FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Marsz "Odwagi Polsko" i KOD 7 maja 2016 r.
Autor Wiadomość
Lamed
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-05-08, 20:07   

Migdałek napisał/a:

:shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

:?: :?: :?: :?: :?: :lol:

Napisz, o co chodzi, Plz bo nie rozumiem. :)
 
     
Iwona
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-05-08, 22:41   

Może wróćmy do głównego tematu dyskusji
 
     
zion599
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-05-09, 00:41   

i znowu odezwał sie bartek pełen tolerancji
, który podobno bardszo szanuje poglądy innych :roll:
to sie nazywa brak samokrytycyzmu :mrgreen:
 
     
Iwona
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-05-09, 13:39   

Bartek, pytałam się w shoutboxie czy opowiedzieć jak było. Zion chciał bym opowiedziała więc to zrobiłam. Nazywasz Mariana Bezmózgowim bo ma inne poglądy na pewne sprawy niż Ty. Oj Bartek...
 
     
Al-Wasik
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-05-09, 17:43   

zion599 napisał/a:
i znowu odezwał sie bartek pełen tolerancji
, który podobno bardszo szanuje poglądy innych
to sie nazywa brak samokrytycyzmu


Jak ktoś jest zaKODowany na jedną opcję, to mu się do rozsądku nie przemówi. :-D
 
     
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-05-09, 19:46   

Iwona napisał/a:

Jeszcze było zaproszenie do Gdańska na 21 maja bo tam homosie z LGBT coś organizują i żeby się przeciwstawić.

Dobre :-D Iwonko sodomici :)
 
     
Iwona
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-05-09, 20:30   

Olus napisał/a:
Iwona napisał/a:

Jeszcze było zaproszenie do Gdańska na 21 maja bo tam homosie z LGBT coś organizują i żeby się przeciwstawić.

Dobre :-D Iwonko sodomici :)

Wiem ale co poradzić...
 
     
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-05-09, 20:35   

Iwona napisał/a:
Olus napisał/a:
Iwona napisał/a:

Jeszcze było zaproszenie do Gdańska na 21 maja bo tam homosie z LGBT coś organizują i żeby się przeciwstawić.

Dobre :-D Iwonko sodomici :)

Wiem ale co poradzić...


https://pl.wikipedia.org/wiki/Penalizacja_kontakt%C3%B3w_homoseksualnych

13 Ktokolwiek obcuje cieleśnie z mężczyzną, tak jak się obcuje z kobietą, popełnia obrzydliwość. Obaj będą ukarani śmiercią, sami tę śmierć na siebie ściągnęli. 14

https://www.youtube.com/watch?v=V0PRlsA1y3g


Marian jest spoko :) Mówi jak jest :D
 
     
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-05-09, 20:47   

Krystian napisał/a:
Tutaj ewangelizacja muzułmanów :lol:

https://youtu.be/bjfJGG8w3MQ


Tą trójca tylko pogarsza sprawę...
 
     
Iwona
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-05-09, 23:09   

Proszę was, nie prowokujcie do wywoływania sporów na tle religijnym tutaj na forum.
 
     
zion599
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-05-09, 23:36   

Al-Wasik napisał/a:
zion599 napisał/a:
i znowu odezwał sie bartek pełen tolerancji
, który podobno bardszo szanuje poglądy innych
to sie nazywa brak samokrytycyzmu


Jak ktoś jest zaKODowany na jedną opcję, to mu się do rozsądku nie przemówi. :-D


Witaj Wasiczku po tej stronie:)

No wlasnie - potrzebny jest mind wide open , a nie zaKODowanie :-D
 
     
Migdałek
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-05-09, 23:38   

bartek212701 napisał/a:
zaraz go zamknę, bo jest żenujący jak ten cały Marian Bezmózgowski...człowiek z fototapetą w książki


Nie tylko Ty jesteś zażenowany. Na facebooku o pochodzie KOD-u wypowiedział się zwolennik tego ruchu i krytyk narodowców (tak wychodzi z jego wcześniejszych postów) biorący udział proteście pisarz Jacek Dehnel. Nie była zachwycony tym co tam zobaczył:

Widać polskie demonstracje muszą być przaśne, widać inaczej się nie da. Wcześniej były jeszcze jakieś próby odróżnienia się od agresywnej retoryki PiSowskiej – dziś szedłem właściwie nieustannie zażenowany albo wściekły. I to nie tylko tym, że Platformy wszędzie było więcej, niż KODu, jej logo było wypisane większymi zgłoskami, a poseł Halicki jadący na - nomen omen – platformie wołał przez mikrofon, że pozdrawia Platformę i Nowoczesną, Nowczesną i Platformę, po czym przypomniał sobie i dodał: „No i KOD też”. Nie, chodzi o hasła.

