FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Marsz "Odwagi Polsko" i KOD 7 maja 2016 r.
Autor Wiadomość
Iwona
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-05-07, 19:49   Marsz "Odwagi Polsko" i KOD 7 maja 2016 r.

Witajcie. Postanowiłam tutaj założyć ten temat. Zion zechciał bym wszystko opisała co widziałam na marszu. Jeśli uznacie, że jakiś dział będzie bardziej pasował do tego by ten temat tam był to można przenieść.

Byłam na marszu "Odwagi Polsko". Był to marsz organizowany przeciwko tej targowicy czyli marszu Komitetu Obrony Demokracji przez środowiska narodowe i krucjatę różańcową za Ojczyznę. Zaczęliśmy Mszą Świętą o godzinie 11:00 w katedrze św. Floriana na Pradze. Jest to główny kościół diecezji warszawsko-praskiej. Niestety nie mogłam być na samej Mszy Świętej ale później o godzinie 12:00 dojechałam tramwajem czyli wtedy gdy już uczestnicy wyszli z Kościoła i wszyscy szykowali się do wymarszu. Zdziwiłam się bardzo ponieważ cała przestrzeń przed katedrą była wypełniona ludźmi. Znaczna większość to ludzie młodzi ale starsi też się zdarzali. Poznałam tam wtedy takiego Łukasza. On już wcześniej był na takich marszach i trochę rozmawialiśmy. Powiedział, że przed Mszą Świętą gdy tam przybył to tych ludzi było mało natomiast po Mszy Świętej no to już się niezła grupa zebrała. Było sporo policjantów, którzy dbali o bezpieczeństwo. Pan Marian Kowalski razem z żoną dojechali samochodem po Mszy Świętej. Samochód został przywitany oklaskami. Jak już wysiadł to zaraz doczepili się do niego różni dziennikarze, wszyscy chcieli z nim zdjęcia robić. On na spokojnie to wszystko przyjmował, ze wszystkimi rozmawiał. Muszę powiedzieć, że na samym początku gdy już się ustawiliśmy to ja stałam za plecami pana Mariana i go obserwowałam. Zauważyłam, że inne jest odczucie jak się go ogląda w internecie. Jest to taki zbudowany, silny mężczyzna, często krzyczy na tych lewaków i słusznie. Natomiast w realu zauważyłam, że jest to miły, ciepły człowiek, podchodził do wszystkich, rozmawiał. Jeszcze przed wymarszem jacyś dziennikarze mediów niezależnych nagrywali wywiad z nim. Tam też wypowiadał się zaraz później pan Stanisław Lesisz. To jest taki staruszek, patriota, kilka nagrań z nim na youtube jest. Marsz wyglądał tak, że na samym początku szedł baner, który miał z jednej strony obraz Matki Bożej, a z drugiej strony Jezusa Chrystusa, który po prawej i lewej stronie miał tablice z przykazaniami. Za tym banerem szedł Krzyż niesiony chyba przez kilkanaście osób a za nim transparent krucjaty różańcowej za ojczyznę. Za tym transparentem było troszkę przerwy i szli Narodowcy RP. Ja byłam zaraz na samym początku przy tych ich wielkich biało-czerwonych napisach, które nieśli. Pan Marian troszkę kierował ruchem przez jakiś czas. Generalnie przez cały czas nie traciłam go z oczu. Później poszedł trochę do przodu. Na samym początku wymarszu zaśpiewaliśmy jakąś pieśń, która była i religijna i patriotyczna. Już nie pamiętam dokładnie która to była pieśń (śpiewamy ją w kościele). Od katedry przeszliśmy mostem na drugą stronę Wisły, później tunelem przeszliśmy, potem kawałek przeszliśmy Miodową, Kapitulną, skręciliśmy na Podwale (jedna z ulic Starego Miasta) a z Podwala już na Plac Zamkowy. Przez cały czas marszu modliliśmy się na różańcu. Odmówiliśmy dwie części różańca (radosne i bolesne). Oczywiście były dziesiątki przeplatane rozważaniami, które były i biblijne i nawiązywały do wartości patriotycznych. Tutaj tylko była taka różnica, że odmawialiśmy pod koniec każdej dziesiątki: "O Maryjo bez grzechu pierworodnego poczęta, módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy i za wszystkimi, którzy się do Ciebie nie uciekają a zwłaszcza za masonami i poleconymi