FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Prawdziwość Biblii oraz jej moralność
Autor Wiadomość
JamesonWithApple


Potwierdzenie wizualne: 2
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Wrz 2015
Posty: 28
Poziom: 4
HP: 0/61
 0%
MP: 29/29
 100%
EXP: 1/11
 9%
Wysłany: 2015-09-19, 13:45   Prawdziwość Biblii oraz jej moralność

Witam!

Chciałem poznać Wasze przemyślenia, większość tutaj pewnie wierzy.
Ja nie.. Byłem wychowany w chrześcijańskiej rodzinie, ale dzisiaj jako istota myśląca, samodzielny dawno dorosły człowiek weryfikuję przedstawiane mi poglądy. Chciałem wiedzieć jak odniesiecie się do moich przemyśleń.

Uwaga! zaznaczam, że jeśli ktoś nie lubi poznawać nauki niech nie czyta tego tematu, lub robi to na własną odpowiedzialność!

Mój wpis nie ma na celu obrażenia innych, tylko chęć poznania odpowiedzi innych ludzi.

1) Biblia ma poważne zarzuty historyczne (pochodzenie, kopiowanie) sprzeczności w samym piśmie oraz sprzeczności z zakresu filozofii oraz logiki, każdy kto studiował wie o czym mówię - np. problem istnienia zła którego nie da się wyjaśnić lub Bóg jako pierwsza przyczyna co tylko oddala pytanie - pojawia się pytanie o przyczynę Boga więc nie jest to argumentem logicznym.

2) Jeśli pominiemy zarzuty co do prawdziwości wiary pojawia się kolejny problem - fałszywe zaprzeczanie i strach przed własnymi namiętnościami, popędami, pragnieniami.

3) Następnie przychodzi fałszywa moralność.. Bo jak można nazwać człowieka który przestrzega praw zawartych w księdze aby dostać się do nieba a nie trafić na wieczną agonię? Zakłamanym.. Coś za coś.. Pusty, płytki, prymitywny handel...

4) Fałszywe bycie dobrym.. jak wiemy dobry uczynek nie istnieje. Bezinteresowna pomoc jest mitem. Nawet jeśli nie wymagasz zapłaty pieniężnej za pomoc lub pomocy od osoby której pomagasz to robisz to dla ''uzyskania życia wiecznego'' lub satysfakcji a to czyni każdego handlowcem, coś za coś, zakłamanie jak w punkcie 3.

5) Przyczyną wiary wychowanie. Dobry wpływ nie istnieje. Jeśli ktoś wychowuje człowieka na własnych poglądach wtedy taki człowiek nie posiada już własnych myśli. Twoje cnoty nie są Twoje, nie pochłaniają Ciebie własne namiętności, nawet grzechy Twoje są zapożyczone od innych. Stajesz się marną kopią kopii.

Wnioski końcowe: przy wiedzy zaczyna się problem braku wiary.. wiem z doświadczenia, że najwięcej o religiach wiedzą ludzie którzy nie wierzą.. Jak wspominałem w poprzednim zdaniu weryfikacja każdej wiedzy stawia ją w innym świetle, najgorsze to brak własnych przemyśleń.

Oczywiście przy braku prawdziwości Biblii upadają zakazy in vitro, aborcji w określonych przypadkach oraz eutanazji - w przypadku przewagi cierpienia gdzie logicznym wyjściem jest jego zakończenie.
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2015-09-19, 14:10   

JamesonWithApple napisał/a:
Ja nie.. Byłem wychowany w chrześcijańskiej rodzinie, ale dzisiaj jako istota myśląca, samodzielny dawno dorosły człowiek weryfikuję przedstawiane mi poglądy. Chciałem wiedzieć jak odniesiecie się do moich przemyśleń.

