FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Axanna
2013-07-12, 20:50
Jak to możliwe, że Adam zgrzeszył, skoro był doskonały?
Autor Wiadomość
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1322 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13661
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 440/608
 72%
Wysłany: 2013-07-06, 19:21   

Cytat:
Wiesław S., Nike miał być odpowiadającym Adamowi okupem, dlatego tak też było, ale czy przez to, że Adam jest zaliczony do mniejszych od aniołów, to usprawiedliwia jego czyń?


Napisałeś wyżej,że Adam był doskonałym i Aniołowie też, więc Adam jest na tej samej linii co aniołowie, ponieważ mnie to nie pasuje, to zacytowałam tekst biblijny, który udowadnia,że Adam był niższym od aniołów.
A czy Adam jest zaliczony do niższych aniołów, tego ja nie wiem i proszę o tekst Biblijny
Cytat:

W momencie podejmowania decyzji, Adam dysponował tym samym, co inne stworzenia w niebie.


Jak mógł dysponować tym samym co stworzenia w niebie skoro był od nich niższym, był człowiekiem przecież.
Cytat:

To co podajesz jako argument Krysiu jest zwykłym absurdem.


Dlaczego?

Cytat:
Skoro Bóg go osadził zgodnie ze swoją doskonałą sprawiedliwością, nie ma dla niego żadnej nadziei na zmartwychwstanie,


Czy do nas należy sad czy do Boga? Ja w Biblii nie doczytałam się, że Adam nie ma wzbudzenia z grobu, a bym chciała przeczytać.

O sodomie i potopie w innych tematach popiszemy.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Wiesław S. 
Zasłużony
Wiesław S.

Potwierdzenie wizualne: 1
Pomógł: 21 razy
Wiek: 62
Dołączył: 03 Lip 2013
Posty: 1316
Skąd: Dolny Sląsk
Poziom: 31
HP: 76/2536
 3%
MP: 1211/1211
 100%
EXP: 36/104
 34%
Wysłany: 2013-07-06, 19:32   

Nike..Kiedy napisałem, że dysponował taka sama zdolnością podejmowania decyzji, pod tym względem byli równi, inaczej co do ich mocy jaka dysponują i ciała duchowego, przez co są dla oka ludzkiego nie widoczni, czy to nie przewaga? Skoro to co nazywasz wyższym od Adama w porównaniu z Aniołami, to dlaczego Ten Cherub się zbuntował?Czy Ty nie dostrzegasz pewnych prawidłowości? Sugeruję Ci póki co, odwołania się do logiki... Wcześniej podałem Ci przykłady. Ty nie udzieliłaś żadnego argumentu Biblijnego, który jednoznacznie by potwierdzał Twoją tezę. Ani Twój werset, ani twoje argumenty, póki co niczego nie dowodzą
_________________

 
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1322 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13661
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 440/608
 72%
Wysłany: 2013-07-06, 21:37   

Cytat:
Wiesław S.,

Kiedy napisałem, że dysponował taka sama zdolnością podejmowania decyzji

Na poprzedniej stronie juz wklejam tutaj:
Wiesław S napisał/
W momencie podejmowania decyzji, Adam dysponował tym samym, co inne stworzenia w niebie.
Dalszej części tego posta nie mogę zrozumieć, czytam już go trzeci raz.Może go przetłumacz

Mam na uwadze ostatni twój post..
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Wiesław S. 
Zasłużony
Wiesław S.

Potwierdzenie wizualne: 1
Pomógł: 21 razy
Wiek: 62
Dołączył: 03 Lip 2013
Posty: 1316
Skąd: Dolny Sląsk
Poziom: 31
HP: 76/2536
 3%
MP: 1211/1211
 100%
EXP: 36/104
 34%
Wysłany: 2013-07-06, 21:55   

nike napisał/a:
Cytat:
Wiesław S.,

Kiedy napisałem, że dysponował taka sama zdolnością podejmowania decyzji

Na poprzedniej stronie juz wklejam tutaj:
Wiesław S napisał/
W momencie podejmowania decyzji, Adam dysponował tym samym, co inne stworzenia w niebie.
Dalszej części tego posta nie mogę zrozumieć, czytam już go trzeci raz.Może go przetłumacz

Mam na uwadze ostatni twój post..


