FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
kim są badacze pisma świętego/Świadkowie Jehowy
Autor Wiadomość
zion599
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 88622/88622
 100%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 550/1408
 39%
  Wysłany: 2016-01-13, 00:06   kim są badacze pisma świętego/Świadkowie Jehowy

Spotykamy ich wszędzie, przychodzą do domów i mówią, że głoszą prawdę. Głosząc swoje prawdy, odrzucają prawdę Bożą. Nauka tej grupy pozostaje w rażącej sprzeczności z Biblią. W naszym życiu spotykamy się z wieloma oszustami, ale istnieje pewien rodzaj bardzo niebezpiecznych oszustów. Są to oszuści religijni, którzy wyrządzają ogromną krzywdę słabo wierzącym ludziom. Przedstawię tylko niektóre fakty o sekcie Świadków Jehowy. Znany włoski egzorcysta ks. Tomaselli usłyszał któregoś dnia podczas egzorcyzmu, jak diabeł wyznał: „Świadkowie Jehowy są moimi najwierniejszymi współpracownikami i przyjaciółmi”. Członkowie tej fanatycznej sekty odnoszą się ze szczególną nienawiścią do Kościoła Świętego.
Historia Świadków Jehowy nie sięga zbyt daleko. W 1879 roku organizację pod nazwą: „Międzynarodowe Stowarzyszenie Badaczy Pisma Świętego” założył Charles T. Russell. Następcą po śmierci Russella, w 1916 roku został Joseph F. Rutherford. W roku 1931 zmienił nazwę organizacji na Świadków Jehowy. Nazwa ta jest wynikiem błędnego odczytania imienia Boga. W Biblii imię to zapisano „YHWH”. Wszyscy uczeni znający język hebrajski odczytują je: JAHWH [Jahwe]. Tylko Świadkowie Jehowy odczytują „Jehowa”, w całkowitej sprzeczności z zasadami gramatyki hebrajskiej. Jest to dowodem wielkiej ignorancji i braku kompetencji lub przebiegłości złego ducha. Prawdopodobnie szatan perfidnie podszywa się pod imię Boga, nazywając siebie w rodzaju żeńskim - Jehowa. Po śmierci Rutherforda w 1942 roku jego miejsce zajmuje Nathan H. Knorr, który rządził sektą do 8.06.1977 r. Następnie stanowisko prezesa Świadków Jehowy piastuje Frederick W . Franz.
A oto historia życia założyciela - pana Karola Russella. Urodził się 16.11.1852 roku w Pittsburgu w Stanach Zjednoczonych. Jego rodzice, Józef i Maria z Birengów, byli pochodzenia irlandzko - szkockiego. Należeli do wyznania prezbiteriańskiego [odłam protestantyzmu]. Po szkole pracował jako sprzedawca w sklepie. Do osiemnastego roku życia trzykrotnie zmieniał wyznanie. Przepowiedział, że Chrystus przyjdzie w 1874 roku. Ponieważ rok 1874 minął tak jak każdy inny, Karol Russell ratując swój autorytet i wróżby fałszywych proroków ogłosił, że Chrystus pomylił się w opisaniu znaków swego przyjścia. Rozgłaszał to i znajdował posłuch u naiwnych. Poznał młodą kobietę - znajomość kończy się małżeństwem w 1879 roku. W tym samym roku wydaje pierwszy numer czasopisma „Strażnica”, które stanowi oficjalne pismo sekty. Po 13 latach wspólnej drogi małżeńskiej pojawiają się problemy. W 1906 roku uzyskali rozwód wyrokiem sądowym. Sąd zasądził mu alimenty. Russell był więcej niż ćwierć milionerem, a mając możliwości finansowe propagował swoją sektę nie tylko w USA.
Pastor Russell swoją naukę opierał przede wszystkim na wpajaniu nienawiści do Kościoła Katolickiego. Nie pojmował, jak Chrystus mógł na krzyżu modlić się za oprawców. Uważał to za bzdurę. O sobie miał wielkie mniemanie i twierdził, że przed nim Bóg nie ma żadnych tajemnic. Wszystko chciał pomieścić w swojej głowie, natomiast to co się mu nie mieściło, postanowił wykreślić z Pisma Świętego. Nikt w ciągu długich wieków nie zmieniał Słowa Bożego. Nawet wielcy heretycy nie ośmielili się na ten krok. Ale Russell miał tyle tupetu, pychy i odwagi, że to zrobił. Zły przykład życia oraz niektóre błędne nauki są przyczyną, że dzisiejsi Świadkowie Jehowy mówią bardzo mało o swoim założycielu. Żyjąc na ziemi, nauczał, że nie umrze i przeprowadzi żywcem swych wyznawców do ziemi obiecanej. Ale niestety - umarł jak każdy śmiertelnik.