Tez byłem ateistą kiedyś. Dziś jestem wierzący, ale nieograniczony przez instytucje religijne. Czytam i poznaję Boga tak jak to rozumiem ja, a nie jak ktoś mi narzuca.
JamesonWithApple napisał/a:
1) Biblia ma poważne zarzuty historyczne (pochodzenie, kopiowanie) sprzeczności w samym piśmie oraz sprzeczności z zakresu filozofii oraz logiki, każdy kto studiował wie o czym mówię - np. problem istnienia zła którego nie da się wyjaśnić lub Bóg jako pierwsza przyczyna co tylko oddala pytanie - pojawia się pytanie o przyczynę Boga więc nie jest to argumentem logicznym.

Uważam, ze w tym myśleniu jest błąd. Biblia nie musi zgadzać się z filozofią, tak samo filozofia z Biblią. A to, ze filozofia stawia pytania o przyczyne i zaistnienie Boga to znaczy, zę Biblia ma jakieś sprzeczności? To, że Bóg jest pierwszym na świecie, istotą, która to wszystko stworzyła, nie musi oznaczać, ze ktoś stworzył Jego.
JamesonWithApple napisał/a:
2) Jeśli pominiemy zarzuty co do prawdziwości wiary pojawia się kolejny problem - fałszywe zaprzeczanie i strach przed własnymi namiętnościami, popędami, pragnieniami.
Jeżeli popędy i pragnienia niszczą nas moralnie, to co złego w zakazie takim? :)
JamesonWithApple napisał/a:
3) Następnie przychodzi fałszywa moralność.. Bo jak można nazwać człowieka który przestrzega praw zawartych w księdze aby dostać się do nieba a nie trafić na wieczną agonię? Zakłamanym.. Coś za coś.. Pusty, płytki, prymitywny handel...

Biblia nie mówi o wiecznej agonii, to po pierwsze. Biblia mówi o nagrodzie w postaci wiecznego życia, lub śmierci takiej jaką widzimy. Po śmierci człowiek, który nie dostąpi zbawienia po prostu przestaje istnieć. Nie wierzymy w ogniste piekło, bo to bajka, w która przestał już nawet wierzyć katolicki kościół.
JamesonWithApple napisał/a:

4) Fałszywe bycie dobrym.. jak wiemy dobry uczynek nie istnieje.

Nie istnieje? Nie wiedziałem, to chyba tylko Ty to wiesz. Odpwoaidam Ci na pytanie, zauważyłem Cię i nie pozostawiam Cię bez odpowiedzi, uczyniłem źle? Uważam, że wręcz odwrotnie, poświęcam Ci swój czas, który mógłbym poświęcic na film, który chce zaraz obejrzeć.
JamesonWithApple napisał/a:
Bezinteresowna pomoc jest mitem

W strasznym świecie żyjesz. Osobę, która kocham jestem w stanie obsypać wszystkim dobrym co mam wokół siebie nie oczekując niczego w zamian, nie oczekuje nawet jej miłości, mi po prostu zależy na jej szczęściu.
JamesonWithApple napisał/a:
Nawet jeśli nie wymagasz zapłaty pieniężnej za pomoc lub pomocy od osoby której pomagasz to robisz to dla ''uzyskania życia wiecznego'' lub satysfakcji a to czyni każdego handlowcem, coś za coś, zakłamanie jak w punkcie 3.
Nie oczekuje życia wiecznego, bo jestem człowiekiem poddanym pragnieniom, które od Boga mogą mnie oddalać, a poznaje go z własnej nieprzymuszonej woli. Nie rezygnuję z moich przyzwyczajeń, pozostawiam to w kwestii Boga, Do Niego należy decyzja i nie mam o nic pretensji.
JamesonWithApple napisał/a:
Przyczyną wiary wychowanie.
Dziwne myślenie, zawsze myślałem, zę przyczyną wiary jest dajmonion, czy po prostu chęć bycia bliżej duchowej sfery?
JamesonWithApple napisał/a:
Dobry wpływ nie istnieje
Przerażasz mnie :) nihilizm Cię niszczy, czy po prostu lubisz być takim mentalnym katastrofistą?
JamesonWithApple napisał/a:
Jeśli ktoś wychowuje człowieka na własnych poglądach wtedy taki człowiek nie posiada już własnych myśli.

