FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Dyskusje o wszystkim
Autor Wiadomość
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-07-19, 18:16   

aaaaaa czyli wierzysz w dwojce ?a co konkretne wedlug ciebie zostalo sfaszowane?
Bo ja jestem zdania ze sa pewne naciagniecia ale wlasnie pod dwojce/trojce
 
     
Sarah 
Sarah

Potwierdzenie wizualne: 67
Pomogła: 61 razy
Dołączyła: 19 Lip 2015
Posty: 78
Poziom: 7
HP: 0/130
 0%
MP: 62/62
 100%
EXP: 13/16
 81%
Wysłany: 2015-07-19, 18:17   

Nawet nie widziałam iz taki ruch istnieje. Własnie sprawdziałam. Nie to nie moje korzenie.
 
     
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-07-19, 18:19   

ale Mesjanscy Zydzi raczej nie wierza tak jak ty :roll:
Wierza w trojce albo w jedynke ;) rastafari wierza jakos tak :-P
Ostatnio zmieniony przez Olus 2015-07-19, 18:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-07-19, 18:20   

i co zostalo sfalszowane...szkrobnij bom ciekawy :)
 
     
Sarah 
Sarah

Potwierdzenie wizualne: 67
Pomogła: 61 razy
Dołączyła: 19 Lip 2015
Posty: 78
Poziom: 7
HP: 0/130
 0%
MP: 62/62
 100%
EXP: 13/16
 81%
Wysłany: 2015-07-19, 18:26   

W dwojce tez nie wierze. Dla mnie Ojciec Niebieski jest Duchem sw ktorego przenika Duch sw i to jest cała natura Boga. Dlatego stworzył człowieka na swoj obraz: kobiete i mezczyzne a nie tylko jedna osobe. Nie, nie wierze w dwie oddzielne osoby Boga czyli w dwojce. Ja nie dziele Boga traktuje jego nature jako całosc, jednego Pana. Kto jest moim Odkupicielem? Ojciec!

Kim jest dla mnie Ojciec? " Słowo u Boga". Boga nie da sie podzielic na dwie czesci, osoby. Bog jest jeden, niepodzielny! Ciezko to ubrac w słowa bo mozesz to dwuznacznie zrozumiec. A ze Słowo to Bog to tak mowia Pisma Prorockie a ostatnio doznałam silnego wstrzasu emocjonalnego jak zobaczyłam sfalszowanie proroctw Starego Testamentu w Nowym.
 
     
Sarah 
Sarah

Potwierdzenie wizualne: 67
Pomogła: 61 razy
Dołączyła: 19 Lip 2015
Posty: 78
Poziom: 7
HP: 0/130
 0%
MP: 62/62
 100%
EXP: 13/16
 81%
Wysłany: 2015-07-19, 18:27   

Otworzmy nowy dział! Falszerstwa w Nowym Testamencie! OK? jestes przygotowany na wstrzas juz teraz?
 
     
Sarah 
Sarah

Potwierdzenie wizualne: 67
Pomogła: 61 razy
Dołączyła: 19 Lip 2015
Posty: 78
Poziom: 7
HP: 0/130
 0%
MP: 62/62
 100%
EXP: 13/16
 81%
Wysłany: 2015-07-19, 18:28   

Jak ty wierzysz? powiesz w koncu? to tez ci cos wyznam
 
     
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-07-19, 18:31   

Cytat:
W dwojce tez nie wierze. Dla mnie Ojciec Niebieski jest Duchem sw ktorego przenika Duch sw i to jest cała natura Boga. Dlatego stworzył człowieka na swoj obraz: kobiete i mezczyzne a nie tylko jedna osobe. Nie, nie wierze w dwie oddzielne osoby Boga czyli w dwojce. Ja nie dziele Boga traktuje jego nature jako całosc, jednego Pana. Kto jest moim Odkupicielem? Ojciec!

Kim jest dla mnie Ojciec? " Słowo u Boga". Boga nie da sie podzielic na dwie czesci, osoby. Bog jest jeden, niepodzielny! Ciezko to ubrac w słowa bo mozesz to dwuznacznie zrozumiec. A ze Słowo to Bog to tak mowia Pisma Prorockie a ostatnio doznałam silnego wstrzasu emocjonalnego jak zobaczyłam sfalszowanie proroctw Starego Testamentu w Nowym.


Chwila chwila ale kobieta powstala z mezczyzny :-P
Zgadzam sie ze jest niepodzielny ale wierzac ze Jezus jest tym samym Bogiem
poniekad Go dzielisz ;) Czyli Jezus tez jest Ojcem?Nie bardzo lapie.

Cytat:
Otworzmy nowy dział! Falszerstwa w Nowym Testamencie! OK? jestes
przygotowany na wstrzas juz teraz?


Oczywiscie! :-P
 
     
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-07-19, 18:34   

Sarah napisał/a:
Jak ty wierzysz? powiesz w koncu? to tez ci cos wyznam

milosc ? :-D sam sie wacham miedzy unitarianizmem a "dwojka"....
 
