FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
kim są badacze pisma świętego/Świadkowie Jehowy
Autor Wiadomość
Dariusz 

Potwierdzenie wizualne: 1234
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 13 Sie 2017
Posty: 373
Poziom: 18
HP: 7/711
 1%
MP: 339/339
 100%
EXP: 1/45
 2%
Wysłany: 2019-01-18, 08:28   

Henryk napisał/a:
Tylko że dzisiejszy Izrael to potomkowie Judy i Beniamina.
Pozostałe plemiona zaginęły asymilując się z innymi narodami.

Tak naprawdę to dzisiaj praktycznie nikt nie jest wstanie wykazać z jakiego plemienia pochodzi, nawet z Judy czy Beniamina. Gdy w 70 r.n.e. zburzono świątynię zginęły wraz z nią zapiski z rodowodami.
Ponadto przedstawiciele wszystkich pokoleń mieszkali na terenie Judy i Beniamina. Nie należy mylić określenia jakim jest TERYTORIUM Judy z ludźmi mający rodowód z pokolenia Judy.
Cytat:

Pan nie odrzucił na zawsze Swego narodu.

Jakoś nie widać, żeby Pan przyjął go z powrotem.
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 6956
Poziom: 57
HP: 2433/14317
 17%
MP: 5394/6836
 78%
EXP: 260/359
 72%
Wysłany: 2019-01-18, 09:05   

Dariusz napisał/a:
Jakoś nie widać, żeby Pan przyjął go z powrotem.

Jedni mają uszy, a nie słyszą.
Inni maja oczy, a nie widzą.
Ez 37:12 bw "Prorokuj więc i powiedz im: Tak mówi Wszechmocny Pan: Oto Ja otworzę wasze groby i wyprowadzę was z waszych grobów, ludu mój, i wprowadzę was do ziemi izraelskiej."
Jr 31:10 bw "Słuchajcie słowa Pana, narody, i zwiastujcie na wyspach dalekich, i mówcie: Ten, który rozproszył Izraela, zgromadzi go i strzec go będzie jak pasterz swojej trzody."
Iz 61:4 bw "I odbudują starodawne ruiny, podźwigną opustoszałe osiedla przodków, odnowią zburzone miasta, osiedla opustoszałe od wielu pokoleń."
Właśnie minęło 70 lat, jak ujrzał to cały świat...
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13546
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 325/608
 53%
Wysłany: 2019-01-18, 10:39   

Dariusz napisał/a:
Jakoś nie widać, żeby Pan przyjął go z powrotem.

Ale przyjmie, już powstał naród Żydowski maja swoje państwo, rozwijają się i to nie gorzej niż inne kraje, ale lepiej.
Owszem Izrael robi jeszcze dużo zła jak każdy naród, jest tam mnóstwo ateistów, czyli niewiara w Boga jest dosyć duża, powstają ruchy misjanistyczne naród zaczyna się budzić i po woli zaczynają wierzyć w Jezusa, z czasem uwierzą narodowo, ja myślę,ze po ucisku Jakuba jaki jest przed nimi oni przejrzą na oczy i uwierzą.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
tessa 

Potwierdzenie wizualne: 8
Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 03 Sty 2017
Posty: 205
Poziom: 13
HP: 0/370
 0%
MP: 176/176
 100%
EXP: 11/30
 36%
Wysłany: 2019-01-18, 19:01   

Cytat:
Błędem jest obietnice cielesnego Izraela przypisywać sobie- ludziom z pogan.


To Bóg o tym decyduje.
Zamierzeniem Boga było to,aby wybrać 144000 osób aby wraz z Jezusem panowali w niebie.
,Na początku apostołowie głosili swym rodakom .A gdy niektórzy nie chcieli słuchać poszli do Samarytan i pogan.

Bóg to przewidział i ogłosił przez swych proroków.


Dzieje 15

. 14 Symeon wyczerpująco opowiedział, jak Bóg po raz pierwszy zwrócił uwagę na inne narody, żeby wybrać spośród nich lud, który by nosił Jego imię. 15 I jest to zgodne ze słowami zapisanymi w pismach proroków: 16 ‚Potem wrócę i na nowo postawię dom Dawidowy, który upadł. Podniosę go z ruin i odbuduję, 17 żeby pozostali z tego narodu pilnie szukali mnie, Jehowy, razem z ludźmi ze wszystkich narodów nazwanymi od mojego imienia. Tak mówi Jehowa, który dokonuje tych rzeczy, 18 wiadomych już od dawna’

1 Piotra 2:9-10

9 Natomiast wy jesteście „wybranym rodem, królewskim kapłaństwem, świętym narodem, ludem stanowiącym szczególną własność — żebyście rozgłosili wspaniałe przymioty” Tego, który was powołał z ciemności do swojego zachwycającego światła. 10 Bo kiedyś nie byliście ludem, ale teraz jesteście ludem Bożym. Kiedyś nie okazywano wam miłosierdzia, ale teraz go dostąpiliście.

