FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Kościół katolicki
Autor Wiadomość
narwik 
narwik

Pomógł: 25 razy
Dołączył: 25 Lut 2013
Posty: 361
Poziom: 17
HP: 0/630
 0%
MP: 301/301
 100%
EXP: 30/41
 73%
Wysłany: 2013-03-03, 22:26   

AlexK napisał/a:
Chyba tym tematem otworzyłam puszkę Pandory...


A wszystko zaczęło się od czytania Biblii i podpowiedzi starszego brata.
Zerwałem z KK w 14 roku życia, po tym, jak ksiądz nie potrafił mi udzielić odpowiedzi na kilka pytań. Tak targał mnie za ucho ,że je naderwał. Nie byłem zadowolony zasłanianiem się tajemnicą. Na przykład do dnia dzisiejszego nie mogę pojąć znaczenia Trójcy, bo dla mnie 1+1+1=3, a nie jeden. (zawsze kojarzyło mi się to ze słowiańskim bożkiem Światowidem)
Poza tym na jednym ze spotkań towarzyskich, przy okazji rozmowy na temat Biblii - inny ksiądz- powiedział, że Biblię można odstawić na półkę, między bajki, wierzył także w ewolucję. Po tym incydencie nie widziałem siebie w kościele. Dzisiaj jestem w 100% przekonany, że jako stosunkowo młody człowiek, podiąłem słuszną decyzję.
Widzę, jak walczysz na tym forum, odnoszę wrażenie, że robisz to z przekory, ale z drugiej strony, Twoja upartość robi na mnie wrażenie. Podobnie kiedyś walczyłem, tylko zupełnie o coś innego. Kiedy tak tu piszę i myślę o Tobie, przychodzi mi na myśl wypowiedź ap Pawła z Rzym 10/2 "Bo muszę im wydać świadectwo, że pałają żarliwością ku Bogu, nie opartą jednak na pełnym zrozumieniu".
Interesują mnie też inne wyznania, także religie wschodu. Szanuję poglądy innych ludzi, bo przecież z czegoś się one wzięły. Poza tym interesuje mnie tylko merytoryczna rozmowa, a nie przepychani. Jeżeli chodzi o mnie, to Twoją 'puszkę' możesz zamknąć.
Wywołałaś temat, to Ci odpowiedziałem. Narwik
 
     
Makarios
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-03-04, 09:02   

Kolejna relacja dotycząca powstania Kościoła rzymsko-katolickiego:

"Uczniowie Jezusa dobrze wiedzieli, że mają oczekiwać jego obiecanej „obecności” i nadejścia jego Królestwa. Z czasem zrozumiano, iż to Królestwo będzie przez tysiąc lat panować nad ziemią i przeobrazi ją w raj (Mat. 24:3; 2 Tym. 4:18; Obj. 20:4, 6). Chrześcijańscy pisarze Biblii napominali sług Bożych żyjących w I wieku, żeby pozostawali czujni pod względem duchowym i trzymali się z dala od świata (Jak. 1:27; 4:4; 5:7, 8; 1 Piotra 4:7). Niestety, po śmierci apostołów chrześcijańska nadzieja na obecność Chrystusa i nadejście Królestwa wygasła. Dlaczego?

Jedną z przyczyn było skażenie wiary grecką nauką o nieśmiertelności duszy. W miarę jak pogląd ten upowszechniał się wśród chrześcijan, popadała w zapomnienie nadzieja na Millennium. Dlaczego? The New International Dictionary of New Testament Theology (Nowy międzynarodowy słownik teologii Nowego Testamentu) wyjaśnia to następująco: „Doktryna o nieśmiertelności duszy zaczęła wypierać eschatologię [naukę o „rzeczach ostatecznych”] NT [Nowego Testamentu], wyrastającą z nadziei na zmartwychwstanie i nowe stworzenie (Obj. 21 i nast.); odtąd dusza miała być sądzona zaraz po śmierci i wpuszczana do raju umiejscawianego już w zaświatach”. Innymi słowy, odstępczy chrześcijanie uważali, że po śmierci ciała dusza żyje dalej i tym samym dobrodziejstwa Tysiącletniego Panowania Chrystusa muszą się odnosić do dziedziny duchowej. Przenieśli więc raj z ziemi do nieba, dokąd zbawiona dusza miałaby ich zdaniem udawać się po śmierci. Wobec tego przestano oczekiwać obecności Chrystusa i nadejścia Królestwa, ponieważ wszyscy spodziewali się połączyć z Chrystusem w niebie zaraz po śmierci.