Rodzice wychowywali mnie na katolika, byłem ateistą, miałem więc swoje myśli, uważasz człowieka za robota?
JamesonWithApple napisał/a:
Twoje cnoty nie są Twoje, nie pochłaniają Ciebie własne namiętności, nawet grzechy Twoje są zapożyczone od innych. Stajesz się marną kopią kopii.

Egzystencjaliści by Cię racjonalnie spalili :) :-o
JamesonWithApple napisał/a:
przy wiedzy zaczyna się problem braku wiary
Nigdy w życiu :) jestem na studiach wyższych, ukończyłem studia I stopnia z najwyższym wynikiem na roku. Ukończyłem maturę z biologii i chemii rozszerzonej, z których każdy z wyników przekroczył 90%. Uważam się za człowieka nauki, ale i wiary, bo potrafię to pogodzić. Wystarczy spojrzeć na naukowców, którzy wierzą. Nawet biolodzy twierdzą, ze musiało coś/ktoś dać poczatek życiu.
JamesonWithApple napisał/a:
Jak wspominałem w poprzednim zdaniu weryfikacja każdej wiedzy stawia ją w innym świetle, najgorsze to brak własnych przemyśleń.

Oczywiście, brak własnych przemyśleń to duchowa i naukowa śmierć. Człowiek bez takich wartości jest martwy mentalnie.
JamesonWithApple napisał/a:
Oczywiście przy braku prawdziwości Biblii upadają zakazy in vitro, aborcji w określonych przypadkach oraz eutanazji - w przypadku przewagi cierpienia gdzie logicznym wyjściem jest jego zakończenie.

Biblia nie zabrania in vitro, czy aborcji. Nawet opisuje, ze człowiek w łonie nie jest do pewnego czasu człowiekiem i kara za zabicie takiej istoty jest o wiele mniejsza (pieniężna) niż zabicie człowieka narodzonego.

NIE UTOŻSAMIAJ BIBLII Z KOŚCIOŁEM I Z BISKUPAMI, BO TO JEST BŁĄD ATEISTÓW, KTÓRZY SĄ LENIWI. TAK, ATEISTA TO CZŁOWIEK LENIWY, A CZĘSTO JESZCZE NIEPOTRAFIĄCY PRZYSPOSOBIĆ WIEDZY INNEJ OD TEJ, KTÓRĄ UWAZA ZA WŁAŚCIWĄ POMIMO WARTOŚCIOWSZYCH ARGUMENTÓW.

Pozdrawiam serdecznie,
Bartek :)
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
JamesonWithApple


Potwierdzenie wizualne: 2
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Wrz 2015
Posty: 28
Poziom: 4
HP: 0/61
 0%
MP: 29/29
 100%
EXP: 1/11
 9%
Wysłany: 2015-09-19, 14:35   

Niestety głupota. Filozofia która zajmuje się problemem wiary porusza pytania, które wszystko zmieniają. Tylko ktoś kto nie chce się zmierzyć z tym powie to co Ty.

Niestety głupota. Popędy i pragnienia nie niszczą nas moralnir. Każdy wykładowca akademicki logiki powie Tobie że niszczy to nas wyłącznie przeczenie tym pragnieniom oraz tłumieni ich głodem.

Niestety głupota. Biblia mówi setki razy o tym, że za brak przestrzegania zakazów czeka człowieka wieczne cierpienie tak wielkie pr,y którym te ziemskie są cieniem. Nie wierzę ale podważasz samą treść księgi. Przy wolnej chwili mogę podać odnośniki do dziesiątek cytatów.

