FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Mieszanie Ras
Autor Wiadomość
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6031/6468
 93%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2016-05-11, 13:41   

Migdałek napisał/a:
Myślę Lamed, ze ta wypowiedź dyskwalifikuje Cię jako merytorycznego rozmówcę a także jako chrześcijanina.

Mam nadzieję, że zdajesz sobie sprawę iż jak to nazwałeś ciemnoskórą małpą" byli wszyscy opisani w Nowym Testamencie z Jezusem włączne a w Etiopii znajduje się jedna z najstarszych gmin chrześciajńskich świata.


Myślę Migdałku, że Lamed trochę przesadził.Bóg nie ma względu na kolor skóry.
Lamed jeżeli ma to niech zapoda werset?

W sumie Migdałko Ci napisałem na webdzie, że z Tobą dyskusję zakończyłem, ale Nasz Pan Jezus kazał przebaczać. :)
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
Lamed
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-05-11, 19:01   

Krystian napisał/a:


Lamed jeżeli ma to niech zapoda werset?

:)


Afrykanie są potomkami Chama, syna Noego (Rdz 10:6: Synami Chama są: Kusz, Misraim, Put i Kanaan. W Biblii Warszawsko-Praskiej ten werset brzmi następująco: Od synów Chama wywodzą się [mieszkańcy] krainy Kusz (Etiopii), Egiptu, Put i Kanaanu.).

Biblia mówi nam również, że po potopie jeden z trzech synów Noego, Cham zniewazyl swego ojca, za co został przez niego przeklętym (l Moj. 9:21-25). Wedlug judaizmu Cham popelnil wtedy kazirodztwo z wlasna matka. Uzasadnionym przypuszczeniem wielu jest, że przekleństwo to wywarło pewne piętno na Chamie i jego potomstwie. Nie od rzeczy jest przypuszczać, że Cham, usłyszawszy przekleństwo ojca :

- "Przeklęty Cham, sługą sług braci swojej będzie" -

rozgniewał się bardzo; , "posiniał ze złości." Siność ta (ciemniejsza cera) pozostała na nim i prawdopodobnie ujawniła się tym więcej na jego potomstwie; albowiem jeden z synów jego nazwanym został "Chus," co po polsku znaczy czarny. Gdy do tego doda się jeszcze fakt, że potomstwo Chama zamieszkało w Afryce, można wnosić, że gorący klimat dokonał reszty i w taki sposób Chamici stali się rasa murzyńska.
 
     
zion599
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-05-11, 19:24   

i co ?
ilu z was tak dopasowywało wersety do wlasnych poglądów :> teraz pomyślcie :>
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6031/6468
 93%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2016-05-11, 20:32   

Lamed napisał/a:
Afrykanie są potomkami Chama, syna Noego


Nie pytam o to.
Tylko o werset, który wskazuje, że Bóg Prawdziwy neguje człowieka przez wzgląd na skórę.
Zobacz jaka laska

https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcT7GRYS-qLniJ2UpIzzoTePfuaHJc7Iyw3IvX4yamhqlKVL0Pid

Bóg kocha się w różnorodności.
Dlatego taki świat stworzył.
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
Lamed
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-05-12, 04:18   

Krystian napisał/a:

Tylko o werset, który wskazuje, że Bóg Prawdziwy neguje człowieka przez wzgląd na skórę.

Bóg kocha się w różnorodności.
Dlatego taki świat stworzył.

Oczywiście że Bóg w Biblii nie osądza ludzi ze względu na rasę czy kolor skóry, ale ze względu na moralność. Przykłady z realnego życia, jakie podałem powyżej świadczą o jej braku. Pomimo tego są nawet opisane w Biblii przypadki murzynów, którzy podobali się Bogu.

Cytat:
Zobacz jaka laska

https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcT7GRYS-qLniJ2UpIzzoTePfuaHJc7Iyw3IvX4yamhqlKVL0Pid

Jeśli o to pytasz, podobają mi się kobiety rasy białej. :lol:
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6031/6468
 93%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2016-05-12, 13:20   

Lamed napisał/a:
Jeśli o to pytasz, podobają mi się kobiety rasy białej.


Mi też, dlatego mam za żonę piękną białą kobietę. :-D
Jednak pamiętajmy, że gust nie podlega ocenie.
Jak już jesteśmy przy gustach to dla mnie najpiękniejsze dziewczyny to są Słowianki.
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-05-12, 14:29   

O jak się fanie temat rozwinął :)
No słowianki/polki są piękne...blondynki mmm :-P
Murzynki też mi się nie podobają ale japonką bym nie pogardził :-D
 
     
Lamed
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-05-12, 17:06   

O naturalnej niższości murzynów był przekonany choćby David Hume. Podobne poglądy artykułowali inni współcześni mu myśliciele, tacy jak Friedrich Hegel czy Immanuel Kant. Już wcześniej, w okresie od XVI do XVII wieku, pojawiały się opinie, że przedstawiciele innych ras, niż biała nie posiadają duszy.

