FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zmartwychwstanie Pana Jezusa .
Autor Wiadomość
David 77
Zasłużony

Pomógł: 120 razy
Dołączył: 26 Lut 2013
Posty: 1357
Poziom: 31
HP: 76/2536
 3%
MP: 1211/1211
 100%
EXP: 77/104
 74%
Wysłany: 2015-07-31, 18:51   Zmartwychwstanie Pana Jezusa .

Niejednokrotnie w rozmowach dotyczących osoby Pana Jezusa pada dziwny argument gdzie się twierdzi jakoby Pan Jezus sam siebie wzbudził z martwych


1)Na jakiej podstawie niektórzy dochodzą do takiego wniosku ?

2) Czy taka argumentacja jest zgodna z pozostałymi fragmentami Pisma św gdzie jest mowa o zmartwychwstaniu Pana Jezusa ?


Przejrzyjmy się bliżej wypowiedzi Jezusa , zbadajmy kontekst jak i co jest bardzo istotne pozostałe fragmenty odnoszące się do zmartwychwstania Jezusa Chrystusa


Ew Jan 2: 19- 22

Jezus, odpowiadając, rzekł im: Zburzcie tę świątynię, a Ja w trzy dni ją odbuduję. (20) Na to rzekli Żydzi: Czterdzieści sześć lat budowano tę świątynię, a Ty w trzy dni chcesz ją odbudować? (21) Ale On mówił o świątyni ciała swego. (22) Gdy więc został wzbudzony z martwych, przypomnieli sobie uczniowie jego, że to mówił, i uwierzyli Pismu i słowu, które wyrzekł Jezus.

Na podstawie tego wersetu często twierdzi się jakoby Pan Jezus sam siebie wzbudził z martwych .

To że Pana Jezus mówi iż on sam w trzy dni odbuduje ową świątynie nie musi jeszcze znaczyć że on sam miał się wskrzesić , wystarczy przyjrzeć się podobnym wypowiedziom Jezusa aby pojąć sen myśli skrótowej typowej w czasach Jezusa

Ew Łuk 8:46 Jezus zaś rzekł: Dotknął się mnie ktoś; poczułem bowiem, że moc wyszła ze mnie.48 On zaś rzekł do niej: Córko, wiara twoja uzdrowiła cię, idź w pokoju.

Czy to znaczy że ta kobieta uleczyła samą siebie ? Owa niewiasta została uzdrowiona mocą Boga za pośrednictwem Pana Jezusa gdyż jak czytamy miała ona wiarę .

Podobnie tutaj przedstawia się sprawa z Panam Jezusem był on wierny Bogu do samego końca dlatego też za okazaną wierność swemu Bogu i Ojcu sobie zawdzięcza zmartwychwstanie.

Jak czytamy w Ew Jan 2:22 apostoł Jan nie pisze że Jezus sam siebie wskrzesił lecz ( został wskrzeszony )

W J greckim wystaje tutaj czasownik ἠγέρθη według gramatyki czasownik ten wysypuje w trybie orzekającym w czasie przeszłym dokonanym w stronie biernej w 3 os lp .

W stronie biernej jest tak że podmiot jest odbiorcą czynności zaś dopełnienie jest wykonawcą czynności


Strona Bierna bardzo mocno akcentuje iż sprawcą wskrzeszania Pana Jezusa był jego Ojciec a nie Jezus .

Taką argumentację potwierdzają wszystkie teksty gdzie jest wspomniane o zmartwychwstaniu Jezusa


Dz 2: 22-24
Mężowie izraelscy! Posłuchajcie tych słów: Jezusa Nazareńskiego, męża, którego Bóg wśród was uwierzytelnił przez czyny niezwykłe, cuda i znaki, jakie Bóg przez niego między wami uczynił, jak to sami wiecie, (23) gdy według powziętego z góry Bożego postanowienia i planu został wydany, tego wyście rękami bezbożnych ukrzyżowali i zabili; (24) ale Bóg go wzbudził, rozwiązawszy więzy śmierci, gdyż było rzeczą niemożliwą, aby przez nią był pokonany.

