien, nakazu Pańskiego nie mam, ale wyrażam zdanie jako ten, który dzięki miłosierdziu Pańskiemu zasługuje na wiarę.
(40) sądzę, że i ja mam Ducha Bożego. 1Kor. 7:12-40

Głosimy tedy, jak napisano: Czego oko nie widziało i ucho nie słyszało, i co do serca ludzkiego nie wstąpiło, to przygotował Bóg tym, którzy go miłują. (10) Albowiem nam objawił to Bóg przez Ducha; gdyż Duch bada wszystko, nawet głębokości Boże. (11) Bo któż z ludzi wie, kim jest człowiek, prócz ducha ludzkiego, który w nim jest? Tak samo kim jest Bóg, nikt nie poznał, tylko Duch Boży. (12) A myśmy otrzymali nie ducha świata, lecz Ducha, który jest z Boga, abyśmy wiedzieli, czym nas Bóg łaskawie obdarzył. (13) Głosimy to nie w uczonych słowach ludzkiej mądrości, lecz w słowach, których naucza Duch, przykładając do duchowych rzeczy duchową miarę. (14) Ale człowiek zmysłowy nie przyjmuje tych rzeczy, które są z Ducha Bożego, bo są dlań głupstwem, i nie może ich poznać, gdyż należy je duchowo rozsądzać. (15) Człowiek zaś duchowy rozsądza wszystko, sam zaś nie podlega niczyjemu osądowi. (16) Bo któż poznał myśl Pana? Któż może go pouczać? Ale my jesteśmy myśli Chrystusowej. 1Kor. 2:9-16


Naturalnym prawem stworzenia (człowieka), otrzymanym w akcie stworzenia (Rdz. 1:28) jest stanowienie prawa. Doskonałość Bożego stworzenia polega na tym, że może ono upaść przez grzech, ale też przez jednego spośród niego, podnieść się przez okup i ofiarę za grzech.

Poza tym Apostołowie dobrze rozumieli, że dla tych, którzy uwierzyli w Pana Jezusa, skończył się okres działalności pedagoga, jakim był zakon Mojżeszowy, a rozpoczął się czas życia i działania w rzeczywistości Chrystusowej.

To bardzo dobrze pozwala zrozumieć porządek jednego prawa, który panuje w przedsiębiorstwie. Ono za pośrednictwem swoich instruktorów i pedagogów szkoli uczniów, aby dzięki temu, uczynić z nich odpowiedzialnych pracowników. W ramach tego samego prawa zakładu inne wymagania są stawiane jednym uczniom, a inne innym w zależności od przyuczanej specjalności. Ponadto inne wymagania są stawiane uczniom, a inne pracownikom.

Dostrzegam Listku, że Ty przez treści swoich postów na temat pojmowania prawa Bożego, ujawniasz skłonność do nakłonienia wierzących, aby wszyscy nieustannie byli uczniami, i to tylko w jednej żydowskiej specjalności, a w Bogu żyją wszystkie narody, Dz. 17:26-28.

W duszy ludzkiej, składającej się z ducha i ciała też działa jedno prawo Boże, ale w ramach jego działania, jakże lokalnie, różne prawa i obowiązki cząstkowe istniej1) w różnych organach organizmu ludzkiego.
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
Listek
VIP


Potwierdzenie wizualne: 2015
Pomógł: 581 razy
Dołączył: 11 Sie 2014
Posty: 2615
Poziom: 40
HP: 351/5017
 7%
MP: 2395/2395
 100%
EXP: 154/168
 91%
Wysłany: 2015-07-22, 05:56   

Pokoja napisał/a:
ujawniasz skłonność do nakłonienia wierzących, aby wszyscy nieustannie byli uczniami,


Dla mnie to zaszczyt być uczniem Chrystusa Jezusa, żydowskiego Mesjasza.

Ef.4,17) To zatem mówię i zaklinam [was] w Panu, abyście już nie postępowali tak, jak postępują poganie, z ich próżnym myśleniem, (18) umysłem pogrążeni w mroku, obcy dla życia Bożego, na skutek tkwiącej w nich niewiedzy / nieznajomości Tory/, na skutek zatwardziałości serca.

Pokoja, narody i Izrael mają wyznawać tego samego Boga ,Ojca Chrystusa Jezusa,którego przykazania są nieomylne i dane za zawsze.
O słowie Ojca mówi Jezus:

TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

Dobrze wiesz Pokoja ,że człowiek musi się dużo uczyć by wyjść z pociągającego i wyrafinowanego pogaństwa.
Jezus ganił nauczycieli Pisma za to ,że wprowadzają ludzkie przepisy, a myślisz,że sam też by wprowadził nauki odstępcze od Tory Ojca Niebiańskiego?

