FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Nowa ziemia
Autor Wiadomość
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 481 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7111
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5510/7220
 76%
EXP: 56/373
 15%
Wysłany: 2023-11-09, 08:59   

nike napisał/a:
Zapraszam do dyskusji, o naszej ziemi,
jak sobie wyobrażacie, ziemię w Królestwie w Tysiącleciu :-D :-D

Zaznaczam, że przedstawię jedynie swoje wyobrażenie.
Oczywiście na podstawie zapisanych słów, wypowiedzianych przez proroków, Jezusa i apostołów.
Musimy wyraźnie odróżnić Tysiącletni okres pojednywania ludzkości z Bogiem pod nadzorem całego Chrystusa, od wiecznotrwałego królestwa Bożego, gdy świat będzie już doprowadzony do stanu doskonałości.
Tysiąclecie, to okres budzenia ze snu śmierci Tych, co zasnęli. Wszystkich potomków Adama.
Już samego tego, nie potrafię sobie wyobrazić.

Wyobrażam sobie jedynie to, że będzie to stopniowe wzbudzanie. Być może Ci co zmarli niedawno będą wzbudzeni pierwsi, potem następni, aż do Adama- naszego praojca.
Zbudzą się jednak z takim charakterem i przyzwyczajeniami, z jakimi pomarli.
Bezie to czas, gdy ludzie będą jeszcze umierali, ale już śmiercią ostateczną, gdy nie będą chcieli podporządkować się surowemu- wyłącznie dlatego że Sprawiedliwemu- Prawu Mesjasza.

Będzie to czas, gdy ludzie poznają Prawo:
Iz 11:9 SNPD "Nie będą krzywdzić ani sobie szkodzić na całej mojej świętej górze, gdyż ziemia będzie napełniona poznaniem JHWH niczym wodami, które okrywają morze."
Nie będą szkodzić, ponieważ to będzie surowo karane:
Ap 19:15 UBG "A z jego ust wychodził ostry miecz, aby nim pobił narody. On bowiem będzie rządził nimi laską żelazną i on wyciska w tłoczni wino zapalczywości i gniewu Boga Wszechmogącego."
Ap 20:4 UBG "Zobaczyłem też trony i zasiedli na nich, i dano im władzę sądzenia. [...]I ożyli, i królowali z Chrystusem tysiąc lat."
Nie będzie też „taryfy ulgowej”:
Iz 28:17 UBG "A wykonam sąd według sznura, a sprawiedliwość według pionu. I grad zmiecie schronienie kłamstw, a wody zaleją kryjówkę."
Pwt 24:16 UBG "Ojcowie nie poniosą śmierci za dzieci ani dzieci nie poniosą śmierci za ojców. Każdy za swój grzech poniesie śmierć."
Jednak każdy przejaw poprawy, chęci dobrego postępowania będzie nagradzany.
Dobro będzie się opłacało- zupełnie odwrotnie niż dziś.
Wyobrażam też sobie, że zawód lekarza stanie się zbędny. Podobnie jak sędziego, policjanta, żołnierza...
Ap 22:1-2 UBG "I pokazał mi czystą rzekę wody życia, przejrzystą jak kryształ, wypływającą z tronu Boga i Baranka. (2) A pośrodku rynku miasta, po obu stronach rzeki, było drzewo życia przynoszące owoc dwunastu rodzajów, wydające swój owoc co miesiąc. A liście drzewa służą do uzdrawiania narodów."
_________________
Okazja nie czyni złodzieja, a cel nigdy nie uświęca środków.
Tylko kłamstwa są skomplikowane.
Prawda jest na ogół śmiesznie prosta.
 