Dz 4:10 to niech wam wszystkim i całemu ludowi izraelskiemu wiadome będzie, że stało się to w imieniu Jezusa Chrystusa Nazareńskiego, którego wy ukrzyżowaliście, którego Bóg wzbudził z martwych; dzięki niemu ten oto stoi zdrów przed wami.

Dz 13:30 Lecz Bóg wzbudził go z martwych;

Dz.17:31: dlatego że wyznaczył dzień, w którym sprawiedliwie będzie sądzić świat przez Człowieka, którego na to przeznaczył, po uwierzytelnieniu Go wobec wszystkich przez wskrzeszenie Go z martwych".

Rz. 4:24: ale i ze względu na nas, jako że będzie poczytane i nam, którzy wierzymy w Tego, co wskrzesił z martwych Jezusa, Pana naszego.

Rz 10:9 Bo jeśli ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i uwierzysz w sercu swoim, że Bóg wzbudził go z martwych, zbawiony będziesz.

1Kor. 6:14: Bóg zaś i Pana wskrzesił, i nas również swa mocą wskrzesi z martwych.

2Kor. 4:14: przekonani, że Ten, który wskrzesił Jezusa, z Jezusem przywróci życie także nam i stawi nas przed sobą razem z wami.

Ef. 1:20: Wykazał On je, gdy wskrzesił Go z martwych i posadził po swojej prawicy na wyżynach niebieskich,

1Tes. 1:10: i oczekiwać z niebios Jego Syna, którego wskrzesił z martwych, Jezusa, naszego wybawce od nadchodzącego gniewu.

1P. 1:21: Wyście przez Niego uwierzyli w Boga, który wskrzesił Go z martwych i udzielił Mu chwały, tak że wiara wasza i nadzieja są skierowane ku Bogu.

Gal 1:1 Paweł, apostoł nie od ludzi ani przez człowieka, lecz przez Jezusa Chrystusa i Boga Ojca, który go wzbudził z martwych,

1 Kor 15: 14 a jeśli Chrystus nie został wzbudzony, tedy i kazanie nasze daremne, daremna też wasza wiara; (15) wówczas też byliśmy fałszywymi świadkami Bożymi, bo świadczyliśmy o Bogu, że Chrystusa wzbudził, którego nie wzbudził, skoro umarli nie bywają wzbudzeni.

Hebr 13:20-21 A Bóg pokoju, który przez krew przymierza wiecznego wywiódł spośród zmarłych Wielkiego Pasterza owiec, Pana naszego Jezusa, (21) niech was umocni we wszystkim, co dobre, byście mogli wypełniać Jego wolę; niech dokonuje w was tego, co miłe w Jego oczach, przez Jezusa Chrystusa, któremu chwała na wieki wieków. Amen.


Te teksty nie pozostawiają nam cienia wątpliwości , to nie Pan Jezus sam siebie wskrzesił z martwych lecz dokonał tego sam Bóg i Ojciec Pana naszego Jezusa Chrystusa
_________________
יֵשׁוּעַ הַמָּשִׁיחַ הוּא הָאָדוֹן,
Ostatnio zmieniony przez nike 2015-08-05, 11:40, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Listek
VIP


Potwierdzenie wizualne: 2015
Pomógł: 581 razy
Dołączył: 11 Sie 2014
Posty: 2615
Poziom: 40
HP: 351/5017
 7%
MP: 2395/2395
 100%
EXP: 154/168
 91%
Wysłany: 2015-08-01, 10:32   

David 77 napisał/a:
Te teksty nie pozostawiają nam cienia wątpliwości , to nie Pan Jezus sam siebie wskrzesił z martwych lecz dokonał tego sam Bóg i Ojciec Pana naszego Jezusa Chrystusa


Potwierdza to werset :

J 5:30 bw "Nie mogę sam z siebie nic uczynić. Jak słyszę, tak sądzę, a sąd mój jest sprawiedliwy, bo staram się pełnić nie moją wolę, lecz wolę tego, który mnie posłał."

Chrystus Jezus ,w którym zamieszkała pełnia ducha Bożego ,chwałę otrzymaną od Ojca dał swoim uczniom.

