FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zdrowie w rodzinie .....
Autor Wiadomość
Tomasz G 
VIP

Pomógł: 48 razy
Dołączył: 08 Kwi 2013
Posty: 4954
Poziom: 51
HP: 1219/10164
 12%
MP: 4853/4853
 100%
EXP: 124/280
 44%
Wysłany: 2016-02-08, 13:14   Zdrowie w rodzinie .....

Zdrowie w rodzinie .....
podaj dalej .....zapraszamy na wyklad
.


https://youtu.be/THqKKBeXwyY
_________________
tom68
 
     
Tomasz G 
VIP

Pomógł: 48 razy
Dołączył: 08 Kwi 2013
Posty: 4954
Poziom: 51
HP: 1219/10164
 12%
MP: 4853/4853
 100%
EXP: 124/280
 44%
Wysłany: 2016-02-10, 11:30   

Kto już widział wykład ....
_________________
tom68
 
     
Tomasz G 
VIP

Pomógł: 48 razy
Dołączył: 08 Kwi 2013
Posty: 4954
Poziom: 51
HP: 1219/10164
 12%
MP: 4853/4853
 100%
EXP: 124/280
 44%
Wysłany: 2016-03-01, 12:45   

Co tym myslicie ....
_________________
tom68
 
     
Robert
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-03-01, 13:53   

Myślę, że religie wykorzystuje się do propagowania określonej diety czy stylu odżywiania się. Jednak mamy taki zapis:

 Jeżeli wraz z Chrystusem umarliście względem elementów świata, to dlaczego — jak gdybyście żyli w świecie — dalej podporządkowujecie się postanowieniom:  „Nie ruszaj ani nie kosztuj, ani nie dotykaj”,  odnoszącym się do rzeczy, które są wszystkie przeznaczone na zniszczenie w wyniku zużycia — postanowieniom zgodnym z nakazami i naukami ludzi? (Kol 2:20-22)
 
     
Tomasz G 
VIP

Pomógł: 48 razy
Dołączył: 08 Kwi 2013
Posty: 4954
Poziom: 51
HP: 1219/10164
 12%
MP: 4853/4853
 100%
EXP: 124/280
 44%
Wysłany: 2016-03-01, 14:19   

W ST Bog dal swojemu ludowi diete i w NT jest tak samo czy Jezus umarl po to by mozna jesc wierze i zaby itp.
_________________
tom68
 
     
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-03-01, 14:54   

Masz racje.Ta dieta jest tez dla pogan ktorzy zostali wszczepieni..
Pawel tam zwalczal gnostykow..Pawel tam sprzeciwial sie ludzkim
przykazanom a nie Bozym.Czesc dla aniolow,zywioly swiata itd.
W liscie do kolosan Pawel broni Prawa a nie je neguje.

https://www.youtube.com/watch?v=RDnzBIOHO_c

sekty gnostyckie, takie jak, Enkratyci (p.m. – Tytuł dotyczący wielu grup we wczesnym chrześcijaństwie, którzy swoje ascetyczne praktyki doprowadzili do ostateczności. Odrzucali spożywanie wina, mięsa, a także często małżeństwo), Elbionici i Marcjonici;

http://chrzescijanin.blog...awla-do-sabatu/

15 a cierpliwość Pana naszego uważajcie za zbawienną, jak to również umiłowany nasz brat Paweł według danej mu mądrości napisał do was, 16 jak również we wszystkich listach, w których mówi o tym. Są w nich trudne do zrozumienia pewne sprawy, które ludzie niedouczeni i mało utwierdzeni opacznie tłumaczą, tak samo jak i inne Pisma, na własną swoją zgubę.
 
