FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Tajemnice wypowiedzi Jezusa
Autor Wiadomość
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13610
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 389/608
 63%
Wysłany: 2013-03-03, 17:21   

Quo, To jesteśmy w tym samym duchu :-D
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Quo 

Dołączył: 22 Lut 2013
Posty: 68
Poziom: 7
HP: 0/130
 0%
MP: 62/62
 100%
EXP: 3/16
 18%
Wysłany: 2013-03-06, 22:52   

O Janie Chrzcicielu część druga.
Mateusza 3:15 „ Jezus mu odpowiedział: Pozwól teraz, bo tak godzi się nam wypełnić wszystko, co sprawiedliwe. Wtedy Mu ustąpił.”
O jaką sprawiedliwość chodzi?
Mateusza 11:14 A jeśli chcecie przyjąć, to on jest Eliaszem, który ma przyjść.
Jana 1:21 Zapytali go: Cóż zatem? Czy jesteś Eliaszem? Odrzekł: Nie jestem. Czy ty jesteś prorokiem? Odparł: Nie!
Czy któryś z nich kłamał ?
 
     
Quo 

Dołączył: 22 Lut 2013
Posty: 68
Poziom: 7
HP: 0/130
 0%
MP: 62/62
 100%
EXP: 3/16
 18%
Wysłany: 2013-03-07, 18:00   

Żydzi zapytują Jana czy jest prorokiem on odpowiada że „nie” , bo jak powiada Jezus on jest więcej niż prorokiem Mat11:9. np. Jeśli ktoś jest dyrektorem to na pytanie „Czy jest kierownikiem ?” może odpowiedzieć zarówno „Tak” jak i „Nie”.
Żydzi pytają czy jest Eliaszem? Mając na myśli cielesnego Eliasza, proroka z dawnych dziejów, więc Jan odpowiada im „nie jestem” zgodnie z prawdą.
Natomiast Jezus nazywając Jana Eliaszem nie myśli już o osobie proroka, który umarł jak każdy i zmartwychwstanie jak każdy (wiem, że to kontrowersyjne J ) tylko ma na myśli tych którzy byli w duch Eliaszowym a nazywani „resztą Izraela”
Rzymian 11:2-5 Nie odrzucił Bóg swego ludu, który wybrał przed wiekami. Czyż nie wiecie, co mówi Pismo o Eliaszu, jak uskarża się on przed Bogiem na Izraela? 3 Panie, proroków Twoich pozabijali, ołtarze Twoje powywracali. Ja sam tylko pozostałem, a oni na życie moje czyhają. 4 Lecz co mu głosi odpowiedź Boża? Pozostawiłem sobie siedem tysięcy mężów, którzy nie zgięli kolan przed Baalem. 5 Tak przeto i w obecnym czasie ostała się tylko Reszta wybrana przez łaskę.
Tak Jak za czasów proroka Eliasza istniała reszta tak miała pojawić się później i tak się stało. Jej reprezentantem, tak jak wtedy Eliasz jest drugi „Eliasz” czyli Jan. Tak jak po pierwszym Eliaszu przychodzi Elizeusz mający dwie miary ducha Eliasza, tak po Janie przychodzi nasz Pan (przy okazji zauważcie, że Elizeusz jest jedyną postacią w Biblii która rozmnożyła chleb jak nasz Pan)
Gdy Jezus przyszedł do chrztu jaką zatem sprawiedliwość należało wypełnić ? Myślę że taką, że według pism to Elizeusz wstępował w ślady Eliasza a nie odwrotnie.
Ale Eliasz ma przyjść jeszcze raz i naprawić wszystko. Myślę, że znów będzie to jakaś RESZTA z Izraela. A po niej „ELIZEUSZ”
Uważam, że jest to tylko „rąbek” tajemnicy i mam nadzieję że rozpatrywany w dobrym kierunku, a jak nie to mnie oświećcie.
 
     
Makarios
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-03-09, 20:14   

Do czego zmierzasz Quo?
 