Świadkowie Jehowy swoją nazwę utworzyli w 1931 r., gdy nastąpił podział sekty pierwotnej, czyli Badaczy Pisma Świętego. Według nich, członek sekty musi nieustannie dawać świadectwo i zawsze być gotowym do służby. Obowiązują spotkania i prywatna lektura Pisma Świętego, „chodzenie po domach” i kolportaż pism propagandowych. Za tzw. „nawrócenie” jakiegoś człowieka świadek Jehowy otrzymuje dużo dolarów, a nawrócony dostaje jeszcze więcej. Mają na to pieniądze, ponieważ prowadzą drukarnie, firmy słodkich wód, a także domy publiczne. Każdy członek sekty podlega ścisłej kontroli swego zarządu lokalnego. Krytyka organizacji traktowana jest jako obraza Jehowy. Świadkowie posługują się własnym tłumaczeniem Biblii. Na podstawie spekulatywnego tłumaczenia podważają podstawowe prawdy wiary chrześcijańskiej. Nie oddają czci Bogu, tylko zajmują się czytaniem Pisma i dowolną jego interpretacją. Odrzucają prawdy wiary, których nie są w stanie zrozumieć. Zapominają przy tym, że tajemnicy Boga w Trójcy Świętej Jedynego nie można pojąć małym ludzkim rozumem. Znany jest ich brak szacunku dla ludzkości. Ludzi dzielą na dwie grupy: lepszych - czyli wyznawców sekty i gorszych - czyli całą resztę. Dyskusja z nimi odbywa się na zasadzie odbijania piłeczki. Gdy rozmawiają z człowiekiem dobrze znającym Pismo Święte, nie słuchają jego odpowiedzi, ale szybko szukają nowego problemu. Najbardziej ze wszystkich nienawidzą katolików uważając, że Kościół jest wymysłem szatana. Natomiast Kościół Katolicki zaleca swoim wiernym, by nie poniżali Świadków Jehowy. Jednak nie powinni wchodzić z nimi w dłuższe dysputy, ale postawą miłości ukazywać im drogę Bożą.
Pierwszym celem przywódców organizacji Świadków Jehowy jest to, żeby obrzydzić człowiekowi prawdziwą Bożą wiarę. Dlatego ośmieszają praktyki religijne, wiarę oraz duchownych Kościoła Rzymsko - Katolickiego. Przykładem takiego ośmieszania jest film pt. „Ksiądz”, zrobiony pod ich dyktando. Ulubionym zajęciem Świadków Jehowy jest złośliwe plotkarstwo. Posługując się bluźnierczym językiem, atakują to, co jest najświętsze, a więc: prawdę o Trójcy Świętej, boskość Jezusa, obecność Ducha Świętego, Matkę Bożą, nieśmiertelność duszy, sakramenty itd. Przegląd numerów „Strażnicy” z ostatnich lat daje obraz demonicznej wrogości do Kościoła. Według wierzeń Świadków Jehowy tylko 144 tysiące wybranych ludzi przeznaczonych jest do zbawienia. Wielokrotnie przywódcy tej sekty prorokowali, podając dokładnie terminy końca świata, które nigdy się nie wypełniły. Ludzie tej sekty odznaczają się niezwykłą gorliwością w szerzeniu doktryny, przed którą przestrzega św. Jan: Któż jest kłamcą, jeśli nie ten, kto zaprzecza, że Jezus jest Mesjaszem? Ten właśnie jest Antychrystem, który nie uznaje Ojca i Syna. Każdy, kto nie uznaje Syna, nie ma też Ojca, kto zaś uznaje Syna, ten ma i Ojca. 1 J 2,22-23.
Każdy Świadek Jehowy, który może po swojemu studiować i interpretować Pismo Święte, jest świadkiem wyłącznie samego siebie, choć zapewnia, że jest świadkiem Boga. Jako cel stawiają sobie badanie Pisma Świętego, a zapominają, że Słowa Bożego nie potrzeba badać, ale należy przyjąć je z wiarą. Przecież Bóg nas nie oszukuje, więc nie badajmy Jego Słowa. Skoro jednak po „przebadaniu” nie wszystkie księgi Biblii zgadzały się z ich poglądami, wybrali sobie tylko niektóre. Nie posługują się krytycznymi zasadami naukowymi. Przyjęli zasadę indywidualnej interpretacji Biblii i naciągają Słowo Boże jak gumkę. Łatwo sobie można wyobrazić, do czego może doprowadzić brak jednoznacznej interpretacji. Gdyby zastosować indywidualną interpretację