     
Henryk Suchecki 
Zasłużony

Potwierdzenie wizualne: 1512
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 23 Wrz 2018
Posty: 964
Poziom: 27
HP: 71/1795
 4%
MP: 857/857
 100%
EXP: 47/83
 56%
Wysłany: 2023-11-09, 11:40   

A Piotr gdy zrozumiał kogo ukrzyżowali gorzko zapłakał, bo sobie tłumaczył proroctwa po swojemu, jemu się marzyło królestwo, a nie widział , tego Królestwa które było już pośród nich
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 724 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6290
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4498/6115
 73%
EXP: 268/330
 81%
Wysłany: 2023-11-09, 12:42   

nike napisał/a:
Zapraszam do dyskusji, o naszej ziemi,
jak sobie wyobrażacie, ziemię w Królestwie w Tysiącleciu :-D :-D


Nie muszę sobie wyobrażać, skoro według nauczania Badaczy Pisma Świętego, już od 1874 r., żyjemy w Tysiącleciu, wiec należy je rozumieć jako ścieranie się światłości Tysiąclecia z ciemnością teraźniejszego świata złego (obecnie na sądzie), w którym zło ma przewagę. Zach. 14:6,7,16.
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 481 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7111
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5510/7220
 76%
EXP: 56/373
 15%
Wysłany: 2023-11-09, 13:01   

Pokoja napisał/a:
Nie muszę sobie wyobrażać, skoro według nauczania Badaczy Pisma Świętego, już od 1874 r., żyjemy w Tysiącleciu, [...]

Co do roku 1874, to są różne zrozumienia wśród Badaczy.
Zgoda jest (prawie) co do tego, że Pan powrócił w sposób duchowy (niewidzialny) około tego roku. Jednak nie musi to oznaczać jednoczesnego królowania.
Mija już 150 lat i nie widać oznak królowania Chrystusa na ziemi.
Widać natomiast i to dobrze, przygotowywanie gruntu pod to Królestwo.
- Zgodnie ze znakami, jakie podał nasz Pan.
_________________
Okazja nie czyni złodzieja, a cel nigdy nie uświęca środków.
Tylko kłamstwa są skomplikowane.
Prawda jest na ogół śmiesznie prosta.
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4536/15122
 30%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2023-11-09, 13:09   

Henryk napisał/a:
[qu]
Co do roku 1874, to są różne zrozumienia wśród Badaczy.
Zgoda jest (prawie) co do tego, że Pan powrócił w sposób duchowy (niewidzialny) około tego roku. .


Tak tak. No przecież nawet to Piramida potwierdza: "
Na szczycie »wielkiej galerii« – tam gdzie ona mierzy 1874 łokcie, jest otwór lub przejście, które zdaje się mówić, że coś mogłoby tamtędy wyjść lub wejść. Przez jakiś czas myśleliśmy, że może to przedstawiać »przemianę« lub porwanie Kościoła jako duchowych istot; lecz to musiałoby się stać w 1874 roku, a wtedy żadne przeniesienie nie miało miejsca; zatem to musi oznaczać coś innego. Wydaje się nam teraz rzeczą bardzo prostą i jasną, że otwór nie może oznaczać niczego innego jak tylko to, czego nauczali nas Prorocy, mianowicie: że tamtędy przybył Oblubieniec jako istota duchowa. To pasuje, podobnie jak wszystkie pozostałe części tej wspaniałej budowli pasują do Słowa i z nim harmonizują” (ang. Strażnica maj 1881 s. 225 [reprint]).
_________________
Mdr 3.1 A dusze sprawiedliwych są w ręku Boga
i nie dosięgnie ich męka
Zdało się oczom głupich, że pomarli,
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2790
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 161/177
 90%
Wysłany: 2023-11-09, 13:14   

