FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: nike
2015-08-12, 16:13
Boży bojownik w Jerozolimie
Autor Wiadomość
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-08-02, 22:07   

Cytat:
a Tobie został dany nakaz miłości nieprzyjaciół.

Co ma piernik do wiatraka?
Nie nalezy karac zboczencow?
Gdzie jest napisane ze poganie maja zakon w sercach od zalozenia swiata?
Cytat:
tak absolutnie nie grzeszą ścinając głowy wszystkiemu co żyje.

PYTALEM O HOMOSEKSUALISTOW.
PYTAM WIEC JESZCZE RAZ :) CZY MAHOMETY GRZESZA ZABIJAJAC HOMOSEKSUALISTOW?
TAK CZY NIE?
Cytat:
Paweł

Pawe; ;28 Kto przekracza Prawo Mojżeszowe, ponosi śmierć bez miłosierdzia na podstawie [zeznania] dwóch albo trzech świadków

Co ma nauka Jezusa do kamienowania homoseksualistow?

Cytat:
21 Nie każdy, który Mi mówi: "Panie, Panie!", wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie. 22 Wielu powie Mi w owym dniu: "Panie, Panie, czy nie prorokowaliśmy mocą Twego imienia, i nie wyrzucaliśmy złych duchów mocą Twego imienia, i nie czyniliśmy wielu cudów mocą Twego imienia?" 23 Wtedy oświadczę im: "Nigdy was nie znałem. Odejdźcie ode Mnie wy, którzy dopuszczacie się nieprawości!"

No i?Mahomety postepuja zgodnie z Prawem kamienujac homoseksualistow.

Cytat:
Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni. 2 Bo takim sądem, jakim sądzicie, i was osądzą; i taką miarą, jaką wy mierzycie, wam odmierzą.

Tu jest mowa o sadzeniu w "zborze"(brata) a kontekst jak i reszta wersetow podaje
ze mamy sadzic ale nie obludnie.

Cytat:
Miałam tydzień spokoju i sama go sobie popsułam uchylając Ci ignora. Mam nauczkę, Dobranoc

Co to ma do tematu ? :shock:
Mnie to guzik obchodzi.
Napisalas jakies nieBiblijne bzdurki i kiedy poprosilem o podklade Biblijna
pierw na mnie zaczelas pluc jadem a teraz cos "piejesz" o ignorze.
Jak to jest nauka Jezusa o ktorej tak plumkasz to ja jestesm sw
Mikolajem :-D Na drugi raz sie zastanow nim cos napiszesz.

Bo jak do tej pory nie piszesz o Jezusie Biblijnym lecz urojonym ktory powstal w twoim umysle.A za dodawanie do Pisma i gloszenie falszywej Ewangelii grozi potepienie.
Radze ci Plumku pokutuj :roll:
 
     
Al-Wasik
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-08-03, 09:54   

Migdałek napisał/a:
Bo od czasu Jezusa to On będzie sądził i Jemu cały są został oddany a Tobie został dany nakaz miłości nieprzyjaciół.


Proszę o odpowiedzi na pytania zadane w poście z godz. 21:25 w oparciu o Biblię, a nie własne przekonania.

Miłość do nieprzyjaciół została nadana już w ST, więc ze strony Zbawiciela nie była to żadna nowość, a
przypomnienie jednego z praw Tory.
 
     
Migdałek
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-08-03, 10:35   

27 Lecz powiadam wam, którzy słuchacie: Miłujcie waszych nieprzyjaciół; dobrze czyńcie tym, którzy was nienawidzą;

28 błogosławcie tym, którzy was przeklinają, i módlcie się za tych, którzy was oczerniają.

29 Jeśli cię kto uderzy w [jeden] policzek, nadstaw mu i drugi! Jeśli bierze ci płaszcz, nie broń mu i szaty!

30 Daj każdemu, kto cię prosi, a nie dopominaj się zwrotu od tego, który bierze twoje.

31 Jak chcecie, żeby ludzie wam czynili, podobnie wy im czyńcie!

32 Jeśli bowiem miłujecie tych tylko, którzy was miłują, jakaż za to dla was wdzięczność? Przecież i grzesznicy miłość okazują tym, którzy ich miłują.