Tobie." W oryginalnej wersji tej modlitwy jest: "a zwłaszcza za nieprzyjaciółmi Kościoła Świętego i poleconymi Tobie", ale wiadomo, że Ci lewacy to masoneria więc... Gdy już byliśmy na Placu Zamkowym to ta część modlitewna się zakończyła ale zawsze podkreślano mimo wszystko, że trzeba się za Ojczyznę modlić. Na Placu Zamkowym już było trochę inaczej. Tam zaczęliśmy krzyczeć te różne hasła nasze, a później po tych hasłach były przemówienia. Przemawiał pan Marian Kowalski (wszyscy mu bili brawa), ale też i pan Dybowski, pan Robert Winnicki i kilku innych. Zaobserwowałam trochę przedstawicieli mediów, które tam były obecne i tak się zastanawiałam nad odpowiedzią na pytanie: "W jaki sposób Polsat ukaże ten marsz?" Widziałam reportera Wydarzeń Polsatu. Oni tam przed katedrą nagrywali materiał, ale po nagraniu on szedł z nami, przez jakiś czas szedł po mojej prawej stronie. Przed katedrą po nagraniu śmiał się z tego marszu. Ogólnie widać było, że myśli sobie, że to jest jakiś cyrk czy coś. Powiedział do mnie ten Łukasz, którego poznałam również: "ciekawe jak oni nas ukażą. Jeśli będą starali się tak to wszystko zrobić by nas ośmieszyć no to już przegięcie." No ale wiadomo, Polsat to raczej kapitał zagraniczny podobnie jak TVN. Przemówienia tych osób, które tam przemawiały czy jakieś nagrania to wszystko umieszczę w tym temacie. Po przemówieniach jeszcze był odśpiewany hymn, a po hymnie odmówiona była część chwalebna różańca, którą poprzedziły też słowa jakiejś osoby. Później już był koniec a że byłam głodna to poszłam do McDonaldu coś zjeść. Pan Marian z narodowcami niektórymi pewnie poszedł tam na Plac Piłsudskiego ale tego dokładnie nie wiem. Z KOD-em my się na trasie nie spotkaliśmy i dobrze bo może byłoby groźnie. Gdy szłam do McDonaldu to ja ich spotkałam. Trochę kodziarzy poobserwowałam. Rozmawiałam z niektórymi ludźmi, którzy stali i obserwowali ich (mieszkańcy Warszawy przypadkowo obecni wtedy na Krakowskim Przedmieściu). Oni wszyscy uważali to wszystko za szkodliwe dla nas Polaków, jeden pan nawet określił to całe towarzystwo za chore psychicznie. W jednym miejscu był zrobiony przez kodziarzy cmentarz. To było tak, że między drzewami stał transparent z napisem "Cmentarz wartości odrzuconych przez PiS" (chyba jakoś tak tam pisało) i obok niego stały zrobione ze styropianu groby (tablice) i każdy z nich miał wypisaną taką "wartość odrzuconą" przez PiS. Nie będę tego wszystkiego wypisywać, ale też ludzie przechodzili i się śmiali z tego. Co ciekawe dowiedziałam się od pewnej osoby , która bardziej się zna w temacie o tym jak to rzeczywiście jest z tą ich obecnością na marszach. To wygląda tak. Każdy samorządowiec, działacz lewicowy PO, Nowoczesnej, KOD-u i innych ma obowiązek być na tym marszu i zabrać ze sobą autokar pełen ludzi. Za każdy autokar, który jedzie na marsz dany działacz otrzymuje wypłatę w wysokości kilkuset złotych. Są to pieniądze z naszych podatków. Tak więc dodatkowa wypłata na ich konto. On musi zadbać, żeby pełen autokar jechał. Jeśli autokar z nim nie jedzie to nie jest dobrze widziane. My przynajmniej idziemy na marsz "Odwagi Polsko" za darmo i nikt tu za nic pieniędzy nie dostaje natomiast oni są finansowani z naszych podatków. Tak być nie może. Co z tego, że nasz szło 5-6 tysięcy a ich kilkadziesiąt czy więcej. Ile pieniędzy naszych na to poszło? Obok tego McDonaldu, w którym byłam to przez chyba dwie godziny przechodzili i końca nie było widać. Ale napisy na transparentach no to co niektórzy mieli takie, że można było się uśmiać jak na przedstawieniu kabaretowym
 
     
Iwona
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-05-07, 19:56   

A no i jeszcze zapomniałam dodać, że osobiście uścisnęłam rękę z panem Marianem.
 