Krystyna...Czego nie rozumiesz? Napisałem, że Adam, dysponował, taką samą zdolnością do podejmowania decyzji co inne stworzenia niebiańskie. Adam otrzymał zakaz, zanim popełnił grzech. Jakiej siły szczególnej potrzebował jako doskonały człowiek, aby okazać Bogu posłuszeństwo, skoro niedoskonali ludzie, tacy jak Hiob, Abraham i wielu innych mogło się oprzeć różnym naciskom i pokusom... Możesz dać jakiś szczególny powód, dla którego Adam miałby nie oprzeć się pokusie do spożycia jakiegoś owocu? Józef nie mając Biblii, ani pisanego Prawa, oparł się pokusie popełnienia cudzołóstwa z żoną Potyfara? O jakim problemie mówisz Nike? Co jest ciężko zrozumieć.
_________________

 
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1322 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13661
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 440/608
 72%
Wysłany: 2013-07-06, 22:00   

Ten post zrozumiałam. Dziękuję za powtórzenie.
Teraz napisz mi gdzie w którym poście czegoś nie potwierdziłam Biblią, bardzo proszę, może coś ominęłam. :-D
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Wiesław S. 
Zasłużony
Wiesław S.

Potwierdzenie wizualne: 1
Pomógł: 21 razy
Wiek: 62
Dołączył: 03 Lip 2013
Posty: 1316
Skąd: Dolny Sląsk
Poziom: 31
HP: 76/2536
 3%
MP: 1211/1211
 100%
EXP: 36/104
 34%
Wysłany: 2013-07-06, 22:23   

nike napisał/a:
Ten post zrozumiałam. Dziękuję za powtórzenie.
Teraz napisz mi gdzie w którym poście czegoś nie potwierdziłam Biblią, bardzo proszę, może coś ominęłam. :-D


Wobec tego ja Ci napiszę, że z Twoich wersetów nic takiego w jednoznaczny sposób nie wynika. Dlaczego? Otóż, nieprawi w rozumieniu w zgodzie kontekstu biblii, muszą być osobami, które popełniały grzechy za życia, ale nie miały możliwości się opowiedzieć po stronie Boga. Dlaczego taki tok rozumowania? W myśl sprawiedliwości Bożej, raz osądzony, na zawsze osądzony, jak podaje Juda w swoim liście, natomiast jest masę ludzi, którzy za życia nie słyszeli o Jehowie, nie poznali zasad Bożych, i wcale nie musieli kogoś zabić aby okazać się nieprawym. Wystarczy, że nie znając prawdziwego Boga oddawał cześć bóstwom świata. A może żyli w Ateizmie itd. Jeśli mamy się opierać na czystej polemice, to to jest w kontekście bardziej do przyjęcia, nawet biorąc na zdrowy rozsądek, niż Twoje argumenty, które spychają temat na tor, ze nie warto dla Boga się wysilać, bo w konsekwencji i tak będzie jeszcze jedna szansa.. Czy Bóg miałby okazać się mniej inteligentny niż niedoskonały człowiek...Pomyśl nad tym
_________________

 
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1322 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13661
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 440/608
 72%
Wysłany: 2013-07-06, 22:29   

Wiesław S., absolutnie nie zgadzam się.
bóg za niewiedzę nikogo karać nie będzie i dlatego uważam,ze jest szansa dla Adama.
Sądy świeckie, byłyby sprawiedliwsze, bo sąd świecki to nie automatycznie wyrok, to proces jest, a na końcu wyrok.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Wiesław S. 
Zasłużony
Wiesław S.

Potwierdzenie wizualne: 1
Pomógł: 21 razy
Wiek: 62
Dołączył: 03 Lip 2013
Posty: 1316
Skąd: Dolny Sląsk
Poziom: 31
HP: 76/2536
 3%
MP: 1211/1211
 100%
EXP: 36/104
 34%
Wysłany: 2013-07-06, 22:32   

nike napisał/a:
Wiesław S., absolutnie nie zgadzam się.
bóg za niewiedzę nikogo karać nie będzie i dlatego uważam,ze jest szansa dla Adama.
Sądy świeckie, byłyby sprawiedliwsze, bo sąd świecki to nie automatycznie wyrok, to proces jest, a na końcu wyrok.


