FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Chrzest
Autor Wiadomość
Robert
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-02-10, 14:33   

Cytat:
Dlaczego nie ochrzcisz się sam w wannie wieczorem w takim razie? :)

jest kilka powodow. Za dużo mydla i szczyie w oczy :-D
po drugie, nie ma świadkow bo w łazience się zamykam od środka :-D
po trzecie nikt mi nie uwierzy ;-)
po czwatre, wanna plytka :mrgreen:
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2016-02-10, 14:38   

Robert napisał/a:
niech się przyłaczy do tej którą uznaje za prawdziwa, nik nie zmusza do konkretnej

Po co? Denominacja NICZEGO nie daje. Czasami nawet więcej przysparza problemów w samej wierze. Należąc do jakiegoś zboru jesteś zależny od drugiego człowieka, który może być w gorszych tarapatach i grzechach niż Ty.
Poza tym ja badam religie i nie znalazłem żadnej, która przypominałaby tę opisaną w Biblii.
Robert napisał/a:
Tak ważny, że malo kto go tu na forum chce

Ważny dla Ciebie i pomimo chcenia, to go nie masz :)
Dla Nas ważny jest żywy Bóg, a nie akt, który nie da nam nic bez wiary. Wiara jest ŻYWA.
Robert napisał/a:
pytalem o to czy w samotności sam siebie ochrzciles

Nie, ale oddałem się Bogu 6 lat temu :)
Robert napisał/a:
sam pisaleś ze samemu można się ochrzcić a teraz to jakoś negujesz.

Pisałem, że chrzest w samotności to nie jest chrzest na stadionie przy 10 tysiącach osób :)
Aby mówić o chrzcie, potrzebującego chrzczącego się i chrzciciela, logiczne, prawda?
Robert napisał/a:
No to byl Filip swiadkiem czy nie? Moim zdaniem był. Masz jakiś inny przyklad z biblii chrztu samego siebie bez świadkow?

Filip występował w roli chrzciciela, nie świadka, ŚWIADEK nie jest aktywny, jest bierny.
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2016-02-10, 14:39   

Robert napisał/a:
Cytat:
Dlaczego nie ochrzcisz się sam w wannie wieczorem w takim razie? :)

jest kilka powodow. Za dużo mydla i szczyie w oczy :-D
po drugie, nie ma świadkow bo w łazience się zamykam od środka :-D
po trzecie nikt mi nie uwierzy ;-)
po czwatre, wanna plytka :mrgreen:


1. Nie lej płynu i nie otwieraj oczu
2. Nie zamykaj się od środka
3. Nie wiedziałem, że chrzest jest aktem na pokaz i potrzebujesz do jego sfinalizowania wiary innych ludzi, a nie przede wszystkim Boga
4. Schudnij/Nalej więcej wody/Skocz do stawu,basenu
 
     
Robert
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-02-10, 14:53   

bartek212701 napisał/a:
Po co? Denominacja NICZEGO nie daje

jak to nie daje, skoro wyjasniales, ze bez niej się nie idzie ochrzcić? Daje chrzest.
bartek212701 napisał/a:
Poza tym ja badam religie i nie znalazłem żadnej, która przypominałaby tę opisaną w Biblii.

nie wiem jaką metodę badania obraleś, powiedz, czy w biblii jest jakaś wzmianka o tym, że taka religia dzisiaj powinna być? Czy raczej nie ma co szukać bo nie zapowiedziano takiej?
bartek212701 napisał/a:
Ważny dla Ciebie i pomimo chcenia, to go nie masz :)

oj, oj, jestem zaplanowany do chrztu. ty go nie chcesz a ja chce i będę go miał.
bartek212701 napisał/a:
Dla Nas ważny jest żywy Bóg, a nie akt, który nie da nam nic bez wiary. Wiara jest ŻYWA.

tak to wlasnie rozumiem. żywa wiara prowadzi do chrztu. Wiara wymaga aktów wiary i chrzest jest jedym z nich :-D
Cytat:

Pisałem, że chrzest w samotności to nie jest chrzest na stadionie przy 10 tysiącach osób :)

a cztery tysiące wystarczy? Bo w jednym dniu tyle żydow ochrzczono po mowie Piotra 8-)
Cytat:

Filip występował w roli chrzciciela, nie świadka, ŚWIADEK nie jest aktywny, jest bierny.