     
Quo 

Dołączył: 22 Lut 2013
Posty: 68
Poziom: 7
HP: 0/130
 0%
MP: 62/62
 100%
EXP: 3/16
 18%
Wysłany: 2013-03-09, 22:09   

Nie bardzo rozumiem pytanie :?:
 
     
Makarios
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-03-10, 13:47   

Quo napisał/a:
Żydzi zapytują Jana czy jest prorokiem on odpowiada że „nie” , bo jak powiada Jezus on jest więcej niż prorokiem Mat11:9. np. Jeśli ktoś jest dyrektorem to na pytanie „Czy jest kierownikiem ?” może odpowiedzieć zarówno „Tak” jak i „Nie”.
Żydzi pytają czy jest Eliaszem? Mając na myśli cielesnego Eliasza, proroka z dawnych dziejów, więc Jan odpowiada im „nie jestem” zgodnie z prawdą.
Natomiast Jezus nazywając Jana Eliaszem nie myśli już o osobie proroka, który umarł jak każdy i zmartwychwstanie jak każdy (wiem, że to kontrowersyjne J ) tylko ma na myśli tych którzy byli w duch Eliaszowym a nazywani „resztą Izraela”
Rzymian 11:2-5 Nie odrzucił Bóg swego ludu, który wybrał przed wiekami. Czyż nie wiecie, co mówi Pismo o Eliaszu, jak uskarża się on przed Bogiem na Izraela? 3 Panie, proroków Twoich pozabijali, ołtarze Twoje powywracali. Ja sam tylko pozostałem, a oni na życie moje czyhają. 4 Lecz co mu głosi odpowiedź Boża? Pozostawiłem sobie siedem tysięcy mężów, którzy nie zgięli kolan przed Baalem. 5 Tak przeto i w obecnym czasie ostała się tylko Reszta wybrana przez łaskę.
Tak Jak za czasów proroka Eliasza istniała reszta tak miała pojawić się później i tak się stało. Jej reprezentantem, tak jak wtedy Eliasz jest drugi „Eliasz” czyli Jan. Tak jak po pierwszym Eliaszu przychodzi Elizeusz mający dwie miary ducha Eliasza, tak po Janie przychodzi nasz Pan (przy okazji zauważcie, że Elizeusz jest jedyną postacią w Biblii która rozmnożyła chleb jak nasz Pan)
Gdy Jezus przyszedł do chrztu jaką zatem sprawiedliwość należało wypełnić ? Myślę że taką, że według pism to Elizeusz wstępował w ślady Eliasza a nie odwrotnie.
Ale Eliasz ma przyjść jeszcze raz i naprawić wszystko. Myślę, że znów będzie to jakaś RESZTA z Izraela. A po niej „ELIZEUSZ”
Uważam, że jest to tylko „rąbek” tajemnicy i mam nadzieję że rozpatrywany w dobrym kierunku, a jak nie to mnie oświećcie.

Odnośnie tej wypowiedzi. Jakie wnioski wyciągasz, bo nie mogę zajarzyć o co w tym chodzi :)
 
     
Quo 

Dołączył: 22 Lut 2013
Posty: 68
Poziom: 7
HP: 0/130
 0%
MP: 62/62
 100%
EXP: 3/16
 18%
Wysłany: 2013-03-10, 14:45   

Postawiłem pytania do Ew., sam na nie odpowiedziałem na ile mi rozumu stało i to tyle, "reszta jest jak Bach chwilowo grany na pile" ;-)
 
     
Makarios
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-03-10, 20:35   

Hehehe, dobre porównanie :)
 
     
Quo 

Dołączył: 22 Lut 2013
Posty: 68
Poziom: 7
HP: 0/130
 0%
MP: 62/62
 100%
EXP: 3/16
 18%
Wysłany: 2013-03-10, 23:24   

Ty lepiej się jakoś ustosunkuj do interpretacji, a nie podziwiaj Szymborską, bo ona już swoje nagrody otrzymała. :)
 
     
Makarios
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-03-11, 09:01   

Zadaj konkretne pytanie, to się ustosunkuję :)
 
     
Steve Sondej 

Potwierdzenie wizualne: 2006
Pomógł: 53 razy
Dołączył: 18 Mar 2015
Posty: 699
Poziom: 24
HP: 27/1353
 2%
MP: 646/646
 100%
EXP: 1/68
 1%
Wysłany: 2015-04-14, 17:23   

Quo napisał/a:
Czy ktoś potrafi coś powiedzieć na temat tajemnic wypowiedzi lub przypowieści Jezusa ?
Oczywiści, nie chodzi mi o literackie (cielesne) opisy lub o licealne wyjaśnienia treści lecz o ukrytą głębie. Jeśli ktoś ma coś co uważa za odsłonę tajemnicy to niech się tym podzieli.


Quo,
Przeczytałem wszystkie Twoje posty na ten temat i uważam, ze stosujemy tą samą hermeneutykę aby ujawnić ukryte prawdy w Biblii. Chociaż, moje definicje słów są nieco inne.
 