Czy Jezus robiłby to samo co odstępczy nauczyciele Pisma?

Mówił do nich:
Mk 7:9 bw "I mówił im: Chytrze uchylacie przykazanie Boże, aby naukę swoją zachować."

A do wierzących napisał ap Paweł:

2Kor 4:2 "A raczej wyzbywszy się tego wszystkiego, z czym się ludzie wstydliwie kryją, nie postępujemy chytrze i nie fałszujemy słowa Bożego, lecz otwarcie głosimy prawdę i tym jedynie zalecamy się wobec Boga wszystkim sumiennym ludziom."

:) :) :)
_________________
Bóg jest wciąż taki sam i się nie zmienia.
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 720 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6182
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4648/6115
 76%
EXP: 160/330
 48%
Wysłany: 2015-07-23, 12:48   

Listek napisał/a:
Pokoja napisał/a:
ujawniasz skłonność do nakłonienia wierzących, aby wszyscy nieustannie byli uczniami,


Dla mnie to zaszczyt być uczniem Chrystusa Jezusa, żydowskiego Mesjasza.

Ef.4,17) To zatem mówię i zaklinam [was] w Panu, abyście już nie postępowali tak, jak postępują poganie, z ich próżnym myśleniem, (18) umysłem pogrążeni w mroku, obcy dla życia Bożego, na skutek tkwiącej w nich niewiedzy / nieznajomości Tory/, na skutek zatwardziałości serca.

Pokoja, narody i Izrael mają wyznawać tego samego Boga ,Ojca Chrystusa Jezusa,którego przykazania są nieomylne i dane za zawsze.
O słowie Ojca mówi Jezus:

TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

Dobrze wiesz Pokoja ,że człowiek musi się dużo uczyć by wyjść z pociągającego i wyrafinowanego pogaństwa.
Jezus ganił nauczycieli Pisma za to ,że wprowadzają ludzkie przepisy, a myślisz,że sam też by wprowadził nauki odstępcze od Tory Ojca Niebiańskiego?

Czy Jezus robiłby to samo co odstępczy nauczyciele Pisma?

Mówił do nich:
Mk 7:9 bw "I mówił im: Chytrze uchylacie przykazanie Boże, aby naukę swoją zachować."

A do wierzących napisał ap Paweł:

2Kor 4:2 "A raczej wyzbywszy się tego wszystkiego, z czym się ludzie wstydliwie kryją, nie postępujemy chytrze i nie fałszujemy słowa Bożego, lecz otwarcie głosimy prawdę i tym jedynie zalecamy się wobec Boga wszystkim sumiennym ludziom."



Po pierwsze Twój cytat, wyrwałeś z kontekstu, naruszając sens mojej myśli, zawartej w nim i w przykładach. Cytuję, więc całą treść.

Cytat:
Dostrzegam Listku, że Ty przez treści swoich postów na temat pojmowania prawa Bożego, ujawniasz skłonność do nakłonienia wierzących, aby wszyscy nieustannie byli uczniami, i to tylko w jednej żydowskiej specjalności, a w Bogu żyją wszystkie narody, Dz. 17:26-28.


Zarówno w cytacie, jak i w podanych podobieństwach, wskazałem na inną myśl. Mianowicie na to, że figuralny zakon Mojżeszowy (pedagog, przewodnik) miał za zadanie wprowadzić Żydów w rzeczywistość Chrystusową, podobnie jak instruktor zawodu, wprowadza uczniów w rzeczywistość produkcyjną zakładu. Uczeń staje się pracownikiem, ale nadal potrzebuje się uczyć, chociaż już w inny sposób. Nie tak jak ten, który w monotonny sposób uczy się wygrywać nuty itp., lecz tak jak ten, który gra w zespole, albo śpiewa w chórze.

Cytat:
Zanim zaś przyszła wiara, byliśmy wspólnie zamknięci i trzymani pod strażą zakonu, dopóki wiara nie została objawiona. (24) Tak więc zakon był naszym przewodnikiem do Chrystusa, abyśmy z wiary zostali usprawiedliwieni. Gal. 3:23,24


Tym samym nie miałem zamiaru, aby ignorować fakt, że w rzeczywistości Chrystusowej też są uczniowie, ale apostołowie i inni ofiarujący się Bogu byli jego współpracownikami. Pan Jezus nazwał ich przyjaciółmi i braćmi.

Tak narody jak i Izrael mają wyznawać tego samego Boga, Ojca Chrystusa Jezusa, dlatego w jego rzeczywistości, wszyscy powinni być podporządkowani władzy zwierzchniej, Rz. 13:1-5. Pismo Święte w ten sposób, stało się KONSTYTUCJĄ, konstytucji. Nie odsyła ono człowieka do prawa zakonu, lecz do praw obowiązujących w poszczególnych państwach.