świadek świadczy więc jest aktywny. W wyniku tego śwaidczenia (dawania świadectwa) ktoś zostaje ochrzczony bo zatreagowal na świadectwo. Kto go zanurzy to już obojetnie.
dziwne, to filip nie był śwaidkiem hcrztu podruzującego eunucha?
Ciekawe gdyby go wzieli apostolowie na rozmowę i spytali czy to prawda ze tamten się ochrzcił? Tak, potwierdzi Filip. A kto to potwierdzi? Nikt, bo ja się nie liczę. tak powe filip?

A Jan chrzcicel? Ochrzcił Jezusa więć był świadkiem tego czy nie? Pismo donosi tak:

I ja go nie znałem, ale po to przyszedłem chrzcić w wodzie, aby on został ujawniony Izraelowi”. 32 Jan złożył też świadectwo, mówiąc: „Ujrzałem, jak duch zstępował z nieba niczym gołąb i na nim pozostał. 33 I ja go nie znałem, ale właśnie ten, który mnie posłał, żebym chrzcił w wodzie, rzekł do mnie: ‚Nad kim zobaczysz ducha zstępującego i pozostającego na nim, ten chrzci w duchu świętym’. 34 I ja to widziałem, i złożyłem świadectwo, że ten jest Synem Bożym”. Jana 1,31-34

miom skromnym zdaniem, Jan choć ochrzcił Jezusa był zarazem świadkiem. czyli może chczący być śwaudkiem. Co ty na to?
 
     
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-02-10, 15:09   

Cytat:
Olus, Ale pomyśl, jesli Ona go (chrzest w wieku niemowlęcym) uznaje, to się na niego godzi, czyli chrzest miała :)

To ze go uznaje nie oznacza ze jest Biblijny.
Pierw nauka/wiara a potem chrzest.
Poza tym to ma byc zanurzenie
a nie pokropienie,

Wiem czepiam sie :-D ale ona tez.
Chrzest jest okazaniem skruchy/wyznaniem..
Niemowle moze ukazac skruche?wyznac wiare?
Wiec jesli chce byc taka Biblijna to niech sie ochrzci i tyle :D

Dzie 2(41) Ci więc, którzy przyjęli jego naukę, zostali ochrzczeni. I przyłączyło się owego dnia około trzech tysięcy dusz.

Dzieje 8 (12) Lecz kiedy uwierzyli Filipowi, który nauczał o królestwie Bożym oraz o imieniu Jezusa Chrystusa, zarówno mężczyźni, jak i kobiety przyjmowali chrzest

Dzie 8 W czasie podróży przybyli nad jakąś wodę: Oto woda - powiedział dworzanin - cóż przeszkadza, abym został ochrzczony? (37) Odpowiedział Filip: Można, jeśli wierzysz z całego serca. Odparł mu: Wierzę, że Jezus Chrystus jest Synem Bożym. (38) I kazał zatrzymać wóz, i obaj, Filip i dworzanin, zeszli do wody. I ochrzcił go. (39) A kiedy wyszli z wody, Duch Pański porwał Filipa i dworzanin już nigdy go nie widział. Jechał zaś z radością swoją drogą..



Dzie 3 (17) A teraz, bracia, wiem, że w nieświadomości działaliście, jak i wasi przełożeni; (19) Przeto upamiętajcie i nawróćcie się, aby były zgładzone grzechy wasze

Rzym 10
[i]"Bo jeśli ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i uwierzysz w sercu swoim, że Bóg wzbudził go z martwych, zbawiony będziesz."




Cytat:
Byłem świadomy, ale pamiętam, że podczas tego chrztu kazano mi całowac jakis obraz...wiec ja tego chrztu nie uznaję, uważam, że zostałem do niego przymuszony.

Cholercia nawet do chrztu "wkomponowali" obrazy :roll:
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2016-02-10, 15:28   

Robert napisał/a:
jak to nie daje, skoro wyjasniales, ze bez niej się nie idzie ochrzcić? Daje chrzest.

