FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czym jest katolicki sakrament Świętej Eucharystii?
Autor Wiadomość
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2016-09-10, 21:48   

zion599 napisał/a:
@nike

Cytat:
A wracając, do tematu, skoro spożywacie z jednej ofiary, to skąd się bierze w opłatkach KREW?


Nie wiem. Krew Jezusa ma być spożytana tak jak ciało, co jest powiedziane w Słowie Bożym

Zarawdę, zaprawdę, powiadam wam: Jeżeli nie będziecie spożywali Ciała Syna Człowieczego i nie będziecie pili Krwi Jego, nie będziecie mieli życia w sobie. Kto spożywa moje Ciało i pije moją Krew, ma życie wieczne, a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym.

Jak to sie dzieje, tego nie wie nikt, tylko wierzy, że rzeczywiście spożywa
niektórzy twierdzą, że to nekromancja nawet, wiem, że byś się zaśmiała z tego tekstu, gdybyś nie była uprzedzona do KK:P

Cytat:
Naprawdę? To i urodziny tez obchodzisz kilka razy dziennie?, to i diabeł nie zdąży w liczeniem, masz rację.


Zwyczaj ma to do siebie, że jest tylko zwyczajem, obchodzimy urodziny raz do roku, tak samo święto zmarłych, ale równie dobrze możemy olać te urodziny.
Zresztą my katolicy na groby chodzimy znacznie częsciej, nie tylko katolicy.
Takie liczenie to jest temat zastępczy, który nie wiadomo czemu ma służyć
chyba takiemu zyganiu, bo to czy będe na grobie 2 razy dziennie czy 50 w roku nie ma tak naprawdę najmniejszego znaczenia, podobnie jak na mszy w dni powszednie.

Cytat:

Nie godzą jednak w OFIARĘ JEZUSA, A KILKA SŁÓW PO ŁACINIE KTÓRE WYPOWIADA KSIĄDZ GODZĄ W OKUP JEZUSA, BO KILKA RAZY DZIENNIE JEZUS JEST KRZYŻOWANY.



Nikt nie krzyżuje Jezusa, on został ukrzyżowany raz, a Ty uwierzyłaś w kłamstwo i nadal nim kłamiesz.


Cytat:
A tutaj o tej PASKUDNEJ klasie NIEBIAŃSKIEJ



Nie ma tam słowa o klasie niebiańskiej, ale to nie ma znaczenia. Człowiek z reguły nie używa samych Biblijnych słów, tylko u nie-katolików jesteś to w stanie zaakceptować i nawet dorobić teorię, a do katolików wręcz odwrotnie. To się nazywają podwójne standardy.


-Nosić mój krzyż
-Ja jestem drogą, prawdą i życiem


Nosisz krzyż z drewna? Chodzisz po Jezusie w butach czy na boso?
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
zion599
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-09-10, 22:11   

to wszystko co mówicie to ludzka strona odbioru, nie duchowa.
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2016-09-10, 22:46   

zion599 napisał/a:
to wszystko co mówicie to ludzka strona odbioru, nie duchowa.

no tak, duchowo to tylko Ty odbierac tu potrafisz :) wybacz nam sklerozę
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
zion599
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-09-10, 23:19   

Ty też potrafisz, tylko wolisz szydzić, że niby tylko ja:P
#strefaspecjalniezamknięta :evil2: :-P
 
     
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-09-11, 17:57   

biedronka napisał/a:
"to czyńcie na moją pamiątkę..." kocham uczestniczyć w Eucharystii bo wtedy jestem najściślej złączona z Chrystusem, zatapiam się w Jego Boskim ciele tak jak nakazał nam to czynić na pamiątkę Jego zbawczej męki :) On jest moim źródłem, cieszę się że jestem katoliczką.


No wieczerza to pamiątka
a nie adorowanie wafla w monstrancji
i jakieś transsubstancjacje wymyślone przez niedouczonego mnicha.
Kawałek literalnego chleba jest Twoim źródłem?jesteś zatopiona w Bałwochwalstwie.
 
     
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-09-11, 21:50   

zion napisał/a:
aktu woli nie mierzy się w liczbach. Tylko diabeł liczy takie rzeczy

To Bóg dał przykazanie które naucza
żeby paschę obchodzić raz do roku
w czasie który On ustalił.
Cytat:
no wiem, ale to właśnie chodzi o ten symbol, pożywanie to jest jedność, a nie, że krew to wino
a ciało to chleb


hmm

1376 " Sobór Trydencki streszcza wiarę katolicką, nauczając: "Ponieważ Chrystus, nasz Odkupiciel, powiedział, że to; co podawał pod postacią chleba, jest prawdziwie Jego ciałem, przeto zawsze było w Kościele Bożym to przekonanie, które święty Sobór wyraża dzisiaj na nowo, że przez konsekrację chleba i wina dokonuje się przemiana całej substancji chleba w substancję Ciała Chrystusa, Pana naszego, i całej substancji wina w substancję Jego Krwi. Święty Kościół katolicki słusznie i właściwie nazwał tę przemianę przeistoczeniem".'
 