Oczekiwanie na nadejście Królestwa Chrystusa zaczęło wydawać się z pewnego powodu nierozsądne. W The New Encyclopædia Britannica czytamy na ten temat: „[Pozorne] opóźnienie się paruzji przytłumiło nastrój oczekiwania panujący w pierwotnym kościele. W owym procesie deeschatologizacji [odchodzenia od nauki o „rzeczach ostatecznych”] oczekiwane Królestwo Boże w coraz większej mierze zastępował zinstytucjonalizowany kościół. Powstanie Kościoła katolickiego jako instytucji hierarchicznej wiąże się bezpośrednio z zanikiem wyczekiwania”. Tak więc dobrodziejstwa Millennium przeniesiono z ziemi do nieba, a z kolei Królestwo przemieszczono z nieba na ziemię. Tego „przemieszczenia” dokonał Augustyn z Hippony (354-430 n.e.), który napisał w swym słynnym dziele Państwo Boże: „Obecny kościół na ziemi jest zarówno królestwem Chrystusa, jak i królestwem niebios”.

Mniej więcej w roku 313, za panowania rzymskiego cesarza Konstantyna, chrystianizm, który już zdążył przesiąknąć odstępczymi poglądami, został uznany prawnie. Przywódcy religijni okazali gotowość podjęcia służby na rzecz państwa i z początku to ono zarządzało sprawami religijnymi. (Wkrótce potem religia zaczęła kierować sprawami państwa). W ten sposób powstało chrześcijaństwo, którego pewna część (Kościół katolicki) stała się z czasem religią państwową Rzymu. Teraz „królestwo” nie tylko było na świecie, lecz także było częścią tego świata. Jakże jaskrawo różniło się od Królestwa głoszonego przez Chrystusa! (Jana 18:36).

c.d.n.
 
     
Czernin
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-07-12, 19:05   

Nie raz spotkałem się ze stwierdzeniem, że Kościół Katolicki, nie jest Kościołem Jezusa Chrystusa. Zatem pytanie do Was, który z protestanckich wspólnot jest Kościołem Jezusa? Proszę podać mi ten jeden który założył Jezus. Może to KEA, Zielonoświątkowy, czy jakiś odłam z Kalwinizmu, albo jeszcze coś. Proszę podać, z góry dziękuje.
 
     
Odbić Konstantynopol!
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-07-12, 19:10   

Czernin napisał/a:
Nie raz spotkałem się ze stwierdzeniem, że Kościół Katolicki, nie jest Kościołem Jezusa Chrystusa. Zatem pytanie do Was, który z protestanckich wspólnot jest Kościołem Jezusa? Proszę podać mi ten jeden który założył Jezus. Może to KEA, Zielonoświątkowy, czy jakiś odłam z Kalwinizmu, albo jeszcze coś. Proszę podać, z góry dziękuje.


A to nie wiesz, że badaczy założył Jezus gdzieś tak przed
lub po 1879 roku, a potem wybrał świadków w roku 1919?
To ty nie wiesz takich podstaw! Szok normalnie! :shock:
Pewnie w ogóle Biblii nie czytasz, skoro nie wiesz
takich prostych, banalnych i oczywistych rzeczy... 8-)
 
     
Czernin
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-07-12, 20:58   

Więc mam zrozumieć, że Jezus dał nam tysiące kościołów, w niektórych są jakieś sakramenty, a w innych praktycznie żadnych, w jednych są takie zasady, w innych inne. Co zatem?
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13551
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 330/608
 54%
Wysłany: 2014-07-12, 21:12   

Czernin napisał/a:
Więc mam zrozumieć, że Jezus dał nam tysiące kościołów, w niektórych są jakieś sakramenty, a w innych praktycznie żadnych, w jednych są takie zasady, w innych inne. Co zatem?