Tu i ówdzie jakieś inteligenckie jaskółki, pan z cytatem z Tischnera, pani niosąca wypisany na tekturze cytat z Johna Donne'a o tym, że nikt nie jest samotną wyspą i że komu bije dzwon... Ale poza tym albo infantylne zaczepki, albo rzeczy, od których prędzej bym się zapadł pod ziemię, niż je skandował. Jakieś fekalne wierszyki o tym, że lepiej zęby myć w klozecie niż mieć Ziobrę w internecie, porażająca mizeria, porażająca prowincjonalność, zupełne niezrozumienie tego, co się dzieje w Polsce i w Europie.

I żeby jeszcze wychodziła od pojedynczych demonstrantów. Ale nie. Organizatorzy wystawili na trasie kolumny z głośnikami, z których skandowali zapiewajłowie, schrypłym tonem akwizytorów Providenta witający Radom, witający Wałbrzych, witający Zieloną Górę, ale przede wszystkim skandujący te kretynizmy. Miarka się przebrała, kiedy pańcia w okularach KOD, istnych klapkach na oczy, fanatycznie skandowała „Precz z PiSlamem”, a tłum o tym PiSlamie powtarzał, powtarzał i powtarzał, PiSlam i PiSlam. Jak to ujął Piotr: "W dniu, w którym mieszkańcy największego miasta Europy Zachodniej wybrali na burmistrza muzułmanina, w czasie demonstracji, mającej być wyrazem przywiązania Polski do Europy i do zachodnich wartości, partyjno-KODowy zapiewajło drze się: >>Precz z PiSlamem!<<". Zaraz weszliśmy w Nowy Świat i tam tłum radośnie pozdrawiał czołowego przeciwnika UE w Polsce, Romana Giertycha, bezwstydnie stojącego na balkonie pod transparentem „Fundacja Obrony Demokracji”. A to Polska właśnie.


https://www.facebook.com/...154191856184914

Dziwnym zrządzeniem losu wczoraj wieczorem, kiedy rozgorzała dyskusja pod moim wpisem o marszu KODu, Facebook na dobę zablokował moje konto (za przypomnienie anonimowego wiersza „Na śmierć Dominika Szymańskiego z Bieżunia” o nastolatku zaszczutym na śmierć przez homofobów), nie mogłem więc odpowiadać na bieżąco i teraz pozwolę sobie zrobić to zbiorczo.

Wiem, że im post jest popularniejszy, tym dociera do dziwniejszych krańców internetu, a ilość wylewanego jadu jest wprost proporcjonalna do zasięgu. Padł szereg rozmaitych oskarżeń: że jestem PiSowcem, że napisałem to żeby zachować jakiś etat (etat w pisarstwie! Ludzie kochani! Sny o potędze!), że przeszkadza mi „gmin” i „motłoch”, że kpię z ludzi z małych miasteczek, że napisałem to żeby dostarczyć amunicji Joachimowi Brudzińskiemu i Frondzie. Pojawiły się również liczne teksty o tym, że demonstracja nie jest „herbatką u cioci ze szlacheckimi korzeniami”, „słuchaniem Brahmsa” (Brahms niesłychanie był w tych opowieściach popularny), „przerzucaniem się cytatami z Arystotelesa”. Mnóstwo było w tym pogardy dla kultury, rozumianej jako zbędny balast, niepotrzebne fochy, które się do niczego nie przydają. To zasmuca, bo świadczy o kompletnym niezrozumieniu, po co kultura nam jest – że to nie jakiś deser czy ornament, ale jedna z podstaw naszego wspólnego bycia w społeczeństwie. A także o nieświadomości, że pomiędzy Proustem i Brahmsem a żartach o myciu zębów w klozecie jest jeszcze spory wachlarz.

Dyskusja pod wpisem, niestety, potwierdziła w większości moje najgorsze intuicje na temat polskiej plemienności. Od wielu miłośników tego „wielkiego spotkania wszystkich Polaków”, gdzie „wszyscy byliśmy razem”, usłyszałem, że lepiej, żebym siedział w domu, nie pojawiał się na marszu, a najlepiej wyprowadził się z Polski. Od innych – że na marszach PiSu i neonazistów jest gorzej i że trzeba być chamskim, bo oni są bardziej chamscy. Tymczasem krytyka jednej strony – i to strony własnej, skoro w marszach KODu chodzę – nie oznacza akcesu do strony przeciwnej. Świat nie jest dwudzielny. To, że przeszkadza mi hasło „Precz z PiSlamem” nie oznacza, że zgłaszam akces do marszu Mariana Kowalskiego. Wręcz przeciwnie.