J 17:22 nbg-pl "Ja dałem im chwałę, którą mi dałeś, aby byli jedno, jak my jesteśmy jedno,"- powiedział Jezus do Ojca Świętego.

Uczniowie Jezusa są jedno gdy są zgodni, w jednym duchu jak Ojciec Święty z Synem Bożym.To ,ze otrzymali ducha Bożego nie oznacza ,że stali się bogami, choć psalm 82 nazywa bogami tych ,do których skierowano słowo Boże.

Jedynym Bogiem, który wskrzesza umarłych i to czego nie ma powołuje do istnienia jest Ojciec naszego Pana Chrystusa Jezusa.

1P 1:3 bt4 "Niech będzie błogosławiony Bóg i Ojciec Pana naszego Jezusa Chrystusa. On w swoim wielkim miłosierdziu przez powstanie z martwych Jezusa Chrystusa na nowo zrodził nas do żywej nadziei:"

który ożywia umarłych i to, co nie istnieje, powołuje do istnienia.Rz.4,17

W takiego Boga uwierzył Abraham.



:) :) :)
_________________
Bóg jest wciąż taki sam i się nie zmienia.
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2015-08-01, 15:40   

I potwierdza to fakt, ze Jezus nie czynił NIC swoja mocą, bo moc otrzymał od Ojca, więc nawet jeśli są jakieś przesłanki, że Jezus sam się wzbudził z martwych, to musiał to uczynić mocą Ojca.
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
Listek
VIP


Potwierdzenie wizualne: 2015
Pomógł: 581 razy
Dołączył: 11 Sie 2014
Posty: 2615
Poziom: 40
HP: 351/5017
 7%
MP: 2395/2395
 100%
EXP: 154/168
 91%
Wysłany: 2015-08-02, 08:10   

bartek212701 napisał/a:
I potwierdza to fakt, ze Jezus nie czynił NIC swoja mocą, bo moc otrzymał od Ojca, więc nawet jeśli są jakieś przesłanki, że Jezus sam się wzbudził z martwych, to musiał to uczynić mocą Ojca.


Oczywiście.

:) :) :)
_________________
Bóg jest wciąż taki sam i się nie zmienia.
 
     
Benjamin.Szot
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-08-04, 19:56   

Listek

oczywiście, że Jezus został wskrzeszony przez Boga. Nie ma co do tego żadnych wątpliwości.
Jednak spotkałem jeszcze jeden werset, który nie został tu omówiony, a który jest często cytowany przez tych, którzy twierdzą, że Jezus sam się wzbudził. Jest to Ewangelia Jana 10 : 18. Według Biblii Warszawskiej - Jezus ma moc odzyskać życie.

_______________________________________

http://focusonthekingdom.org/Polish.pdf
 
     
Listek
VIP


Potwierdzenie wizualne: 2015
Pomógł: 581 razy
Dołączył: 11 Sie 2014
Posty: 2615
Poziom: 40
HP: 351/5017
 7%
MP: 2395/2395
 100%
EXP: 154/168
 91%
Wysłany: 2015-08-10, 22:29   

Benjamin.Szot napisał/a:
Jana 10 : 18. Według Biblii Warszawskiej - Jezus ma moc odzyskać życie.

A według Biblii Gdańskiej:

Jan 10. (17) Dlatego mię miłuje Ojciec, iż ja kładę duszę moję, abym ją zasię wziął. (18) Żaden jej nie bierze ode mnie, ale ja kładę ją sam od siebie; mam moc położyć ją i mam moc zasię wziąć ją. Toć rozkazanie wziąłem od Ojca mego.

:) :) :)
_________________
Bóg jest wciąż taki sam i się nie zmienia.
 
     
David 77
Zasłużony

Pomógł: 120 razy
Dołączył: 26 Lut 2013
Posty: 1357
Poziom: 31
HP: 76/2536
 3%
MP: 1211/1211
 100%
EXP: 77/104
 74%
Wysłany: 2015-08-11, 19:48   

Jeżeli Pan Jezus był martwy jak sam o sobie mówi , to rzeczą nie możliwą jest jakoby sam siebie wskrzesił z martwych


Obj 1:18 i żyjący. Byłem umarły, a oto jestem żyjący na wieki wieków i mam klucze śmierci i Otchłani.

