FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Tajemnice wypowiedzi Jezusa
Autor Wiadomość
Steve Sondej 

Potwierdzenie wizualne: 2006
Pomógł: 53 razy
Dołączył: 18 Mar 2015
Posty: 699
Poziom: 24
HP: 27/1353
 2%
MP: 646/646
 100%
EXP: 1/68
 1%
Wysłany: 2015-04-15, 02:48   

Znaczenie przypowieści w Ew. Jana 21:1-11:

(1) Potem znowu ukazał się Jezus nad Morzem Tyberiadzkim. A ukazał się w ten sposób:
(2) Byli razem Szymon Piotr, Tomasz, zwany Didymos, Natanael z Kany Galilejskiej, synowie Zebedeusza oraz dwaj inni z Jego uczniów.
(3) Szymon Piotr powiedział do nich: Idę łowić ryby. Odpowiedzieli mu: Idziemy i my z tobą. Wyszli więc i wsiedli do łodzi, ale tej nocy nic nie złowili.
(4) A gdy ranek zaświtał, Jezus stanął na brzegu. Jednakże uczniowie nie wiedzieli, że to był Jezus.
(5) A Jezus rzekł do nich: Dzieci, czy macie co na posiłek? Odpowiedzieli Mu: Nie.
(6) On rzekł do nich: Zarzućcie sieć po prawej stronie łodzi, a znajdziecie. Zarzucili więc i z powodu mnóstwa ryb nie mogli jej wyciągnąć.
(7) Powiedział więc do Piotra ów uczeń, którego Jezus miłował: To jest Pan! Szymon Piotr usłyszawszy, że to jest Pan, przywdział na siebie wierzchnią szatę - był bowiem prawie nagi - i rzucił się w morze.
(8) Reszta uczniów dobiła łodzią, ciągnąc za sobą sieć z rybami. Od brzegu bowiem nie było daleko - tylko około dwustu łokci.
(9) A kiedy zeszli na ląd, ujrzeli żarzące się na ziemi węgle, a na nich ułożoną rybę oraz chleb.
(10) Rzekł do nich Jezus: Przynieście jeszcze ryb, któreście teraz ułowili.
(11) Poszedł Szymon Piotr i wyciągnął na brzeg sieć pełną wielkich ryb w liczbie stu pięćdziesięciu trzech. A pomimo tak wielkiej ilości, sieć się nie rozerwała.


Jestem zainteresowany 'duchowym' rozumieniu tej przypowieści.

Poprzez zastosowanie zasady "porównując duchowe [rzeczy] do duchowych" określoną przez Boga w pierwszym liście do Koryntian 2:13, pozwólmy Biblii zinterpretować tę przypowieść. Teraz przedstawię kilka fragmentów z Biblii, aby pomóc nam odkryć tajemnicę przypowieści w Ewangelii Jana 21.

Zacznijmy od ryb.
Jakie znaczenie mają ryby w Biblii? Spójrzmy w Ewangelii Marka 1:
1:16 A przechodząc obok morza Galilei, ujrzał Szymona oraz jego brata Andrzeja, którzy zapuszczali sieć w morze; gdyż byli rybakami. 1:17 I Jezus im powiedział: Pójdźcie za mną, a sprawię wam, że staniecie się rybakami ludzi. 1:18 Więc zaraz zostawili sieci i poszli za nim.
Tutaj dowiadujemy się, że Jezus porównuje łowienie ryb do łowienia ludzi. To pozwala nam określić ryby jako ludzi. Ryby = Ludzie.


Sieć.
Jakie znaczenie ma sieć w Biblii? Spójrzmy w Ewangelii Mateusza 13:47:
13:47 Znowu podobne jest Królestwo Niebios do sieci zarzuconej w morze oraz zagarniającej ryby wszelkiego rodzaju; 13:48 którą, gdy była pełna, rybacy wyciągnęli na brzeg, i usiedli, i zebrali szlachetne ryby do naczyń, a złe wyrzucili na zewnątrz.
Tutaj Bóg przyrównuje niebo do sieci. Sieć = Niebo.

Poniżej wymienie niektóre słowa użyte w przypowieści powyżej i ich duchowego znaczenia.

