FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Pytanie do Nike
Autor Wiadomość
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2015-12-28, 07:48   

Kim jest ten pan? :) Ciekawa osoba
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-12-28, 08:51   

Kościoła Chrześcijan Dnia Sobotniego
http://stanislawkosowski.cba.pl/?page_id=56
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 720 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6184
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4647/6115
 75%
EXP: 162/330
 49%
Wysłany: 2015-12-29, 01:12   

Olus napisał/a:
Czlowiek ma/mial szane dopoki zyje/zyl.
Kiedy Jezus wroci jedni powstana do zycia wiecznego
a drudzy na sad i potepienie.Nie bedzie zadnej nastepnej proby.
Taka nauka jest sprzeczna z Pismem.


Jest napisane:

Cytat:
Albowiem jak w Adamie wszyscy umierają, tak też w Chrystusie wszyscy zostaną ożywieni. 1Kor. 15:22


Pierwsza próba i szansa była w Adamie, a druga próba i szansa jest w Chrystusie.

Izrael jako naród wybrany, też miał pierwszą szansę, ale w większości uległ zatwardziałości, jednak jego bezbożność ma być odwrócona w czasie naprawienia wszystkich rzeczy, czyli drugą szansę też otrzymają, gdyż są umiłowanymi ze względu na praojców.

Mieszkańcom Sodomy będzie lżej na sądzie, co też wskazuje na danie im drugiej szansy. Wiele też jest innych przykładów, wskazujących na udzielenie drugiej szansy. Bóg z własnej woli poddał stworzenie skażeniu, dlatego po doświadczeniu przez nie grzechu, z łaski daje mu drugą sposobność, Rz. 8:19-21, 11:32.

W pierwszej kolejności jest doświadczany Kościół Chrystusowy w warunkach niesprzyjających, dlatego otrzymuje najwyższą nagrodę. Wszyscy inni uczestnicy DŚBO, też czynią wysiłki, ale tej pierwszej nagrody nie zdobywają. Nie znaczy to jednak, że Bóg im niczego nie da też z łaski.

Zapoznałem się z Twoimi obszernymi wywodami na temat podważenie tej drugiej szansy i zechcę chyba, coś jeszcze na ten temat napisać.
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-12-29, 08:28   

Pokoja napisano ze wszyscy zmartwychstna.Oczywiscie masz racje!
Nie neguje tego i zgadzam sie z tym ALE jedni powstana do zycia
wiecznego a drudzy na potepienie.Nie ignoruj tego co sie d
o ciebie pisze.Co do sodomy to po prostu dostanie
ona mniejsza kare/lzejsza kare nic o 2probie :roll:
Stworzenie zostanie odnowione bedzie nowa
ziemia ale zadnej drugie probe nie bedzie.
Po prostu NIC o tym w Biblii nie napisano.
 
     
konik polny 
Zasłużony

Pomógł: 93 razy
Dołączył: 22 Lip 2013
Posty: 1171
Poziom: 29
HP: 64/2142
 3%
MP: 1022/1022
 100%
EXP: 84/94
 89%
Wysłany: 2015-12-29, 09:17   

Wypuszczenie szatana na krótką chwilę będzie ostateczną próbą. O tym jest napisane w Biblii.
 
     
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-12-29, 09:49   

Gdzie ty tam wyczytales probe???
Niesprawiedliwy powstanie jak napisano
ale nie na probe bo o tym NIC nie napisano.
Niesprawiedliwy powstana po 1000letnim krolestwie
beda chcieli zniszczy swietych i ich "masto" ale im sie nie uda.
Oni w sumie powstana tylko na sad i potepienie jak napisano a nie na probe.
Napisano ze niesprawiedliwego czeka sad i potepienie a nie jaka proba.I tyle.


Apokalipsa św. Jana 20
4 I ujrzałem trony -
a na nich zasiedli [sędziowie],
i dano im władzę sądzenia -
i ujrzałem dusze ściętych dla świadectwa Jezusa i dla Słowa Bożego,
i tych, którzy pokłonu nie oddali Bestii ani jej obrazowi
i nie wzięli sobie znamienia na czoło ani na rękę.
Ożyli oni
i tysiąc lat królowali z Chrystusem.

5 A nie ożyli inni ze zmarłych, aż tysiąc lat się skończyło.
To jest pierwsze zmartwychwstanie5.
6 Błogosławiony i święty, kto ma udział w pierwszym zmartwychwstaniu
:
nad tymi nie ma władzy śmierć druga6,
lecz będą kapłanami Boga i Chrystusa
i będą z Nim królować tysiąc lat.