     
Steve Sondej 

Potwierdzenie wizualne: 2006
Pomógł: 53 razy
Dołączył: 18 Mar 2015
Posty: 699
Poziom: 24
HP: 27/1353
 2%
MP: 646/646
 100%
EXP: 1/68
 1%
Wysłany: 2015-04-14, 18:21   

Woda - duchowe znaczenie
Woda oznacza ewangelię [Słowo Boże, Biblię, Jezusa]. W zależności od kontekstu, woda może również oznaczać fałszywą ewangelię.

Lecz kto by pił onę wodę, którą ja mu dam, nie będzie pragnął na wieki; ale ta woda, którą ja mu dam, stanie się w nim studnią wody wyskakującej ku żywotowi wiecznemu. (Ew. Jana 4:14, Biblia Gdańska)

Czy Jezus mówi o fizycznej wodzie? Oczywiście że nie.

Kiedy Jezus mówił "Błogosławieni, którzy łakną i pragną sprawiedliwości; albowiem oni nasyceni będą.". Czy możemy wypić na tyle fizycznej wody, aby stać się sprawiedliwymi? Najwyraźniej nie, to śmieszne.

Jaka wode mamy pić, aby zaspokoić nasze duchowe pragnienia? Musi to być woda Ewangelii. Musimy się narodzić z wody Ewangelii. A Ewangelia ma wszystko do czynienia z Jezusem Chrystusem. On jest jedynym który może nas zbawić.
 
     
twardziel 
niekompromisowy


Pomógł: 57 razy
Dołączył: 08 Wrz 2014
Posty: 285
Skąd: pomorskie
Poziom: 15
HP: 0/488
 0%
MP: 233/233
 100%
EXP: 28/35
 80%
Wysłany: 2015-04-14, 18:41   

Steve Sondej napisał/a:
Woda - duchowe znaczenie
Woda oznacza ewangelię [Słowo Boże, Biblię, Jezusa]. W zależności od kontekstu, woda może również oznaczać fałszywą ewangelię.

Lecz kto by pił onę wodę, którą ja mu dam, nie będzie pragnął na wieki; ale ta woda, którą ja mu dam, stanie się w nim studnią wody wyskakującej ku żywotowi wiecznemu. (Ew. Jana 4:14, Biblia Gdańska)

Czy Jezus mówi o fizycznej wodzie? Oczywiście że nie.

Kiedy Jezus mówił "Błogosławieni, którzy łakną i pragną sprawiedliwości; albowiem oni nasyceni będą.". Czy możemy wypić na tyle fizycznej wody, aby stać się sprawiedliwymi? Najwyraźniej nie, to śmieszne.

Jaka wode mamy pić, aby zaspokoić nasze duchowe pragnienia? Musi to być woda Ewangelii. Musimy się narodzić z wody Ewangelii. A Ewangelia ma wszystko do czynienia z Jezusem Chrystusem. On jest jedynym który może nas zbawić.


Tak się cieszę że dołączył ktoś w zdrowy sposób przyjmujący Biblię !
_________________
Tylko bądź mocny i bardzo mężny, aby ściśle czynić wszystko według zakonu, jak ci Mojżesz, mój sługa, nakazał. Nie odstępuj od niego ani w prawo, ani w lewo, aby ci się wiodło wszędzie, dokądkolwiek pójdziesz.
 
     
konik polny 
Zasłużony

Pomógł: 93 razy
Dołączył: 22 Lip 2013
Posty: 1171
Poziom: 29
HP: 42/2142
 2%
MP: 1022/1022
 100%
EXP: 84/94
 89%
Wysłany: 2015-04-14, 19:08   

Steve Sondej napisał/a:
Woda - duchowe znaczenie
Woda oznacza ewangelię [Słowo Boże, Biblię, Jezusa]. W zależności od kontekstu, woda może również oznaczać fałszywą ewangelię.

Lecz kto by pił onę wodę, którą ja mu dam, nie będzie pragnął na wieki; ale ta woda, którą ja mu dam, stanie się w nim studnią wody wyskakującej ku żywotowi wiecznemu. (Ew. Jana 4:14, Biblia Gdańska)

Czy Jezus mówi o fizycznej wodzie? Oczywiście że nie.

Kiedy Jezus mówił "Błogosławieni, którzy łakną i pragną sprawiedliwości; albowiem oni nasyceni będą.". Czy możemy wypić na tyle fizycznej wody, aby stać się sprawiedliwymi? Najwyraźniej nie, to śmieszne.

Jaka wode mamy pić, aby zaspokoić nasze duchowe pragnienia? Musi to być woda Ewangelii. Musimy się narodzić z wody Ewangelii. A Ewangelia ma wszystko do czynienia z Jezusem Chrystusem. On jest jedynym który może nas zbawić.


