FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Test na biblijność
Autor Wiadomość
Al-Wasik
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-08-13, 15:09   Test na biblijność

Jakby Jeremiasz zadźgał naczelnego świątynnego nierządnika, bez sądu biblijnego, to
czy Jehowa by go potępił?


Zobaczymy, jacy z was bibliści. :->
 
     
Al-Wasik
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-08-13, 17:05   

Teraz dorzucę trochę ciekawości chrześcijańskich i pobożnych, co by wam trochę makówki do
pracy zmusić. Pytanie oczywiście nadal jest aktualne, a podane za chwilę fakty mają - poza
edukacją w biblijności - ułatwić odpowiedź na nie. :)

Wszędzie tam, gdzie chrześcijaństwo stawało się religią większościową lub wiodącą prym,
wprowadzało się różne kary dla pedałów - śmierci, więzienia, kastracji - od 342 roku aż po dziś
dzień w chrześcijańskich krajach Afryki...

Teraz pytania pomocnicze.
Czy to wszyscy byli totalni apostaci od nauk Jezusa?
Jeżeli karanie pederastów było złe, to dlaczego Kościół wszędzie gdzie miał władzę, wprowadzał
karanie pedałów przez 1600 lat, a gdzieniegdzie i dzisiaj?
 
     
David 77
Zasłużony

Pomógł: 120 razy
Dołączył: 26 Lut 2013
Posty: 1357
Poziom: 31
HP: 76/2536
 3%
MP: 1211/1211
 100%
EXP: 77/104
 74%
Wysłany: 2015-08-13, 17:52   

Wasiczek,

Cytat:
Teraz dorzucę trochę ciekawości chrześcijańskich i pobożnych, co by wam trochę makówki do
pracy zmusić. Pytanie oczywiście nadal jest aktualne, a podane za chwilę fakty mają - poza
edukacją w biblijności - ułatwić odpowiedź na nie. :)

Wszędzie tam, gdzie chrześcijaństwo stawało się religią większościową lub wiodącą prym,
wprowadzało się różne kary dla pedałów - śmierci, więzienia, kastracji - od 342 roku aż po dziś
dzień w chrześcijańskich krajach Afryki...

Teraz pytania pomocnicze.
Czy to wszyscy byli totalni apostaci od nauk Jezusa?
Jeżeli karanie pederastów było złe, to dlaczego Kościół wszędzie gdzie miał władzę, wprowadzał
karanie pedałów przez 1600 lat, a gdzieniegdzie i dzisiaj?


Jeżeli chcesz o czymś pisać to dobrze by było żebyś najpierw zapoznał się z całą biblią .

Chrześcijanie wzorem swego Pan nie mordowali innych za czyny które wcześniej według Prawa podlegały śmierci . Takim klasycznym przykładem niechaj będzie tutaj zbór w Koryncie .

1 Kor 5:1-2 Słyszy się powszechnie o wszeteczeństwie między wami i to takim wszeteczeństwie, jakiego nie ma nawet między poganami, mianowicie, że ktoś żyje z żoną ojca swego. (2) A wyście wzbili się w pychę, zamiast się raczej zasmucić i wykluczyć spośród siebie tego, kto takiego uczynku się dopuścił.

Dlaczego Paweł nie zalecił aby owego grzesznika ukamienować ? . :-D Abyś to zrozumiał musisz najpierw zapoznać się gruntownie z naukami Nowego Testamentu .

Według ciebie był Paweł biblijnych chrześcijaninem czy nie był ?

Tak lub Nie , wybierz właściwą odpowiedź .
_________________
יֵשׁוּעַ הַמָּשִׁיחַ הוּא הָאָדוֹן,
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2015-08-13, 19:41   

David 77, Brawo :)
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7075
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5564/7220
 77%
EXP: 20/373
 5%
Wysłany: 2015-08-13, 19:45   

David 77 napisał/a:
Tak lub Nie , wybierz właściwą odpowiedź .

Musisz poczekać.
Wasiczek musi pierw spytać się o odpowiedź Rethela. :-D
 
     
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-08-13, 22:35   

Karanie pedalow i innych zboczencow zgodnie z Prawem Bozym nie jest grzechem.
Panstwa ktore wprowadzily kare smierci dla zboczencow postapily bardzo
Biblijnie i napewno Bogu sie to podoba.Pinchas sie w "sad nie bawil"
i Bog go nie potepil lecz poniekad nagordzil.

12 Oznajmij więc: Oto Ja zawieram z nim przymierze pokoju. 13

Pinchas wielki bohater!!