zasad ruchu drogowego, mielibyśmy na drogach anarchię. Ile indywidualnych interesów, tyle byłoby wprowadzonych rozwiązań. Skoro więc nie zgadzamy się z subiektywną interpretacją zasad ruchu, to dlaczego z taką łatwością niektórzy godzą się na subiektywną interpretację Biblii, która zawiera wskazania na drogę życia wiecznego. Oto dlaczego można słusznie uważać, że zwolennicy tej sekty w praktyce nie głoszą nic innego, jak tylko swe własne poglądy i dają tym samym dowód, iż nie są świadkami Boga, ale tylko samych siebie, a może raczej są świadkami inteligentnej, złej i przewrotnej istoty duchowej czyli szatana. Świadkowie Jehowy są wrogami Krzyża Chrystusowego, bo nawet na swych grobach stawiają pal z napisem: „ku pamięci...”, a przy tym brzydzą się krzyżem.
Jeżeli katolicy nie pogłębiają znajomości Pisma Świętego i nie znają nauki Kościoła, mogą szybko ulec ich demagogicznej argumentacji. Dlatego obowiązkiem każdego katolika jest czytanie Pisma Świętego i Katechizmu Kościoła Katolickiego, w celu świadomego przeżywania swojej wiary. Słabsi, którzy padają ofiarą werbunkowych trójek i dwójek, to ludzie przeżywający trudności życiowe: bezrobotni, skłóceni w domu, odrzuceni przez środowisko, biedni, kalecy itp. Takim okazuje się niekiedy daleko idącą pomoc za cenę późniejszego oddania się sekcie. Wobec niektórych wystarczy tylko towarzyski bojkot. Interesownie czynią dobro, kupują adeptów za miskę soczewicy, za przejściową atmosferę akceptacji i zrozumienia. Sekta finansowana jest szczególnie z USA, a ci, którzy wstępują do niej są sprzedawczykami, kupionymi za dolary. Ostatnio Rząd Rosji uznał, że sekta działa na szkodę człowieka i zakazał Świadkom Jehowy oficjalnej działalności.
Ogólnie mówiąc, sekciarski werbunek skierowany jest do tych, którzy wykazują większą niż inni żarliwość religijną. Wciągają nawet młodzież szkół średnich. Wygląda to na pozór niegroźnie. Wymienią adresy, potem się odwiedzą, a za którymś razem dziecko nie wróci do domu. Przeciw poszukującej rodzinie wytoczy się cały arsenał praw człowieka i dziecka oraz hasła tolerancji religijnej - chociaż sama sekta nie przestrzega takich zasad. Kto zwróci łzy matek, ból ojców, którzy do dziś bezskutecznie starają się o swoje utracone w sektach dzieci? Nie będzie tego ryzyka, gdy człowiek dojrzale odpowie „tak” Kościołowi Chrystusowemu, który przez całe wieki jest sprawdzonym przyjacielem człowieka. Kościół ma niezmienne zasady ewangeliczne, ważne w wymiarze humanitarnym i religijnym, bo jest wspólnotą otwartą na każdy rodzaj zdrowej, prawdziwej nauki, która rozwija człowieka.
Świadkowie Jehowy wykorzystują szatańskie sposoby kuszenia ludzi. Kuszą bardzo inteligentnie i przebiegle, tak jak diabeł Syna Bożego, cytując tekst Pisma Świętego: Jeśli jesteś Synem Bożym, rzuć się stąd w dół! Jest bowiem napisane; Aniołom swoim rozkaże o Tobie, żeby Cię strzegli ... [por Łk 4,9-12]. Jako chrześcijanie wierni Bogu, mamy przewagę modlitewną nad tą demoniczną sektą. Kiedy zaczynamy odmawiać różaniec, wtedy ich powierzchowna grzeczność zamienia się we wściekłość i opuszczają nasz dom.
Pan Jezus przestrzegał, żeby się strzec wilków w owczej skórze. Przychodzą niby łagodne owieczki, a wewnątrz są drapieżnymi wilkami. Choćbyśmy nawet częściowo ulegli ich namowom, to nie możemy zrezygnować z powrotu. „Błądzić jest rzeczą ludzką, ale szatańską rzeczą jest trwać w upadku”. Nasza nadzieja jest w Bogu. Dlatego nie bójmy się! Sam Jezus powiedział do swojego Apostoła: Ty jesteś Piotr [czyli Skała], i na tej Skale zbuduję Kościół mój, a bramy piekielne go nie przemogą. Mt 16,18. Żadne zło, nawet najbardziej wyrafinowane, nie zniszczy Kościoła, który swą nadzieję złożył w Bogu Jedynym w Trójcy Świętej.Ksiądz Witold Głuszek


