FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zmartwychwstanie Pana Jezusa .
Autor Wiadomość
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6031/6468
 93%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2015-09-27, 22:29   

Donia napisał/a:
Myślałam że chodzi tu o "zamysł" Boży i to że Jego nie ogranicza czas(wszechwiedza) ;-)


Donia, Steve to dobry fantasta biblijny 8-)

Jak ktoś lubi fantastykę biblijną to Jego szczególnie polecam :lol:
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
Steve Sondej 

Potwierdzenie wizualne: 2006
Pomógł: 53 razy
Dołączył: 18 Mar 2015
Posty: 699
Poziom: 24
HP: 27/1353
 2%
MP: 646/646
 100%
EXP: 1/68
 1%
Wysłany: 2015-09-28, 05:06   

Donia napisał/a:
Steve Sondej mógłbyś bardziej rozwinąć myśl że Jezus już raz umarł przed założeniem świata,zaczynam rozumieć o co chodzi (mniej więcej) .Chciałabym wiedzieć jeśli to możliwe


Donia,

Prawda jest taka, kazdy rzetelny student Biblii, który przeprowadzi pilne badanie Biblii dotyczące punktu odkupienia naszych grzechów, będzie w szoku odkryć, że Biblia zawiera zdecydowanie więcej biblijnych dowodów, że Jezus zapłacił za nasze grzechy przed założeniem świata aniżeli na krzyżu.

A Doktryna ta współgra idealnie z resztą Biblii. Oto jeden z wielu przykładów:


(4) Zaiste on niemocy nasze wziął na się, a boleści nasze własne nosił; a myśmy mniemali, że jest zraniony, ubity od Boga i utrapiony.
(5) Lecz on zraniony jest dla występków naszych, starty jest dla nieprawości naszych; kaźń pokoju naszego jest na nim, a sinością jego jesteśmy uzdrowieni.
(6) Wszyscyśmy jako owce zbłądzili, każdy na drogę swą obróciliśmy się, a Pan włożył nań nieprawość wszystkich nas.
(7) Uciśniony jest i utrapiony, a nie otworzył ust swoich; jako baranek na zabicie wiedziony był, i jako owca przed tymi, którzy ją strzygą, oniemiał, i nie otworzył ust swoich.
(8) Z więzienia i z sądu wyjęty jest; przetoż rodzaj jego któż wypowie? Albowiem wycięty jest z ziemi żyjących, a zraniony dla przestępstwa ludu mojego;
(9) Który to lud podał niezbożnym grób jego, a bogatemu śmierć jego, choć jednak nieprawości nie uczynił, ani zdrada znaleziona jest w ustach jego.
(10) Takci się Panu upodobało zetrzeć go, i niemocą utrapić, aby położywszy ofiarą za grzech duszę swą, ujrzał nasienie swoje, przedłużył dni swoich; a to, co się podoba Panu, przez rękę jego aby się szczęśliwie wykonało.
(11) Z pracy duszy swej ujrzy owoc, którym nasycon będzie.
(Ks. Izajasza 53, Biblia Gdańska)

Dla mnie jest oczywiste, dlaczego Izajasz mówi o pojednaniu w czasie przeszłym, setki lat zanim Jezus cierpiał na krzyżu.
 
     
Steve Sondej 

Potwierdzenie wizualne: 2006
Pomógł: 53 razy
Dołączył: 18 Mar 2015
Posty: 699
Poziom: 24
HP: 27/1353
 2%
MP: 646/646
 100%
EXP: 1/68
 1%
Wysłany: 2015-09-30, 05:37   

nike napisał/a:


Tak, ale musimy tez pamiętać, że Syn Boga Najwyższego LOGOS kiedy narodził się z Marii to zmienił naturę z duchowej na ludzką i tylko ludzka naturę posiadał, a więc, czuł jak człowiek, mówił jak człowiek,, jedynie tylko człowieka już upadłego przewyższał DOSKONAŁOŚCIĄ, ponieważ,ze pochodził od doskonałego Ojca BOGA JHWH i dlatego mógł oddać swoje ludzkie doskonałe życie, za człowieka doskonałego którym był ADAM.


nike,

Biblia która czytam zaprzecza twojemu przekonaniu, ze Jezus posiadał tylo ludzka naturę na ziemi. W Ewangelii Jana 3 czytamy, że Jezus będąc w ciele, tu na ziemi, był także jednocześnie obecny w niebie:

(12) Jeźliż gdym wam ziemskie rzeczy powiadał, a nie wierzycie, jakoż, będęli wam powiadał niebieskie, uwierzycie? (13) A nikt nie wstąpił do nieba, tylko ten, który zstąpił z nieba, Syn człowieczy, który jest w niebie.
 