Christian Pastor's 'Biblical' FINAL SOLUTION to AIDS: Kill All The Gays
https://www.youtube.com/watch?v=-7Sixv7uQOM

Popioeram pastora.Z tego plugastwa nic dobrego nie wynika.



Hiszpański konkwistador Vasco Núñez de Balboa karze śmiercią Indian za seks homoseksualny przez zjedzenie żywcem przez psy wojenne, Ameryka, 1594 rok



Rycerz von Hohenberg ze swoim giermkiem spalony na stosie za kontakty homoseksualne, Zurych, 1482.

Tak jarali chrzescijanie sodomitow zgodnie z Prawem Bozym
Wszystkich pedalow nalezaloby rzucic psom na pozarcie lub spalic na stosach.

AMEN :)
Ostatnio zmieniony przez Olus 2015-08-14, 15:13, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Migdałek
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-08-14, 00:28   

A ja myślałam, że olus napisze, że list do Koryntian to jakiś dopisek i nie jest natchniony :lol:
 
     
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-08-14, 00:40   

Ciumku na zarty ci sie zebralo :) W koryntian jest cos na rzeczy ale z innym wersidlem.
Poza tym argument Davida jest smieszny ale zostawie go Wasiczkowi :)

Dokladnie Wasiczku.
Warto tutaj przytoczyc jeszcze slowa Pawla z dziejow apostolskich.
"Stoję przed sądem Cezara - odpowiedział Paweł - i przed nim należy mnie sądzić. Żydom nic nie zawiniłem, o czym ty wiesz doskonale. 11 Jeżeli zawiniłem i popełniłem coś podpadającego pod karę śmierci, nie wzbraniam się umrzeć. Ale jeśli nie zrobiłem nic z tego, o co mnie oskarżają, nikt nie może mnie im wydać. Odwołuję się do Cezara!" 12 Wtedy Festus porozumiał się z radą i odpowiedział: "Odwołałeś się do Cezara - do Cezara się udasz".

41 My przecież - sprawiedliwie, odbieramy bowiem słuszną karę za nasze uczynki, ale On nic złego nie uczynił". 42 I dodał: "Jezu, wspomnij na mnie, gdy przyjdziesz do swego królestwa". 43 Jezus mu odpowiedział: "Zaprawdę, powiadam ci: Dziś ze Mną będziesz w raju".

Tak wiec jesli wladza chce wprowadzi kare smierci dla sodomitow to robi bardzo dobrze.
"Chrzescijanie" ktorzy neguja kare smierci dla zboczencow i pisza jakies bajki ze jest to zle tak naprawde nigdy nie poznali Boga i nie rozumieja Jego Slowa.Niektorzy w tym temacie przypominaja faryzeji ktorzy przez swoje chciejstwo uchylali np przykazanie kamienowanie krnabnych dzieci za co zostali przez Jezusa skarceni.

28 Kto przekracza Prawo Mojżeszowe, ponosi śmierć bez miłosierdzia na podstawie [zeznania] dwóch albo trzech świadków



Jezus nie mial nic przeciwko karze smierci i Pawel(Jego nasladowca)tez.
Tak wiec powolywanie sie w tym temacie na nauke Jezusa w celu uchylenia
przykazania mowiacego o karze smierci dla zobczencow jest smieszne i zalosne.



:)
Ostatnio zmieniony przez Olus 2015-08-14, 14:07, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Migdałek
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-08-14, 01:34   

Argument Dawida (z którym bardzo rzadko zgadzać, ale tu trafił w sedno) pokazuje idealnie jak pierwsi chrześcijanie rozumieli dopełnienie Prawa przez Jezusa i jak to stosowali w praktyce. Jeżeli Cię to śmieszy to raczej w poczet chrześcijan nie bardzo możesz się zaliczać.
 
     
Al-Wasik
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-08-14, 11:26   

Widzę, że dwaj naczelni klakierzy bezmyślnie przyklasnęli Davidowi, który po prostu napisał
bzdurę. Aż dziw bierze, że nikt dotąd nie podjął się zdementowania tego kłamstwa, co tylko
świadczy o poziomie większości udzielających się na tym forum chrześcijan. Przytakiwanie
podobnym bredniom świadczy o śmieszności Henryka i Bartka, co dziwić wcale nie powinno po
tym jak niski i żałosny poziom trzymają w swoich ostatnich wpisach.

David 77 napisał/a:
Jeżeli chcesz o czymś pisać to dobrze by było żebyś najpierw zapoznał się z całą biblią .

Chrześcijanie wzorem swego Pan nie mordowali innych za czyny które wcześniej według Prawa
podlegały śmierci . Takim klasycznym przykładem niechaj będzie tutaj zbór w Koryncie .