wiecej ''czystej prawdy'' o sektach zapraszam wzorem benjamina :

http://www.effatha.org.pl...e/czerwonka.htm
 
     
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 88622/88622
 100%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 550/1408
 39%
Wysłany: 2016-01-13, 00:19   

JAK DOSZŁO DO POWSTANIA RUCHU RELIGIJNEGO
"Badacze Pisma Świętego"?
http://pastor-russell.pl/historia.html

Polecam :)
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 788 razy
Wiek: 46
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6413
Poziom: 56
HP: 3657/13546
 27%
MP: 0/6468
 0%
EXP: 61/344
 17%
Wysłany: 2016-01-13, 09:35   

zion599,
W artykule, który zapodałeś są jawne kłamstwa np.

W Biblii imię to zapisano „YHWH”. Wszyscy uczeni znający język hebrajski odczytują je: JAHWH [Jahwe].

Nie wszyscy, ponieważ wielu uczonych odczytuje je jako JEHOWA.
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
 
     
Robert 

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 01 Sty 2016
Posty: 190
Poziom: 12
HP: 3/319
 1%
MP: 152/152
 100%
EXP: 23/27
 85%
Wysłany: 2016-01-13, 09:41   

zion599 napisał/a:
Żyjąc na ziemi, nauczał, że nie umrze i przeprowadzi żywcem swych wyznawców do ziemi obiecanej. Ale niestety - umarł jak każdy śmiertelnik.