Także w ten sposób wyrażony jest fakt, że: Słowo Boże jest Prawdą (JANA 17:17)

Czy tak mamy rozumieć jedno prawo Boże, że wszystkie członki ciała są jednym i to samo wykonującym? Zasięg i działanie prawa Bożego, pojmujesz w bardzo wąskim znaczeniu, a ono jest bardzo złożonym systemem, jak rozgałęzione drzewo, dlatego nie tylko w Izraelu, ale i w każdym państwie człowiek musi się dużo uczyć, aby nie stosować się do ludzkich przepisów i zgubnych sugestii, które chytrze uchylają przykazanie Boże, aby naukę swoją zachować. Od tego zależy podporządkowanie się władzy zwierzchniej zgodnie z wolą Bożą.

Ap Paweł napisał do wierzących, że on i inni z nim, jako poświęceni nie postępują chytrze i nie fałszują Słowa Bożego, aby ukryć niepowodzenia swoje, 2Kor 4:2. Tak było z nim w przypadku prześladowania Kościoła. Podobnie było z zaparciem się Pana Jezusa przez Ap. Piotra i jego stronniczym stosunkiem do pogan itp. Nie ukrywali, nie zamiatali pod dywan.

Ponadto Słowo Boże uczy nas, że Izrael nie był taki wyjątkowy sam z siebie, gdyż był ludem twardego karku i postępował nawet gorzej niż Sodoma, czy inne narody. Bóg jednak złożył obietnicę i ją zaprzysiągł wierzącemu mu Abrahamowi (łaska do tysięcznego pokolenia), że w nasieniu jego będą błogosławione wszystkie narody. Wszystkie wraz z Izraelem, zostały poddane w niewolę nieposłuszeństwa, aby wszystkim mógł okazać miłosierdzie.

Poniższe teksty wskazują, że Bóg nie tylko Izraela wyprowadził, ale i inne narody, gdyż wszystkie istnieją z niego i dzięki niemu.

Cytat:
Będziecie przechodzić przez obszar waszych braci, potomków Ezawa, mieszkających w Seir; oni wprawdzie bać się was będą, ale i wy bądźcie bardzo ostrożni (5) i nie wszczynajcie z nimi wojny, gdyż nie dam wam z ich ziemi ani jednej piędzi; góry Seir dałem bowiem w dziedziczne posiadanie Ezawowi.

Wtedy Pan rzekł do mnie: Nie nastawaj na Moabitów i nie wszczynaj z nimi wojny, gdyż nie dam ci z ich ziemi nic w dziedziczne posiadanie, Ar bowiem dałem w dziedziczne posiadanie synom Lota.

Zbliżasz się bardzo do synów Ammonowych; nie nastawaj na nich i nie wszczynaj z nimi wojny, gdyż nie dam ci nic z ziemi Ammonitów w dziedziczne posiadanie, dałem ją bowiem w dziedziczne posiadanie synom Lota.P.Pr. 2:4,5, 9,19

Czy nie jesteście dla mnie tym samym, co Kuszyci, wy, synowie Izraela? - mówi Pan. Czy nie wyprowadziłem Izraela z ziemi egipskiej, Filistyńczyków z Kaftoru, a Aramejczyków z Kiru? Am. 9:7


Izrael też dla doświadczenia swego, wielokrotnie był opuszczany przez Boga w okresie sędziów i później za czasu Asyryjczyków i Chaldejczyków oraz Rzymian i Chrześcijan. Po raz pierwszy miało to miejsce nawet na pustyni. Np. gdy zwątpili w mądrość i moc Bożą po wysłaniu zwiadowców do Kanaanu. Mojżesz im powiedział, że Jehowa nie będzie z nimi pod Chormą i nie był, dlatego ponieśli porażkę.
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
Listek
VIP


Potwierdzenie wizualne: 2015
Pomógł: 581 razy
Dołączył: 11 Sie 2014
Posty: 2615
Poziom: 40
HP: 351/5017
 7%
MP: 2395/2395
 100%
EXP: 154/168
 91%
Wysłany: 2015-07-24, 08:56   

Pokoja napisał/a:
Nie odsyła ono człowieka do prawa zakonu, lecz do praw obowiązujących w poszczególnych państwach.


Mylisz się Pokoja. Oczywiście mamy przestrzegać prawa , które obowiązuje w kraju naszego pobytu, ale gdyby kolidowało ono z zakonem Bożym wtedy mamy wybrać zakon, czyli słowo Boga.

Ps 19:8 bw "Zakon Pana jest doskonały, pokrzepia duszę, Świadectwo Pana jest wierne, Uczy prostaczka mądrości."