Morze = Piekło
Węgiel = Sąd
Dzień [ranek zaświtał] = czas zbawienia.
Potrzeba nam pełnić dzieła Tego, który Mnie posłał, dopóki jest dzień. Nadchodzi noc, kiedy nikt nie będzie mógł działać. J 9:4
Noc = Czas bez zbawienia.
łodz = Ma do czynienia z zgromadzeniem wierzących lub kościołem.

153 ryby = wielki tłum ryb [wielki tłum ludzi] Potem ujrzałem: a oto wielki tłum, którego nie mógł nikt policzyć, z każdego narodu i wszystkich pokoleń, ludów i języków, stojący przed tronem i przed Barankiem. Ap. 7:9.

Teraz pomału i uważnie przeczytaj przypowieść w Ewangelii Jana 21 ponownie, ale zastępując słowa z odpowiednimi znaczeniami duchowymi.

Zastanów Się. Czy obraz staje się jaśniejszy?
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13628

Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 407/608
 66%
Wysłany: 2015-04-15, 11:40   

Czy jaśniejszy? Dlaczego jest wymieniona ilość ryb 153 co ta liczba znaczy? Czy wielki tłum to 153 osoby? :-D
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
konik polny 
Zasłużony

Pomógł: 93 razy
Dołączył: 22 Lip 2013
Posty: 1171
Poziom: 29
HP: 42/2142
 2%
MP: 1022/1022
 100%
EXP: 84/94
 89%
Wysłany: 2015-04-15, 11:48   

Cytat:
Słowo „sieć” często występuje w Biblii w sensie przenośnym i odnosi się do czegoś, co ma innych usidlić, pozbawić wolności lub sprowadzić na nich nieszczęście (Hi 18:8; 19:6; Ps 66:11; Lam 1:13; Eze 12:13; 17:20; 19:8; 32:3; Oz 5:1; 7:12; Mi 7:2). Do łowienia niewodem przyrównano sposób, w jaki Chaldejczycy podbijali narody, gdy rozciągali swe panowanie nad ogromnym obszarem (Hab 1:6, 15-17). Siecią nazwano też pochlebstwo oraz podstępne serce niemoralnej kobiety (Prz 29:5; Kzn 7:26). Psalmista żywił ufność, że Jehowa uwolni go z sieci (Ps 25:15; 31:4; 140:5, 12) i że ci, którzy je zastawiają, sami w nie wpadną (Ps 9:15; 35:7, 8; 57:6; 141:10).


Cytat:
Pismo Święte niekiedy przyrównuje ludzi do ryb. Pisarz Księgi Kaznodziei oświadczył, że ludzie ‛w czasie nieszczęsnym są chwytani w sidło’ jak ryby w sieć (Kzn 9:12). Jezus Chrystus uczynił swych naśladowców rybakami ludzi i przyrównał prawych do ryb wybornych, a niegodziwych do ryb nieodpowiednich, które się wyrzuca (Mt 13:47-50; Mk 1:17)
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13628

Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 407/608
 66%
Wysłany: 2015-04-15, 12:17   

konik polny, Ustosunkuj sie do 153 ciekawa jestem jak ŚJ to rozgryzają?
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
konik polny 
Zasłużony

Pomógł: 93 razy
Dołączył: 22 Lip 2013
Posty: 1171
Poziom: 29
HP: 42/2142
 2%
MP: 1022/1022
 100%
EXP: 84/94
 89%
Wysłany: 2015-04-15, 14:14   

Nie rozgryzają tej liczby. :)
 
     
Steve Sondej 

Potwierdzenie wizualne: 2006
Pomógł: 53 razy
Dołączył: 18 Mar 2015
Posty: 699
Poziom: 24
HP: 27/1353
 2%
MP: 646/646
 100%
EXP: 1/68
 1%
Wysłany: 2015-04-15, 15:35   

nike napisał/a:
Czy jaśniejszy? Dlaczego jest wymieniona ilość ryb 153 co ta liczba znaczy? Czy wielki tłum to 153 osoby? :-D


"Zarzucili więc i z powodu mnóstwa ryb nie mogli jej wyciągnąć."
"Poszedł Szymon Piotr i wyciągnął na brzeg sieć pełną wielkich ryb w liczbie stu pięćdziesięciu trzech."
153 ryb w świetle jest liczba symboliczna i oznacza wielki tłum; wszystkich wybrańców Bożych, którzy zostali zbawieni podczas okresu wielkiego ucisku, tuż przed dniem sądu ostatecznego.
Czy 'wielki tłum' może być policzony? Nie, tak jak gwiazdy na niebie. "I wywiódł go na dwór, i rzekł: Spojrzyj teraz ku niebu, a zlicz gwiazdy, będzieszli je mógł zliczyć; i rzekł mu: Tak będzie nasienie twoje." (Ks. Rodzaju 15:5, Biblia Gdańska)

Również, liczba 153 rozbija się na 17x9 lub 3 x 3 x 17.