Nie przyszło ci do głowy że:
gdyż mój lud uczynił dwie złe rzeczy: Opuścili mnie, źródło wody żywej, by wykuć sobie cysterny, popękane cysterny, które nie mogą zatrzymać wody

Kto w/g Jeremiasza 2:13 jest źródłem wody?

7 Pewna niewiasta z Samarii przyszła zaczerpnąć wody. Jezus rzekł do niej: „Daj mi pić”. 8 (Bo jego uczniowie poszli do miasta kupić żywności). 9 A ta niewiasta samarytańska powiedziała do niego: „Jakże ty, mimo iż jesteś Żydem, prosisz mnie o coś do picia, skoro jestem niewiastą samarytańską?” (Żydzi bowiem nie utrzymują żadnych stosunków z Samarytanami). 10 Odpowiadając, Jezus rzekł jej: „Gdybyś znała wspaniałomyślny dar Boży oraz tego, który do ciebie mówi: ‚Daj mi pić’, poprosiłabyś go, a dałby ci wody żywej”. 11 Powiedziała do niego: „Panie, nie masz nawet czerpaka do wody, a studnia jest głęboka. Skąd więc masz tę wodę żywą? 12 Czyżbyś był większy niż nasz praojciec Jakub, który dał nam tę studnię i pił z niej on sam, a także jego synowie i jego bydło?” 13 Odpowiadając, Jezus rzekł do niej: „Każdy, kto pije tę wodę, znowu będzie odczuwał pragnienie. 14 Kto zaś napije się wody, którą ja mu dam, już nigdy nie będzie odczuwał pragnienia, ale woda, którą ja mu dam, stanie się w nim źródłem wody tryskającej ku udzielaniu życia wiecznego”. 15 Niewiasta rzekła do niego: „Panie, daj mi tej wody, żebym już nie odczuwała pragnienia ani nie przychodziła tutaj czerpać wody”.

Tu w znanych słowach o rozmowie z samarytanką Jezus wspomina o wodzie życia.
I pokazał mi rzekę wody życia, czystą jak kryształ, wypływającą z tronu Boga i Baranka 2 środkiem szerokiej ulicy miasta. A po tej i po tamtej stronie rzeki były drzewa życia, wydające dwanaście zbiorów owocu, rodzące swe owoce każdego miesiąca. A liście drzew służyły do leczenia narodów.

Księga objawienia wskazuje skąd ta woda wypływa, potwierdza to słowa z Jeremiasza.

17 A duch i oblubienica bezustannie mówią: „Przyjdź!” I każdy, kto słyszy, niech powie: „Przyjdź!” I każdy, kto jest spragniony, niech przyjdzie; każdy, kto chce, niech bierze wodę życia darmo.

Tutaj ks. Objawienia poświadcza, że każdy kto chce może tą wodę pić.

A w ostatni dzień, wielki dzień święta, Jezus stanął i zawołał, mówiąc: „Jeżeli ktoś odczuwa pragnienie, niech przyjdzie do mnie i pije. 38 Kto we mnie wierzy, jak powiedziało Pismo: ‚Z jego najgłębszego wnętrza popłyną strumienie wody żywej’”. 39 Jednakże mówił to o duchu, którego mieli otrzymać ci, co w niego uwierzyli; bo ducha jeszcze nie było, ponieważ Jezus jeszcze nie został otoczony chwałą

Chrześcijańskie Pisma Greckie dostarczają licznych dowodów na to, że pod wpływem ducha Bożego apostołowie i pozostali uczniowie dokonywali wielkich rzeczy, udostępniając ludziom życiodajne wody — początkowo w Jerozolimie, a potem w całym ówczesnym świecie.
 
     
Steve Sondej 

Potwierdzenie wizualne: 2006
Pomógł: 53 razy
Dołączył: 18 Mar 2015
Posty: 699
Poziom: 24
HP: 27/1353
 2%
MP: 646/646
 100%
EXP: 1/68
 1%
Wysłany: 2015-04-14, 20:54   

Wino - Duchowe znaczenie

Słowo "wino" w Biblii jest synonimem słowa "krew". A co robi krew? Krew daje życie. Jakie życie? My jemy i pijemy w celu osiągnięcia życia fizycznego, ale Chrystus nie przyszedł aby dać nam życie fizyczne lecz aby dać nam życie duchowe.

"Bo życie ciała jest we krwi, a Ja dopuściłem ją dla was [tylko] na ołtarzu, aby dokonywała przebłagania za wasze życie, ponieważ krew jest przebłaganiem za życie." (Ks. Kapłańska 17:11, Biblia Tysiąclecia)

Wino = Krew = życie
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 13