FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Kim był założyciel badaczy Pisma Świętego
Autor Wiadomość
Robert
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-01-14, 21:52   

nike napisał/a:
Oczywiście,że moge ci powiedzieć, ale nic innego ja nie powiem tylko to do czego podałam link, więc jak sobie przeczytasz, to wtedy możemy podyskutować.

Stronę znam.
Więc może w telegraficznym skrócie:
Gdzie na tej stronie znajdę informację, KIEDY to świadkowie ODŁĄCZYLI się od Badaczy? Podasz rok? Bo na stronie nie mogę znaleźć sprecyzowanej daty.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13546
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 325/608
 53%
Wysłany: 2016-01-14, 22:06   

Robert napisał/a:
nike napisał/a:
Oczywiście,że moge ci powiedzieć, ale nic innego ja nie powiem tylko to do czego podałam link, więc jak sobie przeczytasz, to wtedy możemy podyskutować.

Stronę znam.
Więc może w telegraficznym skrócie:
Gdzie na tej stronie znajdę informację, KIEDY to świadkowie ODŁĄCZYLI się od Badaczy? Podasz rok? Bo na stronie nie mogę znaleźć sprecyzowanej daty.


Wychodzenie z Towarzystwa rozpoczęło się już od 1917 roku, a ci badacze, którzy ocenili cudowną harmonię Biblii tak jak nauczał jej Pastor Russell, są dzisiaj znani jako "Badacze Biblii"

Resztę z tego co piszesz to znasz, więc po co się mnie pytasz?
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Benjamin.Szot
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-01-15, 10:14   

nike

każde z ugrupowań podaje interpretację jaka jest mu wygodna. Kto faktycznie od kogo wychodził ? Świadkowie twierdzą, że oni wyszli, a Badacze Pisma Św., że oni. Jak było jednak naprawdę i jakie przekonywujące fakty świadczą o tym kto od kogo wyszedł ?

____________________________________

http://vaticannewworldorder.blogspot.com
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13546
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 325/608
 53%
Wysłany: 2016-01-15, 10:45   

Benjamin.Szot, Robert,

Do roku 1916, czyli do śmierci Russella Badaczy szczególnie w Ameryce było tysiące. Wszystkie zbory były autonomiczne i każdy Zbór był "panią sytuacji"
Jednym z pielgrzymów [mówców] był Rutherfordt [Sędzia, czy adwokat],
Wygłosił mowę pożegnalną nad grobem, wystawił Piramidę w pobliżu grobu ,potem powyrzucał braci, którzy zaczęli mu zwracać uwagę na nieprawne zawładnięcie wydawnictwem, podważył testament Russella, znal prawo wiec czuł się pewnie.
Wkrótce po tym, zaczął odrzucać po kolei wszystkie nauki wraz z tomami i inną literatura jaką Russell wydawał, w to miejsce wprowadzał swoje nauki które od tej pory zaczął publikować w strażnicy.
Bracia wiec którzy uważali literaturę Russella za bardzo cenną w sensie duchowym zaczęli odchodzić od nauk jakie zaczął wprowadzać Rutherford, zresztą nie mieli wyjścia mieli ultimatum albo popieracie mnie, albo fora ze dwora.
Proszę wiec powiedz kto odszedł i od kogo? Bo ja uważam,że odchodzi ten co przestaje utożsamiać sie z naukami poprzednio głoszonymi.

Wszystkie grupy Badaczy, do tej pory utożsamiają sie z Russellem, i rozpowszechniają jego literaturę, 6 tomów, Kazania, Cienie Przybytku, traktaty i inne.

a gdzie są w tym wszystkim ŚJ? Kto wiec się odłączył???
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 5915/6468
 91%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2016-01-15, 11:38   

sędzia Rutherford, którego tak szanują świadkiści to był niezły oszust.
Testament tak sfałszował doskonale jako prawnik, że głowa boli.
Potem nazwał swoją organizację Świadkowie Jehowy, choć wcześniej twierdził, że żadna religia nie ma prawa się tak nazywać, bo jest od diabła.
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
Ostatnio zmieniony przez Krystian 2016-01-15, 11:40, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Benjamin.Szot
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-01-15, 11:39   

nike

Cytat:
Jednym z pielgrzymów [mówców] był Rutherfordt [Sędzia, czy adwokat],


a nie był przypadkiem "prawą ręką" Russella ?