Dobry uczynek nie istnieje, jest mniej lub bardziel zbliżony do dobrego ale nie jest dobry - zawsze bierzemy zapłatę materialną lub niematerialną - podstawy na studiach czy wykładach z zakresu moralności.

Kłamstwo. Każdy wykształcony wie, że rozwój duchowy nie ma nic wspólnego z wiarą. Przyczyną wiary jest strach przed piekłem. Po co wykonuje się przykazania? Aby trafić do nieba. Wniosek: zakłamanie, fałszywa moralność, handel, coś za coś.

Znowu głupota. Każdy wykształcony wie, że to prawda. Biblia narzuca swoją moralność, wykonując to nie jesteś sobą ale robisz to dla wielkiej korzyści - nieba.

Nie jesteś obeznany w tenacie. Wszyscy dzisiejsi naukowcy mówią, że życie na ziemi ma przyczynę a ta przyczyna kolejną i kolejną. Niewielki odsetek naukowców chrześcijańskich wierzy w pierwszego poruszyciela a fizyka to obala. Nauka tutaj oraz jej dzisiejsze publikacje, książki prawie zawsze mówią na stronę przeczącą Biblii.


Biblia zabrania aborcji oraz eutanazji - nie zabijaj, wyraźnie od zawsze pisało że to przywilej Boga, mówię o tym co pisze w księdze. Samo in vitro ze względu na zarodki jest kwestią dyskusyjną. Ja oczywiście wszystkie trzy zabiegi uważam za inne od wierzących.
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2015-09-19, 15:46   

JamesonWithApple napisał/a:
Niestety głupota.
ad meritum! Brawo :)
JamesonWithApple napisał/a:
Tylko ktoś kto nie chce się zmierzyć z tym powie to co Ty.
filozofię studiowałem przez 4 semestry, jakieś tam pojęcie chyba mam, a poza tym co chwila mam na zajęciach konteksty filozoficzne, więc czego ja unikam?
JamesonWithApple napisał/a:
Niestety głupota. Popędy i pragnienia nie niszczą nas moralnir. Każdy wykładowca akademicki logiki powie Tobie że niszczy to nas wyłącznie przeczenie tym pragnieniom oraz tłumieni ich głodem.

Mam pragnienie zabić człowieka, chyba lepiej tego nie robić.
JamesonWithApple napisał/a:
Biblia mówi setki razy o tym, że za brak przestrzegania zakazów czeka człowieka wieczne cierpienie
Nie zauwazyłem tych wiecznych cierpień. Nie pisz więc rzeczy, o których pojęcia nie masz, bo po prostu brzydko insynuujesz nieprawdę i przekłamujesz realia. jest to działanie nienaukowe, czysta hipokryzja, ewentualnie ignorancja.
JamesonWithApple napisał/a:
Przy wolnej chwili mogę podać odnośniki do dziesiątek cytatów.

W wolnej chwili sprawdź sobie prawdopodobieństwo wypełnienia WSZYSTKICH proroctw na Jezusie, to czysta logika, matematyka, a nauce nie zaprzeczysz. Pewien matematyk porównał to statystycznie, do człowieka, który wyrzuca pierścień do oceanu, przepływa świat łódką i zarzuca w przypadkowym miejscu wędkę i wyciąga ten właśnie pierścień :)
JamesonWithApple napisał/a:
Kłamstwo. Każdy wykształcony wie, że rozwój duchowy nie ma nic wspólnego z wiarą. Przyczyną wiary jest strach przed piekłem. Po co wykonuje się przykazania? Aby trafić do nieba. Wniosek: zakłamanie, fałszywa moralność, handel, coś za coś.