     
biedronka

Potwierdzenie wizualne: 8472
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Cze 2016
Posty: 34
Poziom: 4
HP: 0/61
 0%
MP: 29/29
 100%
EXP: 7/11
 63%
Wysłany: 2016-09-15, 10:16   

https://www.youtube.com/w...EMTjGU9&index=3

<3 Jezus samarytanin... to On leczy nasze zranienia... to On chce abyśmy Mu oddali swoje trudy, cierpienia, On już je od nas zabrał. Na krzyżu umarł i cierpiał nie tylko za nasze grzechy, ale On niósł z nami nasze cierpienie. Tak bo On tak chce.
"Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię. Weźcie moje jarzmo na siebie i uczcie się ode Mnie, bo jestem cichy i pokorny sercem, a znajdziecie ukojenie dla dusz waszych. Albowiem jarzmo moje jest słodkie, a moje brzemię lekkie". Mt 11, 28-30

On chce wylewać na nas swoją miłość i miłosierdzie, powiedział bierzcie i jedzcie TO JEST CIAŁO MOJE za was wydane... bierzcie i jedzcie <3 nie powiedział raz do roku czy raz na miesiąc. Kiedy? kiedy się je posiłki? codziennie! żeby żyć trzeba jeść chleb codziennie a On jest chlebem żywym. Żywym.. mamy go brać i jeść codziennie... i mamy to czynić na Jego pamiątkę bo tak nakazał. Gdyby było inaczej to powiedziałby spożywajcie wieczerzę raz w roku... to była ostatnia wieczerza ale czy napisano jedyna wieczerza? wieczerzę się je codziennie aby żyć tak jak Jezusa mamy przyjmować codziennie aby żyć z nim <3 ale to jest piękne.. ale On jest piękny! Jestem w nim taka zakochana.. On chce nieść ze mną moje grzechy.. czy ja grzeszę raz w roku? raczej nie... on niesie ze mną krzyż codziennie, niesie bo mu pozwoliła. On czeka na nasze pozwolenie.. Czy ty pozwolisz Mu aby niósł krzyż razem z tobą? On chce to robić. Jego miłość się wylewa wylewa na wszystkie strony a my nieraz się zamykamy... schodzimy do Jerycha.. po co? dlaczego opuszczamy Jerozolimę? Jerycho.. tam zawsze nas napadną.. i kto nam wtedy pomoże? tylko JEZUS. Jezus samarytanin tylko ON! <3 Uwielbiam Go za Jego miłość do mnie, że mnie tak ukochał... że mnie nie opuszcza, że nie boi się jak kapłan czy lewita nieść ze mną mojego krzyża.. On mnie bierze w ramiona i daje mi Swoje Ciało i Swoją Krew... abym żyła, żyła z NIM... mówi : Kasiu, Kasieńko bierz i jedz i żyj! Żyj we Mnie! Po każdej Eucharystii jesteśmy z nim tak ściśle złączeni jak mąż z żoną.. Bo taki był Jego zamysł... On to mówi do mnie i do ciebie. Mówi choć Oluś chodź nike chodźcie wszyscy i czerpcie z mojego źródła. On kocha tak bardzo że nam daje siebie.. nie da się dać więcej jak siebie. Nie ogranicza nas. Nie ogranicza. Tylko mówi BIERZCIE. Więc biorę ile się da bo On mi daje a ja chcę brać <3 Dzięki temu jestem silna, mam siłę bo Bóg mieszka we mnie. Mówię Mu rób ze mną co chcesz jestem twoja. Prowadź! bez względu na wszystko prowadź! Jestem Twoja! Amen.
I może uznacie mnie za wariatkę, nieważne. Może mnie zaczniecie obrażać, nieważne. Ja jestem od Jezusa a On jest mój i od każdego kto Go zechce przyjąć.
Jezu bądź Błogosławiony!
 
     
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-09-15, 11:29   

Cytat:
powiedział bierzcie i jedzcie TO JEST CIAŁO MOJE za was wydane..

Nie przeistoczył się w chleb i wino.
Nikt tam nie adorował chleba.
To skrót myślowy.

Jezus powiedział:Lecz powiadam wam: Odtąd nie będę już pił z tego owocu winnego krzewu aż do owego dnia, kiedy pić go będę z wami nowy, w królestwie Ojca mojego»11. 30 Po odśpiewaniu hymnu wyszli ku Górze Oliwnej.