Cytat:
Wygłosił mowę pożegnalną nad grobem, wystawił Piramidę w pobliżu grobu ,potem powyrzucał braci, którzy zaczęli mu zwracać uwagę na nieprawne zawładnięcie wydawnictwem, podważył testament Russella, znal prawo wiec czuł się pewnie.


dlaczego twierdzisz, że podważył testament Russella ? Jakich Badaczy Pisma Św. powyrzucał za zwrócenie mu uwagi ? napisz coś o tym jeśli możesz

Cytat:
Wkrótce po tym, zaczął odrzucać po kolei wszystkie nauki wraz z tomami i inną literatura jaką Russell wydawał, w to miejsce wprowadzał swoje nauki które od tej pory zaczął publikować w strażnicy.


które nauki Badaczy Pisma Św. odrzucił Rutherford ? jeśli możesz to wymień

__________________________________________

http://vaticannewworldorder.blogspot.com
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13546
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 325/608
 53%
Wysłany: 2016-01-15, 11:56   

Benjamin.Szot napisał/a:
a nie był przypadkiem "prawą ręką" Russella ?

Nie wiem czy był prawą, czy lewą ręka Russella, wiem, kim się ostał.
I wiem,że wszystko co głosił Russell [prawie wszystko] odrzucił, cóż to za prawa ręka jest? w moich oczach to karierowicz taki człowiek jest.
Benjamin.Szot napisał/a:
dlaczego twierdzisz, że podważył testament Russella ? Jakich Badaczy Pisma Św. powyrzucał za zwrócenie mu uwagi ? napisz coś o tym jeśli możesz

Dobrze wiesz Benjamin jakich i w jaki sposób podważył testament, na stronie do której podałam link tam chyba wszystko jest.
Benjamin.Szot napisał/a:
które nauki Badaczy Pisma Św. odrzucił Rutherford ? jeśli możesz to wymień

Dużo musiałabym wymieniać, ale takie podstawowe wymienię Okup za Adama, Sodoma,Nowe Przymierze, oddzielenie Kozłów od owiec, Restytucja,Armageddon, Drugie przyjście Jezusa i wiele wiele innych nauk.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2016-01-15, 12:43   

nike napisał/a:
Armageddon, Drugie przyjście Jezusa i wiele wiele innych nauk.
Jak to?
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 5915/6468
 91%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2016-01-15, 13:07   

Benjaminie testament Russela jest dostępny na stronach internetowych.
Rutherford lekko mówiąc go wyciulał.
Jaki był Rutherford wystarczy poczytać książkę Raymonda " Kryzys Sumienia "
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13546
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 325/608
 53%
Wysłany: 2016-01-15, 13:22   

bartek212701 napisał/a:
nike napisał/a:
Armageddon, Drugie przyjście Jezusa i wiele wiele innych nauk.
Jak to?

Nie wiem o co się chcesz zapytać?
Ale nadmienię w skrócie, bo mniejwięcej wiem w czym jest sprawa.

Armageddon---Russell głosił Tom IV, ze Armageddon, to światowa rewolucja która zniszczy wszystkie religie, po armageddonie , Anarchia i Głos cichy i wolny USPOKÓJCIE SIĘ NARODY . 1Krl 19:11 bg "

Ś gloszą,że kto nie przyjmie Prawdy przed armageddonem nie ma życia wiecznego, Russel głosił,że po Armageddonie nastąpi Restytucja Królestwo Boże, gdzie Chrystus będzie pośrednikiem miedzy człowiekiem a Bogiem i każdy otrzyma szansę, ŚJ te szansę odbierają.
Okup za Adama, ŚJ twierdzą,ze Adam świadomie zgrzeszył, Russell twierdził,ze Jezus też świadomie umierał za Adama, bo ludzkość kiedy Adam zgrzeszył, była w biodrach Adama, a więc odkupił Adama i cały rodzaj ludzki w nim.

Sodoma russell twierdzil,ze sodoma wstanie Śj, nie wstanie. to wszystko są błędy Ruderforda.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 5915/6468
 91%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2016-01-15, 13:38   

Kod:
Sodoma russell twierdzil,ze sodoma wstanie Śj, nie wstanie. to wszystko są błędy Ruderforda.