     
Iwona
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-05-07, 20:05   

https://www.youtube.com/watch?v=Y6Y1hzaN6i8 - przemówienie Pana Mariana na dzisiejszej manifestacji. Cieszę się, że mogłam to na żywo usłyszeć
 
     
Iwona
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-05-07, 20:21   

https://www.youtube.com/watch?v=_sJFRhVWj5U - Marian Kowalski i Artur Zawisza idą razem na Marsz Odwagi Polsko

Byłam na tyle blisko, że wszystko słyszałam na żywo z tego nagrania. Spójrzcie na postawę reportera Wydarzeń w tym nagraniu
 
     
Iwona
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-05-07, 20:37   

https://www.youtube.com/c...WflPk7hg/videos - Takt TV też nagrywał wywiad z Marianem ale trzeba czekać jak udostępnią
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6019/6468
 93%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2016-05-07, 23:53   

Iwona napisał/a:
krucjatę różańcową za Ojczyznę.


dalej mi się nie chciało czytać, choć mam w d..pie KOD i PO.
Zrozum wreszcie Iwono, że nasze Królestwo Niebieskie dopiero przyjdzie.
Mamy się modlić jak nasz Zbawiciel, który powiedział przyjdź Królestwo Twoje., a nie my mamy do tego Królestwa isć.
My Christianie jesteśmy przeciwko bałwochwalstwu i robienia Królestwa Wspaniałego Boga Prawdziwego i Jego Syna tutaj, ponieważ to się nie da.
Jezus dobrze o tym wiedział.
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
zion599
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-05-08, 00:43   

Krystian chyba nie zna modlitwy Panskiej :
Przyjdź królestwo Twoje jako w niebie tak i na ziemi
jak widać niby opuscił ŚJ ale mentalnie nadal jest jednym z nich :p
roznica - byc moze jedyna - polega na tym ze nie uznaje CK


@ Iwona dzięki - świetna relacja, świetne filmy szczegoolnie przemowienie P. Mariana Kowalskiego
polecam obejrzeć wszystkim i ten apel- no wlasnie, zamiast narzekać należy realnie walczyć, choć proste to to nie jest
Moim zdaniem jakby ludzie gromadzili się zamist mowić na wszsytko ''niemozliwe'' to by pogonili targowice z samorządów, niestety panują nastroje pesymistyczne w stylu :
''a co my możemy'' . Tak naprawde mogą, tylko potrzeba zeby wszyscy byli na tyle aktywni,
a nie tylko liczyli na drapane,
bo jeden człowiek ,nawet jak ma chęci, nic nie zrobi bez poparcia i drużyny takich sam jak on , ktorzy nie boją sie odpowiedzialności , a nie tylko liczą na to ze on im wszystko załatwi
a gdy nie wyjdzie, to sobie wygodnicko go pogonią na drzewo i powiedzą : ''no wlasnie , a nie mowiliśmy ze sie nie da?''
w tym twki szkopuł. Brak solidarności owocuje brakiem efektow
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6019/6468
 93%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2016-05-08, 01:10   

zion599 napisał/a:
Krystian chyba nie zna modlitwy Panskiej :
Przyjdź królestwo Twoje jako w niebie tak i na ziemi
jak widać niby opuscił ŚJ ale mentalnie nadal jest jednym z nich :p
roznica - byc moze jedyna - polega na tym ze nie uznaje CK


Nie martw się Zionie Krystian zna. :-D

Tak na marginesie to witaj ponownie. :-D
Mam nadzieję, że bałwochwalstwa za dużo nie zapodasz na tym forum :-P
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
zion599
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-05-08, 01:13   