Jezus dał nam tylko jedna prawdę, która została spisana w N.Testamencie i w tę prawdę kazał nam wierzyć, nie zakładał żadnego kościoła.
Otworzył drogę dla swojej Oblubienicy, to znaczy,ze wskazał swoim uczniom, jak maja postępować,żeby w przyszlości być w niebie.
Od dnia pięćdziesiątnicy zaczął się wybór do klasy Oblubienicy Chrystusowej z Żydów i pogan, jest to klasa w liczbie 144000 członków z kobiet i mężczyzn.
W wąskim znaczeniu tego słowa, można powiedzieć,ze Jezus założył Zbór [kosciół] Chrystusowy, nie jest to żaden kościół, który obecnie istnieje na ziemi, te kościoły wyłoniły się z tego prawdziwego Chrystusowego Zboru i przez wieki rozwijały sie aż doszły do takich rozmiarów jakie widzimy na świecie.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Czernin
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-07-12, 21:55   

nike, czyli jeśli ta klasa Oblubienicy Chrystusowej w składzie 144.000 mężczyzn i kobiet się zapcha jakby to powiedzieć, do tego 144000 miejsca to kolejna osoba i inne po niej nie mają szans na zbawienie? trafiają do piekła, czy gdzie? Wyjaśnij mi to.
Piszesz, że Jezus założył Zbór czyli Kościół, który nie istnieje na ziemi, pewnie w niebie, a inne kościoły wyłoniły się z tego Zboru i istnieją tutaj na ziemi. Więc pytanie mam takie, dlaczego jedni uznają takie sakramenty, a inne nie, i dlaczego jedni są przeciwko drugim? do tego stopnia, że jakieś 400-500 lat temu zabijali się o wiarę.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13551
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 330/608
 54%
Wysłany: 2014-07-12, 22:07   

Czernin napisał/a:
nike, czyli jeśli ta klasa Oblubienicy Chrystusowej w składzie 144.000 mężczyzn i kobiet się zapcha jakby to powiedzieć, do tego 144000 miejsca to kolejna osoba i inne po niej nie mają szans na zbawienie? trafiają do piekła, czy gdzie? Wyjaśnij mi to.

To był wybór do klasy niebiańskiej i oni sa tymi pierwszymi owcami. dla reszty ludzkości jest ziemia i wszyscy ludzie mają zapewnione powstanie z grobu i mieszkanie na ziemi. Jeżeli chodzi o piekło , to takie nie istnieje. W tysiącleciu kto nie zastosuje się do wymogów rządu zostanie odcięty i pamięć o nim zaginie.
Cytat:
Zboru i istnieją tutaj na ziemi. Więc pytanie mam takie, dlaczego jedni uznają takie sakramenty, a inne nie, i dlaczego jedni są przeciwko drugim? do tego stopnia, że jakieś 400-500 lat temu zabijali się o wiarę.

Z chwila kiedy zaczęły powstawać różne denominacje tworzyli sobie też różne sakramenty. Ja tez przestrzegam trzy sakramenty, chrzest przez zanurzenie, wieczerzę Pańska raz w roku i stałość małżeństwa, od ślubu do śmierci.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Czernin
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-07-12, 23:41   

Aha, już wiem, klasa niebiańska będzie w niebie, a na ziemi inni ludzie którzy dostąpili zbawienia i zaakceptują rządy Jezusa, a jeśli nie, zostaną wyrzuceni, do piekła? mówisz, że takie nie istnieje, więc nie zrozumiałem. Wytłumacz mi to.
Mówisz, że kiedy zaczęły powstawać różne denominacje tworzyli sobie różne sakramenty, zapewne ludzie, a nie Jezus Chrystus. Więc Jezus Chrystus tym zborom dawał jakieś autorytety do tego? czy sami ludzie z siebie to zaczęli robić. Bo po mojemu jest to trochę dziwne, jeśli jedna osoba przestrzega 2 sakramenty, druga 3 a następna 5 czy 7. Chyba każdy ma takie same wymogi.
 