Jana 10 : 18. Według Biblii Warszawskiej - Jezus ma moc odzyskać życie.

Jezus istotnie miał prawo odzyskać swoje życie gdyż okazał się wiernym do samego końca
_________________
יֵשׁוּעַ הַמָּשִׁיחַ הוּא הָאָדוֹן,
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 481 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7104
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5524/7220
 76%
EXP: 49/373
 13%
Wysłany: 2015-08-13, 06:22   

David 77 napisał/a:
Jezus istotnie miał prawo odzyskać swoje życie gdyż okazał się wiernym do samego końca

Gal 3:12 bp "Prawo nie uwzględnia wiary, lecz powiada: "Kto wypełnia przepisy Prawa, żyć będzie dzięki nim"."
Lev 18:5 br "Będziecie zachowywać moje prawa i przestrzegać moich nakazów. Każdy, kto według nich będzie postępował, dzięki nim żyć będzie."
Rzym 10:5 nbg-pl "Bowiem Mojżesz pisze o sprawiedliwości z Prawa, że ten człowiek, który je spełnił w nich będzie żył."
Jedynym który uzyskał prawo do życia był Jezus.
On tego prawa nie stracił. Oddał jedynie Ojcu jako równowartość życia Adama.
Miał moc te życie oddać Ojcu.

Na podstawie Sprawiedliwości Prawa miał też moc odzyskać dawne uwielbione życie.
J 17:5 bug "A teraz ty, Ojcze, uwielbij mnie u siebie tą chwałą, którą miałem u ciebie, zanim powstał świat."
Wiemy, że Ojciec wywyższył Go o wiele więcej.

Ef 1:19-21 kow "i jak niezrównanie wielka jest moc jego, która okazuje się na nas, wierzących. Jest to ta sama wszechwładna moc, (20) którą okazał na Chrystusie, gdy go z martwych wskrzesił i posadził po swej prawicy w niebiesiech, (21) wysoko ponad wszelkie Księstwa, Władze, Moce i Państwa; i nie tylko ponad wszelką istotę, która jest w tym czasie, ale nawet dopiero w przyszłym wieku zaistnieje."
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2015-08-14, 12:38   

Mnie zastanawia dlaczego Jezus w grobie miał świadomość, przecież udał się do więzień duchów, a ST mówi nam, ze nie ma życia w grobie, jak to jest? Czy Jezus był jedynym, który mógł udać się do tych miejsc świadomie? Dlatego jest napisane, że odniósł zwycięstwo nad śmiercią?
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13635
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 414/608
 68%
Wysłany: 2015-08-14, 15:10   

bartek212701 napisał/a:
Mnie zastanawia dlaczego Jezus w grobie miał świadomość, przecież udał się do więzień duchów, a ST mówi nam, ze nie ma życia w grobie, jak to jest? Czy Jezus był jedynym, który mógł udać się do tych miejsc świadomie? Dlatego jest napisane, że odniósł zwycięstwo nad śmiercią?

1P 3------
(18) Gdyż i Chrystus raz za grzechy cierpiał, sprawiedliwy za niesprawiedliwych, aby was przywieść do Boga; w ciele wprawdzie poniósł śmierć, lecz w duchu został przywrócony życiu. (19) W nim też poszedł i zwiastował duchom będącym w więzieniu, (20) które niegdyś były nieposłuszne, gdy Bóg cierpliwie czekał za dni Noego, kiedy budowano arkę, w której tylko niewielu, to jest osiem dusz, ocalało przez wodę.


Z tych tekstów nie wynika,że Jezus kiedy leżał w grobie poszedł głosić duchom.

Jest w tych tekstach mowa o aniołach którzy przed potopem materializowali się i płodzili dzieci, kobiety i potomstwo ich zostało zatopione w potopie, natomiast aniołowie zmaterializowali się i są zachowani na sąd.

