FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Papieze Antychrystem ....
Autor Wiadomość
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 481 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7172
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5390/7220
 74%
EXP: 117/373
 31%
Wysłany: 2015-09-02, 19:28   

zion599 napisał/a:
Natomiast kłamstwa , ze kapłaństwo po jakimś czasie znikło z powierzchni ziemi nie ma w Pismie Świętym.

Może jeszcze jedn wklejka, w sprawie kapłaństwa...
Oczywiście także ze wszystkim zgadzam się z autorem!
Cytat:
SIEDEM SAKRAMENTÓW KOŚCIOŁA (5)
Kapłaństwo

Kapłaństwo jako szczególny rodzaj służby pośredniczącej pomiędzy Bogiem a człowiekiem, znane jest od zarania dziejów ludzkości. Kapłani występowali niemal we wszystkich religiach świata.
I zwykle ich służba związana była z ofiarą.
Po dzień dzisiejszy kapłaństwo odgrywa doniosłą rolę w życiu chrześcijańskim. Nowy Testament wyraźnie mówi o powszechnym kapłaństwie wszystkich wierzących. Czy jednak Chrystus udzielił święceń kapłańskich apostołom? Co pismo święte mówi na ten temat? Czy wspomina coś o sakramencie kapłaństwa w takiej formie, w jakiej go widzimy w Kościele katolickim?

Stanowisko Kościoła katolickiego
Kościół Katolicki twierdzi, że sakrament kapłaństwa został ustanowiony przez Chrystusa podczas ostatniej wieczerzy. Wtedy to apostołowie jakoby otrzymali moc do konsekrowania chleba i wina. Kapłan, więc, jako drugi Chrystus, posiada ogromną władzę i moc. Jest to "straszliwa władza... nie tylko nad szatanami, nie tylko nad znakami sakramentalnymi, ale przede wszystkim - nad samym Bogiem!" ("Ateneum kapłańskie", zeszyt 2/310, 1960, str.165).
Władza katolickiego kapłana polega na przeistoczeniu chleba i wina, i ponawianiu na ołtarzu ofiary Chrystusa. Ponadto Kapłani roszczą sobie władzę odpuszczania grzechów, błogosławienia i poświęcenia. Kapłan, jako "drugi Chrystus", jest też ojcem duchownym dla wiernych, co czyni go czcigodnym i "wielebnym".
Sakramentu kapłaństwa udzielają wyłącznie biskupi (jakoby następcy apostołów), którzy posiadają pełnię władzy kapłańskiej. Przez nałożenie rąk dokonują święceń kapłańskich
(z udzieleniem Ducha Świętego), przez co sakrament ten wyciska niezatarte znamię na duszy kapłana, nawet po jego fizycznej śmierci. Kościół rozróżnia święcenia wyższe i niższe. Święcenia te czynią z kapłana chrześcijanina wyższej rangi, a to prowadzi do podziału na duchownych i laików. Ponadto o powadze pośrednicz ej służby kapłańskiej ma świadczyć również tzw. celibat. Do tego wszystkiego dochodzą jeszcze uroczyste i bogate szaty kapłana, przeznaczone na różne okazje.
Ten dość ogólny zarys nauki o sakramencie kapłaństwa, skłania do postawienia pytania:

Czy potwierdza to Pismo Swięte?
O jakim kapłaństwie mówi Stary Testament? W czasach starotestamentowych, aż po 70 r. po Chr. Ośrodkiem kultu religijnego była świątynia, a służbę w niej sprawowali kapłani. Do tej służby został powołany Aaron, brat Mojżesza z rodu lewiego, oraz jego potomkowie. Nikt inny nie miał prawa do kapłaństwa pod groźbą śmierci (2Moj.28:1; 4Moj.18:7). Mimo że kapłani mieli prowadzić życie święte, Bóg nakazał im zakładać rodziny (3Moj.21:6-8, 13-15).
Nowy Testament podkreśla, że cała służba świątynna była tylko cieniem i obrazem wskazującym na Chrystusa (Hebr.8:5; 10:1). Jezus jest więc nie tylko "Barankiem Bożym, który gładzi grzechy świata", ale również "arcykapłanem, który usiadł po prawicy tronu Majestatu w niebie" (Jan 1:29; Hebr.8:1). Ofiarowując siebie, uczynił On kres kapłaństwu, ofiarnictwu i pośrednictwu człowieka między Bogiem a człowiekiem (Hebr.10:1-18).
Czy jednak Chrystus nie ustanowił apostołów kapłanami nowego porządku? Nie! Dlatego, że kapłanem nowego porządku jest sam Jezus, a godność tę otrzymał od swego Ojca (Hebr.5:4-6). Tylko On może sprawować urząd najwyższego kapłana, gdyż "osiągnął pełnię doskonałości...i został obwieszczony przez Boga jako arcykapłan według porządku Melchisedeka" (Hebr.5:9-10 oraz7:,1,3). Według autora Listu do Hebrajczyków: "na podobieństwo Melchisedeka powstał inny kapłan...według mocy niezniszczalnego życia" (7:15-16). Takim kapłanem jest tylko Jezus, który "sprawuje kapłaństwo nieprzechodnie, ponieważ trwa na wieki. Dlatego też może zbawić na zawsze tych, którzy przez niego przystępują do Boga, bo żyje zawsze, aby się wstawiać za nimi. Takiego nam przystało mieć arcykapłana, świętego, niewinnego, nieskalanego, odłączonego od grzeszników i wywyższonego nad niebiosa" (7:24-26).