Niemal każdy system symboliczny, niezależnie czy weźmiemy pod uwagę kulturę europejską, czy indyjską, podkreśla antagonizm między bielą i czernią. Biel identyfikowana jest z tym, co dobre. Czerń zaś z tym, co złe. Druga z tych barw, zdaniem Władysława Kopalińskiego, symbolizuje m.in. zło, niemoralność, strach, zmartwienie, nienawiść, ohydę, ciemność, śmierć, zarazę i grzech. Pojawiają się także symbole pozytywne, są one jednak zdecydowanie rzadsze.

Ale wy, bracia, nie jesteście w ciemnościach (....) wszyscy wy bowiem jesteście synami światłości i synami dnia. Nie jesteście synami nocy ani ciemności. W teologii Ap. Pawła dobrze widoczne jest przeciwieństwo między blaskiem i zaślepieniem, jasnością i ciemnością, w końcu bielą i czernią.Herodot przedstawił Murzynów jako psiogłowe, rozwiązłe seksualnie bestie żywiące się szarańczą.

Podobnie o czarnoskórych wyrażał się kilka wieków później Pliniusz Starszy. Galen natomiast zwrócił szczególną uwagę na rzekomo niższą inteligencję i przerost narządów płciowych u Murzynów. W tym samym tonie wypowiedział się Arystoteles w swojej „Problemacie”, a także mniej znani współcześnie twórcy, np. Rufus z Efezu (I–II w.).Zdaniem części egzegetów Cham wykorzystał nieprzytomność swojego ojca, by spółkować z własną matką. Inni komentatorzy twierdzili, że Cham nie tylko zobaczył przyrodzenie ojca, ale także go wykastrował. W jednym z Midraszów możemy przeczytać następujące słowa przypisywane Noemu:

A ponieważ pozbawiłeś mnie możliwości robienia brzydkich rzeczy w ciemnościach, dzieci Kanaana urodzą się brzydkie i czarne! Ponadto, ponieważ wykręciłeś głowę, by zobaczyć moją nagość, twoje wnuki będą miały włosy poskręcane (...), ponieważ usta Twoje drwiły z mego nieszczęścia, ich usta spuchną. Ponieważ zlekceważyłeś moją nagość, oni będą chodzić nago, a ich genitalia wydłużą się nieprzyzwoicie. Ludzie tej rasy nazywani są Murzynami. Ich przodek, Kanaan, nakazał im kochać... nierząd.

:cry:
 
     
Migdałek
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-05-13, 00:03   

zion599 napisał/a:


Ja dodam tylko od siebie tyle, ze rasizm i uważanie ludzi innym kolorze skóry jest złem,
ale rządy Europejskie przeginają przysłowiową palkę w drugą stronę i np tolerują Islamskie manifestacje, na których wprost skanduje się ze zniszczą Europę i wszsystkich niemuzulmanów, takie demonstracje sie ochrania, zamiast wsadzić szerzycieli nienawiści do więzień, także służby nieraz zaniechają ścigania przestępstw, tylko dlatego ze ich sprawcy mają nny kolor skóry od białego.

Dzieje sie tak w obawie , zeby nie być posądzonym o rasizm
Takie rządy są karygodne szkoda ze tak mało ludzi to rozumie,
wykazując notabene nieświadomie rasistowską postawę...... wobec białych!


Zgadzam się z Tobą, jednak kluczem do tego zagadnienia jest słowo europejskie. A nasz kontynent nie jest nawet połową świata. Póki rzecz się dzieje na naszym kontynencie póty stosuje się chorą poprawność polityczną w stylu: blondynka czyta Biblię w parku? Biblię spalić, bo obraża niechrześcijan a włosy ufarbować, bo obraża inne rasy, a w ogóle aresztować faszystkę... a tymczasem w momencie jak zło się dzieje poza Europę wszyscy (no prawie) mają to gdzieś. Zabito 100 dzieci w Pakistanie... handlarze diamentami wymordowali całą wioskę... ludzi wykorzystuje się do niewolniczej pracy na rzecz korporacji... A kogo to obchodzi?