świadkiści zawsze mieli z tym problem.
Raz pisali, że sodomici zmartwychwstaną potem, ze nie.
I tak w kółko na przemian CK głosiło jako kanał łączności Boga z ludźmi.
Teraz jednak CK nie daje im szansy. :-(
Tylko nie wiem dlaczego skoro Biblia mówi, że wszyscy wstaną na sąd.
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
Benjamin.Szot
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-01-15, 15:54   

nike

twierdzisz, że wszyscy Badacze byli w porządku, tylko jeden Rutherford nie był. W takim razie wytłumacz dlaczego od Badaczy odłączył się Paul S.L. Johnson i założył Ruch Misyjny Epifania.

Z tego co znalazłem w internecie 14 czerwca 1903 roku Johnson wygłosił swój pierwszy wykład w zborze Badaczy Pisma Świętego w Columbus. 1 maja 1904 r. ich pastor Charles Taze Russell wyznaczył Johnsona jako jednego z podróżujących mówców Towarzystwa Strażnica, nazywanych pielgrzymami. 8 sierpnia 1916 roku Charles.T. Russell podjął decyzję wysłania do Anglii Johnsona co zostało przez niego przyjęte 26 sierpnia. Ten wyjazd do Wielkiej Brytanii był, w mniemaniu Johnsona, związany z głębokim konfliktem w gronie trzech zarządców International Bible Students Association ( Międzynarodowe Stowarzyszenie Badaczy Pisma Świętego ). Russell zmarł 31 października 1916 roku, jeszcze przed wyjazdem Johnsona do Anglii. Zgodnie z wolą C.T. Russella, Komitet Wykonawczy Towarzystwa Strażnica działający po jego śmierci, złożony z Alfreda I. Ritchiego, Williama E. Van Amburgha oraz Josepha F. Rutheforda, wysłał Johnsona do Wielkiej Brytanii.
Johnson przebywał w Anglii od listopada 1916 roku do marca 1917 roku. Zgodnie z zaleceniami Komitetu Wykonawczego Johnson miał się dokładnie zapoznać z rozwojem działalności Badaczy Pisma Świętego w Wielkiej Brytanii i nadesłać sprawozdanie do Towarzystwa Strażnica, natomiast nie był upoważniony do przeprowadzania zmian personalnych w brytyjskim Biurze Oddziału.

Jednak w czasie swojego pobytu w Londynie przeprowadził on wiele zmian organizacyjnych, zmieniających sytuację w IBSA. W przemówieniach kierowanych do angielskich Badaczy Pisma Świętego P.S.L. Johnson przedstawiał siebie jako następcę Russella, a także bezprawnie przejął kontrolę nad londyńskim kontem bankowym Towarzystwa Strażnica. Ponieważ w trakcie pobytu w Londynie Johnson próbował bez upoważnienia usunąć dwóch spośród trzech członków zarządu tamtejszego biura, jego ówczesny nadzorca Jesse Hemery, zwrócił się do wybranego 6 stycznia 1917 roku prezesa Towarzystwa Strażnica J.F. Rutherforda z prośbą o reakcję[4]. W rezultacie Rutherford wyznaczył kilkuosobowy komitet londyńskich Badaczy nie należących jednak do zarządu. Ponieważ, po zapoznaniu się z faktami, komitet zalecił odwołanie Johnsona, Rutherford nakazał mu powrócić do biura w Brooklynie. Przez pewien czas Johnson jednak nie zamierzał się podporządkować sprawiając wrażenie, że jest niezastąpiony w Wielkiej Brytanii i usiłując w ten sposób przejąć nadzór nad działalnością Badaczy w Wielkiej Brytanii.