Anioł to inteligentna duchowa istota jest, i ja myślę, że przez całą misję Jezusa, czyli przez 3,5 roku przyglądali się Jego pracy na ziemi, Jego ewangelii słuchali i skoro, są zachowani na sąd, to być może ,że część aniołów żałuje za swoje grzechy, a co Bóg z nimi zrobi to ja nie wiem. :-D
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 481 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7104
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5524/7220
 76%
EXP: 49/373
 13%
Wysłany: 2015-08-14, 15:46   

bartek212701 napisał/a:
Mnie zastanawia dlaczego Jezus w grobie miał świadomość, przecież udał się do więzień duchów, a ST mówi nam, ze nie ma życia w grobie, jak to jest?

Dlaczego zakładasz, że Jezus po śmierci ciała, a przed zmartwychwstaniem jako istota duchowa, był czegokolwiek świadom?
Biblia podaje, że jego życie zostało przywrócone, ale już jako istoty duchowej.
Nic nie pozwala sądzić, że nastąpiło to pomiędzy piątkowym wieczorem a niedzielnym porankiem. :roll:
1Pe 3:18-19 bw "Gdyż i Chrystus raz za grzechy cierpiał, sprawiedliwy za niesprawiedliwych, aby was przywieść do Boga; w ciele wprawdzie poniósł śmierć, lecz w duchu został przywrócony życiu. (19) W nim też poszedł i zwiastował duchom będącym w więzieniu,"
Pytaniem jest co też zwiastował tym upadłym aniołom? :-D
Zwiastowanie kojarzy się z Ewangelia- radosną nowiną.
Może miał i dla uwięzionych duchów jakąś nadzieję?
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2015-08-14, 15:49   

Henryk, nike, Bardzo dziękuję :) rozjaśniliście mi tę kwestię
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 723 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6285
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4506/6115
 73%
EXP: 263/330
 79%
Wysłany: 2015-08-14, 19:23   

Pytasz Dawidzie, czy słuszny jest argument niektórych osób, twierdzących jakoby

David 77 napisał/a:
Pan Jezus sam siebie wzbudził z martwych


Za podstawę takiego twierdzenia podaje się następujące teksty:

Cytat:
Jezus, odpowiadając, rzekł im: Zburzcie tę świątynię, a Ja w trzy dni ją odbuduję. (20) Na to rzekli Żydzi: Czterdzieści sześć lat budowano tę świątynię, a Ty w trzy dni chcesz ją odbudować? (21) Ale On mówił o świątyni ciała swego. (22) Gdy więc został wzbudzony z martwych, przypomnieli sobie uczniowie jego, że to mówił, i uwierzyli Pismu i słowu, które wyrzekł Jezus. J. 2: 19-22

Dlatego Ojciec miłuje mnie, iż Ja kładę życie swoje, aby je znowu wziąć. (18) Nikt mi go nie odbiera, ale Ja kładę je z własnej woli. Mam moc dać je i mam moc znowu je odzyskać; taki rozkaz wziąłem od Ojca mego. J. 10:17,18


Może na szczególną uwagę zasługuje stwierdzenie Pana Jezusa, że w czasie swojej śmierci przez trzy dni odbudowywał Kościół Ciała swego, Zasługuje na nią także treść ostatniego zdania w J. 10:17,18:

Cytat:
Mam moc dać je (życie) i mam moc znowu je odzyskać; taki rozkaz wziąłem od Ojca mego.


Pan Jezus wziął taki rozkaz od Ojca w ten sposób, że miał uczynić wszystko według woli (rozkazania) jego, jakiej u niego się nauczył (J. 5:19,20), aby ten mógł go wybawić od nieprzyjaciół podczas działalności, sądu i ukrzyżowania, a także po trzech dniach, wskrzesić od umarłych, a wraz z nim i Kościół, Ciało jego. Nawet prosił Ojca, aby go wybawił od tej trudnej godziny, J. 12:27.

Pan Jezus w J. 12:27 wprost powiedział, że po to przyszedł na tą godzinę, aby Ojciec go z niej wybawił (znak zapytania zaciera sens jego wypowiedzi). Taki otrzymał rozkaz, aby tak postępować, by polegać na Ojcu, a nie na sobie, jak Adam. Wszyscy inni bohaterowie wiary nie mogli takiego celu osiągnąć, Żyd. 12:2.