Czemu więc gnostycy doskonalili się duchowo? Oni nie wierzyli w karę. MY NA FORUM NIE WIERZYMY W PIEKIELNE OGNIE. Jeśli o ogniach piekielnych chcesz dyskutowac to może z zielonoświątkowcami? Tu ich brak.
JamesonWithApple napisał/a:
Znowu głupota. Każdy wykształcony wie, że to prawda. Biblia narzuca swoją moralność, wykonując to nie jesteś sobą ale robisz to dla wielkiej korzyści - nieba.

Ależ skąd. My wierzymy dla własnej przyjemności. Poszukujemy PRAWDY o swoim istnieniu, to ludzka ciekawość. Nie wierzymy, ze po śmierci wedrujemy na chmurki i gramy na harfach z aniołkami. Prosze abyś nas nie obrazał swoją impertynencją i ignorancją, która w bezkarny sposób uogólnia ludzi wierzących. Wierzyć nie równa się byciu debilem jak chcesz to udowodnić :)
JamesonWithApple napisał/a:
Nie jesteś obeznany w tenacie. Wszyscy dzisiejsi naukowcy mówią, że życie na ziemi ma przyczynę a ta przyczyna kolejną i kolejną. Niewielki odsetek naukowców chrześcijańskich wierzy w pierwszego poruszyciela a fizyka to obala. Nauka tutaj oraz jej dzisiejsze publikacje, książki prawie zawsze mówią na stronę przeczącą Biblii.

Nauka mówiła, ze Ziemia jest płaska, że atom to najmniejsza cząstka, wiele razy się myliła, zmienia się jak w kalejdoskopie, nauka prowadzi do upadku społeczeństwa. Dzięki tej 'nauce' mamy wojny, mamy bomby, mamy choroby...nauka jest czymś wspaniałym, a to co nam przedstawiasz to nie nauka, to ignorancja, ad personam.
JamesonWithApple napisał/a:
Biblia zabrania aborcji oraz eutanazji - nie zabijaj, wyraźnie od zawsze pisało że to przywilej Boga, mówię o tym co pisze w księdze. Samo in vitro ze względu na zarodki jest kwestią dyskusyjną. Ja oczywiście wszystkie trzy zabiegi uważam za inne od wierzących.

Widzę, ze mam do czynienia z biblistą, albo z kimś kto ma się za geniusza we wszystkich sprawach wiary i nauki. Szkoda, ze wiedza kulawa, taka na pokaz, bez pokrycia, bez argumentów, bez niczego. Taka nihilistyczna postawa żalu. Polecam Bergsona :)
Napisałes, ze najwięcej o religii wiedza niewierzący, a ja mam wrażenie, ze najwięcej to Ty wiesz o Bogu chociaz nic o nim nie wiesz, taki paradoks, może wręcz ignotum per ignotum?
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
JamesonWithApple


Potwierdzenie wizualne: 2
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Wrz 2015
Posty: 28
Poziom: 4
HP: 0/61
 0%
MP: 29/29
 100%
EXP: 1/11
 9%
Wysłany: 2015-09-19, 16:10   

nie chcę być niemiły, ale chyba nie uważałeś na wykładach z filozofii.. jest to pożyteczna wiedza, pozwala zupełnie inaczej oceniać rzeczywistość..

pragnienie zabicia nie jest normalnym pragnieniem.. pragnienia, popędy, namiętności zawsze są dobre, lecz wyłącznie w przypadku osób zdrowych psychicznie.. wiem, że napisałeś to celowo, ale poruszyłeś ważną kwestię..

tutaj masz troszkę cytatów, mogę poszukać też własnych.. Biblia wyraźnie wiele razy pisze że będzie to trwało wiecznie.. brak Tobie wiedzy i nazywasz moje słowa kłamstwem, więc proszę bardzo http://eliasz.dekalog.pl/goscie/palla/pieklo.htm
To że np ktoś nie wierzy nie znaczy że nie ma bronić faktów które są napisane a Ty oczywiście nigdy nie czytałeś księgi.

