FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Kosciol
Autor Wiadomość
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-08-18, 14:33   Kosciol

Czym jest kosciol?
Kiedy powstal?
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2015-08-18, 16:39   

Greckie słowo przetłumaczone na polskie 'kościół' to 'ekklesia', oznacza ono wspólnotę, a właściwie to 'ZGROMADZENIE'. Oznacza ono wspólnotę wszystkich wierzących- List do Efezjan 1:22, List do Kolosan 1:18. Pamiętać należy też, ze kościołem nazywano pierwsze zbory, które gromadziły się krótko po śmierci Chrystusa w domach i tam nauczano o Bogu i Jego Synu- List do Koryntian 1:2, List do Filipian 4:15.
W czasach Apostołów Kościół nie oznaczał świątyni, czy zorganizowanego wielbienia w wybranych miejscach kultu.
Kiedy powstał? Pytanie sugeruje, ze chodzi o powstanie Kościoła Katolickiego? Nie rozumiem.
Kościół był od zawsze, bo był również kościół Boży, o czym należy pamiętać. Kościół ludzki zaistniał w pierwszym momencie kultu Boga, oznaczał on też zgromadzenie izraelskie.
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 481 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7112
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5512/7220
 76%
EXP: 57/373
 15%
Wysłany: 2015-08-18, 16:49   Re: Kosciol

Olus napisał/a:
Czym jest kosciol?

Który „kościół” masz na myśli?
Ten nominalny, w którym są wielebni, przewielebni, biskupi, prałaci, ekscelencje, i cała reszta?
A może myślisz o jakieś budowli z krzyżem na szczycie?

Ja wiem o takim kościele, który jest mistycznym Ciałem Chrystusa.

Kol 1:24 bw "Teraz raduję się z cierpień, które za was znoszę i dopełniam na ciele moim niedostatku udręk Chrystusowych za ciało jego, którym jest Kościół."
1Kor 12:27 bw "Wy zaś jesteście ciałem Chrystusowym, a z osobna członkami."
1Kor 12:12 bw "Albowiem jak ciało jest jedno, a członków ma wiele, ale wszystkie członki ciała, chociaż ich jest wiele, tworzą jedno ciało, tak i Chrystus;"
Jak określimy, o jaki "kościół" nam chodzi, to możemy dopiero określić kiedy powstał... :-(
 
     
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-08-18, 18:17   

Cytat:
Który „kościół” masz na myśli?

o tym kosciele ktorego bramy "piekielne" nie przemoga.
Cytat:
Kiedy powstał? Pytanie sugeruje, ze chodzi o powstanie Kościoła Katolickiego?

Nie ja tego nie sugeruje tylko pytam.Co prawda niektorzy sa tego zdania.
Inni twierdza ze momencie jak pisales wybrania Izraela,Inni wylania ducha itd.
Dlatego pytam :)
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2015-08-18, 18:20   

Olus napisał/a:
o tym kosciele ktorego bramy "piekielne" nie przemoga.

Czyli o? Którego to kościoła według Ciebie bramy piekielne nie przemogą?
My musimy wiedzieć o czym dyskutujemy. Temat jest ciekawy, dlatego sprecyzuj :)
Nawet jeśli chodzi Ci o Kościół Katolicki, ten, który według jednych powstał z chwilą wypowiedzenia powyższych słów, a według drugich w wieku IV n.e., to warto to rozważyć.
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-08-18, 18:38   

Cytat:
Czyli o? Którego to kościoła według Ciebie bramy piekielne nie przemogą?

a to co ja mysle to napisze na potem..
Cytat:
Nawet jeśli chodzi Ci o Kościół Katolicki, ten, który według jednych powstał z chwilą wypowiedzenia powyższych słów, a według drugich w wieku IV n.e., to warto to rozważyć.

No wlasnie powszechny istnial juz poniekad w pierwszym wieku ale czy mozna nazwac te wszystkie zbory kosciolem Chrystusa??czy ten kosciol=kosciol katolicki??
pierwszy zbor powstal w Jerozolimie a nie w Rzymie..
 