33 I jeśli dobrze czynicie tym tylko, którzy wam dobrze czynią, jaka za to dla was wdzięczność? I grzesznicy to samo czynią.

34 Jeśli pożyczek udzielacie tym, od których spodziewacie się zwrotu, jakaż za to dla was wdzięczność? I grzesznicy grzesznikom pożyczają, żeby tyleż samo otrzymać.

35 Wy natomiast miłujcie waszych nieprzyjaciół, czyńcie dobrze i pożyczajcie, niczego się za to nie spodziewając. A wasza nagroda będzie wielka, i będziecie synami Najwyższego; ponieważ On jest dobry dla niewdzięcznych i złych.

36 Bądźcie miłosierni, jak Ojciec wasz jest miłosierny.
 
     
Migdałek
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-08-03, 10:39   

Rz 12

14 Błogosławcie tych, którzy was prześladują! Błogosławcie, a nie złorzeczcie! 15 Weselcie się z tymi, którzy się weselą. płaczcie z tymi, którzy płaczą. 16 Bądźcie zgodni we wzajemnych uczuciach! Nie gońcie za wielkością, lecz niech was pociąga to, co pokorne! Nie uważajcie sami siebie za mądrych!
17 Nikomu złem za złe nie odpłacajcie. Starajcie się dobrze czynić wobec WSZYSTKICH ludzi! 18 Jeżeli to jest możliwe, o ile to od was zależy, żyjcie w zgodzie ze WSZYSTKIMI ludźmi! 19 Umiłowani, nie wymierzajcie sami sobie sprawiedliwości, lecz pozostawcie to pomście [Bożej]! Napisano bowiem: Do Mnie należy pomsta. Ja wymierzę zapłatę - mówi Pan - ale: Jeżeli nieprzyjaciel twój cierpi głód - nakarm go. 20 Jeżeli pragnie - napój go! Tak bowiem czyniąc, węgle żarzące zgromadzisz na jego głowę.
21 Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj!
Ostatnio zmieniony przez Migdałek 2015-08-03, 10:42, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-08-03, 10:41   

No i co ma piernik do wiatraka?dwa przykazania milosci byly juz w Torze
i tez bylo trzeba milowac wroga jesli nie byla nalozona na niego/nich "klatwa"

Pawel ani Jezus nigdzie nie zabronili kamienowac zgodnie z Prawem.
Jezus mowil tylko ze zemsta/pomstowanie jest zla.

Co ma nauka Jezusa do kamienowania???
Gdzie jest napisane ze poganie maja zakon w sercu od zalozenia swiata?
Czy Mahomety grzesza zabijajac homoseksualistow???
Czy ty potrafisz czytac ze zrozumieniem??
Czy ty czytasz co sie do ciebie pisze??


Nie cytuj na pale wersetow tylko odpowiedz
 
     
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-08-03, 10:54   

Wasiczek napisał/a:
Migdałek napisał/a:
Bo od czasu Jezusa to On będzie sądził i Jemu cały są został oddany a Tobie został dany nakaz miłości nieprzyjaciół.


Proszę o odpowiedzi na pytania zadane w poście z godz. 21:25 w oparciu o Biblię, a nie własne przekonania.

Miłość do nieprzyjaciół została nadana już w ST, więc ze strony Zbawiciela nie była to żadna nowość, a
przypomnienie jednego z praw Tory.



Jak widzisz Wasiczku nie doczekamy sie odpowiedz na nasze banalne pytania :roll:
A wiesz dlaczego?Poniewaz Plumek wierzy w innego Jezusa.
Wymyslila sobie Jezus ktory jest przeciw karaniu roznej masci zboczencow i sama siebie oszukuje i nagina kolanem wersety ktore wcale nie potwierdzaja jej wymyslow.
Niestety to juz jest Acizm i Zamosizm.
 