Wiesz, że unikam teorii spiskowych jak ognia, ale czasem się zastanawiam czy ta chora poprawność polityczna lansowana u nas nie przyczynia się do tego by ludzie znienawidzili się wzajemnie i by wielkie korporacje i mocarstwa nie mogły spokojnie prowadzić zbrodniczych działań w krajach trzeciego świata. Kto się przejmie losem wykorzystywanego do pracy dziecka na Filipinach i uwierzy, że jest krzywdzone skoro będzie miał w głowie obraz roszczeniwego muzułmanina z swojego kraju.
 
     
Migdałek
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-05-13, 00:05   

Krystian napisał/a:
W sumie Migdałko Ci napisałem na webdzie, że z Tobą dyskusję zakończyłem, ale Nasz Pan Jezus kazał przebaczać. :)


Czuję się wzruszona.... Ale pożyjemy zobaczymy w jaką stronę ta zmiana, ks. Tischner powiedział iż odkąd Jezus zwyciężył śmierć żaden optymizm w kościele nie jest przesadą więc może i dla nas jest nadzieja.

Na szczęście ja Ci nic nie obiecywałam :evil2:
 
     
Migdałek
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-05-13, 00:48   

Lamed napisał/a:
Niemal każdy system symboliczny, niezależnie czy weźmiemy pod uwagę kulturę europejską, czy indyjską, podkreśla antagonizm między bielą i czernią. Biel identyfikowana jest z tym, co dobre. Czerń zaś z tym, co złe. Druga z tych barw, zdaniem Władysława Kopalińskiego, symbolizuje m.in. zło, niemoralność, strach, zmartwienie, nienawiść, ohydę, ciemność, śmierć, zarazę i grzech. Pojawiają się także symbole pozytywne, są one jednak zdecydowanie rzadsze.


Każda kultura inaczej interpretuje czerń i biel:

Badanie kolorów, odkrywanie ich znaczeń społecznych bardzo silnie związane jest
z symboliką kręgów kulturowych. Weźmy np. pod uwagę trzy kolory: biel, czerń i czerwień i wskażmy jak bardzo różne treści ze sobą niosą w zależności od kultury.

Biel w europejskiej kulturze jest symbolem czystości i
niewinności, odnowy życia duchowego.Jest barwą aniołów i apostołów, świętych. Chrześcijanom kojarzy się z
czystością, dobrem, niewinnością, sprawiedliwością. Tymczasem starożytni Egipcjanie utożsamiali ten kolor z śmiercią, nieurodzajem, klęską. Kojarzony był z pustynią, która pochłaniała życia ludzkie. Podobnie w Chinach
uważa się go za kolor nieszczęścia, żałoby, dlatego Chińczycy przywdziewają go na pogrzebach.

W naszej kulturze kolorem żałoby jest czerń. W kręgu kultury europejskiej kojarzona z religijnością, żałobą i śmiercią, zyskał trochę inną symbolikę w XX wieku. Stała się kolorem elegancji, luksusu, wyrafinowania i szykowności. Jest kolorem nowoczesności i tradycji zarazem, obydwie te cechy spina w całość kojarzenie czerni z
dobrym smakiem. Czerń w kulturze chińskiej to kolor małych chłopców i szczęścia, w kulturze starożytnego Egiptu oraz Indian - kolor życia, kojarzony z życiodajnym mułem Nilu, ziemią i jej błogosławieństwem dla człowieka.

W kulturze japońskiej kolor czarny jest symbolem szlachetności, wieku i doświadczenia w przeciwieństwie do koloru białego oznaczającego młodość i naiwność. Czarny pas jest pochodzącym z Japonii oznaczeniem posiadania mistrzowskich umiejętności w sztukach walki, natomiast biały pas jest najniższy rangą.


Krzysztof Jurek Znaczenie symboliczne i funkcje koloru w kulturze http://www.kmt.uksw.edu.p...padow_jurek.pdf
Ostatnio zmieniony przez Migdałek 2016-05-13, 01:16, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13638
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 417/608
 68%
Wysłany: 2016-05-13, 01:12   

Migdałek napisał/a:
Mam nadzieję, że zdajesz sobie sprawę iż jak to nazwałeś ciemnoskórą małpą" byli wszyscy opisani w Nowym Testamencie z Jezusem włączne a w Etiopii znajduje się jedna z najstarszych gmin chrześciajńskich świata.