J 1:17 "Podczas gdy Prawo zostało dane za pośrednictwem Mojżesza, łaska i prawda przez Jezusa Chrystusa spełniły się."

Apostoł Jan podkreśla ,że Swoje prawo Bóg podał za pośrednictwem proroka Mojżesza,
Natomiast łaska przyszła przez Jezusa a wypełnione przez Jezusa proroctwa pokazały,że wszystko co mówi Bóg jest prawdą.

:) :) :)
_________________
Bóg jest wciąż taki sam i się nie zmienia.
 
     
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-07-24, 15:51   

Pokojo
Czyli jak prawo swieckie kaze mi swietowac niedziele,klaniac sie balwanom,,isc na wojne to ja mam sie podporzadkowac?mam nadzieje ze zle cie zrozumialem..
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 720 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6182
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4648/6115
 76%
EXP: 160/330
 48%
Wysłany: 2015-07-25, 00:40   

Listek napisał/a:
Pokoja napisał/a:
Nie odsyła ono człowieka do prawa zakonu, lecz do praw obowiązujących w poszczególnych państwach.


Mylisz się Pokoja. Oczywiście mamy przestrzegać prawa , które obowiązuje w kraju naszego pobytu, ale gdyby kolidowało ono z zakonem Bożym wtedy mamy wybrać zakon, czyli słowo Boga.

Ps 19:8 bw "Zakon Pana jest doskonały, pokrzepia duszę, Świadectwo Pana jest wierne, Uczy prostaczka mądrości."


Listku Pan Bóg w rożny sposób doświadcza naszą lojalność w stosunku do niego. To zgodnie z zakonem Bożym mamy przestrzegać prawa, które obowiązuje w naszej ziemskiej ojczyźnie, w której żyjąc według ciała, zmierzamy do niebiańskiej.

W Rz. 13:1-5 jest napisane, że władzy zwierzchniej, jako słudze Bożemu mamy się poddawać nie tylko ze względu na to, że gniew wywiera, ale przede wszystkim ze względu na sumienie. Jest ono bardzo istotną instytucją Bożą. O ile sługa Boży czuwa nad porządkiem w całym państwie, ale nie oznacza to, że o wszystkim wie, o tyle nasze sumienie wie o wszystkim, co czynimy.

Poza tym, gdy Bóg za pośrednictwem władzy zwierzchniej wystawia nas na próbę lojalności jemu, to zawsze daje do wyboru: bałwochwalstwo, albo śmierć. W takim przypadku, jeżeli prawdziwie (żywo) wierzący odrzuci bałwochwalstwo, to też jest poddany tej władzy zwierzchniej, która w niektórych przypadkach z woli Bożej może przygotować ratunek dla prawowiernego.

Władza tylko w szczególnych sytuacjach, stosuje taką próbę. Czyni tak, gdy szuka ludzi, na których pewnie mogłaby się oprzeć w różnych sprawach. Tak było w Babilonie, rozpoczynającym tygiel dla rożnych narodów.

Nabuchodonozor rozumiał, że w wielonarodowym imperium, tylko na tych ich rodakach może polegać, którzy bronią swojego prawego systemu wartości nawet w obliczu śmierci. To, do czego się posunął, było wyrazem jego pychy, za co został później ukarany obłędem, ale zabronił mówić źle o Jehowie, którego uznał za Boga Najwyższego, jego sługom przywrócił poprzedni stan i wysławiał ich Boga.
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 720 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6182
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4648/6115
 76%
EXP: 160/330
 48%
Wysłany: 2015-07-25, 00:47   

Olus napisał/a:
Pokojo
Czyli jak prawo swieckie kaze mi swietowac niedziele,klaniac sie balwanom,,isc na wojne to ja mam sie podporzadkowac?mam nadzieje ze zle cie zrozumialem..


Proszę Olusie, zapoznaj się z treścią postu, który napisałem w odpowiedzi dla Listka. Wyjaśniłem tam, że nawet w takim, jak przez Ciebie podanym przypadku, wierzący jest poddany władzy zwierzchniej, jeżeli zgodnie z swoim sumieniem, poddaje się jej, aby tylko nie uprawiać bałwochwalstwa.
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
Listek
VIP


Potwierdzenie wizualne: 2015
Pomógł: 581 razy
Dołączył: 11 Sie 2014
Posty: 2615
Poziom: 40
HP: 351/5017
 7%
MP: 2395/2395
 100%
EXP: 154/168
 91%
Wysłany: 2015-07-25, 15:01   

Pokoja napisał/a:
wierzący jest poddany władzy zwierzchniej, jeżeli zgodnie z swoim sumieniem, poddaje się jej, aby tylko nie uprawiać bałwochwalstwa.