Czy ktokolwiek z ludzi, poza Synem Bożym, odpowiada rym cechom? Czy można znaleźć uzasadnienie dla kapłaństwa katolickiego w kapłaństwie Melchisedekowym? Czy przypisywanie sobie przywileju uczestnictwa w kapłaństwie Melchisedeka nie dowodzi raczej arogancji?
Apostoł Paweł wyszczególnia różne rodzaje posług wśród wyznawców Chrystusa, ale nie wspomina ani słowem o "sakramencie kapłaństwa". Oto co pisze: "I On ustanowił jednych apostołami, drugich prorokami, innych ewangelistami, a innych pasterzami i nauczycielami" (Ef.4:11).
W innym miejscu wspomina o starszych (biskupach) i diakonach (1Tym.3:1-10; Tyt.1:5-9), ale nigdzie nie mówi o kapłanach - ofiarnikach w katolickim znaczeniu tego słowa.
Kapłaństwo katolickie jest obce Pismu Świętemu. Nie zostało ono ustanowione przez Chrystusa. Pojęcie, że starsi zboru są kapłanami podobnie do kapłanów starotestamentowych, występuje dopiero w pismach Cypriana (220-258 r. po Chr.). Pomimo to kapłaństwa tego nie łączono z pośrednictwem, a jedynie z powagą urzędu (Enc. Britannica, t.21).
Pismo Święte podaje, że istnieje tylko "jeden pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek Chrystus Jezus" (1Tym.2:5). To On wstawia się za nami (Rzym.8:34; Hebr.7:25; 1Jana2:1-2).
Katolicka nauka o sakramencie kapłaństwa a tzw. nieodłączonym celibatem stoi w jawnej sprzeczności za słowem Bożym. Przed tym przestrzegał ap. Paweł tysiąc lat przed wprowadzeniem celibatu: "A Duch wyraźnie mówi, że w późniejszych czasach odstąpią niektórzy od wiary i przystaną do duchów zwodniczych i będą słuchać nauk szatańskich, wiedzeni obłudą kłamców, naznaczonych w sumieniu piętnem występku, którzy zabraniają zawierania związków małżeńskich" (1Tym.4:1-3). Ponadto apostoł uczy zupełnie czegoś innego niż Kościół katolicki: "Biskup zaś ma być nienaganny, mąż jednej żony...Który by własnym domem dobrze zarządzał, dzieci trzymał w posłuszeństwie i wszelkiej uczciwości" (1Tym.3:2,4). Kościół katolicki wybiórczo traktuje Słowo Boże. Ważniejsze dlań są postanowienia soborów i papieży niż to, co mówi Pismo Święte. Jaskrawym tego przykładem jest przymusowy celibat wprowadzony przez papieża Grzegorza VII w r. 1079.
Inna sprawa to hierarchizacja kapłaństwa. Mimo że jest tak powszechna w Kościele katolickim, nie ma również podstaw w Piśmie Świętym. Pan Jezus powiedział: "Ale wy nie pozwalajcie się nazywać Rabbi, bo jeden tylko jest - Nauczyciel wasz, Chrystus, a wszyscy jesteście braćmi. Nikogo też na ziemi nie nazywajcie ojcem swoim; jeden jest Ojciec wasz. Ten w niebie" (Mat.23:8-9).
W myśl słów Chrystusa wszelkie tytuły, jak "ojciec duchowny", "wielebny", "ojciec święty", "jego eminencja", "jego świątobliwość" i wiele innych, są sprzeczne z intencją i nakazem Chrystusa.
Najbardziej rażące jest nazywanie śmiertelnego i grzesznego człowieka "drugim Chrystusem", "nieomylnym ojcem świętym", "najwyższym kapłanem". To już nie tylko sprzeczność, ale najwyższy przejaw pychy i bluźnierstwa przeciwko Bogu Najwyższemu!
Wspomnieć tu wypada, że sam tytuł pontifex maximus zawdzięcza papiestwo rzymskiemu cesarzowi Teodozjuszowi, który zrzekł się go w r. 381 na rzecz biskupa Rzymu. Tytuł ten wcześniej nosili wszyscy rzymscy imperatorzy jako najwyżsi kapłani kultów dawnych bogów.
Biskupi rzymscy nie mieli i nie mają, także dziś, żadnych skrupułów w stosowaniu tytułów, a nawet przypisywania sobie prawa do "władzy rozkazywania samemu Bogu". Czy taką postawę przyjmował Jezus? "Syn Człowieczy nie przyszedł, aby mu służono, lecz aby służył i oddał życie swoje na okup za wielu" (Mat.20:28). W innym miejscu dodaje: "Uczcie się ode mnie, że jestem cichy i pokornego serca" (Mat.11:29). W wyborze dwunastu apostołów nie kierował się kryteriami tego świata.
Apostołowie nie wyróżniali się szczególną pozycją społeczną. Byli "to ludzie nieuczeni i prości" (Dz.ąp.4:13), ale za to "szczerym i dobrym sercem usłyszawszy słowo, zachowywali je i w wytrwałości wydawali owoc" (Luk. 8:15). Pan Jezus pominął więc kapłanów uczonych w Piśmie, a wybrał prostych rybaków, którzy wyróżniali się otwartością i szczerością serca.