Także w Ogrodzie Getsemane prosił, aby Ojciec w taki sposób oddalił kielich, który ma pić, aby się wykonała wola Ojca, a nie jego. Wszystko jednak podporządkowuje wykonaniu rozkazu Ojca, czyli tego czego się nauczył u Ojca. W ten sposób tak, jak przez całą działalność gromadził sobie skarby w niebie, które stanowią jego moc do odzyskania życia, (którą na krzyżu powierzył Ojcu do dyspozycji) w celu wydania obfitego 100, 60 i 30 krotnego plonu na trzech poziomach bytu.

Jeżeli kto potrafi to przyjąć, skarby gromadzone w niebie są tam posłańcami (aniołami) Pana Jezusa, jego mocą, która w czasie jego stanu śmierci, staje się podstawą dla Ojca do pokazania wszystkim stworzeniom, że wskrzeszenie Syna przez Ojca jest sprawiedliwością. Natomiast moc, którą dał Apostołom i innym uczniom swoim, przyczyniła się w tym samym czasie, także do odbudowania Świątyni Ciała jego, którą jest Kościół, duchowe Ciało Chrystusa. Moc ta dokonała wstrząsu najpierw u żołnierzy z pogan i innych ze straży, strzegącej grobu Pana Jezusa.

Prawda o tym została wyrażona w Słowie Bożym za pośrednictwem podobieństwa.

Cytat:
I mówił (Pan Jezus) do nich (słuchaczy) wiele w podobieństwach. I rzekł: Oto wyszedł siewca, aby siać. (4) A gdy siał, padły niektóre ziarna [...] na dobrą ziemię i wydały owoc, jedne stokrotny, drugie sześćdziesięciokrotny, a inne trzydziestokrotny. [...]

(23) ... posiany na dobrej ziemi, to ten, kto słowa słucha i rozumie; ten wydaje owoc: jeden stokrotny, drugi sześćdziesięciokrotny, a inny trzydziestokrotny. Mt. 13:3-23

Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam, jeśli ziarnko pszeniczne, które wpadło do ziemi, nie obumrze, pojedynczym ziarnem zostaje; lecz jeśli obumrze, obfity owoc wydaje. J. 12:24

Podobne jest Królestwo Niebios do człowieka, który posiał dobre nasienie na swojej roli. (25) A kiedy ludzie spali, przyszedł jego nieprzyjaciel i nasiał kąkolu między pszenicę, i odszedł. [...] (34) To wszystko mówił Jezus do ludu w podobieństwach, a bez podobieństwa nic do nich nie mówił. (35) Aby się wypełniło, co powiedziano przez proroka, gdy mówił: Otworzę w podobieństwach usta moje, wypowiem rzeczy ukryte od założenia świata. [Pan Jezus wyjaśniając przypowieść ...] rzekł: Ten, który sieje dobre nasienie, to Syn Człowieczy. (38) [...] dobre nasienie, to synowie Królestwa, [...] sprawiedliwi zajaśnieją jak słońce w Królestwie Ojca swego. Kto ma uszy, niechaj słucha! Mt. 13:24-43

Niemądry! To, co siejesz, nie ożywa, jeśli nie umrze. (37) A to, co siejesz, nie jest przecież tym ciałem, które ma powstać, lecz gołym ziarnem, może pszenicznym, a może jakimś innym; 1Kor. 15:36,37


Teksty te, kolejno wskazują na istnienie różnych rodzajów serc słuchaczy Słowa Bożego (gleb). Ziarno posiane na dobrej glebie, wydaje plon 100 krotny w 48 roku, 60 krotny w 49 roku sabatowym, a 30 krotny w 50 jubileuszowym roku, roku łaski.

Treść J. 12:27 zwraca uwagę najpierw na wsianie pojedynczego ziarna (Słowo żywota dane przez Pana Jezusa). Natomiast przypowieść o pszenicy i kąkolu, dotyczy dużego rozsiania ziarna pszenicy, która wydaje trojako obfity plon. Ziarno plon nie jest ziarnem wsianym, lecz rozmnożeniem jego, 1Kor. 15:36,37.