7 A gdy się skończy tysiąc lat,
z więzienia swego szatan zostanie zwolniony.
8 I wyjdzie, by omamić narody
z czterech narożników ziemi,
Goga i Magoga8,
by ich zgromadzić na bój,
a liczba ich jak piasek morski.
9 Wyszli oni na powierzchnię ziemi
i otoczyli obóz świętych i miasto umiłowane9;
a zstąpił ogień od Boga z nieba
i pochłonął ich.
10 A diabła, który ich zwodzi,
wrzucono do jeziora ognia i siarki,
tam gdzie są Bestia i Fałszywy Prorok.
I będą cierpieć katusze we dnie i w nocy na wieki wieków



Napisano ze niesprawiedliwy nie odziedziczy krolestwa
i czeka go juz tylko patelnia i sad powtarzam kolejny raz



Gdyż to wiedzcie na pewno, iż żaden rozpustnik albo nieczysty, lub chciwiec, to znaczy bałwochwalca, nie ma udziału w Królestwie Chrystusowym i Bożym. Niechaj was nikt nie zwodzi próżnymi słowy, z powodu nich bowiem spada gniew Boży na nieposłusznych synów Ef 5:5-6,


===
Rozumiem. A czy mogliby mi panowie powiedzieć, w jakich warunkach będą wtedy żyć ci ludzie, słuchać waszej nauki i się nawracać?

– O, to będą wspaniałe warunki! Szatan diabeł nie będzie nikogo zwodził, oszukiwał i kusił do grzechu, bo zostanie związany na tysiąc lat! Nie będzie żadnych fałszywych i bałwochwalczych religii, ani zbrodniczych systemów społecznych i politycznych!…

– A do tego, zgodnie z tym, co czytałem w waszych książkach, nauczycielami zmartwychwstałych będą m.in. wskrzeszeni patriarchowie: Abraham, Izaak, Jakub, Mojżesz, i inni… Czy tak? – spytałem.

– Tak właśnie będzie.

– A do tego cała Ziemia będzie wtedy pod bezpośrednim zarządem Jezusa Chrystusa i współrządzącego z Nim „małego stadka” – 144 tysięcy?

– Tak, to będzie wspaniały czas! – powiedział z entuzjazmem pan.

W jego oczach widziałem autentyczną radość, wręcz zachwyt; on naprawdę w to wierzył! Popatrzyłem na drugiego z panów, który wciąż milczał, a w tej chwili miał dość zagadkowy wyraz twarzy, jakby wiedział do czego prowadzą moje pytania… Wyczekałem krótką chwilę, a potem, patrząc na obydwu, spytałem:

– Czy zgodzicie się panowie ze mną, że gdyby to wszystko było prawdą, to najlepszą rzeczą, jaka mogłaby się przydarzyć każdemu człowiekowi byłoby to, aby was nigdy w swym doczesnym życiu nie spotkał i nie słyszał głoszonej przez was nauki?…

Zauważyłem, że pan, który ze mną dyskutował, był bardzo zaskoczony, natomiast drugi już nie… I rozumiałem dlaczego. Otóż podczas jednego z wcześniejszych spotkań poruszyliśmy już tę sprawę, i miał czas by ją przemyśleć. Nie wiem, do jakich doszedł wniosków, teraz jednak milczał.

– Dlaczego pan tak mówi? – zapytał ten pierwszy.

– Odpowiedź jest prosta: każdy, kto się z wami nie spotkał, w Tysiącleciu będzie się mógł nawrócić w doskonałych, sprzyjających wierze warunkach, o jakich dzisiaj można jedynie pomarzyć!… Zupełnie inna jest sytuacja tych ludzi, których odwiedzacie dziś. – Oni mają uwierzyć w czasie, gdy strącony z nieba diabeł szaleje w swej złości, bo – jak czytamy w księdze Objawienia 12,12 – „biada mieszkającym na ziemi i morzu, gdyż zstąpił do was diabeł pałający wielkim gniewem, bo wie, iż czasu ma niewiele”, a więc zwodzi, oszukuje, kusi i sprowadza wszystkich do grzechu! Oni muszą się nawracać w czasie, gdy fałszywe bałwochwalcze religie, wyznania i destrukcyjne sekty mnożą kłamstwa i oszustwa duchowe… W czasie, gdy życiem zagubionych, zdezorientowanych i przemęczonych ludzi, rządzą niesprawiedliwe ideologie społeczne i zbrodnicze systemy polityczne!… A odwiedzając ludzi ich w ich domach nakłaniacie ich, aby przyjęli waszą naukę, bo jeśli nie, to zginą na wieki w Armagedonie!