Nie mówię o ogniach piekielnych tylko o motywacji wiary, czytaj ze zrozumieniem. Rozwój duchowy nie ma nic wspólnego z religią. Gnostycy to dawny termin, jak przystało na ludzi prostych i zabobonnych tak też robili.

Głupota. Nie można poszukiwać prawdy o swoim istnieniu. Jest to jedno z wielu pytań na które odpowiedź jest niemożliwa. Nauka daje z roku na rok więcej, lecz pewności nie ma na żadnej ścieżce mówiącej o powstaniu wszechświata czy samego zaistnienia gatunku ludzkiego.

Dokładnie! nauka wiele razy się myliła, musiała na ścieżce rozwoju.. Głupota..tylko w ten sposób możemy udoskonalać poglądy aby udowodnić ich rację i nazwać faktami. Nauka nie prowadzi do upadku społeczeństwa tylko rozwoju, inaczej nie byłoby tak wygodnych czasów w jakich przyszło nam żyć. To co przedstawiam to nauka, lecz tego nie zaakceptujesz - może to spowodować frustrację przez ograniczony światopogląd. Konflikty zbrojne nie mają nic wspólnego z nauką. Samo to, że tak piszesz źle o Tobie świadczy. Ma to związek z niezaspokojoną naturą człowieka. Nauka pozwala tylko na inne sposoby prowadzenia konfliktów zbrojnych. Dlatego powinniśmy wychowywać młodych ludzi w empatii oraz szacunku dla życia. Na przestrzeni wieków setki milionów ludzi oddało życie za złe decyzje polityczne oraz chęci zysku rządzących. Jest to ogromny wstyd dla całego gatunku ludzkiego.

To wie każdy. Każdy myślący wie że Biblia zabrania odbierania życia. Podaję same konkretne argumenty a Ty piszesz głupoty, które właśnie obalam po Twoich wpisach. Ignotum per ignotum to błąd logiczny który nie ma tutaj zastosowania, ale pewnie nie znasz jego definicji.
Ostatnio zmieniony przez JamesonWithApple 2015-09-19, 16:19, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
JamesonWithApple


Potwierdzenie wizualne: 2
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Wrz 2015
Posty: 28
Poziom: 4
HP: 0/61
 0%
MP: 29/29
 100%
EXP: 1/11
 9%
Wysłany: 2015-09-19, 16:16   

Jeszcze mam jedną prośbę, jak chcesz trollować to nie tutaj. Zadałem konkretne zagadnienia w punktach i oczekuję poważnych odpowiedzi. Jeśli nie potrafisz poprzeć argumentami swoich wpisów to się wstrzymaj, potem piszesz takie brednie które muszę prostować - taki błędny wpis nazywam głupotą. Nikogo nie obrażam, liczę na kulturalną dyskusję na wysokim poziomie - popieranie swoich słów..
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2015-09-19, 18:01   

JamesonWithApple napisał/a:
Nikogo nie obrażam, liczę na kulturalną dyskusję na wysokim poziomie - popieranie swoich słów..
Nie zauwazyłem, naprawdę. mam wrażenie, ze przyszedłes się wyżyć, bo nic merytorycznego z Twoich słów nie wynika...niestety. Bardzo mi przykro. Odpisywac już nie będę, rzeczywiście szkoda tracić czas, ale z wieloma ateistami świetnie sie dogaduje w sprawach światopoglądu, teorii filozofii itd., no ale to ludzie myślący, niezamknięci w swoich racjach.
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
JamesonWithApple


Potwierdzenie wizualne: 2
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Wrz 2015
Posty: 28
Poziom: 4
HP: 0/61
 0%
MP: 29/29
 100%
EXP: 1/11
 9%
Wysłany: 2015-09-19, 18:19   

No jasne.. Wyżej na mocy argumentów zniszczyłem to co napisałeś to po co masz odpowiadać.. Brakuje Tobie i otwartości i wiedzy.. Jest to krótkowzroczność na tak szeroki i poważny problem.
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2015-09-19, 18:35   

JamesonWithApple napisał/a:
Wyżej na mocy argumentów zniszczyłem to co napisałeś to po co masz odpowiadać

Jakich argumentów?
Cytat:
Niestety głupota.