Mi proponowano chrzest w rzece bez denominacji :) Nie czuję jednak potrzeby, bo czuje się pełnoprawnym Chrześcijaninem. Może kiedyś zapragnę, obecnie nie czuję, by to było konieczne do mojej relacji zywej z Bogiem
Robert napisał/a:
nie wiem jaką metodę badania obraleś, powiedz, czy w biblii jest jakaś wzmianka o tym, że taka religia dzisiaj powinna być? Czy raczej nie ma co szukać bo nie zapowiedziano takiej?

Taka religia nie musi być denominacją...logika kuleje :-/ jak czytać więc Biblię ze zrozumieniem? Nie czytaj pod batem i pręgierzem wyznania, czytaj z Bogiem :)
Robert napisał/a:
oj, oj, jestem zaplanowany do chrztu. ty go nie chcesz a ja chce i będę go miał.

Pogadamy jak będziesz miał. Na razie niczym nie wyróżniasz się od nas, no chyba, zę tym, ze nie masz się za chrześcijanina :)
Robert napisał/a:
tak to wlasnie rozumiem. żywa wiara prowadzi do chrztu. Wiara wymaga aktów wiary i chrzest jest jedym z nich

Jest, ale nie jest koniecznym. Nigdzie Biblia o tym nie mówi :) wybacz Biblii to zło...
Robert napisał/a:
a cztery tysiące wystarczy? Bo w jednym dniu tyle żydow ochrzczono po mowie Piotra

A to ma być argument za czym? Za czymś na pokaz? :)
Robert napisał/a:
miom skromnym zdaniem, Jan choć ochrzcił Jezusa był zarazem świadkiem. czyli może chczący być śwaudkiem. Co ty na to?

Jesli był to był, ale nie było tłumu gapiów jak u ŚJ, kiedy myją Cię w basenie :) robiąc z chrztu parodię...nawet nie mówisz aktu wiary podczas tego chrztu. To jest po prostu parodia chrztu...podobnie z wieczerzą, gdy to statek kosmiczny z chlebem na wierzchu lata po całej sali...
Olus napisał/a:
Cholercia nawet do chrztu "wkomponowali" obrazy

No, nie było to fajne :) chyba kilka obrazów było do całowania, słabo pamiętam :) polali mi głowe, zakreslili znak krzyża na czole i cos takiego się działo, ze po każdej kolejnej czynności całowałem obraz hehe :) Wesoło
 
     
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-02-10, 15:45   

Donia napisał/a:
Jezus powiedział że każdy powinien się narodzić na nowo z wody i Ducha,nie tylko z Ducha lecz wymienia wodę.
Apostołowie wierzyli że chrzest obmywa ciało z grzechów
„Dlaczego teraz zwlekasz? Ochrzcij się i obmyj z twoich grzechów, wzywając Jego imienia!” (Dz 22:16)


J3
3 Odpowiadając Jezus, rzekł mu: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam ci, jeśli się kto nie narodzi na nowo, nie może ujrzeć Królestwa Bożego.
4 Rzekł mu Nikodem: Jakże się może człowiek narodzić, gdy jest stary? Czyż może powtórnie wejść do łona matki swojej i urodzić się?
5 Odpowiedział Jezus: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam ci, jeśli się kto nie narodzi z wody i z Ducha, nie może wejść do Królestwa Bożego.
6 Co się narodziło z ciała, ciałem jest, a co się narodziło z Ducha, duchem jest.
7 Nie dziw się, że ci powiedziałem: Musicie się na nowo narodzić.
8 Wiatr wieje, dokąd chce, i szum jego słyszysz, ale nie wiesz, skąd przychodzi i dokąd idzie; tak jest z każdym, kto się narodził z Ducha.
9 Odpowiedział Nikodem i rzekł do niego: Jakże to się stać może?
10 Odpowiedział Jezus i rzekł mu: Jesteś nauczycielem w Izraelu, a tego nie wiesz?
11 Zaprawdę, zaprawdę powiadam ci, co wiemy, to mówimy, i co widzieliśmy, o tym świadczymy, ale świadectwa naszego nie przyjmujecie.
12 Jeśli nie wierzycie, gdy wam mówiłem o ziemskich sprawach, jakże uwierzycie, gdy wam będę mówił o niebieskich?
13 A nikt nie wstąpił do nieba, tylko Ten, który zstąpił z nieba, Syn Człowieczy,
14 I jak Mojżesz wywyższył węża na pustyni, tak musi być wywyższony Syn Człowieczy,
15 Aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
16 Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.