Witam, ten ksiądz to chyba jakiś cymbał, że tak pisał.

zion599 napisał/a:
Za tzw. „nawrócenie” jakiegoś człowieka świadek Jehowy otrzymuje dużo dolarów, a nawrócony dostaje jeszcze więcej. Mają na to pieniądze, ponieważ prowadzą drukarnie, firmy słodkich wód, a także domy publiczne.


Po co wklejać takie dyrdymały?
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1239 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 10988
Poziom: 66
HP: 10090/22932
 44%
MP: 0/10949
 0%
EXP: 500/508
 98%
Wysłany: 2016-01-13, 10:53   

W moim pokoju jest opisane częściowo moje życie z dziecinnych lat tam w jednym miejscu opisałam o dolarach jakie płynęły na ręce tych co chcieli iść za Jezusem.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Benjamin.Szot
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 88622/88622
 100%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 550/1408
 39%
Wysłany: 2016-01-13, 11:39   

Cytat:
Dlatego obowiązkiem każdego katolika jest czytanie Pisma Świętego i Katechizmu Kościoła Katolickiego, w celu świadomego przeżywania swojej wiary


Niestety mało który katolik czyta Pismo Święte i mało który zna katechizm swego kościoła. Z reguły ci którzy poznali, to występują z tego kościoła, bo jest nie do pogodzenia Słowo Boże z katechetycznymi dodatkami lub przeinaczeniami, które Słowo Boże zniekształcają.

Wspomniany ksiądz Witold Głuszek zapomniał o tych duchownych swego kościoła, którzy przejrzeli na oczy i wystąpili oficjalnie z niego. Zapomniał o oszustach w swoim kościele, którzy przez 1600 lat jego historii zabraniali ludziom dostępu do Biblii i chcąc podtrzymać niebiblijne doktryny posuwali się nawet do fałszerstwa samego Słowa Bożego.

Zapomniał też dodać o prześladowaniach ludzi, którzy ośmielili się zanegować niebiblijne doktryny papieskie. Zapomniał dodać, że kler który reprezentuje jest upaprany we krwi ludzkiej, gdyż był uwikłany w różne rzezie na tle religijnym, wojny krzyżowe, krucjaty, inkwizycje, nie wyłączając zbrodni ludobójstwa. Warto by więc odświeżyć pamięć nie tylko jemu, ale również tym wszystkim, którzy jego szkodliwe społecznie informacje rozpowszechniają.


_____________________________________________

https://translate.google....om/&prev=search
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 27
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5917
Poziom: 54
HP: 2904/12102
 24%
MP: 497/5778
 8%
EXP: 212/317
 66%
Wysłany: 2016-01-13, 15:12   

Krystian napisał/a:
zion599,
W artykule, który zapodałeś są jawne kłamstwa np.

W Biblii imię to zapisano „YHWH”. Wszyscy uczeni znający język hebrajski odczytują je: JAHWH [Jahwe].

Nie wszyscy, ponieważ wielu uczonych odczytuje je jako JEHOWA.

Rzeczywiście, ten artykuł nie ma za wiele wspólnego z obiektywizmem. Niemniej, nie jest zły :)
 
     
Benjamin.Szot
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 88622/88622
 100%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 550/1408
 39%
Wysłany: 2016-01-13, 16:42   

Cytat:
Tylko Świadkowie Jehowy odczytują „Jehowa”, w całkowitej sprzeczności z zasadami gramatyki hebrajskiej. Jest to dowodem wielkiej ignorancji i braku kompetencji lub przebiegłości złego ducha. Prawdopodobnie szatan perfidnie podszywa się pod imię Boga, nazywając siebie w rodzaju żeńskim - Jehowa.