Przerwałem na moment, i kontynuowałem:

– Panowie! Czy nie zdajecie sobie sprawy z tego, jak ciężko krzywdzicie ludzi?! Że chodząc dziś do nich, pozbawiacie ich szansy nawrócenia się w lepszym czasie – i w ten sposób zamykacie przed nimi na zawsze drzwi życia wiecznego?! Po co to robicie, jeśli istnieje druga, lepsza szansa w Tysiącleciu?!…

(haha :-D Oleusz)

Mimo, że starał się to ukryć, pierwszy ze Świadków był zaskoczony, i wyraźnie zdezorientowany. Przez chwilę milczał i szukał czegoś w swojej Biblii, a potem podniósł wzrok i pokręcił z dezaprobatą głową.

– Jestem zaskoczony, – powiedział – że pan nas namawia, żebyśmy przestali głosić Ewangelię!… A co z poleceniem Jezusa Chrystusa z Mateusza 28,19: „Idźcie więc i czyńcie uczniów z ludzi ze wszystkich narodów, chrzcząc ich w Imię Ojca i Syna, i ducha świętego”?… Przecież my czynimy tylko to, co On nam nakazał… A nie naszą rzeczą jest oceniać plany i działanie Jehowy Boga.

Spojrzałem na niego uważnie.

– Czy pan naprawdę nie rozumie, co staram się wam przekazać?… Ja, tak jak pan, uważam, że teraz – zresztą podobnie jak w całym Wieku Ewangelii – należy ludziom głosić poselstwo zbawienia. A to tym bardziej, że – w odróżnieniu od pana – nie wierzę, by istniał jakikolwiek inny czas, inna szansa nawrócenia się i zbawienia! Pan przeczytał werset z ewangelii Mateusza 28,19 – który zawiera nakaz głoszenia. Ja do tego dołączę werset z tej samej ewangelii r. 24,14: „I będzie głoszona ta ewangelia o Królestwie po całej ziemi na świadectwo wszystkim narodom, i wtedy nadejdzie koniec”. Kładę nacisk na ostatnie słowa tego wersetu: „i wtedy nadejdzie koniec”. Czy pan to zauważył? Koniec – a nie nowy początek zwiastowania Ewangelii! Taka sama nauka płynie z fragmentu ewangelii według Marka 16,15.16: „I rzekł im: Idąc na cały świat, głoście ewangelię wszelkiemu stworzeniu. Kto uwierzy i ochrzczony zostanie, będzie zbawiony, ale kto nie uwierzy, będzie potępiony”. Z tego wynika wprost, że nasza wieczna przyszłość rozstrzyga się w naszym doczesnym, ziemskim życiu, TU i TERAZ! Każdy człowiek ma jedno życie i jedną szansę zbawienia – i albo ją wykorzysta, albo utraci na zawsze. Bo „postanowione jest ludziom raz umrzeć, a potem sąd” (Hbr 9,27)!

– Tak więc – dodałem – ja całym sercem popieram głoszenie Ewangelii! A równocześnie zupełnie się nie zgadzam z nauką „Strażnicy”, że w Tysiącleciu będzie jeszcze druga szansa zbawienia!…

(Amen :) Oleusz)

– A co jest złego w tym, że Jehowa Bóg chce w Tysiącleciu dać ludziom dodatkową szansę. Ja akurat bardzo się z tego cieszę… Tylu ludzi może zostać uratowanych i cieszyć się wiecznym życiem!… Czyżby pan nie był z tego zadowolony!
 
     
konik polny 
Zasłużony

Pomógł: 93 razy
Dołączył: 22 Lip 2013
Posty: 1171
Poziom: 29
HP: 64/2142
 3%
MP: 1022/1022
 100%
EXP: 84/94
 89%
Wysłany: 2015-12-29, 09:55   

Druga próba - ostateczna - a nie szansa zbawienia. Sam te wersety zacytowałeś. Jak wypuszczony zostanie szatan i cię zwiedzie to co będzie jak nie próba. Nie potrzebnie pisać tyle - bo i tak się czytać nie chce.
 
