FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Axanna
2013-07-12, 20:50
Jak to możliwe, że Adam zgrzeszył, skoro był doskonały?
Autor Wiadomość
Makarios
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-02-02, 13:42   Jak to możliwe, że Adam zgrzeszył, skoro był doskonały?

Jak to możliwe, że Adam zgrzeszył, skoro był doskonały? Zapraszam do dyskusji.
 
     
Majorka 1 

Pomogła: 14 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 21 Sty 2013
Posty: 194
Poziom: 12
HP: 0/319
 0%
MP: 152/152
 100%
EXP: 27/27
 100%
Wysłany: 2013-02-11, 13:37   

Bo miał wolną wolę :)
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13639

Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 418/608
 68%
Wysłany: 2013-02-11, 20:48   

Słusznie Majorka1 zauważyła "miał własną wolę"

Adam był doskonałym, ale nie miał kontaktu ze złym, można powiedzieć,że co to jest zło nie rozumiał :-D
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
narwik 
narwik

Pomógł: 25 razy
Dołączył: 25 Lut 2013
Posty: 361
Poziom: 17
HP: 0/630
 0%
MP: 301/301
 100%
EXP: 30/41
 73%
Wysłany: 2013-03-20, 13:42   

Zdaje się, że Adam doskonale wiedział co to jest popełnienie czegoś złego.
Bóg dał mu proste rozporządzenie nakazujące dochowanie posłuszeństwa i dokładnie go poinformował o sprawiedliwej i rozsądnej karze za nieposłuszeństwo:
"Co do drzewa poznania dobra i zła - z niego nie wolno ci jeść, bo w dniu, w którym z niego zjesz, z całą pewnością umrzesz" (Rodz. 2/16,17) Pomimo tego wyraźnego zakazu, Adam świadomie postąpił wbrew woli Bożej.

Co więcej, kiedy został pociągnięty do odpowiedzialności, zamiast okazać żal i smutek albo prosić o przebaczenie, próbował winę zrzucić na innych, a za swój rozmyślny grzech obwiniał nawet Boga. Niewiasta, którą mi dałeś, by była ze mną - ona mi dała owoc z drzewa i dlatego jadłem" (Rodz 3/12). Co za niewdzięczność!
Jakub wyjaśnia, jak mogło do tego dojść: "Niech nikt kto jest doświadczany, nie mówi: "Przez Boga jestem doświadczany". Bóg bowiem nie może być doświadczany przez coś złego ani sam nikogo nie doświadcza. Ale każdy jest doświadczany, gdy go pociąga i nęci jego własne pragnienie" (Jakuba 1/13,14)
_________________
Bez uprzedzeń i obiektywnie
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2013-03-20, 15:44   