Apostoł Jakub jest innego zdania niz Ty Pokoja.



Jakub 2,(12) Mówcie i czyńcie tak, jak ludzie, którzy będą sądzeni na podstawie Tory, która prowadzi do wolności.


Czyli dla wierzącego zawsze słowo Boże jest przed prawem ludzkim.

Abyście nie dali się uwieść tym,którzy nie szanują praw Bożych (2 P 3,17b).

Dlatego poganie przyjmujący Mesjasza mają się uczyć słowa Bożego. Bo sama wiara w to, że Bóg istnieje, i że dał nam swojego Syna nie zmienia naszego życia .Tylko trwanie w słowie Bożym i wdrażanie go w życie, powoduje zmiany na dobre w naszym życiu. My mamy się wzajemnie kochać a Bóg mówi nam w swoim słowie / w Torze/ jak to dokładnie robić.

Jezus strofował nauczycieli żydowskich ,którzy uchylali przykazania Boże na rzecz swoich ludzkich nauk i przepisów. Nawoływał by wrócono do czystej nauki Bozej, czystego,żywego słowa.
Według czystego słowa On sam żył na ziemi i został uznany za sprawiedliwego.
Boże Słowo jest od początku i trwa przez wszystkie pokolenia niezmienie.

:) :) :)
_________________
Bóg jest wciąż taki sam i się nie zmienia.
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 720 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6182
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4648/6115
 76%
EXP: 160/330
 48%
Wysłany: 2015-07-25, 22:55   

Listek napisał/a:
Pokoja napisał/a:
wierzący jest poddany władzy zwierzchniej, jeżeli zgodnie z swoim sumieniem, poddaje się jej, aby tylko nie uprawiać bałwochwalstwa.


Apostoł Jakub jest innego zdania niz Ty Pokoja.

Jakub 2,(12) Mówcie i czyńcie tak, jak ludzie, którzy będą sądzeni na podstawie Tory, która prowadzi do wolności.


Czyli dla wierzącego zawsze słowo Boże jest przed prawem ludzkim.

Abyście nie dali się uwieść tym,którzy nie szanują praw Bożych (2 P 3,17b).


Listku, czy Ty nie dostrzegasz braku konsekwencji w tym, co napisałeś?

Co o pojmowaniu znaczenia zakonu wolności napisał Jakub i Ap. Paweł?

Cytat:
Tak mówcie i tak czyńcie [... skoro/ponieważ] według zakonu wolności macie być sądzeni. Jak. 2:12

Wszystko mi wolno, ale nie wszystko jest pożyteczne. Wszystko mi wolno, lecz ja nie dam się niczym zniewolić. 1Kor. 6:12

Wszystko wolno, ale nie wszystko jest pożyteczne; wszystko wolno, ale nie wszystko buduje. (24) Niech nikt nie szuka własnej korzyści, lecz korzyści bliźniego. 1Kor. 10:23,24

Bo wy do wolności powołani zostaliście, bracia; tylko pod pozorem tej wolności nie pobłażajcie ciału, ale służcie jedni drugim w miłości. (14) Albowiem cały zakon streszcza się w tym jednym słowie, mianowicie w tym: Będziesz miłował bliźniego swego, jak siebie samego. Gal. 5:13,14

Będąc wolnym wobec wszystkich, oddałem się w niewolę wszystkim, abym jak najwięcej ludzi pozyskał. (20) I stałem się dla Żydów jako Żyd, aby Żydów pozyskać; dla tych, którzy są pod zakonem, jakobym był pod zakonem, chociaż sam pod zakonem nie jestem, aby tych, którzy są pod zakonem, pozyskać. (21) Dla tych, którzy są bez zakonu, jakobym był bez zakonu, chociaż nie jestem bez zakonu Bożego, lecz pod zakonem Chrystusowym, aby pozyskać tych, którzy są bez zakonu. (22) Dla słabych stałem się słabym, aby słabych pozyskać; dla wszystkich stałem się wszystkim, żeby tak czy owak niektórych zbawić. (23) A czynię to wszystko dla ewangelii, aby uczestniczyć w jej zwiastowaniu. 1Kor. 9:19-23


Żydzi pod zakonem Mojżeszowym dali się zniewolić temu, co im było wolno czynić. Mniemali, że przez same wykonywanie uczynków otrzymają zbawienie.

To prawda, że dla wierzącego słowo Boże, zawsze jest przed prawem ludzkim. Prawo władzy zwierzchniej nie jest jednak prawem ludzkim, lecz prawem sługi Bożego, czyli Bożym. Nie powstało ono na podstawie woli jakiegoś człowieka, czy jakiejś partykularnej, czy autonomicznej grupy ludzkiej. Jest ono wypadkową, powstającą w wyniku działania wielu czynników, dlatego nikt z ludzi nie może przypisać sobie jego ustanowienia.