Ostrzeżenie
"Wystrzegajcie się uczonych w Piśmie, którzy chętnie chodzą w długich szatach i lubią pozdrowienia na rynkach i pierwsze krzesła w synagogach, i pierwsze miejsca na ucztach, którzy objadają domy wdów i dla pozoru długo się modlą; tych spotka szczególnie surowy wyrok" (mar.12:38-40).
Powyższe słowa nie straciły nic ze swej aktualności. Wystarczyły zaledwie dwa - trzy stulecia, aby chrześcijaństwo uległo stopniowemu wypaczeniu. Upaństwowienie chrześcijaństwa (w czasach cesarza Teodozjusza) otwarło drogę do przekształcenia go w instytucję zhierarchizowaną, z uprzywilejowaną elitą duchownych na czele, mamiących ludzi zgubnymi sakramentami.
Duchowni rzymskokatoliccy rzeczywiście posiadają władzę, ale nie nad Bogiem, czy Jego Synem - jak twierdzą - tylko nad oszukiwanymi wiernymi.
Przywileje, z jakich korzystają, przypominają czasy niechlubnych rządów króla Achaba i jego żony Izebel, którzy gnębili wiernych Bogu proroków, gdy fałszywi "jadali u stołu Izebel" (1Król.18:19). Czyż podobnie nie jest dzisiaj? Toczy się walkę z tzw. sektami, gdy rzeczywiści sprawcy wszelakich nieszczęść w naszym kraju dumnie kroczą w długich szatach u boku przedstawicieli najwyższych władz państwowych. To, co się naprawdę dla nich liczy, to władza i pieniądze! Nowy Testament zdecydowanie demaskuje i piętnuje takie postawy. Oto wypowiedź ap. Pawła: "Tacy bowiem są fałszywymi apostołami, pracownikami zdradliwymi, którzy tylko przybierają postać apostołów Chrystusowych...lecz kres ich taki, jakie są ich uczynki" (2Kor.11:13,15).
O jakim więc kapłaństwie mówi Nowy Testament w odniesieniu do wyznawców Chrystusa? Tylko o powszechnym kapłaństwie wszystkich odrodzonych chrześcijan.
Takie stanowisko zajął sam ap Piotr: "Ale wy jesteście rodem wybranym, królewskim kapłaństwem, narodem świętym, ludem nabytym, abyście rozgłaszali cnoty tego, który was powołał z ciemności do cudownej swojej światłości" (1 Piotr 2:9). Powszechne kapłaństwo wszystkich wierzących polega na zwiastowaniu Ewangelii, a nie na składaniu ofiar za grzechy. Natomiast ofiary, jakie winniśmy składać, mają charakter duchowy. Są to ofiary uwielbienia Boga, dobroczynności i ofiarnego, świętego życia (1Piotr 2:5; Hebr.13:15; Jan4:23; Hebr.13:16; Fil.4:18; Rzym 12:1).