Nie dostrzegam więc podstawy, aby twierdzić na podstawie Pisma Świętego, że Pan Jezus przebywając w stanie śmierci sam siebie wzbudził z martwych w inny sposób niż to wyżej wyjaśniłem. Ponadto potwierdza to poniższy tekst z Dz. 2:14-28:

Cytat:
Mężowie judzcy [...] (22) Mężowie izraelscy! Posłuchajcie tych słów: Jezusa Nazareńskiego, męża, którego Bóg wśród was uwierzytelnił przez czyny niezwykłe, cuda i znaki, jakie Bóg przez niego między wami uczynił, jak to sami wiecie, (23) gdy według powziętego z góry Bożego postanowienia i planu został wydany, tego wyście rękami bezbożnych ukrzyżowali i zabili; (24) ale Bóg go wzbudził, rozwiązawszy więzy śmierci, gdyż było rzeczą niemożliwą, aby przez nią był pokonany. (25) Dawid bowiem mówi o nim: Miałem Pana zawsze przed oczami mymi, Gdyż jest po prawicy mojej, abym się nie zachwiał. (26) Przeto rozweseliło się serce moje i rozradował się język mój, A nadto i ciało moje spoczywać będzie w nadziei, (27) Bo nie zostawisz duszy mojej w otchłani I nie dopuścisz, by święty twój oglądał skażenie. (28) Dałeś mi poznać drogi żywota, Napełnisz mnie błogością przez obecność twoją.


Potwierdzają to także wszystkie inne przez Ciebie przytoczone teksty, tj: Dz 4:10; 13:30; 17:31; Rz. 4:24; 10:9; 1Kor. 6:14; 2Kor. 4:14; Ef. 1:20; 1Tes. 1:10; 1P. 1:21; Gal 1:1; 1 Kor 15: 14,15;

Cytat:
A Bóg pokoju, który przez krew przymierza wiecznego wywiódł spośród zmarłych Wielkiego Pasterza owiec, Pana naszego Jezusa, (21) niech was umocni we wszystkim, co dobre, byście mogli wypełniać Jego wolę; niech dokonuje w was tego, co miłe w Jego oczach, przez Jezusa Chrystusa, któremu chwała na wieki wieków. Amen. Hebr 13:20-21


A więc słusznie:

David 77 napisał/a:
Te teksty nie pozostawiają nam cienia wątpliwości , to nie Pan Jezus sam siebie wskrzesił z martwych lecz dokonał tego sam Bóg i Ojciec Pana naszego Jezusa Chrystusa
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
Steve Sondej 

Potwierdzenie wizualne: 2006
Pomógł: 53 razy
Dołączył: 18 Mar 2015
Posty: 699
Poziom: 24
HP: 27/1353
 2%
MP: 646/646
 100%
EXP: 1/68
 1%
Wysłany: 2015-09-15, 17:29   

bartek212701 napisał/a:
Mnie zastanawia dlaczego Jezus w grobie miał świadomość, przecież udał się do więzień duchów, a ST mówi nam, ze nie ma życia w grobie, jak to jest? Czy Jezus był jedynym, który mógł udać się do tych miejsc świadomie? Dlatego jest napisane, że odniósł zwycięstwo nad śmiercią?


bartek,

Nie sądzę, że wziąłes pod uwagę, że Duch Jezusa nie umarł na krzyżu, lecz poszedł do nieba, aby być ze swoim Ojcem. Duchowo, Jezus nie był w grobie.
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2015-09-16, 13:17   

Steve Sondej napisał/a:
Nie sądzę, że wziąłes pod uwagę, że Duch Jezusa nie umarł na krzyżu, lecz poszedł do nieba, aby być ze swoim Ojcem. Duchowo, Jezus nie był w grobie.
Ale Jezus był przecież na Ziemi doskonałym człowiekiem. Czy kiedy my umieramy to duchowo też nie umieramy? To w końcu nie ma śmierci? Po co więc zmartwychwstanie? Dlaczego ludzie mają DOPIERO na głos z nieba wzbudzonymi zostać z martwych? Nie przekonuje mnie to co napisałeś. Duch owszem wraca do Boga, ale duch to nie człowiek.
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytań do SQL: 14