Bóg w swej mądrości wiedział ,że nie wszyscy rodowici Żydzi przyjmą obiecanego Mesjasza .
Po śmierci Jezusa w górnej izbie zebrało się tylko 120 osób. Dzieje 1;15

Potem gdy Piotr przemawiał do Żydów przyłączyło się 3000 osób.Dzieje 2:41

To o wiele za mało :)

Duch Boży polecił więc Filipowi aby przyłączył się do powozu etiopskiego eunucha.
Dzieje 8:26-40
Piotr i Jan zostali wysłani do Samarii Dzieje 8:14-17
Korneliusz zostaje chrześcijaninem.Piotr głosi dobrą nowinę ludziom z innych narodów.
Dzieje 10:34-43

Tak więc Bóg nie jest stronniczy ....

Dzieje 10:34-35

"......Teraz naprawdę rozumiem ,że Bóg nie jest stronniczy . Jego uznaniem cieszy się każdy ,kto się Go boi i czyni to ,co właściwe ,bez względu na to,z jakiego pochodzi narodu.
Ostatnio zmieniony przez tessa 2019-01-18, 19:22, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Dariusz 

Potwierdzenie wizualne: 1234
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 13 Sie 2017
Posty: 373
Poziom: 18
HP: 7/711
 1%
MP: 339/339
 100%
EXP: 1/45
 2%
Wysłany: 2019-01-18, 19:50   

Henryk napisał/a:
Właśnie minęło 70 lat, jak ujrzał to cały świat...

Opisy proroków zapowiadają, że Izrael ożyje, gdyż dostanie ducha od Boga.
Jakoś tego ducha Bożego nie widać w państwie Izrael. Samo pojawienie się państwa jako takiego nic nie pokazuje. Ani świątyni, ani oddania czci Bogu. Ani potomka Dawida na tronie.
Dziwne to spełnienie-niespełnienie proroctwa.
nike napisał/a:
naród zaczyna się budzić i po woli zaczynają wierzyć w Jezusa, z czasem uwierzą narodowo

To chyba bardziej życzeniowe niż realistyczna ocena.
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 6956
Poziom: 57
HP: 2433/14317
 17%
MP: 5394/6836
 78%
EXP: 260/359
 72%
Wysłany: 2019-01-19, 08:58   

Dariusz napisał/a:
Opisy proroków zapowiadają, że Izrael ożyje, gdyż dostanie ducha od Boga.

Tak. Wtedy rzeczywiście będzie „żywy”.
Przypomnijmy sobie opis na samym początku Biblii, opisujący stworzenie człowieka.
Stworzył Bóg na początku ciało. Było ono kompletne, z kośćmi, ścięgnami, ciałem, skórą..., ale jeszcze martwe, bez ducha.
Ez 37:7-8 br "Prorokowałem więc tak, jak mi nakazał. A kiedy jeszcze prorokowałem, dał się słyszeć szum. Potem zaszeleściły kości i zaczęły się zbliżać jedne do drugich. (8) I widziałem, że wszystkie były pokryte ścięgnami, obrosłe ciałem i obciągnięte skórą. Ale ducha jeszcze w nich nie było."
Żywym stał się po otrzymaniu ducha.
Cytat:
Jakoś tego ducha Bożego nie widać w państwie Izrael. Samo pojawienie się państwa jako takiego nic nie pokazuje.

A jak myślisz- czyj Duch spowodował powstanie nowożytnego, cielesnego Izraela?
- Powstał sam, z przypadku, gdy akurat przeminęły „czasy Pogan”?
Cytat:
Ani świątyni, ani oddania czci Bogu.

Świątyni, tej z kamieni, to i ja nie spodziewam się.
Oczekuję innej, tej zstępującej z niebios.
Cytat:
Ani potomka Dawida na tronie.

Ja nawet wierzę, że będzie to wzbudzony sam Dawid!
Natomiast tron „potomka Dawida" nie będzie na Ziemi.
Cytat:
Dziwne to spełnienie-niespełnienie proroctwa.