1 Kor 5:1-2 Słyszy się powszechnie o wszeteczeństwie między wami i to takim wszeteczeństwie, jakiego nie ma nawet między poganami, mianowicie, że ktoś żyje z żoną ojca swego. (2) A wyście wzbili się w pychę, zamiast się raczej zasmucić i wykluczyć spośród siebie tego, kto takiego uczynku się dopuścił.

Dlaczego Paweł nie zalecił aby owego grzesznika ukamienować ? . Abyś to zrozumiał musisz najpierw zapoznać się gruntownie z naukami Nowego Testamentu .


Z tego samego powodu, z którego żydzi też nie kamienowali w diasporze, a później pod rzymską
okupacją w Palestynie, ani muzułmanie w Polsce też nie kamienują.

Tak samo chrześcijanie w Koryncie nie mogli kamienować, bo nie mieli takiego prawa. Podlegali
pod władzę świecą, a tylko ona mogła skazać na śmierć, a nie kółko różańcowe.

To tak, jakby dzisiaj Badacze PŚ chcieli sobie kamienować. Przyjechałaby policja i wsadziłaby
takich do pierdla.

Dlatego chrześcijanie nie kamienowali, bo nie mieli do tego środków. Ale jak już środki zdobyli - a
więc doszli do władzy - to od razu jedną z pierwszych rzeczy jakie wprowadzali było wyżynanie
sodomitów.

Także pisanie bredni, że Paweł nie kazał kamienować można o kant tyłka potłuc. :roll:

Albowiem rządzący są postrachem nie dla uczynku dobrego, lecz dla złego. Chcesz więc nie bać
się władzy? Czyń dobrze, a będziesz miał od niej Pochwałę; bo jest ona tobie sługą Bożym dla
twojego dobra. Ale jeśli czynisz Coś złego, to się bój: bo nie na darmo nosi miecz; jest bowiem
sługą Bożym, mścicielem dla wywarcia srogiego gniewu na dopuszczającym się zła.



Apostoł Paweł nie na darmo takie mądre rzeczy pisał. Dlatego jak chrześcijanie wiedli prym, to z
prawa miecza korzystali i pedalstwo eksterminowali.

Na tym kończę sprawę Koryntu. Proszę skupić się na wątku, wrócić do pytań i ich nie ignorować, bo to niegrzeczne.
Ostatnio zmieniony przez Al-Wasik 2015-08-14, 13:27, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2015-08-14, 11:42   

Olus napisał/a:
Karanie pedalow i innych zboczencow zgodnie z Prawem Bozym nie jest grzechem.

Gdybyś tak ukarał dziś jakiegoś homoseksualistę, to trafiłbyś na dożywocie do więzienia. Bóg też by Cię ukarał, bo nie poszanowałes prawa świeckiego, o którym Bóg mówi przez usta Pawła.
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2015-08-14, 11:52   

Wasiczek, Olus, Dlaczego jeśli ktoś napisze coś inaczej niż wy, wyjasni to sensownie i podda pod dyskusję, to dla Was musi to być:
Olus napisał/a:
smieszny

Wasiczek napisał/a:
bzdurę

Wasiczek napisał/a:
bredniom

Wasiczek napisał/a:
żałosny poziom

Każdy post, kto by go nie napisał będzie brednią, bzdurą, czymś śmiesznym na żałosnym poziomie. Z wami nie ma dyskusji. Jest przyjęcie waszej opcji albo koniec dyskusji i rozpoczecie obrażania. Dzięki Bogu, ze na forum nie ma opcji "ukamienuj" bo byście zostali sami, nawet Krystiana byście ukamienowali, bo kiedy się z Wami nie zgadza to pod jego adresem też lecą inwektywy. Mogę cytować szczególnie wpisy Olusa pod tym względem.
Wasiczek napisał/a:
Dlatego chrześcijanie nie kamienowali, bo nie mieli do tego środków.
Nie mieli kamieni? Twój język poraża...

P.S. Chrześcijaństwo miało budować relacje międzyludzkie, miało do Boga prowadzić grzeszników. Tak przedstawiane chrześcijaństwo jest "Młotem na czarownice" jest "Stosem", aż chce się przestać wierzyć, że taki Bóg istnieje, a jeśli taki jest właśnie Bóg, to broń mnie Boże przed sobą samym...
Na szczęście poznałem Biblię i wiem, że Bóg jest inny, a Wy głosicie wasze własne wyobrażenie na podstawie tego co powiedział Wam ktoś drugi. Nigdy nie zaznaliście prawdziwej relacji z Bogiem, Wy się pewnie nawet nie potraficie modlić, wstydzicie się zwracać do Boga, bo dla was ważna jest tylko wiedza. Co gorsza jestem pewny, że nawet nie kochacie Boga, mówicie tak, oczywiście, ale nie kochacie Go, bo żeby to móc zrobić trzeba Go doświadczyć i ZMIENIĆ się dla Niego. Wasiczku, Olusie, porzuciliście swoje grzeszne życie? Nas okłamiecie, siebie też da oszukać, ale nie Jego.
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
Al-Wasik
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-08-14, 14:51   

bartek212701 napisał/a:
Każdy post, kto by go nie napisał będzie brednią, bzdurą, czymś śmiesznym na żałosnym poziomie.