     
Al-Wasik
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-08-03, 11:29   

Migdałko, czy doczekamy się z Olusem odpowiedzi na pytania?

Apostoł Paweł napisał/a:
Nikomu złem za złe nie odpłacajcie. Starajcie się dobrze czynić wobec WSZYSTKICH ludzi!


Tyle tylko, że karanie homoseksualistów śmiercią jest dobrem wg Biblii. Złem jest tylko i wyłącznie w
twoim systemie moralnym.
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 481 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7140
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5454/7220
 75%
EXP: 85/373
 22%
Wysłany: 2015-08-03, 12:47   Re: Boży bojownik w Jerozolimie

Wasiczek napisał/a:
Wielkie brawa dla nożownika! :-D
Obrazek)

Przyznać muszę, że czuję wielki niesmak takimi wpisami, jak powyższy.

Jak można chwalić morderstwo kogokolwiek?
Sam czuję odrazę do zachowań homoseksualnych, ale autor wpisu zasługuje na jeszcze większą wzgardę.
 
     
Al-Wasik
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-08-03, 20:45   

Henryk napisał/a:
Przyznać muszę, że czuję wielki niesmak takimi wpisami, jak powyższy.

Jak można chwalić morderstwo kogokolwiek?
Sam czuję odrazę do zachowań homoseksualnych, ale autor wpisu zasługuje na jeszcze większą wzgardę.


Gdy to zobaczył Pinechas, syn Eleazara, syna Aarona, kapłana, wstał i wyszedł ze zboru, wziął do
ręki włócznię i poszedł za tym mężem izraelskim do namiotu, i przebił oboje, tego męża izraelskiego i
ową kobietę przez jej podbrzusze. Wtedy została odwrócona klęska od synów izraelskich. A tych,
którzy od tej klęski poginęli, było dwadzieścia cztery tysiące. I przemówił Pan do Mojżesza tymi
słowy: Pinechas, syn Eleazara, syna Aarona, kapłana, odwrócił moją zapalczywość od synów
izraelskich przez to, że okazał wśród nich gorliwość o mnie, tak iż nie wytępiłem synów izraelskich w
zapalczywości mojej. Powiedz przeto: Oto zawieram z nim przymierze pokoju; będzie ono dla niego i
dla jego potomków po nim przymierzem wiecznego kapłaństwa za to, że okazał gorliwość o swego
Boga i dokonał przebłagania za synów izraelskich.


Jeżeli brzydzisz się mnie tylko za moją wypowiedź, to i pewnie brzydzisz się Pinechasem - nie cackał
się i wziął sprawy w swoje ręce - i Panem Bogiem, który syna Eleazara pochwalił i nagrodził.
 
     
Migdałek
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-08-05, 00:38   

Wasiczek napisał/a:
Migdałko, czy doczekamy się z Olusem odpowiedzi na pytania?


Olus nie doczeka sie odpowiedzi na swoje pytanie ponieważ od ponad tygodnia jest na mojej liście ignorwanych i nie widzę jego pytań i widzieć nie zamierzam. Na chwilę odsłoniłam jden jego post i doczekałam się manipulacji moją wypowiedzią. Moja cierpliwość do jego osoby się skończyła, pozostaje mi jedynie modlitwa choć w tej chwili będzie ona niezbyt szczera, bo nie pokonałam gniewu do jego osoby.

Wasiczek napisał/a:
Tyle tylko, że karanie homoseksualistów śmiercią jest dobrem wg Biblii. Złem jest tylko i wyłącznie w
twoim systemie moralnym


Śmiercią karane było również bałwochwalstwo a przywoływany przez ciebie Pinechas nie zwalczał homoseksualizmu i o ile dobrze pamietam nawet nie tylko niemoralność seksualną, ale odciąganie synow Izraela przez te kobiety do czci obcych bostw. A mimo to wcześni chrześcijanie żyjacy zaraz po Chrystusie nie tylko nie zwalczali bałwochwalstwa siłą , le pozwalili się owym bałwochwalcą mordować. Czy nie znali Tory? Czy może rozumieli nowe, duchowe rozumienie prawa, które wprowadził Jezus, które przed siła fizyczną dawało pierwszeństwo sile wiary i miłości. I to oni zwyciężyli w Chrystusie pogański Rzym.
 