Znaczenie liczby 3 i 17 w Biblii:
Numer trzy wskazuje "cel Boży". W tym przypadku numer trzy jest dwukrotny, co wskazuje na jeszcze większy nacisk na cel Boży dotyczący tego wielkiego połowu ryb.
Liczba siedemnaście reprezentuje Niebo
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 481 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7099
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5528/7220
 76%
EXP: 44/373
 11%
Wysłany: 2015-04-16, 13:00   

Spotkałem się próbą tłumaczenia cyfry 153.
Żadne z nich do mnie nie przemówiło. :-(
Według mnie jest to jedynie opis faktu.

Łukasz opisał pewien połów: -
Luk 5:4-6 br " A gdy tylko skończył nauczać, powiedział do Szymona: Wypłyń na głębię i zarzućcie wasze sieci na połów. (5) Lecz Szymon odpowiedział: Mistrzu, przez całą noc pracując niceśmy nie złowili, ale na Twoje słowo zarzucę sieci. (6) A kiedy tylko to uczynili, złowili bardzo dużo ryb, tak że sieci im się rwały."
Było to jeszcze w czasie, gdy chodzili z Jezusem, przed zapłaceniem Okupu.
Byli jedynie rybakami rzeczywistych ryb.
Raz im udało się, raz porwali sieci, innym razem nic nie złowili.

Jan także sprawozdaje, ale już inny połów: -
J 21:11 br "Poszedł więc Szymon Piotr i wyciągnął na brzeg sieć pełną wielkich ryb. W sumie było ich tam sto pięćdziesiąt trzy. A sieci, mimo tak wielkiej ilości ryb, wcale się nie porwały."
„Wielka ryba” może ważyć kilka/kilkanaście kilo. Sto parę wielkich ryb może ważyć tonę i więcej.
Tu jednak sieć już nie rwała się…
Było w tym coś dziwnego, skoro aż zapisano o liczbie złowionych ryb.
Mieli stać się „rybakami ludzi”.
Steve Sondej pisze:
Cytat:
Morze = Piekło

Biblia podaje jednak:
Ap 17:15 bt5 "I rzecze do mnie: Wody, które widziałeś, gdzie Nierządnica ma siedzibę, to są ludy i tłumy, narody i języki."
Sieć mogła by tu odpowiadać poselstwu Ewangelii…
Kto się na to „złapie”- będzie „wyłowiony” ze świata…

A sto pięćdziesiąt trzy?
Pewnie tyle wtedy złapało się…
Nie było to: sto czterdzieści cztery, a o dziewięć więcej.
 
     
Steve Sondej 

Potwierdzenie wizualne: 2006
Pomógł: 53 razy
Dołączył: 18 Mar 2015
Posty: 699
Poziom: 24
HP: 27/1353
 2%
MP: 646/646
 100%
EXP: 1/68
 1%
Wysłany: 2015-04-16, 15:44   

Cytat:
Raz im udało się, raz porwali sieci, innym razem nic nie złowili.


Jak wcześniej wskazałem, numer siedemnaście wskazuje na niebo.
Dobrze zauważyłes, że sieć sie nie przerwała. Oznacza to, że ani jedna Jego osoba/dusza nie zostanie utracona. Bóg doprowadzi wszystkich, którzy byli przeznaczeni do życia wiecznego.

Ponadto, następujące stwierdzenie daje nam wskazówkę dotyczącą harmonogramu:"ujrzeli żarzące się na ziemi węgle"
Wierzę, że to oświadczenie wskazuje na dzień sądu ostatecznego, ponieważ ogień w Biblii ma do czynienia z sądem.

