FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Trojca
Autor Wiadomość
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13603
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 382/608
 62%
Wysłany: 2013-03-11, 12:59   

Hbr 5:8 bg "A choć był Synem Bożym, wszakże z tego, co cierpiał, nauczył się posłuszeństwa."
Z tego tekstu wynika,ze Jezus przez 3,5 roku wrabiał sobie charakter pod względem posłuszeństwa. więc mógł zgrzeszyć.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Makarios
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-03-11, 13:02   

nike napisał/a:
Hbr 5:8 bg "A choć był Synem Bożym, wszakże z tego, co cierpiał, nauczył się posłuszeństwa."
Z tego tekstu wynika,ze Jezus przez 3,5 roku wrabiał sobie charakter pod względem posłuszeństwa. więc mógł zgrzeszyć.

Zgadzam się, że mógł zgrzeszyć. Podobnie jak pierwszy człowiek, Adam. Pozostał jednak bez grzechu. Okazał się posłuszny i lojalny wobec swojego Boga!
 
     
AlexK 
Zasłużony
katolik


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomogła: 4 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 12 Lut 2013
Posty: 880
Skąd: Z podlasia
Poziom: 26
HP: 32/1637
 2%
MP: 781/781
 100%
EXP: 41/78
 52%
Wysłany: 2013-03-11, 14:21   

nike napisał/a:
Hbr 5:8 bg "A choć był Synem Bożym, wszakże z tego, co cierpiał, nauczył się posłuszeństwa."
Z tego tekstu wynika,ze Jezus przez 3,5 roku wrabiał sobie charakter pod względem posłuszeństwa. więc mógł zgrzeszyć.

Mógł, ale nie zgrzeszył.
_________________
Przytul mnie Jezu
tak mocno do siebie.
Ukryj głęboko,
na dnie swego serca.

 
     
Axanna
VIP

Pomógł: 115 razy
Dołączył: 03 Lut 2013
Posty: 2861
Poziom: 42
HP: 345/5755
 6%
MP: 2747/2747
 100%
EXP: 55/186
 29%
Wysłany: 2013-03-11, 16:44   

AlexK napisał/a:
nike napisał/a:
Hbr 5:8 bg "A choć był Synem Bożym, wszakże z tego, co cierpiał, nauczył się posłuszeństwa."
Z tego tekstu wynika,ze Jezus przez 3,5 roku wrabiał sobie charakter pod względem posłuszeństwa. więc mógł zgrzeszyć.

Mógł, ale nie zgrzeszył.

i tu jest roznica, bo On mogl, ale nie zgrzeszyl, zas my nie mozemy...
 
     
AlexK 
Zasłużony
katolik


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomogła: 4 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 12 Lut 2013
Posty: 880
Skąd: Z podlasia
Poziom: 26
HP: 32/1637
 2%
MP: 781/781
 100%
EXP: 41/78
 52%
Wysłany: 2013-03-11, 16:58   

Axanna napisał/a:
AlexK napisał/a:
nike napisał/a:
Hbr 5:8 bg "A choć był Synem Bożym, wszakże z tego, co cierpiał, nauczył się posłuszeństwa."
Z tego tekstu wynika,ze Jezus przez 3,5 roku wrabiał sobie charakter pod względem posłuszeństwa. więc mógł zgrzeszyć.

Mógł, ale nie zgrzeszył.

i tu jest roznica, bo On mogl, ale nie zgrzeszyl, zas my nie mozemy...

Ale czego nie możemy?
_________________
Przytul mnie Jezu
tak mocno do siebie.
Ukryj głęboko,
na dnie swego serca.

 
     
Axanna
VIP

Pomógł: 115 razy
Dołączył: 03 Lut 2013
Posty: 2861
Poziom: 42
HP: 345/5755
 6%
MP: 2747/2747
 100%
EXP: 55/186
 29%
Wysłany: 2013-03-11, 17:48   

nie grzeszyc nie mozemy...
 