Bolesław ParmaFiM nr.4 (47)

26 I - 1 II 2001r.
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6067/6468
 93%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2015-09-03, 16:03   

Migdałek napisał/a:
Krystian, Niedawno twierdziłeś, że imponuje Ci bezkompromisowe podeście do spraw wiary i jej gorliwa obrona. Teraz jednak na gorliwość ziona odpowiadasz epitetem nawiedzony. I gdzie tu konsekwencja? jak kali ukraść komuś krowa to dobrze a jak kalemu ukrasć to źle


Jestem obiektywny, ponieważ nawet nie wystąpiłem do administracji z wnioskiem o ukaranie Ziona warnem za złamanie pkt. 2 regulaminu forum.
Ja nie jestem obrażalski, ale nazwanie mnie póldeistą mnie zabolało.
Gdyby wyzwał mnie od głąbów, cymbałów, ku...tasów to rybka, ale on trafił w mój czuły punkt.
JAKI ZE MNIE DEISTA ?
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6067/6468
 93%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2015-09-03, 16:05   

zion599 napisał/a:
ano wlasnie , sam też nie przebierasz w słówkach
a do mnie masz pretensje


Czekam Zionie na przeprosiny.
Mi tak daleko do deizmu jak Tobie do poglądów świadkistów.
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
Migdałek
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-09-05, 16:25   

Krystian napisał/a:
Migdałek napisał/a:
Krystian, Niedawno twierdziłeś, że imponuje Ci bezkompromisowe podeście do spraw wiary i jej gorliwa obrona. Teraz jednak na gorliwość ziona odpowiadasz epitetem nawiedzony. I gdzie tu konsekwencja? jak kali ukraść komuś krowa to dobrze a jak kalemu ukrasć to źle


Jestem obiektywny, ponieważ nawet nie wystąpiłem do administracji z wnioskiem o ukaranie Ziona warnem za złamanie pkt. 2 regulaminu forum.
Ja nie jestem obrażalski, ale nazwanie mnie póldeistą mnie zabolało.
Gdyby wyzwał mnie od głąbów, cymbałów, ku...tasów to rybka, ale on trafił w mój czuły punkt.
JAKI ZE MNIE DEISTA ?


och łaskawco...... jak ty uderzyłeś kogoś w czuły punkt to zazwyczaj tłumaczyłeś sie wersetami, w których Jezus mówił plemię żmijowe i w słowach nie przebierał.
 
     
zion599
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-09-05, 16:44   

przepraszam za formę wypowiedzi,
bo Cie zabolało
a teraaz pomyśl czy nie miałem racji
czy jednak podobienstwa jakiegoś nie ma
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2015-09-05, 17:01   

Pogląd jakoby Bóg nie ingerował w obecny świat jest poglądem deistycznym, czy to sie komuś podoba czy nie :)
Jeśli ktoś rozumie deizm przez zachowanie RN'a, to jest to bardzo ograniczone rozumowanie, poniewaz on nie jest deistą, a ateistą. Deizm to bardzo ciekawe pojmowanie Boga. Dziwe się Wam, jesteście leniwi intelektualnie.
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 481 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7172
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5390/7220
 74%
EXP: 117/373
 31%
Wysłany: 2015-09-05, 18:53   

bartek212701 napisał/a:
Pogląd jakoby Bóg nie ingerował w obecny świat jest poglądem deistycznym, czy to sie komuś podoba czy nie :)

Trudno powiedzieć co jest poglądem deistycznym. :-(
Według jednego poglądu stwórcą świata może być „czysty przypadek”, „zasadniczy czynnik kosmosu, rzeczywistość pierwsza, pierwotna i podstawowa”- (https://pl.wikipedia.org/wiki/Absolut.) Tam nawet nie musi być Boga...
Tak, jak podaje to wikipedia:
Cytat:
Deizm – nurt religijno-filozoficzny, którego cechą wspólną jest przekonanie, że racjonalnie można uzasadnić istnienie jedynie Boga bezosobowego, będącego konstruktorem świata rozumianego jako mechanizm oraz źródłem praw, według których ten mechanizm świata działa. Tak rozumiany Bóg nie ingeruje w raz ustanowione prawa.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Deizm
lub:
Cytat:
przekonanie, iż pewna duchowa siła stworzyła świat, lecz nie ingeruje więcej w jego losy

http://sjp.pl/deizm
Który deizm masz na myśli?
Ten pierwszy, w którym nie ma nawet boga, czy ten drugi, w którym Bóg "odpoczywa" aż do pewnego czasu.
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2015-09-05, 19:48   

Henryk napisał/a:
Deizm – nurt religijno-filozoficzny, którego cechą wspólną jest przekonanie, że racjonalnie można uzasadnić istnienie jedynie Boga bezosobowego, będącego konstruktorem świata rozumianego jako mechanizm oraz źródłem praw, według których ten mechanizm świata działa. Tak rozumiany Bóg nie ingeruje w raz ustanowione prawa.