Jeśli chodzi o morze, czy zastanawiałes się, dlaczego uczniowie wyciągają ryby z morza/wody? Jeśli morze było by dobre, jestem pewien, że Bóg pozostawił by w morzu/wodzie ryby. To mi mówi, że morze czy woda, w której są ryby jest złe. Jak juz wskazalem w moim poprzednim poście, że woda może również wskazywać na fałszywa Ewangelię, w zależności od kontekstu. Pamiętasz, jak Jezus chodził po wodzie? Był nad wodą, fałszywa Ewangelia nie mogla Mu zaszkodzić, w przeciwieństwie do Piotra, który prawie utopił sie w niej czy wszyscy ludzie podczas dni Noego kturzy utoneli. Ponadto, znalazłem wiele biblijnych dowodów wskazujących ze ten świat jest piekłem.
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 481 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7099
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5528/7220
 76%
EXP: 44/373
 11%
Wysłany: 2015-04-17, 07:30   

Steve Sondej napisał/a:
Jak wcześniej wskazałem, numer siedemnaście wskazuje na niebo.

Tak? Wskazałeś? :shock:
Nic nie wskazałeś, jedynie tak stwierdziłeś "autorytatywnie", bez najmniejszego pokrycia w Biblii.
Równie dobrze mogę napisać, że na niebo wskazuje liczba dziewiętnaście- udowodnij, że nie! :mrgreen:
Cytat:
Dobrze zauważyłes, że sieć sie nie przerwała. Oznacza to, że ani jedna Jego osoba/dusza nie zostanie utracona. Bóg doprowadzi wszystkich, którzy byli przeznaczeni do życia wiecznego.

Znowu nieprawda. Już sam Judasz- jako wybrany przez samego Boga(!)- został utracony.
A gdzie jeszcze ci, co grzeszą „na śmierć”- winni przestępstw przeciw duchowi Świętemu?
Cytat:
Ponadto, następujące stwierdzenie daje nam wskazówkę dotyczącą harmonogramu:"ujrzeli żarzące się na ziemi węgle"
Wierzę, że to oświadczenie wskazuje na dzień sądu ostatecznego, ponieważ ogień w Biblii ma do czynienia z sądem.

Trudno piec ryby bez ognia...
Cytat:
Jeśli chodzi o morze, czy zastanawiałes się, dlaczego uczniowie wyciągają ryby z morza/wody? Jeśli morze było by dobre, jestem pewien, że Bóg pozostawił by w morzu/wodzie ryby. To mi mówi, że morze czy woda, w której są ryby jest złe. Jak juz wskazalem w moim poprzednim poście, że woda może również wskazywać na fałszywa Ewangelię, w zależności od kontekstu. Pamiętasz, jak Jezus chodził po wodzie? Był nad wodą, fałszywa Ewangelia nie mogla Mu zaszkodzić, w przeciwieństwie do Piotra, który prawie utopił sie w niej czy wszyscy ludzie podczas dni Noego kturzy utoneli. Ponadto, znalazłem wiele biblijnych dowodów wskazujących ze ten świat jest piekłem.

Masz fantazję. Nie ma co! :lol:
Kto upoważnia Cię do takich interpretacji? :roll:
 
     
Listek
VIP


Potwierdzenie wizualne: 2015
Pomógł: 581 razy
Dołączył: 11 Sie 2014
Posty: 2615
Poziom: 40
HP: 351/5017
 7%
MP: 2395/2395
 100%
EXP: 154/168
 91%
Wysłany: 2015-04-17, 08:06   

Wszystko co człowiek czyni powinien czynić na chwałę Bożą i zgodnie ze wskazaniami z nieba od Ojca Niebiańskiego.Jezus przyszedł by objawić Ojca i przypomnieć ludziom wolę Bożą.

Gdy rybacy zrobili wszystko według poleceń Jezusa to połów powiódł sie nadspodziewanie dobrze.

Posłuszeństwo, posłuszeństwo i posłuszeństwo!