Dla mnie wszystko „gra”.
Nie od razu zbudowano Kraków, ani świątynię Heroda...
Nawet nie od razu Chrystus wstąpił do niebios!
To My chcielibyśmy "już, teraz, w tej chwili"...
Ostatnio zmieniony przez Henryk 2019-01-19, 09:13, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 6956
Poziom: 57
HP: 2433/14317
 17%
MP: 5394/6836
 78%
EXP: 260/359
 72%
Wysłany: 2019-01-19, 10:01   

Przyszło mi jeszcze jedno na myśl...
Pokolenie, które wyszło z Egiptu pozostawiło swe kości na piaskach pustyni. Musiało wymrzeć, wraz ze swymi nawykami, wierzeniami, przyzwyczajeniami...
Nie twierdzę, ale może i dziś jest potrzeba, aby Żyd dajmy na to z Rosji, pospołu z Żydem z innych krajów „zachodnich” stanowili jeden organizm...
Pierwsze ich animozje muszą przeminąć.
 
     
Henryk Suchecki 
Zasłużony

Potwierdzenie wizualne: 1512
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 23 Wrz 2018
Posty: 957
Poziom: 27
HP: 71/1795
 4%
MP: 857/857
 100%
EXP: 40/83
 48%
Wysłany: 2019-01-19, 19:09   

Pan Jezus w dzisiejszym państwie Izrael jest tak samo traktowany jak 2000 lat temu nic się nie zmieniło ich Królem na pewno nie jest Pan Jezus. To państwo na wskroś jest pogańskie , tak jak Polska, oprócz resztki która przyjęła Łaskę. I nic w tej sprawie się nie zmieni do czasu gdy liczba Zbawionych się dopełni i tak skończą się czasy pogan raz na zawsze. Ci co pieją peany na cześć Izraela to ludzie, którzy sprzedają swoje pierworództwo tak jak Ezaw swoje za miskę soczewicy.
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 6956
Poziom: 57
HP: 2433/14317
 17%
MP: 5394/6836
 78%
EXP: 260/359
 72%
Wysłany: 2019-01-19, 20:03   

Henryk Suchecki napisał/a:
To państwo na wskroś jest pogańskie , tak jak Polska, oprócz resztki która przyjęła Łaskę.

Nie zmienia to faktu, że takie nie będzie jako pierwsze spośród innych państw.

Za 12:10 bw "Lecz na dom Dawida i na mieszkańców Jeruzalemu wyleję ducha łaski i błagania. Wtedy spojrzą na mnie, na tego, którego przebodli, i będą go opłakiwać, jak opłakuje się jedynaka, i będą gorzko biadać nad nim, jak gorzko biadają nad pierworodnym."
 
     
Henryk Suchecki 
Zasłużony

Potwierdzenie wizualne: 1512
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 23 Wrz 2018
Posty: 957
Poziom: 27
HP: 71/1795
 4%
MP: 857/857
 100%
EXP: 40/83
 48%
Wysłany: 2019-01-19, 20:18   

.

Za 12:10 bw "Lecz na dom Dawida i na mieszkańców Jeruzalemu wyleję ducha łaski i błagania. Wtedy spojrzą na mnie, na tego, którego przebodli, i będą go opłakiwać, jak opłakuje się jedynaka, i będą gorzko biadać nad nim, jak gorzko biadają nad pierworodnym." [/quote] to proroctwo się wypełniło i wypełnia patrz Szaweł a wcześniej Piotr i pozostali uczniowie aż do końca Eonu
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 6956
Poziom: 57
HP: 2433/14317
 17%
MP: 5394/6836
 78%
EXP: 260/359
 72%
Wysłany: 2019-01-19, 20:22   

Henryk Suchecki napisał/a:
.to proroctwo się wypełniło i wypełnia patrz Szaweł a wcześniej Piotr i pozostali uczniowie aż do końca Eonu

Mamy zdecydowanie różne poglądy w tym temacie.
 
     
tessa 

Potwierdzenie wizualne: 8
Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 03 Sty 2017
Posty: 205
Poziom: 13
HP: 0/370
 0%
MP: 176/176
 100%
EXP: 11/30
 36%
Wysłany: 2019-01-22, 18:37   

nike napisał/a:
Dariusz napisał/a:
Jakoś nie widać, żeby Pan przyjął go z powrotem.

Ale przyjmie, już powstał naród Żydowski maja swoje państwo, rozwijają się i to nie gorzej niż inne kraje, ale lepiej.
Owszem Izrael robi jeszcze dużo zła jak każdy naród, jest tam mnóstwo ateistów, czyli niewiara w Boga jest dosyć duża, powstają ruchy misjanistyczne naród zaczyna się budzić i po woli zaczynają wierzyć w Jezusa, z czasem uwierzą narodowo, ja myślę,ze po ucisku Jakuba jaki jest przed nimi oni przejrzą na oczy i uwierzą.