     
Makarios
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-03-11, 19:07   

Axanna napisał/a:
nie grzeszyc nie mozemy...

Zgadza się. każdy człowiek jest grzeszny.
 
     
Majorka 1 

Pomogła: 14 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 21 Sty 2013
Posty: 194
Poziom: 12
HP: 0/319
 0%
MP: 152/152
 100%
EXP: 27/27
 100%
Wysłany: 2013-03-12, 12:20   

Jezus nie jest Bogiem...Jezus nigdy o sobie nie powiedział że jest Bogiem. Powiedział że Ojciec jest w Nim a On w Ojcu ale nie oznacza to że to że są w jednej osobie. Jezus wypełniał wolę Bożą, modlił się do Boga....przecież nie modlił się do siebie? To że powiedział że Bóg jest w nim chodziło o ducha Bożego po chrzcie Jezusa. Był synem Bożym....został stworzony przez Boga....
"Ja bowiem od Boga wyszedłem i przyszedłem. Nie wyszedłem sam od siebie, lecz On Mnie posłał" (Jan 7, 42)
"Ten kto we Mnie wierzy , wierzy nie we Mnie, lecz w Tego, który Mnie posłał" (Jan 12, 44)
 
     
AlexK 
Zasłużony
katolik


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomogła: 4 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 12 Lut 2013
Posty: 880
Skąd: Z podlasia
Poziom: 26
HP: 32/1637
 2%
MP: 781/781
 100%
EXP: 41/78
 52%
Wysłany: 2013-03-12, 17:07   

Biblia mówi, że Jezus jest Bogiem i to nie raz:

Wiemy także, że Syn Boży przyszedł i obdarzył nas zdolnością rozumu, abyśmy poznawali Prawdziwego. Jesteśmy w prawdziwym Bogu, w Synu Jego, Jezusie Chrystusie. On zaś jest prawdziwym Bogiem i Życiem wiecznym. (1 J 5, 20)

oczekując błogosławionej nadziei i objawienia się chwały wielkiego Boga i Zbawiciela naszego, Jezusa Chrystusa, (Tt 2, 13)

Powiedziałem wam, że pomrzecie w grzechach swoich. Tak, jeżeli nie uwierzycie, że Ja jestem, pomrzecie w grzechach swoich. (J 8, 24) Nawiązuje tu do Wj 3, 15: Mówił dalej Bóg do Mojżesza: Tak powiesz Izraelitom: JESTEM, Bóg ojców waszych

To tylko kilka miejsc w Biblii.
_________________
Przytul mnie Jezu
tak mocno do siebie.
Ukryj głęboko,
na dnie swego serca.

 
     
Makarios
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-03-12, 17:36   

AlexK napisał/a:
Wiemy także, że Syn Boży przyszedł i obdarzył nas zdolnością rozumu, abyśmy poznawali Prawdziwego. Jesteśmy w prawdziwym Bogu, w Synu Jego, Jezusie Chrystusie. On zaś jest prawdziwym Bogiem i Życiem wiecznym. (1 J 5, 20)

Ten fragment wskazuje na Boga Ojca, a nie na Jezusa. Szczególnie przydatna w tym fragmencie jest znajomość grecki zaimka wskazującego - hoútos

AlexK napisał/a:
oczekując błogosławionej nadziei i objawienia się chwały wielkiego Boga i Zbawiciela naszego, Jezusa Chrystusa, (Tt 2, 13)

Zauważyłaś, że chodzi tu o dwie osoby: Boga i Jezusa.

AlexK napisał/a:
Powiedziałem wam, że pomrzecie w grzechach swoich. Tak, jeżeli nie uwierzycie, że Ja jestem, pomrzecie w grzechach swoich. (J 8, 24) Nawiązuje tu do Wj 3, 15: Mówił dalej Bóg do Mojżesza: Tak powiesz Izraelitom: JESTEM, Bóg ojców waszych

Sprytna manipulacja, więc ją pomijam.