A nieposłuszeństwo?
nieposłuszeństwo jest takim samym grzechem, jak czary, a krnąbrność, jak bałwochwalstwo i oddawanie czci obrazom.
1Sm 15:23

:)
_________________
Bóg jest wciąż taki sam i się nie zmienia.
 
     
efroni 

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 30 razy
Wiek: 66
Dołączył: 15 Paź 2013
Posty: 153
Poziom: 11
HP: 0/272
 0%
MP: 130/130
 100%
EXP: 11/25
 44%
Wysłany: 2015-04-17, 10:18   

Każda litera w alfabecie hebrajskim powiązana jest z liczbą. Istnieją różne sposoby przypisywania konkretnym literom odpowiadającym im liczb. Oto one:

Mispar hechrachi:
Litera alef (pierwsza w alfabecie) odpowiada liczbie 1.
Bet (druga) – liczbie 2, itd.
Wartością numeryczną dziesiątej litery alfabetu (jud) jest 10, następne litery odpowiadają liczbom 20, 30, 40 itd.
Litera kuf odpowiada liczbie 100, resz - 200 , szin – 300 i wreszcie taw - 400.
Na końcu wyrazów niektóre litery mają inną formę graficzną. Są to kaf, mem, nun, pe, cade zwane końcowymi (sofiet). Niekiedy przypisuje im się wartości numeryczne (w kolejności) od 500 do 900.

Mispar siduri:
każdej z 22 liter hebrajskich przypisana jest wartość numeryczna od 1 do 22, według ich kolejności. Alef odpowiada więc 1, a ostatnia litera, czyli taw – 22. Końcowym (sofiet) literom odpowiadają liczby 23, 24, 25, 26 i 27.

Mispar katan:
Każda litera jest w tym systemie zredukowana do odpowiednika jednocyfrowego. Alef więc wciąż jest równe 1, ale ponieważ jud odpowiada 10, a kuf – 100, wszystkie trzy mają jako swój odpowiednik 1. Podobnie bet odpowiada 2, kaf – 20, resz – 200, a więc wszystkim trzem przyporządkowaną jest liczba 2. Tak więc cały alfabet obsługują liczby od 1 do 9 włącznie (czyli w sumie 9 liczb, a nie 22, czy 27).

Mispar katan mispari:
Czwarta metoda polega na sprowadzaniu wartości numerycznej całego słowa do liczby jednocyfrowej. Dodaje się wartości liczbowe liter, a gdy przekroczą 9, sumuje się poszczególne cyfry, aby sprowadzić je do liczby jednocyfrowej.


http://www.the614thcs.com/40.891.0.0.1.0.phtml

Jeżeli dodamy do siebie cyfry 153 to otrzymamy liczbę 9
Jeżeli dodamy do siebie cyfry 144000 to też otrzymamy 9

W judaizmie 9 to symbol (gdy chodzi o człowieka) przeczucia, odrodzenia,
duchowości , wzrostu duchowego ,
w chrześcijaństwie to symbol pełni , boskości , świętości , doskonałości .
(9 darów Ducha Św. (1 Kor. 12,1-12)) ( 9 owoców Ducha Św. (Gal. 5,22) )
_________________
..ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim..

Rozmawiam z Wami jak uczeń na przerwie który tak zrozumiał wykład nauczyciela
 
     
Steve Sondej 

Potwierdzenie wizualne: 2006
Pomógł: 53 razy
Dołączył: 18 Mar 2015
Posty: 699
Poziom: 24
HP: 27/1353
 2%
MP: 646/646
 100%
EXP: 1/68
 1%
Wysłany: 2015-04-17, 16:05   

Cytat:
Równie dobrze mogę napisać, że na niebo wskazuje liczba dziewiętnaście- udowodnij, że nie! :mrgreen:


Chętnie wyjaśnić każdemu, kto szczerze pragnie się dowiedzieć.


Cytat:
Znowu nieprawda. Już sam Judasz- jako wybrany przez samego Boga(!)- został utracony. A gdzie jeszcze ci, co grzeszą „na śmierć”- winni przestępstw przeciw duchowi Świętemu?


No cóż, Judasz nie był jednym z przeznaczonych do życia wiecznego. Oznacza to, że nie było go [Judasza] w środku sieci, wśród innych ryb zlowionych przez uczniow. Nie jestem pewien o co Ci chodzi.

Gdzie pisze ze Judasz zostal "wybrany" i do czego? Sugerujesz, do życia wiecznego? Judasz był po prostu zbuntowanym apostołem. A apostoł oznacza posłaniec.


Cytat:
Kto upoważnia Cię do takich interpretacji? :roll:


Słowo.
 