Henryk napisał/a:
ysiącletni okres pojednywania ludzkości z Bogiem

Dwa tysiące lat temu na planecie pojawił się Syn-Bóg we własnej osobie, aby pojednać ludzi z Bogiem-Ojcem. Powiedział jasno i wyraźnie w swoich naukach, jak należy rozumieć i wykonywać starotestamentowe nauki. Garstka za Nim poszła, zrozumiała, ale tuż po Jego śmierci znowu ludzkie nauki wzięły górę i póki co - mają się znakomicie. Widać to po tym forum. Stare nauczanie górą, a wy nadal czekacie. Na co? Na tysiąclecie. Na zejście Jezusa do Jerozolimy?,która ma być stolicą świata? A może do Kijowa, jak się mówi coraz śmielej. Wszak podobno to ukraina ma być nową ziemią obiecaną (czego z niedowierzaniem i szokiem dowiedziałam się kilka dni temu).
Póki co po raz wtóry wczoraj urael zapowiedział zbombardowanie atomem strefy gazy, a wtedy biada im. Już pobratymcy arabscy dopilnują, aby z wybraqńców boga nie ostał się ani jeden (i może dobrze, bo to co ci wyprawiają od tysięcy lat przechodzi ludzkie pojęcie - oni są wybrańcami, ale kogo to widać, jak na dłoni).
Nie wiem w takim razie na jakie tysiąclecie wy czekacie. Z ziemi kamień na kamieniu nie zostanie, jak zacznie się atomowa zawierucha, a może to do rozpadnięcia się planety doprowadzic. I wtedy faktycznie - nic Ojcu nie zostanie, jak stworzyć materialnie nową ziemię dla całkiem nowej ludzkości.
Czy tam znajdziemy się i w jaki spiosób? Według mojej wyobraźni spiskowo-kwantowej - nie ma problemu, ale tego raczej nie będę tu pisać, bo mnie zadziobiecie, a ja mam zły czas i mogę nie wytrzymać... :mrgreen:
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
wybrana
Zasłużony

Potwierdzenie wizualne: 3148
Pomógł: 34 razy
Dołączył: 05 Sie 2020
Posty: 758
Poziom: 24
HP: 67/1353
 5%
MP: 646/646
 100%
EXP: 60/68
 88%
Wysłany: 2023-11-09, 14:05   

Nowa ziemia jest w Królestwie Bożym w Niebie. Grono jej mieszkańców powiększa każdy zbawiony człowiek.
Myślę, że wielu niedoczytało Biblię, bo tam wyraźnie pisze, że na Nowej ziemi nie będzie świeciło słońce.
Ta ziemia funkcjonuje dzięki słońcu.
Skoro nie będzie świeciło słońce, to nie może być ta nasza fizyczna ziemia nową ziemią.
Czy tak trudno niektórym to zrozumieć, że wszystko na ziemi jest zniszczalne.
Nigdy ziemia nie była Rajem I nie będzie.
Ogród Eden, to obszar wydzielony na ziemi, w którym mieli wydać doskonałe potomstwo pierwsi ludzie.
Ostatnio zmieniony przez wybrana 2023-11-09, 14:07, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2790
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 161/177
 90%
Wysłany: 2023-11-09, 14:13   

wybrana napisał/a:
Nowa ziemia jest w Królestwie Bożym w Niebie. Grono jej mieszkańców powiększa każdy zbawiony człowiek.
Myślę, że wielu niedoczytało Biblię, bo tam wyraźnie pisze, że na Nowej ziemi nie będzie świeciło słońce.
Ta ziemia funkcjonuje dzięki słońcu.
Skoro nie będzie świeciło słońce, to nie może być ta nasza fizyczna ziemia nową ziemią.
Czy tak trudno niektórym to zrozumieć, że wszystko na ziemi jest zniszczalne.
Nigdy ziemia nie była Rajem I nie będzie.
Ogród Eden, to obszar wydzielony na ziemi, w którym mieli wydać doskonałe potomstwo pierwsi ludzie.

Dokładnie. To będzie/jest zupełnie nowe miejsce, nowa rzeczywistość.

Dla mnie jest niepojęte, jak można wierzyć w otwierające się groby i wyłażenie trupów, z głębin morskich, ze spalarni i cholera wie skąd.
To tylko niektóre denominacje w gazetkach pokazują rozpromienionych ludzi, kolorowych do skrętu kiszek. No i to ponoć już trwa od 18xx, a niektórzy mówią, że od 2 tysięcy, dla innych jest w nas, w was, obok...dajcie życ.
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
Ostatnio zmieniony przez Wiesława 2023-11-09, 14:16, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13638
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 417/608
 68%
Wysłany: 2023-11-09, 14:21   

Pokoja napisał/a:
nike napisał/a:
Zapraszam do dyskusji, o naszej ziemi,
jak sobie wyobrażacie, ziemię w Królestwie w Tysiącleciu :-D :-D


Nie muszę sobie wyobrażać, skoro według nauczania Badaczy Pisma Świętego, już od 1874 r., żyjemy w Tysiącleciu, wiec należy je rozumieć jako ścieranie się światłości Tysiąclecia z ciemnością teraźniejszego świata złego (obecnie na sądzie), w którym zło ma przewagę. Zach. 14:6,7,16.