     
Listek
VIP


Potwierdzenie wizualne: 2015
Pomógł: 581 razy
Dołączył: 11 Sie 2014
Posty: 2615
Poziom: 40
HP: 351/5017
 7%
MP: 2395/2395
 100%
EXP: 154/168
 91%
Wysłany: 2015-09-30, 06:38   

Steve Sondej napisał/a:
(13) A nikt nie wstąpił do nieba, tylko ten, który zstąpił z nieba, Syn człowieczy, który jest w niebie.


A jak w takim razie rozumiesz ten werset:

Jk 1:17 bt5 "Każde dobro, jakie otrzymujemy, i wszelki dar doskonały zstępują z góry, od Ojca świateł, u którego nie ma przemiany ani cienia zmienności."



:?: :?: :?:
_________________
Bóg jest wciąż taki sam i się nie zmienia.
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 481 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7102
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5525/7220
 76%
EXP: 47/373
 12%
Wysłany: 2015-09-30, 07:21   

Steve Sondej napisał/a:
W Ewangelii Jana 3 czytamy, że Jezus będąc w ciele, tu na ziemi, był także jednocześnie obecny w niebie:


Wszystkie znane nam papirusy starsze niż powstałe od IV wieku, nie znają dopisku: „który jest w niebie”.
Ewidentna marginesowa glosa, powstała nie prędzej niż dogmat o trójcy(!), dopisana później do tekstu przez nadgorliwego trynitarza.
Poważny czytelnik i egzegeta Biblijny doskonale o tym wie.

Już sobie wyobrażam, jak Jezus cierpi, będąc przybity do krzyża, a z nieba śmieje się z nas jak to łatwo daliśmy się nabrać na te cierpienia...

Takie "udawane" cierpienia? :roll:
Taka "udawana" Ofiara? :shock:
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13634
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 413/608
 67%
Wysłany: 2015-09-30, 09:04   

Cytat:
nike,

Biblia która czytam zaprzecza twojemu przekonaniu, ze Jezus posiadał tylo ludzka naturę na ziemi. W Ewangelii Jana 3 czytamy, że Jezus będąc w ciele, tu na ziemi, był także jednocześnie obecny w niebie:

(12) Jeźliż gdym wam ziemskie rzeczy powiadał, a nie wierzycie, jakoż, będęli wam powiadał niebieskie, uwierzycie? (13) A nikt nie wstąpił do nieba, tylko ten, który zstąpił z nieba, Syn człowieczy, który jest w niebie.


Zauważ,że Jan swoją Ewangelie pisze już po wniebowstąpieniu Jezusa, więc napisał jest w niebie, bo w tym czasie już był w niebie., przeczytaj dokładnie tekst, który zacytowałeś
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13634
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 413/608
 67%
Wysłany: 2015-09-30, 09:09   

Rzeczywiście jak Henryk pisze nie ma w tych tekstach słów jest w niebie
Możesz zacytowac biblie z której czytasz?
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Steve Sondej 

Potwierdzenie wizualne: 2006
Pomógł: 53 razy
Dołączył: 18 Mar 2015
Posty: 699
Poziom: 24
HP: 27/1353
 2%
MP: 646/646
 100%
EXP: 1/68
 1%
Wysłany: 2015-10-01, 05:31   

Cytat:
Wszystkie znane nam papirusy starsze niż powstałe od IV wieku, nie znają dopisku: „który jest w niebie”.


A wiesz dlaczego? Czytaj tutaj:

"Codex Sinaiticus 'abounds with errors of the eye and pen to an extent not indeed unparalleled, but happily rather unusual in documents of first-rate importance.' On many occasions 10, 20, 30, 40 words are dropped through very carelessness. Letters and words, even whole sentences, are frequently written twice over, or begun and immediately cancelled; while that gross blunder, whereby a clause is omitted because it happens to end in the same words as the clause preceding, occurs no less than 115 times in the New Testament." (John Burgon, The Revision Revised)

Łączna liczba słów pominięte w Sinaiticus w samych Ewangeliach to 3455 w porównaniu z greckim Received Text.

Fragmet Marka 16: 9-20 jest pominięty w Codex Sinaiticus, ale był tam pierwotnie i został usunięty.