Nie chodzi tu o literalna wode :-D
H2O nie ma nic do zbawienia.
Woda nie oczyszcza.Zbawienie jest z wiary.
Woda jest slowo Boze :) Pan Jezus.
 
     
Serdunio
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-02-10, 16:02   

Olus napisał/a:
aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.


Olus sam pisałeś że wiara bez czynu jest martwa :-P Czy chrzest Jezusa był też tylko symbolem??Czy On tak uważał?
Natomiast z wiary wypływa chrzest sam Pan nam to pokazał,już pisałam chodzi o świadectwo..
Jeżeli już piszemy że woda jest literalna(niby woda to Słowo) to co z Duchem św??
Apostołowie nakładali ręce na kogoś jako symbol że Duch na kogoś zstępuje??
Wszystko to tylko czynili ot tak na pokaz?
Mój chrzest uważam za ważny,w ten sposób zostałam włączona do ciała Chrystusa,tak jak pierworodni Izraela do społeczności przymierza.
Tak otrzymałam dostęp do źródła wody życia,mogę "czerpać i pić ",ponieważ człowiek pozostaje grzeszny do końca.(to jest symbol wody przynajmniej ja tak myślę).
 
     
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-02-10, 16:14   

Cytat:
Olus sam pisałeś że wiara bez czynu jest martwa :-P

Niom :) Pawlowi chodzilo o "zywa" wiare :-P

mat 7
(21) Nie każdy, który Mi mówi: Panie, Panie!, wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie. (22) Wielu powie Mi w owym dniu: Panie, Panie, czy nie prorokowaliśmy mocą Twego imienia i nie wyrzucaliśmy złych duchów mocą Twego imienia, i nie czyniliśmy wielu cudów mocą Twego imienia? (23) Wtedy oświadczę im: Nigdy was nie znałem. Odejdźcie ode Mnie wy, którzy dopuszczacie się nieprawości! (24)

Cytat:
Jeżeli już piszemy że woda jest literalna(niby woda to Słowo) to co z Duchem św??

hmm moc Boza :-D
Cytat:
Apostołowie nakładali ręce na kogoś jako symbol że Duch na kogoś zstępuje??
Wszystko to tylko czynili ot tak na pokaz?

Apostolowie przekazywali Ducha sw/Moc Boza :)
Tak czy siak z literalnej wody NIE MOZESZ SIE NARODZIC
Chrzescijanstwo to nie buddyzm z magiczna rzeka ganges :D
Cytat:
Mój chrzest uważam za ważny,w ten sposób zostałam włączona do ciała


1.To nie byl chrzest tylko pokropienie.
2.To bylo nieBiblijny "chrzest"
3.Chcialas napisac do ciala
instytucji katolickiej.
To nie to samo :-D
 
     
Serdunio
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-02-10, 16:26   

Olus napisał/a:
Tak czy siak z literalnej wody NIE MOZESZ SIE NARODZIC


Możesz Olus, to jest wiara.(wiara w odpuszczenie i trwanie u "źródła")

Olus napisał/a:
Apostolowie przekazywali Ducha sw/Moc Boza


Taak...a czy to właśnie przypadkiem nie nazwał Pan Duchem swego Słowa??

Olus napisał/a:
1.To byl chrzest tylko pokropienie.
2.To bylo nieBiblijny "chrzest"
3.Chciala napisac do ciala
instytucji katolickiej.
To nie to samo


Nie ?? Wiara w Moc tych kilku kropel to nie to samo co pełne zanurzenie?
Nie ,ja wierzę w przyłączenia do ciała Zbawiciela i korzyści które mi to daje jak np.ukryte życie w Jezusie, czy korzystanie z darów Ducha św. oczywiście wedle tego co będzie chciał ofiarować i w jakim stopniu itd...
 