Prawem ludzkim jest to prawo, które powstaje z woli człowieka, lub partykularnej, czy autonomicznej grupy ludzkiej. Apostelowie nie mogli słuchać ludzkich ustaleń żydowskiej władzy autonomicznej, zabraniającej głosić w imieniu Jezusa Nazarejskiego, skoro sługa Boży w złotym okresie rzymskim, dla odnowy moralnej społeczeństwa, popierał działalność, która jej sprzyjała, Dz. 4:19; 5:29.

Należy szanować prawo Boże, które nakazuje człowiekowi poddanie się władzy zwierzchniej, Mt. 22:21; Rz. 13:1-5.
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-07-26, 01:20   

Tak szanujemy wladze jesli chce ukarac tam kogos bo przeszkrobal ale jesli wladza narzuca na swoje "przykazania" ktore stoja w opozycji do Prawa Bozego nalezy jej sie sprzeciwic.
Pogubilem sie w tej waszej dyskusji :roll:
Ostatnio zmieniony przez Olus 2015-07-26, 07:15, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Listek
VIP


Potwierdzenie wizualne: 2015
Pomógł: 581 razy
Dołączył: 11 Sie 2014
Posty: 2615
Poziom: 40
HP: 351/5017
 7%
MP: 2395/2395
 100%
EXP: 154/168
 91%
Wysłany: 2015-07-26, 06:52   

Pokoja napisał/a:
Żydzi pod zakonem Mojżeszowym dali się zniewolić temu, co im było wolno czynić.


To nie święte Prawo Boże ( Tora, która daje wolność ) zniewala człowieka ,tylko grzech.
Przeszkodą w wypełnianiu Prawa Boga , którego się wyznaje jest cielesność.
Sprawę tę rozwiązał Bóg posyłając Swego Syna jako wybawiciela od grzechu.

Upamiętanie to odwrócenie się od grzechu ,czyli odwrócenie się od łamania zakonu Bożego.1 Jan 3,4- grzech jest przestępstwem zakonu.

"A Piotr do nich:
Upamiętajcie się i niechaj się każdy z was da ochrzcić w imię Jezusa Chrystusa na odpuszczenie grzechów waszych, a otrzymacie dar Ducha Świętego."

Dz 2:38 bw

Dany człowiekowi duch Boży uzdalnia go do posłusznego wypełniania wytycznych Boga,czyli Jego podanego na zawsze Prawa.

J 1:17 "Podczas gdy Prawo zostało dane za pośrednictwem Mojżesza,
łaska i prawda przez Jezusa Chrystusa spełniły się.
"- napisał apostoł Jan.

Jedno jest Prawo Boże dla Żyda i dla wierzącego z narodów.Bóg nie ma względu na osoby. Miły Mu jest każdy kto się Go boi i pełni Jego wolę.

:) :) :)
_________________
Bóg jest wciąż taki sam i się nie zmienia.
 
     
efroni 

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 30 razy
Wiek: 66
Dołączył: 15 Paź 2013
Posty: 153
Poziom: 11
HP: 0/272
 0%
MP: 130/130
 100%
EXP: 11/25
 44%
Wysłany: 2015-07-26, 08:51   

Olus napisał/a:
Tak szanujemy wladze jesli chce ukarac tam kogos bo przeszkrobal ale jesli wladza narzuca na swoje "przykazania" ktore stoja w opozycji do Prawa Bozego nalezy jej sie sprzeciwic.
Pogubilem sie w tej waszej dyskusji :roll:


Czy to ma zastosowanie też i do władz kościołów ?
Czy też władze kościołów są ponad to ?

"Tak szanujemy wladze koscioła jesli chce ukarac tam kogos bo przeszkrobal ale jesli wladza kościoła narzuca na swoje "przykazania" ktore stoja w opozycji do Prawa Bozego nalezy jej sie sprzeciwic." - podpiszesz się pod tym ?
_________________
..ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim..

Rozmawiam z Wami jak uczeń na przerwie który tak zrozumiał wykład nauczyciela
 
     
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-07-26, 13:22   

Cytat:
Czy to ma zastosowanie też i do władz kościołów ?

Oczywiscie
Cytat:
Czy też władze kościołów są ponad to ?

Nie sa.
 
     
Listek
VIP


Potwierdzenie wizualne: 2015
Pomógł: 581 razy
Dołączył: 11 Sie 2014
Posty: 2615
Poziom: 40
HP: 351/5017
 7%
MP: 2395/2395
 100%
EXP: 154/168
 91%
Wysłany: 2015-07-26, 19:34   

efroni napisał/a:
jesli wladza kościoła narzuca nam swoje "przykazania" ktore stoja w opozycji do Prawa Bozego nalezy jej sie sprzeciwic."