Kodeks Synajski obejmuje ksiegi apokryficzne (Ezdrasza, Tobiasza, Judyty, I i IV Księga Machabejska, Mądrości, Mądrość Syracha) plus dwa heretyckie pisma, List Barnaby i Pasterz Hermasa. :oops:
 
     
David 77
Zasłużony

Pomógł: 120 razy
Dołączył: 26 Lut 2013
Posty: 1357
Poziom: 31
HP: 76/2536
 3%
MP: 1211/1211
 100%
EXP: 77/104
 74%
Wysłany: 2015-10-01, 07:38   

Steve Sondej, Kiedys zadalem ci pytanie ,Jakie to wyznamie glosi taką nauke jaką starasz sie tutaj propagować ? Opiersz sie na blędnych tlumaczeniach jak i blędach w druku , Proś Boga o zrozumienie Slowa Bożego i przestań pisać bzdury.
_________________
יֵשׁוּעַ הַמָּשִׁיחַ הוּא הָאָדוֹן,
 
     
Steve Sondej 

Potwierdzenie wizualne: 2006
Pomógł: 53 razy
Dołączył: 18 Mar 2015
Posty: 699
Poziom: 24
HP: 27/1353
 2%
MP: 646/646
 100%
EXP: 1/68
 1%
Wysłany: 2015-10-01, 14:16   

nike napisał/a:
Cytat:
nike,

Biblia która czytam zaprzecza twojemu przekonaniu, ze Jezus posiadał tylo ludzka naturę na ziemi. W Ewangelii Jana 3 czytamy, że Jezus będąc w ciele, tu na ziemi, był także jednocześnie obecny w niebie:

(12) Jeźliż gdym wam ziemskie rzeczy powiadał, a nie wierzycie, jakoż, będęli wam powiadał niebieskie, uwierzycie? (13) A nikt nie wstąpił do nieba, tylko ten, który zstąpił z nieba, Syn człowieczy, który jest w niebie.


Zauważ,że Jan swoją Ewangelie pisze już po wniebowstąpieniu Jezusa, więc napisał jest w niebie, bo w tym czasie już był w niebie., przeczytaj dokładnie tekst, który zacytowałeś


nike

Przedstawiłas bardzo słaby argument a oto dlaczego:
1. Autor czwartej Ewangelii CYTUJE Jezusa.
2. Istnieją przytłaczające dowody wskazujące na Łazarza jako pisarza czwartej Ewangelii, a nie Jana, jak to sie powszechnie uważa.

dowód:
http://www.thedisciplewho...rus-authorship/
 
     
Serdunio
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-10-01, 14:49   

Steve Sondej napisał/a:


nike,

Biblia która czytam zaprzecza twojemu przekonaniu, ze Jezus posiadał tylo ludzka naturę na ziemi. W Ewangelii Jana 3 czytamy, że Jezus będąc w ciele, tu na ziemi, był także jednocześnie obecny w niebie:

(12) Jeźliż gdym wam ziemskie rzeczy powiadał, a nie wierzycie, jakoż, będęli wam powiadał niebieskie, uwierzycie? (13) A nikt nie wstąpił do nieba, tylko ten, który zstąpił z nieba, Syn człowieczy, który jest w niebie.



Są jeszcze takie wersety:
"5.Teraz więc ,Ty Ojcze,otocz mnie przy sobie tą chwałą"Jana 17-5

"Już nie jestem na świecie,ale oni są na świecie"Jana 17-11
 
     
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-10-01, 15:34   

Cytat:

"5.Teraz więc ,Ty Ojcze,otocz mnie przy sobie tą chwałą"Jana 17-5

"Już nie jestem na świecie,ale oni są na świecie"Jana 17-11

O cytujesz pns :shock:

i co ma wynikac z tych wesetow?
ze Jezus byl jednoczesnie na ziemi i w niebie ? :-D

inny przeklad i kontekst

(5) A teraz Ty, Ojcze, otocz Mnie u siebie swą wielką chwałą, którą miałem u Ciebie, zanim świat powstał. (6) Objawiłem Twoje imię ludziom, których Mi dałeś ze świata. Twoimi byli, a Tyś Mnie ich oddał. Oni zachowali Twoją naukę (7) Teraz wiedzą, że wszystko, co Mi dałeś pochodzi od Ciebie. (8) Bo słowa, które Mi dałeś, dałem im i oni je przyjęli i naprawdę poznali, że od Ciebie wyszedłem, i uwierzyli, żeś Ty Mnie posłał. (9) Ja proszę za nimi. Nie proszę za światem, ale za tymi, których Mi dałeś, bo są Twoimi. (10) Wszystko, co moje, jest Twoje, a co Twoje, jest moje, i w nich zostałem wysławiony. (11) Nie jestem już na świecie, ale oni są na świecie. Ja idę do Ciebie. Ojcze Święty, zachowaj ich w imię Twoje, które Mi dałeś, aby byli jedno jak my. (12)


Jezus do nieba wstapil dopiero po zmartwychstaniu.