     
Czernin
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-07-15, 18:47   

nike, śpisz? odpowiesz na moje pytani powyżej?
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13551
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 330/608
 54%
Wysłany: 2014-07-15, 19:31   

Czernin napisał/a:
a na ziemi inni ludzie którzy dostąpili zbawienia i zaakceptują rządy Jezusa, a jeśli nie, zostaną wyrzuceni, do piekła? mówisz, że takie nie istnieje, więc nie zrozumiałem. Wytłumacz mi to.

Dostąpią zbawienia, a nie dostąpili, czy dostąpisz zbawienia to dowiesz się na końcu tysiąclecia.
Piekłem według pisma świętego jest grób, więc ci którzy nie zechcą się podporządkować, pójdą do grobu i już nigdy nie wstaną, inaczej mówiąc zostaną odcięci od żywych, zostaną unicestwieni i pamięć o nich zaginie.
Piekło ogniste, lub z duszami w mękach jest to wymysł KrK jeszcze w średniowieczu, nie jest to nauka Biblijna.
Cytat:
Mówisz, że kiedy zaczęły powstawać różne denominacje tworzyli sobie różne sakramenty, zapewne ludzie, a nie Jezus Chrystus.

Sakramenty jakie sa w KrK wymyśliła tradycja KrK, w Biblii są tylko trzy, wspomniałam w moim poście.
Czernin napisał/a:
Więc Jezus Chrystus tym zborom dawał jakieś autorytety do tego? czy sami ludzie z siebie to zaczęli robić. Bo po mojemu jest to trochę dziwne, jeśli jedna osoba przestrzega 2 sakramenty, druga 3 a następna 5 czy 7. Chyba każdy ma takie same wymogi.

Apostołowie głosili pewne nauki i zapisywali je w NT. bracia w zborach je przyjmowali, tak bylo w pierwotnych kościele.
Z chwilą rozwijania sie zborów, często powstawali już po apostołach nauczyciele, którzy, dla swojej pychy i własnej mądrości wypaczali nauki Jezusa i apostołów i w taki to właśnie sposób wchodziło do zborów odstępstwo.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2014-07-16, 10:24   

Czernin, Taka ciekawostka-według oficjalnej doktryny KK piekło nie jest ogniste, jest miejscem niebytu, jest wiecznym odcięciem od Boga.
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
oluss
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-07-16, 15:45   

no zaszły pewne zmiany..ale według mnie na lepsie :-D :roll: jednak dalekie to jest od ideału..
 
     
Odbić Konstantynopol!
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-07-16, 16:09   

olus napisał/a:
no zaszły pewne zmiany..ale według mnie na lepsie :-D :roll: jednak dalekie to jest od ideału..


Aleć czemuż-to, wartościujesz Olusie, aaa? :roll:
Olusie Tabaszu, i Papi, nie idźta tą drogą... :roll:
Jeżeli zamiana słów "ogień" na "odcięcie od Boga",
jest jakością lepszą, to czemu w Biblii Duch Święty
ich nie zamienił lecz napisał tak jak jest? Wszak jeżeli
powiem, że źli będą w wiecznym odcięciu, to przecież
nie powiem bardziej biblijnie, niż gdybym powiedział,
że będą w ognistej gehennie lub ogniu nieugaszonym.
 
     
oluss
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-07-16, 16:24   

ale zwróć uwagę że pochwaliłem tą zmiane na lepsie ;-)
Jakiś tam gniew Boży i ogień będzie i kara będzie..nie neguje tego :-)
Tyle że nauka średnioweczna KK była przebajerowana..nie twierdzę że tak nie pisze..
Jednak według mnie ma to trochę inne znaczenie niż wieczne tortury(Boże) od Boga...
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 13