FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Bóstwo Chrystusa
Autor Wiadomość
Iwona
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-02-17, 21:54   

Przestańcie się kłócić
 
     
Menia
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-02-18, 01:21   

Wyjaśnienie słowa "odstępcy"

Świadkowie Jehowy wszystkich, którzy odeszli z organizacji nazywają odstępcami, bez względu na to,czy ktoś odszedł sam,czy wyrzucono go ,ze względu na inne pojmowanie słowa Bożego,niż nakazuje niewolnik.

W książce „Prowadzenie rozmów na podstawie pism ś.j." napisano, jaka jest definicja odstępstwa. Odstępstwo to zaniechanie oddawania czci Bogu i służenia Mu, co w gruncie rzeczy jest buntem przeciw jehowie Bogu. Niektórzy odstępcy zapewniają, że znają Boga i mu służą, ale odrzucają nauki lub wymagania podane w Jego słowie. Inni twierdzą, że wierzą Biblii,ale odrzucają organizację jehowy”.

Zobaczmy teraz jak opisuje słowo”odstępca”,słownik języka polskiego pwn.sa:”odstępca”<<ten kto odstąpił od wyznawanych ideałów>>

Dla każdego chrześcijanina ideałem i najwyższym autorytetem powinno być Pismo Święte.chyba,każdy myśli tak samo.a może nie?..widzimy więc spore rozbieżności między tymi dwiema definicjami.

Czy zastanawialiście się kiedyś,dlaczego odeszli wasi bracia w wierze? Dlaczego opuścili organizację,choć często w waszych oczach byli uczciwi i szczerze oddani Bogu? Zastanawialiście się dlaczego, zdobyli się na kroki, które zaowocowały odepchnięciem ich przez was i resztę zboru? Pomyśleliście kiedyś, że dla nich słowo Boże może być ważniejsze, niż wszystko inne na świecie? Zastanawialiście się ,dlaczego organizacja zmusza was do uważania takich ludzi za niebezpiecznych? Jakim prawem ,ktoś kogo nawet osobiście nie znacie ,narzuca komukolwiek swoje prawa? Kto ich uprawnił, żeby zakazywać wam kontaktów z waszymi bliskimi:rodziną,czy przyjaciółmi? Czy w taki sposób objawia się miłość Chrystusowa?
 
     
Axanna
VIP

Pomógł: 115 razy
Dołączył: 03 Lut 2013
Posty: 2861
Poziom: 42
HP: 402/5755
 7%
MP: 2747/2747
 100%
EXP: 55/186
 29%
Wysłany: 2013-02-18, 07:30   

a jakim prawem Twoje przewodnicy duchowi spalili na stosach miliony ludzi, to Cie przypadkiem nie przeraza, glosicielko "prawdy", ukrywane pedofilstwo nie przeraza? Jeszcze troche a pozabijesz ludzi ta sterczaca na kilometr belka.

Raptem jej Pismo stalo sie najwazniejsze, a jakis czas temu bajdurzyla czy musi na niego w ogole zwarzac. Jak widac zmieniazdanie wedlug potrzeb.
 
     
Makarios
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-02-18, 08:02   

Menia napisał/a:
Zobaczmy teraz jak opisuje słowo”odstępca”,słownik języka polskiego pwn.sa:”odstępca”<<ten kto odstąpił od wyznawanych ideałów>>

Nie kierujemy się definicją ludzka w tym wypadku, tylko tym, co mówi Słowo Boże.

Menia napisał/a:
Dla każdego chrześcijanina ideałem i najwyższym autorytetem powinno być Pismo Święte

Z tego, co wcześniej napisałaś wynika, że nie jesteś chrześcijanka. Chyba, ze nagle sie to zmieniło :-D

Menia napisał/a:
Zastanawialiście się ,dlaczego organizacja zmusza was do uważania takich ludzi za niebezpiecznych? Jakim prawem ,ktoś kogo nawet osobiście nie znacie ,narzuca komukolwiek swoje prawa? Kto ich uprawnił, żeby zakazywać wam kontaktów z waszymi bliskimi:rodziną,czy przyjaciółmi? Czy w taki sposób objawia się miłość Chrystusowa?