     
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-02-10, 16:34   

Cytat:
Możesz Olus, to jest wiara.(wiara w odpuszczenie i trwanie u "źródła")

Woda Jezus a nie h2o :-D
Wierzyc masz w Jezusa,w Jego ofiare
a nie w "magiczne wlasciwosci" wody/h2o :roll:
Cytat:
Taak...a czy to właśnie przypadkiem nie nazwał Pan Duchem swego Słowa??

Wybacz nie rozumiem...
Cytat:
Nie ?? Wiara w Moc tych kilku kropel to nie to samo co pełne zanurzenie?

Moze byc nawet bez wody..
Ale ty jestes przeciez literalno superowo Biblijna
wiec powinnas sie ochrzcic i tyle.Nie zostalas ochrzczona
tak jak to czynili apostolowie.Nie uwierzylas pierw,nie przyjelas nauki.

Cytat:
Nie ,ja wierzę w przyłączenia do ciała Zbawiciela i korzyści które mi to daje jak np.ukryte życie w Jezusie, czy korzystanie z darów Ducha św. oczywiście wedle tego co będzie chciał ofiarować i w jakim stopniu itd...


ale kombinujesz :-D Rozumiem ze jako niemowlak
ktory nie widzial co sie dzieje.Wyznalas wiare,przyjelas
nauke,i zanurzylas sie w paru kropelkach swiadomie.Ehe spoko :mrgreen: ;-)
 
     
Serdunio
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-02-10, 16:43   

Olus napisał/a:
Nie zostalas ochrzczona
tak jak to czynili apostolowie.Nie uwierzylas pierw,nie przyjelas nauki.


Hmmm...a Ty otrzymałeś Ducha św.na wzór jak czynili apostołowie?

Olus napisał/a:
Cytat:
Taak...a czy to właśnie przypadkiem nie nazwał Pan Duchem swego Słowa??

Wybacz nie rozumiem...


"Duch daje życie; ciało na nic się nie przyda. Słowa, które Ja wam powiedziałem, są duchem i są życiem"Jan 6,64

Jeżeli to Słowo jest Duchem to po co nakładanie rąk? Symbol?

Olus napisał/a:
ale kombinujesz Rozumiem ze jako niemowlak
ktory nie widzial co sie dzieje.Wyznalas wiare,przyjelas
nauke,i zanurzylas sie w paru kropelkach calkie swiadomie.
Aha spoko moko


Niedoceniony i niedostrzegalny społeczny wymiar wiary.(przykład Izrael)
 
     
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-02-10, 16:47   

Cytat:
Hmmm...a Ty otrzymałeś Ducha św.na wzór jak czynili apostołowie?

Nie bo nie ma apostolow :)
Ja o niego poprosilem.
Cytat:
Jeżeli to Słowo jest Duchem to po co nakładanie rąk? Symbol?

Nie wiem.Nie bede fantazjowal.
Cytat:
Niedoceniony i niedostrzegalny społeczny wymiar wiary.(przykład Izrael)

NIEBIBLIJNY,NIC NIE WARTY JAK I OBRZEZANIE BEZ WIARY.
Oczywiscie nie twierdze ze nie zostaniesz zbawiona
tylko dlatego ze w momencie "kapieli" nie stal
kolo ciebie jakis pastor.Obrzezanie to co innego.
Dziewczynki nie byly obrzezane i co byly ludem Bozym?
No oczywiscie ze byly.
 
     
Serdunio
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-02-10, 16:52   

Olus napisał/a:
NIEBIBLIJNY,NIC NIE WARTY JAK I OBRZEZANIE BEZ WIARY.
Oczywiscie nie twierdze ze nie zostaniesz zbawiona
tylko dlatego ze sie nie wykapalas a kolo
ciebie stal jakis "pastor".


Wierzę, bo tylko tak mogę "oglądać" Moc Bożą ,a nadzieję pokładam w tym że "kiedyś"ujrzę ją w pełni ;-)
 
     
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-02-10, 16:54   

Ta wierz ale to niczego nie zmienia :-D
Biblijny chrzest to nie byl.
Koniec kropka :-P
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 14