     
Tomasz G 
VIP

Pomógł: 48 razy
Dołączył: 08 Kwi 2013
Posty: 4954
Poziom: 51
HP: 1219/10164
 12%
MP: 4853/4853
 100%
EXP: 124/280
 44%
Wysłany: 2016-03-01, 15:45   

Dobrze jest nie jesc miesa i nie pic wina ani nic takiego, co by twego brata przyprawilo o upadek. (Rzymian 14:21)
_________________
tom68
 
     
Robert
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-03-02, 08:24   

Tomasz G napisał/a:
Dobrze jest nie jesc miesa i nie pic wina ani nic takiego, co by twego brata przyprawilo o upadek. (Rzymian 14:21)

Wykrzywiasz proste drogi Pańskie. W innym miejscu Paweł doradza Tymoteuszowi, żeby jednak pił wodę w WINEM. Zgorszenie niesamowite, co?
Jezus baranka Paschalnego też nie jadł, co? ;-)
 
     
Tomasz G 
VIP

Pomógł: 48 razy
Dołączył: 08 Kwi 2013
Posty: 4954
Poziom: 51
HP: 1219/10164
 12%
MP: 4853/4853
 100%
EXP: 124/280
 44%
Wysłany: 2016-03-02, 12:28   

Jezus nie był wegetarianinem ale np. możliwe że Jan Ch i Esseńczycy byli wegetarianami.

"Filon z Aleksadri ( I w n e ) informuje nas o tym, że Esseńczycy byli wegetarianami i nie uznawali ofiar ze zwierząt, choć trzymali się nauk TORY - kapłanów świątynnych z Jerozolimy uważali za skorumpowaną kastę . Ideałem Tory jest wegetarianizm. Żydowskie prawo religijne od tysięcy lat stara się chronić zwierzęta przed cierpieniem, zasady koszerności również spełniają tę funkcję. Możliwe że Jan Chrzciciel też był wegetarianinem ( choć tu są różne opinie podobnie jak w sprawie czy był On kiedyś Esseńczykiem ) zanim został prorokiem Boga . Jedno jest pewne w Biblii czy to w ST lub NT sprawa wegetarianizmu dobrowolnego podobnie jak np. celibatu itp. jest otwarta i tak chyba zostanie

Według Biblii: Mt 3/4 Jan Chrzciciel na pustyni żywił się strąkami szarańczynu stąd nazwa chleb świętojański
http://pl.wikipedia.org/w...n_str%C4%85kowy

TORA a Wegetarianizm
http://www.the614thcs.com/40.626.0.0.1.0.phtml

Jer. 7,,20-26

20. Dlatego tak mówi Wszechmocny Pan: Oto mój gniew zawzięty wyleje się na to miejsce, na ludzi i na bydło, na drzewa polne i na płody rolne - płonąć będzie i nie zgaśnie.
21. Tak mówi Pan Zastępów, Bóg Izraela: Dodajcie swoje całopalenia do swoich krwawych ofiar i jedzcie mięso,
22. Gdyż nic nie powiedziałem waszym ojcom, gdy ich wyprowadzałem z ziemi egipskiej, nic też nie nakazałem im w sprawie całopaleń i ofiar krwawych,
23. Lecz tylko to przykazanie dałem im, mówiąc: Słuchajcie mojego głosu, a Ja będę waszym Bogiem, wy zaś będziecie moim ludem, postępujcie całkowicie tą drogą, którą wam nakazuję, aby się wam dobrze działo!
24. Lecz oni nie usłuchali i nie nakłonili swojego ucha, ale postępowali według skłonności i uporu swojego złego serca i odwrócili się do mnie tyłem, a nie twarzą.
25. Od tego dnia, gdy wasi ojcowie wyszli z ziemi egipskiej, aż do dnia dzisiejszego, posyłałem do was nieprzerwanie i nieustannie swoje sługi, proroków.
26. Lecz oni nie usłuchali mnie ani nie nakłonili swojego ucha, ale usztywnili swój kark i postępowali gorzej niż ich ojcowie.