Po co więc zabierasz głos, skoro masz tylko tyle w temacie do powiedzenia?
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13638
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 417/608
 68%
Wysłany: 2023-11-09, 15:03   

Wiesława napisał/a:
Dwa tysiące lat temu na planecie pojawił się Syn-Bóg we własnej osobie, aby pojednać ludzi z Bogiem-Ojcem.

Możesz zacytować tekst z Pisma Św. do tego akapitu?
Wiesława napisał/a:

Powiedział jasno i wyraźnie w swoich naukach, jak należy rozumieć i wykonywać starotestamentowe nauki.

Tutaj też poproszę o tekst Pisma Św.
Wiesława napisał/a:

Stare nauczanie górą, a wy nadal czekacie. Na co? Na tysiąclecie.

Mówimy często--------stare to mądre, pożyteczne, warto wrócić do starego np.:------do zielarstwa itp.
Pytasz się na co czekam i sama sobie odpowiadasz, to już wiesz na co czekam.
Ale jeszcze ci powtórzę:---------TAK NA KRÓLESTWO BOŻE CZEKAM. TYSIĄCLECIE.

Czasy ochłody !
Kiedy nadejdzie
Tysiąclecie-----
Pan ludzkość ,
obudzi, ze snu,
i zapanuje czas ochłody,
od wojen, rozpaczy
i trwóg.
Będziemy Bogu
składać dzięki,
za miłość i radość
jaką nam dał.
Za Jezusa krew
przelaną,
i za cudowny Boski plan. KK.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2790
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 161/177
 90%
Wysłany: 2023-11-09, 15:43   

nike napisał/a:
Wiesława napisał/a:
Dwa tysiące lat temu na planecie pojawił się Syn-Bóg we własnej osobie, aby pojednać ludzi z Bogiem-Ojcem.

Możesz zacytować tekst z Pisma Św. do tego akapitu?

No widzisz, przegapiłaś. Jest coś takiego, jak NT, nie tylko stare dzieje. Od 2 tys.lat wszystko jest NOWE. Wraz z przyjściem na świat Bożego Syna Jezusa Chrystusa. Tekstem którego się dopominasz są 4 Ewangelie synoptyczne i kilkadziesiąt równoległych, a nie ujętych w kanonie.
nike napisał/a:
Powiedział jasno i wyraźnie w swoich naukach, jak należy rozumieć i wykonywać starotestamentowe nauki.

Tutaj też poproszę o tekst Pisma Św.

Zacznij stąd: NOWY TESTAMENT
Ewangelia wg św. Mateusza "1 Rodowód Jezusa Chrystusa, ...a skończ tu: 25 Jest ponadto wiele innych rzeczy, których Jezus dokonał, a które, gdyby je szczegółowo opisać, to sądzę, że cały świat nie pomieściłby ksiąg, które by trzeba napisać./J.21,23
https://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=360


Reszta w Ew.Filipa, Tomasza itd. także do czytania online
nike napisał/a:
do zielarstwa itp
i co ziołem leczysz? Bo ja nic. Na przykład dziur w oczach nie wyleczysz rumiankiem, ani nadziei na niemożliwe także nie.
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
Henryk Suchecki 
Zasłużony

Potwierdzenie wizualne: 1512
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 23 Wrz 2018
Posty: 964
Poziom: 27
HP: 71/1795
 4%
MP: 857/857
 100%
EXP: 47/83
 56%
Wysłany: 2023-11-09, 16:02   

Henryk napisał/a:
Pokoja napisał/a:
Nie muszę sobie wyobrażać, skoro według nauczania Badaczy Pisma Świętego, już od 1874 r., żyjemy w Tysiącleciu, [...]

Co do roku 1874, to są różne zrozumienia wśród Badaczy.
Zgoda jest (prawie) co do tego, że Pan powrócił w sposób duchowy (niewidzialny) około tego roku. Jednak nie musi to oznaczać jednoczesnego królowania.
Mija już 150 lat i nie widać oznak królowania Chrystusa na ziemi.
Widać natomiast i to dobrze, przygotowywanie gruntu pod to Królestwo.
- Zgodnie ze znakami, jakie podał nasz Pan.