Naród ten ma na swoich rękach winę krwi Jezusa Chrystusa.


W 33 roku n.e. Żydzi stracili status narodu wybranego, ponieważ odrzucili Mesjasza, Syna Jehowy.
Sam Mesjasz zapowiedział: „Jerozolimo, Jerozolimo, zabijająca proroków i kamienująca tych, którzy zostali do niej posłani (...). Oto wasz dom jest wam pozostawiony” (Mateusza 23:37, 38).
Słowa te spełniły się w roku 70, kiedy rzymskie legiony zburzyły Jerozolimę. Świątynia została zniszczona, a klasa kapłańska przestała istnieć.
Czy Bóg zrezygnował ze swojego zamierzenia, by mieć swą „szczególną własność spośród wszystkich ludów, (...) królestwo kapłanów i naród święty”? (Wyjścia 19:5, 6).

Apostoł Piotr, który sam był Żydem, odpowiedział na to pytanie w liście skierowanym zarówno do chrześcijan pochodzenia żydowskiego, jak i pogańskiego.

Napisał: „Wy jesteście ‚rodem wybranym, królewskim kapłaństwem, narodem świętym, ludem na szczególną własność’ (...). Bo niegdyś nie byliście ludem, lecz teraz jesteście ludem Bożym; wy byliście tymi, którym nie okazywano miłosierdzia, lecz teraz jesteście tymi, którym miłosierdzie okazano” (1 Piotra 2:7-10).

A zatem przynależność do narodu wybranego przestała mieć związek z miejscem urodzenia czy narodowością — pojawił się naród duchowy, złożony z chrześcijan wybranych za pośrednictwem ducha świętego.
Apostoł Paweł ujął to tak: „Ani obrzezanie nie jest czymś, ani nieobrzezanie, tylko nowe stworzenie. A nad wszystkimi, którzy będą porządnie chodzić według tej reguły postępowania — nad Izraelem Bożym — niech będzie pokój i miłosierdzie” (Galatów 6:15, 16).

Współczesne państwo Izrael przyznaje obywatelstwo rodowitym Żydom lub osobom nawróconym na judaizm. Natomiast do narodu nazwanego w Biblii „Izraelem Bożym” mogą należeć tylko ci, którzy są „posłuszni i pokropieni krwią Jezusa Chrystusa” (1 Piotra 1:1, 2).

O członkach „Izraela Bożego”, czyli duchowych Żydach, Paweł napisał: „Nie ten jest Żydem, kto jest nim na zewnątrz, ani obrzezaniem nie jest to, które jest na zewnątrz, na ciele. Ale ten jest Żydem, kto jest nim wewnątrz, a jego obrzezaniem jest obrzezanie serca przez ducha, nie zaś przez spisany kodeks. Taki ma pochwałę nie od ludzi, lecz od Boga” (Rzymian 2:28, 29).
Wersety te pomagają nam zrozumieć zaskakującą wypowiedź Pawła zawartą w Liście do Rzymian.
Apostoł wyjaśnił tam, że rodowici Żydzi, którzy nie uznali Jezusa, przypominali gałęzie usunięte z drzewa oliwnego po to, by można było wszczepić dzikie gałęzie, symbolizujące chrześcijan pochodzenia pogańskiego (Rzymian 11:17-21). Kończąc swój wywód, apostoł oświadczył: „Przytępienie wrażliwości zdarzyło się części Izraela, aż wejdzie pełna liczba ludzi z narodów, i w ten sposób zostanie wybawiony cały Izrael” (Rzymian 11:25, 26).
Czy Paweł zapowiedział, że w pewnym momencie Żydzi zaczną się masowo nawracać na chrystianizm?
Bez wątpienia niczego takiego nie sugerował.
Mówiąc o „całym Izraelu”, Paweł miał na myśli Izrael duchowy — chrześcijan namaszczonych duchem świętym.

Wskazał, że odrzucenie Mesjasza przez rodowitych Żydów nie udaremniło zamierzenia Boga, który postanowił mieć duchowe „drzewo oliwne” z gałęziami wydającymi owoce.
Harmonizuje to ze słowami Jezusa, który przyrównał siebie do winorośli i zapowiedział, że bezwartościowe gałęzie zostaną z niej usunięte.
Rzekł: „Ja jestem prawdziwą winoroślą, a mój Ojciec jest hodowcą. Każdą gałąź we mnie, która nie rodzi owocu, usuwa, a każdą rodzącą owoc oczyszcza, żeby rodziła więcej owocu” (Jana 15:1, 2).