Cytat:
Niestety głupota.

Cytat:
Niestety głupota.

Cytat:
Kłamstwo

Cytat:
głupota.

Jak takie masz argumenty, to wiesz :)
JamesonWithApple napisał/a:
Brakuje Tobie i otwartości i wiedzy.. Jest to krótkowzroczność na tak szeroki i poważny problem.

Na ateizm? Tak, to jest problem, bo ludzie nie potrafią zrozumieć, ze poza Kościołem Katolickim, poza tymi sakramentami, jakimiś mszami jest coś jeszcze, ale to lenie i im się nie chce sprawdzić samemu. Ludzie sa LENIWI i obrazają sie na Boga stając sie ateistami z własnego powodu, z powodu lenistw,a a Pisał o Tym Platon i Arystafanes. Wiesz kto to? Polecam Ci serdecznie teksty sofistów, m.in. Trazymacha. Warto też zapoznać się z ideą przedstawioną przez Sekstusa od empirii.

Potem możemy podyskutowac, bo mam wrażenie, ze przyszedłes tu KOMPLETNIE bez wiedzy i po prostu udajesz...niestety jak Cię widza tak Cię piszą.
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
JamesonWithApple


Potwierdzenie wizualne: 2
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Wrz 2015
Posty: 28
Poziom: 4
HP: 0/61
 0%
MP: 29/29
 100%
EXP: 1/11
 9%
Wysłany: 2015-09-19, 18:58   

po słowach niestety głupota masz wyjaśnienia.. ale po co Tobie to piszę skoro nie czytasz tego co napisałem, zwykły troll internetowy.. Arystoteles i Platon zapoczątkowali wiele argumentów Przeciwko Bogu.. o tym wiesz? a Arystafanes nie był filozofem więc szkoda rozmowy.. idź trollować na inny temat, pozdrawiam
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2015-09-19, 19:22   

JamesonWithApple napisał/a:
po słowach niestety głupota masz wyjaśnienia.. ale po co Tobie to piszę skoro nie czytasz tego co napisałem, zwykły troll internetowy.. Arystoteles i Platon zapoczątkowali wiele argumentów Przeciwko Bogu.. o tym wiesz? a Arystafanes nie był filozofem więc szkoda rozmowy.. idź trollować na inny temat, pozdrawiam

Idę, bez obaw, nie rozmawiam z ludźmi bez argumentów. NIGDY.
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
JamesonWithApple


Potwierdzenie wizualne: 2
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Wrz 2015
Posty: 28
Poziom: 4
HP: 0/61
 0%
MP: 29/29
 100%
EXP: 1/11
 9%
Wysłany: 2015-09-19, 20:03   

To dziwne, że nie będziesz już roznawiać z samym sobą.
 
     
efroni 

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 30 razy
Wiek: 66
Dołączył: 15 Paź 2013
Posty: 153
Poziom: 11
HP: 0/272
 0%
MP: 130/130
 100%
EXP: 11/25
 44%
Wysłany: 2015-09-19, 20:11   

Nie ma żadnej pewności czy wydarzenia opisane w Biblii
są prawdziwe ( uczeni nadal wiodą spór na ten temat )
ba , ma też pewności czy naród Żydowski jako taki
istniał na co wskazują pewne publikacje samych Żydów (Szlomo Sanda)
http://www.rp.pl/artykul/398485.html
... ale..... i to jest zadziwiające , Biblia to święta Księga która jest Słowem Boga
.... i ciągle bestseller wydawniczy wszech-czasów
(Według Wycliffe Global Alliance cała Biblia jest dostępna w 531 językach – są one językami ojczystymi dla około 4,924 miliarda ludzi. Sam Nowy Testament przetłumaczono na kolejne 1329 języków, którymi posługuje się dalsze 634 mln osób, a inne części Biblii – na 1023, których używa kolejne 243 mln ludzi. Daje to razem 2883 języki i oznacza, że całość lub część Biblii jest przetłumaczona na języki ojczyste ponad 92% ludności świata)