AlexK napisał/a:
Biblia mówi, że Jezus jest Bogiem i to nie raz:

jak w takim razie wyjaśnisz te wersety:

"Widziałeś to wszystko, byś poznał, że Jahwe jest Bogiem, a poza Nim nie ma innego" (Powt. Pr. 4:35).

"Niech wszystkie ludy świata dowiedzą się, że jedynie Jahwe jest Bogiem, a innego nie ma" (1 Król. 8:60).

"Wy jesteście moimi świadkami - wyrocznia Jahwe - i moimi sługami, których wybrałem, abyście mogli poznać i uwierzyć Mi, oraz zrozumieć, że tylko Ja istnieję. Boga utworzonego przede Mną nie było ani po Mnie nie będzie" (Iz. 43:10).
 
     
AlexK 
Zasłużony
katolik


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomogła: 4 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 12 Lut 2013
Posty: 880
Skąd: Z podlasia
Poziom: 26
HP: 32/1637
 2%
MP: 781/781
 100%
EXP: 41/78
 52%
Wysłany: 2013-03-12, 17:48   

Makarios napisał/a:
AlexK napisał/a:
Wiemy także, że Syn Boży przyszedł i obdarzył nas zdolnością rozumu, abyśmy poznawali Prawdziwego. Jesteśmy w prawdziwym Bogu, w Synu Jego, Jezusie Chrystusie. On zaś jest prawdziwym Bogiem i Życiem wiecznym. (1 J 5, 20)

Ten fragment wskazuje na Boga Ojca, a nie na Jezusa. Szczególnie przydatna w tym fragmencie jest znajomość grecki zaimka wskazującego - hoútos

Jak już podajesz coś w innym języku to mógłbyś to tłumaczyć na polski? :)
Ale zobacz, wymieniony jest najpierw Jezus, a potem zaimek odnoszący się do niego "On" a następnie, że jest Bogiem i Życiem wiecznym. Czy nie przez Jezusa otrzymaliśmy zbawienie i życie wieczne?

Makarios napisał/a:
AlexK napisał/a:
oczekując błogosławionej nadziei i objawienia się chwały wielkiego Boga i Zbawiciela naszego, Jezusa Chrystusa, (Tt 2, 13)

Zauważyłaś, że chodzi tu o dwie osoby: Boga i Jezusa.

Gdyby chodziło o 2 osoby, to byłby spójnik oraz, a nie i.

Makarios napisał/a:

AlexK napisał/a:
Biblia mówi, że Jezus jest Bogiem i to nie raz:

jak w takim razie wyjaśnisz te wersety:

"Widziałeś to wszystko, byś poznał, że Jahwe jest Bogiem, a poza Nim nie ma innego" (Powt. Pr. 4:35).

"Niech wszystkie ludy świata dowiedzą się, że jedynie Jahwe jest Bogiem, a innego nie ma" (1 Król. 8:60).

"Wy jesteście moimi świadkami - wyrocznia Jahwe - i moimi sługami, których wybrałem, abyście mogli poznać i uwierzyć Mi, oraz zrozumieć, że tylko Ja istnieję. Boga utworzonego przede Mną nie było ani po Mnie nie będzie" (Iz. 43:10).

Trzeba pamiętać, że:
1. Stary Testament jest szczególnie skierowany do Żydów, którzy mieli tendencję do przywłaszczania sobie innych Bogów
2. Nowy Testament jest wypełnieniem ST. Pamiętasz co Jezus wypowiedział na krzyżu?:
"Wypełniło się".
_________________
Przytul mnie Jezu
tak mocno do siebie.
Ukryj głęboko,
na dnie swego serca.