O czym Ty dziewczyno teraz...? Jaką niewiedzę? Adam poniósł śmierć za niewiedzę, i my teraz też umieramy? Jak to się ma do Twojego sposobu myślenia..? Bo teraz to ja czegoś tu nie rozumiem...
_________________

 
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1322 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13661
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 440/608
 72%
Wysłany: 2013-07-06, 22:35   

Tak Adam zgrzeszył, bo nie miał doświadczenia ze złym, był doskonałym czlowiekiem, ale nie maił wykrystalizowanego charakteru, bo nie znał co to jest zło., i dlatego zgrzeszył.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Wiesław S. 
Zasłużony
Wiesław S.

Potwierdzenie wizualne: 1
Pomógł: 21 razy
Wiek: 62
Dołączył: 03 Lip 2013
Posty: 1316
Skąd: Dolny Sląsk
Poziom: 31
HP: 76/2536
 3%
MP: 1211/1211
 100%
EXP: 36/104
 34%
Wysłany: 2013-07-06, 22:43   

nike napisał/a:
Tak Adam zgrzeszył, bo nie miał doświadczenia ze złym, był doskonałym czlowiekiem, ale nie maił wykrystalizowanego charakteru, bo nie znał co to jest zło., i dlatego zgrzeszył.



Zaraz kończę...Ale niby do czego potrzebował doświadczenie../ Do tego, by powiedzieć Ewie, że nasz niebiański Ojciec zakazał nam spożywać ten owoc? Wydaje mi się, że miał znacznie więcej doświadczenia niż Ewa, bo przecież Szatan nie do niego się zwrócił, tylko do najmłodszego stworzenia, a była nim Ewa. Ale pamiętasz, co w pierwszych słowach powiedziała Ewa do Szatana? Do czego zatem potrzebne im było doświadczenie. Takim twierdzeniem, osadzasz Boga, że postąpił niesprawiedliwie. Ukarał ich bezpodstawnie. Ty to wiesz lepiej jak Bóg. Oj Krysia...Czego bronisz nonsensu... Dobranoc
_________________

 
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6087/6468
 94%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2013-07-07, 02:58   

Cytat:
Ja prosze jednak zebysmy rozmawiali tez na forum, bo w koncu jak wszyscy przejdziemy na pw, to po co forum.


dobre Axanno heheee :-D :-D :-D
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 481 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7178
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5391/7220
 74%
EXP: 123/373
 32%
Wysłany: 2013-07-07, 08:13   

Wiesław S. napisał/a:
Krystyna...Czego nie rozumiesz? Napisałem, że Adam, dysponował, taką samą zdolnością do podejmowania decyzji co inne stworzenia niebiańskie. Adam otrzymał zakaz, zanim popełnił grzech. Jakiej siły szczególnej potrzebował jako doskonały człowiek, aby okazać Bogu posłuszeństwo, skoro niedoskonali ludzie, tacy jak Hiob, Abraham i wielu innych mogło się oprzeć różnym naciskom i pokusom... Możesz dać jakiś szczególny powód, dla którego Adam miałby nie oprzeć się pokusie do spożycia jakiegoś owocu? Józef nie mając Biblii, ani pisanego Prawa, oparł się pokusie popełnienia cudzołóstwa z żoną Potyfara? O jakim problemie mówisz Nike? Co jest ciężko zrozumieć.

Co prawda to nie do mnie.
Ale mogę swoje trzy grosze?

Wiesławie.
Adam posiadał wolną wolę, i mógł postąpić jak chciał.
Oszukana została Ewa. Adam (można z dużym prawdopodobieństwem przyjąć) wolał umrzeć (choć nie wiedział do końca co to oznacza), niż pozostać znowu sam z niemymi zwierzętami.
Jakby nie było, Ewa była Jego częścią.

Z drugiej strony, zjedzenie owocu skutkowało osiągnięciem wiedzy, którą posiadały tylko (przynajmniej niektóre) istoty duchowe.
Myślę tu o poznaniu zła. Człowiek to istota, która wręcz musi poznawać coś nowego!
To, że święci ST (choć niedoskonali) potrafili oprzeć się pokusom, to „zasługa” właśnie Adama.
Oni znali już śmierć, zło i jego skutki.
 