Tora to hagada Boża https://pl.wikipedia.org/wiki/Hagada , którą Bóg opowiedział Mojżeszowi
możliwe że te opowiadania , opowieści a nawet legendy pochodzą z różnych stron świata ,
od różnych narodów
…..ale są przecież opowieścią Bożą , słowem Bożym i są jako Tora Boża (nauka , wskazówka , pouczenie )
dla nas , dla nas ludzi jako duszy i mają nas nauczyć pewnych prawd duchowych
a nie historii Izraela .

Wielu mędrców od duchowości przedstawia różne historie
opowieści , przypowieści , baśnie aby w ten sposób czegoś
nauczyć , udzielić rady , coś duchowego przekazać ,
coś czego nie można i nie da się przekazać wprost , słowami
i możliwe że Biblia to różne historie z całej historii dziejów [duszy] człowieka
od momentu pojawienia się Pierwszego Człowieka
i jego upadku aż do pojawienia się Drugiego Człowieka
i jego wywyższenia , zebrane w jedną całość , możliwe?

Z jednej strony niektórzy piszą , że te historie biblijne to bujda a z drugiej strony
ci sami ludzie te bujdy podają jako przykład na okrucieństwo Żydów i ich Boga .
Nie tylko Szlomo Sanda pisze że naród żydowski jako taki
nie istnieje (nie ten jest Żydem kto ma obcięty napletek ,
tak napisał Żyd w Biblii ) inny, współczesny Żyd pisze ;"Żydem nazywa się ten,
kto dąży do przejścia(w swoich uczuciach) w wyższy świat
(wyższy – dlatego że nie opiera się na właściwości otrzymywania,
egoizmie, a na właściwości oddawać).
„Przejście” po hebrajsku brzmi - ewer, laawor, awara – stąd i słowo „jewrej” (Żyd).
Jechudi pochodzi – od słowa ichud, jedność.
Izrael – od słowa „jaszar el“ – skierowany na Stwórcę.
Wszystko zależy tylko od kierunku ludzkich dążeń.
Żydzi to nie jest naród, lecz ideologiczna grupa ludzi.
Dlatego Żydem może być każdy."


Biblia to nie historia narodu - państwa żydowskiego , ale historia Isra-Ela
historia dążących ku Stwórcy (isra)dążący ku , w kierunku (El) Bóg , Stwórca , historia Ludu Bożego ,
historia ludzkiej duszy z jej wszystkimi wzlotami i
upadkami , miłościami i nienawiściami , to historia
Twojej , mojej , naszej , człowieczej duszy ,
która ma nas czegoś nauczyć i dać wskazówki jak nas doprowadzić
do braterstwa człowieka z człowiekiem i jedności człowieka z Bogiem .
_________________
..ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim..

Rozmawiam z Wami jak uczeń na przerwie który tak zrozumiał wykład nauczyciela
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6043/6468
 93%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2015-09-19, 20:28   

bartek212701 napisał/a:
Idę, bez obaw, nie rozmawiam z ludźmi bez argumentów. NIGDY.


Czytałem Bartku was.
Brawo dla Ciebie Bartku za obronę Boga Prawdziwego. :-D
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6043/6468
 93%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2015-09-19, 20:34   

JamesonWithApple napisał/a:
Każdy myślący wie że Biblia zabrania odbierania życia.


Każdy myślący i czytający Biblię zna wiele przykładów, kiedy Biblia nakazywała odebrania życia.
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 14