To co? Mam kłamać jak ktoś napisał ewidentną bzdurę? :roll:
Jeszcze jakbym tylko napisał takie stwierdzenie, a w żaden sposób nie odniósłbym się do postu,
to jeszcze zrozumiałbym narzekanie, ale nie w tym przypadku.
To, że Paweł zabraniał kamienować, jest brednią, bo on o tym w ogóle nie pisał w liście do
Koryntian, a nie mógł tego nakazać ze względu na szczególne okoliczności. Także pisanie, że
Paweł jakoby zakazywał kamienowania(czego nigdzie tak naprawdę nie napisał) jest - w świetle
opisanych powyżej okoliczności i innych fragmentów Słowa Bożego - wierutną bzdurą.

bartek212701 napisał/a:
Z wami nie ma dyskusji. Jest przyjęcie waszej opcji albo koniec dyskusji i rozpoczecie obrażania.


Dyskusja to jest, szkoda tylko, że rzadko są kompetentni dyskutanci. Napisać coś co Biblia mówi,
to zaraz zaczyna się stękanie i narzekanie, bo nie zgadza się to życzeniowym myśleniem.
Przykładów nie trza daleko szukać. Choćby mój ostatni temat o pedałach. Do biblijnych treści i
pytań mało kto się odnosił, przeważały za to argumenty ad personam, pisanie tego co się komuś
wydaje, a nie co w Piśmie napisano i próby zdyskredytowania(patrz przykład Henryka - jak
pojawiły się niewygodne pytania, to zaczął marudzić o zamknięciu tematu).

Zresztą jakąś opcję zawsze trzeba przyjąć. Ważne by była ona biblijna i pobożna.
Trzeba wybierać. Czy chce się być po stronie Boga czy przeciwko niemu? Wierzyć treści biblijnej
czy własnym rojeniom?

bartek212701 napisał/a:
Chrześcijaństwo miało budować relacje międzyludzkie, miało do Boga prowadzić grzeszników.


Grzesznik najpierw jest zobowiązany do zerwania z grzechem i nawrócenia się. Jak tego nie chce,
a Prawo Boże zezwala w jego przypadku zastosować karę śmierci, to władza może to zrobić i
powinna go wyeliminować, by z miłości do bliźniego uchronić innych od grzechu.

bartek212701 napisał/a:
Na szczęście poznałem Biblię i wiem, że Bóg jest inny, a Wy głosicie wasze własne wyobrażenie na podstawie tego co powiedział Wam ktoś drugi. Nigdy nie zaznaliście prawdziwej relacji z Bogiem, Wy się pewnie nawet nie potraficie modlić, wstydzicie się zwracać do Boga, bo dla was ważna jest tylko wiedza. Co gorsza jestem pewny, że nawet nie kochacie Boga, mówicie tak, oczywiście, ale nie kochacie Go, bo żeby to móc zrobić trzeba Go doświadczyć i ZMIENIĆ się dla Niego. Wasiczku, Olusie, porzuciliście swoje grzeszne życie? Nas okłamiecie, siebie też da oszukać, ale nie Jego.


A to już są argumenty ad personam i twoje wyobrażenia na mój temat, z którymi nie mam
zamiaru dyskutować. Następny przykład tego, co napisałem powyżej.
Pewnie, najlepiej olać temat, ponarzekać i potem pisać, że ktoś nie chce dyskutować i obraża.
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 5999/6468
 92%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2015-08-14, 16:06   

Wasiczku już w innym temacie napisałem, dlaczego żyd nożownik nie będzie miał uznania dla Boga.
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
Al-Wasik
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-08-14, 16:16   

Krystian napisał/a:
Wasiczku już w innym temacie napisałem, dlaczego żyd nożownik nie będzie miał uznania dla Boga.


Jakby Jeremiasz zadźgał naczelnego świątynnego nierządnika, bez sądu biblijnego, to
czy Jehowa by go potępił?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,17 sekundy. Zapytań do SQL: 13