FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Nowe narodzenie
Autor Wiadomość
Steve Sondej 

Potwierdzenie wizualne: 2006
Pomógł: 53 razy
Dołączył: 18 Mar 2015
Posty: 699
Poziom: 24
HP: 27/1353
 2%
MP: 646/646
 100%
EXP: 1/68
 1%
Wysłany: 2015-10-05, 13:18   

Henryk napisał/a:
Steve Sondej napisał/a:
Oto kolejne wersety odnoszące się do nownych narodzin [zmartwychwstania duszy], według Ewangelii Jana 3:3-7:[...]

Wytłumacz mi, jak to dusza może zmartwychwstać, skoro nigdy nie umiera? :shock:


Gdzie w Biblii czytasz, że dusza nigdy nie umiera?
 
     
twardziel 
niekompromisowy


Pomógł: 57 razy
Dołączył: 08 Wrz 2014
Posty: 285
Skąd: pomorskie
Poziom: 15
HP: 0/488
 0%
MP: 233/233
 100%
EXP: 28/35
 80%
Wysłany: 2015-10-05, 17:08   

nike napisał/a:
twardziel napisał/a:
nike napisał/a:

Księga Ezechiela to proroctwo jest jest to typ na pewien okres w którym się wypełni.

I ja uważam,ze ten okres to Tysiąclecie, gdzie wszystko wróci do pierwotnego stanu.



Oczywiście masz prawo tak uważać, lecz Biblię należy rozważać jako spójną całość. Zobacz więc co będzie po okresie uwięzienia Szatana na tysiąc lat (opis z Ap 20 wg Bibli Warszawsko Praskiej:
„ (7) A kiedy upłynie tysiąc lat, szatan zostanie uwolniony z więzienia. „
Faktycznie będzie to cudowny okres, lecz czy wszyscy ludzie będą mieć nowe serca ? Mam poważne wątpliwości.
DLACZEGO.
„8) I wyjdzie, aby uwodzić narody z czterech stron świata, Goga i Magoga, aby ich zgromadzić na bój. „
Zauważ że kusiciel po uwolnieniu z więzienia nie pójdzie do królów i rządzących, lecz do zwykłych ludzi. Dlatego że Król Jezus będzie mieć swoich ministrów itp. itd. ci z całą pewnością będą ludźmi narodzonymi na nowo. Natomiast pójdzie do narodów czyli do podwładnych, żeby ich omamić, podobnie jak zrobił to kiedyś w Edenie i wciąż robi...
Płynie z tego wniosek że do Milenium wejdą ludzie którzy pomagali kiedyś Żydom, czyli byli owcami po prawicy z Mateusza 25. Mieli taką postawę w wyniku odruchu serca, lecz NIE posiadali nowego serca o którym pisze prorok Ezechiel.


Uwolnienie szatana, nie dotyczy proroctwa Ezechiela o którym dyskutujemy. nie mieszajmy TYPÓW



Tak jak napisałem, masz prawo do swojego osobistego spojrzenia. W innym miejscu też twierdziłaś że okres milenijny posłuży do osiągnięcia doskonałości. Lecz wykazałem że tak nie będzie. Bo jeśliby wszyscy ludzie żyjący w Tysiącleciu byli doskonali, to skąd w nich skłonność do walki przeciw wierzącym ?
_________________
Tylko bądź mocny i bardzo mężny, aby ściśle czynić wszystko według zakonu, jak ci Mojżesz, mój sługa, nakazał. Nie odstępuj od niego ani w prawo, ani w lewo, aby ci się wiodło wszędzie, dokądkolwiek pójdziesz.
 
     
Steve Sondej 

Potwierdzenie wizualne: 2006
Pomógł: 53 razy
Dołączył: 18 Mar 2015
Posty: 699
Poziom: 24
HP: 27/1353
 2%
MP: 646/646
 100%
EXP: 1/68
 1%
Wysłany: 2015-10-05, 20:35   

Henryk napisał/a:
Steve Sondej napisał/a:
Oto kolejne wersety odnoszące się do nownych narodzin [zmartwychwstania duszy], według Ewangelii Jana 3:3-7:[...]