Według fałszywej doktryny krk
to już nie nie jest owoc krzewu
a krew Pana Jezusa.

Cytat:
nie powiedział raz do roku czy raz na miesiąc. Kiedy? kiedy się je posiłki?

A co Jezus spożywał z Apostołami?Paschę.
Tak jak nakazał tego Jego Bóg.
Wieczerza to pascha w której
Jezus stał się barankiem.
Czyli w nowym duchu.
Cytat:
wieczerzę się je codziennie aby żyć

Taka wieczerza była raz z roku.
Cytat:
codziennie! żeby żyć trzeba jeść chleb codziennie a On jest chlebem żywym

No powinno się..ale spożywanie i adorowanie wafla
nie jest spożywaniem Jezusa..Jesz i adorujesz..
codziennie?
Cytat:
Kasiu, Kasieńko bierz i jedz i żyj! Żyj we Mnie! Po każdej Eucharystii jesteśmy z nim tak ściśle złączeni

Kasiu :) to jest fałszywy Jezus..
Cytat:
Mówi choć Oluś chodź nike chodźcie wszyscy i czerpcie z mojego źródła


:)

https://www.youtube.com/watch?v=JViiRZ-szVI
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13547
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 326/608
 53%
Wysłany: 2016-09-15, 13:14   

Wysłuchałam częściowo wykładu księdza, i co zauważyłam, facet jak na księdza, to bardzo odważnym słownictwem się posługuje, np: "jarzycie", jakaś starsza osoba, to nie bardzo wiem, czy akurat zajarzyła, ale pomijam słownictwo i idę dalej.

Kaplan trzyma w reku "chyba" BIBLIĘ i jej w ogóle nie otwiera, tylko nią wymachuje, nie wiem po co i pewnie nikt z siedzących nie wiedział, bo przecież Kaplan ani jednego tekstu nie zacytował, tylko skakał po tematach, raz był u Samarytanina, potem pobiegł do niewiasty która obmywała nogi Jezusowi, a to są dwie różne sytuacje przecież, chociaż obie dotyczą Jezusa.
Cytat:
Kasiu, Kasieńko bierz i jedz i żyj! Żyj we Mnie! Po każdej Eucharystii jesteśmy z nim tak ściśle złączeni jak mąż z żoną.. Bo taki był Jego zamysł... On to mówi do mnie i do ciebie. Mówi choć Oluś chodź nike chodźcie wszyscy i czerpcie z mojego źródła. On kocha tak bardzo że nam daje siebie.. nie da się dać więcej jak siebie. Nie ogranicza nas. Nie ogranicza. Tylko mówi BIERZCIE. Więc biorę ile się da bo On mi daje a ja chcę brać <3 Dzięki temu jestem silna, mam siłę bo Bóg mieszka we mnie. Mówię Mu rób ze mną co chcesz jestem twoja. Prowadź! bez względu na wszystko prowadź! Jestem Twoja! Amen.
I może uznacie mnie za wariatkę, nieważne. Może mnie zaczniecie obrażać, nieważne.


Za waryjatkę NIE, ja uważam ciebie po prostu za nawiedzona osobę, a to po twoich słowach "jak mąż i zona", ty kochasz Jezusa fizyczną milością?, troszkę spasuj, bo to nie smaczne jest.
Zapraszam do tematu o Samarytaninie:

http://biblos.feen.pl/vie...ght=samarytanin
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Listek
VIP


Potwierdzenie wizualne: 2015
Pomógł: 581 razy
Dołączył: 11 Sie 2014
Posty: 2615
Poziom: 40
HP: 351/5017
 7%
MP: 2395/2395
 100%
EXP: 154/168
 91%
Wysłany: 2016-09-15, 14:57   

zion599 napisał/a:
to wszystko co mówicie to ludzka strona odbioru, nie duchowa.


Chleb przaśny ,wino,brama,krzew winny,
światłość świata,wodę życia trzeba koniecznie odbierać duchowo.

nike napisał/a:
po twoich słowach "jak mąż i zona", ty kochasz Jezusa fizyczną milością?, troszkę spasuj, bo to nie smaczne jest.


Ofiara transsubstancjacji.

Cytat:
wystarczy, że kapłan powie: ‚Hoc est corpus meum’ i oto chleb przestaje być chlebem, ale staje się ciałem Jezusa


Cytat:
św. Bernard ze Sienny mówi: ‚Moc kapłana jest mocą boskiej osoby, gdyż transsubstancjacja chleba wymaga tyle samo mocy, ile stworzenie świata’„.
_________________
Bóg jest wciąż taki sam i się nie zmienia.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13547
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 326/608
 53%
Wysłany: 2016-09-16, 20:21   

hahaha, muszę się z tobą listku zgodzić hahaha.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 14