     
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-08-18, 19:36   

Wedlug katolikow to bylo tak
Autorytet i władzę apostołów odziedziczyli przełożeni Kościołów lokalnych, od końca I w. określani jednolicie jako biskupi; kontynuacją autorytetu św. Piotra była władza biskupów Rzymu (stolicy cesarstwa), następców św. Piotra, który tam zginął śmiercią męczeńską, jak i św. Paweł. Biskupi Rzymu wcześnie interweniowali w sprawy innych gmin (Klemens Rzymski), Rzymowi przyznawano pierwszeństwo „w związku miłości” (Ignacy z Antiochii), widziano w nim depozytariusza tradycji apostolskiej (Ireneusz z Lyonu) i dziedzica męczenników (Tertulian).

Sama nazwa „Kościół katolicki” nie była używana w chrześcijaństwie pierwotnym. Pojawiła się na początku II w. (Ignacy z Antiochii, List do Smyrneńczyków) i oznaczała odtąd całą wspólnotę chrześcijańską zjednoczona wiarą, kultem i organizacją. Jednak już w I w. istniały w chrześcijaństwie cechy tak rozumianego katolicyzmu: poczucie wspólnoty chrześcijan, istnienie nadrzędnego autorytetu, wspólne poglądy. Już w części Nowego Testamentu znaleźć można przekonania zwane niekiedy „wczesnym katolicyzmem” (istnienie stałego depozytu doktrynalnego i potrzeba ładu organizacyjnego).

Prześladowania chrześcijaństwa do początku IV w. utrudniały jednak oficjalne, doktrynalne i organizacyjne, ujednolicenie K.k., mimo stałej łączności między Kościołami lokalnymi. W głównym nurcie chrześcijaństwa utarła się jednak lista podstawowych zasad wiary; decyzje dotyczące prawowierności i porządku w Kościele podejmowali biskupi. Od II w. zbierały się synody lokalne; w III—IV w. wyłoniło się życie zakonne; w IV w. ustaliła się struktura organizacyjna z podziałem na patriarchaty (z uznaniem pierwszeństwa Rzymu), metropolie, biskupstwa (diecezje, eparchie), a od VI w. — na parafie. Wśród papieży wyróżnili się m.in. Kalikst I, Damazy I, Leon I, Gelazy I, Grzegorz I. Biskupi zbierali się na soborach: Nicejskim I 325, Konstantynopolitańskim I 381, Efeskim 431, Chalcedońskim 451, Konstantynopolitańskim II 553, Konstantynopolitańskim III 680—81, Nicejskim II 787 (ważność soboru oznaczanego jako ósmy, Konstantynopolitańskiego IV 869-870 nie jest oficjalnie uznana i uczeni katoliccy często ją kwestionują); na soborach obecni byli przedstawiciele papieży i władzy świeckiej. Ustalono na nich zasady doktryny, kultu i prawa kościelnego, korzystając z teologii Ojców Kościoła przekładających zasady biblijne na język kultury grecko-rzymskiej


http://www.opoka.org.pl/s...olicki_mw.html#
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 481 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7112
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5512/7220
 76%
EXP: 57/373
 15%
Wysłany: 2015-08-18, 22:01   

Olus napisał/a:
No wlasnie powszechny istnial juz poniekad w pierwszym wieku [...].

Błąd!
Prawdziwy Kościół nigdy nie miał być i nie był „powszechnym”!
Luk 12:32 bp " Nie bój się, mała gromadko, bo spodobało się Ojcu waszemu dać wam królestwo."
Są to bardzo nieliczne jednostki ze wszystkich powołanych.
Z tych wielu powołanych zostali wybrani bardzo nieliczni do tego, aby stanowić ciało Chrystusowe- Kościół.

Mt 22:14 bt5 "Bo wielu jest powołanych, lecz mało wybranych."
Znamy przypowieść o ziarnie i czworakiej roli? (Mt 13:1-9; 18-23)
Każdy "posiany" ostał się?

Nawet gorzej...
Dz 20:29 bp "Zdaję sobie sprawę, że po moim odejściu wejdą między was wilki drapieżne, które nie oszczędzą owczarni."
Ilość nigdy nie chodzi w parze z jakością.