 
     
David 77
Zasłużony

Pomógł: 120 razy
Dołączył: 26 Lut 2013
Posty: 1357
Poziom: 31
HP: 76/2536
 3%
MP: 1211/1211
 100%
EXP: 77/104
 74%
Wysłany: 2013-03-12, 17:55   

AlexK,


Wysłany: Dzisiaj 17:07
Cytat:
Biblia mówi, że Jezus jest Bogiem i to nie raz:

Wiemy także, że Syn Boży przyszedł i obdarzył nas zdolnością rozumu, abyśmy poznawali Prawdziwego. Jesteśmy w prawdziwym Bogu, w Synu Jego, Jezusie Chrystusie. On zaś jest prawdziwym Bogiem i Życiem wiecznym. (1 J 5, 20)

oczekując błogosławionej nadziei i objawienia się chwały wielkiego Boga i Zbawiciela naszego, Jezusa Chrystusa, (Tt 2, 13)

Powiedziałem wam, że pomrzecie w grzechach swoich. Tak, jeżeli nie uwierzycie, że Ja jestem, pomrzecie w grzechach swoich. (J 8, 24) Nawiązuje tu do Wj 3, 15: Mówił dalej Bóg do Mojżesza: Tak powiesz Izraelitom: JESTEM, Bóg ojców waszych

To tylko kilka miejsc w Biblii.



Wersety które podałeś są jedynie nadinterpretacją i w żaden sposób nie dowodzą tego o czym piszesz

1 Jan 5:20



Ew Jan 17:3 A to jest żywot wieczny, aby poznali ciebie, jedynego prawdziwego Boga i Jezusa Chrystusa, którego posłałeś

Kogo w słowach modlitwy Jezus nazywa Jedynym prawdziwym Bogiem ? nie siebie ale swego Ojca -w tym wersecie słowo jedyny oznacza że drugiego takiego niema

Określenie Prawdziwy Bóg występuje w biblii jeszcze kilka razy i zawsze odnosi się do Boga Ojca .

2Kron 15:3 Przez długi czas był Izrael bez prawdziwego Boga, nie miał też kapłana, który by go nauczył, i nie miał zakonu.

Jer 10:10 Ale Pan (JHWH) jest prawdziwym Bogiem. On jest Bogiem żywym i Królem

wiecznym.

Rz1:25 Ponieważ zamienili Boga prawdziwego na fałszywego i oddawali cześć, i służyli stworzeniu zamiast Stwórcy, który jest błogosławiony na wieki. Amen.

1Tes 1:9 bo oni sami opowiadają o nas, jakiego to u was doznaliśmy przyjęcia, i jak nawróciliście się od bałwanów do Boga, aby służyć Bogu żywemu i prawdziwemu

(10) i oczekiwać Syna jego z niebios, którego wzbudził z martwych, Jezusa, który nas ocalił przed nadchodzącym gniewem Bożym.

Apostoł Paweł Boga Ojca określa Bogiem prawdziwym zaś w 10 wersecie wspomina o Synu prawdziwego Boga tj.Jezusie Chrystusie . Dla apostoła Pawła Jezus jest Synem prawdziwego Boga

Apostoł Jan pisząc swój pierwszy list również nie pozostawia nam wątpliwości kto jest prawdziwym Bogiem

1 Jan 4:9 W tym objawiła się miłość Boga do nas, iż Syna swego jednorodzonego posłał Bóg na świat, abyśmy przezeń żyli.

Jan w tym zdaniu informuje nas o wielkiej miłości jaką Bóg okazał nam posyłając swego Syna na świat

1 Jan 4:14 A my widzieliśmy i świadczymy, iż Ojciec posłał Syna jako Zbawiciela świata.

Jan pisze ,,widzieliśmy i świadczymy jaką naukę świadczyli ? iż Bóg posłał syna jako Zbawiciela świata

1 Jan 5:5 A któż może zwyciężyć świat, jeżeli nie ten, który wierzy, że Jezus jest Synem Bożym?

Wiara pierwszych chrześcijan polegała między innymi na tym że wierzyli iż Jezus jest Synem Bożym nie zaś samym Bogiem

1 Jan 5:10 Kto wierzy w Syna Bożego, ma świadectwo w sobie. Kto nie wierzy w Boga, uczynił go kłamcą, gdyż nie uwierzył świadectwu, które Bóg złożył o Synu swoim.