     
Sarah 
Sarah

Potwierdzenie wizualne: 67
Pomogła: 61 razy
Dołączyła: 19 Lip 2015
Posty: 78
Poziom: 7
HP: 0/130
 0%
MP: 62/62
 100%
EXP: 13/16
 81%
Wysłany: 2015-07-19, 18:40   

On nigdy nie mial na imie Jezus. Literka J nie istniała jeszcze sto lat temu. On miał hebrajskie imie Yahshua . To religia cesartwa rzymskiego wypromowała boga imieniem Jezus.

Piszesz ze kobieta powstała z mezczyzny ale zobacz co mowi Bog:

"Stworzył wiec Bog człowieka na swoj obraz, na obraz bozy go stworzył, stworzył mezczyzne i niewiaste. Nieistotne jest zatem iz kobieta powstała pozniej. Zwróc uwage na słowa:" swoj obraz!" i odpowiedz na pytanie czy obraz Boga to sam mezczyzna wzgledem powyzszych słow???? odpowiedz znajdziesz w słowie" i"

Jaki jest obraz Boga: mezczyzna i kobieta. Boga ktory jest Duchem przenika tez Duch. Sa przykłady w Starym Testamencie musiałabym odszukac!
 
     
Sarah 
Sarah

Potwierdzenie wizualne: 67
Pomogła: 61 razy
Dołączyła: 19 Lip 2015
Posty: 78
Poziom: 7
HP: 0/130
 0%
MP: 62/62
 100%
EXP: 13/16
 81%
Wysłany: 2015-07-19, 18:45   

Ja jestem modalistka! Ojciec Odwieczny to Duchsw ktory przenika jego Duchsw. To jest całosc jego istoty a nie dwie odzielne osoby boskie. Nie wierze w dwie odzielne osoby Boga: czyli Ojca i Syna. Wierze iz Ojciec ktory jest Duchem sw a przenika Go jego Duch przyszedł w ciele. Z reszta dla mnie To ON ! jeden Pan i ma jedno imie Yah ktore jest widoczne w Yahshua a co oznacza iz Yah zbawia! W apokalispie Jana jest jeden tron i na nim siedzi tylko jeden krol. On jest sam jeden!
 
     
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-07-19, 18:55   

Cytat:
On nigdy nie mial na imie Jezus. Literka J nie istniała jeszcze sto lat temu. On miał hebrajskie imie Yahshua . To religia cesartwa rzymskiego wypromowała boga imieniem Jezus.

A moze Yeshua albo Yehoshua?
http://www.essene.com/Yeshua/yehoshua.htm
skad ta pewnosc ?
Cytat:
"Stworzył wiec Bog człowieka na swoj obraz, na obraz bozy go stworzył, stworzył mezczyzne i niewiaste. Nieistotne jest zatem iz kobieta powstała pozniej. Zwróc uwage na słowa:" swoj obraz!" i odpowiedz na pytanie czy obraz Boga to sam mezczyzna wzgledem powyzszych słow???? odpowiedz znajdziesz w słowie" i"

no dobra :-D
Cytat:
Jaki jest obraz Boga: mezczyzna i kobieta. Boga ktory jest Duchem przenika tez Duch. Sa przykłady w Starym Testamencie musiałabym odszukac!

Czyli Bog jest Ojco-Matka?
Cytat:
Ja jestem modalistka! Ojciec Odwieczny to Duchsw ktory przenika jego Duchsw. To jest całosc jego istoty a nie dwie odzielne osoby boskie. Nie wierze w dwie odzielne osoby Boga: czyli Ojca i Syna. Wierze iz Ojciec ktory jest Duchem sw a przenika Go jego Duch przyszedł w ciele. Z reszta dla mnie To ON ! jeden Pan i ma jedno imie Yah ktore jest widoczne w Yahshua a co oznacza iz Yah zbawia! W apokalispie Jana jest jeden tron i na nim siedzi tylko jeden krol. On jest sam jeden!

No dobra ale jak poradzisz sobie np z tym tekstem:
29 Bracia, wolno powiedzieć do was otwarcie, że patriarcha Dawid umarł i został pochowany w grobie, który znajduje się u nas aż po dzień dzisiejszy7. 30 Więc jako prorok, który wiedział, że Bóg przysiągł mu uroczyście, iż jego Potomek zasiądzie na jego tronie, 31 widział przyszłość i przepowiedział zmartwychwstanie Mesjasza, że ani nie pozostanie w Otchłani, ani ciało Jego nie ulegnie rozkładowi.
32 Tego właśnie Jezusa wskrzesił Bóg, a my wszyscy jesteśmy tego świadkami. 33 Wyniesiony na prawicę Boga, otrzymał od Ojca obietnicę Ducha Świętego i zesłał Go, 34 jak to sami widzicie i słyszycie. Bo Dawid nie wstąpił do nieba, a jednak powiada8:
Rzekł Pan do Pana mego:
Siądź po prawicy mojej
,
35 aż położę nieprzyjaciół Twoich
podnóżkiem stóp Twoich.
36 Niech więc cały dom Izraela wie z niewzruszoną pewnością, że tego Jezusa, którego wyście ukrzyżowali, uczynił Bóg i Panem, i Mesjaszem».