Oczywiście.
A jeśli nie będzie poprawy należy odejść z odstępczego kościoła.

Prawdziwy Bóg podał swoje Prawo przez proroka Mojżesza.
Wzorem do naśladowania tego jak wypełniać z serca prawo Boże jest Namaszczony Syn Boży Jezus.

"Podczas gdy Prawo zostało dane za pośrednictwem Mojżesza,
łaska i prawda przyszły przez Jezusa Chrystusa."

J 1:17


:) :) :)
_________________
Bóg jest wciąż taki sam i się nie zmienia.
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 720 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6182
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4648/6115
 76%
EXP: 160/330
 48%
Wysłany: 2015-07-26, 20:31   ZAKON JADEM ŚMIERCI

Listek napisał/a:
Pokoja napisał/a:
Żydzi pod zakonem Mojżeszowym dali się zniewolić temu, co im było wolno czynić.


To nie święte Prawo Boże (Tora, która daje wolność ) zniewala człowieka, tylko grzech.
Przeszkodą w wypełnianiu Prawa Boga, którego się wyznaje jest cielesność.
Sprawę tę rozwiązał Bóg posyłając Swego Syna jako wybawiciela od grzechu.


Zgoda.
Należy tu uwzględnić, że zgodnie z tym, co napisano, dla upadłego człowieka, święty zakon Boży jest jadem (mocą) śmierci (węża = szatana, 1Kor. 15:55,56), która będąc bramą Hadesu (piekła) nie zwyciężą Kościoła (Mt. 16:18), gdyż oboje mają być wrzuceni do Gehenny.

Gehenna rozpala ogień języka (kalający całe ciało), a ten rozpala bieg życia w świecie nieprawości (Jak. 3:6), w którym straż trzyma sługa Boży z mieczem prawa, czyli władza zwierzchnia, (Rz. 13:1-5) tak u Żydów jak i u innych narodów:

Cytat:
Gdzież jest, o śmierci (wąż), zwycięstwo twoje? Gdzież jest, o śmierci, żądło (grzech) twoje? (56) A żądłem śmierci (węża = szatana) jest grzech, a mocą grzechu (jadem) jest zakon; Rdz. 3:1-5; 1Kor. 15:55,56

Jakże wielki las zapala mały ogień! (6) I język jest ogniem; język jest wśród naszych członków swoistym światem nieprawości; kala on całe ciało i rozpala bieg życia, sam będąc rozpalony przez piekło. Jak. 3:5,6

Cóż więc powiemy? Że zakon to grzech? Przenigdy! Przecież nie poznałbym grzechu, gdyby nie zakon; wszak i o pożądliwości nie wiedziałbym, gdyby zakon nie mówił: Nie pożądaj! (8) Lecz grzech przez przykazanie otrzymał bodziec i wzbudził we mnie wszelką pożądliwość, […] przykazanie, które miało mi być ku żywotowi, było ku śmierci. (11) Albowiem grzech otrzymawszy podnietę przez przykazanie, zwiódł mnie i przez nie mnie zabił. (12) Tak więc zakon jest święty i przykazanie jest święte i sprawiedliwe, i dobre. [...] grzech, żeby się okazać grzechem, posłużył się rzeczą dobrą, by spowodować moją śmierć, aby grzech przez przykazanie okazał ogrom swojej grzeszności. (14) Wiemy bowiem, że zakon jest duchowy, ja zaś jestem cielesny, zaprzedany grzechowi. (15) Albowiem nie rozeznaję się w tym, co czynię; gdyż nie to czynię, co chcę, ale czego nienawidzę, to czynię. (16) A jeśli to czynię, czego nie chcę, zgadzam się z tym, że zakon jest dobry. (17) Ale wtedy czynię to już nie ja, lecz grzech, który mieszka we mnie. [...] (24) Nędzny ja człowiek! Któż mnie wybawi z tego ciała śmierci? (25) Bogu niech będą dzięki przez Jezusa Chrystusa, Pana naszego! Tak więc ja sam służę umysłem zakonowi Bożemu, ciałem zaś zakonowi grzechu. Rz. 7:7-25


Dlaczego Żydzi pod zakonem Mojżeszowym dali się zniewolić temu, co im było wolno czynić? Poniższa treść cytatu wyjaśnia to:

Cytat:
Nie mogę sam z siebie nic uczynić. Jak słyszę, tak sądzę, a sąd mój jest sprawiedliwy, bo staram się pełnić nie moją wolę, lecz wolę tego, który mnie posłał. (31) Jeżelibym Ja wydawał o sobie świadectwo, świadectwo moje nie byłoby wiarogodne. (32) Jest inny, który wydaje o mnie świadectwo, i wiem, że świadectwo, które On o mnie wydaje, jest wiarogodne. (33) Wy posłaliście posłańców do Jana, a on dał świadectwo prawdzie. (34) Ja zaś nie polegam na świadectwie ludzkim, ale to mówię, abyście byli zbawieni. (35) On był światłem gorejącym i świecącym, a wyście chętnie do czasu radowali się jego światłem. (36) Ja zaś mam świadectwo, które przewyższa świadectwo Jana; dzieła bowiem, które mi powierzył Ojciec, abym je wykonał, te właśnie dzieła, które czynię, świadczą o mnie, że Ojciec mnie posłał. (37) A sam Ojciec, który mnie posłał, wydał o mnie świadectwo. Ani głosu jego nigdy nie słyszeliście, ani postaci jego nie widzieliście, (38) ani słowa jego nie zachowaliście w sobie, ponieważ nie wierzycie temu, którego On posłał. (39) Badacie Pisma, bo sądzicie, że macie w nich żywot wieczny; a one składają świadectwo o mnie; (40) ale mimo to do mnie przyjść nie chcecie, aby mieć żywot. (41) Nie przyjmuję chwały od ludzi, (42) ale poznałem was, że nie macie w sobie miłości Bożej. (43) Ja przyszedłem w imieniu Ojca mego, a wy mnie nie przyjmujecie; jeśli kto inny przyjdzie we własnym imieniu, tego przyjmiecie. (44) Jakże możecie wierzyć wy, którzy nawzajem od siebie przyjmujecie chwałę, a nie szukacie chwały pochodzącej od tego, który jedynie jest Bogiem? J. 5:30-44


Z powyższej treści wynika, że Żydzi dali się zniewolić przez Zakon Boży, ponieważ chcieli się nim posługiwać do czynienia woli swojej, a nie Bożej. Takie świadectwo o nich wydał Bóg i jego anioł, czyli Jan Chrzciciel, że nie wykonywali dzieła, które mi powierzył Bóg na górze Synaj. Dla poznania sposobu osiągnięcia życia wiecznego ograniczali się do badania Pism, ale nie rozpoznali, że one (jako poszczególne rzuty rzeczywistości Chrystusowej) po złożeniu ich w jedną całość, wskazują na taką drogę w wszystkich bohaterach wiary, którą jako jednostka poszedł Pan Jezus; 1Pio. 1:10-12.

Wyrażając się tak w uproszczeniu, językiem rysunku technicznego można by powiedzieć, że potrzebne są rzuty przedmiotu (np. cztery Ewangelie opisujące życie i działalność Pana Jezusa), można i należy je czynić, ale nie można dać się zniewolić myśli, że na tym wszystko polega. Na ich podstawie należy odtworzyć sobie pełny obraz przedmiotu, aby go wykonać, J. 12:24; 1Kor. 15:36-38.

Listek napisał/a:
Jedno jest Prawo Boże dla Żyda i dla wierzącego z narodów. Bóg nie ma względu na osoby. Miły Mu jest każdy kto się Go boi i pełni Jego wolę.


Listku, zgadzam się z tym, że jedno jest Prawo Boże dla wszystkich ludzi i narodów. Nie ma tu znaczenia, czy ktoś jest wierzący, czy niewierzący. Jak ktoś zlekceważy powszechne Boże prawo ciążenia na ziemi, to może nawet ponieść śmierć, wierzący, czy niewierzący. Jeżeli ktoś zapozna się z makietą, czy cieniem tego jednego prawa, to czy ma prawo wskazywać, że wszyscy muszą mieć taką makietę. Rzeczywistość jednego prawa Bożego, przedstawionego w tej makiecie jest tak bardzo rozległa, że jednemu ono może nakazywać wykonywać coś, a zakazywać wykonywać tego drugiemu człowiekowi, czy narodowi.

Tak dla przykładu; są silniki elektryczne, które muszą pracować w wodzie, aby się nie spalić, a inne mogą się spalić, gdy dostanie się do nich woda. Wszystkie przepisy szczegółowe są uregulowane przez jedno prawo Bożej natury.

U Boga tak zawsze jest wieczna sprawiedliwość, ale po upadku człowieka między ludźmi i narodami tak nie jest. Dopiero po złożeniu okupu i przywróceniu wiecznej sprawiedliwości, Ap. Piotr poznał, że Bog nie ma względu na osobę. To on dopiero wtedy to poznał, a nie, że od tego czasu Bóg tak zaczął postępować.
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 13