Makarios napisał
Cytat:
Jak to możliwe, że Adam zgrzeszył, skoro był doskonały? Zapraszam do dyskusji.
Jak to możliwe,że Anioły zgrzeszyły, skoro były doskonałe ? Jak to możliwe,że coś co jest doskonałe nie grzeszy ? To tak jakbym powiedział,że doskonała figurka z porcelany nie może się ukruszyć i stać się figurką ze skazą[pamiętajmy jednak,że jest Ktoś kto może ten uszczerbek naprawić,ale to później]
Majorka 1 napisała
Cytat:
Bo miał wolną wolę :)
Jestem takiego samego zdania,anioły również miały i nadal mają wolną wolę,choć są doskonałe mogą grzeszyć.
narwik napisał
Cytat:
Zdaje się, że Adam doskonale wiedział co to jest popełnienie czegoś złego.
Oczywiście,że wiedział co to jest przewinienie wobec Boga,ale nie wiedział co to jest ZŁO Spytam inaczej-Czy Ty wiesz jaki w dotyku i smaku jest owoc męczennicy[mam nadzieje,że go nigdy nie jadłeś i nie wiesz], jeśli nie wiesz to chyba nie znasz owocu męczennicy,tak jak zła nie znał Adam i jesteś usprawiedliwiony gdy ktoś obrzuci Cie oskarżeniami, że powinieneś wiedzieć czym jest smak męczennicy, bo ja wiem.Tak samo jest z Adamem,Ty wiesz czym jest zło,bo go zakosztowałeś i masz szansę,a Adam nie miał.
Cytat:
Pomimo tego wyraźnego zakazu, Adam świadomie postąpił wbrew woli Bożej.
W Biblii masz zakaz co do złoszczenia się i złorzeczenia-czy jesteś czysty od tego zła ?
Cytat:
Co więcej, kiedy został pociągnięty do odpowiedzialności, zamiast okazać żal i smutek albo prosić o przebaczenie, próbował winę zrzucić na innych, a za swój rozmyślny grzech obwiniał nawet Boga. Niewiasta, którą mi dałeś, by była ze mną - ona mi dała owoc z drzewa i dlatego jadłem" (Rodz 3/12). Co za niewdzięczność!
Co za brak empatii i chęci zrozumienia sytuacji Adama.
Przykładowo posłużmy się przypadkową grupą ludzi,w której umieszczę Ciebie :roll:
Jesteś w grupie ludzi i jest tam też Twój ukochany brat i ciągną Cię do ogródka sąsiadki wieczorem żeby ukraść jej kalafior :-P bo jest dobry. Decydujesz się iść, bo chcesz pomóc bratu i nie zostawisz go samego. Boom :!: Sąsiadka wyskakuje do ogródka i Ciebie łapie,a reszta ucieka-co powiesz ? "Droga Pani,ale Oni mnie namówili,ja nie chciałem,poszedłem bo opiekowałem się moim bratem,nie chciałem go zostawiać samego"
Wiesz co :-? to straszna niewdzięczność ! Zasługujesz na śmierć i powinieneś nie zostać wzbudzonym z grobu ;-)

Adam jak najbardziej wstanie z grobu, nawet Sodoma wstanie, nawet Hitler wstanie :mrgreen: Nie jesteśmy jednak Bogiem,by decydować kogo wzbudzić nalezy,a kogo nie,Bóg wie,my nie. Jeśli mówimy kto wstanie na pewno,a kto na pewno nie,wchodzimy w kompetencje Boga i naprawdę stajemy się niewdzięczni.
Tyle ode mnie

P.S jesli będziesz potrzebować wersetów mówiących o tym,że zmartwychwstanie każdy,nawet Sodoma, to daj znać
Pozdrawiam
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
Makarios
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-03-20, 17:29   

bartek212701 napisał/a:
P.S jesli będziesz potrzebować wersetów mówiących o tym,że zmartwychwstanie każdy,nawet Sodoma, to daj znać
Pozdrawiam

ja poproszę :)
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2013-03-20, 17:35   

Makarios, To Ty też nie wierzysz w zmartwychwstanie ?
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
AlexK 
Zasłużony
katolik


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomogła: 4 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 12 Lut 2013
Posty: 880
Skąd: Z podlasia
Poziom: 26
HP: 32/1637
 2%
MP: 781/781
 100%
EXP: 41/78
 52%
Wysłany: 2013-03-20, 17:44   

bartek212701 napisał/a:
Makarios, To Ty też nie wierzysz w zmartwychwstanie ?

Wierzy w zmartwychwstanie tych wybranych. :mrgreen:
Bartek, to mógłbyś wkleić te fragmenty, bo też jestem ciekawa? :)
_________________
Przytul mnie Jezu
tak mocno do siebie.
Ukryj głęboko,
na dnie swego serca.

 
     
Makarios
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-03-20, 17:47   

bartek212701 napisał/a:
Makarios, To Ty też nie wierzysz w zmartwychwstanie ?