Ten „powszechny” jest wypluty z ust Jezusowych.
To są wszyscy bezmyślni „uczęszczace do kościołów”, czciciele rzeźb i "cudownych" obrazów, ludzie robiący biznes na „wierze”, ludzie modlący się za pieniądze, biorący pieniądze za sakramenty, modlący się nie do Boga lecz do rzekomej "pośredniczki"...
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6039/6468
 93%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2015-08-19, 01:08   

Olus napisał/a:
No wlasnie powszechny istnial juz poniekad w pierwszym wieku ale czy mozna nazwac te wszystkie zbory kosciolem Chrystusa??czy ten kosciol=kosciol katolicki??
pierwszy zbor powstal w Jerozolimie a nie w Rzymie..


po pierwsze Kościół Chrystusa to wierni Panu Jezusowi, którego rzeczywiście bramy piekielne go nie przemogły w przeciwieństwie do KrK.
Wierni Kościołowi Chrystusa byli żywcem paleni na stosach, a wiary się nie zarzekli.
po drugie pierwsze gminy chrześcijańskie były autonomiczne, pisałem już kiedyś o tym.
Rzym nie ma nic wspólnego z chrześcijaństwem to już szybciej Jerozolima, gdyby ktoś chciał zcentralizować na siłę pierwsze gminy, ale i tak się nie da.
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
zion599
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-08-19, 02:57   

Kosciol jest to zbiór ludzi powołanych z roznych denominacji
(nie mylić z wybranymi!!)
Kierownictwem Kosciola jest Papież, lecz do Kosciola naleza ludzie w rozproszeniu
Ktorzy stanowią jedno Ciało Chrystusa.

Z tych ludzi zostanie pod koniec czasów wybrana oblubienica
czyli ludzie wybrani
[Pozostali zaś , ktorzy nie weszli w białych szatach, zostaną wyrzuceni na zewnątrz gdzie będzie płacz i zgrzytanie zebow]


Mała trzódka natomiast , to całkiem co innego
Byli to pierwsi założyciele Kosciola
Również są wybrani ale - do misji tworzenia owego.
Podobnie jak -naród wybrany


Bramy piekielne nie przemogą Kosciola, ktory jest rozwalany ,zarówno od zewnątrz
przez wrogie Kosciolowi instytucje , czy obce religie
przez obrzeza , czyli roznorakie sekty skłocające Chrześcijan i , a co za tym idzie
złych aktywistów mieszkających w tych sektach, oraz nasłuchujących i powtarzających ich trucizny =
a takze od głowy - w samym centrum (przez pseudo-katolików, ktorzy wypaczają nauke Kosciola,
zeby odstraszyc wiernych, lub dla własnych partykularnych celów)

Moc Jezusa jedności jego ciała czyli Kosciola spełni się i jest mocniejsza niz diabelskie moce
choc dzisiaj pozornie dogorewa, stąd słowa o bramach piekielnych , ktore nie przemogą Koscioła.


Tak po krotce
Mowie jak jest , zion599 8-)
 
     
Listek
VIP


Potwierdzenie wizualne: 2015
Pomógł: 581 razy
Dołączył: 11 Sie 2014
Posty: 2615
Poziom: 40
HP: 351/5017
 7%
MP: 2395/2395
 100%
EXP: 154/168
 91%
Wysłany: 2015-08-19, 06:18   

zion599 napisał/a:
Kierownictwem Kosciola jest Papież,


To nieprawda.

Głową wspólnoty wiernych jest Chrystus Jezus, który żyje i nie potrzebuje następców.

"On też jest głową ciała - kościoła; on jest początkiem [i] pierworodnym z umarłych, aby we wszystkim był pierwszy;" Kol 1:18 bug

"A iż jesteście synowie: zesłał Bóg ducha syna swego w serca wasze wołającego Abba, Ojcze." Ga 4:6

Oblubienicę przygotowująca się do przyjścia Oblubieńca stanowią ludzie,którzy naśladują Jezusa w posłuszeństwie względem nauki Ojca Niebieskiego.
Słowa życia Ojciec podał za pośrednictwem proroka Mojżesza, a doskonały ich wykład i wzór do naśladowania pokazał Chrystus Jezus , Który żyje na wieki bo Bóg wskrzesił Go z martwych.Jezus jest jedynym Posrednikiem między Bogiem i ludźmi.


1Kor 6:14 bw "A Bóg i Pana wskrzesił, i nas wskrzesi przez moc swoją."


1Tm 2:5 "Bo jest tylko jeden Bóg i jeden tylko jest pośrednik między Bogiem i ludźmi, Jezus Chrystus, który sam jest człowiekiem."

Pod niebem nie ma innego imienia niż Jezus , w którym moglibyśmy być zbawieni.




J 7:16 bp "A Jezus im odpowiedział: Moja nauka nie jest moja, ale Tego, który Mnie posłał."

J 14:24 bp "Kto Mnie nie miłuje, mojej nauki nie przestrzega. A nauka, którą słyszeliście, nie jest moja, ale Ojca, który Mnie posłał."