Organizacja zmusza??? Ty się dobrze czujesz? Ocuć się z oszołomienia i przestań wypisywać brednie. Zobacz co napisano w Biblii:

"Napisałem wam w liście, żebyście nie obcowali z rozpustnikami. Nie chodzi o rozpustników tego świata w ogóle ani o chciwców i zdzierców lub bałwochwalców; musielibyście bowiem całkowicie opuścić ten świat. Dlatego pisałem wam wówczas, byście nie przestawali z takim, który nazywając się bratem, w rzeczywistości jest rozpustnikiem, chciwcem, bałwochwalcą, oszczercą, pijakiem lub zdziercą. Z takim nawet nie siadajcie wspólnie do posiłku. Jakże bowiem mogę sądzić tych, którzy są na zewnątrz? Czyż i wy nie sądzicie tych, którzy są wewnątrz? Tych, którzy są na zewnątrz, osądzi Bóg. Usuńcie złego spośród was samych" (1 Kor. 5:9-13).

"Jeśli ktoś przychodzi do was i tej nauki nie przynosi, nie przyjmujcie go do domu i nie pozdrawiajcie go, albowiem kto go pozdrawia, staje się współuczestnikiem jego złych czynów" (2 Jana 10, 11).

"Proszę was jeszcze, bracia, strzeżcie się tych, którzy wzniecają spory i zgorszenia przeciw nauce, którą otrzymaliście. Strońcie od nich. Tacy bowiem ludzie nie Chrystusowi służą, ale własnemu brzuchowi, a pięknymi i pochlebnymi słowami uwodzą serca prostaczków" (Rzym. 16, 17, 18).

A teraz pytanie do Ciebie. Dlaczego nie stosujecie nakazów Boga i tolerujecie w katolicyzmie i to wśród duchowieństwa: pedałów, cudzołożników, gwałcicieli dzieci, nałogowych alkoholików, złodziei, hazardzistów i tym podobnych zwyrodnialców, skoro Bóg nakazuje takich usuwać i nie utrzymywać z nimi żadnych kontaktów!!!
Ostatnio zmieniony przez Makarios 2013-02-27, 22:04, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Menia
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-02-18, 08:08   

Axanna napisał/a:
a jakim prawem Twoje przewodnicy duchowi spalili na stosach miliony ludzi, to Cie przypadkiem nie przeraza, glosicielko "prawdy", ukrywane pedofilstwo nie przeraza? Jeszcze troche a pozabijesz ludzi ta sterczaca na kilometr belka.

Raptem jej Pismo stalo sie najwazniejsze, a jakis czas temu bajdurzyla czy musi na niego w ogole zwarzac. Jak widac zmieniazdanie wedlug potrzeb.


Hahahahahaha.....

Czy za wszystkie wojny też obarczysz katolików? A może też i ukrzyżowanie Jezusa to też sprawka katolików? Ja nie zabijam belką, spojrzyj też na swoje źdźbło w oku. Nikt nie jest bez winy w tym świecie. Wytykasz nam pedofilstwo, mordy....ok, skoro tak Ci to wygodne, niech będzie. Ale zastanów się nad tym jak i Wy traktujecie swych bliskich, swe rodziny, aż tacy święci nie jesteście.
Jak ktoś nie jest zgodny z tym co sami głosicie to odtrącacie, ignorujecie, wiele się tego słyszy. Są świadectwa. Czy tak wygląda Wasza miłość jaką na kartach Biblii uczy Jezus??? No chyba, że macie inszą lepszą, Biblie. A może nawet i innego boga... Kto was tam wie hehehehe

A teraz wskaż mi palcem w moich postach gdzie ja to bajdurzyłam, że nie muszę zważać na Pismo Święte???
 
     
Menia
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-02-18, 08:19   

Makarios.... może ze mnie i beton, może. Ale jestem człowiekiem takim samym jak Ty. Ty też byłeś katolikiem.... z tego co wiem. Więc też ponosisz winy za to co było i za to co jest. Więc nie udawaj teraz świętoszka, bo daleko Ci do tego. Każdemu daleko do tego, mi też. Bo jak każdy człowiek popełniam błędy, grzeszę. Jestem tylko nędznym grzesznikiem. Ale wiesz co mnie odróżnia od Ciebie??? To, że ja staję w prawdzie przed Bogiem, staję jako grzesznik, nędzny, z pokorą i przyznaję się do swej małości, nicości.