1 Jan 5:20 Wiemy też, że Syn Boży przyszedł i dał nam rozum, abyśmy poznali tego, który jest prawdziwy.

według słów modlitwy Jezusa Jedynym Prawdziwym Bogiem Jest jego Ojciec sam Bóg

ew Jan 17:3 A to jest żywot wieczny, aby poznali ciebie, jedynego prawdziwego Boga i Jezusa Chrystusa, którego posłałeś.

1Jan 5:20 My jesteśmy w tym, który jest prawdziwy, w Synu jego, Jezusie Chrystusie.

Również w tym przypadku przymiotnik ,, prawdziwy '' odnosi się do Boga Ojca .

Jeżeli tym prawdziwym miałby być Jezus to kim jest jego Syn ? napisane jest bowiem ,, w Synu jego, Jezusie Chrystusie '' czyli (w Synu Boga )


1 Jan 5:20 (On) Ten jest tym prawdziwym Bogiem i życiem wiecznym.

Skoro w dwóch pierwszych zdaniach tego wersetu przymiotnik prawdziwy odnosi się do Boga Ojca to i w tym przypadku logika podpowiada że tym prawdziwym jest Bóg Ojciec

οὗτός – pronomen, nominativus masculinum singularis – zaimek od: οὗτος, αὕτη, τοῦτο – ten (właśnie), ta (właśnie), to (właśnie); on, ona, ono;

ὅς – pronomen, nominativus masculinum singularis – zaimek: ὅς, ἥ, ὅ: ten, ta, to; który, która, które; on, ona, ono; jaki, jaka, jakie;

ἐκεῖνος, - zaimek wskazujący rm lp -uw,tamten dla oznaczenie jakiejś odległej osoby lub rzeczy .dla oznaczenia osoby lub rzeczy bezpośredno przedtem wymienionej ,dla oznaczenie kogoś czegoś dobrze znanego

analizując sposób używania zaimka wskazującego houtos przez autora pism przypisywanych Janowi widać, iż nagminnie odnosi On Go nie do przedmiotu wymienionego bezpośrednio przed Nim lecz wskazuje na przedmiot wymieniony wcześniej np: 1 jan 2.22, 2 Jan 7

1 Jan 2:22 Τίς ἐστιν ὁ ψεύστης εἰ μὴ ὁ ἀρνούμενος ὅτι Ἰησοῦς οὐκ ἔστιν ὁ χριστός; οὗτός ἐστιν ὁ ἀντίχριστος, ὁ ἀρνούμενος τὸν πατέρα καὶ τὸν υἱόν

Ten jest przeciwnikiem Chrystusa

Tyt 2:13 oczekując błogosławionej nadziei i objawienia chwały wielkiego Boga i Zbawiciela naszego, Chrystusa Jezusa,

Wystarczy troszeczkę tylko dobrej woli jak i zwrócenie uwagi a jaki sposób apostoł Paweł opisuje Boga jak i jego Syna

Tyt 3: 4 Bo i my byliśmy niegdyś nierozumni, niesforni, błądzący, poddani pożądliwości i rozmaitym rozkoszom, żyjący w złości i zazdrości, znienawidzeni i nienawidzący siebie nawzajem. (4) Ale gdy się objawiła dobroć i miłość do ludzi Zbawiciela naszego, Boga, (5) zbawił nas nie dla uczynków sprawiedliwości, które spełniliśmy, lecz dla miłosierdzia swego przez kąpiel odrodzenia oraz odnowienie przez Ducha Świętego,

(6) którego wylał na nas obficie przez Jezusa Chrystusa, Zbawiciela naszego,
Ostatnio zmieniony przez David 77 2013-03-12, 18:07, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Makarios
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-03-12, 17:55   

AlexK napisał/a:
Trzeba pamiętać, że:
1. Stary Testament jest szczególnie skierowany do Żydów, którzy mieli tendencję do przywłaszczania sobie innych Bogów

Widać, nie tylko Żydzi :)

AlexK napisał/a:
2. Nowy Testament jest wypełnieniem ST. Pamiętasz co Jezus wypowiedział na krzyżu?: "Wypełniło się".