:) :) :)
_________________
Bóg jest wciąż taki sam i się nie zmienia.
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 481 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7112
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5512/7220
 76%
EXP: 57/373
 15%
Wysłany: 2015-08-19, 07:08   

zion599 napisał/a:
Kosciol jest to zbiór ludzi powołanych z roznych denominacji
(nie mylić z wybranymi!!)

Są to ludzie powoływani i wybierani ze świata. Wierni Panu do samej śmierci.
Rev 17:14 bw "Będą oni walczyć z Barankiem, lecz Baranek zwycięży ich, bo jest Panem panów i Królem królów, a z nim ci, którzy są powołani i wybrani, oraz wierni."
Cytat:
Kierownictwem Kosciola jest Papież, lecz do Kosciola naleza ludzie w rozproszeniu
Ktorzy stanowią jedno Ciało Chrystusa.

Następny okłamany i szerzący kłamstwo!
Głową prawdziwego kościoła jest Jezus Chrystus!
Ef 2:20 bpd "zbudowani na fundamencie apostołów i proroków, podczas gdy jego kamieniem węgielnym jest Chrystus Jezus,"
Ef 5:23 bpd "bo mąż jest głową żony, jak i Chrystus Głową Kościoła — On sam, Zbawca ciała;"

1P 2:4-6 bw "Przystąpcie do niego, do kamienia żywego, przez ludzi wprawdzie odrzuconego, lecz przez Boga wybranego jako kosztowny. (5) I wy sami jako kamienie żywe budujcie się w dom duchowy, w kapłaństwo święte, aby składać duchowe ofiary przyjemne Bogu przez Jezusa Chrystusa. (6) Dlatego to powiedziane jest w Piśmie: Oto kładę na Syjonie kamień węgielny, wybrany, kosztowny, A kto weń wierzy, nie zawiedzie się."

Rev 2:2 bpd "Wiem o twoich czynach, o trudzie i o twojej wytrwałości, i o tym, że nie możesz znieść złych, i że poddałeś próbie tych, którzy się podają za apostołów, a nimi nie są, i odkryłeś, że są kłamcami."
Są tacy, którzy nie boją się mówić maluczkim, że są arcypasterzami.
Podczas, gdy jest tylko jeden.
1Pe 5:4 bpd "A gdy się ukaże Arcypasterz, otrzymacie niewiędnący wieniec chwały."
On nie mieszka w Rzymie, on dopiero objawi się ludzkości... :-D

Jest jeszcze inny kościół, o którym z pewnością pisze Zion599, a który ma swoją głowę w Watykanie. :lol:
Sami ludzie obrali sobie taką "głowę", wybierając je wiele-dziesiąt razy w konklawach.
Prawda jest taka, że to Jezus wybiera sobie wiernych. Nie na odwrót!
J 15:16 bw "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem i przeznaczyłem was, abyście szli i owoc wydawali i aby owoc wasz był trwały, by to, o cokolwiek byście prosili Ojca w imieniu moim, dał wam."
Cytat:
Mała trzódka natomiast , to całkiem co innego Byli to pierwsi założyciele Kosciola

Łk 12:32 br "Nie bój się, mała trzódko, gdyż podobało się waszemu Ojcu dać wam królestwo."
Znaczy Jezus, apostołowie i nikt więcej? :-(
Cytat:
Mowie jak jest , zion599

Jedynie mówisz to, co Tobie wmówiono, a połykasz bez zastanowienia te kłamstwa jak żaba muchę.
Ja natomiast powtarzam jedynie to, co Napisano. Nic ponadto!
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2015-08-19, 10:40   

Henryk napisał/a:
Następny okłamany i szerzący kłamstwo!

Proszę o zachowanie spokoju i stronienie od tak sugestywnych ocen rozmówców.
Wielu ludzi tak wierzy, mają do tego zapewne jakieś podstawy.
Ty tak nie wierzysz, też je masz, przedstawiłes powyżej.
Cytat:
Jest jeszcze inny kościół, o którym z pewnością pisze Zion599, a który ma swoją głowę w Watykanie. :lol:
Sami ludzie obrali sobie taką "głowę", wybierając je wiele-dziesiąt razy w konklawach.
Prawda jest taka, że to Jezus wybiera sobie wiernych. Nie na odwrót!
J 15:16 bw "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem i przeznaczyłem was, abyście szli i owoc wydawali i aby owoc wasz był trwały, by to, o cokolwiek byście prosili Ojca w imieniu moim, dał wam."

