FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Pascha - Wielkanoc
Autor Wiadomość
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-04-09, 01:20   

Krystian napisał/a:
Olus napisał/a:
Nie jest.Ja nie musze wierzyc we wszystko
co ktos powiedzial w filmiku,napisal
na stronie.Ty musisz wierzy we
wszystko co glosi twoja
organizacyja.

To WIELKA ROZNICA.Ten pan ma swoje wady
ale czasami cos madrego powie.


To prawda Olusie co napisałeś.
Ja w tej organizacji kiedyś byłem.
Tam trzeba się zgadzać z pokarmem CK.


heh tez to slyszalem, mialem z nimi kontakt..
 
     
Benjamin.Szot
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-04-09, 16:57   

Nów wkrótce : Piątek, Kwiecień 8, 2016.

http://us8.campaign-archi...d&id=da4026ef69

__________________________________
 
     
Listek
VIP


Potwierdzenie wizualne: 2015
Pomógł: 581 razy
Dołączył: 11 Sie 2014
Posty: 2615
Poziom: 40
HP: 351/5017
 7%
MP: 2395/2395
 100%
EXP: 154/168
 91%
Wysłany: 2016-04-09, 20:55   

Cytat:


„Dlatego niech was nikt nie osądza co do jedzenia i picia bądź w odniesieniu do jakiegoś święta lub przestrzegania nowiu albo szabatu; (17) bo te rzeczy są Cieniem tego, co ma nadejść, ale rzeczywistość należy do Mesjasza.” List do Kolosan 2:16-17, Biblia w przekładzie NS

„Niechże was tedy nikt nie sądzi z powodu pokarmu i napoju albo z powodu święta lub nowiu księżyca bądź szabatu. (17) Wszystko to są tylko cienie rzeczy przyszłych; rzeczywistością natomiast jest Mesjasz.” (List do Kolosan 2:16-17, Biblia Warszawska)

Większość tłumaczy wstawiło w wersecie 17 słówko „tylko”, które nie pojawia się w tekście oryginalnym, po to aby pomniejszyć wielkie znaczenie wiecznych świąt Boga, z którymi i tak nie wiedzą co począć. Tym samym pokazują swoje wielkie lekceważenie świąt. Takie podejście bierze się z gnostycyzmu. Współczesny, widzialny świat traktuje się jako małowartościowy, liczy się tylko „duchowe”. Ale my nie zrozumiemy nic z przyszłych rzeczy, jeśli najpierw nie doświadczymy realnie ich naturalnego odbicia. Nikt nie będzie bał się gniewu Jhwh, jeśli wpierw nie został ukarany, nikt nie potraktuje poważnie prawa, jeśli nie widział nigdy policjanta czy sędziego, a kto nie zna ziemskiej miłości nie zrozumie nic co łączy się z Bożą miłością. Tak też małżeństwo jest ziemskim cieniem/odbiciem głębi relacji między Mesjaszem a Jego Wspólnotą tak jak między Jhwh a ludem Izraela. Kto widzi w tym tylko cień jest tylko biednym człowiekiem i niech lepiej nie wchodzi w relacje małżeńskie.

Szaul pisze, że ciałem, które rzuca cień (jak podaje jedno z tłumaczeń), jest Mesjasz. Całe dzieło zbawienia jest nierozerwalnie z nim związane. Jego cień należy do Niego i poświadcza o Jego realności, choć my sami Go nie widzimy. Człowiek może zanim się jeszcze pojawi rzucić swój cień i możemy go widzieć jeszcze nawet wtedy, gdy człowiek oddali się.

Jeszua nauczał swoich uczniów, żeby święto Paschy rozumieli w związku z Nim i by przypomnieli sobie obchodząc je, że przez swoją śmierć zapoczątkował nowe przymierze. „Ja bowiem otrzymałem od Pana to, co wam przekazałem, że Pan Jeschua tej nocy, kiedy został wydany, wziął chleb (24) i dzięki uczyniwszy połamał i rzekł: To jest Ciało moje za was [wydane]. Czyńcie to na moją pamiątkę! (25) Podobnie, skończywszy wieczerzę, wziął kielich, mówiąc: Ten kielich jest Nowym Przymierzem we Krwi mojej. Czyńcie to, ile razy pić będziecie, na moją pamiątkę! (26) Ilekroć bowiem spożywacie ten chleb albo pijecie kielich, śmierć Pańską głosicie, aż przyjdzie.” (1 list do Koryntian 11:23-26, Biblia Tysiąclecia)

W taki sposób wieczne święta są cieniem, który wychodzi przed wielkimi wydarzeniami i które ogłaszają i przypominają o tych wydarzeniach, kiedy obchodzi się święta. Lekceważenie tych ściśle wyznaczonych czasów jest głupotą, gdyż mają one przesłanie prorockie. Ich roczny cykl obejmuje: cały plan zbawienia/wykupienie/zmartwychwstanie/napełnienie mocą do służby/sądy czasów ostatecznych/porwanie/wielki dzień sądu/Mesjańskie królestwo pokoju/wieczny szabat. Z roku na rok, z miesiąca na miesiąc, z tygodnia na tydzień Jhwh potwierdza w te szczególne dni spotkań, że wypełni na pewno Swoje słowo.

Tak jak bezgrzeszne życie, śmierć i zmartwychwstanie Mesjasza stało się centralnym wypełnieniem święta Paschy, tak wypełniło się święto Szawuot (Pięćdziesiątnica), kiedy Ruach HaKodesz został wylany na uczniów. Z ośmiu świąt Jhwh nie wszystkie się wypełniły, jak błędnie wielu chrześcijan sądzi, ale dopiero połowa, ale i te nie są wypełnione w pełni. Na to wskazuje sam Jeszua, kiedy zwraca się do uczniów mówiąc: „Gorąco pragnąłem spożyć Paschę z wami, zanim będę cierpiał. (16) Albowiem powiadam wam: Już jej spożywać nie będę, aż się spełni w królestwie Bożym. (Ew. Łukasza 22:15-16, Biblia Tysiąclecia). Z tych słów wynika, że Pascha ma być kontynuowana przez cały czas przez Jego uczniów, aż do czasu kiedy On sam nie zasiądzie z nami w Jego Królestwie. Tak też jest ze Świętami Boga, które swój początek biorą w Pesach (Pascha), dalej kontynuowane są jako Przaśniki, Liczenie Omeru, Szawuot itd. Samo święto Paschy nie zostało całkowicie wypełnione, a tym bardziej święta jesienne, których wypełnienie wciąż jest przed nami.


Zredagował MP
_________________
Bóg jest wciąż taki sam i się nie zmienia.
 
     
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-04-16, 16:18   

12 - TDI - Reperkusje - 1 Kor 11,24 To czyńcie na pamiątkę moją
https://www.youtube.com/watch?v=VcqgGu7oSqU
Historyczny zarys zamiany biblijnego święta Pesah na Chrześcijańską tzw. Wieczerze Pańską.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 14