Tak rozumiem deizm i tym właśnie jest deizm, to w co wierzy RN jest ateizmem.
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 481 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7172
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5390/7220
 74%
EXP: 117/373
 31%
Wysłany: 2015-09-05, 20:20   

bartek212701 napisał/a:
Tak rozumiem deizm i tym właśnie jest deizm, to w co wierzy RN jest ateizmem.

Domyślam się, że RN to ktoś z innego forum.
Nie o tym jednak chcę...
Piszesz:
Tak rozumiem deizm i tym właśnie jest deizm.
OK.
Mam jednak kłopot ze zrozumieniem czym jest „Bóg bezosobowy”?
Cytat:
że racjonalnie można uzasadnić istnienie jedynie Boga bezosobowego,
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6067/6468
 93%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2015-09-05, 20:53   

Henryk napisał/a:
Mam jednak kłopot ze zrozumieniem czym jest „Bóg bezosobowy”?


Ja również Henryku, ponieważ deiści pojmują Boga bezosobowo.
Ja natomiast wierzę w Boga Jehowah.
Zionie nadal czekam na przeprosiny.
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2015-09-05, 21:52   

Henryk napisał/a:
Mam jednak kłopot ze zrozumieniem czym jest „Bóg bezosobowy”?
Siła, która stworzyła świat, coś jak nasze rozumienie ducha świętego.
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
zion599
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-09-05, 21:59   

Cytat:
Ja również Henryku, ponieważ deiści pojmują Boga bezosobowo.
Ja natomiast wierzę w Boga Jehowah.
Zionie nadal czekam na przeprosiny.


dobrze wiesz, ze to nie pod tym wzgledem jesteś podobny do deistów. 8-)
juz przeprosiłem
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2015-09-05, 22:04   

zion599, Krystianowi nie przemówisz :-P do deistów jest podobny, jak i ja, bo ja tez nie wierze w działanie Boga w świecie, bo gdyby tak działał, to by sie godził na zło w nim i był jego czescia. Deisci wierza w Boga,c zy to znaczy, ze kazdy wierzacy jest deistą? Oczywiscie, ze nie :) To, ze mamy ten pogląd z deistami wspólny nie czyni nas deistami i to Krystian zrozumieć powinien, ale nie wiem czy chce :)
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
zion599
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-09-05, 22:34   

no wlasnie Bartku , przynajmniej Ty rozumiesz dlaczego mu tak napisałem
On zreszta pewnie tez tylko obraza sie za same słowo, bo treści nie chce zmienić

A co do Twoich rozwazan to powiem Ci tak, pod koniec Bóg wynagrodzi cierpiącym w jego imieniu , wiec jednak działa jakoś :)
Ale jednego tez nie rozumiem..

dlaczego az do tego stopnia mozna sobie np fantazjowac na temat Boga
jak robią to rozne denominacje i ludzie bezdominacyjni??
Ja jedyne czego bym chcial to jedną wykładnie (prawidlową )
i sprawa jest: albo sie stosujesz do niej , albo nie...
czysto klarownie i przejrzyście..
ale niestety... :(
W tym świecie niczego nie mozna być pewnym
Ja jednak wierze ze Bog nie bedzie ludzi rozliczał z błednego rozumienia dogmatów
tylko z tego co w życiu uczynili, co sam zresztą powiedział...

ps.
Tak juz pewnie zauwazyles ułamek deizmu jest i we mnie bo nie wierze
ze Bog wyjaśnia ludziom treść.
Tyle ze moj odłamek , mozna oprzec na logice i obserwacji ludzi zachowań
poglądów , wierzeń...

,a taki np Krystian mysli ze
on dobrze rozumuje a cała reszta sie myli , chyba ze mysli tak jak on...
wiec sami ocenmy teraz kto widzi całościowo, a kto tylko na czubku swojego nosa.
 
     
Migdałek
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-09-05, 22:43   

Krystian napisał/a:
Henryk napisał/a:
Mam jednak kłopot ze zrozumieniem czym jest „Bóg bezosobowy”?


Ja również Henryku, ponieważ deiści pojmują Boga bezosobowo.
Ja natomiast wierzę w Boga Jehowah.
Zionie nadal czekam na przeprosiny.


A ja i zion czekamy na przeprosiny za nazwanie katolików bałwachwalcami. Doczekamy się... Wątpię....
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 14