     
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-08-05, 02:01   

Cytat:
Na chwilę odsłoniłam jden jego post i doczekałam się manipulacji moją wypowiedzią

Nie moja manipulacja lecz twoja albo nie potrafisz czytac ze zrozumieniem.
Wedlug mnie "dwa w jednym" :)
Cytat:
Moja cierpliwość do jego osoby się skończyła, pozostaje mi jedynie modlitwa choć w tej chwili będzie ona niezbyt szczera, bo nie pokonałam gniewu do jego osoby.

:lol:
Cytat:
A mimo to wcześni chrześcijanie żyjacy zaraz po Chrystusie nie tylko nie zwalczali bałwochwalstwa siłą , le pozwalili się owym bałwochwalcą mordować.

No i co z tego?To nie zmienia Prawa.Ukaranie zboczenca lub balwochwalcy nie jest grzechem.
Cytat:
Czy nie znali Tory? Czy może rozumieli nowe, duchowe rozumienie prawa, które wprowadził Jezus, które przed siła fizyczną dawało pierwszeństwo sile wiary i miłości. I to oni zwyciężyli w Chrystusie pogański Rzym.

Zapomnialas co Pawel napisal do hebrajczykow :shock:
Zadne nowe Prawo :shock: Rzym tu nie ma nic do rzeczy.
Co za bajki :roll: ty glosisz jakas inna Ewangelie..Zamosowa :-D
Pytania tez widziala bo mi "odpowiadala" na tego posta ale zamiast
odpowiedzi na PYTANIA dostalem "jadem po oczach" :-D


Co ma nauka Jezusa do kamienowania???
Gdzie jest napisane ze poganie maja zakon w sercu od zalozenia swiata?
Czy Mahomety grzesza zabijajac homoseksualistow???
Czy ty potrafisz czytac ze zrozumieniem??
Czy ty czytasz co sie do ciebie pisze??


Wasik powtorz jej pytania :-P
To tez zacznie udawac ze cie igonruje.
I bedzie za ciebie klepac gniewne zdrowaski :-D
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 481 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7140
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5454/7220
 75%
EXP: 85/373
 22%
Wysłany: 2015-08-05, 07:18   

Migdałek napisał/a:
A mimo to wcześni chrześcijanie żyjacy zaraz po Chrystusie nie tylko nie zwalczali bałwochwalstwa siłą , le pozwalili się owym bałwochwalcą mordować. Czy nie znali Tory? Czy może rozumieli nowe, duchowe rozumienie prawa, które wprowadził Jezus, które przed siła fizyczną dawało pierwszeństwo sile wiary i miłości. I to oni zwyciężyli w Chrystusie pogański Rzym.

Nie sposób odmówić racji. :-D
W miejsce bezlitosnych uczynków Zakonu, nastała Miłość i Miłosierdzie.
Podobnie jak wiara zastąpiła widzenie.
Jeśli ktoś nadal chce dokonywać eksterminacji grzeszników, to niech bardzo mocno zastanowi się nad sobą.
Od sądzenia i karania jest Bóg!
Dosłowna likwidacja grzeszników jest morderstwem!
Chwalenie mordercy stawia chwalącego na równi z nim!
Choć morderstwem jest nawet nazwanie kogoś głupcem...

Przykre, że osoby uważające się za naśladowców Jezusa potrafią jeszcze tak myśleć...
Żadnej reformy, zmiany myślenia- beton... :cry:
Kolejny "oświecony" pisze:
Cytat:
Ukaranie zboczenca lub balwochwalcy nie jest grzechem.

Powiem za Jezusem:
"[...]"Zejdź mi z oczu, ty szatanie! Jesteś mi obrazą, bo nie masz wyczucia spraw Bożych, a jedynie ludzkich"." Mt 16:23 kow

Pozdrawiam "Migdałka".
 