====
Lazarus Didn't Write The Fourth Gospel
http://triablogue.blogspo...rth-gospel.html
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 481 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7102
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5525/7220
 76%
EXP: 47/373
 12%
Wysłany: 2015-10-01, 17:04   

Olus napisał/a:
Jezus do nieba wstapil dopiero po zmartwychstaniu.

Ja nawet napiszę, że wstąpił do nieba dopiero po...wniebowstąpieniu. :-D
A nastąpiło to czterdziestego dnia po wzbudzeniu z martwych. :roll:
 
     
David 77
Zasłużony

Pomógł: 120 razy
Dołączył: 26 Lut 2013
Posty: 1357
Poziom: 31
HP: 76/2536
 3%
MP: 1211/1211
 100%
EXP: 77/104
 74%
Wysłany: 2015-10-01, 17:14   

Steve Sondej,

Cytat:
(12) Jeźliż gdym wam ziemskie rzeczy powiadał, a nie wierzycie, jakoż, będęli wam powiadał niebieskie, uwierzycie? (13) A nikt nie wstąpił do nieba, tylko ten, który zstąpił z nieba, Syn człowieczy, który jest w niebie.


Cytat:
Biblia która czytam zaprzecza twojemu przekonaniu, ze Jezus posiadał tylo ludzka naturę na ziemi. W Ewangelii Jana 3 czytamy, że Jezus będąc w ciele, tu na ziemi, był także jednocześnie obecny w niebie:


Stefan wierzy w dwóch Jezusów , ciekawe dlaczego żadne z apostołów nie głosił takie nauki :evil: :-D

Stefan opiera się na baśniach typu że diabła można postami wyganiać :-/ ( patrz Textus Receptus )

Nie tylko Kodeks Synaicki nie zawiera słów ,, który jest w niebie '' ale również kodeks Watykański .

Odnośnie wielkiego kłamstwa jakie ktoś celowo umieścił w zakończeniu Ew Marka .. Analizując naukę Paweł odnośnie mówienia językami czytamy że ten dar nie wszyscy posiadali pomimo tego że byli ochrzczeni. w niektórych przekładach występuje tzw dłuższe zakończenie Ew Marka.

A oto kilka fałszywych nauk jakie wkradły się do tekstu Pisma św.

Ew Mark 16: 16 Kto uwierzy i ochrzczony zostanie, będzie zbawiony, ale kto nie uwierzy, będzie potępiony.

Jezus uczył kto WYTRWA DO KOŃCA ten będzie zbawiony . A nie kto uwierzy

Liczne teksty Pisma św wyraźnie ukazują prawdę że zbawienie można utracić . Raz zbawiony na zawsze zbawiony to kłamstwo szatana

17. A takie znaki będą towarzyszyły tym, którzy uwierzyli: w imieniu moim demony wyganiać będą, nowymi językami mówić będą,

Ups nie wszyscy którzy uwierzyli posiadali dar wyganiania demonów czy też mówienia nowymi językami

1 Kor 12:28 A Bóg ustanowił w kościele najpierw apostołów, po wtóre proroków, po trzecie nauczycieli, następnie moc czynienia cudów, potem dary uzdrawiania, niesienia pomocy, kierowania, różne języki. (29) Czy wszyscy są apostołami? Czy wszyscy prorokami? Czy wszyscy nauczycielami? Czy wszyscy mają moc czynienia cudów? (30) Czy wszyscy mają dary uzdrawiania? Czy wszyscy mówią językami? Czy wszyscy je wykładają?

Gdyby wszyscy którzy uwierzyli tak jak to zapewniono w dłuższym zakończeniu ew Marka uzdrawiali , mówili językami to wówczas Paweł nie zadawał by takich pytań . :-D
_________________
יֵשׁוּעַ הַמָּשִׁיחַ הוּא הָאָדוֹן,
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 481 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7102
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5525/7220
 76%
EXP: 47/373
 12%
Wysłany: 2015-10-01, 17:32   

David 77 napisał/a:
A oto kilka fałszywych nauk jakie wkradły się do tekstu Pisma św. [...]

Jeśli ktoś zainteresowany, to sam może sprawdzić co i kiedy zostało dopisane/pominięte.
http://dabhar.org/SP/6_studium.pdf
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 13