Prościej jest Wam ŚJ zarzucić katolikom, że nie żyją zgodnie z Biblią. To takie proste, prawda? Rzucacie zdaniami z Biblii, często są to wersety wyrwane z całego tekstu, trzymacie się ich kurczowo. Wasza dyskusja polega tylko na tym właśnie. Na każde zdar5zenie i wydarzenie szukacie potwierdzenia w Biblii i je znajdujecie...bo tego chcecie, bo inaczej nie potraficie. Traktujecie Biblie literalnie. Jednego tylko nie potraficie - szanować ludzi innej wiary. Wczoraj zacytowałam fragment z Biblii. dziś go powtórze bo warto nad nim sie zadumać:
(Rz 10,8-13)
Cóż mówi Pismo? "Słowo to jest blisko ciebie, na twoich ustach i w sercu twoim". A jest to słowo wiary, którą głosimy. Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych - osiągniesz zbawienie. Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. Wszak mówi Pismo: żaden, kto wierzy w Niego, nie będzie zawstydzony. Nie ma już różnicy między Żydem a Grekiem. Jeden jest bowiem Pan wszystkich. On to rozdziela swe bogactwa wszystkim, którzy Go wzywają. Albowiem każdy, kto wezwie imienia Pańskiego, będzie zbawiony.


Pozdrawiam
 
     
Makarios
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-02-18, 08:26   

Menia napisał/a:
Jednego tylko nie potraficie - szanować ludzi innej wiary.

Pokazać Ci jak Ty szanujesz inne wiary?

Nie odpowiedziałaś na pytanie, które zadałem. Ale mam czas. Poczekam!
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13551
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 330/608
 54%
Wysłany: 2013-02-18, 08:55   

Menia, Widzę Merniu,że ty masz dużo wspólnego ze ŚJ i mocno ciebie skrzywdzili. Dlaczego ciebie skrzywdzili,ze może wykluczyli ciebie ze społeczności? Jeżeli nie potrafiłaś sie zachować to cię wykluczyli. Ale powiedz, czy ciebie mordowali/, więzili, biczowali, przypalali rozgrzanym żelazem, wlewali ołów gorący do gardła? ja myśle,ze nie, ale chyba nie muszę ci mówić,ze twoi zwierzchnicy duchowni, nie tylko w taki sposób męczyli heretyków i to czynili w imie boże. Zastanów się co ty wygadujesz, bo to wszystko co ty z taka agresja wypisujesz, to jest bardzo niskie, mialam o tobie troche inne zdanie, w koncu nie jestes malolatą. Ogarnij sie dziewczyno, bo obawiam się,ze chyba jestes chora.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Gedeon 

Potwierdzenie wizualne: 1
Pomógł: 30 razy
Dołączył: 14 Kwi 2013
Posty: 614
Poziom: 22
HP: 11/1106
 1%
MP: 528/528
 100%
EXP: 40/59
 67%
Wysłany: 2013-05-13, 13:44   

Temat nam troszkę odszedł od sedna. Warto więc do niego wrócić.

Co prawda jest kilka fragmentów w Biblii, które odnoszą do Jezusa słowo "theos" (bóg). Ale wiele innych wskazuje na to, że nie chodzi tu o uznawanie Jezusa jako Boga równego swemu Ojcu, tylko istotę niższą - obdarzoną przez Ojca dużą władzą. Oto dowód:

"A temu, kto zwycięży i aż do końca będzie się trzymał moich uczynków, dam władzę nad narodami. i będzie pasł ludzi rózgą żelazną, tak iż zostaną potłuczeni na kawałki niczym naczynia z gliny — tak samo jak ja otrzymałem od mego Ojca" (Obj. 2:26, 27).
 