Nie rozumiem, jak ma się do tego co piszesz niniejszy werset. Na konklawe [słowo nieodmienne] wybierany jest Papież, ale nie wybierają ludzie, a DUCH ŚWIĘTY/Bóg. Czyli w jakiej sprzeczności do tego wersetu jest Konklawe, jeśli według KK, Jezus jest Bogiem? W żadnym, po prostu masz Henryku niepełną wiedza, albo specjalnie przeinaczasz prawde i czynisz to, co zarzuciłeś zionowi powyżej, cytat: " szerzący kłamstwo"
Henryk napisał/a:
Głową prawdziwego kościoła jest Jezus Chrystus!

W Kościele Katolickim również, ale Jego NAMIESTNIKIEM w tym wyznaniu jest Papież. U Badaczy kimś takim był Russell, on prowadził ruch religijny, on przewodził i podawał nauki, tak samo w KK. Po prostu w innych denominacjach są inne nazwy: Ciało Kierownicze, Zarząd, Dyrektorzy.
Henryk napisał/a:

Jedynie mówisz to, co Tobie wmówiono, a połykasz bez zastanowienia te kłamstwa jak żaba muchę.
Ja natomiast powtarzam jedynie to, co Napisano. Nic ponadto!

Henryku, Zion pisze to w co wierzy, tak samo Ty. Człowiek ma wolną wolę. Dobrze wiesz, że zion nie uznaje pewnych wierzeń katolickich, a Ty zdaje się uznajesz wszystkie badackie, prawda? Oceń więc kto połyka, a kto przesiewa, jesli już. Nie uwazam jednak, ze musisz mieć mylne wierzenia, po prostu bądźmy bardziej empatyczni. Próbujmy.
Tak sądzę :)

Serdecznie Pozdrawiam
 
     
zion599
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-08-19, 11:16   

listek napisał/a:
Głową wspólnoty wiernych jest Chrystus Jezus

głową wspolnoty jest Chrystus, a kierownictwem papież
podobnie jak w przypadku ex-czasów narodu wybranego
głową byl Bóg Jahwe
a przewodnictwem Mojżesz
Zawsze tak było ze byli ludzie namiestnicy na ziemi
ktorzy dbali o skarb wiary
Ty sobie wyobrazasz ze teraz miałobybyc inaczej
czy jesteś deistą?

Cytat:
Prawda jest taka, że to Jezus wybiera sobie wiernych. Nie na odwrót!
J 15:16 bw "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem i przeznaczyłem was, abyście szli i owoc wydawali i aby owoc wasz był trwały, by to, o cokolwiek byście prosili Ojca w imieniu moim, dał wam."


To potwierdzam i wybrał Apostołów , Św . Piotra i jego nastepcow
ktorzy przez nałożenie rąk dobywali Ducha Świętego

Jedynie mówisz to, co Tobie wmówiono, a połykasz bez zastanowienia te kłamstwa jak żaba muchę.
Ja natomiast powtarzam jedynie to, co Napisano. Nic ponadto!

To niedobrze, bo w Pismie Świętym nie pisano o dalszych apostolach
Poza apokalipsą, co ja już przeanalizowałem wlasnie na podstawie tego Pisma
Ona mowi , ze byli tez falszywi apostolowie ale nie mowi ze namiestnictwo było fałszywe,
tylko ze byly takie przypadki
Gdybyś umiał poprawnie czytać a nie zapomocą treści sekt, to bys bez problemu przeczytał
tak jak napisano

Jednak zchodzimy z tematu najważniejsze jest to
czym jest ''mała trzódka'', czym jest Kosciol, a czym jest oblubienica , ktora ujawni
się dopiero w czasach ostatecznych
Na tym radziłbym sie głownie skupić , a nie na walce o kierownictwo.
Ostatnio zmieniony przez zion599 2015-08-19, 11:22, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2015-08-19, 11:18   

zion599 napisał/a:
czy jesteś deistą?

Prosze zachowywać się w stosunku do siebie powaznie i nie robić takich uszczypliwości.
Osobiscie nie porównywałbym Papieża do Mojżesza, bo ten drugi zrobił wiele, a Papieże obecnie nie mają żadnej władzy, a jeśli ją nawet mają, to nie działają za bardzo dla dobra świata. Ot ocena podyktowana obserwacjami.
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 14