Widać, że to niestety ów ksiądz, który takie bzdury wypisuje ma zerowe pojecie na temat fonetyki i gramatyki hebrajskiej. Imię Boże nie jest wynalazkiem żadnego ugrupowania religijnego.
Ów ksiądz i jemu podobni, których wyróżnia nienawiść do Imienia Bożego prędzej czy później odpowiedzą za to przed Bogiem. To niestety przede wszystkim kler się perfidnie podszywa pod sług Bożych uważając się bluźnierczo za zastępców Chrystusa, a nawet samego Boga
.

tu więcej na ten temat :

http://biblelight.net/666.htm

_________________________
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 788 razy
Wiek: 46
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6413
Poziom: 56
HP: 3657/13546
 27%
MP: 0/6468
 0%
EXP: 61/344
 17%
Wysłany: 2016-01-13, 18:16   

Za tzw. „nawrócenie” jakiegoś człowieka świadek Jehowy otrzymuje dużo dolarów, a nawrócony dostaje jeszcze więcej. Mają na to pieniądze, ponieważ prowadzą drukarnie, firmy słodkich wód, a także domy publiczne.

To już całkiem żenada tego cymbalisty księdza.
Cymbalistów jest wielu, ale takiego nie spotkałem.
Przeciętny świadkista nie dostaje grosza za chodzenie po domach i nawracanie.
Mało tego CK go jeszcze zachęca, aby dawał datki na rzecz organizacji.
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 27
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5917
Poziom: 54
HP: 2904/12102
 24%
MP: 497/5778
 8%
EXP: 212/317
 66%
Wysłany: 2016-01-13, 18:55   

Krystian napisał/a:
Za tzw. „nawrócenie” jakiegoś człowieka świadek Jehowy otrzymuje dużo dolarów, a nawrócony dostaje jeszcze więcej. Mają na to pieniądze, ponieważ prowadzą drukarnie, firmy słodkich wód, a także domy publiczne.
:lol: :lol: :lol: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Normalnie prawie taki sami idiotyzm, jak pokuta Krystiana...naprawdę głupoty ludzie piszą, jak nie zajrzą do źródeł :)
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
Benjamin.Szot
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 88622/88622
 100%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 550/1408
 39%
Wysłany: 2016-01-13, 19:15   

Krystian

wylazł pewnie z Effatha lub innej ich przybudówki. Wielokrotnie z nimi rozmawiałem i dobrze wiem co to za jedni. Wszyscy na usługach kleru sterowanego przez jezuitów. Dyskusja z nimi przypomina gadanie do ściany. W kółko powtarzają swoją propagandę zupełnie jakby stara płyta gramofonowa się zacięła.

Mają tylko jeden cel - skopać Cię i zdeptać, więc żadna logiczna i oparta na Biblii rozmowa nie wchodzi w rachubę. Ale jak znajdą jakiegoś wykluczonego ze zboru, który do nich trafi, to zaczynają się nad nim rozczulać i mało jajka nie zniosą - bo wreszcie znaleźli pożywkę dla swej "działalności". Na ogół pozostali ludzie są tak bezkrytyczni, że jak usłyszą taką "rewelację" to nawet nie pytają co ów ( lub owa) przeskrobał, zwłaszcza gdy narzeka, bo tym samym znajdują usprawiedliwienie dla swojej postawy i wrogości.

Ten kraj jest całkowicie niemal opanowany przez kler i pajęczą sieć ich różnych partii, organizacji, Akcji, ruchów czy klubów lub będących na ich usługach.

tu więcej na temat katolickich sekt :

https://sekty.wordpress.com/sekty-katolickie/

___________________________________________


http://vaticannewworldorder.blogspot.com
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 788 razy
Wiek: 46
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6413
Poziom: 56
HP: 3657/13546
 27%
MP: 0/6468
 0%
EXP: 61/344
 17%
Wysłany: 2016-01-13, 19:59   

bartek212701 napisał/a:
Krystian napisał/a:
Za tzw. „nawrócenie” jakiegoś człowieka świadek Jehowy otrzymuje dużo dolarów, a nawrócony dostaje jeszcze więcej. Mają na to pieniądze, ponieważ prowadzą drukarnie, firmy słodkich wód, a także domy publiczne.
:lol: :lol: :lol: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Normalnie prawie taki sami idiotyzm, jak pokuta Krystiana...naprawdę głupoty ludzie piszą, jak nie zajrzą do źródeł :)