     
Iwona
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-05-13, 19:22   

A co z takim fragmentem:
"Uważajcie na samych siebie i na całe stado, nad którym Duch Święty ustanowił was biskupami, abyście kierowali Kościołem Boga, który On nabył własną krwią" (Dz 20, 28)
Krew to wypływała z Chrystusa jak umierał na krzyżu. Dla mnie fragment na potwierdzenie Bóstwa Jezusa
 
     
Gedeon 

Potwierdzenie wizualne: 1
Pomógł: 30 razy
Dołączył: 14 Kwi 2013
Posty: 614
Poziom: 22
HP: 11/1106
 1%
MP: 528/528
 100%
EXP: 40/59
 67%
Wysłany: 2013-05-13, 19:33   

Iwona napisał/a:
A co z takim fragmentem:
"Uważajcie na samych siebie i na całe stado, nad którym Duch Święty ustanowił was biskupami, abyście kierowali Kościołem Boga, który On nabył własną krwią" (Dz 20, 28)
Krew to wypływała z Chrystusa jak umierał na krzyżu. Dla mnie fragment na potwierdzenie Bóstwa Jezusa

No fakt. Jeżeli tak oddasz ten fragment, to może tak wyglądać. Ale zobaczmy do innych przekładów:

"Zważajcie na samych siebie i na całą trzodę, pośród której duch święty ustanowił was nadzorcami, abyście paśli zbór Boga, nabyty przez niego krwią jego własnego Syna" (PNŚ).

"Pamiętajcie o sobie i o całej trzodzie, nad którą Duch Święty ustanowił was biskupami, abyście kierowali Kościołem Boga, odkupionym krwią [Jego] własnego [Syna]" (B WP).

I teraz zobacz, które tłumaczenie jest zgodne z innymi fragmentami Biblii:

"Jeżeli zaś chodzimy w światłości, tak jak On sam trwa w światłości, wtedy mamy jedni z drugimi współuczestnictwo, a krew Jezusa, Syna Jego, oczyszcza nas z wszelkiego grzechu" (1 Jana 1:7 BT).

... i wszystko jasne :)
 
     
Iwona
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-05-13, 20:17   

Co do PNŚ to ja jakoś nigdy zaufania nie miałam
 
     
Gedeon 

Potwierdzenie wizualne: 1
Pomógł: 30 razy
Dołączył: 14 Kwi 2013
Posty: 614
Poziom: 22
HP: 11/1106
 1%
MP: 528/528
 100%
EXP: 40/59
 67%
Wysłany: 2013-05-13, 20:29   

Iwona napisał/a:
Co do PNŚ to ja jakoś nigdy zaufania nie miałam

Jest kilka innych przekładów, które podobnie tłumaczą ten fragment, co PNŚ.

A 1 Jana 1:7, to cytat z Biblii Tysiąclecia przecież.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13551
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 330/608
 54%
Wysłany: 2013-05-13, 21:40   

Iwona napisał/a:
A co z takim fragmentem:
"Uważajcie na samych siebie i na całe stado, nad którym Duch Święty ustanowił was biskupami, abyście kierowali Kościołem Boga, który On nabył własną krwią" (Dz 20, 28)
Krew to wypływała z Chrystusa jak umierał na krzyżu. Dla mnie fragment na potwierdzenie Bóstwa Jezusa


Dz.Ap.20:28 BG
(28) Pilnujcież tedy samych siebie i wszystkiej trzody, w której was Duch Święty postanowił biskupami, abyście paśli zbór Boży, którego nabył przez własną krew.

Dz.Ap.20:28 BW.
(28) Miejcie pieczę o samych siebie i o całą trzodę, wśród której was Duch Święty ustanowił biskupami, abyście paśli zbór Pański nabyty własną jego krwią.

Zauważ, BG-- Biskup----to tyle samo co starszy w zborze--można go przyrównać do Księdza.
dalej--zbor Boży---jest przecinek

W BT jest dodane-- Boga On tego nie ma w BG,BW, nie ma też w Biblii hebrajskiej,
Jest w tych tekstach mowa ,że zbór [kościół] jest Boży, Pański, jest to bardzo logiczne, ale nie ma nic o bóstwie Jezusa.

W BT sa po prostu dodane dwa słowa które można powiedzieć zmieniają zdanie.

Jezus jest też Bogiem ale nie Bogiem JHWH, musisz zrozumieć,że Bogami sa też aniolowie nazwani, wielcy ludzie, szatan.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Iwona
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-05-13, 22:12   

nike napisał/a:


W BT jest dodane-- Boga On tego nie ma w BG,BW, nie ma też w Biblii hebrajskiej,

Nie szukaj Dziejów Apostolskich w Biblii hebrajskiej bo ich tam nie znajdziesz. Tam tylko Stary Testament
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 14