     
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-08-05, 09:01   

Cytat:
Nie sposób odmówić racji. :-D

„uczył Marcin, Marcina, a sam głupi jak świnia”
Cytat:
Od sądzenia i karania jest Bóg!

Guzik prawda.(nie tylko)
Cytat:
Żadnej reformy, zmiany myślenia- beton... :cry:

Brawo "reformatorze"!
Natomiast 66 krajów świata uznaje czynny homoseksualizm za nielegalny, większość takich państw znajduje się w Afryce. W 12 państwach za akty homoseksualne grozi kara śmierci. Są to Afganistan, Arabia Saudyjska, Brunei, Irak, Iran, Jemen, Katar, Mauretania, Nigeria, Pakistan, Somalia oraz Sudan. Do tej grupy w 2016 roku dołączy Państwo Brunei, które leży w Azji Południowo-Wschodniej.


Wlasnie zrobiles z ludzi ktorzy karaja zgodnie z Prawem Bozym mordercow/grzesznikow.

Twoja bezmyslnosc nie zna granic.Reszty nie skomentuje tylko powiem
za Jezusem:"Lud ten czci mnie wargami, ale serce ich daleko jest ode mnie. Daremnie mi jednak cześć oddają, głosząc nauki, które są nakazami ludzkimi. Przykazania Boże zaniedbujecie, a ludzkiej nauki się trzymacie. I mówił im (Jezus): Chytrze uchylacie przykazanie Boże, aby naukę swoją zachować”.


"Nie rzucajcie swoich pereł przed świnie"
EOT
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 481 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7140
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5454/7220
 75%
EXP: 85/373
 22%
Wysłany: 2015-08-05, 17:16   

Olus napisał/a:
"Nie rzucajcie swoich pereł przed świnie"
EOT

Racja!
Pozbieraj czym prędzej swoje „perły”, bo jeszcze ktoś potknie się i zrobi sobie krzywdę.

Czytając Ciebie odnoszę wrażenie, graniczące z pewnością, że albo coś bierzesz, albo nadużywasz...
Nie panujesz nad swymi emocjami!
Opanuj się!

Jk 1:26 pau "Jeżeli ktoś się uważa za człowieka religijnego, a nie panuje nad swoim językiem, oszukuje samego siebie, a jego religijność jest jałowa."
Na tym kończę rozmowy z Tobą. :-|
 
     
Al-Wasik
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-08-06, 06:54   

Migdałek napisał/a:
A mimo to wcześni chrześcijanie żyjacy zaraz po Chrystusie nie tylko nie zwalczali bałwochwalstwa siłą , le pozwalili się owym bałwochwalcą mordować. Czy nie znali Tory?


Racz zauważyć, że chrześcijanie ówcześnie byli niewielką grupą wyznaniową, a pogan było mnóstwo.
Wystąpienie zbrojne w takich okolicznościach równałoby się samobójstwu - żydzi jak nie mieli
środków to nie zwalczali bałwochwalstwa siłą, nie tylko wśród pogan, ale także wśród żydów, a nawet
w Palestynie tego nie robili, bo nie mieli jak. Jednak kiedy już chrześcijanie dorwali się do władzy,
zostając jedyną panującą religią ok. 380 roku, to likwidowali heretyków jak leci.

Która część świata wg was jest biblijna: niebieskawa czy czerwonawa :?:
https://en.wikipedia.org/wiki/Same-sex_marriage#/media/File:World_laws_pertaining_to_homosexual_relationships_and_expression.svg

Henryk napisał/a:
W miejsce bezlitosnych uczynków Zakonu, nastała Miłość i Miłosierdzie.
Podobnie jak wiara zastąpiła widzenie.
Jeśli ktoś nadal chce dokonywać eksterminacji grzeszników, to niech bardzo mocno zastanowi się nad sobą.
Od sądzenia i karania jest Bóg!
Dosłowna likwidacja grzeszników jest morderstwem!
Chwalenie mordercy stawia chwalącego na równi z nim!
Choć morderstwem jest nawet nazwanie kogoś głupcem...