Ty już się Bartku nie czyń ostatnio takim wielkim obrońcą KrK.
Pokuta Krystiana nie ma nic wspólnego w przeciwieństwie do zwyczaju rzymsko- katolickiego z odklepywaniem zdrowasiek.
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1239 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 10988
Poziom: 66
HP: 10090/22932
 44%
MP: 0/10949
 0%
EXP: 500/508
 98%
Wysłany: 2016-04-16, 12:04   

Benjamin.Szot, O wreszcie nauczyłeś się pisać, bez dogadywań i to mi się podoba. :-D
Pastor Johnson Tom 12 pt. Biblia, pisze o liczbowaniu biblijnym i ja zgadzam się z liczbowaniem biblijnym, ale chyba do ciebie jeszcze na webedzie i chyba tutaj, nie bardzo docierało liczbowanie, a może się mylę?
Lepiej jednak późno niż wcale tak myślę.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Benjamin.Szot
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 88622/88622
 100%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 550/1408
 39%
Wysłany: 2016-04-17, 13:47   

nike

Cytat:
Pastor Johnson Tom 12 pt. Biblia, pisze o liczbowaniu biblijnym i ja zgadzam się z liczbowaniem biblijnym, ale chyba do ciebie jeszcze na webedzie i chyba tutaj, nie bardzo docierało liczbowanie, a może się mylę?
Lepiej jednak późno niż wcale tak myślę.


może dla Ciebie to pastor ( łac. pasterz ), ale dla mnie na pewno nie ! wcale nie pochwalam tych metod. Niedokładnie przeczytałeś mój artykuł. Co więcej zaznaczyłem tam, że :
Cytat:
Same wartości liczbowe nie powinny być metodą ustalania jakie zależności miedzy słowami, frazami czy całymi wersetami zachodzą, gdyż byłoby to zbyt dowolne i uzależnione od interpretacji osoby to wykonującej, lecz mogą być potwierdzeniem ich w przypadku ich właściwego zestawienia, gdy kontekst na nie wyraźnie wskazuje.

To wszystko zaś jest tylko potwierdzeniem, że Słowo Boże jest doskonałe, precyzyjne i odbija doskonałość Bożą.

Johnson Ameryki nie odkrył stwierdzeniem, że zarówno w Objawieniu jak i w stworzeniu przejawia się liczba siedem. Żydzi o tym wiedzieli od dawna.
Powtarzając po Russellu niedorzeczności na temat piramidy egipskiej i rozpowszechniając pogląd na temat gwiazdy Alkione jako stolicy Boga - po prostu się ośmieszył. Nie wspomnę już na temat jego filozofii przeistoczenia archanioła Michała w Jezusa ( zwanej przez niego "karnacją" ), bo czegoś takiego nigdzie w Biblii nie ma.

Zastanawia mnie tylko jego stosunkowo słaba znajomość języka hebrajskiego. Ojciec jego z Kutna pewnie mówił w języku jidysz. Jeśli Paul Samuel Leon Johnson w wieku 13 lat stracił kontakt z ojcem i przestał z nim mieszkać, to tym samym urwał mu się kontakt z językiem hebrajskim jeśli w ogóle go posiadał. Tak czy owak szerzył poglądy sprzeczne z Biblią i również wyznaczał fałszywe daty, które się nie sprawdziły.

_____________________________________

http://biblia-odchwaszczona.webnode.com
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1239 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 10988
Poziom: 66
HP: 10090/22932
 44%
MP: 0/10949
 0%
EXP: 500/508
 98%
Wysłany: 2016-04-17, 14:14   

NO I SIĘ ZACZĘŁO i tak myślałam,że będzie. Lechitraot Beniamin. :-(
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 12