Po powrocie do Stanów Zjednoczonych, w kwietniu 1917 roku Johnson wdał się w spór z prezesem Towarzystwa Strażnica J.F. Rutherfordem. Próbował nakłonić Rutherforda by ponownie wysłał go do Londynu, na co jednak nie uzyskał zgody. Wtedy Johnson zaczął szukać poparcia u członków zarządu Towarzystwa przeciągając na swoją stronę czterech z nich. Wspólnie wystąpili przeciw prezesowi Towarzystwa usiłując pozbawić go uprawnień administracyjnych. 17 lipca 1917 roku, w dniu wydania książki Dokonana tajemnica, doszło do jawnej manifestacji opozycjonistów przeciw Rutherfordowi. W rezultacie, po konsultacji prawnej, Rutherford usunął czterech członków zarządu, którzy nie zostali wybrani na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy i zgodnie ze statutem Towarzystwa Strażnica nie wchodzili w skład zarządu. Natomiast Johnson został pozbawiony przywilejów pielgrzymskich i usunięty z Domu Biblijnego.

Taką wersję wydarzeń podaje wikipedia. Czy znasz inną wersję ?

Cytat:
Dobrze wiesz Benjamin jakich i w jaki sposób podważył testament, na stronie do której podałam link tam chyba wszystko jest.


Nie wiem jakich, a ponadto strona, która podałaś jest nieczytelna, gdyż coś dziwnego dzieje się z czcionką. W dalszym ciągu nie wiem, jakich Badaczy poza Johnsonem wyrzucił Rutherford.

Jaka była różnica poglądów dotyczaca Nowego Przymierza ?

______________________________________________

http://biblia-odchwaszczona.webnode.com
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13546
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 325/608
 53%
Wysłany: 2016-01-15, 19:20   

Benjamin.Szot napisał/a:
twierdzisz, że wszyscy Badacze byli w porządku, tylko jeden Rutherford nie był. W takim razie wytłumacz dlaczego od Badaczy odłączył się Paul S.L. Johnson i założył Ruch Misyjny Epifania.


Absolutnie nie masz racji, Johnson nie założył Ruchu epifanicznego, taką nazwę przyjęto tylko w Polsce, ponieważ władze wymagały jakiejś nazwy, a że badacze wierzą, że od 1914 roku nastał okres "Epifanii" stad taka nazwa.
Nie znaczy to,że epifaniści nie kontynuują nauk Russella i nie nazywaja się badac.zami
Nie napisałam tez,że tylko Rutherford był tym najgorszym, to sa twoje słowa.

Faktem jest,że po doświadczeniach z Rutherfordem, wszyscy Badacze podzielili się
Nastąpił rozłam.
Jeżeli chodzi o dalszy twój post to zapraszam na stronę o Russelu po co ja mam powielać to co tam pisze?
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Benjamin.Szot
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-01-15, 19:29   

nike

Cytat:
Absolutnie nie masz racji, Johnson nie założył Ruchu epifanicznego, taką nazwę przyjęto tylko w Polsce, ponieważ władze wymagały jakiejś nazwy, a że badacze wierzą, że od 1914 roku nastał okres "Epifanii" stad taka nazwa.


wyczytałem to w wikipedii i nie twierdzę, że tak było, dlatego Ciebie spytałem czy tak było

Cytat:
Nie znaczy to,że epifaniści nie kontynuują nauk Russella i nie nazywaja się badac.zami
Nie napisałam tez,że tylko Rutherford był tym najgorszym, to sa twoje słowa.


ja się tylko pytam

Cytat:
Faktem jest,że po doświadczeniach z Rutherfordem, wszyscy Badacze podzielili się
Nastąpił rozłam.


ale ten rozłam inaczej tłumaczą Badacze a inaczej świadkowie.

Cytat:
Jeżeli chodzi o dalszy twój post to zapraszam na stronę o Russelu po co ja mam powielać to co tam pisze?


przecież Ci napisałem, że ta strona jest nieczytelna, bo coś się dzieje z czcionką, która jest powykręcana. Podaj jakieś przyzwoite strony, które można odczytać

_______________________________________

http://vaticannewworldorder.blogspot.com
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2016-01-15, 20:17   

Benjamin.Szot napisał/a:
ale ten rozłam inaczej tłumaczą Badacze a inaczej świadkowie.

No chyba logiczne, każdy tłumaczy odpowiednio dla siebie :) każdy chce się pokazać w najjaśniejszym świetle. Niemniej z testamentu Russella, z książki napisanej o historii Badaczy Pisma w Polsce przez Juliana Grzesika na podstawie masy dokumentów wynika, ze więcej prawdy przekazują Badacze niż śJ co do własnej historii.
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 15