Zgoda jest (prawie) co do tego, że Pan powrócił w sposób duchowy (niewidzialny) około tego roku duchowa odmina nastąpiła w dniu pięćdziesiątnicy

Mija już 150 lat i nie widać oznak królowania Chrystusaaq ja dziękuje codziennie że Pan Jezus króluje w moim życiu i to widać od początku zmiany myślenia w moim mózgu, Kondolencje każdemu kto ma inaczej

Widać natomiast i to dobrze, przygotowywanie gruntu pod to Królestwo tak, dla szatana tylko nie wiadomo ile ofiar ma być złożone jeszcze z Palestyńczyków aby ten się zadowolił i objawił się w ciele na dobre, nie wiem czy w całym narodzi czy w jakimś konkretnym człowieku

czas zamieni lemiesz na miecz jak pisze Joel
Ostatnio zmieniony przez Henryk Suchecki 2023-11-09, 16:05, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Henryk Suchecki 
Zasłużony

Potwierdzenie wizualne: 1512
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 23 Wrz 2018
Posty: 964
Poziom: 27
HP: 71/1795
 4%
MP: 857/857
 100%
EXP: 47/83
 56%
Wysłany: 2023-11-09, 16:48   

Niemcy już doczekały się swojego mesjsza z wąsikiem Także Tysiącletnia Rzesza był szeroko wykorzystywany przez propagandę narodowosocjalistyczną. Widać ideologia tysiąclecia łechce ucho i jest chętnie promowana. Teraz chyba od 19 wieku głównie przez kaznodziejów ze Stanów. Świetnie to wykorzystują Zydzi hazarscy chroniąc się pod spódnice Sama a mieszając gównie w głowach protestantów obiecując im gruszki na wierzbie. Pewnie ich skosztują bo wyobraźnia ich jest bardzo rozbujana już planują co i jak będzie
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 481 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7111
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5510/7220
 76%
EXP: 56/373
 15%
Wysłany: 2023-11-09, 17:22   

Henryk Suchecki napisał/a:
ja dziękuje codziennie że Pan Jezus króluje w moim życiu i to widać od początku zmiany myślenia w moim mózgu, Kondolencje każdemu kto ma inaczej

Cieszą mnie Twoje deklaracje. Oby były prawdziwe. :-/
Ja jednak oczekuję innego Królestwa, niż tylko w Twym życiu, o przyjście którego codziennie proszę Pana w modlitwach.
Proszę o Królestwo, które obejmie cały świat i wszystkich tych, którzy tylko będą tego chcieli.
Królestwo, w którym nie będę jak ten Łazarz z przypowieści, oglądający nieustające cierpienia innych ludzi- co dziś ma miejsce nawet u Ciebie.
Czekam na Królestwo, gdzie wszyscy zgodnie będą wykonywać wolę Bożą, gdzie nie będziemy patrzeć na cierpienia innych.
Iz 65:17 BW "Oto Ja stworzę nowe niebo i nową ziemię i nie będzie się wspominało rzeczy dawnych, i nie przyjdą one na myśl nikomu."

Tobie Henryku Suchecki też tego życzę!
_________________
Okazja nie czyni złodzieja, a cel nigdy nie uświęca środków.
Tylko kłamstwa są skomplikowane.
Prawda jest na ogół śmiesznie prosta.
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 481 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7111
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5510/7220
 76%
EXP: 56/373
 15%
Wysłany: 2023-11-09, 17:31   

Wiesława napisał/a:
Dla mnie jest niepojęte, jak można wierzyć w otwierające się groby i wyłażenie trupów, z głębin morskich, ze spalarni i cholera wie skąd.

Iz 26:19 BW "Ożyją twoi umarli, twoje ciała wstaną, obudzą się i będą radośnie śpiewać ci, którzy leżą w prochu, gdyż twoja rosa jest rosą światłości, a ziemia wyda zmarłych."

Brak tobie wiary.
_________________
Okazja nie czyni złodzieja, a cel nigdy nie uświęca środków.
Tylko kłamstwa są skomplikowane.
Prawda jest na ogół śmiesznie prosta.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytań do SQL: 13