Wytłumacz mi, jak to dusza może zmartwychwstać, skoro nigdy nie umiera? :shock:
Zmartwychwstać może jedynie to, co kiedyś zmarło.
Są to podstawowe nauki, a należy do nich także zmartwychwstanie sprawiedliwych i niesprawiedliwych.



Oto podstawowa nauka, na którą chciałbym abys zwrócil uwagę:

(4) Oto dusze wszystkie moje są, jako dusza ojcowska tak i dusza synowska moje są; dusza, która grzeszy, ta umrze. (Ks. Ezechiela 18, Biblia Gdańska)
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13551
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 330/608
 54%
Wysłany: 2015-10-05, 23:08   

Steve Sondej napisał/a:
Oto podstawowa nauka, na którą chciałbym abys zwrócil uwagę:

(4) Oto dusze wszystkie moje są, jako dusza ojcowska tak i dusza synowska moje są; dusza, która grzeszy, ta umrze. (Ks. Ezechiela 18, Biblia Gdańska)

Skoro dusza umiera to nie jest nieśmiertelna, a za tym jest to życie ludzkie czyli CZŁOWIEK.

BG Rodz.2:7
(7) Stworzył tedy Pan Bóg człowieka z prochu ziemi, i natchnął w oblicze jego dech żywota. I stał się człowiek duszą żywiącą.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 6959
Poziom: 57
HP: 2433/14317
 17%
MP: 5390/6836
 78%
EXP: 263/359
 73%
Wysłany: 2015-10-06, 06:19   

Steve Sondej napisał/a:
Gdzie w Biblii czytasz, że dusza nigdy nie umiera?

Moja wina. Sądziłem, że wierzysz w tzw. „duszę nieśmiertelną”.
Miał to byś sarkazm. :-(

Piszesz o „zmartwychwstaniu duszy”, w kontekście „nowo-narodzenia”.
Biblijna definicja duszy (żyjącej) to ciało+ dech żywota (ten otrzymany od Ojca)
Gen 2:7 bw "ukształtował Pan Bóg człowieka z prochu ziemi i tchnął w nozdrza jego dech życia. Wtedy stał się człowiek istotą żywą.". Stare tłumaczenia mówią wprost:- „stał się duszą żywiącą
Ta dusza to cały żyjący człowiek, wraz z możliwościami umysłowymi, pamięcią przeżytych dni, zebranym doświadczeniem.

Oczywiście każda dusza umiera. I ta co grzeszy, i ta bez grzechu.
Umiera człowiek- umiera dusza. Ciało ulega rozkładowi (skażeniu), a dech żywota wraca do Tego, co go dał.
Każdy potomek Adama jest duszą żyjącą.

Otrzymanie Ducha świętego nie powoduje żadnych zmian w naszym ciele, w naszej żywej „duszy”. Nie posiadamy „dwóch oddzielnych duchów”.
Powoduje natomiast zmianę sposobu myślenia, życia. Zmieniają się nasze cele, pragnienia, priorytety życiowe.

Człowiek w wyniku spłodzenia z ducha Bożego- świętego, narodzi się na nowo, ale dopiero po fizycznej śmierci ciała, dopiero przy zmartwychwstaniu.
Tu, na ziemi, rozwija się zaledwie „zarodek” Nowego Stworzenia.
Albo „ciąża” będzie przebiegała pomyślnie aż do szczęśliwego zakończenia połogu, albo będzie to jedynie martwy, nierozwinięty płód...
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13551
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 330/608
 54%
Wysłany: 2015-10-06, 10:32   

twardziel napisał/a:
Tak jak napisałem, masz prawo do swojego osobistego spojrzenia. W innym miejscu też twierdziłaś że okres milenijny posłuży do osiągnięcia doskonałości. Lecz wykazałem że tak nie będzie. Bo jeśliby wszyscy ludzie żyjący w Tysiącleciu byli doskonali, to skąd w nich skłonność do walki przeciw wierzącym ?