     
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-12-29, 09:59   

Czyli co "druga proba" z ktorej nikt nie skorzysta i nie bedzie mogl sie nawrocic
czy tez nie bedzie chcial??Ja to widze troche inaczej no ale skoro tak to przedstawiasz
to ok ale twoja denominacja chyba twierdzi ze niektorzy sie wtedy nawroca i zostana zbawieni?
Zostanie wypuszczony i bedzie drugie zmartwychstanie.No to po co zacznyasz
dyskusje skoro po mojej jednej odpwiedzi stwierdzasz ze "szkoda pisac" :roll:
 
     
konik polny 
Zasłużony

Pomógł: 93 razy
Dołączył: 22 Lip 2013
Posty: 1171
Poziom: 29
HP: 64/2142
 3%
MP: 1022/1022
 100%
EXP: 84/94
 89%
Wysłany: 2015-12-29, 10:05   

Jakoś dziwne spostrzeżenia masz. Po tysiącletnim panowaniu - ma być wypuszczony szatan - ludzie zmartwychwstaną oczywiście wcześniej i widzieć będą wszystkie błogosławieństwa - będą dochodzić do doskonałości - i wtedy zostanie wypuszczony szatan - kogo zbałamuci ten zginie razem z nim. Koniec

Po upływie Millennium, gdy ów mesjański rząd spełni zadania wyznaczone mu przez Boga, „również sam Syn podporządkuje się temu, który mu wszystko podporządkował, tak by Bóg był wszystkim dla każdego” (1 Koryntian 15:28). Wtedy też nastąpi końcowa próba, po której Szatan, demony i wszyscy zbuntowani ludzie zostaną raz na zawsze usunięci — spotka ich „druga śmierć” (Objawienie 20:7-15). Odtąd wszystkie rozumne stworzenia w niebie i na ziemi będą po wiek wieków z radością uznawać miłościwe panowanie Jehowy. Tak oto całkowicie spełnią się słowa modlitwy wzorcowej podanej przez Jezusa (1 Jana 4:8)
 
     
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-12-29, 10:11   

Akurat to czytam literalnie tak jak napisano :)
Nie odpowiedziales na moje pytania ale dobra..
Jest pierwsze i drugie zmartwychstanie a drugie
bedzie mialo dopiero miejsce PO tysiacleciu to jest
zgodne z tekstem ktory cytowalem ale tez z reszta Pism.
Ja tam czytam ze w jednej chwili zostaniemy przemienieni.. :roll:
 
     
konik polny 
Zasłużony

Pomógł: 93 razy
Dołączył: 22 Lip 2013
Posty: 1171
Poziom: 29
HP: 64/2142
 3%
MP: 1022/1022
 100%
EXP: 84/94
 89%
Wysłany: 2015-12-29, 10:18   

Ostateczna próba z której nie ma odwrotu!!! Nikt jej nie będzie podejmował nie zaznając wcześniejszych błogosławieństw.
W czasie tysiąclecia wszyscy będą się nawracać, zwłaszcza Ci którzy zmarli bez wiedzy. To będzie przed ostateczną próbą,i nie będzie wyznacznikiem że jeśli ktoś został nawrócony przeżyje ostateczną próbę.
Nie drugie zmartwychwstanie - ale druga śmierć.
 
     
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-12-29, 10:25   

O!wyszlo szydlo z worka :)
Guzik prawda bo Pawel napisal ze do krolestwa Pana Jezusa
nie wejdzie zaden niesprawiedliwy.Pisal tez ze od stworzenia
swiata kazdy mial swoja szanse :) Wiec w tysiacleciue nie bedzie
zadnego nawracania tylko krolowanie na ziemi zbawionych
a potem drugie zmartywychstanie,ostatnia bitwa,sad i potepienie
dla niesprawiedliwych.Idac twoim tokiem rozumowania lepiej
byloby nie glosic :) Na szczescie taka/twoja/wasza interpretacja jest bledna.
 
     
konik polny 
Zasłużony

Pomógł: 93 razy
Dołączył: 22 Lip 2013
Posty: 1171
Poziom: 29
HP: 64/2142
 3%
MP: 1022/1022
 100%
EXP: 84/94
 89%
Wysłany: 2015-12-29, 10:32   

Żyjący niesprawiedliwy żaden, ale osoby które zmarły zapłaciły za grzech śmiercią.
 
     
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-12-29, 10:36   

Koniku :)
Pan Bog "dzieli" ludzi na sprawiedliwych i niesprawiedliwych
zyjacych czy tez nie.I taki niesprawiedliwy ktory umarl czy tez nie,
nie bedzie mial zadnej szansy jak wroci Pan Jezus.To ze niesprawiedliwy
umarl przed Chrystusemczy tez niedotarla do niego Ewangelia wcale go
nie usprawiedliwia i szansy miec nie bedzie w tysiacleciu..
Ostatnio zmieniony przez Olus 2015-12-29, 10:39, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 5919/6468
 91%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2015-12-29, 10:36   

konik polny napisał/a:
Żyjący niesprawiedliwy żaden, ale osoby które zmarły zapłaciły za grzech śmiercią.


O to Hitler pomógł w takim razie wielu Żydom, którzy nie uwierzyli w Jezusa mordując ich.
Dzięki temu będą mogli uwierzyć w Niego w Tysiącleciu :lol:
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 13