Hahahaha! Świetne! Nigdy bym na to nie wpadł :-D

No i co to miało znaczyć, że słowa z Powtórzonego Prawa, 1 Królów i Izajasza już są nie ważne i od tej pory jest więcej Bogów??? :-D
 
     
AlexK 
Zasłużony
katolik


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomogła: 4 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 12 Lut 2013
Posty: 880
Skąd: Z podlasia
Poziom: 26
HP: 32/1637
 2%
MP: 781/781
 100%
EXP: 41/78
 52%
Wysłany: 2013-03-12, 18:12   

David 77 napisał/a:


Wersety które podałeś są jedynie nadinterpretacją i w żaden sposób nie dowodzą tego o czym piszesz

1 Jan 5:20

Dobre sobie. Cytuję Biblię, a ty mówisz, że są one nadinterpretacją. :)


Cytat:
Określenie Prawdziwy Bóg występuje w biblii jeszcze kilka razy i zawsze odnosi się do Boga Ojca .

Nie zawsze.


Cytat:
1 Jan 5:20 Wiemy też, że Syn Boży przyszedł i dał nam rozum, abyśmy poznali tego, który jest prawdziwy.

1Jan 5:20 My jesteśmy w tym, który jest prawdziwy, w Synu jego, Jezusie Chrystusie.
1 Jan 5:20 (On) Ten jest tym prawdziwym Bogiem i życiem wiecznym.

Skoro w dwóch pierwszych zdaniach tego wersetu przymiotnik prawdziwy odnosi się do Boga Ojca to i w tym przypadku logika podpowiada że tym prawdziwym jest Bóg Ojciec

Nie manipuluj Biblią i nie wyrzucaj z fragmentu słowa Bóg. :-P

Cytat:
analizując sposób używania zaimka wskazującego houtos przez autora pism przypisywanych Janowi widać, iż nagminnie odnosi On Go nie do przedmiotu wymienionego bezpośrednio przed Nim lecz wskazuje na przedmiot wymieniony wcześniej np: 1 jan 2.22, 2 Jan 7

1 Jan 2:22 Τίς ἐστιν ὁ ψεύστης εἰ μὴ ὁ ἀρνούμενος ὅτι Ἰησοῦς οὐκ ἔστιν ὁ χριστός; οὗτός ἐστιν ὁ ἀντίχριστος, ὁ ἀρνούμενος τὸν πατέρα καὶ τὸν υἱόν

1 Jan 2, 22: Któż zaś jest kłamcą, jeśli nie ten, kto zaprzecza, że Jezus jest Mesjaszem? Ten właśnie jest Antychrystem, który nie uznaje Ojca i Syna.
Widzisz różnicę między wersetem 1 J 5, 20, a tym?

Makarios, dziękuję ci za dyskusję w tym temacie.
_________________
Przytul mnie Jezu
tak mocno do siebie.
Ukryj głęboko,
na dnie swego serca.

 
     
David 77
Zasłużony

Pomógł: 120 razy
Dołączył: 26 Lut 2013
Posty: 1357
Poziom: 31
HP: 76/2536
 3%
MP: 1211/1211
 100%
EXP: 77/104
 74%
Wysłany: 2013-03-12, 19:07   

AlexK
Cytat:
,

Dobre sobie. Cytuję Biblię, a ty mówisz, że są one nadinterpretacją.


Wynika to z tego że nie bierzesz pod uwagę kontekstu ;-)


Określenie Prawdziwy Bóg występuje w biblii jeszcze kilka razy i zawsze odnosi się do Boga Ojca .
Cytat:


Nie zawsze.


Fraza jedyny prawdziwy Bóg zawsze odnosi się do Boga Ojca gdyby było inaczej to Bóg Ojciec nie był by tym jedynym prawdziwym Bogiem



1 Jan 5:20

Cytat:
Dobre sobie. Cytuję Biblię, a ty mówisz, że są one nadinterpretacją.