Wierzę w zmartwychwstanie. Ciekawi mnie jednak Twoja argumentacja :)
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2013-03-20, 17:51   

1 Kor. 15:22
22. Albowiem jak w Adamie wszyscy umierają, tak też w Chrystusie wszyscy zostaną ożywieni.

(BW)
"Albowiem jak w Adamie wszyscy umierają,"
Wszyscy umieramy w Adamie,bo wszyscy grzeszymy,każdy z nas podlega śmierci,bo jest splamiony grzechem.
"też w Chrystusie wszyscy zostaną ożywieni"
Wszyscy zostaniemy ożywieni w Chrystusie,za każdego z nas umarł Jezus,na tym polega ofiara Chrystusa.
1 Tym. 2:6
6. Który siebie samego złożył jako okup za wszystkich, aby o tym świadczono we właściwym czasie.

(BW)


W Pismach greckich użyte zostało tu takie samo słowo na określenie 'wszyscy' dlaczego więc 'wszyscy' gdy odnosi się do ożywienia miałoby znaczyć 'niektórzy' 'nie wszyscy' ?

Na koniec jeden z najbardziej wymownych fragmentów mówiących o powszechnym zmartwychwstaniu;
Rzym. 5:12-19
12. Przeto jak przez jednego człowieka grzech wszedł na świat, a przez grzech śmierć, tak i na wszystkich ludzi śmierć przyszła, bo wszyscy zgrzeszyli;
13. Albowiem już przed zakonem grzech był na świecie, ale grzechu się nie liczy, gdy zakonu nie ma;
14. Lecz śmierć panowała od Adama aż do Mojżesza nawet nad tymi, którzy nie popełnili takiego przestępstwa jak Adam, będący obrazem tego, który miał przyjść.
15. Lecz nie tak jak z upadkiem ma się sprawa z łaską; albowiem jeśli przez upadek jednego człowieka umarło wielu, to daleko obfitsza okazała się dla wielu łaska Boża i dar przez łaskę jednego człowieka, Jezusa Chrystusa.
16. I nie tak ma się sprawa z darem, jak ze skutkiem grzechu jednego człowieka; albowiem wyrok za jeden upadek przyniósł potępienie, ale dar łaski przynosi usprawiedliwienie z wielu upadków.
17. Albowiem jeśli przez upadek jednego człowieka śmierć zapanowała przez jednego, o ileż bardziej ci, którzy otrzymują obfitość łaski i daru usprawiedliwienia, królować będą w życiu przez jednego, Jezusa Chrystusa.
18. A zatem, jak przez upadek jednego człowieka przyszło potępienie na wszystkich ludzi, tak też przez dzieło usprawiedliwienia jednego przyszło dla wszystkich ludzi usprawiedliwienie ku żywotowi.
19. Bo jak przez nieposłuszeństwo jednego człowieka wielu stało się grzesznikami, tak też przez posłuszeństwo jednego wielu dostąpi usprawiedliwienia.
(BW)

' przez nieposłuszeństwo jednego człowieka wielu ' WIELU-znaczy wszyscy,wiemy to z kontekstu i samego faktu,że wszyscy grzeszą.
' przez posłuszeństwo jednego wielu ' WIELU- musi oznaczać to samo co poprzednie słowo 'wielu' czyli WSZYSCY.

ZMARTWYCHWSTANIE TO NIE SELEKCJA.

Z grobu wyjdą WSZYSCY,NIE MA SIĘ CO DZIWIĆ TEMU,BO:
Jan. 5:28-29
28
. Nie dziwcie się temu, gdyż nadchodzi godzina, kiedy wszyscy w grobach usłyszą głos jego;
29. I wyjdą ci, co dobrze czynili, by powstać do życia; a inni, którzy źle czynili, by powstać na sąd.
(BW)
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2013-03-20, 18:07   

Makarios napisał/a:
bartek212701 napisał/a:
Makarios, To Ty też nie wierzysz w zmartwychwstanie ?