     
Steve Sondej 

Potwierdzenie wizualne: 2006
Pomógł: 53 razy
Dołączył: 18 Mar 2015
Posty: 699
Poziom: 24
HP: 27/1353
 2%
MP: 646/646
 100%
EXP: 1/68
 1%
Wysłany: 2015-04-17, 16:17   

Cytat:
Wszystko co człowiek czyni powinien czynić na chwałę Bożą i zgodnie ze wskazaniami z nieba od Ojca Niebiańskiego.Jezus przyszedł by objawić Ojca i przypomnieć ludziom wolę Bożą.


W relacji w Ewangelii wg św. Łukasza, rozdział 17, wersety 12-19 o dziesięciu trędowatych spotykających Jezusa: Czemu pozostałych dziewięciu nie „oddało chwały Bogu”,? Przecież usłyszeli polecenie Jezusa bardzo wyraźnie, gdy powiedział “Idźcie, pokażcie się kapłanom” i tak zrobili.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13628

Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 407/608
 66%
Wysłany: 2015-05-28, 01:19   

Ew.Jana 21:11----Wstąpił tedy Szymon Piotr i wyciągnął sieć na ziemię, pełną wielkich ryb, których było sto pięćdziesiąt i trzy; a choć ich tak wiele było, nie zdarła się sieć.
Dlaczego te ryby były tak szczegółowo policzone?

Najwyraźniej ta liczba 153 ma jakieś ważne znaczenie, ponadto nigdzie więcej ona w Biblii nie występuje, tylko w tym tekście.

Nasz Pan podał nam niezwykłe potwierdzenie liczby 153 jako liczby oznaczającej Maluczkie Stadko.
Gdy porównamy starannie relacji o cudzie z Jana 21:1—11 z Jego przypowieścią o niewodzie w Mat. 13:47—50 oraz z poprzednim podobnym cudownym połowem ryb zapisanym w Łuk. 5:1-11, to zauważymy,że we wszystkich tych trzech przypadkach ryby przedstawiają ludzi (Mat. 4:19), a sieć posłannictwo Ewangelii — powołanie Wieku Ewangelii.

Lecz w Jana 21:1—11 sieć była „pełna wielkich ryb”, tym sposobem stosownie wskazując na Maluczkie Stadko, z którego wszyscy byli wysoce i w pełni rozwinięci, a dzięki temu nadawali się do najwyższego osiągnięcia i chwały Boskiej natury.

Wartość hebrajskich liter w wyrażeniu Synowie Boży”, a mianowicie, Beni—Ha Elohim,
wynosi ona dokładnie 153;
Oblubienica Chrystusowa jest też nazywana Synami Bożymi.

na razie tyle. :-D
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
twardziel 
niekompromisowy


Pomógł: 57 razy
Dołączył: 08 Wrz 2014
Posty: 285
Skąd: pomorskie
Poziom: 15
HP: 0/488
 0%
MP: 233/233
 100%
EXP: 28/35
 80%
Wysłany: 2015-06-27, 08:01   

nike napisał/a:

Oblubienica Chrystusowa jest też nazywana Synami Bożymi.

na razie tyle. :-D


Te poniższe zapisy wskazują że jednak Oblubienicę Jezusa Chrystusa stanowią WSZYSCY wierzący...a nie tylko małe stadko.

„ Błogosławieni pokój czyniący, albowiem oni synami Bożymi będą nazwani.
[Mt 5;9 BW].
„ lecz ci, którzy zostają uznani za godnych dostąpienia tamtego świata i zmartwychwstania, ani się nie żenią, ani za mąż nie wychodzą.  Gdyż już nie mogą umrzeć, są bowiem równi aniołom, a jako uczestnicy zmartwychwstania są synami Bożymi.
[Łk 20;35-36 BW].
„  Tak więc Prawo było naszym wychowawcą aż do przyjścia Chrystusa, abyśmy dostąpili usprawiedliwienia przez wiarę.  Teraz jednak, gdy nadszedł czas wiary, nie pozostajemy już pod władzą wychowawcy. Wszyscy zaś jesteście przez wiarę synami Bożymi dzięki waszemu zjednoczeniu z Jezusem Chrystusem.
[ Ga 3;24-26 BWP].
_________________
Tylko bądź mocny i bardzo mężny, aby ściśle czynić wszystko według zakonu, jak ci Mojżesz, mój sługa, nakazał. Nie odstępuj od niego ani w prawo, ani w lewo, aby ci się wiodło wszędzie, dokądkolwiek pójdziesz.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 13