Cytat:
Określenie Prawdziwy Bóg występuje w biblii jeszcze kilka razy i zawsze odnosi się do Boga Ojca .

Cytat:
Nie zawsze.



Cytat:
1 Jan 5:20 Wiemy też, że Syn Boży przyszedł i dał nam rozum, abyśmy poznali tego, który jest prawdziwy.

1Jan 5:20 My jesteśmy w tym, który jest prawdziwy, w Synu jego, Jezusie Chrystusie.
1 Jan 5:20 (On) Ten jest tym prawdziwym Bogiem i życiem wiecznym.

Skoro w dwóch pierwszych zdaniach tego wersetu przymiotnik prawdziwy odnosi się do Boga Ojca to i w tym przypadku logika podpowiada że tym prawdziwym jest Bóg Ojciec

Cytat:
Nie manipuluj Biblią i nie wyrzucaj z fragmentu słowa Bóg.


Może zadowoli cię tłumaczenie K B Romanika

1 Jan 5;20

Wiemy także, iż Syn Boży przyszedł i dał nam rozum, abyśmy mogli poznać Prawdziwego [Boga]. Trwamy bowiem w prawdziwym Bogu przez Syna Jego Jezusa Chrystusa. Jest to Bóg Prawdziwy, Żywy i Wieczny. BWP
http://www.biblia.info.pl/biblia.php :lol:

Cytat:
1 Jan 2, 22: Któż zaś jest kłamcą, jeśli nie ten, kto zaprzecza, że Jezus jest Mesjaszem? Ten właśnie jest Antychrystem, który nie uznaje Ojca i Syna.
Widzisz różnicę między wersetem 1 J 5, 20, a tym?


Jak wyżej odrzucasz cały kontekst aby udowodnić coś co rzeczywiście nie napisał apostoł Jan .

Nie rozumiesz o czym napisałem odnośnie οὗτός

2 Jan 1:7 Gdyż wiele zwodzicieli wyszło na świat, którzy nie wyznawają, że Jezus Chrystus przyszedł w ciele; ten jest zwodzicielem i antychrystem.

Czy i w tym przypadku zaimek bedzie się odnosił do ostatniego podmiotu wymienionego w tym wersecie :-D

Dz Dz.Ap.4:10,11
10 Dzięki niemu ten oto stoi zdrów przed wami. 11 On to (gr. houtos) jest owym kamieniem odrzuconym przez was, budujących, On stał się
kamieniem węgielnym.

W zdaniu tym mamy dwa podmioty

a) Uzdrowimy człowiek przez Jezusa

b ) Jezus Chrystus

do kogo odnosi się w tym przypadku zaimek on,ten ? czy uzdrowiony był kamieniem węgielnym czy też zaimek on odnosi się do podmiotu wymienionego w wcześniej a którym w tym zdaniu jest Jezus

1 Jan 5:20
W pierwszym zdaniu mamy do czynienia z: „Syn Boży przyszedł i dał nam zrozumieć i poznać Prawdziwego (Boga)” – a więc Syn Boży nie jest Prawdziwym (Bogiem), Syn przyszedł, aby: dać nam zrozumieć i poznać Prawdziwego (Boga).

W drugim zdaniu: „jesteśmy w tym Prawdziwym - w Jego Synu, ( przez Syna jego Jezusa Chrystusa ) Jezusie Chrystusie” – znów mamy do czynienia z Prawdziwym i Synem Prawdziwego, dwóch różnych postaci.
(J.17:20-23)

W trzecim zdaniu: „On jest prawdziwym Bogiem i Życiem wiecznym”, jeśli w dwóch poprzednich zdaniach widać wyraźne rozróżnienie pomiędzy Prawdziwym, a Jego Synem, to nadinterpretacją byłoby wyciągać wniosek jakoby Syn był prawdziwym Bogiem, a nie ten, którego On dał nam zrozumieć i poznać.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 13