Wpływ szatana będzie tak przekonywujący,że wielka liczba pójdzie za nim.
Druga rzecz ludzie będą w Tysiącleciu umierać ci którzy nie podejmą reformy, w pierwszy stuleciu, drugim, itd. Będą jednak tzw. hipokryci, co będą robić małe kroczki do przodu, ale w sercu okażą się dopiero na końcu Tysiąclecia kim są i jaką reformę zrobili.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
twardziel 
niekompromisowy


Pomógł: 57 razy
Dołączył: 08 Wrz 2014
Posty: 285
Skąd: pomorskie
Poziom: 15
HP: 0/488
 0%
MP: 233/233
 100%
EXP: 28/35
 80%
Wysłany: 2015-10-08, 09:13   

nike napisał/a:
twardziel napisał/a:
Tak jak napisałem, masz prawo do swojego osobistego spojrzenia. W innym miejscu też twierdziłaś że okres milenijny posłuży do osiągnięcia doskonałości. Lecz wykazałem że tak nie będzie. Bo jeśliby wszyscy ludzie żyjący w Tysiącleciu byli doskonali, to skąd w nich skłonność do walki przeciw wierzącym ?

Wpływ szatana będzie tak przekonywujący,że wielka liczba pójdzie za nim.
Druga rzecz ludzie będą w Tysiącleciu umierać ci którzy nie podejmą reformy, w pierwszy stuleciu, drugim, itd. Będą jednak tzw. hipokryci, co będą robić małe kroczki do przodu, ale w sercu okażą się dopiero na końcu Tysiąclecia kim są i jaką reformę zrobili.


Jeśli kuszenie diabelskie przyniesie pozytywny efekt u tak wielkiej liczby ludzi, to wyraźnie wskazuje że czas milenijny, tysiąc lat bez kusiciela, nie będzie okazją do uzyskanie doskonałości... Chociaż będą komfortowe warunki...Czy zgadzasz się z takim wnioskiem ?
_________________
Tylko bądź mocny i bardzo mężny, aby ściśle czynić wszystko według zakonu, jak ci Mojżesz, mój sługa, nakazał. Nie odstępuj od niego ani w prawo, ani w lewo, aby ci się wiodło wszędzie, dokądkolwiek pójdziesz.
 
     
David 77
Zasłużony

Pomógł: 120 razy
Dołączył: 26 Lut 2013
Posty: 1357
Poziom: 31
HP: 76/2536
 3%
MP: 1211/1211
 100%
EXP: 77/104
 74%
Wysłany: 2015-10-14, 17:41   

twardziel, Adam z Ewą będąc w pelni doskonaly ulegl pokusie ,podobne będzie po okresie Milenijnym .
_________________
יֵשׁוּעַ הַמָּשִׁיחַ הוּא הָאָדוֹן,
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 6959
Poziom: 57
HP: 2433/14317
 17%
MP: 5390/6836
 78%
EXP: 263/359
 73%
Wysłany: 2015-10-14, 21:40   

David 77 napisał/a:
twardziel, Adam z Ewą będąc w pelni doskonaly ulegl pokusie ,podobne będzie po okresie Milenijnym .

Cieszę się Davidzie, że i w tym także zgadzamy się. :lol:
 
     
Serdunio
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-10-14, 21:47   

Henryk napisał/a:
David 77 napisał/a:
twardziel, Adam z Ewą będąc w pelni doskonaly ulegl pokusie ,podobne będzie po okresie Milenijnym .