Jak widać, powstanie współczesnego państwa Izrael nie zostało przepowiedziane w Biblii.

Ale Księga ta mówi o utworzeniu Izraela duchowego. Jeśli rozpoznasz ten naród i przyłączysz się do niego, czekają cię wiecznotrwałe błogosławieństwa (Rodzaju 22:15-18; Galatów 3:8, 9).
Ostatnio zmieniony przez tessa 2019-01-22, 18:43, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 6956
Poziom: 57
HP: 2433/14317
 17%
MP: 5394/6836
 78%
EXP: 260/359
 72%
Wysłany: 2019-01-22, 18:43   

tessa napisał/a:
Jeśli rozpoznasz ten naród i przyłączysz się do niego, czekają cię wiecznotrwałe błogosławieństwa (Rodzaju 22:15-18; Galatów 3:8, 9).

Droga Krystyno. Chyba nie masz wyjścia! :lol:
Mnie to nawet nie chcą. :cry:
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13546
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 325/608
 53%
Wysłany: 2019-01-22, 21:32   

tessa napisał/a:
Naród ten ma na swoich rękach winę krwi Jezusa Chrystusa.

Nie cały naród, doskonale wiesz,ze człowiek idzie za tym gdzie widzi jakąś korzyść.
tessa napisał/a:
W 33 roku n.e. Żydzi stracili status narodu wybranego, ponieważ odrzucili Mesjasza, Syna Jehowy.
Sam Mesjasz zapowiedział: „Jerozolimo, Jerozolimo, zabijająca proroków i kamienująca tych, którzy zostali do niej posłani (...). Oto wasz dom jest wam pozostawiony” (Mateusza 23:37, 38).

A gdzie jest napisane,ze stracili status?
Teksty z Mateusza mówią o pustym domu i nie ma tam wzmianki,że na zawsze.
Zostali bardzo ukarani bo aż na 1845 lat zostali wyrzuceni z kraju i poszli w niewolę do różnych narodów i tam cierpieli wielkie prześladowania.

Po 1845 latach Bóg znowu ich przyprowadza do swojej ziemi KOŚCI OŻYŁY.

"Cieszcie, cieszcie lud mój! mówi Bóg wasz. Mówcie do serca Jeruzalemu: ogłaszajcie mu, że się już dopełnił czas postanowiony jego, że jest odpuszczona nieprawość jego, i że wziął z ręki Pańskiej w dwójnasób za wszystkie grzechy swoje" (Izajasz 40:1,2).
SŁOWA tych wersetów bez wątpienia nie odnoszą się do Izraela duchowego i niebiańskiego Jeruzalem, lecz nasienia Jakubowego mozolącego się od wieków w cierpieniu i bólu - do narodu bez ziemi, narodu posiadającego najwspanialsze obietnice, a jednak cieszącego się bardzo nielicznymi - narodu rozrzuconego między wszystkie inne narody. Jednak zgodnie z Boską obietnicą, daną na początku jego organizowania się (3 Moj. 26:44), zachował swoją odrębność narodową! Żydzi są cudem sami w sobie. Dla cywilizowanego świata są świadectwem Boskich obietnic i ich mocy w ludzkim umyśle. Tak jak przepowiedziano w Piśmie Świętym, przez wiele wieków nie mieli oni proroka, kapłana, efodu, wizji od Boga ani objawienia (Oz. 3:4). Naród, który w przeszłości jako jedyny dostąpił zaszczytu poznania Boskich celów, przez ponad osiemnaście stuleci pozbawiony był jakichkolwiek dowodów Boskiej łaski z wyjątkiem jednego: została zachowana jego narodowa solidarność.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 6956
Poziom: 57
HP: 2433/14317
 17%
MP: 5394/6836
 78%
EXP: 260/359
 72%
Wysłany: 2019-01-23, 09:34   

nike napisał/a:
A gdzie jest napisane,ze stracili status?

TU
Ale już w "najlepszym przekładzie" napisano inaczej:
Rz 11:1-2 nwt-pl "Pytam więc: Czyż Bóg odrzucił swój lud? Przenigdy! Albowiem ja też jestem izraelitą, z potomstwa Abrahama, z plemienia Beniamina. (2) Bóg nie odrzucił swego ludu, który najpierw uznał. Bo czy nie wiecie, co Pismo mówi w związku z Eliaszem, gdy on występuje do Boga przeciwko Izraelowi?"
Ostatnio zmieniony przez Henryk 2019-01-23, 09:34, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 14