Mojżesz miał żonę prawie murzynkę [KUSZYTKĘ]

Lb 12:1 bw "Wtedy Miriam i Aaron zaczęli wypowiadać się przeciw Mojżeszowi z powodu żony, Kuszytki, którą pojął, gdyż pojął za żonę Kuszytkę." [prawie murzynkę]
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
zion599
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-05-13, 01:16   

Migdałek słyszałem własnie o tym , że Ameryka celowo rozbijała kalifat, zeby
przejąć surowce.. I teraz skutki tych ruchów zbiera ślepa Europa .
Nie bójmy sie tego , władza Europejska jest totalnie ślepa i tak naprawde moim zdaniem
i mowie to z pełną odpowiedzialnością, jest wrogiem numer jeden dla Europy, a nie radykalni Muzułmanie, ktorzy chcą Europę podbić . Bo co jest gorsze i bardziej niemoralne
czy sama choroba, czy człowiek, ktory miał leczyć a dopuszcza choroby na pacjenta?
Im wcześniej Europa sie obudzi i wywali tych fałszywych lekarzy ktorzy zarażają, tym wiekszą ma szanse przeżyć . Po usunięciu szkodników Unijnych Kalifatowi bedzie trudniej, wiec albo sam sie wyniesie, albo go wyniosą. Natomiast niedlugo moze być juz na refleksję za późno.

Tutaj bardzo ciekawy wykład na temat, co nas czeka jak nas podbiją:

https://www.youtube.com/watch?v=FR4f_rAfNHo
 
     
Lamed
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-05-13, 05:17   

nike napisał/a:


Lb 12:1 bw "Wtedy Miriam i Aaron zaczęli wypowiadać się przeciw Mojżeszowi z powodu żony, Kuszytki, którą pojął, gdyż pojął za żonę Kuszytkę." [prawie murzynkę]
Inna żona Mojzesza Sefora była Midianitką, a więc należała do rodu Abrahamitów (1 Mojż. 25:2), gdy tymczasem Kusz był synem Chama (1 Mojż. 10:6) i praojcem narodu nazwanego później przez Greków Etiopczykami. Kuszyci mieszkali w Afryce i mieli czarną skórę (Jer. 13:23).

Tak naprawdę to nie było wtedy "zon" w dzisiejszym rozumieniu tego słowa, ale konkubiny i nałożnice. Kobieta była własnością mężczyzny i nie posiadała w systemie niewolnictwa praw człowieka. Były za to kontrakty finansowe pomiędzy rodzicami par lub teścia z zięciem. Targum Jonatana wspomina dodatkowo, że kuszycka żona Mojżesza była królową, a więc wniosła duże bogactwa w posagu. Śluby wprowadził KrK dopiero w ok. XIII wieku n.e , ale nie były na początku praktykowane.


Migdałek napisał/a:
W kulturze starożytnego Egiptu oraz Indian - kolor życia. W kulturze japońskiej kolor czarny jest symbolem szlachetności..
BUHAHAHAHAHA!! Nie wiedziałem, że Japończycy też są tak zabawni. :lol:

Cytat:
Wiesz, że unikam teorii spiskowych jak ognia..
Ludzie władzy od tysięcy lat organizują się przeciw społeczeństwu, które organizować sie nie potrafi. Istnieje wiele udowodnionych przypadków spisków władzy, wcześniej wyśmiewanych i wrzucanych do worka "teorii" jak np. Afera Dreyfusa, Watergate, Projekt kubański, Operacja Drozd, Badanie Tuskegee, Projekt Manhattan, zabójczy azbest, a nawet Katyń i Mafia.

Krystian napisał/a:
..dlatego mam za żonę piękną białą kobietę.
Ja też jestem młody, piękny, bogaty, genialny, kobiety za mną szaleją ( Nikt tego przecież nie sprawdzi na anonimowym forum) i wcale się tu nie chwalę ! :-D

Ale na poważnie. Mieszanie ras jest narzędziem globalizmu, aby zniszczyć narody i państwa, zwłaszcza te zbudowane przez białego człowieka. Ktoś naiwny może sobie nie wierzyć w znaczenie, czy nawet istnienie ras, ale Żydzi, którzy stoją za globalizmem, wierzą. Istnieją głośne w ostatnich latach wypowiedzi niejakiej Barbary Spectre i Noela Ignatieva, dostępne w internecie, w których wprost mówią o konieczności zniszczenia białej rasy jako jedynego realnego konkurenta Żydów do władzy nad światem.
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6031/6468
 93%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2016-05-13, 17:48   

Lamed napisał/a:
Ja też jestem młody, piękny, bogaty, genialny, kobiety za mną szaleją ( Nikt tego przecież nie sprawdzi na anonimowym forum) i wcale się tu nie chwalę !


Nie jestem po pierwsze bogaty.
Po drugie nie jestem anonimowy, ponieważ łatwo mnie sprawdzić na fb.
Po trzecie nie jestem już młody mam 43 lata.
Natomiast mogę się pochwalić, że ze swoją żonką żyje szczęśliwie od 1994 roku.
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 13