Amos. 5, 22-26


22. Nawet gdy mi składacie ofiary całopalne i ofiary z pokarmów, nie mam w nich upodobania, a na ofiary pojednania z tłustych waszych cieląt nie mogę patrzeć.
23. Usuń ode mnie wrzask twoich pieśni! I nie chcę słyszeć brzęku twoich harf.
24. Niech raczej prawo tryska jak woda, a sprawiedliwość jak potok nie wysychający!
25. Czy składaliście mi ofiary krwawe i ofiary z pokarmów na pustyni przez czterdzieści lat, domu Izraela?
26. Nie! A teraz poniesiecie Sikkuta, waszego króla, i Kewana, obrazy waszych bóstw, które sami sobie uczyniliście,
(BW)
_________________
tom68
 
     
Robert
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-03-02, 12:53   

Tomasz G napisał/a:
Jezus nie był wegetarianinem ale np. możliwe że Jan Ch i Esseńczycy byli wegetarianami.

"Filon z Aleksadri ( I w n e ) informuje nas o tym, że Esseńczycy byli wegetarianami i nie uznawali ofiar ze zwierząt, choć trzymali się nauk TORY - kapłanów świątynnych z Jerozolimy uważali za skorumpowaną kastę . Ideałem Tory jest wegetarianizm. Żydowskie prawo religijne od tysięcy lat stara się chronić zwierzęta przed cierpieniem, zasady koszerności również spełniają tę funkcję. Możliwe że Jan Chrzciciel też był wegetarianinem ( choć tu są różne opinie podobnie jak w sprawie czy był On kiedyś Esseńczykiem ) zanim został prorokiem Boga . Jedno jest pewne w Biblii czy to w ST lub NT sprawa wegetarianizmu dobrowolnego podobnie jak np. celibatu itp. jest otwarta i tak chyba zostanie

Według Biblii: Mt 3/4 Jan Chrzciciel na pustyni żywił się strąkami szarańczynu stąd nazwa chleb świętojański
http://pl.wikipedia.org/w...n_str%C4%85kowy


Jeśli Jan Ch. był żydem to podczas Paschy trudno sobie wyobrazić, że baranka też nie jadł. Nie ma w Biblii żadnej wzmianki o tym, że był wegetarianinem. Zresztą żywił się SZARAŃCZĄ a nie 'strąkami szarańczynu', przynajmniej NIC na to nie wskazuje.
Natomiast podane przez ciebie wersety są fatalnie interpretowane jako zalecenie wegetarianizmu.
Po pierwsze, mowa tam o tym, ze Bóg brzydził się całopaleniami i mięsem na to przeznaczonym. Nie jest to zachęta do niejedzenia miesa tylko do nie skladania go na ofiatry.
Po drugie, przecież krwawe ofiary zalecił właśnie Bóg, tylko, ze potępiał zarazem obłudę osób/narodu. Od takich ludzi nie miał upodobania w całopaleniach. Zresztą, od szczerych ludzi akceptował. Nawet ładnie mu pachniały :-)
Dziwne kombinacje nie mające NIC wspólnego z wegetarianizmem.
Więc... pytanko dość proste: mieli żydzi obowiązek spożyć baranka Paschalnego czy tylko udawać, że go jedzą?
 
     
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-03-02, 12:57   

Cytat:
Według Biblii: Mt 3/4 Jan Chrzciciel na pustyni żywił się strąkami szarańczynu stąd nazwa chleb świętojański

I co paschy nie spozywal??
Cytat:
Jer. 7,,20-26

Posluszentwo Bogu i Jego Prawu jest wazniejsze
niz ofiara.Bez odpowiedniego usposobienia
moralnego ..sa bezwartosciowe.
Juz Abel zlozyl ofiare :)

Ozeasz 6
5 Dlatego ciosałem ich przez proroków,
słowami ust mych zabijałem,
a Prawo moje zabłysło jak światło.
6 Miłości pragnę, nie krwawej ofiary,
poznania Boga bardziej niż całopaleń.