Cieszę się Davidzie, że i w tym także zgadzamy się. :lol:



Lecz w biblii nie pisze że byli doskonali,byli "bardzo dobrzy" ;-)
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 6959
Poziom: 57
HP: 2433/14317
 17%
MP: 5390/6836
 78%
EXP: 263/359
 73%
Wysłany: 2015-10-14, 22:02   

Donia napisał/a:
Lecz w biblii nie pisze że byli doskonali,byli "bardzo dobrzy" ;-)

Fakt. Do pełnej doskonałości na wzór Boga i Jezusa, brakowało im jedynie... doświadczenia i znajomości złego.
Dobre już znali.
 
     
twardziel 
niekompromisowy


Pomógł: 57 razy
Dołączył: 08 Wrz 2014
Posty: 285
Skąd: pomorskie
Poziom: 15
HP: 0/488
 0%
MP: 233/233
 100%
EXP: 28/35
 80%
Wysłany: 2015-10-18, 17:51   

David 77 napisał/a:
twardziel, Adam z Ewą będąc w pelni doskonaly ulegl pokusie ,podobne będzie po okresie Milenijnym .


Uważam że po okresie kiedy Szatan i śmierć zostaną definitywnie pokonani, nie będzie już możliwości zgrzeszenia wobec Stwórcy. Bo Szatan będzie w jeziorze ognistym. Bóg zatroszczy się o to żeby nie miał dostępu do żadnego człowieka.
_________________
Tylko bądź mocny i bardzo mężny, aby ściśle czynić wszystko według zakonu, jak ci Mojżesz, mój sługa, nakazał. Nie odstępuj od niego ani w prawo, ani w lewo, aby ci się wiodło wszędzie, dokądkolwiek pójdziesz.
 
     
Migdałek
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-10-18, 21:37   

twardziel napisał/a:
David 77 napisał/a:
twardziel, Adam z Ewą będąc w pelni doskonaly ulegl pokusie ,podobne będzie po okresie Milenijnym .


Uważam że po okresie kiedy Szatan i śmierć zostaną definitywnie pokonani, nie będzie już możliwości zgrzeszenia wobec Stwórcy. Bo Szatan będzie w jeziorze ognistym. Bóg zatroszczy się o to żeby nie miał dostępu do żadnego człowieka.


To czy przestaniemy grzeszyć nie zależy od dostępu szatana, ale od przemiany człowieka w Bogu.
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 6959
Poziom: 57
HP: 2433/14317
 17%
MP: 5390/6836
 78%
EXP: 263/359
 73%
Wysłany: 2015-10-19, 06:32   

twardziel napisał/a:
Uważam że po okresie kiedy Szatan i śmierć zostaną definitywnie pokonani, nie będzie już możliwości zgrzeszenia wobec Stwórcy.

Ja uważam, że będzie możliwość grzechu.
Uważam także, że nikt nie skorzysta z tej sposobności.
Doskonały człowiek, jak Jezus czy Adam mogli żyć wiecznie, jednak nie posiadali nieśmiertelności jak sam Stwórca.
Dowodem jest ich śmierć.

Migdałek pisze:
Cytat:
To czy przestaniemy grzeszyć nie zależy od dostępu szatana, ale od przemiany człowieka w Bogu.