Kry napisał/a:
Tak na marginesie to witaj. :-D
Mam nadzieję, że bałwochwalstwa za dużo nie zapodasz


ano witaj, Ty wiesz, ze ja nie zapodaje , tylko bronie niewinnych ludzi :P
czasem tylko może za mocno zrobie opr tym, ktorzy nie rozrozniają obcego (wymyślonego) bóstwa
do prawdziwego :)
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6019/6468
 93%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2016-05-08, 01:20   

zion599 napisał/a:
ano witaj, Ty wiesz, ze ja nie zapodaje , tylko bronie niewinnych ludzi


Zionie ja Cię bardzo lubię, jako człowieka.
Gdybyś odrzucił trójcę i bałwochwalstwo w KrK to byłbyś moim bratem duchowym.
Bo ja wiem, że okup naszego Pana Jezusa uznajesz. :)
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2016-05-08, 01:35   

Iwona napisał/a:
A no i jeszcze zapomniałam dodać, że osobiście uścisnęłam rękę z panem Marianem.

Pogratulować, swój do swego ciągnie, ewidentnie :)

Iwona napisał/a:
Był to marsz organizowany przeciwko tej targowicy czyli marszu Komitetu Obrony Demokracji przez środowiska narodowe i krucjatę różańcową za Ojczyznę.

Napisałbym dosadniej co o Tobie w tym momencie sądzę, ale kiedy robiłem Ci test z historii na fb to wykazałaś swoje ignoranctwo w wielkim stopniu, więc nie kontynuujmy :)

SŁOMA Z BUTÓW, SŁOMA!
Iwona napisał/a:
Każdy samorządowiec, działacz lewicowy PO, Nowoczesnej, KOD-u i innych ma obowiązek być na tym marszu i zabrać ze sobą autokar pełen ludzi. Za każdy autokar, który jedzie na marsz dany działacz otrzymuje wypłatę w wysokości kilkuset złotych. Są to pieniądze z naszych podatków. Tak więc dodatkowa wypłata na ich konto.

Ja ten wpis z Twoim imieniem i nazwiskiem wyślę do KOD-u i zobaczymy czy tak łatwo będziesz dalej oczerniała :) Ktoś Ci powiedział, a ty o tym piszesz dalej...wiesz, o ŚJ też mówili, ze płacą 10 tyś zł, za wzięcie chrztu, i to w dodatku w Twoim kościele takie oczernianie było. Ach wy łatwowierni, ograniczenie wielkie w waszych umysłach...bez urazy :-/ ale zatrważa mnie to zjawisko.

Licze, ze niedługo przestaniesz być ślepą w inną stronę i zaprotestujesz kiedy to na RELIGIĘ W SZKOŁACH idą pieniądze z naszych podatków



P.S. Będę dawać warny za bezpodstawne oczernianie ludzi na forum. Iwono, Tobie się zbiera, czara goryczy już się przechyliła bardzo mocno :)
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6019/6468
 93%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2016-05-08, 01:51   

bartek212701 napisał/a:
Licze, ze niedługo przestaniesz być ślepą w inną stronę i zaprotestujesz kiedy to na RELIGIĘ W SZKOŁACH idą pieniądze z naszych podatków


Bartek zadał właściwe pytanie.
Odpowiedz mi Iwono dlaczego ja mam płacić podatki na religię rzymsko - katolicką skoro jestem Christianinem?
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2016-05-08, 01:58   

Iwona napisał/a:
Co z tego, że nasz szło 5-6 tysięcy a ich kilkadziesiąt czy więcej


Władze Warszawy podały, ze na Marszu było 240 tyś osób, a nie kilkadziesiąt jak podaje zmanipulowane TVP czy Tv Trwam :) ale wierz im wierz, to się obudzisz z ręką w...
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2016-05-08, 02:02   

z dedykacją dla Ciebie Iwona, wasz zakichany patriotyzm z dnia dzisiejszego...
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7097

Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5529/7220
 76%
EXP: 42/373
 11%
Wysłany: 2016-05-08, 08:32   

zion599 napisał/a:
Krystian chyba nie zna modlitwy Panskiej :
Przyjdź królestwo Twoje jako w niebie tak i na ziemi
:lol:
Oj, coś chyba dawno nie modliłeś się… :-(
Mt 6:10 "Niech przyjdzie twoje królestwo, niech się dzieje twoja wola na ziemi, tak jak w niebie."
Królestwo ma przyjść z nieba na ziemię, aby wola Boża wykonywała się tak samo i na Ziemi,
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 14