Wedle pewnej anegdoty – nieważne akurat, czy prawdziwej – kiedy Churchillowi powiedziano, że w związku z wydatkami wojennymi zamierza się drastycznie obciąć wydatki na kulturę, odparł: „To o co my walczymy?”. Wszystkich, którzy z taką furią i zupełnym brakiem refleksji odrzucili krytykę poniżających, obraźliwych haseł, chciałbym zapytać: o co my walczymy? Po co idziemy w tym pochodzie pod hasłem „Jesteśmy i będziemy w Europie”? Jeśli chodzi o sytuację geograficzną, to pozostanie ona taka sama bez względu na marsze. Jeśli jednak chodzi o Europę rozumianą jako wspólnota, nie tylko polityczno-ekonomiczna wspólnota Unii Europejskiej, ale również jako wspólnota demokracji liberalnej, która tym się różni od, dajmy na to, demokracji Putina, że do „rządów większości” dodaje „z poszanowaniem praw mniejszości” - to hasła takie, jak „Precz z PiSlamem” są, po prostu, nie do przyjęcia.

Jeżeli w tym samym czasie prezes Kaczyński straszy, że ludzie KOD chcieli do Polski zaprosić uchodźców, a na marszu KODu straszy się islamem, to o co walczymy? Jeśli ludzie PiS obrażają drugą stronę, coraz głębiej wykopując podział między „dwiema Polskami”, to czy rozwiązaniem jest okopanie się z drugiej strony? Czy na „koderskie szmaty i zdrajców” mamy odpowiadać „pisowskimi szmatami i zdrajcami”? Wątpię. Możemy się fundamentalnie nie zgadzać z obecną władzą i jej wyborcami, ale jestem przekonany, że większość z nas prezentuje swoje poglądy polityczne w najlepszej wierze, mając na celu dobro wspólnoty, społeczeństwa, kraju. Oceniamy to dobro inaczej, do czego mamy prawo, ale nie znaczy to, że naszym celem jest upokorzenie drugiej strony czy odmawiania jej prawa do bycia we wspólnocie, skandując „Tu jest Polska”. Polska jest i tu, i tam, jest naszym wspólnym dobrem. Dlatego właśnie zaprotestowałem przeciwko hasłu "Precz z PiSlamem" - bo w walce politycznej nie powinno się używać słów krzywdzących jakąkolwiek mniejszość, na przykład muzułmańską. Marsze KODu, jak je rozumiem, powinny być nie tylko sprzeciwem wobec łamania konstytucji i wolności obywatelskich przez władzę, ale i sprzeciwem wobec tego rodzaju retoryki.

PS: Muszę tu powiedzieć, że przynajmniej dwie działaczki KODu zgłosiły to hasło organizatorom, zgadzając się ze mną, że jest niedopuszczalne, co mnie bardzo cieszy i za co dziękuję. Równocześnie jednak od wielu osób, w tym od prominentnej organizatorki, dowiedziałem się, że po prostu „nie zrozumiałem”, a takie hasło jest ok, bo islam to fundamentaliści. Otóż: islam to różni wyznawcy wielkiej religii. Każdy, kto mnie zna choć trochę, wie, że jestem wielkim przeciwnikiem tego, co kościół katolicki zespolony z prawicą robi dziś w Polsce; równocześnie jednak pierwszy bym protestował, gdyby niesiono transparent „Precz z katolami z PiSu”. Przypominam, że protestujemy w obronie konstytucji, której art. 53 broni wolności religijnej. Wszyscy my, obywatele Rzeczypospolitej, mamy prawo wyznawać lub nie wyznawać dowolnej religii i nie powinniśmy być za to w żaden sposób obrażani czy sekowani.


https://www.facebook.com/...154195356029914
 
     
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-05-09, 23:52   

Dobre :-D

 
     
Iwona
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-05-11, 06:26   

Apeluję o wrócenie do głównego tematu dyskusji
 
     
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-05-11, 08:26   

G. Braun o opozycji: Załgani obrońcy demokracji
https://www.youtube.com/watch?v=SpRNZ9cGxBQ
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 13