Potomek ktory umarl i zostal wskrzeszony przez Boga.
Bog nie moze umrzec i zostac wyniesiony...

i np tym

παντα γαρ υπεταξεν υπο τους ποδας αυτου οταν δε ειπη οτι παντα υποτετακται δηλον οτι εκτος του υποταξαντος αυτω τα παντα

wszystkie bowiem poddał pod stopy Jego gdy zaś powiedziałby że wszystkie jest poddane jawne że [b]oprócz (Tego) który poddał Mu wszystkie..


Bog poddal samemu sobie i sam siebie potem wywyzszyl ?

a i czekam na ten temat o falszowaniu :-P
Ostatnio zmieniony przez Olus 2015-07-19, 18:58, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Sarah 
Sarah

Potwierdzenie wizualne: 67
Pomogła: 61 razy
Dołączyła: 19 Lip 2015
Posty: 78
Poziom: 7
HP: 0/130
 0%
MP: 62/62
 100%
EXP: 13/16
 81%
Wysłany: 2015-07-19, 18:55   

Wyobraz sobie iz masz jabłko. Rozkroj je na dwie czesci. A teraz złoz je zpowrotem . Czy to jest to samo jablko? tak! Ojciec jest Duchem ktorego przenika jego Duch to jest całosc! Nie wolno dzielic Boga na osoby i czesci! Zauwaz iz w Torze mowi Ojciec i On mowi iz to jego przebili ! Jablko mozesz podzielic ale Boga nie, a Bog mowi iz jezeli ktos bedzie wierzył potajemnie w jego osoby to On go nie uzna jako Syna. Bog jest jeden Sam! Z reszta wiesz ze Słowo stworzyło swiat tak? Ucza iz Syn istniał z Ojcem. Ale Słowo to wlasnie Ojciec. Dowod . Odpowiedz na pytanie: Kto rzekł słowa: stało sie? jezeli jest ich dwoch????? Ojciec czy Syn? A kogo nie poznali Zydzi Ojca czy Syna? przeciez oni nie znali Syna jako Boga z Tory a Bog mowi iz Go nie poznali? Łapiesz?
 
     
Sarah 
Sarah

Potwierdzenie wizualne: 67
Pomogła: 61 razy
Dołączyła: 19 Lip 2015
Posty: 78
Poziom: 7
HP: 0/130
 0%
MP: 62/62
 100%
EXP: 13/16
 81%
Wysłany: 2015-07-19, 19:00   

Podaj mi adnotacje do cytatów. To Prawda Bog nie moze umrzec jako Bog ale jako człowiek tak! A czym dla ciebie jest odkupienie i co to znaczy? czekam na adnotacje do cytatów!
Prorocy ucza iz :
a .Bog bedzie dzwigał nasze grzechy
b. Tylko Bog jest Zbawicielem
c Bog pokaze sie na Syjonie ze swietymi
 
     
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-07-19, 19:02   

Cytat:
Wyobraz sobie iz masz jabłko. Rozkroj je na dwie czesci. A teraz złoz je zpowrotem . Czy to jest to samo jablko? tak! Ojciec jest Duchem ktorego przenika jego Duch to jest całosc! Nie wolno dzielic Boga na osoby i czesci! Zauwaz iz w Torze mowi Ojciec i On mowi iz to jego przebili ! Jablko mozesz podzielic ale Boga nie, a Bog mowi iz jezeli ktos bedzie wierzył potajemnie w jego osoby to On go nie uzna jako Syna. Bog jest jeden Sam! Z reszta wiesz ze Słowo stworzyło swiat tak? Ucza iz Syn istniał z Ojcem. Ale Słowo to wlasnie Ojciec. Dowod . Odpowiedz na pytanie: Kto rzekł słowa: stało sie? jezeli jest ich dwoch????? Ojciec czy Syn? A kogo nie poznali Zydzi Ojca czy Syna? przeciez oni nie znali Syna jako Boga z Tory a Bog mowi iz Go nie poznali? Łapiesz?

Mam nadzieje ze pokusisz sie o odpowiedzi na moje pytania ;)
No dobra Tora tez mowi ze przyjdzie Eliasz a przyszedl Janko chrzciciel :-P
ile wykrzyknikow :) jak slodko :-P No wlasnie slowo a w genezis jest napisane Bog rzekl :)
Slowo dopiero staje sie bytem/czlowiekiem potem...Zydzi nie poznali Mesjasza ;) nie lapie ale sie nie poddawaj :-P
Ostatnio zmieniony przez Olus 2015-07-19, 19:57, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,29 sekundy. Zapytań do SQL: 13