Uważam podobnie. Musi nastąpić zupełna przemiana serc. Całkowite odrodzenie.
Dzisiaj człowiek ma trzech wrogów, którzy ze sobą współdziałają:
Swoje ciało, świat i szatana.
Ciało, czyli odziedziczone lub nabyte skłonności do rzeczy złych, egoistycznych, grzesznych.
Jk 1:13-14 bug " Niech nikt, gdy jest kuszony, nie mówi: Jestem kuszony przez Boga. Bóg bowiem nie może być kuszony do złego ani sam nikogo nie kusi. (14) Lecz każdy jest kuszony przez własną pożądliwość, która go pociąga i nęci."
Świat, czyli pogoń za aktualną modą, chęcią pokazania i pochwalenia się dobrami materialnymi... Zazdrość i zawiść...
Dziś „opłaca się” postępować nieuczciwie, oszukiwać, kraść... Takim powodzi się znacznie lepiej.
Ef 2:2 br "w których żyliście zgodnie z doczesnymi wymogami tego świata; ulegaliście władzy mocy duchowych w przestworzach, to jest [poddawaliście się] temu duchowi, który działa teraz poprzez ludzi buntujących się przeciw Bogu."
Nowe Stworzenie zostało spłodzone do nowych nadziei, nowych ambicji i dążeń, które są zupełnie inne od tych, które posiada świat.
Jednak pomimo przemienionych serc, pozostaje w starym ciele...
Gal 5:17 bug "Ciało bowiem pożąda na przekór Duchowi, a Duch na przekór ciału; są one sobie przeciwne, tak że nie możecie czynić tego, co chcecie."
Rz 12:2 bw "A nie upodabniajcie się do tego świata, ale się przemieńcie przez odnowienie umysłu swego, abyście umieli rozróżnić, co jest wolą Bożą, co jest dobre, miłe i doskonałe."
Jk 4:4 nbg-pl "Cudzołożnicy i cudzołożnice, czyż nie wiecie, że kochanie świata jest nienawiścią Boga? Więc jeśli ktoś chciałby być przyjacielem tego porządku świata, jest ustanowiony nieprzyjacielem Boga."
Dziś na "topie" jest afiszowanie się swoim zboczeniem seksualnym...
Pozostał jeszcze Szatan.
On ma czas... Czeka cierpliwie na moment naszej słabości.
2Kor 2:10-11 kow "A komu wy darujecie, i ja daruję; a ja - jeżeli w ogóle mam coś do darowania - odpuściłem winę dla was, ze względu na Chrystusa. (11) Nie chcemy przecież, żeby szatan nas przechytrzył, bo znamy zbyt dobrze jego zamiary."
2Kor 11:14 bt5 " I nic dziwnego. Sam bowiem szatan podaje się za anioła światłości."
Ef 6:11-12 nbg-pl "Obleczcie się pełną zbroją Boga, abyście potrafili stanąć przeciwko oszustwom tego oszczerczego. (12) Ponieważ nie toczymy walki przeciw krwi i cielesnej osobowości, ale przeciw niebiańskim mocom, potęgom, przeciwko rządcom świata ciemności tej epoki, przeciwko duchowej niegodziwości w niebiosach."
 
     
twardziel 
niekompromisowy


Pomógł: 57 razy
Dołączył: 08 Wrz 2014
Posty: 285
Skąd: pomorskie
Poziom: 15
HP: 0/488
 0%
MP: 233/233
 100%
EXP: 28/35
 80%
Wysłany: 2015-10-19, 07:06   

Henryk napisał/a:
twardziel napisał/a:
Uważam że po okresie kiedy Szatan i śmierć zostaną definitywnie pokonani, nie będzie już możliwości zgrzeszenia wobec Stwórcy.

Ja uważam, że będzie możliwość grzechu.
Uważam także, że nikt nie skorzysta z tej sposobności.
Doskonały człowiek, jak Jezus czy Adam mogli żyć wiecznie, jednak nie posiadali nieśmiertelności jak sam Stwórca.
Dowodem jest ich śmierć.


Moje „uważam” wynika z przekazu biblijnego, a Twoje ?
Dowodem jest Śmierć Kogo Syna Bożego czy Syna Człowieczego ?
Jezus Chrystus Zmartwychwstał i przebywał na ziemi 40 dni, spożywał ziemską żywność. Natomiast Adam tylko umarł i czeka jeszcze na zmartwychwstanie...
_________________
Tylko bądź mocny i bardzo mężny, aby ściśle czynić wszystko według zakonu, jak ci Mojżesz, mój sługa, nakazał. Nie odstępuj od niego ani w prawo, ani w lewo, aby ci się wiodło wszędzie, dokądkolwiek pójdziesz.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 14