Izajasz
[i]11 6 «Co mi po mnóstwie waszych ofiar? -
mówi Pan.

Syt jestem całopalenia kozłów
i łoju tłustych cielców.
Krew wołów i baranów,
i kozłów mi obrzydła.
12 Gdy przychodzicie, by stanąć przede Mną,
kto tego żądał od was,
żebyście wydeptywali me dziedzińce?
13 Przestańcie składania czczych ofiar!
Obrzydłe Mi jest wznoszenie dymu;
święta nowiu, szabaty, zwoływanie świętych zebrań...
Nie mogę ścierpieć świąt i uroczystości.
14 Nienawidzę całą duszą
waszych świąt nowiu i obchodów;
stały Mi się ciężarem;
sprzykrzyło Mi się je znosić!
15 Gdy wyciągniecie ręce,
odwrócę od was me oczy.
Choćbyście nawet mnożyli modlitwy,
Ja nie wysłucham.
Ręce wasze pełne są krwi.
16 Obmyjcie się, czyści bądźcie!
Usuńcie zło uczynków waszych
sprzed moich oczu!
Przestańcie czynić zło!
17 Zaprawiajcie się w dobrem!


Cytat:
Możliwe że Jan Chrzciciel też był wegetarianinem ( choć tu są różne opinie podobnie jak w sprawie czy był On kiedyś Esseńczykiem )


tiaa niektorzy twierdza ze Jezus tez byl essenczykiem :D
 
     
Tomasz G 
VIP

Pomógł: 48 razy
Dołączył: 08 Kwi 2013
Posty: 4954
Poziom: 51
HP: 1219/10164
 12%
MP: 4853/4853
 100%
EXP: 124/280
 44%
Wysłany: 2016-03-02, 13:47   

Wedlug niektorych podan Talmudu nie tylko lud Bozy a nawet zwierzeta zaczely jesc mieso dopiero po potopie bo bylo duzo padliny ( przed potopem mieso mieli jesc tylko Ci co odeszli od Boga , to oni zabijali ludzi i zwierzeta oraz czynili zlo na ziemi , apokryf ksiega Henocha ) a mniej roslin niz przed potpotem dlatego miedzy innymi Bog pozwala czlowiekowi jesc mieso czyste stad Noe zabral do arki po 7 par zwierzat czystych a tylko po jedniej parze tych innych . Jezus w ewangeliach pozwala by demony utopily stado swin a innym razem kaze apostolom zbierac okruchy chleba co pokazuje nam podzial na pokarmy czyste i inne... widzenia ..ap Piotra w Dziejach Apostolskich ..roznych pokarmow dotyczy tego by nie dzielic ludzi na czystych i nieczystych czyli Zydow i pogan bo ewangelia jest dla wszystkich.. tak to widzenie rozumie sam apostol ( wiec nie ma tu podstaw do pogladu ze chrzescijanie moga jesc nieczyste pokarmy np swinie ) nie ma tez zadnych podstaw do tego by sadzic ze ap Pawel jako Zyd nawracajac pogan uczyl ich lamania prawa i pozwalal jesc nieczyste pokarmy skoro wierzacy poganie, chodzacy do synagog znali nauki Mojzesza,kwestie przestrzegania dekalogu czy przepisy pokarmowe byly im znane dlatego apostolowie wyjasniali im tylko pewne szczegoly w tych sprawach jesli byla taka potrzeba . Chrzescijanie dzis oczywiscie moga jesc mieso czyste ale z wielu powodow dobrze jest nie pic wina i nie jesc miesa jak radzi ap Pawel i dlatego w K ADS jest sporo wegetarian szczegolnie na zachodzie ale nie jest to nasza zasada wiary kosciola tylko wolny wybor czlowieka

TORA a Wegetarianizm

http://www.the614thcs.com/40.626.0.0.1.0.phtml
_________________
tom68
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,31 sekundy. Zapytań do SQL: 14