To dopiero trzeba mieć tupet, żeby prawa nadane przez samego Jehowę i uczynki za które chwalił
oraz nagradzał innych nazywać bezlitosnymi! :evil: Jak śmiesz tak szargać Święte Imię Boga? Skrajną
bezczelnością już jest wyzywanie mężów bożych od morderców, ale tutaj przerosłeś samego siebie!

Ponadto zebrał Jehu cały lud i rzekł do nich: "Achab mało czcił Baala. Jehu będzie mu oddawał wielką
cześć. Zwołajcie więc do mnie wszystkich proroków Baala, wszystkich jego czcicieli i wszystkich jego
kapłanów. Niechaj żadnego nie zabraknie, gdyż mam wielką ofiarę dla Baala. Kogo zabraknie, ten nic
pozostanie przy życiu". A Jehu działał chytrze, by zgładzić czcicieli Baala. I przemówił Jehu: "Uświęćcie
uroczyste zgromadzenie dla Baala". Oni więc to obwieścili. Następnie Jehu rozesłał po całym Izraelu,
tak iż przybyli wszyscy czciciele Baala. I nie pozostał żaden, który by nie przybył. Wchodzili zatem do
domu Baala i napełnił się dom Baala od krańca do krańca. Wówczas rzekł do tego, który był
ustanowiony nad szatnią: "Wynieś szaty dla wszystkich czcicieli Baala". On więc wyniósł dla nich
odzienie. (23) Wtedy Jehu wszedł z Jehonadabem, synem Rechaba, do domu Baala. I rzekł do czcicieli
Baala: "Starannie poszukajcie i dopilnujcie, żeby nie było tu z wami żadnego z czcicieli Jehowy, lecz
tylko czciciele Baala". (24) W końcu weszli, by złożyć ofiary i całopalenia, Jehu zaś ustawił na
zewnątrz do swojej dyspozycji osiemdziesięciu mężczyzn i powiedział: "Jeśli ujdzie jakiś mąż spośród
mężów, których wydaję w wasze ręce, dusza jednego będzie za duszę drugiego". A gdy tylko dobiegło
końca składanie całopalenia, Jehu natychmiast rzekł do biegaczy i przybocznych: "Wejdźcie,
powybijajcie ich! Niech żaden z nich nie wyjdzie". I biegacze oraz przyboczni wybijali ich ostrzem
miecza, i wyrzucali, i szli aż do miasta domu Baala. Następnie powynosili z domu Baala święte słupy i
je spalili. Ponadto zburzyli święty słup Baala, zburzyli też dom Baala i przeznaczyli go na ustępy - aż
po dziś dzień. W ten sposób Jehu usunął Baala z Izraela. Tylko nie odwrócił się Jehu od podążania za
grzechami Jeroboama, syna Nebata, którymi on przywiódł Izraela do grzechu - od złotych cielców, z
których jeden był w Betel, a drugi w Dan. Toteż Jehowa rzekł do Jehu: "Ponieważ postąpiłeś
dobrze, czyniąc to, co słuszne w moich oczach, i postąpiłeś z domem Achaba zgodnie ze wszystkim,
co było w moim sercu, więc, aż do czwartego pokolenia będą ci zasiadać synowie na tronie
Izraela
".


Jehu też nazwiesz mordercą, choć Pan Bóg pochwalił go za jego uczynek :?:


I smok srodze się rozgniewał na niewiastę, i odszedł, aby toczyć wojnę z pozostałymi z jej
potomstwa, którzy przestrzegają przykazań Bożych i zajmują się świadczeniem o Jezusie.




W dalszym ciągu oczekuję odpowiedzi na pytania:
1. Czy Jezus zniósł karę śmierci nadaną przez Jehowę w Torze?

2. Dlaczego wg ciebie ten żyd uczynił źle skoro postąpił zgodnie z nakazem Boga odnośnie
zboczeńców?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 14