Wierzę w zmartwychwstanie. Ciekawi mnie jednak Twoja argumentacja :)

Nie wiem czy jeśli ktoś wierzy,że zmartwychwstanie jest nie dla wszystkich to można powiedzieć, że wierzy w zmartwychwstanie,raczej w selekcję naturalną,albo zmartwychwstalczą ;-)

Przyznam,że mam kontakt ze ŚJ,nawet dziś miałem,bo moja ciocia jest ŚJ i nic do nich nie mam,uważam ich za wspaniałych ludzi,właściwie dzięki Nim poznałem Boga,bo bez zachęt cioci do czytania nigdy bym chętnie do Biblii nie podszedł. Jednak nie zgadzam się z nimi we wszystkim i Ona o tym wie :) dlatego dziś ŚJ nie jestem.

Pamiętam jak kiedyś uczono,że synowie Koracha nie wstaną z martwych,bo został na nich wykonany wyrok Bozy,dziś jednak się uczy,że zmartwychwstaną bo nie trafili do gehenny,a do hadesu-stąd się podobno wychodzi,a z gehenny już nie,to ostateczny wyrok.
4 Moj. 16:31-33
31.
A gdy wypowiedział wszystkie te słowa, rozstąpiła się ziemia pod ich nogami.
32. Ziemia rozwarła swoją czeluść i pochłonęła ich oraz ich domy i wszystkich ludzi Koracha i cały ich dobytek.
33. Oni zaś wpadli ze wszystkim, co mieli, żywcem do podziemi, a ziemia zamknęła się nad nimi; tak zginęli spośród zgromadzenia.
(BW)

Zadałem jednak pytanie odnośnie zniszczenia przez Boga Cioci,które zadaję także Tobie,posłuchaj:
Skoro wierzycie,że z woli Boga każdy kto zgionie to jest to jego koniec,dlaczego Asyria jednak nie zginie ?
[zacytuje z przekładu NŚ,bo to jedyny wartościowy przekład pod względem tłumaczenia właśnie tych nazw]
Sofoniasza 2:13
13„I wyciągnie rękę ku północy, i zniszczy Asyrię. Niniwę uczyni bezludnym pustkowiem, bezwodną okolicą przypominającą pustynię.

Bóg niszczy,czyli koniec,to samo co z Sodomą,a Ezechiel się sprzeciwia temu,bo mówi o czym ? Popatrz-
Ezechiela 32:21
21„ ‚Najprzedniejsi z mocarzy przemówią spośród Szeolu do niego i jego wspomożycieli. Zstąpią; legną jak nieobrzezani, pobici mieczem.22 Jest tam Asyria i cały jej zbór. Jego grobowce są wokół niego. Wszyscy oni są zabici — ci, którzy padają od miecza

Oni przemówią ! Czyli muszą zmartwychwstać ! Umarli niczego nie wiedzą :)
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
Makarios
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-03-20, 18:15   

W takim razie, Bartku, czas pokaże, kto miał rację :) Skoro sam stwierdziłeś, że to Bóg o tym decyduje, to zostawmy tę sprawę Bogu. Co Ty na to?
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2013-03-20, 18:24   

Makarios napisał/a:
W takim razie, Bartku, czas pokaże, kto miał rację :) Skoro sam stwierdziłeś, że to Bóg o tym decyduje, to zostawmy tę sprawę Bogu. Co Ty na to?

Jestem jak najbardziej za :) On wie co robić hehe,któż jak nie On.
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
Makarios
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-03-20, 18:30   

bartek212701 napisał/a:
Makarios napisał/a:
W takim razie, Bartku, czas pokaże, kto miał rację :) Skoro sam stwierdziłeś, że to Bóg o tym decyduje, to zostawmy tę sprawę Bogu. Co Ty na to?

Jestem jak najbardziej za :) On wie co robić hehe,któż jak nie On.

Zgadza się :)
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13639

Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 418/608
 68%
Wysłany: 2013-03-20, 18:33   

Bartku jestem pod wrażeniem :-D
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,3 sekundy. Zapytań do SQL: 14