     
Gedeon 

Potwierdzenie wizualne: 1
Pomógł: 30 razy
Dołączył: 14 Kwi 2013
Posty: 614
Poziom: 22
HP: 11/1106
 1%
MP: 528/528
 100%
EXP: 40/59
 67%
Wysłany: 2013-07-07, 15:58   

nike napisał/a:
Tak Adam zgrzeszył, bo nie miał doświadczenia ze złym, był doskonałym czlowiekiem, ale nie maił wykrystalizowanego charakteru, bo nie znał co to jest zło., i dlatego zgrzeszył.

Czy Adam zgrzeszył, bo nie mial doświadczenia? Zgrzeszył, bo nie mial wykrystalizowanego charakteru? Bo nie znal, co jest zło?

Zdaje się, Nike, że nie o to chodzi.

Pierwsza sprawa - Adam wiedział, że nie wolno mu spożyć owocu z drzewa poznania dobra i zła. Wiedział też, co go czeka, jesli przekroczy ten zakaz.

Druga sprawa - Adam doskonale zdawał sobie sprawę z tego, co robi. Apostoł Paweł napisał, że to Ewa zostala zwiedziona. Adam nie został zwiedziony.

Tak naprawdę, to Adam pokazał swoją postawą, że bardziej kocha Ewę niż Boga. A Pan Jezus, kiedy przebywał na ziemi - powiedział, że jesli ktoś bardziej kocha jakiegokolwiek człowieka niż jego - nie jest go godzien. Tę zasadę możemy odnieś do wydarzeń w ogrodzie Eden i postawy Adama!
 
     
Wiesław S. 
Zasłużony
Wiesław S.

Potwierdzenie wizualne: 1
Pomógł: 21 razy
Wiek: 62
Dołączył: 03 Lip 2013
Posty: 1316
Skąd: Dolny Sląsk
Poziom: 31
HP: 76/2536
 3%
MP: 1211/1211
 100%
EXP: 36/104
 34%
Wysłany: 2013-07-07, 16:10   

Makarios napisał/a:
nike napisał/a:
Tak Adam zgrzeszył, bo nie miał doświadczenia ze złym, był doskonałym czlowiekiem, ale nie maił wykrystalizowanego charakteru, bo nie znał co to jest zło., i dlatego zgrzeszył.

Czy Adam zgrzeszył, bo nie mial doświadczenia? Zgrzeszył, bo nie mial wykrystalizowanego charakteru? Bo nie znal, co jest zło?

Zdaje się, Nike, że nie o to chodzi.

Pierwsza sprawa - Adam wiedział, że nie wolno mu spożyć owocu z drzewa poznania dobra i zła. Wiedział też, co go czeka, jesli przekroczy ten zakaz.

Druga sprawa - Adam doskonale zdawał sobie sprawę z tego, co robi. Apostoł Paweł napisał, że to Ewa zostala zwiedziona. Adam nie został zwiedziony.

Tak naprawdę, to Adam pokazał swoją postawą, że bardziej kocha Ewę niż Boga. A Pan Jezus, kiedy przebywał na ziemi - powiedział, że jesli ktoś bardziej kocha jakiegokolwiek człowieka niż jego - nie jest go godzien. Tę zasadę możemy odnieś do wydarzeń w ogrodzie Eden i postawy Adama!


Świetna argumentacja Makarios.. Jednak nie do wszystkich proste i najbardiej logiczne wnioski chcą trafiać. Nie wiem, czy to ze względu na przekorę, złą dumę, czy może brak horyzontów poznawczych..
_________________

 
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 481 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7178
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5391/7220
 74%
EXP: 123/373
 32%
Wysłany: 2013-07-07, 16:43   

Makarios napisał/a:
Czy Adam zgrzeszył, bo nie mial doświadczenia? Zgrzeszył, bo nie mial wykrystalizowanego charakteru? Bo nie znal, co jest zło?

A przy kim miał ten charakter "krystalizować"?
Przy zwierzach?
Jakie zło znał przebywając w Edenie?
Odpowiedz nam!
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,21 sekundy. Zapytań do SQL: 15